Kon. Luchtmacht hield veerti jaar Nederlands naam Emotionele vergadering van Voorburgse Raad Twee Nederlandse straaljagers botsten in de lucht Jaar 1954 een „Buitengewoon Jubel j aar Bliksem veroorzaakte vele branden Weer 'tl jubeljaar met intentie voor vrede in de wereld DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Donderdag 2 Juli 1953 WEERBERICHT Kopen na sluitingstijd Nog geen beslissing of koper Stijlvolle plechtigheid op Soesterberg Generaal Aler herdacht de doden ZIJ ZIJN BIJ ONS Taptoe en bloemenhulde Onderscheidingen strafbaar is Beide K.V.P.-wethouders niet herkozen Schaduw over feest van de luchtmacht Bijna zes millioen francs Zwitserse hulp voor watersnood slachtoffers Zaligverklaring van Pius IX en heilig verklaring van Pius X Afkondiging verwacht op 15 Augustus Hevig omveer boven Oost-Nederland Landbouwerszoon door hemelvuur gedood Boerderij in '11 half uur in de as geleg Brandmeester bij het blussen gewond Na de Londense treinramp Britse spoorwegen krijgen automatisch alarmsysteem „Als wij minister... '7 Analyst De weerverwachting van het K.N.M.I., geldig van heden- tot Vrijdagavond, luidt: Over het algemeen veel bewolking met enkele verspreide regenbuien en een kans op onweer. Zwakke tot matige wind, In de kust provincies uit Noordelijke richtingen, elders veranderlijk. Dezelfde temperaturen als van daag of iets lagere. VrUdag S Juli: Zon op 4.25 uur, onder 21.02 uur; Maan op 23.43 uur, onder 12.41 uur. Yerjaardagsgroet tegen hemel (Advertentie) JAMSCH Van onze luchtvaartmedewerker Boven verscheidene plaatsen van Nederland hebben gisteren Lhuriderjets en Meteors van de Koninklijke Luchtmacht in fraaie formaties liet getal veertig gevormd, daarmee op een originele wijze de aandacht vestigend op het heuglijke feit, dat de Koninklijke Luchtmacht dit jaar haar veertigjarig bestaan viert. Bij alle troepenonderdelen was des morgens een dagorder voorgelezen, die door luit.-generaal vlieger I. Aler bij deze gelegenheid was uitgegeven. Soesterberg zelf, dat het middelpunt vormt van de feestelijke herdenking, is rijk getooid met vlaggen. Op de luchtbasis heerste reeds om half drie een drukke be drijvigheid. De Luchtmacht-kapel in haar nieuwe gala-uniformen, alsmede het eer ste L.B.K. squadron van het Commando Luchtvaarttroepen ter sterkte van 160 man, stonden in carré opgesteld. Onder wijl arriveerden tal van hoge gasten, onder wie wij opmerkten de Oud-Soester- bergers kolonel b.d. Versteegh, de be roemde aanvoerder van het stuntesca- Nog geen anderhalf uur nadat luit.-generaal I. Aler gisteren tij dens de plechtigheden op Soester berg de doden van de Koninklijke Luchtmacht herdacht, kwamen bo- van Belgisch grondgebied opnieuw twee Nederlandse straaljager pilo ten om het leven. Generaal Aler had zijn gevoelens vertolkt door het voordragen van een gedicht van Kees Borstlap, een gedicht, dat wij, mede in verband met dit jongste treurige vliegongeluk, hierbij af drukken. Zij zijn gevallen, toen zij het niet verwachtten, Op oefenvlucht of in het krijgs geweld. Hun laatste uren waren afgeteld En niemand weet aan wie zij het laatste dachten. Een vlieger scheurt zich los van Moeder Aarde Het vrije luchtruim is zo blauw en goed. Nog stuwt het hart het kostb're levensbloed. Nog heeft het goede leven waarde. Maar ergens tussen aarde en zon Ligt, ongezien, de laatste vliegersree. Een storing, breuk of kogel die het deê En niemand, die hun laatste woorden