Enthousiast D.F.C. verloor van technisch beter Yolendam Dordtenaren protesteerden Pistache won Duindigt-Derby R.F.C. boekt de eerste winst Enschede blijft hoofdklasser Ei SPORT-SPATTEN Voor huidgezondheid steeds PUROL! VLIEGTUIG i F ft 1 on T Veelbelovende prestaties bij R'damse athletiekkampioenschappen Verrassingen op Queens Club Yalkema wann gehuldigd Twee titels voor Puck Brouwer Weer zege voor Fanny Plattner won de Grand Prix Goris won tennistour- nooi „De Enk" Yele verrassingen en hoge cótes mmm Nationale zeilraces te IJsselmonde Sparta neemt revanche op Vole wijekers Onze zwemploeg voor Blackpool Nieuw discusrecord van Sim Iness L De ..pmi Het gestolen MAANDAG 22 JUNI 1953 PAGINA 6 UAA l V D.F.C. DIENDE PROTEST IN Strafschop het keerpunt? sump VictoriaEnschede 57 Vo sectoi gekoi week land van 1 die c SPARTA'S NIEUWE TERREINEN fm 'den Z i ware! •-sr-hervs West. O. R'DAMSE VOETBAL- TOURNOOIEN VETERANENTOURNOOI VAN R. F. C. B. M. R. S. door PERCY KING TELEVISIE t V n si g ir w e< d- h- di P di di tj P'. p; re V! o\ zi. Zou het alsnog lukken om een gelijk spel uit het vuur te slepen? Dit was de strohalm waaraan de D.F.C.-aanhang zich vastgreep toen spil Van Dam drie minuten voor het einde met een knetterend schot de achterstand van 42 tot 43 verkleinde. De mogelijkheid was er want zij hadden de 20 achterstand voor de rust toch ook weggewerkt? Helaas deze hoop bleek ij del. De tweede ronde is dan ingegaan met een nederlaag voor DFC. Deze nederlaag lag wel in de lijn der verwachting, want het feit dat de Volendammers technisch de meerdere zijn van de Dortenaren stond onomstotelijk vast en is in deze ontmoe ting ook weer bewezen. Hoewel het weer prachtig was, was dit voor DFC een han dicap. De grote hitte had een nadelige in vloed op de enige wapens die zij anders met succes tegen de betere techniek der tegenstanders in het geweer kon bren gen n.l. enthousiasme en een hoog tempo. Het was Volendam die aftrapte, doch DFC nam de bal over en er waren slechts enkele minuten gespeeld toen een hard •n scherp schot van midvoor v. Es ter nauwernood door doelman Keyzer gestopt kon worden, en dank zij snel reageren van Karregat weggewerkt kon worden. Even daarna was het Versteeg die de bal toegespeeld door Schaap uit een vrije trao hard en laag inschoot. Met een mach tige snoekduik voorkwam Keyzer een zeker schijnend doelpunt. Nog gaf DFC het niet op en bij een voorzet van v. Es kreeg v. Bruggen de kans van de dag, doch hij reageerdte te laat. Volendam Het zich hierdoor niet uit het veld slaan en sloeg fel en hard terug. Een zeer snelle uitval gedirigeerd door Van Tol bracht de bal in het strafschopgebied van DFC. Zijn voorzet werd hard ingekopt door K. Smit en vallend wist Liefaart de bal via de bo venlat uit zijn doel te stompen. Wel be machtigde Smit de bal nog, doch met drie DFC'ers op zijn huid kon hij er niets mee uitrichten. Het offensief van DFC bleef voorlopig nog aanhouden en een kogel- hard schot van de Jong glipte door de handen van Keyzer en weer was het Kar regat die redding bracht. Na 19 minuten spelen was het Volendam die de leiding nam. Een corner-bal werd scherp voorge zet. K. Smit kopte via de paal en Van Dam de bal in doel (0—1). Direct hierop kwam Volendam weer terug, Van Tol bracht de bal ver op en uit zijn voorzet schoot Runderkamp hard in, docht Advo- kaat trapte de bal van de doellijn weer te rug het veld in. Vijf en twintig minuten waren er gespeeld toen Koning een uitge meten pass doorgaf aan T. Smit. Deze om speelde v. Bruggen zeer listig en plaatste de bal naar de vrijstaande Van Tol, die onhoudbaar inkogelde (0—2). Een volgende aanval werd keurig door Van Dam onder broken. Naar w() van het bestuur van D. F. C. vernemen heeft het een pro test ingediend voor het derde doel punt door Volendam gemaakt. Deze bal werd volgens het bestuur in buitenspel-positie gescoord. die met een prachtige kopstoot de stand op 24 bracht. Alles op de aanval gooiend trok DFC de laatste minuten nog hevig van leer. Drie minuten voor einde wist de DFC-spil Van Dam uit een voorzet van v. Es de achterstand nog te verkleinen tot 34. Daarna gaven de Volendammers geen krimp meer en dus eindigde de spannende en sportief gespeelde wedstrijd met een verdiende overwinning van de beste ploeg. Tien minuten voor de rust werkte Ro wel, die de bal in het midden van het veld opgepikt had, zich schitterend door de Volendamse defensie heen met uiterst listige schijnbewegingen. Klepper hierdoor onthutst wist niet anders te doen dan Ro wel in het beruchte gebied ten val te brengen, wat echter onnodig was. De toe gewezen strafschop werd door Versteeg keurig omgezet in ben doelpunt (12). Hierdoor aangemoedigd wierp DFC zich weer in de aanval, doch tot aan de rust bleef de stand onveranderd. Na de rust was het weer DFC die de aanvallen voort zette. Door een val moest Bleeker uitval len en Meeuse nam zijn plaats in. Na enige minuten spelen kreeg Versteeg een cor ner te nemen. Hijj deed dit zeer goed en v. Es was present "en kopte de bal in het doel (2—2). Aangemoedigd door dit succes drong DFC ver op. Een flitsende aanval van Rowel werd met kunst en vliegwerk door Volendam weggewerkt en toen was het Volendam die in deze periode van DFC-overwicht een doelpunt scoorde. Een mooie aanval waarbij de bal van man naar man ging, bracht de bal bij Koning en deze knalde in doel (23). DFC kreeg even een inzinking en Volendam wist deze gunstig uit te buiten. K. Smit trok zich terug op de verdediging en de voorhoede opereerde met vier man. Tien minuten voor het einde was het de back Schilder die de bal ver opbracht en een afgemeten pass naar de naar binnengekomen v. Tol, Tegen aller verwachting in heeft de Javoriet van Wimbledon, Rosewall in de rindstrvjd van Queens verloren van zijn eveneens achttienjarige partner Hoad: 68 810. En in het dubbelspel was er een tweede verrassing: de zege van de Belgen Washer en Brichant op de Australiërs Rose en Hartwig! forsheid tegen fijnheid was het kenmerk van de zeer aantrekkelijke finale tussen de twee achttienjarige spelers. Hoad had de gevaarlijke service, de beter afge maakte volley; Rosewall had de scherper plaatsing, het flitsender passeren. In dit zeer spannende en afwisselende duel gaf tenslotte in beide sets de sterkere service de doorslag, want twee maal ver loor Rosewall die in kritieke stadia: bit 6—6 in de eerste set, bij 8—8 in de tweede. Hoad won met 6—4 10—8, nadat hij bij 54 twee matchpoint gehad had, welke Rosewall teniet deed. Overigens scheen deze zich niet zo gehéél te geven als Hoad het deed. Schitterend was opnieuw de prestatie van de Belgische dubbel Washer-Brichant. Zij hebben zich in dit tournooi als een dubbel van wereldklasse doen kennen. In de derde ronde versloegen zij Seixas- Mulloy, in de halve eindstrijd Ayre en Wilderspin, nu in de eindstrijd de tweede Australische dubbel, een der vier ge plaatste van Wimbledon, met 16 6- 4 8—6. Na 35! Washer scheen zijn pijnlijke schouder te vergeten, Brichant was aan het net allergevaarlijkst. Wie weet welke verrassingen zij te Wimbledon kunnen geven. In het dames enkel spel won mevr. Rin kel—Quertier de eindstrijd van mevrouw Brewer 6—1 4—6 6—2. Sinds 1931 was deze titel (kampioenschap van Londen) niet in Britse handen geweest. Echter, ditmaal kwamen de sterke Amerikaanse speelsters (mej. Connolly, mej. Hart, mej. Fry) niet in dit nummer uit. Zij „concentreerden'' zich op andere wijze voor het grote tornooi van Wimbledon. Voor de eindstrijd gemengd dubbel tus sen mej. Connolly-Rose en mevr. Knode- Hartwig ontbrak de tijd. Dat de heer Henny Valkema een grote plaats inneemt in de Nederlandse voetbal wereld is te Leeuwarden tijdens een receptie, te zijner ere gehouden in ver band met zijn zilveren jubileum als K.N.V.B.-bestuurder, duidelijk gebleken. Alle hoofdbestuursleden met hun dames waren aanwezig. De voorzitter van de K.N.V.B- ir H. F. Hopster, vertolkte de grote waardering van het bestuur van dit voetballichaam voor de heer Valkema, die steeds op de bres stond om de Noorde lijke belangen te behartigen. De secre taris-penningmeester, 'de heer L. Brunt, sprak namens het bondspersoneel, de heer G. Kruyver voor de vereniging „De Zwa luwen" en de heer S. De Wolf uit Sneek als vertegenwoordiger van de afdeling Friesland, die de heer Valkema tot haar erelid benoemde. De Haagse athlctiekkampioenschappen hebben Puck Brouwer twee titels opge leverd. De 100 meter bracht z\j in 12,2 sec. en de 200 meter in 26,1 sec. op haar naam. Op beide nummers zag Xenia Stad- De Jong geen kans, haar aloude tegen standster de voet dwars te zetten: twee maal moest de Meeuwen-athlete, resp. in 12.5 en 26.5 sec., met de tweede plaats genoegen nemen. Puck Brouwer bracht daarmee het totaal aantal overwinningen voor Celebes op vijf. Want Jo van Schouwen-Cramer had het kogelstoten met 11.86 meter voor haar rekening genomen en ook op de 4 x 100 meter estafette en de relay liepen de Celebes-dames overtuigend naar de zege (tijden 50.6 en 55.9 sec.). Olympia '48 sloot de strijd met twee eerste plaatsen af. Dini Broekman met een fraaie 5.51 meter bij het ver- en Loes van der Meyden met 1.50 meter bij het hoogspringen zorgden daarvoor. Bij de heren ging Vlug en Lenig met het respectabele aantal van 10 titels aan de haal. D'e verrassende bijdrage hiertoe was van Parlevl'iet afkomstig, die (als outsider) de 200 meter in 22.9 sec. vóór Van der Burg en Greep won. Tijdens de athletiek-kampioenschappen van het district Noord-Holland van de K.N.A.U. op de sintelbaan te Amsterdam zijn enkele goede prestaties geleverd. Fanny Blankers-Koen startte alleen op de 80 meter horden en won dit nummer met een lichte zijwind in de goede tijd van 11.4 sec. vóór Willy Lust. De voornaamste uitslagen luiden: 25 K.M. snelwandelen: 1. Cijs (LAT) 2 u. 12 min. 8 sec.; 2. Van Wolferen (LAT) 2.13.43; 3- Kluyskens (LAT) 2.17.38. 