SOLDAAT geen proefkonijn CKftfarme 4 91ste lijst van slachtoffers SLAGEN Huurderspuzzle in Baarle-Hertog Vier betrouwbare middelen in 1 tablet npr°ev, Twee broers stalen brandkast Tabaksmarkt bleef vast „Verwacht niet te veel!" Nederlandse huizen bleken Belgische te zijn BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET /AGINA 3 WOENSDAG 24 JUNI 1953 De vier geneesmiddelen van Chefarine „4" worden door doktoren in de hele wereld aan hun patiënten voorgeschreven. Ze zijn volkomen betrouwbaar en hebben millioenen mensen baat gebracht bij pijnen en griep. Zware gevechten Anderhalf en een jaar geëist (Van onze correspondent) De officier van Justitie bjj de rechtbank te Roermond heeft Dinsdag anderhalf jaar gevangenisstraf geëist tegen de 36- jarige M. K. en een jaar tegen diens broer, P. K., beiden uit Venlo. Zij had den op 30 Maart van dit jaar in de hoop op een grote buit de brandkast uit het kantoor van de Caitex-petroleummaat- schappij te Venlo naar buiten gewerkt en op een auto geladen. Zeer hoge prijzen tot 100 pet boven taxatie Churchill over Bermuda OOK VOOR VROUWEN ANNO 1690 WAT LEVERT LEVERT IS GOED! LEVERT CO AMSTERDAM Advertentie Het informatiebureau van het Ned. Rode Kruis heeft de 91ste lijst van ge borgen en geïdentificeerde slachtoffers van de watersnood uitgegeven. Nieuwerkerk: Van de Berg, Cornelia Janna. geb. 22-5-1941 te Nieuwerkerk, laatste adres: Molenstraat 135b; Folmer, Jacobus, geb. 3-1-1944 te Oosterland, laatste adres: Sta tionsstraat 371; Folmer, Maximiliaan, geb. 27-8-1949 te Nieuwerkerk, laatste adres: Stationsstraat 371; Timmerman, Adriana Cornelia, geb. 10-11-1946 te Nieuwerkerk. laatste adres: Weststraat 41; Van de Velde Everaert, Magdalena Stephanie Aloysia, geb. 18-2-1913 te A'dam, laatste adres: Kempensweg 381; Van de Velde, Nicolaas Jacobus, geb. 13-11-1947 te Nieuwerkerk, laatste adres: Kempensweg 381; Van de Velde, Petronella Paulina, geb. 9-3-1946 te Nieuwerkerk, laatste adres: Kempens weg 381; Van de Velde, Rosalia, geb. 8-3-1952 te Nieuwerkerk, laatste adres: Kempensweg 381. Ouwerkerk: Van de Velde-De Vin, Maria Cornelia, geb. 20-3-1910 te Oosterland, laatste adres: no 181. Strijen: Engels, Elisabeth, geb. 31-8-1951 te Strijen, laatste adres: Buitendijk 52. leving van de wapenstilstandsbepalingen, Donderdag per vliegtuig uit Bern zal ver- trekken De bondsraad nam echter nog geen be slissing met betrekking tot de Zwitserse afvaardiging in de tweede commissie van neutrale staten, die belast is met het pro bleem van de krijgsgevangenen die niet naar huis willen terugkeren. Het Achtste leger deelt mede, dat Ame rikanen en Zuid-Koreanen in de loop van de nacht een aanval van 6000 Chinezen aan weerszijden van „Driehoeksheuvel aan het centrale front, hebben afgeslagen. Ten Oosten van de „Driehoeksheuvel" zijn nog zware gevechten aan de gang. De Chinezen voeren nog steeds verster kingen aan. Ook op de „Boemerang"-bergkam is he vig gevochten. De Chinezen lieten, toen zij na drie uur terugtrokken, 500 doden I achter. Schatgraven' werd dieven noodlottig De 33-jarige van der H. uit Tegelen reed de vracht naar de bossen van Ge- nooi, waar de kast in de grond werd be graven. Toen zij op 9 April bezig waren hun „schat" op te halen, werden zij ont dekt door een wachtmeester van de reserve-rijkspolitie. Deze kon toen rap porteren dat de buit was overgebracht naar de woning van de stoker H. P. te Tegelen. Deze laatste had er reeds in toe gestemd, dat de kist, (die, zoals men hem had verteld, afkomstig zou zijn van smokkelaars) in zijn huis werd gedemon teerd. Thans hoorde hij wegens schuld- heling 50 gulden boete tegen zich eisen, subs 25 dagen hechtenis onvoorwaarde lijk en zes weken gevangenisstraf voor waardelijk. De in de verbeelding van de dieven hoge buit bedroeg 1570 gulden, hetgeen de heren geducht was tegen gevallen. Van deze tegenvaller gaven le gebroeders K„ vooral van der H. de schuld, wiens zaak op verzoek van zijn verdediger een week werd uitgesteld. Uitspraak over 14 dagen. haar kans gekregen. Het aantal bedrijven is van 19 in 1938 gestegen tot 30 in 1952, terwijl de productiewaarde opliep van 3 millioen tot 20 millioen gulden. Het aantal arbeiders kan worden ge schat op ruim 2000. Door perfectionne- ring is het mogelijk geworden een grote re variatie in bandsoorten te verkrijgen. Werd in 1937 nog niet de helft van het totale verbruik van band, veters en elas tiek door de binnenlandse industrie gele verd, thans bedraagt dit gedeelte meer dan 80 pet. Voor veter kan het zelfs ge steld worden op ongeveer 90 pet. De ex port in 1952 voor een waarde van ruim 4 millioen guldens is in hoofdzaak gericht op de West-Europese landen, doch er gaan ook grote partijen naar de Noord kust van Afrika, Egypte, Zuid-Afrika, Canada