over Met uitbetaling tweede vijftig procent wordt beg onnen -yam i Zwaar geploeter op Schouwen Oosterlanders werken iedere nacht tot hun middel in hetwater Wezenlijke achteruitgang voor middenstand Oplossing sociale problemen in katholieke Beter samengaan tussen de geleerden en deskundigen geest ^■81 het Overspannen vader kreeg te kwaad ONZE TOUR-PRIJSVRAAG dagblad voor schiedam Tour begonmaar ivat n zware toer nog in rampgebied J Principiële verbetering in vergoedings regeling huisraadsehade Kviscmlssits MULDER lijdag 3 Juli 1953 V. Voor weduwen, wezen en invaliden wordt gezorgd Handhaving van oude levenspeil Twee Nederlanders op Celebes ontvoerd HELPT KIOESJOE! Rampaartse Dijk werd „zandzakkendijk Kekkonen probeert het opnieuw Huur- en belastingvoorstellen Vakraad N.R.K.M. vraagt aanvullingen en veranderingen Advocaten pleitten voor Berkelse arts Tsjang Kai Sjek krijgt er troepen bij Verkocht liuis en bezit om dochtertje in Hamburg te laten opereren Nogmaals de vragen voor onze eerste etappe WEERBERICHT De huisraadsehade Wij hebben intussen wel degelijk rekening willen houden met mi lieu-verschillen, die meestal in een kostbaarder inboedel lot uitdruk king komen en we hebben ons ook steeds ten doel gesteld binnen rede lijke grenzen het woonmilieu te Prijsklassen voor inboedels Verzoek van Rode Kruis Reeds 2 millioen zandzakken geplaatst Speelgoed voor Terheijden eft Wagenberg B uitenvervolgingstelling verzocht Ir Maris spreekt over dijkherstel NIEUWE SCHIEDAMSCHE 'COURANT De weerverwachting van het K.N.M.I., geldig van heden- tot Zaterdagavond, luidt: Half tot zwaar bewolkt met enkele ver spreide regen- of onweersbuien. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen Noord- en Noord-West. Dezelfde of Iets lagere tempera turen. Zaterdag 4 Juli: Zon op 4.26 uur, onder 21.02 uur; Maan op 0.00 uur, onder 14.06 uur. Millioenenregen rampgebied De gaven voor het Nationale Rampenfonds hebben gevloeid in een over weldigende stroom en nog steeds komen zij in weldoende mate binnen. Het verheugende resultaat, dat wel niemand in de aanvang in ernst beeft durven verwachten, is, dat de 125 millioen, waarvan in de eerste dagen werd gerept, als het maar even wil er ook zullen komen. Zoals wij dezer dagen meldden, ontbrak er Zaterdag jl. nog geen drie millioen aan. In deze omstandigheden heeft het bestuur van het fonds de mogelijkheid gekregen om enkele nieuwe principiële beslissingen te nemen met betrek king tot de uitkeringen aan de getroffenen. Op de eerste plaats zullen weduwen en wezen van slachtoffers (ook van hen die bij het reddingswerk omkwamen)een periodieke uitkering krijgen. Op de tweede plaats is er een besluit gevallen, waardoor de schade- uitkeringen voor de slachtoffers worden verbeterd, terwijl hun deze uit keringen niet in waardebonnen, maar in baar geld (door middel van cheques) worden verstrekt. - Waarmede het Fonds bedoelt ook maar de geringste schijn te vermijden van een controle bij de besteding van het geld. Aangezien het vast staat, dat onder de werking van de nieuwe regeling geen der getrolfenen minder zal ontvangen dan 100 pet van de oude regeling, heeft liet N. R. F. gemeend niet op het in werking treden van de nieuwe regeling te moeten wachten en heeft het besloten reeds thans over te gaan tot een tweede uitkering van 50 pet op basis van de oude regeling om deze, voor hen die daarvoor in aanmerking komen, in later stadium te doen volgen door een slot-uitkering op basis van de nieuwe regeling. De voorzitter van het Fonds, Z.K.H. Prins Bernhard, heeft van deze besluiten gisteravond per radio mededeling gedaan. herstellen. In de regeling, die we nu ontworpen hebben, is dit voor nemen verwezenlijkt. Het eerst