SCHAAKRUBRIEK te ®iÉi i 11! i i mm m B m+mi 1 B 1 HP HH B f8§ s H 1 DAMRUBRXEK Zal de jeugd zich doen gelden te Wimbledon? VLIEGTUIG TRANSFER VOOR KEES RIJVERS RADIOPROGRAMMA'S 5 port-S patten in M W J Van Saint Etienne naar Stade Frangaife Fausto niet naar de Tour Australië en Amerika aan de top Q. Hilversum Het gestolen ZATERDAG 20 JUNI 1953 PAGINA 11 Aandacht voor Hofman AUSTRAL. TENNISSERS DOMINEREN OP QUEENS CLUB CRICKET IN ENGELAND De counly-wedstrijden TORNOOI DE ENK DERBY OP DUINDIGT DE RONDE VAN ZWITSERLAND SCHULTE NIET IN BAAN- KAMPIOENSCHAP DE RONDE VAN BELGISCH LIMBURG DE LOTING VOOR DE TROFEA ITALIA BRANDEN VAN DEZE NACHT Wm. X Wm U U gemaakt WiH Gij ONDERWIJZER DE ITALIAANSE PLOEG VOOR DE TOUR DE FRANCE door PERCY KING (Wordt vervolgd) B. M. R. S. RIJVERS verkocht (Van onze Parijse sport-correspondent) PARIJS, Juni 1953. De „markt" is weer begonnen. Nauwe lijks is het laatste arbitrale fluitje in de Franse voetbal-competitie verklonken, of het spel van aan- en verkoop neemt een aanvang. Dat laatste fluitje klonk intussen na de tweede barrage-match tussen Ren- nes (nr 16 van de le divisie) en Strasbourg (nr 3 van de 2e divisie), welke serie een groot succes werd voor Strasbourg, dat eerst met 4—0 en vervolgens met 3—1 won en aldus na één jaar terugkeerde in de eerste divisie (terwijl Rennes degra deerde). Bij de eerste transfer de beste was al een van de „grote" Nederlandse spelers betrokken, „groot" tussen tekens, omdat het hier de kleine Kees Rijvers betrof. Ue ex-Bredanaar werd door de Parijse eerste-klasser Stade Frangais gekocht van Saint Etienne, waar Kees de laatste tijd niet zo content meer was blijkens de enkele maanden ge leden ondervonden moeilijkheden. Met de ex-Gooier Rinus Schaap, die zich bij Racing Club de Paris wel zal handhaven, alle „revolutie" ten spijt, nu dus weer twéé Nederlandse voetballers in de Franse hoofdstad. Schaap is op het ogen blik erg actief in R.C.P.'s avondwedstrij- den en onlangs speelde hij zelfs in het Parijse elftal, overigens met twee Zuia- Amerikanen en twee Scandinaviers en ook nog een paar Fransentegen het. ste delijk elftal van Berlijn, een wedstrijd die de Duitsers, in eigen land, dik wonnen. Bram Appel, wiens contract met Reims voor een jaar verlengd is, boekte met zijn club een fraai succes in het tournooi om de Coupe Latine, dat dit jaar in Portugal werd gehouden. Reims won met 2—1 van de Spaanse club Valence en vervolgens met 3—0 van de Italiaanse ploeg Milan; andere resultaten Milan—Sporting Portu gal 4—3, Sporting Portugal—Valence 4—1. En zo ging Reims als eerste Franse club, sinds het tournooi in 1949 voor het eerst werd verspeeld, met de Coupe Latine naai huis: voordien hadden steeds de Spaan% en Italiaanse en éénmaal ook de Portu gese ploegen de trophee veroverd. Ook in de tweede divisie zal waarschijn lijk een Nederlander van club veranderen; de Limburgse kunstenaarszoon Hofman, die vorig seizoen van de Spaanse club Tarragona naar Alès kwam, heeft de aan dacht getrokken van Troyes, dat hem als middenvoor wil inzetten en spoedig tot de „koop" zal overgaan. Verder zullen wij De jongste twee Australiërs zijn de finalisten van Queens dub: Rosewall en Hoad Rosewall speelde voortreffelijk ten nis in de halve eindstrijd tegen zijn land genoot Hartwig. Zijn eerste service was bijna steeds in. zijn backhand scoorde punt na punt, zijn scherpe spreiding was Hartwig te machtig. Met 62 61 won hij Hoad. wiens spel sneller doch minder zui ver is, won van zijn landgenoot Rose mei 64 64. In het dames enkelspel kwam mevr. Rinkel in de eindstrijd door een zege op d» veterane mevr. Hopman 6—4 6—1. De Bermuda-kampioene mevr. Brewer won in de andere halve eindstrijd van mep Bul- leid 8—6 6—2. De eindstrijd belooft een zege voor mevr. Rinkel. .„ui 1 Een verrassing gaf het heren dubbelspel Washer en Brichant waven wederom uit stekend op dreef. Na hun zege op Seixas en Muliov wonnen zij nu van de Austra liërs Ayre en Wilderspin 810 63 63 dank zij vooral Brichant. Bijna was er een tweede verrassing ge weest, want mej. Connolly en mej. Samp son. het als no 2 geplaatste paar van Wim bledon kregen twee maal matchpoint- tegen in hun halve finale tegen mej. Bul- leid en mej. Ward. Tenslotte wonnen zij met 60 5—7 1210. Haar eindstrijd zal tegen mevr. Rinkel en mei. Fletscher gaan Van de Nederlandse spelers waren de laatste uilslagen: Dehnevt en Van Dalsum verloren (in de hal) van Rose en Hartwig 0—6 1—6. Mej. Ten Bosch en mej. Bour- bonnais verloi-en van mei. Connollv en mei. Sampson 16 16. Mej. Ten Bosch en Dehnert verloren van mej. Bulleid en Green na 5—4 in de derde set. met 6—8 4—6. Te Chesterfield werden de Australiërs door Derbyshire op een natte pitch ont haald, met gevolg lage totalen en fraaie bowlingcijfers Derbyshire (69), Ring 419 en (17 voor 1) draw tegen de Australiërs (197), Glad- win 584 en (146) Smith 5—36. Overigens vie] er in alle countywedstrij- den veel regen, vooral op de eerste dag. Somerset (173) Trueman 560 en (288) Gimblett 111; verliest van Royal Air Force (307) en 155 voor 3. Northamptonshire (268) en (57—4) draw tegen Glamorgan (221) Yorkshire (308) Lowson 166, draw tegen Schotland (79—1). Lancashire (193^ voor 4, ges].), draw te gen Cambridge (36—5). Oxford (128) draw tegen Warwickshire (137—3). Sussex (192) en 168 voor 9. verliest van Worcestershire 195 en 167 voor 6. In deze match scoorde Kenyon, de ope- ningsbatsman van Engeland, 53 runs en was daarmee de eerste batsman in En geland die de 1000 runs haalde in dit set Z°Kent (93) en (254) draw* tegen Leicester- ShRurrey '(220 voor 8) draw tegen Essex (177 voor 9 gesl.) en 70 voor 9. Bedser vei- richtte de hattrick Middlesex (210) en 68 voor 3 gesl. wint van Notts (138 voor 9 gesl. en 115). In de kwart-eindstrijd van het heren enkelspel won Bouwer van Tiele met 6 3 6—3. In de halve eindstrijd versloeg van Reekum Kammeg met 64 6—2. In het dames enkelspel won mej. J. Ver- steege de eindstrijd van mevr. Roolker met 6—4 6—3. Zij komt nu in de „Challenge round" tegen mej. Muilemeister, die vorig jaar won. tn hst gemengd dubbelspel, halve eind strijd wonnen mej Schouten en Den Hoed van mej. Verste ege en Hennink 6—2 64 de lezer niet vermoeien met de namen van alle Franse cracks, waarnaar op het ogenblik wordt gehengeld. Wel is interes sant, dat spoedig twee Franse spelers uit Spanje zullen terugkeren: Larbi Ben Barek (de „zwarte parel") en Louis Hon, die beiden hun contract met hun Spaanse club niet hebben verlengd en bij hun oude club Stade Frangais zullen terugkeren. Vooral van Louis Hon, de fantastische spil, die samen met de beroemde Zweedse middenvoor Garvis Carlsson (die eveneens zijn Spaanse carrière heeft afgebroken en met een half millioen plus de herinnering aan een ontroerende afscheidswedstrijd naar huis is gekeerd) gedurende de laat ste drie jaren het grote buitenlandse vedetten-duo in het Spaanse voetbal vormde, verwacht men in Parijs weer heel veel. Vermoedelijk zullen dit jaar verder ook weer verscheidene buitenlanders uit Italië naar Frankrijk overkomen. Immers, men heeft in Italië, van regeringswege niet alleen een absoluut immigatieverbod voor nieuwe buitenlandse voetballers afgekon digd, maar ook ligt het in de lijn dat de clubs bij het opstellen van de nu nog in haar bezit zijnde buitenlandse spelers aan zienlijke beperkingen zullen opgelegd krij gen. Er is al een hele troep Zuid-Amen- kanen van Italië naar Spanje overgestoken en men verwacht dat ook Frankrijk er zijn deel van zal krijgen. (Van onze paardensportmedewerker) Op Duindigt staat Zondag een belang rijke course op het programma, want dan zal worden verreden de Derby, een ren over 2400 meter voor driejarige hengsten en merriën. Hierin zullen zeven volbloe den de strijd aanbinden. We zien als één der winnaars: Truus, Silver Slipper of Sagita, die vrijwel van gelijke sterkte zijn; mogelijk kan Rhiphales als outsider verrassen. Het programma wordt verder gecompleteerd met vijf draverijen waar voor 58 inschrijvingen binnenkwamen, alsmede nog drie rennen met 28. Aan giften. Hier volgen de beste kanspaarden: MILNER-PRIJS, 1900 m., 15 inschrij vingen Querelle Spencer, Pretty Mis, Rudolf G. PERNY"PRIJS, 2100 m., 14 inschrijvin gen: Redloff W.B., Quena B.H., Peter Snel. TEMPELMANPRIJS 2100 m., 7 inschrij vingen: Octavianus K, Query Hanover, Oviedo A. HOPPER-PRIJS 2100 m., 13 inschrijvin- gengen: Rijder v. d. Veen, Pomona, Mein- tie V. SMITH-PRIJS, 2600 m., 9 inschrijvingen: Rijder Geersen, Nico the Saint, Petu lance K. ROMULUSPRIJS, ren 950 m., 10 in schrijvingen: Hidalgo, Sans Valeur, Sun rise. DERBY, ren 2400 m„ 7 inschrijvingen: Truus, Silver Slipper, Sagita. TOSTO-PRIJS, 2600 m., 8 inschrijvin gen' Dickey, Chiberta, Brandal. TURNER-PRIJS, 1600 m., 10 inschrijvin gen: Thalia. Femme Mystique, Campo. De derde étappe van de Ronde van Zwitserland van Rheinfelden naar Soleu re, een rit over 78 KM tegen 'het horloge, werd gewonnen door de Zwitser Koblet in 1 uur 46 min. 55 sec. De uitslag luidde verder: 2. Scha er (Zwits.) 1.52.17; 3. Ba-rozzi (It.) 15319; 4 Zampini (It.) 1.54.57; 5. Clerici (It.) 1.55-03- In het algemeen lksasement heeft Ko blet thans de leidipg met 14.47.00 voor Schaer (Zwits.) 14.52.20. Gerrit Schulte verzoekt ons mee te delen, dat hij Zondag 21 Juni a.s. niet zal uitkomen in het nationale kampioenschap voor profs over 50 kilometer zonder gang- making op de stadionbaan. Hij had er wel voor ingeschreven, maar voelt zich niet in goede conditie en heeft de KNWU er van in kennis gesteld, dat hij niet zal deelnemen. De derde etappe van de Ronde van Bel gisch-Limburg, van Borgloon naar Peer over een afstand van 91 km. werd gewon nen door de Belg Van Looy in 2 uur 8 min. Van den Brekel (Ned.) werd zevende in dezelfde tijd en Fooy (Ned.) eveneens. De Belg Van Looy heeft de leiding in het algemeen klassement met 9.42.35. Op de derde plaats staat de Nederlander Van den Brekel met 9.42.42. De overige Neder landers bezetten de volgende plaatsen: 16 Steenbakker, 25 Smeets, 41 Fooy, 44 L Stevens, 45 Boelhouwers, 58 Damen, 67 Schoenmakers, 71 Nieskens en 72 Van der Weyden. Te Utrecht werd de loting verricht voor het waterpolo-tornooi om de Trofeo Italia dat v®n 17 tot en met 22 Augustus te Nij megen wordt gehouden. De lcAjng van dit tornooi, dat in een halve competitie wordt gespeeld, had, wat Nederland betreft, tot resultaat: Maandag 17 Augustus 21 uur Spanje— Nederland; Dinsdag 18 Augustus 21 uur Nederland—België; Donderdag 20 Augus tus 19 uur