Nog tussen HOOP en VREES Huurverhoging Arie Boon jaar O.-Duitsland liet verkeer vergemakkelijkt met liet Westen Vertrouw niet op bestand in Korea, voor het gesloten is Nog steeds zware strijd in Korea Raad van Vakcentralen neemt geen verantwoordelijkheid Hooggerechtshof weigert uitstel voor de Rosenbergs Aantal vluchtelingen daalt 116.2 millioen DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Hittegolf bedreigt het jongste gewas der huurverhoging Locomotief greep auto Dinsdag 16 Juni 1953 WEERBERICHT Het Russische vredesoffensief Voormali ge communis tische voorman verried partijgenoten Boor Duitsers mishandeld Tito en het Kremlin „Super-Connie" kan haar „vleugels uitslaan" Klopjacht op de Mau Mau Kersenplukker viel uit boom Zware verliezen in gevechten van man tegen man Ook middenstand tegen voorstellen Gezonde bedrijfs voering onmogelijk gemaakt Advocaten dienen verzoek in bij rechter Douglas Het Oostduitse persbureau A.D.N. meldde Maandag, dat blijkens een bekendmaking van het kabinet van de Oostduitse premier nieuwe bepalingen voor het uitgeven van interzonale passen zijn afgekondigd. De pas sen zullen met ingang van Woensdag „in de kortst moge lijke tijd en met zo weinig moge lijk ambtelijke omslag" worden uitgegeven. Oostduitsers die voor korte tijd West-Duitsland willen be zoeken, kunnen passen aanvra gen bij de plaatselijke bureaux van de volkspolitie. Verblijfs vergunningen voor Westduitsers in Oost-Duitsland zullen ver krijgbaar zijn bij de gemeente besturen. De Westduitsers, die Oost-Duitsland bezoeken zullen 24 uur de tijd hebben om zich te melden bij Oostduitse politie- bureaux. Deze nieuwe bepalingen schij nen de reisfaciliteiten van voor 1952 te herstellen en de strenge bepalingen voor het interzonale verkeer, ingevoerd na de West- duitse ondertekening van de verdragen met het Westen, ongedaan te maken. Britse duikboot vaart van Bermuda onder water naar Engeland Afsluitbomen van overweg stonden open De compensatie Analyst Wending in Woerdense moordzaak? Verdenking tegen twee broers uit Bodegraven Haar eigen kind gered EM.-PASTOOR H. F. HEYTVELDT f w dste 1 de nan, 2 en ;een me eter nste een eter lam, het eens Lt te ogen igen. on- ipen, sche t op •mee echt. met zijde de wa- i hij iggia ilver tot ir in gens zijn Y.N. een- dat dat i de veld, aan- om- ekei' den- dj De weerverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I., geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Wisselend bewolkt met plaatselijk enkele buien. Overwegend matige wind tussen Zuid en Zuid-West. Dezelfde temperaturen als van daag of iets hogere. Woensdag 17 Juni: Zon op 4.19 uur, onder 21.02 uur. Maan op 10.34 uur. NIEUWE SCHIE DAMSCHE COURANT De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Foster Dulles, heeft Maandag, op zijn eerste persconferentie sinds 9 Mei, verklaard, dat niemand het recht heeft aan te nemen dat er een wapenstilstand op Korea gesloten zal worden, voordat dit werkelijk gebeurd is. Dulles verduidelijkte later zijn gereserveerde houding door te zeggen, dat het nieuwe Noordelijke offensief het bepalen van de demarcatielijn, dat voor de ondertekening van een wapenstilstandsovereenkomst voltooid moet zijn, bemoeilijkte. Volgens Dulles kunnen er allerlei redenen voor het Noordelijke offensief zijn. Het zou een poging kunnen zijn om de frontlinie vlak voor de wapen stilstand uit prestige-overwegingen te verschuiven. Het zou ook kunnen, dat de Noordelijken geen wapenstilstand wensen. Een wapenstilstand zou door dit offensief uitgesteld kunnen worden, zo meende Dulles. Hij verwachtte evenwel toch ook hier niet, dat dit uitstel een permanent karakter zou krijgen. Het bepalen van de demarcatielijn was immers de enige hinderpaal van betekenis, die een wapenstilstand nog in de weg stond. Dulles antwoordde dan ook ontkennend op de vraag of het nieuwe Noordelijke of fensief zijn hoop op een wapenstilstand in Korea had verminderd. Hij was nog