kwam de Prins te spreken over de uitkeringen aan weduwen en wezen. Er komt zo zeide h(j, een uitkeringsre geling voor de weduwen en wezen van hen, die omgekomen zijn als slachtoffer van de watersnoood, alsmede voor hen, die door of tengevolge van de ramp invalide zijn geworden. Deze regeling zal ook gel den voor de nagelaten betrekkingen van hen, die bij het reddingswerk de dood hebben gevonden. „Over de hoogte van de uitkeringen kan ik u nog geen mede delingen doen, omdat deze o.a. afhanke lijk zijn van het vroegere levenspeil en van eventuele andere inkomsten en pen sioenen. Wij zjjn nu bezig de noodzake lijke gegevens over alle betrokkenen te ver zamelen. Wij hebben in ieder geval een bedrag, dat voldoende moet worden ge acht, voor dit doel gereserveerd en wij zullen in ieder individueel geval trachten tot een snelle beslissing te komen, zodat de weduwen en wezen van de slachtoffers en de invaliden spoedig kunnen weten waar zij finacieel aan toe zijn". En in een gisteren eveneens verstrekte officiële mededeling van het bestuur wordt ten deze nog gezegd: „De gedachten van het N.R.F. gaan uit naar uitkeringen, welke binnen redelijke grenzen de handhaving of het herstel ver zekeren van het levenspeil waarop de be trokkenen voor de ramp gewend waren te leven". Met betrekking tot de huisraadsehade zeide de Prins o.m.: „Vele getroffenen hebben al de eersle uitkering ontvangen, terwijl anderen, bij wie de schade misschien nog niet is op genomen voorschotten op deze eerste uit kering hebben gekregen. Die eerste uit kering is vanwege de noodzakelijke spoed, berekend volgens een schema, dat in het kort hierop neerkomt, dat van de goede ren, die verloren zijn gegaan, alleen dat gene vergoed wordt, wat als noodzakelijk wordt beschouwd en dat voor elk artikel een vaste prijs wordt betaald. Er wordt dus niet gevraagd, of men een dure stoel kwijt is of een goedkope en er wordt geen vergoeding gegeven voor alles, wat maar enigszins naar luxe zweemt. Wij hebben dus nu besloten, dat de ge troffenen vpor het totaal van wat verloren ging een vergoeding krijgen. Dat geldt voor wandversiering, voor boeken en tuinge reedschap, voor kippen en voor een var ken, als men dat bezat, hef geldt ook voor voorraden van kolen, van aardappels en voor de Weck. Evenals bij het oude systeem vallen ook reparaties aan het meubilair onder de regeling. Piano's en harmoniums, andere muziek instrumenten en b.v. speelgoed, worden eveneens vergoed. Hetzelfde geldt voor 't streekcostuum, dat in de oude regeling niet voorkwam. Om de verschillen in woonmilieu tot hun recht te laten komen, hebben wij een stelsel ontworpen, waarbij de inboe dels in prijsklassen worden ingedeeld. In elk van deze klassen wordt een be paald opslagpercentage boven de prij zen van de oude regeling uitgekeerd. Wij hebben er dus van afgezien ieder artikel, dat verloren is gegaan, naar zijn ver vangingswaarde te schatten; men krijgt de prijs terug, die in de klasse, waarin de inboedel geplaatst is, voor dit artikel geldt. Wij hebben daarvoor prijslijsten vast gesteld in overleg met de Nederlandse Huishoudraad, die heeft aangegeven welke prijzen voor elk milieu redelijk moeten worden geacht. Beroep mogelijk De bepaling van het woonmilieu willen wij leggen in handen van een plaatselijke commissie. Deze commissie krijgt natuur lijk een aantal richtlijnen van ons, maar het is toch de bedoeling, dat haar een grote mate van vrijheid in de beoordeling wordt gelaten. Zij, die met het hun uitgekeerde bedrag niet tevreden zijn, zullen in beroep kun nen gaan bij een nog te vormen commis sie. Wij hadden gehoopt, dat wij met de ver goeding op basis van het nieuwe systeem zouden kunnen beginnen tegelijk met de