horen kon. Of was 't een naam, gezegd tijdens die val, Gefluisterd in die eeuwigheids seconden. Gedachten, die nog even houvast vonden. Maar niemand, die dit heengaan kennen zal. Toch blijft God's hemel hun azuur domein Hun namen staan in 't hard graniet geschreven. De kameraden, die in leven bleven. Zullen voortdurend op hun wegen zijn. drille „De Vijf vingers aan één hand" en Marinus van Meel, de bekende eigenaar van „De Brik" het eerste toestel dat de Luchtmacht rijk werd. Verder de presi dent-directeur van de KLM, dr Plesman en echtgenote. Precies om drie uur werd de plechtige herdenking geopend met een toespraak van It.-generaal Aler. Hij herdacht daarin diegenen, die op dit appèl ontbraken, om dat zij het hoogste gaven, dat zij konden geven, doch die te zamen met de nog le venden, zich in de afgelopen 40 jaar in zetten om de Nederlandse luchtmacht tot een zodanig peil op te voeren, dat deze met ere de vergelijking met de buiten landse luchtmachten kan doorstaan. Hierna speelde de Luchtmachtkapel het „Wilt heden nu treden" en nam aalmoeze nier R. H. W. Verhoeven het woord. Ook hij herdacht op zijn beurt de geval len kameraden. Bij alle menselijke fouten en zwak heden, aldus spreker, die uw leven mis schien getekend hebben, was er altijd iets, dat gij hebt hoog gehouden, iets dat ook in Gods oog waardevol is, n.1. uw Ideaal als militair, uw eer als vlieger, uw plicht als goed vaderlander, Ideaal, eer en plicht. Plicht woog bij U zwaarder, dan het behoud van uw leven. Moge God Daarop vond, onder het spelen van toe passelijke muziek, de kranslegging plaats. Vice Admiraal Rost van Tonningen legde een krans namens H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard. In totaal werden 21 kransen en bloemstukken aan de voet van het monument gelegd, waarbij ook de ouderen van Soesterb.erg, zoals kolonel Versteegh en Marinus van Meel hun bloe menhulde brachten. Hierna werden fa milieleden van gevallenen daartoe in de gelegenheid gesteld. Nadat door een klaroenblazer een tap toe was gespeeld, verzocht Overste van Rooy, de commandant van de vliegbasis, één minuut stilte in acht te willen nemen. Met het spelen van het Wilhelmus was deze indrukwekkende plechtigheid ten einde. In de garnizoensontspanningszaal aan de Kampweg werd daarna om vijf uur een druk bezochte receptie gehouden, waar o.m. verschenen Z.K.H. Prins Bern hard, de minister van oorlog, ir C. Staf en tal van militaire en burgerlijke autoritei ten, oud-militairen en buitenlandse mili taire attaché's, o.a. van België, Engeland, Amerika en Indonesië. Hier reikte de minister van Oorlog de volgende onderscheidingen uit: prof dr J. Jongbloed, ridder in de Orde van de Ne derlandse Leeuw; de oud-vlieger M. van Meel, officier Orde van Oranje Nassau; reserve-kapitein P. van der Griend, rid der Orde Oranje Nassau; de gepension- neerde adjudant onder-officier A. H. T. Preusser en de gepensionneerde vlieger J. Rombouts, de gouden eremedaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau, de gepensionneerd adjudant A. Entrop, de zilveren medaille verbonden aan de Orde De gemeenteraad van 's Hertogenbosch vaardigde op 10 September 1952 een ver ordening uit, waarbij ook de koper werd strafbaar gesteld bij overreding der Win kelsluitingswet. De Kroon neeft toen dit besluit geschorst tot 1 Juli 1953, hangende het onderzoek naar de vraag of dit be sluit in strijd is met de wet of het alge meen belang. Dit