Cadeau-stelsel bij kampioens voetbal Hermes-DVS verliest van ACC Draw tussen Excelsior en VRA De grote wedstrijd: R.C.H.-Vitesse O.V.Y.O. weer titel-candidaat Homerun van Holewijn R.C.H. bleef koel in hittegolf Heemstedeiiaren verdienden zege op Eindhoven m KORFBALZEGE OP DE BELGEN1 133333 £222203 Arnhemmers wonnen in uithoudings vermogen en daardoor de wedstrijd Zó vielen de punten E3SÜ1 SPAR TA VITESSE 1-2 Aan beide zijden trapten backs in eigen doel Dudok van Heel golf- kampioen Eindhoven en Sparta verspeelden voorlopig hun titelkansen De onzen technisch beter Cricket-draw tegen Crusaders Engels testteam gewijzigd Maandag 22 juni 1953 PAGINA 5 Tot ivederdienst bereid W ater de beste medicijn Draiv tussen H.C.C. 1 en H.B.S. ovvo Verdiende zege Matte voorhoede Volgens plan. De zege (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, Zondagmiddag Een bijna uitverkocht Sparta-Stadion ruim 24.000 geestdriftigen, "die de gloeiende hitte van opeengepakte tribunes verkozen boven een middag aan zee, rond de zeilboten en de plassen of zó maar, met een boek in een tv at donker en koelgemaakte buiskamer zagen gisteren in Rotterdam een wonderlijke wedstrijd, waarin bet een hele speelhelft lang scheen, of de thuisclub Sparta met de winst naar haar Kasteel zou gaan, waarin zo wel een Spartaan als een Vitesse-man een goal cadeau gaven aan de tegen partij en waarin ten slotte in de eindrusb de Arnhemmers blijk gaven, niet van betere speltechniek, maar wel van het grootste uithoudingsvermogen. Dat besliste tenslotte deze kampioenswedstrijd, die verder geen of slechts sporadisch goed voetbal te zien gaf. Het was een gevecht tegen de hitte, tegen de uitputting, tegen de blakerende zon de vele malen, dat gestopt moest worden voor kleine ongevallen waren er wel een bewijs van en eigenlijk was het met een gevoel van verlichting, dat zelfs de Sparta-sup- porters het eindsignaal begroetten; het mócht dan een verloren wedstrijd wezen voor de Rotterdammers en de Arnhemmers móchten dan van geluk spreken, dat de Spartanen vóór de rust hun talloze kansen op schier on navolgbare wijze om zeep brachten;"voetbal bij een temperatuur van zo tegen de tachtig graden in de schaduw is een onding. En daar waren vriend en vijand het dan wel over eens en menen we •ok wel over het feit, dat de Arnhemmers verdiend en gelukkig met de twee punten naar huis trokken. Het zag er fleurig en hoog-zomers uit rond 't Sparta-terrein, toen de Spartanen iets na twee uur onder leiding van scheidsrechter Van Gelder - die detouw tjes stevig in handen had fftraPt®"o Achter elkaar golfden direct enkele Sparta-aanvallen op de Vitesse-verdedi- ging af en spil Hendriks en de blonde back Alberts moesten stevig ingrijpen om onheil te voorkomen. We noteerden een schot van Van Male die deze middag een keurige partij speelde en op wie de hitte geen vat scheen te hebben tegen de paal. terwijl even later een wat al te scherpe voorzet van Van Ede door de Vitesse-verdediging cor ner gewerkt werd. Nog geen minuut later was het de Sparta-rechtshalf, die van grote afstand inschoot. Hendriks beide nationale stopperspillen, Hendriks van Vitesse en Sparta's Terlouw stonden hier tegenover elkaar kopte opnieuw corner. Benut werd echter ook deze niet en na nog enkele Rotterdamse aanvallen wist eindelijk Vitesse zich los te werken uit de eerste druk. Een mooie ren van G. Jansen Werd door D. Herberts naast gekopt. Nog steeds was echter Sparta ontegen zeggelijk in de meerderheid, maar in deze Periode van overwicht, heeft Sparta de kans verzuimd zich een v°orsJ'.f°ng_t.