steeds hoopvol gestemd doch wilde zijn oordeel niet door gissingen laten be heersen. Met betrekking tot de politieke confe rentie, die binnen 90 dagen na een wapen stilstand gehouden moet worden, zeide Dulles, dat het niet onmogelijk zou zijn, dat de Sovjet-Unie aan deze besprekingen zou deelnemen. De Algemene Vergadering van de .N. zou na het sluiten van een wapenstilstand onmiddellijk bijeengeroe pen kunnen worden en zou de afgevaar- d'gden voor de conferentie aanwijzen. Zuid-Korea zou aan de conferentie deel nemen, aldus Dulles. De V S. zouden ter conferentie o.m. pogen de hereniging van Korea te verzekeren en Dulles geloofde, dat de hereniging van Korea inderdaad tot stand zal komen, evenals die van Duitsland en Oostenrijk. Op de vraag of ook de oorlog in Indo- China Ier sprake zou komen, zeide Dulles, dat dit mogelijk was, doch dat een agenda nog niet was opgesteld. Dulles herinner de er aan, dat bij het bezoek van de Franse premier Réné Mayer aan Washing ton verklaard is, dat een wapenstilstand in Korea bedrog zou zijn, de communisten in de gelegenheid gesteld Dulles beschouwde vooralsnog het hui dige Russische vredesoffensief als een poging om de stappen naar een militaire, politieke en economische eenheid van West-Europa te dwarsbomen. De Sovjet- Unie wil de Europese vrees voor een Russische aanval, die mede tot het schep pen van een verenigd front in Europa bij droeg, wegnemen. Dulles gaf echter als zijn overtuiging te kennen dat de Euro pese eenheidsgedachte zou blijven bestaan, ongeacht de Sovjetrussische activiteit, omdat de leiders van Europa beseffen, dat eenheid noodzakelijk is, niet alleen om een Russische bedreiging bet hoofd te bieden, doch ook omdat verdeeldheid 'n het verleden, in het bijzonder tussen Fran krijk en Duitsland tot oorlog leidde. diende zouden worden hun troepen voor acties op andere plaatsen te gebruiken. Met betrekking tot de voorgestelde uit wisseling van ambassadeurs tussen de Sovjet-Unie en Joegoslavië zeide Dulles, dat er geen reden is waarom Joegoslavië geen diplomatieke betrekkingen met de Sovjet-Unie zou onderhouden. De V.S. onderhielden immers ook diplomatieke be trekkingen met de Sovjet-Unie. Dulles ontkende, dat de V.S. volgens persberichten de terugroeping zouden overwegen van de Zuidkoreaanse am bassadeur in Washington wegens critiek op de Amerikaanse politiek bij de be standsonderhandelingen. Tot besluit van een testperiode van 48 dagen is Maandag door de betrokken Amerikaanse autoriteiten het certificaat van luchtwaardigheid uitgereikt voor de Lockhead Super-Constellation, het vlieg tuigtype, waarvan de K. L. M. er 13 heeft besteld voor haar intercontinentale rou tes. De Super-Constellation, waarmee be halve de K. L. M. ook 15 andere lucht vaartmaatschappijen zullen gaan vliegen, verkreeg dit zogenaamde „civil aeronau- tique administration"-certificaat na een opmerkelijke korte beproevingsperiode. Van de zijde van Lockheed-fabrieken wijst men er wel op, dat dit waarschijnlijk de kortste beproevingstijd is geweest, die ooit door een viermotorig passagiersvlieg tuig is doorgemaakt. Het vliegtuig is ont worpen voor een maximum kruissnelheid van 500 km. per uur en een topsnelheid van 600 km. per uur. Volgens Lockheed's vice-president Hall L. Hibbart bleek uit de testrapporten, dat het vliegtuig meer dan ruimschoots voldaan heeft aan alle gestelde eisen. Hef bestuur van Kenya heeft Maandag avond bekend gemaakt, dat de afgelopen week 125 leden van de Mau Mau in Kenya zjjn gedood, méér dan in enige andere week sinds de Mau Mau een noodtoestand in het land heeft geschapen. In genoemd tjjdvak zjjn anderzijds vijf gezagsgetrouwe Kikoejoe's om het leven gekomen en is een lid van de veiligheidstroepen gesneu veld. De 65-jarige gepensionneerde spoorman L. o. d. B. van de Mathiasstraat te Weert viel gisterenmiddag bij het kersen plukken uit een boom. De man was vrijwel op slag dood. De strijd in het gebied van Capital Hill, in