onderzoek kon nog niet ten einde worden gebracht, weshalve de schorsing thans is verlengd tot 1 Oct. a.s. kronen, wat in uw leven en in uw sterven] van Oranje Nassau, koninklijk was. I Aan Z. K. H. Prins Bernhard werd voor Vervolgens hield ds A. C. J. van der cje eerste keer door de voorzitter van de Poel een rede, waarin hij wees op het vereniging „Onze Luchtmacht" de ere- heden en de toekomst van onze lucht- j medaille van deze vereniging uitgereikt, macht. Het heden, waarin hard wordt ge- j pe tweede, die deze medaille ontving, werkt door mensen met grote opdrachten en grote kansen, zoals die elders maar weinig voorkomen. Want in welk bedrijf krijgt een jongen van nauwelijks twintig jaar zoveel verantwoordelijkheid te dra gen als juist hier. Wat de toekomst be treft, wees spreker er op dat de afgelo pen periode van 40 jaar slechts het begin was. Het begin van een steeds sneller gaande ontwikkeling. was de bekende oud-vlieger Willem Ver steegh. Generaal Aler ontving van de voorzitter een wandtegel. In Nijmegen, waar voor gisteravond een taptoe en een muzikale rondgang door de stad op het programma stonden, als besluit van de luchtmachtfeestelijk heden aldaar, moesten deze feestelijk heden, wegens het noodweer, dat hier losbrak, worden afgelast. vend vond. Hij had verwacht; dat de KVP deze beschuldiging zou terugnemen. Het werd betreurd, dat de wethouders op dit motief ontslag hadden genomen. De heren Snip (P.v.d.A-) en Langevoort (CHU) wa- (Van onze correspondent) Ondanks de poging van B. en W. van Voorburg om het wethoudereconflict in het reine te brengen, door met een nieuw schoolvoorstel te komen zoals bekend konden de twee katholieke wethouders zich niet verenigen met het eerste voor stel om in de nabijheid van een nog te bouwen protestants ziekenhuis een katho lieke school te bouwen zijn beide heren, die hun ontslag hadden aangeboden, maar dit ontslag ongedaan wilden laten maken, gisteravond niet herkozen. Zij worden op gevolgd door de heer H. J. Langevoort (CHU) en mr D. J. Gorter (P.v.d.A.). De vergadering had een emotioneel ver loop. De heer Schender (AR) verklaarde al vrij spoedig na de aanvang namens alle partijen (behalve dan de KVP), dat men Over de eerste dag van de eigenlijke feesten ter gelegenheid van k/t «veertigjarige bestaan van de Koninklijke Luchtmacht is gisteren tegen de avond een zware slagschaduw gevallen: twee van de Nederlandst straaljagers zijn namelijk verongelukt en hun bestuurders gedood. Het gebeurde omstreeks kwart voor vijf gistermiddag. Een groep van dertig Thunderjet-straaljagers, die van het vliegveld Volkel waren opgestegen, be vond zich toen op haar rondvlucht bo ven Belgisch gebied. Bij het formatie- vliegen zijn twee van de machines boven de gemeenten Meeuwen en Wijshagen met elkaar in botsing gekomen en neer gestort in de buurt van Maasdijk, nabij het vliegveld Klein Breugel. Volgens ooggetuigen, die zagen hoe de toestellen met elkaar in aanraking kwa men, vloog het ene na de botsing in brand, terwijl het andere in een vrille naar beneden kwam en ontplofte, toen het de grond raakte. Beide vliegers moeten op slag dood Hjn geweest. Dat waren de 28-jarige ge huwde eerste luitenant-vlieger G. Voer- mans uit Amsterdam en de 25-jarige on Sehuwde tweede luitenant-vlieger J. Lemstra uit Witmarsum 1®*.). Wrakstukken van de vliegtuigen zou- den op de daken van verscheidene wo ningen zijn terecht gekomen, doch voor- zover bekend