® Verschaffen, die zoden aan de dflk zette en die vooral nuttig zou bpjkcn te ztjn, wanneer in de tweede helft de vermoeid heid zich zou doen gelden. Een prachtige kans had in deze tijd spanne Boot, die een afgemeten voorzet van Van Ede keihard en metershoog over- schoot. Toch scheen het, of Vitesse zich aan de druk trachtte te ontworstelen. De Arn- Er zijn dan nog twintig minuten te spelen, maar men kan niet aan de indruk ontkomen, dat op dat ogenblik reeds de beslissende slag gevallen is. De vertwij- felde pogingen van Sparta om de kansen hommers mogen dan technisch de minde- nog te doen keren, willen maar niet luk- 1 11 U,.v. „am Iran Ifif aooa fTnat mn f i-n nao in rl n one HENDRIKS Arnhems rotsmassief deze snelle man niet meer in en Faber zet de voorzet langs Landman in (1—2). ren van de Rotterdammers zijn, hun aan vallen zijn vooral toen de Sparta-ver- dediging steeds verder naar voren trok soms plotseling uiterst gevaarlijk. Wan het bleek duidelijk, dat de rechtervleugel van Vitesse, Faber en D. Herberts, soms verrassend snel langs de Sparta-verdedi ging wist te flitsen. Er is bijna een half uur gespeeld, wanneer het cadeaustelsel zijn intrede doet in deze wedstrijd. Van Ede weet een hem toegespeelde bal op 't nippertje te halen. Met de linkervoet zet de Sparta-rechtsbuiten de bal voor, de Vi- tesse-back H. Herberts, wil de bal weg werken, raakt het kennelijk veel effect hebbende schot maar half en doelman L' Amie van Vitesse ziet verslagen toe hoe zijn eigen verdediger hem kansloos slaat. (10). Zelfs de Sparta-aanhang is te ver baasd om in luid gejuich uit te barsten en het doet goed, dat spil Hendriks zijn ongelukkige clubmakker op de schouder klopt: „Jammer boy, maar dat kan ieder een gebeuren!" Er is nog een kwartier te spelen voor de rust, dat gelegenheid zal bieden tot een ogenblik koelte en verfrissing in deze laaiende hitte. Vitesse veert even op na dit ongeluks goal; Tiebouts, de Sparta-verdediger Werkt een bal corner. Zuidgeest moet in deze periode vervangen worden door Ver hoeven en Vitesse zag zich een verdiende goal ontgaan toen G. Jansen keihard tegen de paal kopte. En is nog geen vijf minuten gespeeld met wisselende kansen of de duizenden beleven opnieuw de sensatie, dat een speler in eigen doel schiet. Thans is het de Sparta-back Wennekes, die tjjdens een aanval van Vitess-e niet beter weet te doen dan op zijn doelman terug te spelen. Hij doet dit echter zo onbesuisd met een zó geraffineerd boogbaiïetje, dat de toe lopende Landman er opspringend niet hieer bü kan en de bal zeilt bijna lang zaam en statig in 't verlaten Rotterdamse doei (1—1). Toen waren de partijen weer evenver als bij het begin. Sparta zette alles op alles om deze morele klap weer te boven Ie komen. We noteerden een schot van Benningshof en men probeerde het van Rotterdamse zijde met verre schoten. Plotseling blijkt Albers op de grond te liggen. Ook hij is geblesseerd. Hij moet het veld verlaten. Hij wordt vervangen door Wielhesmen. Aanval op aanval golft thans naar de Vitesse-helft, de verdedi ging der Arnhemmers danig verzwakt door het gemis van de nationale back 'ijkt in paniek te raken. Corner op corner tvordt door de Sparta-aanval geforceerd, biaar eenmaal voor het vijandelijke doel gekomen, wil het niet meer lukken. De hitte doet thans danig zijn invloed geiden. Om de haverklap moet het spel gestaakt worden, omdat een speler on klaar is geraakt; de spons heeft grote Mtrek »n de emmers water worden be stormd sis door een afdeling verdorste ftio n-~lcia!en in de Sahara. De wed strijd v .d o-'k harder- En dan bil' «t, dal de Vitesse-aanval wat tiéér in i>K,-ve schijnt te hebben dan de Rottoi Jammer». Keer op keer hebben we gevaarlijke rechtervleugel van de Arn- !,e .m„rs al in actie gezien en vooral nu Teriouw en zijn mannen tot op de helft Van het veld gaan opdringen, voelt men 1)64 ogenblik komen, dat de Arnhemmers kans, die hun nu geboden wordt, gaan ®r'jpen. Rechtsbuiten Herberts krijgt de aI tijdens een Sparta-overwicht toe- gespeeld, rent er mee langs de moe- SesPeelde Wenneker, ook Terlouw haalt Het op de golfclub „De Pan" te Huis ter Heide gehouden internationaal amateur golfkampioenschap is in een overwinning voor Dudok van