de centrale frontsector in Korea, duurt nog steeds voort. Vanmorgen vroeg maakten de Noordelijken daarbij nog altijd vorderingen. Hevige gevechten werden geleverd tussen de geallieerde en de communistische troepen. De Chinezen deden wanhopige pogingen om verscheidene van hun troependelen. die gevaar liepen door de geallieerden te worden afgesneden, te versterken. Ameri kaanse bombardementsvliegtuigen wier pen weer grote ladingen bommen uit. Het eindresultaat was vanmorgen, dat de Zuidkoreaanse troepen moesten wijken voor de zware druk der Chinezen en op Gistermiddag is van de Werf Wilton-Fijenoord te Schiedam het motor- tankschip Pendrechtdat gebouwd wordt voor de N.V. Phs. v. Ommeren te Rotterdam het bouwdok uitgesleept. enige afstand van de vroegere stellingen der geallieerden op een nieuwe verdedi gingslinie terugtrokken. Naar schatting staan drie a vier Chinese divisies tegenover twee Zu:d- koreaanse divisies. De geallieerden zijn teruggetrokken op een front, ongeveer 11 kilometer ten Westen van Koemseng. Ten Westen van Moendoengni stabilise ren de verbondenen hun posities na een soortgelijke terugtocht. Aan beide zijden worden zware ver liezen geleden in gevechten van man tegen man. voor Gisteren dienue ^^^chtbaK strafkamer van de utreent j-stische zaak tegen voormahge comm, voorman P. V. uit Amst verscheidene van het aanbrengen vaI\, (Kj vu: (je verzetsstrijders in de bezettingst J Sicherheitspolizei. Reeds eerder deze zaak, namelijk in October van vorige jaar, voor de bijzondere strafkamer van de Amsterdamse rechtbank, die de verdachte tot acht jaar gevangenisstraf veroordeelde, tegen welk vonnis V. des tijds cassatie aantekende. Bij de behandeling voor de Utrechtse strafkamer werden vijftien getuigen ge hoord, onder wie de voormalige Kriminal- Sekretar Viebahn, die hun destijds voor dc Amsterdamse kamer afgelegde verkla ringen bevestigden. Mede werden gehoord een zevental naaste familieleden van ver dachte, die min of meer uitvoerige bij zonderheden mededeelden over de op V. door de Duitsers toegepaste angstmethu- d-m en de door hem ondergane mishande lingen. Zij verklaarden omstreeks haif April 1943 door de Sicherheitspolizei te zijn gearresteerd en met opzending naar Buchenwald te zijn bedreigd, indien V., die zich na zijn eerste arrestatie op 30 Maart 1943 korte tijd op vrije voeten be vond en was ondergedoken, zich niet opnieuw kwam aanmelden. Tenslotte be zweek V. onder deze druk en verried ver schillende van zijn partijgenoten. Verdachte zelf bekende zo goed als alle hem ten laste gelegde delicten, met uit zondering van het verraad van de com munistische knokploegleider R. Beverwijk te Soest- Voorts beschreef hij de door de Duitsers toegepaste mishandelingen en kwelmethoden. De behandeling van de zaak wordt voortgezet op Maandag 22 Juni a.s. De raad van Vakcentralen, waarin het N.V.V., de K.A.B. en het C.N.V. samenwerken, deelt mede met bevreemding kennis te hebben genomen van de mededeling van de regering, dat de door de regering voorgestelde huur verhoging voor de helft zal worden gecompenseerd door verlaging van de verbruiksbelastingen en voor de andere helft door loonsverhoging. De raad wenst vast te stellen, dat de onderhandelingen in de Stichting van de Arbeid en met de regering over deze compensatiemaatregelen nog niet zijn geopend. De raad wijst dan ook iedere verantwoordelijkheid voor bovengenoemde mededeling, alsmede voor de bij deze mededeling verstrekte berekening over de betekenis van de voorgestelde verlaging van de verbruiksbelastin gen van de hand. Bij de georganiseerde middenstanden tegen het complex van wette j regelen tot verhoging der huren laging der belastingen, welke de rca s thans aan de Tweede Kamer heelt voo gelegd, weer dezelfde bezwaren gerezen als helaas reeds zo vaak tegen het beleid van dc centrale overheid ten aanzien var. de midden- en kleinbedrijven moesten worden geopperd. Opnieuw wordt een ge zonde bedrijfsvoering