25 K.M. hardlopen: 1. Overdijk (AAC) 1 u. 24 min. 24 sec.; 2. Muurlink (AAC) 1.31.27; 3. Gaarenstroom (AAC) 1.57.35- 80 meter horden dames: 1. Fanny Blankers-Koen (Sagitta) 11.4 sec.; 2. Willy Lust (Zaanland) 11.9 sec.; 3. Ada Blauw (ADA) 13.1 sec. 100 meter dames: 1. Dini Van Dijk (Sagitta) 12.7 sec.; 2. Nel Buch (Sagitta) 12.8 sec.; 3- Nel de Vries (Gita) 12.9 sec. Discuswerpen dames: 1. Ans Panhorst-Niessink (Sagitta) 38 m. Verspringen dames: 1. Willy Lust (Zaanland) 5.51 meter; 2. Mej. M. Schenk (Olympia) 5.23 meter. 200 meter dames: 1. Gré De Jongh (Sagitta) 25.5 sec.; 2. Dini Swart-Van der Stam (Sagitta) 26 sec- 4x 100 meter estafette dames: 1. Sagitta 49 sec.; 2. Gita 51.5 sec.; 3. Zaanland 51.7 sec. Te Parjjs werden internationale sprint wedstrijden gehouden om de Grote Prijs van Parijs voor professionals. Onze landgenoot Derksen werd na een serie-nederlaag in de herkansing uitge schakeld door Gerardin. Van Vliet won zijn serie van de enkele dagen geleden tot het professionalisme toegetreden Aus traliër Mockridge. In de halve finales verloor Van Vliet van Plattner, die met Gerardin en de via de herkansing geplaatste Mockridge in de finale kwam. Plattner won met een tijd over de laatste 200 meter van 12.8 sec. Gerardin volgde op een lengte, Mockridge werd derde. Op het programma stond voorts een match a deux tussen de winnaar van de amateur en die van de profs- Mockridge had een week geleden de Grote Prijs bij de amateurs gewonnen zo dat hij dus voor de tweede maal tegen Plattner moest uitkomen, maar de Zwitser bedankte voor de eer. „Ik heb hem zo juist in de finale geslagen, dus het is niet nodig, nogmaals tegen hem te rijden", zei hij. Zowel in de halve eindstrijd als in de finale heeft Goris drie sets nodig gehad om te winnen. Vooral Bouwer gaf hem pittige tegenstand. In het dames enkelspel speelde mej. J. Versteege uitstekend tegen mej. Mullemeister. Met wat meer veine had zij de tweede set, waarin zij herhaal delijk voor stond, kunnen winnen. De grotere vastheid van mej. Mullemeistei besliste tenslotte. De uitslagen waren: Heren enkelspel, halve eindstrijden: Goris sl. Bouwer 4—6 64 6—2; Van Ree- kum sl. Kammer 64 62. Eindstrijd Goris sl. Van Reekum 60 16 6—3. Dames enkelspel, eindstrijd: mej. Mulle meister sl. mej. Versteege 62 1311. Gemengd dubbelspel, halve eindstrijd: mej. Mullemeister en Goris sl. mevr. Rool- ker en Swarte 62 79 75. Eindstrijd: mej. Schouten en Den Hoed sl. mej. Mulle meister en Goris 62 64. Heren dubbelspel, halve eindstrijden: Swarte en Den Hoed zonder spelen; Van Dijk en Van Reekum sl. v. d. Lely en Tanis 6—2 6—2. Eindstrijd: Swarte en Den Hoed sl. Van Dijk en Van Reekum 6—4 6—2. De uitslagen van de door de watersport vereniging „IJsselmonde" gehouden natio nale zeilwedstrijden IJsselmondeStreef kerk vice-versa luiden: Jeugdklasse: 1. „Zeerob",, N.P.V. 'stiü- Dick van Elk); 2. „Zeespin", N.P.V. B M.-klasse: 1. „Acro", C.V. Graaf; 2- „Hinde", H. J. Natte; 3. „Ineke". F Boere. Kajuitklasse: 1. „Reiger", ir S. Veeman, 2. ,,'t Nakomertje", M. Coele-rs; 3. ,,R:a' J. Sparre'boo-m. Vrijheidsklasse: 1. „Snip" F. Sleeuwits; 2. „Karrekiet", A. den Breejen. 16 m2-klasse A: 1. .Ideaal", H. Mole naar; 2. ,Taas II", A. A. Taselaar. 16 m2-klasse B: 1. „N.N.' B. de Graaf Jr; 2. „Joy", J. van Ton-geren; 3. „Wind spel", T. G. v. d. Ree. Gemengde klasse: 1. „Kickerle", Joh- Smit. De Duindigt-Derby voor Pis-taehedie men hier ann de leiding ziet, op iveg naar de eerste Nederlandse Derby-zege, Voor velen was de Derby teleurstellend. Niet alleen omdat de beste 3-jarige van stal Frowcin wegens ziekte thuis moest bljjvcn, ook het verloop van de ren gaf weinig bevrediging. Nu moest Pistache de eer van het entrainement trachten hoog te houden en de zoon van Plaisir de France en La Rafale heeft dat met ere gedaan, want met vier lengten voorsprong won hij behalve de titel, de eerste prijs van 3500 In hoog tempo was gestart met Truus aan de kop; aan de overzijde waagde Pistache een aanval doch werd terug gewezen. Beter gelukte deze in het laatste rechte einde. Truus viel sterk terug en moest zelfs de tweede prijs nog laten aan Riphales. Verder een middag vol verrassingen, Begunstigd door prima atliletiekweer werden Zaterdag en Zondag op de Nenijto-sintelbaan de kampioenschappen van Rotterdam verwerkt. De prestaties op deze dagen waren over de gehele linie veelbelovend, vooral de jeugd van Rotterdam belooft veel voor de toekomst, Op de 300 m. jongens slaagde A. Moerman van Pro Patria er in een zeer goede tijd te lopen n.l. 36,1, hetgeen slechts 0,1 boven het Nederlands record is. Op de sprint heeft Rotterdam voor het eerst na lange jaren weer een troef in handen n.l. Aret van D.O.S. die zowel de 100 als 200 m. won in resp. 10,8 sec. en 22,2, tijden welke momenteel tot de beste in Nederland behoren. D.W.S. is de eerste, die tegen R.F.C. in deze honkbalcompetitie het onderspit heeft moeten delven. In de eerste innings nam D.W.S. een voorsprong van 0-1, doch de tweede slagbeurt leverde de basis op voor een zege van R.F.C. Liefst 7 man passeerden de thuisplaat, waarvan een door een fraaie home-run van N. Scherpenhuizen. De