zijn hierdoor geen verdere persoonlijke ongelukken veroorzaakt. de beschuldiging van de KVP, dat de raad een anti-katholieke actie voert, erg grie- ren van mening, dat het conflict niet op het politieke vlak lag. Als wethouder Jonkergouw tijdens het schooldebat had laten doorschemeren, aldus de heer Lan gevoort, dat hij de portefeuille-kwestie wilde stellen, dan zou de uitslag misschien wel anders zijn uitgevallen. De leider der KVP-fractie, de heer J. C. van der Meer verwierp het idee dat de beschuldiging over een anti-katholieke actie in verband met dit schoolvoorstel gedaan zou zijn. Hij meende echter, dat geen enkel motief aan te voeren was waarom het voorstel tot beschikbaarstel ling van een terrein voor een katholieke school, afgestemd had moeten worden, nadat het reeds uitvoerig van te voren besproken en door de commissie van bij stand aanbevolen was. De demissionaire wethouder mr Jonker gouw beklemtoonde dat het stichten van een katholieke school een eerlijke poging is om te voldoen aan een plicht. Het ka tholieke onderwijs is evengoed een lands belang als het stichten van protestantse scholen, waartoe de KVP steeds de ge vraagde medewerking heeft verleend. Toen de vergadering voor de tweede maal geschorst werd, bleek dat de KVP- wethouders niet het vertrouwen van de raad meer konden krijgen. Mr Jonkergouw en drs Van Nooy kregen slechts zeven stemmen en moesten wijken voor de heren Langevoort en Gorter, die resp. 13 en 12 stemmen haalden. De katholieke oud-wethouders werden bedankt voor hun vele werk. Mr Jonker gouw dankte en zeide enigszins bitter dat het vallen met zwaar is, als het maar om een goede zaak gaat. De Zwitserse bevolking heeft in totaal 5.977.800 Zwitserse francs bijeengebracht voor de slachtoffers van de watersnood in Nederland De geldinzameling, die de drie Zwit serse radiozenders Beromünster, Sot- tens en Monte Ceneri onder het motto „De geluksketen" voor de slachtoffers van de watersnood in Engeland, België en Nederland heeft gehouden, heeft ruim 3.5 millioen Zwitserse francs opgebracht. Nederland ontving hiervan Zw. fr. i 2.815.000. De Swissair heeft tussen 4 en 20 Fe- bruari j.l. 18.100 kg. goederen voor de eerste hulp aan de slachtoffers van de watersnood in Nederland gratis vervoerd HM. de Koningin bracht gisteren een werkbezoek aan de Noord-Westhoek van Overijsel. Per punter voer H.M. door het schilderachtige Giethoorn. ROME, Woensdagavond. Wij vernamen vandaag op liet Vaticaan, dat liet voornemen van de H. Vader om 't jaar 1954 tot een „buitengewoon jubeljaar" te proclameren inderdaad definitief zou zijn. Ondanks de vele geruchten en de officieuse tegenspraken van deze laatste weken, zou de Paus nu toch hebben besloten 0111 tot deze belangrijke stap over te gaan, Men vertelt de volgende bijzonder heden, die wij onder streng voorbehoud hier weergeven: 1. De H. Vader zou definitief besloten hebben om het jaar 1954 tot buitenge woon H. Jaar te proclameren. 2. Aanleiding tot en hoogtepunt van dat jaar zou de 8ste December 1954 zjjn, op welke datum het eerste eeuw feest van de afkondiging van het Dogma van de Onbevlekte Ontvangenis van de H. Maagd zal worden gevierd. 