uitkering van de tweede vijftig procent van de oude regeling, die wij al in het vooruitzicht stelden. Dit nu blijkt niet mogelijk te zijn. omdat er nog verschil lende voorbereidende maatregelen moeten worden getroffen. Wij zullen daarom de zer dagen beginnen met de uitkering van dre tweede 50 pet. Iedereen, die de eerste uitkering al ontvangen heeft, weet dus thans, dat hij in elk geval nog ongeveer eenzelfde bedrag zal ontvangen, tenzij na tuurlijk, wat ik niet hoop, bij de eerste uitkering een vergissing is gemaakt. Bo vendien zal hij mogelijk nog een vergoe ding krijgen van de artikelen, die eerst niet meetelden. Allen, die een zodanige inboedel bezaten, dat zij plaatsing in een hogere klasse mogen verwachten, kunnen er rekening mee houden, dat zij een iets hoger bedrag zullen kunnen besteden. 'v - v i$W Besteden met overleg Over die besteding zou ik dan nog een enkel woord willen zeggen. Wij geven de uitkeringen in chèques en niet in de vorm van waardebonnen. Men kan op deze chèques bij ieder postkantoor en elke bank baar geld opnemen. Men kan echter ook voorlopig <jft geld op een spaarbank boekje of een bank- of girorekening plaat sen. In de meeste gevallen zal dat ver standig zijn. Want velen krijgen hu op eens een som geld in handen, die groter is dan ze misschien ooit bij elkaar heb ben gezien. Niet iedereen kan dan de verleiding weerstaan om iets te kopen, waarnaar hij altijd heeft verlangd. Een huisvader, die postduiven houdt, zal er misschien een duivenklok van willen kopen, een huismoeder, <jie nooit een wasmachine heeft gehad, zal zich dat nuttige voor werp willen aanschaffen. Bedenkt, voordat u zoiets doet, dat u alleen een vergoeding hebt gekregen voor de goederen, die verloren zijn gegaan, du9 dat u dan iets anders n:et vervangen kunt. Het is verstandig om voordat u grote uitgaven gaat doen, een begroting te maken. Het is ook verstandig, als man en vrouw over deze uitgaven tevoren overleg plegen en tot overeenstemming komen. In gevallen waar echte verspilling te vrezen valt, krijgt de burgemeester de be voegdheid, de uitkering via een instelling of een maatschappelijk werkster te laten lopen. Maar dit moet natuurlijk een uit zondering blijven. Zorg voor plaatselijke middenstand Wanneer u dan bovendien nog wilt be denken, dat de middenstanders in de ge troffen dorpen ook tot de slachtoffers be horen en dat u hen helpt door datgene, wat zij kunnen leveren, bij hen te kopen, dan hopen wij, dat aan deze bedoelingen recht wordt gedaan. Wij kunnen per dag 1000 chèques ver zenden en er zijn ongeveer 45.000 getrof fen gezinnen. Iedereen, die een schade- opgave heeft ingediend en die weer zelf standig woont, kan dus uitrekenen, dat hij binnen niet te lange tijd zijn uitkering tot 100 pet volgens de oude regeling kan tege moet zien. Wij doen ons best om, indien er nog aanspraak kan worden gemaakt op een derde uitkering, deze zo spoedig mo gelijk te laten volgen". Gedurende één dag werd de grens tussen Oost- en West-Duitsland, 'welke na de afkondiging van de staat van beleg in Oost-Berlijn hermetisch gesloten was door de autoriteiten in de Oostelijke zóne opengesteld voor bezoeken van Oost naar West en omgekeerd. Behalve speciale paspoorten, die werden verstrekt aan ongeveer lf0.000 personen, die in de ene sector 'wonen en in de andere werken werd slechts aan weinigen toegestaan het Oostelijk gebied te betreden. Op de foto zien we een groot aantal West- Berlijners bij een der grenspunten in de rij staan ter verkrijging van een pas poort voor het betreden van de Oostelijke sector. Dinsdag zijn in Makassar drie personen onder wie twee Nederlanders, door een bende ontvoerd. De ontvoering had plaats, toen de slachtoffers, die van