Nederl. ploeg vol zelfvertrouwen De „stars" laten zich gelden Auto-circuit van Zandvoort door KNAC en KNMV afgekeurd Op de een koel glas GOLD-RUSH IN DE TOUR Australische finale heren-dubbel HET STARTSCHOT KLONK Van Mesdag in halve finale te Henly winnaar van vandaag Wimbledon toont dalend spelpeil Dames-finaleConolly-Hart Bij Oranje: alles wel aan boord De Tour begon de zware tocht RADIO-PROGRAMMA'S 1 Het zou plotseling „onveilig" zijn Millioenen francs aan premies en prijzen VRIJDAG 3 JULI 1953 PAGINA 5 Bartali de solist De eerste uitvaller vmmi Maar „Louison" is er Pakhuis vol geruchten VAN NESTOR JANSEN TOT BENJAMIN STEVENS TOCH NOG MOTORRACES TE ETTEN Snelle beslissingen Belgen weerden zich Bitter verloor OM DE ZUID-NEDERLANDSE ZWEM-TITELS Lichte sensatie HONKBAL-RETURNS B. M. R. s. Fluister- en geruchtencampagne Straatsburg m Door MARTIN W. DVYZINGS STRAATSBURG, Donderdagavond. Jean Robic liad niets dan klachten Men reed hem, vanmiddag, in een open jeep en met een gezicht als ware hij twéé oorwurmen, dwars door de van onweer zwangere stad naar Wacken, waar men, in de hol-echoënde gebouwen van de Foire Exposition, voor deze gelegenheid t hart van de Tour, de altijd bedrijvige Permanence, gevestigd had. Daar hielp men de kleine man ijverig doch voor zichtig uit zijn jeep en nadat men hem aldus behandeld had, alsof er aan alle kanten een bord met „breekbaar" aan Monsieur Robic te hengelen hing, ging de beroemde Breton met kleine, driftige pasjes naar het hokje van de race-dokter, die daar sedert vanmorgen vroeg al, ter wille van de statistiek, de polsslagen, de bloeddrukken, de oorsuizingen en de plat voeten, waaraan deze rennerskaravaan hier en daar lijdende is, uit macht der gewoonte stond op te meten. En bet grauwe gon jn van dat muf riekende, hete hokje was nog niet helemaal dicht, of de omstanders hoorden, zwijgend doch geboeid, al koortsachtige brokstuk ken van een typisch Robic-iaanse monoloog, waarvan ik U helaas niet méér kan melden dan dat hij, ontdaan van enige coupures, uitsluitend geschikt leek voor Geestelijk- V olmaakt-V olwassenen. Het bezoek aan de race-arts duurde nauwelijks vier minuten, doch men kon, als leek, zonder moeite aan Docteur Berthy zien, dat het na dit onderhoud met zijn polsslag evenmin van het bovenste-beste was. Doch er was nog altijd geen mens in dit Tour-circus, die de moed had om dat kleine, fietsende stuk buskruit uit Bretagne eindelijk eens het ordinaire pak rammel te geven, dat hij jaren geleden reeds volop verdiende! Men zweeg slechts en keek toe. Men zei, dat het mannetje-Robic van avond in Hotel du Rhin aan de Place de la Gare tot driemaal toe, luidkeels loeiend, zijn badkuip leeg had laten lo pen, omdat er twee afschuwelijke graden Fahrenheit aan zijn badwater ontbraken Men zei. dat het eigengereide mannetje vanmiddag aan de lunch al een hooglo pende ruzie creëerde met Léon Le C ez, zijn ongelukkige chef d'équipe en met Audaire, zijn jonge ploegmaat, wiens ge zicht hem om de een of andere duistere reden niet aanstaat. Men zei, dat het nare mannetje vanavond opnieuw dreigde Vrij dagochtend niet van de start te zullen gaan als men hem niet zwart op wit de garantie geeft, dat Monsieur Le Calvez, zijn ploegmaten, de soigneurs en de me- cano's dag en nacht uitsluitend in de weer zullen zijn ter behartiging van 's heren Robic's wonderlijke belangen. Men fluistert nog méér Doch men nam het allemaal, vandaag, ln deze karavaan. Men nam het, van hoog tot laag Men nam het alsof Robic-de- Veroveraar daa. net met overweldigende meerderheid het winter-offensief aan de Dnjepr gewonnen had en hij vervolgens bezig was de verslagen vijand de capitu latie-voorwaarden te dicteren. Men ném het, omdat men onverbloemd de hemel prijst, dat het mannetje-Robic zich op het laatste ogenblik nog heeft bedacht en naar Straatsburg trok, alle stoere ver klaringen aan het adres van Jacques God- det en de Franse wielerbond ten spijt. Men nam het, omdat men ik schreef u dat al dit ellendige stukje fietsende maagkwaal, dat in elke Tour de France, waarin hij startte, wel voor wat opwin ding en sensatie zorgde, dit jaar onmoge lijk kon missen. Want men mag het nü vernemen het heeft er met deze Tour de France de laatste dagen niet zo bar vrolijk uitge zien. Terwijl Fausto Coppi, de Grote Af wezige, zich Woensdagmorgen thuis in Sestri, naar het plaatselijke telefoonkan toor begaf ten einde in schoonschrift een telegram naar Goddet te verzenden, waar in hij nogal gloedvol getuigde