Hoogovens Kregen n uitbreiding Breedband door H.M. de Koningin in gebruik gesteld Ziekenfondsen zitten voor vele moeiliikheden Ruimer koffie-aanbod verwacht RHEE IS ONBUIGZAAM Ned. Detachement In Korea Opbrengst tabaks verkopen Groter overschotten in Brazilië Rijksinstituut voor de volksgezondheid PAGINA 5 DONDERDAG 25 JUNI 1953 Nieuwe commandant benoemd HET ONGELUK OP DE DELFTSE KERMIS OOK MONTGOMERY NAAR TITO ARRESTANT GOOIDE MET STOEL NAAR RECHTER COMMISSARIS STADHUIS IN PRETORIA „Kamers met stromend water Eerste gedeelte in bedrijf gesteld Tot opvolger van de huidige com mandant van het Nederlands deta chement Verenigde Naties in Korea, luitenant-kolonel C. M. Schilperoord, is benoemd kapitein C. Knuist uit Den Haag. Kapitein Knuist zal in verband met deze benoeming tijdelijk worden be vorderd tot luitenant-kolonel. De nieewe commandant is ■op 21 Juli 1918 te Magelang geboren. Aanvankelijk in 1936 als vrijwillig dienstplichtige bij het regiment Grenadiers in militaire dienst getreden, werd hü een jaar later naar de Kon. Militaire Academie over geplaatst. Eind Januari 1942 vluchtte hij uit Ne derland en kwam op 18 September 1943 na omzwervingen door Frankrijk, Zwit serland, Spanje. Curagao en Canada in Engeland aan. Daar werd hij als eerste luitenant gedetacheerd bij het detache ment Londen van de Kon. Landmacht. Van December 1945 tot 31 Mei 1948 ver bleef hij vervolgens in Indonesië, waar hij op 10 Januari 1947 tijdelijk werd be vorderd tot majoor. Wegens het bedrij ven van bijzondere daden van moed, be leid en trouw gedurende de periode van 14 April tot 3 Augustus 1946 werd hli benoemd tot ridder der 4e klasse der Militaire Willemsorde. Thans is hij leraar aan de Hogere Krijgsschool. Voor zover thans aan de hand van de beschikbare gegevens valt te berekenen, zKn, behoudens de opbrengsten van par tijen die tegen een geheime prijs zijn ver kocht, de resultaten van de verkopen uit oogst 1952 van de voornaamste tabaks- müen tot dusver als volgt geweest: 1953 1951 pkn opbr. pkn opbr. Dell My. 8390 88 10000 19 P<!lt Bat. My. 2880 9,« 8238 8,3 Senembah Mb. 8859 18,8 3385 8,3 milliornen guldens Gisteren maakten wij melding van een dodelijk ongeval op de kermis te Delft. Naar ons thans blijkt is voor 't draaiende rad met schuitjes, waar dit ongeluk is ge beurd, ten onrechte de naam gebruikt van een andere op deze kermis staande inrichting, de „rotor". Deze „rotor" is een draaiende kuip en heeft niets met het ongeval uitstaande. (Van onze verslaggever) In het immense fabriekscomplex van de zware industrie in IJmuiden is een dubbele uitbreiding tot stand gekomen, die hedenmorgen door H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard officieel in gebruik is gesteld. De Hoogovens zijn uitgebreid met een vergroting van de staalfabriek en met een blokwalserij, terwijl de fabrieken van de walserij van Breedband N.V. zijn voltooid. Door de verdere uitbreiding van de hoogovens en staalfabriek en door toevoeging van de blokwalserij is een productiecapaciteit van 600.000 ton ruwijzer en 600.000 ton stalen blokken bereikt. Men beeft op deze wijze een harmonisch bedrijfscomplex verkregen, omdat een veel groter deel van het geproduceerde ruwijzer, dat rechtstreeks in vloeibare toestand van de Hoog ovens naar de staalfabriek wordt gebracht, in eigen installaties direct tot staal kan worden verwerkt, terwijl door invoeging van de nieuwe blokwal serij de staalfabriek een hogere mate van efficiency bereikt, waardoor de Hoogovens in staat wor<Ien gesteld met de bestaande capaciteit van de wal serij voor zware platen (Walserij West) de productie van zware platen aan zienlijk op te voeren. Woensdag hielden de Maltezer Ridders in Esplanade te Utrecht de jaarlijkse bijeenkomst, die door Z.K.H. Prins Bern hard, die Ere-Baljuw-Qroot-Kruis dezer orde is, werd bijgewoond. Tijdens de bij eenkomst, van links naar rechts: mr E. M. L. H. baron Speyart van Woorden, Schatmeester; Z.K.H. .Prins Bernhard; Z Th. J. F. baron van Dorth tot Medler, Baljuw en mr E. H. J. baron van Voorst tot Voorst, coadjutor. Veldmaarschalk