Heel (Hilversumse Golf Club) geëindigd. Na in de halve finals van Zinnicq Bergmann (Golfclub De Dom mel) met 1 up te hebben verslagen won hij in de eindstrijd met 3 en 2 van Gregory (Kennemer Golfclub). Deze had de finale bereikt door in de halve eindstrijd Swans (Golfclub De Dommel) met 4 en 3 te kloppen. In het Harinxma-kanaal te Leeuwarden hield men lange afstand-zwemwedstrij den. Bij de dames (3 km.) won Geertje Wielema; bij de heren (1 km.) won Jitse van der Veen; bij de heren over 3 km. ging Piet ten Thije met de bloemen strijken. Verslagenheid en wanhoop hij Vitesse toen men Sparta een doelpunt cadeau gaf. Later gaf de Sparta-defensie haar doelman van hetzelfde laken een pak. (Van onze cricketmedewerker) In de meeste cricketontmoetingen hadden gistereii weinig schokkende gebeurtenissen plaats. Hermes-DVS verloor van ACC, VOC sloeg Quick (N) en Sparta won van Haarlem. H.C.C. 1 en H.B.S. speelden een draw, zo ook Excelsior en V.R.A. Sparta sloeg op „Spangen", „Haarlem" met 6 wickets, de eerste zege van Sparta dit seizoen. Haarlem bracht het tot een totaal van 174 runs, waar van J. Zijdehout met 48 6 x 4) topscorer werd. L- de Bruyn bowlde 3 voor 46, terwijl A. Ruiterman had de fraaie cijfers van 6 voor 48. Sparta sloeg het totaal van Haarlem voor het verlies van slechts 4 wickets in een „record"-tempo hijeen en had binnen anderhalf uur een score van bijna 200 runs op het bord (194). Hiervan had J. R. Wilson een fraaie 68 not out en L. Borrani, die topscorer werd had er 94, waaronder vijf zessen en 11 vieren. Het fielden was aan beide kanten zeer behoorlijk; het fraaie batten van Wilson en Borrani, gaf de doorslag in het voordeel van Sparta. In de wedstrijd tussen H.C.C. 1 en H.B.S. is langzaam gebat. H.C.C. deed 3lA uur over een totaal van 148 runs (P van Arkel 36 en W. H. Gallois 33), R Dellow bowlde 5 voor 61 in 28 overs; R' Bruynesteyn in 21 overs 4 voor 42. Toen de strijd verstreken was had H.B.S. slechts een totaal van 87 gescoord voor het verlies van... 9 wickets. Een donder bui (met regen), die een kwartier lang aanhield, redde H.B.S, van de schijnbaar zekere nederlaag. Na de hervatting wis ten Boelhouwer en Broda de tijd uit te spelen. M. van Dijk met 22 topscorer bü H.B.S., terwül J. van der Luur 3 voor 20 en C. Bakker 3 voor 26 bowlden. Een tahhe draw derhalve en verre van „bright" cricket! Quick Den Haag, sloeg Kampong mêt 37 runs' Nadat Kampong 95 runs bjjeen- geslagen had, (H. Wagenvoort met 26 topscorer) en W. Bosman met 4 voor 16 fraaie bowlingcijfers oogstte, vielen er bij Quick tussen 90 en 94 drie wickets, zo dat het laatste paar op de mat nog voor de winninghit moest zorgen. Een drie van Holthappel bracht Quick hierna in veilige haven. Op 137 viel het laatste wicket. (W. Rpnders 33. Holthappel 26). H. C. van der Bijl 4 voor 52. Quick (N.) dat met 91 runst tegen V.O.C. begon (D. Ingelse 32, 4 x 4), Lochmann van Beniiekom 6 voor 15, ver loor met 34 runs. V.O.C. antwoordde met 125 runs. G. Dobbinga droeg zijn bat door de innings voor 55 not out. Ook hier spanning, daar het 9de wicket op 82 viel. J. Hagen bowlde 4 voor 36 en H. van Halst 4 voor 45. ken. Vitesse gaat wat meer in de ver dediging, hetgeen tot gevolg heeft, dat men bijna ononderbroken Sparta in de aanval ziet, maar het draait alles op niets uit. Tot vier- vijf maal achtereen wordt tijdens een hevige scrimmage ingeschoten, maar altijd is er nog wel een Vitesse-been of -hoofd voorradig, dat de bal de weg naar het doel en er in verspert. Terlouw veroorzaakte in de laatste minuten nog een vrije schop, maar ook deze liep op niets uit. In de laatste minuten haalt een leeg- en mee-gespeeld Sparta nog eens voor hetpn vangen van n.i-.c-. laatst uit: het schot van Van Ede vliegt A" matige kant geweest rakelings naast en ook Boot probeert het e maLlge b nog eenmaal vergeefs. Faber loopt dan j Met de theepauze had H.C.C. 2 al 62 in de laatste