en Achter-Indië. Uit de bandwe verij is sinds geruime tijd in Nederland de fabricage van treksluitingen ontstaan. Twee fabrieken leggen zich thans hierop toe. Tot voor kort werden jaarlijks en kele millioenen stuks in Nederland ge ïmporteerd, doch thans zal hierin wel licht verandering komen, aangezien een fabriek een capaciteit heeft van reeds meer dan 50.000 stuks per week, die ook reeds op de buitenlandse markt afzet vinden. (Van onze tabaksmedewerker). De Deli Mij en de Deli Batavia hebben de zeer succesvol verlopen verkopen uit de oogst 1952 besloten met de afdoening bij onderhandeling van het gehele nog resterende aanbod van 2653 pakken welke uit de hand zijn verkocht. Hierdoor komt de aangekondigde inschrijving op Vrij dag 26 a.s., evenals gedurende dit ver koop-seizoen al herhaaldelijk is gebeurd te vervallen. Hieronder volgen uit deze slotverkoop van bovengenoemde importeurs nog de prijzen van enkele partijen met aandui ding wie de. kopers waren. Zo zijn de 123 pakken Deli Mij/M 1 voor 40.25 aan de Ned. industrie geleverd nl. aan Van Su- 1 santé te Boxtel en aan Karei I te Eind hoven, evenals de 109 pakken Deli Mij QB/1 voor 43. De tweede helft van deze lading ging aan de Ned. industrie voor 41.25. De 108 pakken Deli Ba/TL/1 a 28.25 aan de Ned. handel. De Deli Ba TL/IA 75 pakken a 12.53 aan de Duitse handel. Deli Ba Padand Brahrang 1 A 74 pakken voor 16.10 aan de Ned. han- del. Alle tweede afladingen t.w. Deli Mij H2—QB2—KB/Langkat 2/PB2AQB2 A en KB Langkat 2 A voor 24.50 aan de Ned. handel. Hiervan werden doorver kocht 87 pakken QB2 a 30.45 aan de Ned. handel. De 125 pakken KB Langkat 2 a f 30.25 aan de Ned. industrie en de KB Langkat 2 A 87 pakken a 24.25 aan de Ned. industrie. Alle derde ladingen t.w. Deli Mij P/3 125 pakken a 22, idem de K/'3 172 pakken a 18.50, idem de S.N.R./Deli/3 114 pakken a 22 aan En- geland. De QB3 155 pakken a 18.60 aan de Ned. handel evenals de KB Langkat 3 126 pakken a 19.75 aan de Ned. han- 1 del. Alle vierde afladingen t.w. Deli Mij P4 K4H4QB4SNR Deli 4, KB Lang kat 4 in totaal 453 pakken aan de Ned. handel a 11.57. Alle Z ladingen 152 pakken aan de Ned. handel a 6. Alle K K ladingen 72 pakken aan de Duitse handel a 7.60 en alle Q ladingen 150 pakken aan de Ned. handel a 12.20. In de tweede hand ging weinig om. Premier Churchill heeft Dinsdag in het Britse Lagerhuis gewaarschuwd, dat men geen al te hoog gespannen verwachtin gen moet koesteren omtrent de resul taten van de conferentie van Bermuda Zoals bekend, is Churchill de voornaam ste drijfkracht tot het beleggen van deze conferentie geweest. 25 cent per pak Dubbel pak 45 cent Ongeveer twee maanden geleden pro- De advocaat, die de belangen van enkele testeerden de huurders van vier huizen, Nederlandse huurders verdedigde, ver gelegen in de Nederlandse enclave te zocht de vrederechter zich onbevoegd te Baarle-Hertog, tegen 't feit, dat de nieuwe verklaren en de debatten te schorsen om eigenaar van de huizen, de heer Van den de Belgische ambassadeur in Den Haag in Eynde, van Belgische nationaliteit, hun de gelegenheid te stellen de zaak met de huishuur had verhoogd met verwijzing Nederlandse autoriteiten te behandelen, naar de desbetreffende Belgische wetge- Hij vestigde voorts de aandacht op het feit ving. De heer Van den Eynde had in het dat de koopakte is opgesteld door een Ne- gemeentelijk archief gespeurd en daarbij derlandse notaris te Maastricht en bij ge- vastgesteld, dat, in tegenstelling met wat volg geen rechtskracht zou hebben, indien tot dusver gemeend werd, de door hem de huizen zich op Belgisch grondgebied gekochte huizen op Belgisch en niet op zouden bevinden. Hij verklaarde vervol- Nederlands grondgebied lagen. jgens, dat het daar de akte niet in België De zaak werd Dinsdag voor de vrede- is ingeschreven - voor de huurders onmo- rechter te Hoogstraten behandeld. g,elijk is de werkelijke eigenaar te kennen Twee getuigen hadden gemeentelijke ar- eh dat zij bijgevolg geen enkele verplich- chiefstukken meegebracht om te bewijzen ting jegens de heer Van den Eynde heb- dat de huizen inderdaad op Belgisch ben. grondgebied liggen. De verdediger sprak deze stelling niet De akte is inderdaad in Nederland op- tegen en bevestigde deze zelfs door het gesteld maar in tegenwoordigheid van een overleggen van een verklaring van de be- Belgische notaris, en er wordt melding in lastingontvanger van het tweede kantoor gemaakt van het feit, dat de huizen zowel Turnhout, waaruit bleek, dat de terreinen op het Belgische als op het Nederlandse onder nr 348 zijn ingeschreven en als kadaster zijn ingeschreven. De rechter zal staatseigendom worden beschouwd. over twee Weken uitspraak doen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 3