het kantoor van de Javasche Bank kwamen, de be ruchte stadskampong Beroanging passeer den. De slachtoffers van de ontvoering, die om half elf 's morgens geschiedde, zvjn de directeur van de constructiewerkplaats „Tello", de heer Muller, de bedrijfsleider de heer Van Aalst en de kassier, de heer Thio. Hun auto werd later teruggevonden. Het lag voor de hand, dat het gezelschap dat op de laatste dag van de maand van de bank terugkwam, geld bp zich zou hebben voor uitbetaling van lonen. De Liga van Rode-Kruisverenigingen heeft bekend gemaakt, dat zjj alle natio nale Rode-Kruisorganisaties verzoekt hulp te bieden aan de slachtoffers van de overstromingen op het Japanse eiland Kioesjoe. Volgens de Liga heeft een mil lioen mensen van de ramp te lijden. In de binnendijk op Schouwen-Duive- land, de zgn. Rampaartse Dijk, zijn in de rampnacht vijf stroomgaten geslagen; door deze breuken is de Oosteriandse polder ondergelopen. Wanneer men deze dijk zal hebben gedicht wordt het moge lijk een gebied van 1700 ha. droog te maken. De vrouwelijke inwoners van de in deze polder gelegen gemeente Ooster- land zijn met haar kinderen over het ge hele land geëvacueerd. De mannen zijn teruggekeerd en werken 's nachts aan het herstel van de voor hen zo belang rijke dijk. De aanvoer van zakken zand voor het dichten levert hier grote moeilijkheden op, daar men eerst het zand met vracht auto's naar de oude dijk moet brengen. Daar worden de zakken gevuld waarna zij per Dukw over een afstand van 4 a 5 km. door het water naar de zwaar ge teisterde Rampaartse Dijk worden ge bracht. Deze Dukws, vervoeren per dag 20.000 zakken en leggen 800 km. af. Dit transport gaat dag en nacht door. er is een tweeploegenstelsel Overdag werken arbeiders uit Noord- Op de nationale zuiveltentoonstelling „De Melkweg" wordt thans een kaas van kg. geëxposeerd, die bestemd is voor Koningin Elizabeth van Engeland. De kaas zal binnenkort aan Koningin Eliza beth worden aangeboden. Een van de bezoekers plaatst haar handtekening in een boek, dat deze kaas naar Engeland zal vergezellen. De leider van de Finse boerenpartij, dr Urho Kekkonen, heeft Donderdagavond het.verzoek van de Finse president, Paa- sikivi, om een nieuwe coalitie-regering te vormen, aanvaard. Brabant, aan het herstel van de dijk en 's nachts zijn de inwoners van Ooster- land ingeschakeld. Onder zeer moeilijke omstandigheden (zij staan tot aan hun middel in het water) hebben zij reeds vier van de vijf stroomgaten gedicht. Woensdag is men begonnen aan het laatste gat van 100 meter lengte en vier meter diepte. Reeds zijn enkele zinkstuk- ken aangebracht. De dijk, die'over het eiland loopt, heeft een lengte van acht km. Tot nu toe zijn 2% millioen zandzakken'op deze dijk ge plaatst; men spreekt hier niet meer van de Rampaartse Dijk maar van de „zand zakken-dijk". Aan de stroomzijde heeft men met puin gevulde zakken gedepo neerd om het leegspoelen van de zand zakken te voorkomen. Over 10 a 12 dagen hoopt men deze dijk te hebben gedicht. Dan kan de pol der worden drooggemalen. Hierna gaat men de diik versterken door er een smal spoor over aan te leggen en aan weers kanten zand en klei er tegen aan te storten. Zondag j.l. bij hoog water sloeg het water weer over de provisorisch ge dichte dijk en ontstond er opnieuw een gat. Maar de Oosterlanders hebben het al weer gedicht. Zij slapen enkele uren - in Bruinisse op zolders van café's en scholen en staan van 's avonds zeven uur tot 's morgens 10 a 11 uur onafgebroken te werken Ook de acht militairen, die hier zijn ingeschakeld zijn vaak 12 uur achtereen in de weer om de aanvoer van zakken zand te verzekeren. Het Jeugd Rode Kruis, afdeling Aals meer, dat de plaatsjes Ter Heijden en In een gisteren gehouden spoedeisende vergadering heeft de vakraad van de Ne derlandse Katholieke Middenstandsbond zich uitgesproken over het complex van regeringsvoorstellen ten aanzien van de huurverhoging en de belastingverlaging Aan de hand van de door het Econ. In stituut voor de Middenstand verschafte gegevens werd geconstateerd, dat het comnlex in zjjn geheel, zowel in de pri- ve-sfper als in de zakelijke sfeer een we- 2e.!