Spaarndammerdijk- bewoners kwamen echter terug en liepen geleidelijk in en kwamen zelfs met 7r7 gelijk. De groenwitten gaven geen krimp en wisten met 2 runs de overwinning veilig te stellen 9-7. Sparta nam gedecideerd revanche op Volewijckers. De fel geladen Spartanen zijn practisch de gehele wedstrijd niet in gevaar geweest. Alleen in de zesde in nings scheen er een donker wolkje aan de hemel, toen Volewijckers zonder nul len tot 4-2 inliep. Dat was ook het ogen blik, dat de Amsterdammers twee van hun overigens schaarse honkslagen plaatsten en het Spartaveld enige fou ten maakte, doch Van Dijk loste met een prachtig dubbelspel de moeilijkheden op. De Rotterdammers pakten de zaken de volgende innings energiek aan. Met 6 goed geplaatste honkslagen, waarvan Ras, Hendriks en Voormolen het genoe- 'gen smaakten om drie man binnen te brengen, stelden de Spartanen de over winning veilig. Met deze overwinning heeft Sparta zijn achterstand op E.D.O. tot 1 punt gereduceerd, nu het van E.H.S. verloor. De andere uitslagen zijn: 2de klas C: NeptunusTHB 15-5, RCH 2—Schiedam 9-27, Sparta 2Onze gezellen 9-9. Ravon Zuid-Holland: 3de klas: USC—Schiedam 2 38-9, Sparta 3— Celeritas 4-19, StorksSVV 7-15; 4de klas A: RFC 2DVH 9-7; B: Laakkw.— ADO 2 18-11 Sparta 4Nept. 2 10-19; C: Nept. 3Schiedam 3 34-3, SVV 3 RFC 3 7-26, USC 2Overmaas 15-22. (Van onze tennismedewerker) Evenals vorig jaar heeft ook nu Victorie in de promotie van de eerste klasse naar hoofdklasse B Enschede, als tegenpartij gehad- De loting is op dit punt niet grillig geweest en had beter voor wat variatie kunnen zorgen door de nummer laatst van aid. 2, Alta tegenover de Rotterdamse ploeg te brengen. Hoewel op papier de kansen voor Vic toria goed schenen, hoewel uit de eerste vier enkelspelen (heren) een voorsprong van 31 verworven werd, van de dames- enkelspelen gingen er twee verloren. Mevr. Roos mocht dan nog geen kam- pioensvorm terug hebben, zt} speelde toch te sterk voor mej. Jamin. Dat was dus 43. Toen kwain de tegen slag dat Teschmacher en van Oort tegen aller verwachtingen in verloren van Breu- kink en de Abendanon. In twee sets nog wel. Ook het tweede herendubbelspel ging verloren. En uit damesdubbel en ge mengd dubbel kon Victoria toen nietae twee nodige punten halen. Het werd 7 o voor Enschede dat daarmee voor het Uos- ten als enige hoofdklasser B behouden Voor de andere plaats in hoofdklasse B is het wachten nog op de terugkeer van mej. Ten Bosch voor Sobri. En de pro motie naar hoofdklasse A wacht op van Meegeren (NMC), zodat Philharmonie nog enige weken de tijd heeft Heren-enkelspel: Teschmacher sl. Breu- kink 6-2 6-0; Bruns sl. Hijlkema 6-3 1-6 6-4; van Oort sl. Menko 8-6 7-5; van Her wijnen verl- v. Roos 4-6 6-2 2-6. Dames-enkelspel: mej. Jamin verl. v mevr. Roos 8-6 1-6 1-6; mevr. Blom sl. mevr. de Jager 5-7 7-5 6-2; mevr. Hoyer verl. v. mevr. Menko 5-7 4-6. Herendubbelspel: Teschmacher en van Oort verl. v. Breunink en Abendanon 2-6 '2-6; Bruns en van Herwijnen verl. v. Hijl kema en Menko 6-1 5-7 3-6. Damesdubbelspel: mej. Jamin en mevr Blom verl. v. mevr. Roos en mevr. Menko 2-6 5-7. Gemengd dubbelspel: mej. Jamin en Teschmacher sl. mevr. Roos en Hijlkema 6-3 6-2; mevr. Blom en Bruns verl. v. mevr. Menko en Breukink 4-6 4-6. Promotie eerste klasse: Victoria 1—Enschede L.T.C. 1 Promotie overgangsklasse A: GLTB 1Joy 1; Festina 2Park Malot 1; Ready 1 (Maastr.)—Woburnpark 1; Iwoo 1 ■Leidse hout 1- Voor de Nederlandse zwemploeg, die op Zaterdag 27 Juni a.s. te Blackpool in een landenwedstrijd Groot-Brittannië ont moet, zijn nog enkele zwemsters en zwem mers nader aangewezen. Zo zal bij de dames Ria Vonk (HDZ) de 100 meter vrije slag zwemmen, terwijl in de estafette 3x 100 meter wisselslag Geertje Wielema (HZC) of Joke De Korte (ODZ) op de rug-, en Rika Bruins (GZ en PC) op de school slag zullen uitkomen. De zwemster voor de vrije slag zal te Blackpool worden aangewezen. Bij de heren vertegenwoor digt Wim de Vreng (AZ '70) Nederland op de 100 meter vrije slag en voor Je 100 meter rugslag heeft men Jitse Van der Veen (LOZ) en Korteweg (AZC) uit genodigd. Als vierde man voor de esta fette 4x 100 meter vrije slag is Nico Van Vliet (Robben) aangewezen (Dikstraal, Pieters en De Vreng waren reeds ge kozen), en in de estafette 3x 100 meter wisselslag zullen Jitse Van der Veen of Korteweg de rug-, en Van Zijl (Sleutel stad) de schoolslag zwemmen. De deel nemer voor de vrije slag zal in Blackpool worden gekozen- De kampioenen van dit jaar werden: Heren: 100 m. T. Aret (DOS) 10.8; 200 m. T Aret (DOS) 22.2; 400 m. A. Schreuder (PP) 50.8; 800 m. R. van Kampen (SVV) 1.59.9; 1500 m. R. van Kampen (SVV) 4.08.