Burggraaf Montgomery, plaatsvervangend geallieerd opperbevel hebber, zal binnenkort een privé bezoek aan Joego-Slavië brengen als gast van president Tito, aldus heeft het Joego slavische persbureau „Tanjoeg" gemeld. Montgomery wordt 15 September in Bel grado verwacht. In Augustus zal, naar bekend, ex-premier Clement Attlee op uitnodiging van Tito Joego-Slavië be zoeken. Pakjes voor militairen in Korea. Gedu rende het tijdvak van 29 Tuni tot 11 Juli wordt de gelegenheid opengesteld om aan de militairen van het Nederlands detache ment in Korea niet-aangetekende pakjes tot een maximum gewicht van 500 gram per luchtpost te verzenden tegen betaling van het normale internationale tarief (zon der luchtrecht). Het Haagse gerechtshof heeft gisteren de 31-jarige fabrieksarbeider D. van B- con form het vonnis van de rechtbank ver oordeeld tot een jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest. Van B. was tenlaste gelegd, dat hij in December 1952 een bromfiets had gestolen. Verd. had bij het verhoor door de rechter-commissaris in een aanval van woede een stoel ge grepen en dit meubel naar deze magis traat geslingerd. Door (p zij te springen had de rechter-commissaris de stoel, die vernield werd, kunnen ontwijken. van buitenlandse zaken, binnenlandse zaken en financiën en de stafchefs van het Zuidkoreaanse leger, de vloot en de luchtmacht. De Amerikanen beleggen thans een spoedconferentie. De onderminister van buitenlandse zaken, Walter Robertson, de speciale gezant van Eisenhower, hield be sprekingen met de V. N.-opperbevelheb ber gen. Mark Clark en andere topfigu ren teneinde wegen te vinden „om het bestand te redden". Robertson verklaarde aan de pers „nog steeds hoopvol gestemd" te zjjn. v Op Korea zelf hadden ook vandaag weer hevige gevechten plaats in de cen trale sector van het front. Vandaag, op de derde verjaardag van het conflict in Korea, heeft president Syngman Rhee voor een menigte van naar schatting 50.000 mensen nogmaals de re denen opgesomd, waarom hü zich tegen een bestand verzet. De gehele herden kingsplechtigheid en de daarop volgende betogingen getuigen van de Zuidkoreaan se vastbeslotenheid om het bestand niet te accepteren. President Rhee maakte Woensdag be kend, dat een nationale defensiecom missie is ingesteld, welke het hoogste orgaan zal zijn voor het bepalen van de Zuidkoreaanse militaire politiek- Rhee zelf is voorzitter van deze com missie, waarin voorts zitting hebben de Zuidkoreaanse premier, de ministers De gemeente De Bilt (Utrecht) wordt een nuttig bedrijf in de buurt van Bilt- hoven rijker: het rijksinstituut voor de volksgezondheid, dat in aanbouw is, en waarvan 't eerste gedeelte gistermorgen door de heer J. G. Suurhoff, minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, in be drijf is gesteld. Na een toespraak van dr J. Spaander, algemeen directeur van het rijksinstituut, droeg ir J. J. M. Aangenendt, directeur van de Rijksgebouwendienst, dit gehouw aan het ministerie over. Minister Suurhoff wees erop, dat men wel zelfge noegzaam kan spreken over het feit, dat het Nederlandse volk het gezondste ter wereld is, maar dat men zich veelal te weinig rekenschap geeft van de ingespan nen wetenschappelijke arbeid, de particu liere organisaties, de wettelijke voorschrif ten en voorzieningen die nodig zijn om het huidige peil te bereiken, te handhaven en op te voeren. Tijdens de rondgang bewonderde het gezelschap de reeds ingerichte dieren verblijven. Zoals dr Spaander ons ver telde, spreekt hij liever niet over „stal len". maar over „dierenverblijven", om dat de dieren hier een prachtig onder dak krijgen. „Het is niet zo, dat een paard 's avonds na zijn werk in een stal wordt opgeborgen; de dieren wonen bij ons, vandaar dat men inplaats van stal len, beter van „kamers met stromend water, van alle gemakken voorzien", kan spreken". In de paardenverblijven zijn electri- sehe kacheltjes, een ventilatiesysteem en een vernuftig uitgedachte vuilafvoer. De schapen kunnen zelf de wateraan- voer regelen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 5