\l achteruitgang betekent voor het middengroot en kleinbedrijf, terwijl toch «oor de regering beoogd wordt een ver achting van de fiscale druk te verschaf- Iwiri.'" i*1-54 ^ader van 'ie'; werkgelegen- rr fe;te verschaffen de voorgestelde i'^htingen niet eens compensatie voor lastenverhoging, welke uit het complex waardering van de middenstand als werk gever, terwijl toch uit de premie-afdracht aan het Alg Werkloosheidsfcnds blijkt, dat de middenstand ongeveer een derde van de werknemrs in dienst heeft. Het gehele complex wetsvoorstellen werd dan ook hoogst teleurgesteld geacht. De vakraad van de N.R.K.M. heeft der halve besloten bij de desbetreffende instan ties erop aan te dringen, dat in het com plex van maatregelen die aanvullingen en veranderingen worden aangebracht, waardoor niet alleen de komende lasten gecompenseerd zullen worden maar tevens volgens het aan de regering aangeboden belastingprogram voor het midden- en kleinbedrijf een basis wordt gelegd voor een gezond financieel beleid binnen de 0...0, middenstandsonderneming, hetgeen van van maatregelen voortvloeit. Dit betekent grote betekenis zal zijn voor de verrui gen ernstige en ongemotiveerde onder-1 ming van de werkgelegenheid. „De redding uit de impasse, waarin wij als Katholieken ten aanzien van het werk in de internationale organisaties zijn ge raakt, ligt volgens mij in de vorming van een Katholieke brain-trust, waarin enige geleerden van grote ervaring zitting heb ban alsmede een vijftal mannen met grote practische ervaring op internationaal ter rein. Zij zouden in staat moeten zijn de oplossing in Christelijke geest voor te be reiden van verschillende problemen, die ons na aan het hart liggen. Wij kunnen niet volstaan met een grote theoretische geleerdheid over de oplossing 'van sociale problemen, wij moeten deze voor de prac- tqk uitwerken". Dit verklaarde de heer AugUst Vanis- tendael, secretaris-generaal van het Inter nationaal christelijk Vakverbond, die bin nenkort ons land gaat verlaten, daar het Internationaal Christelijk Vakverbond zijn zetel naar Brussel heeft verplaatst. De heer Vanistendael vervolgde: „Het is langzamerhand wel voldoende bekend, dat de Katholieke sociale leet theoretisch zeer ver gevorderd is en dat wij over voldoende geleerden beschikken, die deze leer kennen en beheersen. Van de andere kant beschikken wij in onze Katholieke gelederen ook over zeer knap pe deskundigen, die de practische zijde van vele problemen aan kunnen. Maar een harmonie tussen beide is mijns inziens in eigen kring nog niet gevonden. Deze braintrust zou de bedoeling hebben een goede samenwerking van theorie en prac- tijk in onze eigen gelederen tot stand te brengen. Men zou van haar kunnen ver wachten een reële oplossing van verschil lende actuele vraagstukken, in Katholieke geest aangepast aan deze tijd. Daarmede zouc'm ook de missies op effectieve wijze geholpen kunnen worden, daar de vraagt stukken in die landen vooral in het so ciale vlak zijn gekomen. Het grote voordeel en het direct tastbare resultaat van zulke besprekingen in een beperkte kring van geleerden en practici zou tot gevolg hebben: vooreerst, dat wij als Katholieken bij vele internationale bij- eenkomsten met concrete oplossingen voor de dag kunnen komen, een