—; 5000 m. H. Dek kers (PP) 16.15.2; 200 m horden A. Ne derland (ALO) 26.4; 4 x 100 m. DOS 43.9; 4 x 400 m. DOS 3.33.2; Verspringen P. Nederland 6.24 m Hoogspringen P. Nederland (ALO) 1-75 m.; Hink-Stap- Sprong M. de Jong (DOS) 1-.96 m., Polshoog H. Hofmeester 3.60 m.; Kogel stoten J. van Reeuweijk 11.79 m.; Discus werpen H. van Meeningen (DOS) 36.86 m.; Speerwerpen M van Wijk (PP) 44.48 m.; Kogelslingerén J. van Reewijk (PP) 36.93 m. Dames: 100 m. H. Veth (Hollandia) 12 6' 200 m m S. Heystek (Hollandia) 27—; 80 m' horden S. Heystek (Holl.) Tijdens universitaire wedstrijden te Lin coln heeft de Olympische kampioen Sim Iness van de universiteit van Zuid-Cali- fornië bi) het discuswerpen een afstand van 57.934 meter (190 voet 7/8 inch) ge haald, een nieuw wereldrecord. Het offi ciële wereldrecord staat sinds 14 Augustus 1949 op naam van de Amerikaan Fortune Gordien met 56.97 meter. Sim Ines had op 7 April jl. te Los Angeles de discus 57.73 meter geworpen, maar deze prestatie was uiteraard nog niet als wereldrecord erkend. Voorts won Wes Santee uit Kansas de mijl in 4 min. 3.7 sec., een nieuwe Ameri kaans record, met ruim 20 meter voor sprong op Fred Dwyer. Tenslotte haalde de Olympische kam pioen Parry O'Brien bij het kogelstoten 17.86 meter, waarmee h(j 9 centimeter be neden het wereldrecord van James Fuchs bleef. Naar men weet, heeft O'Brien op 9 Mei jl. te Fresno de kogel 18 meter ge stoten en op 5 Juni te Compton 18.04 m„ verrichtingen waarvan erkenning als wereldrecords tal worden aangevraagd. 12.7; 4 x 100 m. Hollandia 51.4; Kogel stoten C. Begeer (Hollandia) 9.61 m.; Discuswerpen F. Lens (Minerva) 33.07 m.; Speerwerpen F. Lens (Minerva) 31.81 m.; Verspringen C. Scharleman (Victo ria) 4.94 m.; Hoogspringen T. v. d. Starre (Victoria) 1.33 m. zeker bij de drie andere rennen. want waren maar weinigen die aan Altair Kenitra en Morina een zege hadden toe gedacht, met als gevolg hoge toto-uitkerin gen. Bij de draverijen bleef Querelle Spen cer de baas over de favoriet Rudolf G, die derde werd achter Riolette met een cover- call-uitkering van 42.80! De uitslagen: Milner-prijs. 1900 m. 12 deelnemers: 1 Querelle Spencer (Oosting) 1.30.5; 2.30, 1.60; 2 Riolette 13.70; c. 42.80; 3. Rudolf G 2.10; koppel 11.10. Romulus-pr"s, ren 950 m. 8 deelnemers: 1 Altair (H. Pi.ie) 56 kg. 1,01.—; 750, 1.50; 2 Sans Valeur 56 kg. 1.20; c. 3.—; 3 Hidalgo 56 kg. 1.20; koppel 15.70. Perny-prijè. 2100 m. 11 deelnemers: 1 Quick Boy (Ten Hagen) 1.28.6; 3.30, 1.20; 2 Redloff W. B. 1.30; c. 4.60; 3 en 4 (Dead heat): Odell 1.70 en Paulientje 2.70; kop pel 5.70. Derby ren 2400 m. 6 deelnemers: 1 Pis tache (Pex) 58 kg. 2.40.3, 4,)6. 2.20; 2 Riphales 56 kg. 4.40; c. 6.10; 3 Truus 56 kg.; 4 Sagita 56 kg.; koppel 28.70. Tempelman-prijs. 2100- m. 7 deelnemers. 1 Oviedo A (Eerenberg) 1.25.9; 3.50, 2.50; 2 Query Hanover 2.40; c. 5.30; 3 Prince Maire; koppel 9.10. Tosto-prijs, ren 2600 m. 8 deelnemers. 1 Kenitra (Rance) 47 kg. 2.53.8; (4.20, 1-90;* Dickey 58 kg. 1.30; c. 3.70; 3 Boekanier 58 kg., 1.50; koppel 16.10. Hopper-prijs. 21Ó0 m. 11 deelnemers: 1 Postduifje G. (Vergay) 1.25.,4.20. 1.80; 2 Norma Sheares 9.40; c. 31.80; 3 Ooststar 2.70; koppel 13.90. Gediskw. w.o.d. 1 Nike van Hollo (J. Oosting). Turner-prijs, ren 1600 m. 10 deelnemers: 1 Morina (Groos) 53 kg., 1.48.6; 20.90, 3.20; 2 Thalia 54 kg. 1.60; c. 4.40; 3 Beauchef 57 kg. 2.80; koppel 15.20. Smith-prijs. 2600 m. 7 deelnemers: 1 Brin d'Amour (Geersen) 1.23.5; 2.10, 1.20; 2 New Spencer 1.70; c. 4.80; 3 Peter Spen cer; koppel 5.80. Toto-omzet ƒ92.318, Sparta, dat een groot aantal jeugdige' norm spelers bezit, heeft de beschikking gekre- Oost gen over drie speelterreinen in Vreelust. j De officiële opening daarvan heeft Zater- dagmiddag plaats gevonden. het C De heer J. M. Salters, voorzitter van mjn(j Sparta, heeft een openingswoord gespro-' ken en er speciaal op gewezen, dat het hem; uoaij verheugde, dat met de openstelling van diti terreinencomplex het lagere voetbal ge- Jüi; baat is. Op verzoek van de heer Salters' de na heeft de heer den Donker, die reeds 35 Nietti jaar zitting heeft in de elftal-commissie: Uost-, van zijn vereniging, het lint, dat de toe- nussi, gang tot de terreinen verhinderde, doorge- teiwo knipt. Daarna vonden er twee demonstra- tie-partijen voetbal en cricket plaats en' er werd voorts een honkbal wedstrijd ge- speeld. zamei Dank zij de medewerking van de ge- maar meente zijn er drie terreinen met drie' ons g kleedlokalen en een kleine cantine tot! kewei stand gekomen. Een en ander betekent eenj jen d mooie aanwinst voor Sparta. èn voor dea de sportbeoefenaren. Voor 90.000 toeschouwers speelde men te Berlijn de beslissingswedstrijd tussen VFB Stuttgart en FC Kaiserslautern om de Duitse voetbaltitel. Stuttgart won met 4—1. De „Grand Steeple de Paris" te Auteuil (eerste prijs: 6 millioen Fr. francs) werd gewonnen door „Pharamond III met 10 lengten op „Adium". Het Franse wegkampioenschap wielren nen werd te St Etienne gewonnen door Geminiani, vóór Rolland, Louis Bobet, Canavese en Robic. De vijfde etappe van de Ronde van Zwitserland werd gewonnen door Metz- ger. In het algemeen klassement leidt Koblet vóór Schaer en de Italiaan Barozzi. Te Heerlen werd Mosterdman (Bussum) met een algem. moyenne van 12.71 Neder lands biljartkampioen hoofdklasse klein libre. Jongeneel bezette de tweede