seconden nog tegen Tiebout j runs gescoord voor het verlies van een van Sparta op. Dit is de laatste horizon- wicket (A. Schuur 36). later vielen de tale speler, die we deze middag zien en wickets wat sneller en stond het, een ge- daarna komt zowel voor spelers als j geen ogenblik van 5 voor 75 en 6 if0®1 publiek het verlossende eindsignaal. j 125, 7 voor 139 en 8 voor 143. (R. Colt hof f een kansloze 48) o. Planten en E. Vriens (24 n.e.) brachten toen tot 173 voor 8. D. Bijleveld bowlde 4 voor 65 in 30 overs. De verdere uitslagen waren; Excelsior 102 voor 8, draw tegen V.R.A., dat 164 runs scoorde. V.R.A. 164. J, Drives 561, Excelsior van 1 ov. voor 3.' kwam op 102 voor... 8. Daarna werd de tijd uitge speeld. Via 75 voor 6 met de lunch, bracht A.C.C. het toch nog tot 167 all out, dank zü een fraaie 41 van D. Disselkoen. J. Scheffer 4 voor 49 en H. van Meurs 3 voor 59. Het grondfielden van Hermes is fraai geweest, het vangen daarentegen minder goed. Met de theepauze had Hermes-D.V.S. 34 runs op het bord zonder wicketverlies (H. Stolk en J. Scheffer ieder 15), da- delük na de hervatting tuimelden de wickets als kegels en was Hermés voor een schamele 71 runs uit, zodat de Schiedammers met 96 runs verloren. W. van der Hurk 5—24 en W. Feld- mann 5 voor 21. In het Londense White City-stadion ver beterde Gordon Pirie het Engelse 3 mijl record en bracht het op 13 min. 41.8 sec. Een zwemvierkamp te Wetteren (B.) werd gewonnen door A.C.Z., Antwerpen voor het Eindhovense Aegir. Scaldis (Ant werpen) bezette de derde plaats. Een merkwaardige kampioenscompe titie! Terwijl Woensdagavond, toen men in Haarlem en Arnhem de kampioensfeestelijkheden startte, al les er op wees, dat de vier clubs welke men in deze strijd om de aller hoogste Nederlandse voetbaltitel ver zameld had, practisch aan elkaar ge waagd waren, kwam er gisteren, slechts enkele dagen later, plotseling wel zéér duidelijk teKening in de situatie. Sparta, dat Woensdag in Heemstede de kans op een overwin ning niet gebruikte en met een draw genoegen nam, moest nu voor eigen aanhang toezien hoe Vitesse de beide punten veroverde. En Eindhoven, dat de reputatie had, juist op eigen grond verbazend sterk te zijn, onderging hetzelfde lot: RCH ging met beide punten aan de haal en zoals de situatie er nu ligt, moet men de toekomstige kampioen in Heemstede of in Arnhem gaan zoeken. Behalve.... natuurlijk als beide rivalen elkèór nu gaan af maken. In dat verband is de wedstrijd van Woensdagavond, RCHVitesse, De standen: nu opeens wel bijzonder belangrijk. En zonder veel overdrijving mag men zeggen, dat de winnaar van deze wedstrijd de kampioenstitel practisch al op zak heeft. De stand: RCH 2 I 1 0 3 4—2 Vitesse 2 1 1 0 3 6—5 Sparta 2 0 1 1 1 34 Eindhoven .20111 46 In de promotie-competitie werd in groep A Veendam nu definitief uitge schakeld en hebben de Oosterparkers nu een uitstekende kans op behoud van het eerste-klasserschap. Hun kan sen staan in ieder geval beter dan die van DFC in groep-B waar Volen- dam nu aan de leiding gaat en alléén voet over de drempel der eerste klasse heeft. In D forceerde Rigters- bleek in de laatste seconde van de wedstrijd een draw tegen een dap per strijdend Quick, dat zich nog niet .gewonnen geeft. In C startte Helmond met een nederlaag tegen WH. C: A: 1 1 0 0 2 3—2 Oosterparkers 3 2 0 1 4 7—6 ZFC 2 1 X 0 3 4—3 Helmond 1 0 0 1 0 2—3 Veendam 3 0 1 2 1 6—8 D- Volendam 3 B: 1 2 0 4 7—6 Rigtersbleek 2 1 1 0 3 5—3 EBOH 2 0 2 0 2 2—2 Kimbria 2 1 0 1 2 6—3 DFC 3 0 2 1 2 6—7 Quick N. 2 0 1 1 1 2—7 (Van onze lionkbalmedewerker) Nu de eerste helft van de honkbalcompetitie is beëindigd, blijkt wel dat O.V.V.O. weer de ernstigste gegadigde is voor de titel. Ook deze week be wezen de O.V.V.O'ers weer hun goede vorm door A.B.C. kansloos met 101 te slaan. R.C.H. verloor het contact met de leiders echter niet en de Racing- mensen baalden het stoute