3. De Paus zou nog steeds volgens de vandaag vernomen geruchten de aankondiging van dit bijzondere H. Jaar 1954 bekend maken door middel van een bijzonder Pauselijk document, waar schijnlijk een Encycliek, dat op 15 Augustus au. zou worden gepubliceerd, welke datum aan deze Paus, welke met recht „de Paus van de Ten Hemel Op neming" wordt genoemd, bijzonder dierbaar is. Wat betreft de bijzonderheden van het komende „Buitengewone H. Jaar" verna men wij nog het volgende: De H. Deuren van de vier aartsbasilieken van Rome zul len niet worden geopend. En het zou niet noodzakelijk zijn om de stad Rome (d.w.z. de graven der Apostelen) te bezoeken om de jubileumaflaat te verkrijgen. Maar het spreekt vanzelf, dat de H. Vader met de grootst denkbare voldoening al diegenen zal ontvangen, die bij gelegenheid van deze zeer bijzondere gebeurtenis de Eeuwige Stad zouden bezoeken. De Paus zou daarentegen in het boven genoemde document met grote klem aan dc gelovigen van de gehele wereld aan bevelen om die Maria-héiligdommen te bezoeken, die voor hen het gemakkelijkst bereikbaar zijn. En tenslotte werd verno men, dat het jaar 1954 zou worden geken merkt door een buitengewoon groot aan tal Paus-plechtigheden, waaronder zeer vete zalig- en heiligverklaringen reeds nu met name genoemd worden. Als voor naamste hoogtepunten: de heiligverklaring van de Zalige Paus Pius X en de zalig verklaring van de Dienaar Gods Paus Pius IX, de Paus die de Onbevlekte Ont vangenis van de Moeder Gods tot Dogma van de H. Kerk proclameerde. Het besluit van de H. Vader aldus nog steeds de heden opgevangen geruchten om voor het verkrijgen van de bijzon dere jubileum-aflaat niet een bezoek aan Rome als voorwaarde te stellen, zou op de voornaamste plaats zijn ingegeven dooi de overweging, dat op dit moment al te veel katholieken in zodanige omstandig heden verkeren, dat hun zulk een reis door de politieke omstandigheden in hun land onmogelijk wordt gemaakt. Daarom juist zou de Paus met grote aandrang een bedevaart naar een Maria-heiligdom, dat voor gelovigen in ieder gebied bereik baar is .aanbevelen. De intentie van dit bijzonder H. Jaar zou hoe kan het anders bij deze Paus- Wiens Pontificaat van de eerste dag in dit teken heeft gestaan de vrede onder de volkeren zijn en het wegnemen van de dreiging van een nieuwe oorlog. Van onze correspondenten Het warme weer van (te laatste dagen heeft op verschillende plaatsen hoven ons land een climax gevonden in een hevig onweer, dat vaak gepaard ging met zware regenval. Vooral Oost-Nederland kreeg het gisterenavond erg te verduren toen omstreeks zes uur talloze bliksemschichten door de lucht schoten, met als gevolg, dat in verscheidene plaatsen de brandweer met groot materiaal moest uitrukken. In Weurt bij Nijmegen sloeg de bliksem in de boerderij van de land- houwer R., in de buurtschap De Reek. Hier werd een 29-jarige zoon op slag gedood. De overige gezinsleden werden tegen de grond geslagen, doch bekwamen goen letsel van betekenis. Er brak geen brand uit. Slagregens richtten voorts veel schade aan, in het bijzonder aan de kersen. De senaat van Bremen heeft Dinsdag een kerkhof met graven van 169 A caer- landers en een gedenkteken voor °i> Nederlanders, die in de oorlog in Bremen en omgeving zijn gestorven, overgedra gen aan de 'Nederlandse Oorlogsgraven stichting. De grafstenen en het monu ment (eerden vervaardigd in Nederland, uit Engelse schelpkalk. De aanleg van hef kerkhof is verzorgd door de gemeen telijke dienst van Bremen, en is een onderdeel van de begraafplaats in Bre- men-Osterhollz. Een katholieke priester heeft na de opening in het bijzijn van de zeventig familieleden van gevallen Ne derlanders, de inzegening