plaats. Het wielerkampioenschap van België op de weg werd te Namen gewonnen door Van Steenkiste vóór Rondelé, Ockers, Blomme en De Hertog. Tijdens athletiekwedstrijden te Stuttgart won onze landgenoot Wessels met 7.08 m. het vèrspringen. Op de 1000 m. deed de Duitser Lueg een vergeefse aanv:al op net wereldrecord; hij won in 2.22.2. Op de 3000 meter werd de Belg Reiff verrassend ver slagen door zijn landgenoot Heiman, die met 8.06.6 de beste tijd van het jaar maakte. De Ronde van Belgisch-Limburg (ama teurs) werd gewonnen door de Belg Van der Bosch. Van den Brekel (Ned.) werd derde. Op het Noordhollands Kanaal te Amster dam wonnen Koch en Klingers (De Geu zen) het Nederlandse kampioenschap voor 2-persoons kano's over 10 km. Voetbal: Schulpwegserie: Eindstrijden: le afd.: AVO—LMO 0—0 LMO wint met' strafschoppen. 2e afd: ZVCPantser Boys1 s 1—0; 3e afd: ZVC 2—DOZ 2 4—5. V™" Om de Vlaggeman: Voorwaarts—AVS: y 5 0—3, Havoor—Dindua 0—2; Havoor 2—1Sa- 16( turnus 2 1—9; Pechvogels—Activitas 0—3; J1-unl Wico 2—GLZ 2 4—0; Luno 2—Activitas 2| .ft gU 05. grote Juniortournooi Hion: B klas: Dindua-^ gen NRC 0—0; H'berg—Hion 2—1; Dindua— H'berg 0—1; NRC—Hion 0—1; Dindua- pjke Hion 1—2; NRC—H'berg 1—0. 1 Hilligers- e;S(. berg, na strafschoppen. 2. Hion, 3. NRC,' Na 4. Dindua; afd. C: H'bergDindua 10,1 A.D.I HionNEC 02; H'bergHion 20; Din- van dua—NRC 1—2; H'berg—NRC 0—0; Dindua] NaCh Hion IJl. 1. NRC na strafschoppen. 2.1 Berlj Hillegersberg, 3. Dindua na strafschoppen,1 He 4 Hion. - verbt Tournooi Ver. tot Bev. der gezondheid iflr Dinsc de Grafische Vakken: Laag Zestienhoven Om de eerste prijs (wisselbeker) Drukkerij? slach HofmansCartonnagefabriek Holland '0-1; He om de derde- en vierde prijs: Drukkerij steile ReclameDrukkerij Kühn Zn. 10. De eindstand is: 1. Cartonnagefabriek Hol' land2. Drukkerij Hofmans, 3. Drukkerij Re-j clame, 4. Drukkerij Kühn Zn., 5 Druk-; kerij Stadler en Sauerbier, 6 Neparofa- Cats. Juniortournooi HOV: Hoofdtournooi: A, klas- HOV 6 p., 2. Neptunus 4 p., 3. Sche-; veningen 2 p., 4. ONA 0 p.; B klas: Nept Ve zijn 1 gerat hede; rode sen 1 Vo niste 5 p 2. HOV 3 p. na strafschoppen, 3. Sche- meni veningen, 4. ONA 1 p.; C klas: 1. H°V s]uit p. na strafschoppen, 2. Neptunus 5 ONA 2 p., 4. Scheveningen 0 p. chen op Z zend renh aang praci dra i Er Gisteren heeft RFC op zijn terrein aalj de Essenburgsingel een veteranentournooi -p0€r gehouden. De uitslagen luiden: Afd. A: RFC—EDS 0—0; Excelsior—HOV 1—0; EDS—Excelsior 1—0; RFC—Excelsiol 0—0; EDS—HOV 1—1; Afd. B. Neptunus-- CVV 01; CoalFeyenoord 01", Coal— Neptunus, 00; CVVFeyenoord 20J Neptunus—Feyenoord 40; Coal—CVV 0-0: Afd. A: 1 EDS 4 p. na strafschoppen; 2 RFC 4 p.; 3. Excelsior 3 p.; 4. HOV 1 p.: tot ware Op het Solitude-circuit bij Stuttgart B; 1 CVV 5 p.; Nept 3 p. na strafschop; hield men de jaarlijkse motorraces. Haas (NSU) won de 125 cc-klasse waarin onze landgenoot Dick Renooy (Eysink) tiende werd. In de 250 cc-klasse won Dancer (NSU) verrassend van Wünsche (DKW), ae 350 cc-klasse was voor Wünsche (DKW), de 500 cc-klasse voor de BMW van Meyer. pen; 3. Coal 3 p.; 4. Feyenoord 1 p. No J klas A Excelsior no 3; klas B, Coal 04 Coal wint na strafschoppen, no 2 groep A RFC no 2 klas B Neptunus 01, no 1 klas; A; EDS no 1 klas B CVV 03. Eindstand 1. CVV, 2. EDS, 3.'Neptunus, 4 RFC, 5. Coalj 6. Excelsior. Advertentie Maandag 22 Juni 22.00 Twenty to one; 23.00 Jo Stafford zingt; 23.15 Verzoekplaten; 0.100 Sluiting. DINSDAG 33 JUNI HILVERSUM I (402 M.) 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nws; 7.15 Gram.; 7.45 Morgengebed en lit. kalender; 8.00 Nws en weerber.; 8.15 Gram.; 9.00 d. huisvrouw; 9.35 Waterst.9.40 Gram.; 10.00 V. d. kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 V. d. vrouw; 11.30 Schoolradio; 12.00 Angelus; 12.03 Gram. (12.30—12.33 Land- en tuinb.meded.) 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws en Katn. nws, 13.20 Act.; 13.25 Lunchconc.; 14.00 I?30 "lien 20 t Duurde enige tijd eer 't gezelschap beneden kwam, op Jack Darnell, de tweede piloot na, die met verbonden hoofd in bed lag, niet in staat, de confe rentie bij te wonen. Lew Croudson was zo druk in de weer als een filmregisseur bij 't opnemen van een massa-scène. De vrouwen werd de divan toegewezen. Barr, Cox en Bunny sleepten stoelen aan. Ze werden zó geplaatst, dat de heren in een boog over de dames kwamen te zitten. Mrs. Eastman, die als de deugd in 't mid den troonde, had 't opnieuw met de water landers te kwaad; telkens wierp zij een schuwe blik naar de galerij. Ze hadden Blake's lijk moeten passeren en 't was zelfs mannen haasit te machtig geworden. De millionnair en David Talbot, de Kik ker, zagen verdacht bleek oei de neus. Eric Dixon, "t Vraagteken, wiste zich tel kens met een omvangrijke zakdoek het voorhoofd. Edgar Wisburn verplaatste zijn stoel, zodat hij naast Vera Crafts kwam te zitten; onmiddellijk begonnen de twee te smoezen. Algernon verstond geen woord, hoe hij zijn oren de kost gaf. Lew plantte zich achter de tafel, de handen plat er op. Hij leek nu een minis ter-president, die een belangrijke verkla ring gaat afleggen. Eén voor één mon sterde de dikzak zijn gasten. Toen hij er mee gereed was, schraapt» hij de keel en gebood stilte. Dames en heren, 'k zal u verklaren, waarom 'k u hier liet komen. Zoals u weet, is één van de gasten Alf Kerr. 