stukje uit aan de Middenweg V.V.G.A. beide punten afhandig te maken en met cijfers die voor zichzelf spreken (3-13). Hiermede bewezen zij H.H.C. dat zelf van Schoten won een goede dienst, want Jan Smidt c.s. rukten daardoor op naar de eerste plaats in afdeling B. Door de overwinningen van Ajax en T.I.W. resp. op Blauw- Wit (30) en het wel zeer zwakke Kennemerland (184), belandde Schoten op de laatste plaats, maar de situatie kan hier iedere week ver anderen. RCH Ajax Afdeling 7 7 7 A: S 5 TIW Schoten In afdeling B is weinig spanning, wal de onderste plaats betreft en voor de eerste plaats is HHC de meest serieuze candidaat. WGA zal het de Haarlemmers op den duur niet lastig kunnen maken. Afdeling B; HHC 7 WGA 7 Blauw Wit 7 ABC 7 De te Groningen gespeelde interland korfbalwedstrijd tussen Nederland j Kennemerland 7 en België is door Nederland met 86 gewonnen. Met rust hadden onze j landgenoten een 32 voorsprong. Over het algemeen was het spel bij onze j landgenoten beter verzorgd dan hij de geestdriftig spelende Belgen. In de Door goed verdedigen kon de thuisclub daarna voor een gelijkopgaande strijd zor gen, tot de bezoekers in de zesde innings door deze verdediging braken, hetgeen hun met reeds twee spelers uit nog 3 punten opleverde. Door honkslagen van Kraal en Marsland kon ABC de eer redden. ABC 0-0-0-1-0-0-0-0-0 - 1 OVVO 6-0-0-0-0-3-1-0-0 10 WGA heeft zijn eerste plaats moeten prijsgeven door een nederlaag tegen RCH. Het zeer zwak spelende O innen veld gaf RCH kans op kans op de honken te komen en de vooral in het laatste gedeelte van de wedstrijd aan slag zeer sterke Racing- ploeg buitte de fouten ten volle uit. En kele fraaie dubbelspellen gaven tenminste nog enig cachet aan de wedstrijd, maar voor het hoogtepunt zorgde Trinus Hole- wijn door een fraaie homerun, die hoog over het hoofd van de rechtsvelder uit hét gezicht verdween achter de bomen. WGA 0-0-1-0-0-0-2-0-0 3 RCH 1-0-3-0-0-0-5-1-3 - 13 De ontmoeting tussen een N.C.B.-elftal en de Cambridge Crusaders. Zaterdag jl. te Amstelveen gespeeld, eindigde na een volle dag cricket, in een draw. Voor de Cambridge Crusaders, die voor Ajax speelde tegen Blauw Wit een voor- een totaal van 240 all out waren, scoorde beginopstelling had België aanvankelijk een licht overwicht, doordat het Duinl?er in een verrassend hoog tempo startte. ■u n r> o t Dit was echter van korte duur, want twee minuten daarna namen onze zuider- Rood en Wit verloor van HL.u.J met. j nacjat mevr. Adriaenssen België reeds na j buren een 43-voorsprong, toen mej. Fla 2 minuten spelen de leiding had gegeven. kwamen de Oranjetruien er steeds beter in. Na de wisseling werd het spel aan 2 wickets. Van 4 voor 52 en 6 vopr 105, werd het totaal van Rood en Wit toch nog 171, dank zij een prachtige innings van 47 van A. van Baasbank (2 x 6, 5x4). Met D. Bijleveld scoorde hü 30 voor het laatste wicket. (W. van Liemt nog 32) E. Vriens 4 voor 56. Het fielden en vangen van H.C.C. 2 was maar aan mand de korf trof. Waren de Belgen nu enige tijd in de meerderheid, in de 18e minuut was het Kindt, die 44 deed reffleijke wedstrijd, die voor zijn werper een verdiende no-run zege op leverde. Het goed spelende Ajax-veld, dat geen enkele maal misgreep, gaf de be-, zoekers slechts een enkele maal kans een speler op de honken te krijgen, maar wer kelijke scoringkansen kreeg de Stadion club niet. Hun veldwerk kwam echter van het begin af onder flinke druk en was Nederlandse zijde veel levendiger, hetgeen j noteren en daarmee een periode van felle hiertegen meerdere malen niet bestand de str';d aantrekkelijker maakte. Na ruim een half uur gaf Woudstra Nederland de leiding (2—1), maar nog geen twee minuten later waren de partijen weer op gelijke voet, toen Roth doel trof. Nederland nam in de 43ste minuut opnieuw het heft in handen toen Buurman uit een strafworp inschoot (3—2). Daarna daalde het spelpeil zienderogen. Nadat