voor de kleinhandel en het ambacht onmogelijk gemaakt, zo geeft men van de zijde van de Ned. Kath. Middenslandsbond te kennen- De voorgestelde compensatie voor de huurverhoging heeft voor de middenstand niets om het lijf. Er ligt in deze bagatelli sering van de bestaande moeilijkheden in die sector van het bedrijfsleven en grove miskenning besloten van de betekenis der middenstandsbedrijven in het kader der werkverruiming. Volgens de cijfers, aan gehouden bij de premiebetaling voor het Algemeen Werkloosheidsfonds, is evenwel niet minder dan ruim 30% der Neder- Arie Boon, die op 24 Juni a.s. te Hoek van Holland zijn 85-st.e verjaardag hoopt tc herdenken, is één van de mannen, waarop Nederland met recht trots kan zym Dc heer Boon, die in dienst was bij de Zuidhollandsche Redding Maatschappij heeft tijdens zijn lange diensttijd 568 mensen helpen redden. Hierboven Arie Boon in zyn huiskamer, met een model van de viermaster „Waterloo". Dit was het eerste schip, waarvan hij bij de stranding op 6 December 1895, de bemanning heeft helpen redden. Hij bevond zich toen aan boord van de eerste Nederlandse soomreddingboot „President van Heel". Arie Boon heeft voor de vele reddingen die hij tot stand bracht in de loop van de tijd een hele collectie medailles gekregen. landse loontrekkenden werkzaam in mid denstandsbedrijven tegen slechts 10% in de landbouw. Bijna 60% werkt in de groot industrie. Voor deze laatste vormt de huur verhoging geen zware belasting. Wel is dit het geval met de middenstand, die de loonsverhoging moet uitbetalen aan zijn werknemers, doch zelf deze 50%-compen- satie als aanvulling op de verlaging van sommige belastingen en de te bewerk stelligen daling in de schoenen-, suiker en kolenprijzen moet ontberen. Zodoende wordt de concurrentie-positie weer ver zwakt. Het zwaarst zullen hierdoor de midden standers met grote gezinnen worden ge dupeerd: zowel de gezins- als de bedrijfs lasten worden voor hen verzwaard Te verwachten is dat de samenwerken de centrale middenstandsbonden een krachtige protestactie tegen de aan hangig gemaakte wetsontwerpen in hun huidige opzet zullen gaan voeren. Tweemaal een afwijzende beslissing en tenslotte wederom onzekerheid. Aldus het resultaat van een dag van vertwijfelde actie door dc verdedigers van 't s-pionnen- echtpaar Rosenberg, voor wie het laatste uur, zoals bekend, is vastgesteld op over morgen, Donderdag 18 Juni. De eerste fase bestond in de behandeling door het Amerikaanse Hooggerechtshof te Washington van een verzoek van de advocaat Bloch, strekkende tot een uitstel van de executie met het oog op een voor gestelde revisie van het vonnis op grond van beweerde nieuw aan het licht ge komen feiten. Het hoogste Amerikaanse rechtscollege weigerde echter op deze ver zoeken in te gaan en verwierp het be roep, zij het met de kleinst mogelijke meerderheid van vijf tegen vier stemmen. Onmiddellijk na het bekend worden van deze uitspraak kwam de advocaat Finerty voor de dag met een onverwachte vraag een schriftelijk verzoek te mogen indienen voor het verkrijgen van een z.g. Habeas Corpus. Een dergelijk verzoek zou een onmiddellijk onderzoek noodzakelijk maken om te onderzoeken of het echt paar wel wettig wordt vastgehouden. Finerty deed dit verzoek vergezeld gaan van een schriftelijke verklaring van dr Urey, een atoomphysicus, inhoudende dat David Greenglass, een broer van Ethel Rosenberg en medeplichtige in deze zaak in het proces-Rosenberg een meineed had afgelegd. Finertv's verzoek werd onmiddellijk in behandeling genomen. En opnieuw volgde een weigering van het college, waarin dit maal slechts twee leden een afwijzende mening huldigden. Nadat het hooggerechtshof aldus voor de vierde maal geweigerd had een gun stige beslissing te nemen, ondernam Bloch, onvermoeibaar, opnieuw een poging om het tjj te keren. Hfj bezocht rechter William Douglas, lid van 't Hooggerechts hof, en verzocht hem een opschorting van de executie