'k Verwacht van hem niet, dat hij 't incog nito opheft. Tóch kunnen we er wel ach ter 'komen, wanneer u namelijk medewer king verleent. Ik ben geen moordenaar. Geen haar op mijn hoofd heeft er aan ge dacht, iemand van u letsel toe te brengen. Een vinger ging naar de galerij. Dit kan van Kerr niet worden gezegd. U hebt zijn werk gezien, 'k Garandeer niet, dat hij het 'bij één moord laat, al zullen mijn vrienden en ik alles doen, om een herha ling te voorkomen. Wie en wat .wij ook zijn geen van ons heeft zich te verwij ten, dat hij de handen met bloed van een medemens heeft bezoedeld. Hij maakte een pauze, om zijn woorden op het auditorium te laten inwerken en hun effect te verhogen. Toen vervolgde hij: Wij, mijn vrienden en ik, hebben niets .uitstaande met de moord op Mr Blake. Ook wij leven in vijandschap met de wet, maar met een moordenaar willen wij geen gemene zaak maken. Van egoïs tisch standpunt bezien, zou Kerr oorzaak kunnen zijn, dat onze onderneming, met veel kosten, overleg en durf op touw ge zet, mislukte. Dit dulden wij niet. Ons verzoek is daarom, dat u alle medewer king verleent om uit te vinden, wie Alf Kerr is en hem te verhinderen, op zijn eerste misdaad een tweede te laten vol gen. 'k Verzeker u, dat dit verzoek gro tendeels wordt gedaan met 't oog op uw eigen veiligheid. Niemand vroeg het woord na Lews speech. Slechts één wist, dat de beschul digingen aan het adres van Alf Kerr kant noch wal raakten; dat, al zou Kerr inder daad tot de passagiers behoren, niemand van hem enig leed had te duchten. Een ogenblik bekroop Fenture de lust om het op te nemen voor de man, aan wie hij veel had te danken, te meer omdat hijzelf de aanleiding was, dat Kerr werd beticht van een misdaad, welke deze even sterk verfoeide als de rechtschapenste man of vrouw ter wereld. Doch.Fenture voorzag ingewikkelde, onaangename complicaties, wanneer hij nu terug krabbelde. Wat ten slotte de doorslag gaf de moordenaar van Donald Blake zóu spoedig genoeg zijn ontdekt en 't betekende Kerr's volledige rehabilitatie. Hoe denk je, Lew, vroeg Fenture langzaam, dat wij je behulpzaam kunnen zijn? Mogelijk herinnert iemand zich Kerr's signalement. De kranten zullen meer dan eens zijn foto hebben gepubliceerd. Ik heb zijn portret gezien, verklaarde Mrs Eastman met hoogrode kleur. Zij voelde zich eensklaps een gewichtige per soonlijkheid. Een kleine man met enigs zins plat, ingedeukt gezicht en haar van peper- en zoutkleur. Het lijkt wel of zijn ogen scheef in het hoofd staan. Ja, dat laatste herinner ik me positief, want ik vond hem direct een engerd. De matrone keek de kring rond; haar blik.bleef op de Mop rusten. Die meneer daar heeft veel van hem weg, heel veel. Excuseer! protesteerde Wisburn gif" tig. Ik ben Amerikaans onderdaan! Hij haalde zijn pas te voorschijn en wilde hem Croudson overhandigen. Laat maar, weerde deze af. De dame moet oppassen met haar klakkeloze beschuldigingen! De Mop was hogelijk verontwaardigd. Als ze denkt, dat Ik ben Engelse, viel Vera Crafts hem in de rede. Mrs Eastman heeft de ver keerde voor. Ik heb een uitstekende foto van de misdadiger gezien. Hü is jong, vrij lang en gespierd, heeft dik donker blond haar, dat weerbarstig krult en diep blauwe ogen, haast op zwart af. Zijn mond is opvallend klein, zijn kin vierkant en resoluut- Wel verdord! Croudson scheen te ont ploffen. Ook Fenture was daar na aan toe. Hij voelde aller ogen op zich gericht. Het signalement, door de hooghartige Prinses gegeven, kon volmaakt voor het zijne doorgaan. Sprakeloos vroeg hij zich af, welk spelletje de jonge dame met hem dacht te spelen. Zijzelf moest weten, dat ze loog alsof het gedrukt stond. Als er één kon verklaren, dat hjj aan Blake's gewelddadige dood part noch deel had, dan zij! Onbevangen zag hij Vera Crafts aan. De Prinses sloeg de ogen niet voor de zijne neer. Fenture's zwijgen werd door Lew Croud son op zijn manier uitgelegd. Dóórom was jij 20 uitstekend op de hoogte met Blake's doen en laten! viel hij uit. Dief en diefjesmaat! Beken maar! Van begin af aan heb ik je gewantrouwd! Ik zal wijzer zijn, antwoordde Fenture d. Jeugd; 18.20 Sportpraatje, ----- de oude Wereldzee" door dr.