zaak, welke steeds weer het kernpunt van besprekin gen vormt. Vervolgens zou het voor ons niet langer nodig zijn alleen dan te rea geren, wanneer anderen met voorstellen voor de dag komen, welke niet overeen stemmen met de Katholieke beginselen. Dit is een negatief en ondankbaar werk, waarbij men gemakkelijk gevoeligheden veroorzaakt. Het derde voordeel, dat uit de oprichting van een brain-trust te voor schijn zotl komen, is een klare verdeling van onze taken. Wij zouden niet meer vastlopen in meningsverschillen over pun ten en vragen, die niets met het geloof te maken hebben". Wairmhoro M„„;j 6 V geiegue. I lueuienen van scnaoeilJKe mil arlnntoArri jBrabant heeft ge- delen zonder daarbij de dood te willen. De verdedigers van de arts J. O. uit Berkel, die ervan wordt verdacht in Sep tember j.l., zijn vrouw te hebben vergif tigd, hebben gisteren bij de Haagse recht bank in de raadkamer gepleit. De verdedigers mr M. H. Huygens en A. Stolk, betoogden, dat er in deze zaak geen sprake was van voorbedachten rade, zodat men zich zou moeten bepalen tot doodslag, hetgeen aldus pleiters onaanne melijk moet worden geacht, aangezien er geen plotseling ontstaan motief voor dood slag is te vinden. De verdedigers verzoch ten de rechtbank de arts buiten vervol ging te stellen terzake van het ten laste gelegde: 't toedienen van schadelijke mid- adopteerd, gaat Zaterdag 4 Juli voor een uitreiking van speelgoed en dergelijke naar deze plaatsen. Het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis voegt hier ,gift-boxes" voor de kinderen bij en gaat filmvoorstellingen verzorgen Vertegen woordigers van het Rode Kruis, het Jeugd Rode Kruis en van de scholen die aan deze actie deelnemen, worden Zater dag om 10.15 uur op het gemeentehuis te Ter Heijden ontvangen, terwijl 's mid dags om twee uur de uitreiking te Wa genberg begint. In de rubriek „Verklaring en toelich ting'". hedenavond van 7.10 tot 7.35 uur over Hilversum I, zal ir G. Maris, direc teur-generaal van de Rijkswaterstaat, spreken over de vorderingen bij het her stel van dijken in de door de watersnood getroffen gebieden Dit verzoek werd gedaan, zo verklaarde de verdediging, naar aanleiding van een uitgebreid wetenschappelijk rapport van prof. dr A. Grevenstuk, hoogleraar in de toxicologie. Advertentie De Franse autoriteiten in Indo-China hebben 30.000 Chinese nationalisten, die op het eiland Phoe Quoc geïnterneerd zaten, vrijgelaten. Zij zijn naar Formosa gerepa trieerd. Onder de Chinezen, wier vrijlating 26 Juni was voltooid, bevinden zich 25.000 mannen, 3000 vrouwen en kinderen en 200C zieken of oorlogsgewonden. Volgens waar nemers zullen de mannen, die tijdens hun verblijf op Phoe Quoc een intensieve lichamelijke training hebben ondergaan, onmiddellijk kunnen worden opgenomen in het leger van Tsjang Kai Sjek. Ongeveer duizend Chinezen hebben geweigerd naar Formosa terug te keren. Een brok menselijke tragedie kwam aan het licht, toen de politie van Harlingen Woensdagavond een man opbracht, die op de kade van de Willemshaven als een be zetene te keer was gegaan. In een vlaag van razernij was de man - hij bleek af komstig te zijn uit Chili met zware basaltblokken gaan smijten en ook had hij, met zijn blote handen, de staaldraad omrastering van het haventerrein stuk getrokken. Op het bureau taf hij, nadat de Harlingse politieagenten hem hadden gekalmeerd, de verklaring van zijn onbe heerste handelwijze. Het werd een triest verhaal. De man, de 42-jarige M., bankbediende in Valparaiso, gehuwd met een Duitse vrouw, had een dochtertje, dat geopereerd zittingen en ging met zijn dochtertje per vliegtuig naar Hamburg om het leven van zijn kind te redden; zijn vrouw bleef in behoeftige omstandigheden achter. De operatie is gelukt en de man zou met de „San Fernando" de terugreis naar Zuid- Amerika maken, maar de emoties waren hem blijkbaar te zwaar geweest. 