te gelasten. Het onderhoud duurde een uur, Douglas verzocht ten- De recente besluiten van de Oostduitse regering en het bestuur van de socialis tische eenheidspartij hebben intussen een merkbare invloed op het verkeer tussen Oost- en West-Duitsland. West-Berlijners kunnen weer toestemming krijgen om be grafenissen van familieleden op het kerk hof van Stahnsdorf in de Sovjet-sector van de stad bij te wonen. Ook Westber- lijnse geestelijken die de begrafenis plechtigheden leiden, kunnen zich naar Stahnsdorf begeven. Voorts meldt A.F.P., dat de controle op het autoverkeer tussen West- en Oost- Duitsland aan de grensovergangen zeer snel verloopt en dat de leden van de Oost- Duitse volkspolitie daarbij uiterst beleefd optreden. De chauffeurs van de vrachtwagens, die gewoon zijn uren, zo niet dagen, te moeten wachten aan de controlepunten, keken Maandag verbaasd op, toen de volks politie door middel yan luidsprekers om riep: „Wilt u a.u.b. nog enige minuten geduld hebben. U zult spoedig het con trolepunt kunnen passeren". Oostberlijnse arbeiders zijn nog steeds bezig de borden met felle communistische slagwoorden te verwijderen. Anderzijds is bet verwijderen van telefoonkabels tussen Oost- en West-Berlijn, dat twee weken geleden begon, gestaakt. Maandag is voorts opnieuw een aantal gevangenen vrijgelaten. Het aantal Oost-Duitsers, dat naar het Westen uitwijkt, neemt, sedert de afkondi ging der hervormingen in Oost-Duitsland, sterk af. Zondag en Maandag werden in totaal 2-100 vluchtelingen geregistreerd en onder hen bevonden zich minder boeren dan voorheen. Vluchtelingen, die zich Maandag meld den, verklaarden, dat op sommige spoor wegstations in Oost-Berlijn door luid sprekers op aspirant-vluchtelingen een beroep wordt gedaan, om de jongste slotte om nadere inlichtingen. Afgespro ken werd, dat Douglas het verzoek in overweging zou nemen en dat Bloch en Finerty hedenmiddag zouden terugkomen met een samenvatting van de argumenten, waarop zjj hun verzoek gronden. Bloch zei na afloop: „De rechter was zeer beleefd- Hij was een volmaakt doel wit". Wat hij met dit laatste woord precies bedoelde liet hij aan zijn toehoor ders te raden over. De Britse duikboot „Andrew" is onder water van de Bermuda-eilanden naar de Britse wateren gevaren. Na een volbrach te reis is de „Andrew" Maandag nabij het Kanaal opgedoken, aldus is officieel te Londen bekend gemaakt. De Britse admiraliteit maakte niet be kend, in hoeveel tijd de duikboot de af stand van 2500 zeemijlen aflegde. De „Andrew" werd gebruikt voor proef nemingen met „snuivers", sedert de on dergang van de „Affray" in April 1951 in het Kanaal. Gisterenmiddag is de personenauto van de 44-jarige fabrikant J. A. P. uit Vlaar- dingen op de bewaakte overweg aan de Bonersluis te Maassluis door een passe rende losse electrische locomotief gegre pen, een honderdtal meters meegesleurd en totaal vernield. De bestuurder en enig inzittende van de auto werd op slag ge dood. De bomen van de overweg, waar het ongeluk geschiedde, waren niet geslo ten. Het treinverkeer ondervond nagenoeg geen vertraging, Het slachtoffer laat een vrouw en vier kinderen na. Mr Van Doesburg en mr Grasso, offi cieren van Justitie te Rotterdam, hebben regerings-decreten te lezen en naar huis j zich in de loop van gisterenmiddag per terug te keren. soonlijk van de toedracht van het ongeluk op de hoogte gesteld. DE regering heeft thans diverse wets, ontwerpen ingediend, welke een ge deeltelijke compensatie inhouden door belastingverlaging van de aange kondigde huurverhoging. Uiteraard kan niet op een centimeter zo gemeten wor den, dat alle groepen geheel gelijk sullen profiteren van de compensatie. Er zijn altijd mensen, die in de hoek zitten, waar de klappen vallen. Maar anderzijds zal toch getracht moeten worden om deze ongezellige hoek zo klein mogelijk te doen zijn. Nu willen wij de berekeningen van de minister niet op de voet volgendoch los van cijfers een greep