Buurman een strafworp had ge mist, maakte Scheepens er 3—3 van en Nederlandse aanvallen inluidde. Mej. Hees- pelink en Van de Pieterman brachten Nederland op 64, maar de Belgen gaven zich niet gewonnen en kwamen in de 32e minuut door Schepen tot 65 terug. Mul der zorgde met een verre worp 75 voor Nederland, maar Bal bracht de spanning er weer volkomen in door korte tijd later de Belgische achterstand tot 76 te ver kleinen. Mevr. MerkSchuiten maakte tenslotte aan alle onzekerheid een einde. EINDHOVEN, Zondag Het was alsof er, dwars door de hittegolf die deze middag ook de kampioensteams van Eindhoven en R.G.H. uitvoerig teisterde, opeens een vlaag kille, ademverstikkende, voorloorlogsc Noord-Westgr gierde toen, ver reeds in de tweede helft, de R.C.H.-midvoor voor de derde achtereenvol gende maal door de moe gestreden defensie der thuisclub glipte en hij dit maal, vinnig doch beheerst, geen fout maakte. Er lag pure wanhoop in liet gebaar waarmee de Eindhovense doelman Hansen op dat ogenblik, tien minuten voor het einde, het tweede R.C.H.-doelpunt uit de Eindhovense touwen viste; er heerste niets dan verslagenheid op de, met rond 25.000 toe schouwers volgepakte tribunes toen men besefte, dat daarmee deze strijd gestreden was. Een technisch knapper, doch alles behalve volmaakt spe lend R.C.H. dat, meesterlijk aangevoerd door de in volle topvorm spelende Biesbrouck, koel zijn kansen had afgewacht, was sterker en gevaarlijker ge bleken dan de Eindhovense ploeg die in de laatste wedstrijden kennelijk tevéél kruit verschieten moest en die tenslotte boog onder de spanning van deze, wellicht beslissende match. Nul-twee!, wees het score-bord en de tien minuten die de menigte nog restten, deden er nauwelijks nog toe, ook al bracht de thuisclub het nog tot enige wanhoops-attaques, ook al scoorde een, naar onze smaak wat al te geestdriftige Snoek nog een doelpunt, dat terecht (wegens hands) werd afgekeurd Knappe defensie Het was op de éérste plaats'de R.C.H.- defensie die voor de gasten deze wedstrijd uit het vuur sleepte. Een goed sluitend en toch elastisch defensieblok dat bijzonder profiteerde van de, wat toevallige, omstan digheid, dat internationaal Biesbrouck juist bij deze gelegenheid als linkshalf opereer de en.... dat hij over het midden veld holde met een vaart, een geestdrift en een ijver alsof hij zien bij dit tropenvoet- bal bijzonder pret tig voelde en als of hij voor het overige nog nim mer van het alge meen heersende geweeklaag over „voetbalmoeheid" had vernomen. Hij behéérste dat mid denveld, Lou Bies- BIESBROUCK niet voetbalmoe brouck. Hij beheerste het in de eerste helft toen de Eindhovense aanvalslinie zich leeg speelde in een serie succesloze stormlopen; hij beheerste het vooral in de tweede helft toen hij wat dichter achter zijn eigen voor hoede aankroop en hij onbedreigd de kansen creëerde waaruit tenslotte de win nende R.C.H.-doelpunten geboren werden. Men had van deze R.C.H.-voorhoede geen bijzonder grootse indruk gekregen. Zij speelde gedurende heel de eerste helft wat mat, en dat zfl in die periode nogal wat hoekschoppen veroverde, lag voor namelijk aan de zenuwen, waarmee de Eindhovense defensie toen een tijd lang nogal angstig stond te worstelen. Niette min: deze defensie klaarde het wel. Frans Tebak had spoedig de R.C.H.