Nederland—Hongarije; Vrij dag 21 Augustus 19 uur Nederland—Zuid. Slavië; Zaterdag 22 Augustus 16 30 uur NederlandItalië. De Queen Alexandra Stakes, een ren over 2% mijl, begiftigd met een prijs van 4000 pond sterling, werd gewonnen door Lord Fox (9/2), het paard van de Aga Khan. Op de tweede plaats eindigde Seaplane (20/1) met vier lengten achter stand. Napoleon (3/1), favoriet voor deze race, eindigde als derde. Na afloop van een te Pavia gehouden vergadering heeft de directie van het merk „Bianchi" meegedeeld dat Fausto Coppi dit jaar niet zal deelnemen aan de ronde van Frankrijk. De samenstelling van de Italiaanse ploeg stuit dit jaar op tal van moeilijkheden in verband met de weigering van Coppi om samen met Bar- tali in één team te zitten. Alfredo Binda aarzelde tussen drie oplossingen: le een ploeg CoppiMagni zonder Bartali, 2e een ploeg BartaliMagni zonder Coppi, 3e een ploeg Magni, zonder Coppi en Bartali. Zoals gemold, koos hij de eerste op lossing. en stelde hij een ploeg samen be staande uit Astrua, Baroni, Barozzi, Car- rea, Coppi, Gaggero, Gestri, Gismondi, Ma.gni en Milano. Verwacht werd, dat de sportcommissie va» de Italiaanse Wieier. bond -hiermee accoord zou gaan, maar voordat het officiële communiqué was opgesteld bleek tijdens een telefonisch onderhoud met Coppi dat deze een zeker voorbehoud maakte met betrekking tot Barozzi en Gestri, die in de ploeg waren opgenomen. Het besluit van „Bianchi" om Coppi niet te laten starten luidt een nieuwe fase in- Binda moet thans een nieuwe ploeg samenstellen, en naar verluidt zou den Bartali en Magni er de leiders van zijn. Hedennacht omstreeks 3 uur brak door onbekende oorzaak in de krullenopslag- plaats van de Basselter Stoomwasserij brand uit- Ongeveer 50 kubieke meter houtafval stonden weldra in lichter laaie en tastten het ketelhuis der fabriek en de daarboven aangebrachte cycloon der krullenafzuiginstallaties van de aangren zende N.V. Kisten en Vatenfabriek v. h. Hellenthal en Zoon aan. Na door de omwonenden gemaakt alarm bestreed men het vuur eerst met de be drijfsbrandweer der kistenfabriek, spoe dig gevolgd door de gemeentelijke brand weer, welke met vier stralen de brand tegen 4 uur meester was. Door tijdig alarm en krachtdadig optreden bleef het hoofdgebouw der wasfabriek schadovrij. Hedenmorgen vroeg is het dorpsbedrijf van de heer G. van Zeist te Blesse bij Heerenveen tot de grond toe afgebrand. De gehele inventaris, bestaande uit drie auto's, twee dorskassen, drie dorspersen en een tractor ging verloren. De oorzaak van de brand is onbekend. De schade wordt geraamd op 80.000. Huize St. Bernardus. Sassenhedm. Schaafcredacteur P. A. Koeteheid. (Zaterdag 20 Juni 1953) DE PROBLEMEN VAN DEZE WEEK Twee eerste prijzen, waarvan de inhoud de oplosser stellig voldoening zal schen ken. De sleutelzet van no. 7024 stellen wij boven die van no. 7025. Oplossingen over drie weken. De rubriek wordt door ons op Woensdag verzonden, waarom wij de lezers verzoe ken hun oplossingen voor genoemde dag in te zenden. No. 7024 W. SAWTSCHENKO le Pr. Allsowjetisches Anfangerturnier 1949 Mat in twee zetten ■S m No. 827, 20 Juni 1953 Redactie: G. J. A. van Dam, Vossiusstraat 18 B, Amsterdam-Z. Alle correspondentie aan dit adres. Bij vragen om inlichtingen s.v.p. postzegel voor antwoord bijvoegen. CONSTRUCTIE-ACROBATIEK Dat de bord-mogelijkheden, binnen het kader van de spelregels, de componist soms op vreemde wegen kunnen voeren, blijkt wel bijzonder duidelijk uit het vier tal composities, welke wij hieronder voor de deelnemers aan onze ladder-wedstrijd ter oplossing geven. De samenstelling van het vrij simpele eerste vraagstukje bracht ons tot de idee van het tweede, waarin de schijf op 31 de dominerende rol vervult. Die witte schijf •op 31 voerde tot verdere onderzoekingen. Het resultaat daarvan was een vraagstuk, waarin reeds meer „vuurwerk" naar vo ren kwam. De aanvangspositie van dit probleem is reeds wat bizar, hoewel de afwikkeling uitloopt op een niet onaardig naspelletje, waarvan men de oplossing eveneens dient uit te werken. De aanwe zigheid van die witte schijf op 31 gaf ech ter, in verband met het tijdens de afwik keling naar voren komende thema, gele genheid tot een nog grotere mate van .constructie-acrobatie)*,". Het vierde pro bleem demonstreert dit, waarbij de slot- stand, voor zover ons bekend, zelfs origi neel is. No. 2648 No. 2649 (Van onze tennis medewerker) De vraag die bij 't komende Wimbledon boven de orgie der partijen, het enorme aantal en de verschillen in stijlen en vooral (wel zo interessant) in de persoon lijkheden, uitgaat is of, in dit belangrijk ste aller tournooien, in de historie van het spel opnieuw de jeugd haar superioriteit zal demonstreren. Zal een Rosewall wederom dat wonder lijke talent dat hem in staat stelt om niet alleen de situaties aan te voelen, doch me een merkwaardig gemak ook de slagen te vinden voor die situatie, zo- dani» ontplooien dat het tegen de listen en lagen van de oudere spelers, tegen de harde vaart van andere jongeren is op gewassen? Zal een Connolly haar „con trolled" speed", bij haar belangnjkei dan de factor tactiek, kunnen opleggen aan elk tegenstandster en zal zij ook nu in de kritieke momenten haar eigenschap om juist