doen. Zo vragen wy ons af, wat hebben mensen aan be lastingverlaging, als zij geen belasting betalen? Wij denken hier b.v. aan grote gezinnen met veel kleine kinderen, die geen belasting behoeven te offeren, noch 'schoolgeld neer te tellen. Anderzijds, wat worden mensen, die geen schoolgaande kinderen hebben, wijzer van verlaging van schoolgeld? En wat brengt verla ging van accijnzen op bij gering ge bruik door kleinere gezinnen En wat de verlichting van loon- en in komstenbelasting betreft door kleine verhoging der minima, dient opgemerkt dat deze enkel ten goede zal komen aan lagere inkomsgroepen. Deze hebben dit ongetwijfeld nodig en wij gunnen het hun van harte. Maar andere groepen komen toch weer lelijk in de knel. naar wij vrezen, want op hen zal de huurver hoging zwaar drukken. Ónze eerste indruk is, dat ondanks de uitgebreidheid van de compensatie maatregelen, dieze toch niet voldoende zullen blijken te zijn. Wij voorzien dan ook, dat er in het Parlement nog wel het een en ander over te doen zal zijn. Nadat de regering ondangs mededeling van de thans ingediende wetsontwer pen had gedaan, werden door de Kamer leden niet minder dan 134 vragen ge steld, Waaruit blijkt, dat de zaak verre van eenvoudig is. Trouwens, verschillende organisaties hebben reeds zwaar geschut gericht op de maatregelen van de regering. Bij huren is 1 rel eens sprake van „sleutelgeld"welke manipulatie iemand doet verdienen om achter slot en gren del te worden gezet. Maar hier zal o.i. volkomen geoor loofd een schat van woorden opgebracht dienen te worden om de sleutel tot het aeheim van de juiste compensatie voor alle groepen te ontsluiten! Er schijnt thans een andere wending te zijn gekomen in de moordzaak te Woer den. In de nacht van 13 op 14 November 1952 werd de politieman Van Eek gedood door revolverschoten. Indertijd zijn een tweetal inwoners van Woerden verdacht van deze daad, maar later werden ze weer vrijgelaten. Thans heeft men verdenking opgevat tegen twee in Utrecht reeds gedetineerde broers B., wonende in de buurt van Bode graven. De aanwijzingen tegen de be :'e broers, die verdacht worden van een hele reeks inbraken, komen van een ir. Rotter dam in het Huis van Bewaring ingesloten bewoner van Waddinxveen. Deze laatste bad met de beide broers een afspraak ge maakt voor een inbraak, maar de beide mannen waren niet komen opdagen. Het vermoeden bestaat nu, dat de broe-s B. die nacht samen op pad geweest zijn, met het voor de politieman Van Eek nood lottige gevolg. Het was 'n prachtige dag en Frau Christel Meier profiteerde er van; met de kinderwagen, waarin de baby, wan delde ze langs de Rijnoever. Een stel robbedoezen speelde in bootjes, die langs de kant gemeerd lagen en plot seling bijna onder de ogen van Frau Christel viel een van de spelende jongens in het water van de snelstro- mende Rijn. Ze aarzelde geen ogenblik, sprong te water en slaagde er met veel moeite in het jongetje op de kant te brengen. Toen bekeek ze het druipende, van de dood geredde knaapje, eens goed enontdekte dat ze haar eigen jon gen het leven had gered. En bekijkt U Frau Christel en de zes-jarige Karl nu maar eens hierboven, kort nadat deze wonderbaarlijke redding was gebeurd. In het Nationaal Rampenfonds is tot nu toe 116.2 millioen bijeengebracht. In Huize St. Liduina te Hillegersberg is overleden de zeereerw. heer H. F. Heyt- veldt, emeritus-pastoor van Voorhout. De overledene, die in 1874 in 's-Graven- hage geboren werd, was 15 Augustus 1893 priester gewijd; achtereenvolgens was hij kapelaan te Den Burg, Rijpwetering, Amsterdam (Bagijnhof), Haarlem (St. Bavo), Rotterdam (H. Joseph), Bergen en Goes. In 1914 werd hij benoemd tot pas toor te Zierikzee, in 1922 te Kethel, in 1926 te Heemskerk, terwijl hij van 1927 tot 1937 pastoor was in Voorhout. Hier ver kreeg hij zijn emeritaat, waarna hij zich vestigde in Huize Liduina te Hillegersberg.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 1