verricht. Om zes uur sloeg de bliksem in in de grote boerderij van H. in 't V- te Lettele in de gemeente Diepenveen. Men had nog tijd enig meubilair te redden. Een paar varkens vonden in het vuur de dood. Dc brandweer uit het naburige dorp Bathmen kon slechts voor na-biussing zorgen, want de boerderij werd in een half uur tijd geheel in dc as gelegd. Te Wesepe in de gemeente Olst sloeg de bliksem in een grote varkenssehuur van de slager-veehandelaar H. W. aan de pro vinciale weg Deventer-Raalte. Er konden nog snel een auto, enige fietsen en een voorraad bijzine uit het gebouw worden gehaald, doch de verdere inhoud ging in een ommezien geheel verloren. De brandweren van Olst en Deventer ver leenden hulp bij het omhalen van de muren. In beide gevallen dekt verzekering de, naar het zich laat aanzien, zeer grote schade. In Vorden sloeg de bliksem in de boer derij va'n G. S. de schuur, waarin zich o.a. twee varkens en een hond bevonden, brandde geheel af- De brandweer wist de woning te behouden. In Voorst werd de boerderij van de lieer K. N, door blikseminslag getroffen. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, kon zij niet verhinderen dat de boer derij een prooi van het vuur werd. De gehele inventaris en de gehele inboedel alsmede de landbouwinventaris gingen /erloren. De getroffen boer is tegen wOrand|£jiadeyerzake'rd. Tijdensde pogingen orri de brand te •—•rken.-Hreeg de brairidmeestefy de-heer inwendige kneuzingen op en moest zich door een dokter laten behandelen. In de dorpen Beuningen, Weurt en Ewjjk sloeg de bliksem op verscheidene plaatsen in. Tal van lichtinstallaties werden ver nield. In Ewijk brandde tengevolge van blikseminslag een schuur van de land bouwer B. af. Vier varkens kwamen in de vlammen om- Boven Nijmegen en het land van Maas en Waal heeft het onweer bijna anderhalf uur aangehouden. In de Jacob Canissestr. in Nijmegen werd een stuk van een gevel van een huis weggeslagen door de blik sem, er werd echter geen brand of verder onheil veroorzaakt. In de Ooij bij Nij megen werd een koe doodgeslagen. dakgoot op zijn voet. Hij liep geonuk is. De genationaliseerde Britse spoorwegen zijn van plan ongeveer 170 millioen galden uit te geven om het reizen veiliger te ma ken door het installeren van een automa tisch waarschuwingssysteem op alle be langrijke spoorlijnen in het land. Dit is bekend gemaakt m een rapport over het onderzoek, dat, is gehouden naar aanleiding van de treinramp in een Lon dense voorstad in October j.l., waarbij 112 personen het leven verloren en 340 wer den gewond. Er liepen toen drie treinen op elkaar. De hoofdinspecteur der spoor wegen komt tot de conclusie, dat de ramp welheht voorkomen had kunnen worden door middel van het automatische waar schuwingssysteem, dat reeds op verschei dene lijnen in West- én Zuid-Engeland in DE moeder van het s'chippersgcr.in, die ons onlangs schreef over -het onderwijs aan schipperskinderen en wier schrijven wij in deze rubriek be antwoordden, laat niet af en diende ons op haar beurt van antwoord. Prachtig: wij mogen dat wel; men moet zich niet zo snel gewonnen geven. Onzerzijds wordt een polemiek in vriendschappe lijke toon alleszins gewaardeerd. Inzendster wil er op wijzen, dot onze Loupe heel duidelijk de dingen laat zien, zoals ze in theorie zijn, maar helaas niet weergeeft, wat er in de praktijk van terecht komt. Zij schrijft verder o.m.: Allereerst dit: die leerplichtwet van „zolang