dan het sterkste spel te durven en kunnen geven, vinden? Voor Rosewall komt de bedreiging niet in de eerste ronden. Hij heeft, als de Australiërs Rose en Hoad een groep-van- zestien waaruit geen gevaar lijkt te komen Zelfs in de kwart-eindstrijd zal hij een der minst sterke van de geplaatsten tegen zich krijgen: Mulloy, als die zover kom', want in Mulloy's groep zit een Nielsen en een Gardini. De zware strijd krijgt de jonge Rosewall waarschijnlijk in de halve eindstrijd, waar hem of een Drobny of een Morea wacht- Drobny, bij deze naam komt als van zelf de gedachte aan de herhaalde ver geefse pogingen om de titel te winnen, naar voren. Een tennishoofdstuk op zich zelf, in de vorm van een tragedie. Jaar na jaar is Drobny candidaat voor de titel, tweemaal kwam hij in de finale, in 1949 tegen Schroeder was hij er het dichts bij: 3—3 in de vijfde set. Maar telkens ontbrak er „iets". In de andere helft krijgt de andere can didaat Seixas, een zware taak. In zijn groep komt eep Washer voor, een Bergelin een Ampo. En daarna die andere jonge Australiër: Hoad. En op zijn eventuele verdere weg naar de finale Rose of die immer gevaarlijke fantast Larsen. Tenzij Men oordele zelf! No. 2646 No. 2647 Q O. deze zijn meester vindt in yirich of Jo hansson. Ware Rosewall een speler met enkele jaren ervaring achter zich, dit Wimbledon zou het kenmerk hebben van de jaren vóór de oorlog toen er in het heren enkelspel bijna steeds een dominerende figuur was, waarvan de overwinning voorshands vast stond: na Tilden Vines, Perry, Budge. Zó ver is Rosewall waarlijk nog niet. En daarom zou een nieuwe zege. na Parijs, een historisch feit in de geschie denis van het spel zijn. Die zege zou een kampioen geven zo jóng als er mmmer een geweest is. Dit historische feit was er bij de dames het vorig jaar al: Maureen Connolly, „Little Mo" inmiddels enkele centi meters gegroeidEn gegroeid ook m ervaring en in slagen-repertoire. Specta culair is haar spel evenmin als dat van de befaamde Helen Wills. Het is hoog- opgevoerde vrouwelijke vaart en kracht, waaraan door uren en uren oefenen een grote controle aan verbonden geworden ,s Die te kunnen geven op de gevaarlijke momenten is de grote attractie in het spel van Maureen. Het curieuse is (althans ogenschijnlijk, voor de tennis-kenner echter begrijpelijk) dat die vaart en die controle het meest bedreigd worden door beheerst vertraagd spel zoals een mevr. Chatrier-Partridge telkens opnieuw tegen haar weet te spelen. Maureen ontmoet die in de laatste acht, althans wanneer alles gaat volgens plan- En dan in de finale waarschijnlijk een reprise van Parijs, tegen mej. Hart. Tenzij die tevoren een van die gevreesde offdays zou hebben die haar meer te Wimbledon beschoren ge weest zijn. Op papier staat, wat de titels in de enkelspelen btereft, de jeugd hoog ge noteerd. Doch voordat op Zaterdag 4 Juli de laatste slag geslagen is, zal er zich rondom deze figuren, veel afspelen op en rond het befaamde centrecourt. Want voor velen is reeds een plaats in de laatste acht een prestatie van betkenis. De jaren dat hierin Nederland een plaats verwierf, door een Kea Bouman, een Timmer, zijn helaas lang voorbij. En nog niet in het verschiet ook. Stand: Zw. 8, 9, 17, 20, 22, 27, 36, 37. Wit 28, 33, 34, 39, 45—47, 49. Wit speelt en wint. Stand: Zw. 7, 8, 12, 17—19, 22, 27, 35, 36. Wit 25, 28, 29, 31, 33, 34, 39, 42, 47, 50. Wit speelt en wint. Stand: Zw. 710, 12, 14, 17—22. D. 27, D. 47. Wit 16, 25, 28, 29, 31, 33—35, 39, 42, 45, 50. Wit speelt en wint. 'Naspel aan geven. Stand: Zw. 7, 9, 14, 17, 21, 22, 24, 27, 36, 45, D. 13, D. 46, D. 50. Wit 15, 18, 23, 28, 31, 33, 34, 39, 42, 43, 47, D. 4. Wit speelt en wint. De oplossingen van deze vraagstukken dienen binnen tien dagen te zijn ingezon den aan het boven deze rubriek vermelde adres. OPLOSSINGEN No. 2636. Stand: Zw. 8, 14, 17, 19, 27, 32, 37. Wit 23, 33, 38, 43, 45—47. Wit 1. 43—39. 2. 4641!. 3. 41X3, 14—19 gedw. 4. 3—25!! (iedere andere zet geeft remise). Zw. 1924 de beste (op 19—23, 47—42, 23—28 of 29. en wit 42—38 wint). Wit 5. 47—42, 24—30. 6. 42—38, 3944 gedw. (op 30—35, wit 3833 w.). Wit 6 4540!!, zeer verrassend en origineel, zw. 44X35 gedw. en wit 7. 38—33 35—40 8 33—29 9 25 X 45 23—28. 10. 45—29 wint. De cijferstand gaf aan, dat op 32 nog een zw. schijf staat. No. 2637. Stand: Zw. 3—5, 7, 17, 27, 36. Wit 14, 20, 24, 30, 38, 41, 42. Wit 1. 20—15!. 2. 14—10!! 3. 38—32. 4. 32X1, 20—25 gedw 5. 1—34!!, 4—10 de beste (op 14—20, 15X24 en 259 volgt toch weer 2420 en 3448 w.), 6. 15X4, 38 de beste (op 25—20, wit 4—15 en wint), 7. 4X36, 25—20, nu toch gedw. 8. Thans -wit 8. 3647! en wint. Een instructief eindspelletje met een originele slotstand. No. 2638. Stand: Zw. 13, 14, 23, 40, D. 47. Wit 24, 25, 31, 35, 38, 42—44. Wit 1. 43—39! 2. 3933!!, thans komt het zogenaamde No. 7025 N. BONAVIA le Pr. The Problemist 1951 Mat in twee zetten „stopperspil-systeem" in werking door J, 25—20, 47X29, waarbij schijf 20 het door slaan van de zw. dam stopt. Nu 4. 20X18. waarbij de zw. dam op 29 op haar beurt het doorslaan van de witte schijf stopt en zwart gedw. is tot 36X30, zodat wit met 5. 