-rechterwing volmaakt onder controle; stopperspil Van Tuyl won het ene duel na het andere van de kleine midvoor Gallis; en hoewel het spel der gasten wat hoger tempo had, hoe wel het technisch nèt 'n tikje beter ver zorgd bleek dan dat der gastheren, zou een normaal spelend Eindhoven-team vermoe delijk in deze eerste helft meteen 'n over winning hebben geforceerd. Helaas, helaas: het Eindhoven-team kreeg deze middag zijn draai maar niet. In de voorhoede had linksbuiten Schmidt een niet van echt te onderscheiden off-day; beperkte Snoek zich tot één inderdaad knappe omhaal en wat overdreven-vurige charges; verloor v. Melis zich voorname lijk in al te ingewikkelde figuren en kon den, op de rechtervleugel, Louwers en Van Rooy, met Biesbrouck voortdurend op hun hielen, niet goed maken wat de rest van deze voorhoede door slordig en nerveus spel aan kansen soms verknoeide. De wed strijd was nog geen vijf minuten oud of Schmidt had al twee score-kansen om hals gebracht (men had in die vijf minuten bovendien al.vier corners beleefd!), en hoewel aan de overkant ook linksbuiten Coster in die eerste minuten goedmoedig over een kans heenstapte, dreigde er voor 't R.C.H.-doel ogenschijnlijk meer gevaar. De Eindhovenaren zóten dicht bij hun eerste doelpunt toen Van Melis eindelijk langs De Vos ging en met een handige pass rechtsbuiten Louwers een kans bood op een hard en scherp schot, dat echter door doelman Wille koelbloedig werd gevangen. Er waren meer van die situaties, doch toen reeds zag men hoe bij de thuisclub lang zaam het tempo zakte, hoe R.C.H. meer en meer op zijn gemak kwam zonder dat dit tot een offensief leidde (er waren een paar R.C.H.-kansen: toen Hansen een fraai schot van De Wette slechts met moeite corner stompte, en toen bij een scrimmage Hansen en spil Van Tuyl met elkaar in de clinch raakten) en hoe de strijd kenne lijk geheel volgens de R.C.H.-plannen verliep. Men had in die eerste helft die Eindhovense voorhoede maar laten komen; men ontnam haar toen reeds reserves, welke zij na rust zwaar zou missen; en er zat in de 00-score, waarmee men naar de koelte van de kleedkamers toog, voor R.C.H. fnéér perspectief dan voor de thuisclub, die vlak voor rust vergeefs had gejuicht voor een kopbal van Schmidt, die weliswaar langs Wille gierde doch die prompt wegens buitenspel werd geannu leerd. Er kwèm, direct na rust, nog een Eind- hoven-offensiefje. Doch het droeg niet ver en het produceerde niet veel: men had vijf minuten offensief nodig, alvorens Van Melis eindelijk tot een schot kwam. Het ging hoog over de lat bovendien en ver volgens verliep dan dit offensief in een vrij tam spelletje, waarin men het Eind hoven-team nauwelijks herkende en waar in R.C.H. rustig wachtte op zijn kans. Men kreeg die kans, men kreeg vele kansen, toen midvoor Gallis eindelijk ont dekte, dat h(j het op snelheid van de zware Eindhoven-spil Van Tuyl zonder moeite winnen kon. Na een kwartier leverde dat het eerste R.C.H.-doelpunt op. Het was niet van grote allure doch het telde niette min: Gallis ging Van Tuyl voorbij, schoot, kreeg de bal van Hansen terug en schoot, uit een moeilijke hoek, opnieuw: 01, de Heemstedenaren mochten jubelen. Op dat ogenblik gaf Eindhoven zich in feite al gewonnen. De ploeg kreeg nog een deuk toen Frans Tebak met een blessure uit de arena moest en zij zag vervolgens weerloos toe, hoe Gallis drie maal achter een langs Van Tuyl holde, waarna hij de derde maal eindelijk geen fout maakte: 0—2. Toen en men had niet anders ver wacht trok R.C.H. zich in de defensie terug, gaf Eindhoven daardoor gelegen heid tot een laatste wanhoopsoffensief in de veilige wetenschap, dat de thuisclub reeds gebroken was en dat zij voor een herhaling van dat wat er Woensdag jl. in Arnhem gebeurde, ditmaal de pushing- power miste. R.C.H. kreeg gelijk. Het bleef bij een ongeldig doelpunt dat Snoek met zijn handen scoorde; het bleef bij een voor Eindhoven pijnlijke en onverwachte, doch niettemin verdiende nederlaag. Maar ondanks een groot aantal veldfouten herstelden de spelers zich steeds op het juist moment, zodat Ajax ondanks zijn overwicht moeite genoeg had voor de nodige punten te zorgen. De Ajaxieden hadden hierbij de morele steun van en reeds in hun eerste slagbeurt verkregen 20 voorsprong. Een fout van Nahuijs en honkslagen van Beumer en Kok zorgden voor deze punten. Pas in de zevende in nings werd het 30 door fouten van Van der Heyden en Geesfcman. Ajax 2-O-O-O-O-O-l-O-x 3 Blauw Wit 0-0-0-0-0-0-0-0-0 