uw schip meer dan twee dagi n ligtmoeten de kinderen naar schooi", is niet meer dan een doekje voor hei bloeden. Deze regeling zou prachtig zijn, indien het woonarken betrof, mct'J.r niet voor schepen welke er nu eenmaal zijn om te varen. Een kind, dat uitsluitend is aangewezen op liet ligplaatsenondcr- wijs, ontvangt dit in absoluut onvoldoen de mate. Misschien dat dit voor sche pen, welke regelmatig in Holland onge veer dezelfde 'route bevaren, enigermate bevredigend is, voor een internationaal varend schip is het dit zeer zeker niet. En een zeer groot gedeelte der Rijnsche pen vaart toch op Duitsland, naar de Ruhrhavens. Mannheim, Straatsburg, Bazel of België. Slechts in Duisburg- Ruhrori is een ligplaatsschool in het buitenland, maar de meeste Ruhrhavens zijn hiervan te ver verwijderd om de jónge kinderen naar school te kunnen sturen. Het is werkelijk bedroevend te zien, hoeveel jonge kinderen men op deze routen aan boord van de Neder landse schepen ziet spelen, die op de schoolbanken thuishoren. Nederland staat in dit opzicht ver achter bij België en Duitsland, waar de-e kwestie allang geregeld is, en v aar de kinderen wel naar school norten en dus leerplichtig zijn. In Duitsland b.r. ont vangt elk kind een D.M.-subsidie oer dag. als het naar het internaat gaat. De normen en grenzen echter, welke hier in Nederland gesteld zijn. om in aanmerking te komen voor subsidie, zijn te laag gesteld, terwijl de lonen der schipvers toch niet hoog genoeg zijn om hun kinderen op kostschool te kunnen hebben. Het bestaan der liaplaafsscho- len is hiervan het, bewijs. Immers, zon de subsi diere n el'vg bevredigend —ff»», dan konden de kinderen naar interna ten. zouden zij voldoende Inner onderwijs ontvangen en kon men dc liavUiatssrh o- ten ovheffen en hef geld aan subsidie besteden." De moeder van het srhippcrsgrziv meent alzo. dat de leerplichtwet in fei ten niet bestaaat. al is schoolbezoek in theorie voorgeschreven en vervolgt dan: „Gezien de enorme bedraaen, welke uitgetrokken worden voor het onderwi's op alle gebied, is het een schreeuwend onrecht, dat er non kinderen r-Hp dip weinig of helemaal neen onderwijs kra nen. Dit is de waarheidik kan liet TT bewijzen, ondanks maf. men TT van ba nnende zijde meedeelde, en wat zo mooi lijkt." Wii hebben inzendster ruim aan het woord gelaten. want voor de-c Iwestie moef de belangstelling levendig blijven ondat een oplossing gevonden wordt voor hetneen non niet goed geregeld is. Toch staan zij rn de ..hprncg/lp —'Mc" niet zover van elkaar, nis he* schijnt. Immers ook de ..heva-nde zijde" was van mening, dat ago de Vormen en grenzen voor sub1---1- - t r<cd aan dient *e worden. H'ii l'-vhen z-'ll'- in onze T-ouve ook doen - - if-nme-i mey line n j een. taak voos de er-V"r.Ji„s Inzendster denkt, dat nis wij Minister van Onderwijs zouden - liet weT roer elkaar ZOU komen W-'-i vinden -...77, rertrnn.mpn. in ni—- pe'.riSfrifez heerlijk, aj -o dj* ley) onreehtef Hopelijk brengt cev andere Minister het echter wel voor elkaar.' Bij 't jO-jarig bestaan van de Koninklijke Nederlandse Luchtmacht biedt de Neder landse vliegtuigindustrie de hierboven afgebeelde bokaal aan, vervaardigd naar een ontwerp van de heer W. Heesen, door de N.V. Nederlandse Glasfabriek Leerdam, De gravure stelt voor: de oor logsgod Mars, die 't gevleugelde zwaard der strijdende luchtmacht in ontvangst neemt.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 1