35X33 in dit oorspronkelijke thema kan winnen. No. 2639. Stand: Zw. 7, 8, 18, 19, D. 16, D. 48. Wit 27, 29, 32, 34, 37, 40, D. 15. Hier is in „notedop-vorm", voor het eerst in de geschiedenis der problematiek, het be roemde „carré-motief" van S. E. v. d Meer, belichaamd. Wit 1. 29—23! 2. 34—30 3. 15X13 wint!! No. 2640. Stand: Zw. 9, 10, 12, 13, 16, 19—21, 24, 25, 31, 36. Wit 22, 28, 32—35, 4042, 44, 47, 50. De bekende Haarlemse problemist construeerde dit vraagstukje tijdens de snel-compositie-wedstrijd (op de kortelings te Rotterdam gehouden bijeen komst) van de Kring voor Damproblema- tiek in ongeveer één uur tijd. Wit wint zeer fraai en verrassend door 1. 2218, 12X23 gedw. 2. 42—37. 3. 47X38. 4. 32—27! 5. 50—45. 6. 43—39. 7. 34X3. 8. 3X15!! No. 2641. Stand: Zw. 6, 8, 17, 19, 22, 26, 27, 30. Wit 28, 31, 33, 37, 43, 44, 47, 48. Op dezelfde bijeenkomst van de K.V.D. speel den de heren v. d. Boogaard en De Ruiter het klaar om, op het voorgeschreven slot- thema, in de blind-compositie-wedstrijd, dit aardige vraagstuk te componeren, waarin wit wint door 1. 3732. 2. 4843. 3. 47—42. 4. 33X2 en 5. 2X11. Het merk waardige hierbij was, dat zij deze slot stand in een constructie moesten verwer ken, „blind", d.w.z. zonder gebruik te maken van bord of schijven. Een tweede merkwaardigheid was daarbij, dat zij tot hetzelfde resultaat kwamen. Van plagiaat of anticipatie is hierbij geen sprake, want geen der deelnemers aan deze wedstrijd wist vooraf, welk thema ter bewerking zou worden opgegeven. De tijd, die zij ver bruikten was ook hier ruim een uur. Even eens een knappe prestatie. In onze volgende rubriek zullen de namen worden bekend gemaakt van del eerste vier prijswinnaars in onze ladder wedstrijd over de in de maand Mei ter oplossing gepubliceerde vraagstukken. PROBLEEMOPLOSSINGEN No. 7015. W. A. Whyatt. Opl. 1. h3—g4: dreigt 2. De4t, Ke4: 3. Tg3tt- 1Ra7, Rb6, Re3, Rf2, Rgl, Rd4 anders, h5—g4:, 2. Te6, Pd6, De4t, De8!, Th2t, Pc5, Dg4:t enz. Aan het complete van deze oplossing ontbrak de vorige maal iets en wij her halen haar nu volledig. No. 7016. P. Overkamp. Opl. 1. Pd5c7 2. Da3—c3ft. No. 7017. Fr. Kok. Opl. 1. Pfl—h2 drei ging 2. Ph2—fSft. Niet 1. Pfl—g3 wegen» T of Rf4. No. 7018. J. J. Rietveld. Mat ln drie zak ten. Wit: Kc2, DH, Tg7, Rh8, Pa6—e8; c«, d2, d6, e6, g6. Zwart: Kd4, Tf4, Rgl, Pa4—a8; c4, e4, f5, h4. Opl. 1. Df7—b7 dreiging 2. Tg7e7| enz. 1c4c3 2. Tg7—c7f, Kd5 (Kc4, 3. Dd7—b3tt)- We herplaatsen no. -7018, omdat wij de zw. pion c4 tot onze spijt vergeten waren. Dit abuis komt geheel voor onze rekening. Er is de laatste weken tweemaal een fout in de standen voorgekomen, maar die wa ren geheel buiten onze schuld gemaakt. No. 7016 en no. 7017 werden goed opge lost door: dr mr R. Bromberg, Roermond; H. Th. v. Goor, Voorburg; B. Kouwen- hoven, Rotterdam; Paul Raschdorf, Han nover; Alg. Tem, Maastricht; J. G. M. Vos, Rijswijk. Verder nog te vermelden van no. 7013 en no. 7014: Alf. Tern, Maastricht; van no. 7014: H. Th. v. Goor, Voorburg, en van no. 7015: J. G. M. Vos, Rijswijk. H AZ ET. BEOOEN. N S T A A L W A S E N F A 8 I E K E N TE ZEVENBERGEN CORRESPONDENTIE Van G. te V. Uw kaarten zijn soms moeilijk te lezen. Wat 7015 betreft: Na. 1. hg4:, Rf2 2. De8!, Re3 volgt 3. Dc6ft. X. te S. Uw bijdrage is in orde. U kunt op plaatsing rekenen. Het bestuur van het Leidsch Studenten Schaakgenootschap „Morphy" schrijft ter gelegenheid van het negentigjarig bestaan van het genootschap een nationale schaak probleemcompetitiewedstrijd van twee zetten uit. Inzendingen (maximaal drie per com ponist) worden ingewacht uiterlijk 1 Augustus a.s. op diagram in duplo met motto zonder naamsvermelding bij de heer P. de Clercq, Hoge Rijndijk 17, Lei den. De naam van de componist moet worden bijgevoegd in gesloten enveloppe. Eerste en tweede prijs: beker met in scriptie; derde prijs: meidaille. Verder eer voile en bijzondere vermeldingen met oor konde. Speciale studentenprijs: componis ten, die voor deze speciale prijs in aan merking komen, dienen zich bij inzending als zodanig bekend te maken. Het jury-verslag, dat zal worden bekend gemaakt op 15 November 1953, na afloop van het eerste open internationale snel- schaaktournooi in Nederland, dat even eens ter gelegenheid van het 18e lustrum van „Morphy" wordt georganiseerd, zal aan alle inzenders worden toegezonden. De jury bestaat uit de heren: mr P. ten Cate en dr M. Niémeijer. Pastoor De Louw naar ziekenhuis. De zeereerwaarde heer Tl1- de Louw, pastoor te Uden. is ter observatie opgenomen in het Katholiek Binneijziekenhuis te Eind hoven. Advertentie worden Vraag dan zo spoedig mogelijk uitvoerige inlichtingen aan de Cursus, die reeds honderden candidaten heeft opgeleid voor het Officiële Examen. Welke merkwaardige resultaten Besa in de loop der jaren heeft weten te behalen, kunt X] lezen in ons uitvoerig prospectus, dat V op verzoek gratis wordt toe gezonden. Aan Hxamencandi- daten zenden wy desgevraagd de uitwerkingen, met tips van het Schriftelijk Examen 1953! Steeds gaarne tot Uw dienst. ZONDAG 21 JUNI HILVERSUM I (402 M.( 8.00 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO, 17.00 IKOR, 19.00 NCRV, 19.45—24.00 KRO. 