0 Schoten heeft zich tegen HHC tot ver dedigen moeten bepalen. Maar de agres sief spelende HHC-ers legden reeds in de tweede innings de grondslag voor hun overwinning door het scoren van 4 pun ten. Toen in de zevende slagbeurt opeen volgende honkslagen van Jole, Hofstra en Noordhoff het HHC-totaal op 9 punten bracht, was de zaak bekeken en stond de overwinning van Jan Smidt wel vast. Een no-run overwinning ontging hem echter, toen Martin Jole in de 5e innings twee maal verkeerd aangooide en ook Bén Vrenegoor twee fouten maakte. HHC 7-4-0-1-0-0-3-0-x - 9 Schoten 0-0-0-0-1-0-0-0-0 1 Kennemerland kon ook tegen TIW niet bewijzen, dat het in de eerste klasse thuis hoort. De thuisclub was van het begm tot het eind heer en meester en beo snel naar een 100 voorsprong. Toer. verslap ten de gastheren en mede hierdoor kon ook Kennetnerland tot scoren komen. De thuisclub liep regelmatig verder uit en won tenslotte met grote cijfers. TIW 0-6-4-0-3-3-0-2-x 18 Kennemerland 0-0-0-0-2-0-2-0-0 *- 4 Een vijftal honkslagen in de eerste slag beurt leverde OVVO tegen ABC reeds in de eerste inning een 6—0 voorsprong op. D. Lister een geheel kansloze innings van 97, die 13 vieren bevatte. D. M. Savill was met 51 (2 x 6) na Lister, de hoogste scorer. Voor het Bondselftal deed W. Feldmann vier fraaie vangen en bowlde 2 voor 39. D. Bijleveld had in 26 overs 3 voor 80; W. v. d. Hurk 1 voor 54, terwijl P. Maas en C. J. Slagter elk twee wickets namen, ten koste van resp. 52 en 4 runs. Het Bondselftal kreeg drie uur om de genodigde runs te maken, doch slaagde daar niet in. Bij het verstrijken van de speeltijd had het N.C.B.-elftal het tot 164 runs voor het verlies van 7 wickets ge bracht. W. Feldmann was met een zeer fraaie 45 topscorer door een goede innings van 38 van C. J. Slagter. Voorts W. van Weelde 33 en C. de Nijs 18. F. M. Anderton 332, K. Marsden 222 en J. C. Mackenzie 2—26. Het veldwerk van deze Engelse ploeg stond op bijzonder hoog peil, vooral het zuivere aangooien, met Craven en Lister als uitblinkers. Al bij al een zeer aantrekkelijke strijd, die door een talrijk publiek werd bijgewoond, doch door iets te lang batten van de Engelsen aan het slot ge°n enkele spanning veroorzaakte. De Eindhoven-goal dieniet telde. Snoek gaf vlak voor het slot van de ivedsrtrijd tegen R.C.H. een nummert je succesvol handbal teeg. W ille greep vergeefs naar de bal, doch Snoek kon de referee niet misleiden. Het Engelse cricket-elftal, dat Donder dag „5 Juni op Lords te Londen de tweede testmatch tegen Australië begint is als volgt samengesteld: aanvoerder Len Hut ton (Yorkshire), Freddie Brown (Nort- nampshire), Trevor Bailey (Essex), Denis Compton (Middlesex), Alec Bedser (Sur rey). Godfrey Evans (Kent). Willy Watson (Yorkshire), Tom Graveney (Gloucester shire). Tony Lock (Surrey), John Wardle (Yorkshire), Brian Statham (Lancashire) Don Kenyon (Worcestershire). Twaalfde man is C. A. Milton (Gloucestershire). Het elftal van de eerste testmatch is dus op drie plaatsen gewijzigd. Reg Simpson Peter May en Roy Tattersall zijn vervan gen door Freddie Brown, Willie Watson en Tony Lock. Promotie Vierde klasse Tonegido- Alblasserdam 0-0 RDM-DEM 2^1 Promotie Derde klasse Nw Buinen-ZNC 2-1 Helpman- Rood Geel 5-1 Promotie Derde klasse Esca-Veenend. 6-1 Epe-Quick i-i VOAB-DHV 0-0 Velocit.-Gr. Wit 0-3 Ierseke-HBC 5-0 Vierde klasse H Oostburg-PSK 3-3 Rias W.- Hontenisse 6-2 Promotie Derde klasse Wittenhorst- Llnne 2-1 Derde klasse C IVS-PSV '35 0-4 Promotie Vierde klasse Sehinnen-UNB Sé# Sportcl. Grave- RKQRC 0-2 DVO-Helios 3-1 Vierde klasse B Vaesrade- Lemlrsia 1-0 Promotie Derde klasse Dongen- Vlissingen 3-2 Boxtel-Oss 1-2 Promotie Vierde klasse GW '12-UNA 1-1 RKDVC- Zaltbommel 5-0 Eerste klasse Oost A AKC-Rigtersbi. 3-3 Noord Noord-Oosten- Leonidas 9-3 Promotie Tweede klasse Noord Hermes-WWMD 4-5

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 5