„A. L. Consta:ndi'e .Vliegvelden en oliebronnen 19-00 Nws, 19.10 Art 19 15 Uit het Boek der Boeken; 19.30 Gram 20.25 De gewone man; 20.30 HOLLAND PF^TTVAL 1953: „El Retablo des Maese Pedro", de Falla- 21.30 Gram.; 21.40 Viool en piano; 2210 De Radiodokter; 22.25 Sopr. en harp; 22.45 Avondgebed en lit. kal.; 23.00 Nws; 23.15— 24.00 Gramofoon. rustig. De jonge dame, die van Alf Kerr een signalement gaf, dat royaal voor het mijne kan doorgaan, meent er belang bij te hebben, mij in ongelegenheid te bren gen. Waarom, snap ik niet, maar ik kom er wel achter. Ik ben Alf Kerr niet. Ik ben Algernon Fentifre, geboren te Londen 12 Juli 1917. Hier is mijn paspoort. Wan neer de jongedame haar verstand had ge bruikt, zou ze zo'n enormiteit niet hebben verkocht. Zeker: er bestaat een Alf Kerr, die jaren achtereen van zich deed spreken door zijn vermetele inbraken. Als ik die Alf Kerr zou zijn, was ik met inbreken al begonnen toen ik nog op de fopspeen sabbelde. Het spijt me, dat ik er door in de bewondering van Miss Crafts zal dalen maar tot zó'n prestatie was ik niet in staat. Lew Croudson gromde achter in de keel. Jullie schijnen te hebben afgesproken de kluit te belatafelen! Even viel hij uit de rol van gentleman, die hij tot nu toe vrij behoorlijk had vervuld. Is dat meewerken. Goed, dan zullen we 't zonder jullie klaar spelen! Een paar minuten stond hij in be raad. Toen was hij er achter, hoe hij de knoop kon ontwarren. Zijn gezicht klaar de op. Jij blijft bij me, Lance. Dennis gaat met Bunny Hij schudde het hoofd. Neen, wacht even. Het is beter, dat ik zelf van de partij ben. Eens zien, of we dan nog voor een puzzle staan! Lance, jij houdt het gezelschap onder de duim! Als iemand één verdachte beweging maakt, schiet je. De tijd voor grappen is voorbij. (Wordt vervolgd) tige Vroi Va daar auto gen kend wen. In Hart narii plecl gon betu voor dat arch He R.K. dan met tige enig HILVERSUM II (298 M.). 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gymn. 7.30 Gramj 7.50 Dagopening. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.(10, Morgenwijding. 9.15 Koorzang. 9.25 Voor (k vrouw. 9.30 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11-0' Voor de zieken. 11.30 Cello en piano. 12.00 Ge-i var muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.34 Voor het platteland. 12.40 Twee piano's. 13.0(1 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole-ork trok 14 00 Amerik. muziekkaleidoscoop. 14.30 Gram, 14 40 Schoolradio. 15.00 Gram. 15.15 Voor da vrouw. 15 45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 beell Gram. 17 40 Voor de jeugd. 18.00 Nws. 18.11 gebe Piano. 18.30 Report, of Kram. 18.35 Gram. 18.50 tjc Parijs spreekt tot U. 18.55 Koorcone. 19.20 Sport/ 19.30 Pianorecital. 20.00 Nws. 20.05 Amusern-. P®ge muz. 21.00 „Naar haar pijpen dansen", hoorsp. telijl 21.10 Tiroler muz. 21.40 Meded. 21.45 Dansmuz- 22.30 Buitenl. overz. 22.45 Gram. 23.00 Nws-i 23.15 New York Calling. 23.20—24.00 Gram. Engeland BBC Home Service, 330 M. 12.00 Orgel. 12.25 Voor de arbeiders. 12.55 Weerb. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 13.55 Sport. 14.00 Voor de scholen. 15.00 Vespers. 15.45 Report. 16.00 Sport. 17.00 Voor de kind. 17.55 Weerb 18.00 Nws. 18.15 Sport. 18.25 Gram. 19.10 Hoor spel. 19.40 Report. 20.00 Klankb. 21.00 Nws- 21.15 Wereldcomm. 21.30 Gevar. progr. 22.00 Caus. 22.20 Recital. 22.45 Farlem. overz. 23.00'i 23.03 Nws. Engeland, BBC Light Progr., 1500 en 247 54 12.00 Parlem. overz. 12.15 Orgel. 12.45 Orkest' conc. 13.45 Voor de kind. 14.00 Voor de vrouw- 15.00 Gevar. muz, 15.45 Accordeon-ork. 16.1' Mrs Dale's Dagb. 16.30 Arbeiders-ork. 17.00 Ver' zoekprogr. 17.30 Dansmuz. 18.15 Sport. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws en journ. 19.25 Sport. 19.3J Quiz. 20.00 Gevar. progr. 21.00 Orkestconc. 22.0° Nws. 22.15 Sport. 22.io Lichte muz. 23.05 Voor' dracht. 23.20 Rhythm, muz. 23.56—24.00 Nws. Aa vrou pelg afwi rein, bree van hiel< eens N.W.D.R., 200 M. 12.00 Omroepork. 13.00 Nws. 13.25 Orkestconc- 15.50 Lichte muz. 16.10 Blaasmuz. 17.00 Nws- 17.45 Amusementsmuz. 19.00 Nws. 19.30 Italiaan' se muz. 20.00 Gevar. muz. 21.15 Gram. 21.45 Nws. 22.10 Gram. 22.30 Jazzmuz. 23.00 DansorK- 24.00 Nws. 0.30 Dansmuz. FrankrUk, Nationaal Programma, 347 M. 12.30 Orkestconc. 13.00 Nws. 13.55 Gram. 14.C Nws. 18.30 Amerik. uitz. 19.00 Gram. 20.02 Ka' mermuz. 22.20 Hoorsp. 22.50 Gram. 23.45—24.0" Nieuws. Brussel, 324 en 484 M. 324 M. 11.45 Gram. 12.30 Gram. 12.34 Gram. 13.^° Nws. 13.15 Casino-conc. 14.00 Gram. 15.00 Om' roepork. en sol. 16.15 en 16.30 Gram. 17.00 Nw* 17.10 Gram. 17.15 Voor de kleuters. 17.30 Ka' mermuz. 17.50 Boekbespr. 18.00 Kamermuz (vei"' volg). 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.4" Gram. 19.50 Caus. 20.00 Orkestconc. 21.00 Grah1' 21.15 Ethnologische muz. 22.00 Nws. 22.15 Ja^ comm. 22.45 Gram. 22.55—23.00 Nws. «4 M. 11.45 Gram. 12.10 Omroepork. 13.00 Nws. 13.1^'; 14.00 en 15.00 Gram. 16.00 Lichte muz. 17.00 N^. 17.15 Gram. 17.30 Kamermuz. 18.30, 19.00 19.35 Gram. 19 45 Nws. 20.00 Operamuz. 21-4'' Gram. 22.00 Nws. 22.10 Gram. 22.50 Nws. BBC European Service. Uitz. voor Nederla^' 22.0022.30 Nws. Boeken en schrijvers. 224 en 49 M.). NC.RV. 20.00—23.00: 1 Journ. 2 Weerber- „Die Entführung aus dem Serail", opera. 4 sluiting. H< besli stati mini de V over expl een van expl P.T. niet over Wad voor telej indi< over ege W. hit Ond Albe bate Nljfr C on. ?én heiij ;°-.u h R wm

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 6