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 8.25 Hoogmis; 9.30 Nws; 9.45 Geestelijke lied.; 10.00 Kerkdienst; 11.30 Gram.; 11.45 Kerkconc.; 12.15 Apologie; 12.35 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws en kath. nws; 13.10 Lunchconc.; 13.40 Boekbespr.; 13.55 Gram.; 14.00 Omrk.ork. en soliste; 14.30 Sopr. en piano: 15.05 Radio Philh. ork.; 15.35 Klein koor, kamerork. en orgel; 16.10 „Katholiek Thuisfront overal!"; 16.15 Sport: 16.30 Vespers; 17.00 Kerkdienst; 18.00 „De Kerk zingt": 18^5 Pastoraal kwartiertje; 19.00 Ork., Toonkunst koor en sol.; 19.30 „Gelooft U dat?"; 19.45 Nws; 20.00 Gram.; 20.25 De gewone man; 20.30 Symphonette-ork. en sol.; 21.05 „Monsieur de St. Yves", hoorsp.21.50 Musette-ork. en sol.; 22.10 Concertgeb.ork.; 22.35 Act.; 22.45 Avond gebed en lit. kal.; 23.00 Nws; 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II (298 M.) 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 17.00 VARA, 18.30 VPRO, 19.00 IKOR, 20.00—24.00 AVRO. 8.00 Nws; 8.20 Gram.; 8.30 Gevar. muZ.: 8.55 Postduivenber.; 9.00 „Wat er groeit en bloeit", caus.; 9.10 Gram.; 9.45 Caus.; 10.00 Strijkens.; 10.30 Met en zonder omslag; 11.00 Cabaret; 11.30 Politiekapel12.00 Postduivenber. en gevar. muz.12.35 Even afrekenen, Heren!; 12.45 Gram.; 13.00 Nws; 13.05 Meded. of gram.; 13.10 Gevar. muz.; 14.00 Boekbespr.; 14.20 Kamerork. en solist: 15.00 Filmpraatje; 15.15 Disco-caus.; 16.00 Orgel en piano; 16.30 Sportrevue; 17.00 Gram.; 17.30 V. d. jeugd: 17.50 Sportjournaal; 18.15 Nws en sportuitsl.; 18.30 Eng. Herv. kerk dienst; 19.00 V. d. jeugd; 19.35 Bijbellezing; 20.00 Nws; 20.05 Gevar. muz.; 21.05 „Moet je horen!"; 21.20 Strijkork.21.50 „Hij en zij", hoorsp.; 22.35 Gram.; 23.00 Nws; 23.15 Rep. of gram.; 23.2524.00 Gram. Engeland BBC Home Service, 380 M. 12.10' Cr it. 12.55 Weerb. 13.00 Nws. 13.10 Country Magazine". 13.40 Gram. 14.00 Wenken voor de tuin. 13.30 Saxophoonkwart. 14.45 Hoor spel. 16.00 Orkestconc. 16.45 Boekbespr. 17.00 Voor de kind. 17.50 Caus. 17.55 Weerb. 18.00 Nws. 18.15 Caus. 18.30 Orkestconc. 19.45 Kerkd. 20.25 Liefdadigheidsoproep. 20.30 Hoorsp. 21.00 Nws. 21.15 Caus. 27.30 Klankb. 22.30 Piano recital. 22.52 Epiloog. 23.00—23.03 Nws. Engeland, BBC Light Progr., 1500 en 247 M. 12.00 Verzoekprogr. 13.15 Gevar. muz. 13.45 Gevar. progr. 14.15 Variété-ork. en solist. 15.00 Boekbespr. 15.30 Gram. en interv. 16.30 Gevar. progr. 17.00 Ballades en Blues. 17.30 Gevar. progr. 18.00 Gram. 18.30 Hoorsp. met muz. 19.00 Nws en journ. 19.30 Gevar. muz. 20.30 Commu nity hvmn singing. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Piano. 22.30 Muz. caus. 22.45 Orgel. 23.15 Gram. 23.56—24.00 Nws. N.W.D.R., 200 M. 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.20 Lichte muz. 16.30 Dansmuz. Ï8.00 Symph.-ork. 18.50 Zang en piano. 19.00 Nws. 20.00 Volksconc. 21.45 Nws. 22.15 Dansmuz. 23.15 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.15 Symph.-ork. 1.15 Gevar. muz. Frankrijk, Nationaal Programma, 347 M. 12.00 Klankb. 13.00 Nws. 13.15 Hoorsp. 15.25 „La Dame Blanche", opera. 17.40 Gram. 17.45 Symph.-ork. 19.35 Gram. 20.02 Gevar. muz. 210.32 Gram. 22.45 Kamermuz. 23.4524.00 Nws. Brussel, 324 en 484 M. .T'2l M. 11.00 Volksconc. 11.50 Omroepork. 12.10 Gram. 12,30 Weerb. 12.34 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Zang en piano. 13.30 Voor de sold. 14.00 Opera- en Bel Cantoconc. 16.35, 16.50 en 17.15 Gram. 17.45 Sport. 17.50 Gram. 18.00 Kamermuz. 18.30 Godsd. halfuur. 19.00 Nws. 19.30 Orkestconc. en gram. 21.30 Italiaanse muz. 21.50 Volksdan sen. 22.00 Nws. 22.15 Verzoekprogr. 23.00 Nws. 23.05—24.00 Gram. ff. 11.00 en 12.10 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Ver zoekprogr. 14.30 Gevar. muz. 15.00 Kamerork. on sol. 15.45 Gram. 16.00 Idem. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 19.00 Godsd. halfuur. 19.45 Nws. 20.00 Omroepork. 21.00 Gram. 22.00 Nws. 22,10 Lichte muz. 22.50 Nws. 23.00 Gram. 23.55 Nws. BBC European Service. Uitz. voor Nederland. 8.008.15 Engelse les voor beginnelingen. (Op 464, 49, 42 en 31 M.); 17.00—17.15 Engelse les voor beginnelingen. (Op 224, 42. 31 en 25 M.»; 2200.—22.30 Nws. Londense brief. ..En dan nog dit". (Op 224 en 49 M.t. MAANDAG 22 JUNI HILVERSUM I (402 M.) 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nws; 7.10 Gewijde muz.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.10 Sportuitsl.; 8.20 Gram.; 9.00 V. d. zieken; 9.30 V. d. vrouw; 9.35 Waterst.; 9.40 Gram.; 10.30 Morgendienst: 11.00 en 11.20 Gram.; 1130 Herhaling Vossenjacht; De Italiaanse wielerbond heeft, nadat Coppi kenbaar heeft gemaakt zich voor de Tour de France terug te trekken, de Ploeg officieel als volgt samengesteld: Astrua. Baroni Ba.rtali. Corrieri. Carrea. °rei. Isotti. Magni. Minardi en Vincenzo ^°ssello. Reserves zijn: Grosso Zuliani Giudici, Befedetti, Coletto en Rivola. 