's Middags voor het vertrek liep hij van boord, zwierf door de velden in de omgeving van Harlingen. en geraakte steeds meer buiten zichzelf, met het hier- bovenvermelde gevolg. Daar de kapitein van het schip weigerde de man weer aan boord te nemen, is hij naar Amsterdam gebracht en vandaar, na bemiddeling van het Duitse consulaat via Oldenzaa] over de grens vervoerd. Hij - - -wordt voorlopig in Hamburg ter verple- moest worden en in Chili niet geholpen ging opgenomen en zal eerst nog een kon worden. Hq verkocht zijn huis en be-1 maand bij zijn dochtertje blijven. Vandaag is dan de Tour de France uit Straatsburg gestart en de deel nemers en deelneemsters aan onze Tour de France-Prijsvraag zullen ongetwijfeld met meer dan gewone belangstelling deze monsterrace gaan volgen. Want zoals u weet; Maandag a.s. moeten de antwoorden op de vragen die we stelden ónze eerste etappe binnen zijn. Vóór twaalf uur des middags die dag verwachten wij uw inzending (alléén per briefkaart en in de linker-bovenhoek van deze kaart het woord Tour-Prijsvraag) aan het adres: Administratie Tour- Prijsvraag, Kortenaerstraat 1, Rot terdam. Denkt u er aan, dat de brief kaarten interlocaal thans met 7 ct. gefrankeerd moeten worden en de locale briefkaarten met 6 cent? On juiste frankering zou vertraging in de bezorging kunnen veroorzaken. Voor hen, die de vragen welke we in ons nummer van gisteren stelden (voorzien van een uitvoerige toelich ting) en die betrekking hebben op de toestand, die men verwacht bij de aankomst van de Tour in Bordeaux op Vrijdag 10 Juli a.s., nog eens kort geformuleerd zouden willen zien, laten we ze hier opnieuw volgen: 1. Wie draagt in Bordeaux de gele trui? (De eerste in het algemeen klassement). 2. Wie is in die plaats in het bezit van de groene trui? (De renner, die de meeste keren bjj de eerstaanko- menden in de tot Bordeaux verreden etappes behoorde en daardoor de meeste daarvoor toegekende punten verwierf). 3. Wie is te Bordeaux in het alge meen klassement de best geplaatste Nederlander? 4. Wie wint in deze Tour de France het bergklassement? Nu de Tour ook in werkelijkheid aan het rijden is, kan de uitslag van de eerste etappe u al enig houvast geven. Mogelijk ziet u nog kans om ook de uitslag van de tweede en derde etappe bij uw antwoorden in aanmerking te nemen. Een volledige lijst van de renners-deelnemers heb ben we in ons nummer van gisteren gepubliceerd. Veel succes en veel punten (elk goed antwoord levert u tien punten op) bij deze eerste Prijsvraag-etappe en vergeet u vooral niet ook meteen het antwoord in te zenden op de vraag, die van groot belang kan zijn indien meer deelnemers aan de Tour- Prijsvraag met een gelijk punten- aantal eindigen. Ook dit antwoord moet u op uw briefkaart, die a.s. Maandag 6 Juli om 12 uur in ons bezit moet zijn, vermelden achter het door u te plaatsen woord Tijd- raee. Deze Tijdrace-vraag luidt: Op 24 Juli wordt in de Tour de France een individuele tjjdrace gere den tussen Lyon en St. Etienne over een afstand van precies 70 km. Onze vraag luidt nu: welke tijd in uren, minuten en seconden maakt in deze tijdrace de winnaar? (Ter oriëntatie: de winnaar van de tjjd- race Clermont-Viehy, afstand 63 km. deed daarover verleden jaar 1 uur 23 minuten en 11 seconden). We wachten met spanning op de stortvloed van briefkaarten die we dat is ons nu reeds gebleken gaan krijgen. Zoals bekend: de hoofdprijs is een luxe-toerfiets, ter wijl er nog 12 andere prijzen beschik baar gesteld zijn.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 1