19 Ook Bryn Cummings volhardde ln zwijgen. Daarentegen kwam Steven Healy overeind. Hij strekte een arm naar de trap uit; zijn stem klonk schril van opwinding en sloeg enige malen over. D-daar zit hij n-naast me. K-Kaïn riep hij melodramatisch. Bl-bloed aan zijn h-handen O-overtuig u! Algernon keek naar zijn handen. Op de linker zat inderdaad een brede bloedveeg. Het was hem ontgaan; anders zou hij hem in de keuken hebben weggewassen. Croudson sloeg hem glurend met half toegeknepen ogen gade. Daarna richtte de dikzak ze naar de trap. Licht bij! beval hij. Bunny nam een lamp van een der con soles, ging Croudson voor en hield haal bij de trap omhoog. Toen Lew het been over de bovenste trede zag uitsteken, maakte hij een onwillekeurige beweging met de revolver. Zijn ademhaling ging zwaar. Zonder zich om te draaien, zei hij op onvaste toon: Ga naar boven, Lance. Kijk, wat het is. Lance gehoorzaamde. Toen hij de galerij had bereikt, floot hij schel door de tanden. Na een paar minuten kwam hij terug. Zijn glimlach was verdwenen; zijn blauwe ogen stonden troebel. De lugubere ontdekking had hem danig van streek gebracht. Een van de passagiers, de lange, deelde hij Lew mee. Hartstikkedood. Ik had nooit gedacht, dat de snuiter zó veel bloed zou hebben. Er ligt een plas, groot genoeg, dat een stoomboot er in kan keren. Croudson trad voor de divan en zag Fenture grimmig aan. Waarom deed je het? Stel je niet aan! Algeron tikte tegen zijn voorhoofd. Je loopt met molentjes, man! Ik vond Blake dood boven aan de trap en die kaalgeplukte raaf, hij wees woedend op Heaiy, zag me bij het lijk geknield. Het was voldoende voor hem, om me van moord op Blake te beschuldi gen. Ik vermoordde hem niet. Waarom zou ik het gedaan hebben. Lew's glimlach was in hoge mate on- pleizierig. Dat weet ik niet. Maar je kunt er donder op zeggen, dat ik mijn best zal doen om het uit te vissen. Fenture duidde op Steven Healy. Niet omdat hij hem van de moord verdacht; alleen omdat hij furieus was over het zin loos gedaas van de kerel. Vraag het hem. Hij was al op de galerij toen ik Blake vond. Wat voerde hij er uit? De Biljartbal slikte een paar keer. Hij streek met een bevende hand over de glimmende schedel. Ik-ik kon niet in slaap k-komen. bij geen m-mogelijkheid. Ik meende een v-vreemd ge-geluid op de ga-gaJerij te horen, een ge-gekreun alsof iemand p-pijn leed. D-daarom kl-kleedde ik me aan en g-ging k-kijken wat het k-kon zijn. Croudson luchtte ditmaal een ganse verzameling krachttermen. Hij liep een keer of wat om de ronde tafel heen. Toen plantte hij zich weer voor de divan en zag Algernon aan alsof hij hem met innig genoegen een baaltje cyaankali zou laten slikken. Fenture lachte. Wind je niet op, Lew! Veel te gevaarlijk voor een dikkerd op jouw leeftijd! Best mogelijk, dat de zaak zich heel anders heeft toegedragen dan wij denken. Ik vermoordde in ieder geval Blake niet en ik geloof, dat Healy het evenmin deed. Mij een zorg, wat jij gelooft! repli ceerde Croudson fel. Ik kijk niet om, als achter me „brave jongens" wordt ge roepen, maar van moord moet ik niets hebben. De misdaad is gepleegd in een huis, dat ik tijdelijk in bezit heb geno men. Het zal er op uitdraaien, dat ik er de sigaar voor word. Ik. Niet noodzakelijk, viel Fenture hem de rede. Hij kreeg een inval en het scheel de weinig of hij had er om gegrinnikt. Je vergeet Kerr. In het eerst zag ik Blake voor Alf Kerr aan. Het blijkt, dat ik me heb vergist. Maar hij kan wel degelijk Kerr's medeplichtige zijn geweest. Lew fronste de wenkbrauwen. Wat be doel je? Wel, volgens dat radiobericht is Alf Kerr er vandoor met honderd duizend pond. Je kunt er een pruim op nemen, dat hij het geld bij zich heeft. Zo'n spaarpotje vertrouw je een ander niet toe. De snelste manier om er tussenuit te knijpen, is per vliegtuig. Alleen had Kerr, net zo min als één van ons, er het flauwste vermoeden van, dat je hem zou laten schaken. Croudson stond een poosje in gedachten, het voorhoofd in rimpels. Toen knikte hij: Ga door. Ik veronderstel alzo, dat Blake de me deplichtige van Kerr was. Hij zag in de gedwongen landing een prachtgelegen- heid, om de buit in te pikken. Daarom ging hij naar het vliegtuig, snuffelde in de bagageafdeling, vond wat zij hebben wilde en bracht het valies met de honderd dui zend pond naar hier. Zijn plan was, het ergens te verstoppen tot de wind uit een gunstiger hoek zou waaien. Maar het zat Blake niet mee. Op de galerij ontmoette hij Kerr, die wilde gaan doen wat de ander zo juist gedaan had. Toen hij merkte, hoe gemeen hij door Blake was- beduveld, ver loor hij het hoofd en stak de trouweloze compagnon overhoop. Ook Kerr had geen geluk. Vóór hij zich met het valies uit de voeten kon maken, werd hij verrast door Healy en mij. Waarschijnlijk liet hij 't met opzet 1 nggen. Hij snapt drommels goed, dat het valies met de kostbare inhoud hem met alleen aanwijst als Alf Kerr, maar ook als Blake's moordenaar. En hij wil voorkomen, dat zijn identiteit uitlekt, nogal wiedes. Lew keek Algernon vorsend aan, eer hij zei: Jij schijnt heel wat te weten, vrind. Ként zelfs Kerr's voornaam Alf. Die werd in het radiobericht niet genoemd. Hoe zit dat? Doodeenvoudig, Lew. 'k Ben Lon- denaar. Niet één Londense jongen, of hij heeft het nodige over Alf Kerr gehoord! Hm. Dat valies met honderd duizend pond waar is het nu? Waar het is? Fenture glimlachte. Ik ben geen helderziende. Ik gaf een ver onderstelling, meer niet, Bierton. Houd je geestigheden bij je! blafte Croudson: Je vond Blake dood op de ga lerij, zoals je beweert. Waf voerde je er uit? Wat Healy er deed. Ik hoorde kreu nen en ging kijken. Cro'udsons gezicht was een open boek hii geloofde er geen jota van: Je weet dus niet, waar het valies met het geld is, hè? vroeg hij na een pauze. Geen flauw idee, Lew. Healy opende de mond. Vóór hij een woord kon uitbrengen, sloot hij hem weer. Algernons schoen had zijn enkel gevoelig getroffen. De Biljartbal begreep, mompel de een verwensing en ging verzitten. Het gebeurde was Lew ontgaan; hij had trouwens gewichtiger dingen aan 't hoofd. Driftig deelde hij zijn helpers bevelen uit. Maak de boel boven wakker! Breng ieder een hier, de vrouwen incluis! Ga óók mee, Lance! Hij ijsbeerde door de kamer: „Hon derd duizend pond honderd duizend pond met het half millioen van Mans- field achter de hand! Waarom niet? Dub bel is ééns zo dik! 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuinb.meded.; 12.33 Orgelconc.; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nws; 13.15 Mandoline-ens.; 13.45 Gram.; 14.00 Schoolradio; 14.30 Gram.; 14.45 V. d. vrouw; 15.15 en 15.30 Gram.; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Vocaal ens.; 17.00 V. d. kleuters; 17.15 Gram. v. d. jeugd; 17.30 V. d. jeugd; 17.45 Regeringsuitz.„De driekleur op de wereld zeeën". door tot J. J. Oyevaar: 18.00 Fanfare- ork.; 1S.20 Sportpraatje: 18.30 StrUkkw.int.; 19.00 Nws: 19.10 Kamermuz.: 19.30 ..Volk en Staat"; 19.45 Gram.: 20.00 Radiokrant; 20.20 Gram.; 21.00 „Internationale Samenwerking", ronde-tafelgespr.: 21.15 Vocaal ens. en verst, cembalo gezelschap; 21.45 .Plato en de hui dige politiek", caus.: 22.00 Gram.; 22.15 ld.: 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nws; 23.1524.00 Gramofoon. HILVERSUM II 1298 M.) 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20—24.00 VARA. 7.00 Nws 7.10 Gram.; 7.15 Gymn.; 7.33 Gram.: 8.00 Nws en weerber.: 8.18 Gram.; 8.35 Gevar. muz.; 9.00 Gymn.; 9.10 Gram.; 10.00 „Voor de Oude Dag", caus.; 10.05 Morgenwijding: 10.20 Gram.; 10.40 Vo:rdr.; 11.00 V. d. zieken; 11.40 Ierse en Italiaanse volksliederen; 12.00 Accord.- muz.; 12.30 Land- en tuinb.meded.; 12.33 V. h. platteland; 12.38 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 V. d. middenstand; 13.20 Metropole-ork. en solist; 13.50 Kamermuz.: 14.00 V. d. vrouw: 14.15 Viola da gamba en clavecimbel; 14.35 Gram.; 15.00 Gevar. progr.; 16.00 Viool en piano; 16.20 Gram.: 16.45 Vragenbeantw.17.15 Gram.; 17.30 Orgelsp.17.50 Mil. comm.: 18.00 Nws en comm.; 18.20 Pianosp.; 18.35 Pari. overz.18.45 V. d. jeugd; 19.25 Volkszang; 19.45 Regerings uitz.; 20.00 Nws; 20.05 Promenade-ork.20.35 Cabaret; 21.05 Concertgebouwork.21.45 Het woningbouwvraagstuk; 22.00 Gevar. muz.; 22.20 Gram.; 23.00 Nws; 23.15 Orgelsp.; 23.35—24.00 Gramofoon. Engeland BBC Home Service, 330 M. 12.00 Gram. 12.25 Gevar. progr. 12.55 Weerb. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. muz. 13.55 Sport. 14.00 Voor de scholen. 15.20 Crit. 16.05 Sport. 16.30 !«ïrvie^'' 17 00 Voor de kind. 17.55 Weerb. 18.00 Nws. 18.15 Sport. 18.25 Caus. 18.35 Orkest conc. 19.45 Hoorsp. 20.15 Twintig vragen. 20.45 Buitenl. overz. 21.00 Nws. 21.15 Hoorsp. 22.00 Idem. 22.45 Pariem. overz. 23.0023.03 Nws. Engeland. BBC Light Progr., 1500 en 247 M. 12.00 Orgel. 12.15 Gevar. muz. 12.30 Dansmuz. 13.00 Orkestconc. 13.45 Voor de kind. 14.00 Voor de vrouw. 15.00 Lichte muz. 15.45 Gevar. muz. 16.15 Mrs Dale's Dagb. 16.30 Hoorsp. 18.00 Orgel. 18.15 Sport. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws en journ. 19.25 Sport. 19.30 Gevar. progr. 20.00 „Close up". 20.30 Hoorsp. 21.00 Gram. 21.30 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Sport. 22.20 Dansmuz. 23.05 Voordr. 23.20 Lichte muz. 23.5624.00 Nws. N.W.D.R., 200 M. 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.25 Gevar. muz. 15.50 Strijkens. 16.00 Amusementsmuz. 16.40 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.45 Gram. 19.00 Nws. 19.30 Symph.-ork. 21.45 Nws. 22.10 Strijkens. 24.00 Nws. 0.30 Dansmuz. 1.15 Gevar. muz. Frankrijk. Nationaal Programma, 347 M. 12.00 Zangrecital. 12.30 Kamermuz. 13.00 Nws. 13.20 Klass. muz. 14.00 Nws. 14.17 Gram. 14.30 Klass. muz. 15.00 Orkestconc. 16.00 Kamermuz. 17.00 Gram. 18.30 Amerik. uitz. 19.00 Gram! 20.02 Orkeestconc. 22.45 Gram. 23.4524.00 Nws! Brussel, 324 en 484 M. 374 M. 12 00 Gram. 12 30 Weerb. 12.34 Voor de landb. 12.42 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Piano. 13.30 Om roepork. 13.45 Piano (vervolg). 14.00 Symph.- ork. 14.45 en 15.00 Gram. 15.15 Omroepork. 16.00 de zieken. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 18.00 Franse les. 18.15 Gram. 18.25 Voor de dui- veniiefh. 18.30 Voor de sold. 19.0» Nws. 19 40 Gram. 20.00 Kemermuz. 21.00, 21.10 en 21 U0 Gram. 21.30 Omroepork. 22.00 Nws. 22.15 Elec- trlsch orgelspel. 22.55—23.00 Nws. 484 M. 11.45 en 12.10 Gram. 13.00 Nws. 13.20. 14.00, 14.40 en 15.00 Gram. 16.00 Gevar. muz. 17 00 Nws. 17.15, 18.30 en 19.00 Gram. 19.45 Nws. 20.00 Gram. 21.00 Idem. 21.10 Kamerork. 22.00 Nws. 22.10 Gevar. muz. 22.50 Nws. BBC European Service. Uitz. voor Nederland. 8.008.15 Engelse les voor beginnelingen. (Op 464, 49, 42 en 31 M.) 22.00—22.30 Nas. Engelse les voor gevorderden door Hendrik Koolhoven. (Op 224 en 49 M.i. Zaterdag 20 Juni 22.00 Verzoekprogramma; 23.30 Nieuw» succesnummers; 01.00 Sluiting. Zondag 21 Juni 22.00 Gramofoonplaten; 2.45 Martha Til- ton en Bob Hope; 23.15 Verzoekprogram ma; 01.00 Sluiting.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 11