van zijn „oprechte spijt, gedwongen te zijn dit maal van het deelnemen aan de Tour de France te moeten afzien", was de Ita liaanse Squadra al met de RomeCaen- expres op weg naar Straatsburg en was Alfredo Binda, de geplaagde Ita liaanse chef d'équipe, al zijn jaarlijkse hart-attaque nabij geweest toen hij bij 't vertrek te Milaan ontdekte, dat Signor Bartali voornamelijk door afwezigheid schitterde. Er moet op dat ogenblik in Milaan een stilte geheerst hebben, die men tot ver bezuiden Florence met het blote oor kon horen De stilte duurde slechts kort. Toen holden alle aanwezige journalisten krijsend naar de telefooncel vreesde men een catastrophale nieuwe coup-de-the&tre en ging de storm pas weer liggen, toen Bartali melig en telefonisch op 't laatste ogenblik berichtte, dat zijn echtgenote met een weerbarstig griepje sukkelde en dat hij diensvolgens besloten had pas Woensdagavond en volkomen solo naar Straatsburg af te reizen. In Hotel de la Maison Rouge hier in Straatsburg waar Goddet en de zijnen zich nog eenmaal in comfort, weelde en whiskey-soda's baden alvorens ook zij onder gaan in een stofwolk, die ons Tour circus pleegt op te werpen, volgde men de gebeurtenissen in Milaan in bange spanning. Men héd toen net de zoveelste zure pil van deze Tour met moeite door de keel. Nicolas Frantz, de onverstoorbare, ge moedelijke Luxemburgse chef d'équipe, was hier in Straatsburg gearriveerd met een ploeg van slechts negen man en met een ontroerende brief van de afwezige Herr Gillen die in zes alinea's vloeibaar Hoog-Frans Monsieur Goddet en diens wijsheid volop prees en vervolgens aan één enkele alinea méér dan genoeg had om de „Directeur de la course" te berich ten dat hu het op het laatste ogenblik toch maar beter achtte, gezien zijn ma tige gezondheidstoestand, de Tour de Francede Tour de France te laten. De enige, die er niet van ondersf^hn„„„ bleek, was Nicolas Frantz. H(J benoemde prompt de pas negentien lentes tellende Benjamin van zijn equipe, Gaul, tot chef de file van zijn negen-mans-pioeg en loopt ook zonder Gillen nog altijd ron^ met de overtuiging, dat het veelbeloven de jongmens Gaul, dat slechts zes weken geleden het amateurisme en de 01ympj. sche gedachte aan snipPers sc"®urde, vol op in staat zal zijn het Groot-Hertogdom KEES PELLENAERS „chef d'équipe par excellence". Toen terwijl zich dat allemaal af speelde, terwijl Luxemburg voor de eer ste uitvaller zorgde nog vóór het start schot in de lucht werd geknald; terwijl Monsieur Le Calvez nog altijd in bange spanning te wachten zat op de komst van Jean Robic; terwijl de Italianen uit Mi laan vertrokken zonder Gino Bartali en terwijl de Belgische wielerbond druk doende was de renner Van Genechten, die op het laatste ogenblik het avontuur niet aandurfde, met geweld naar Straats burg te krijgen liep Louison Bobet, van wie men in deze Tour een half dozijn wereldwonderen verwacht, ginds in Pa rijs nog altijd van de ene hooggeleerde medicijnman naar de andere, vermoede lijk in de hoop er tenslotte één te vinden, die hem 't rijden van een Tour de France grondig verbieden wilde. Het lukte hem gelukkig niet en tot grote opluchting van Monsieur Goddet en de rest van het. tot het uiterste getergde Franse volk. kwam ook Bobet dan naar Straatsburg en schonk hij aldus de Fran se sportpers de gelegenheid het sprookje dat een Franse overwinning in deze Tour best mogelijk is, nog een tijd lang levend te houden. Zó was dat hier vanavond in Straats burg aan de vooravond van de start voor de veertigste Tour de France; een stad waarin men, merkwaardigerwijs van de anders zo gebruikelijke boemtara der tachtig in deze Tour-karavaan krijsend rondijlende reclame-jeeps zo bar veel niet merkte: een stad, waarin men tot op kniehoogte rondwaadde door een wijde poel van de meest krankzinnige geruch ten. Geruchten? Men zegt ons, dat een plaatselijke me teoroloog voorspeld heeft, dat het ditmaal voor het eerst sedert jaren een slecht- weer-Tour de France wordt en dat, mede dank zij dat rauwe weer, na afloop def krijgsbedrijven de ravijnen van Alpen en Pyreneeën eindelijk weer eens gezellig vol zullen liggen met de brokstukken wel ke de karavaan daar achter liet. Men zegt, dat Kees Pellenaars in de eerste de beste etappe meteen een grote Nederlandse attaque lanceren wil, ten einde Wim van Est Vrijdagavond in Metz twee kostelijke vliegen in één mep te laten slaan: de gele en de groene trui! (Men heeft, naar nu blijkt, in een derge lijke situatie voorzien. De man, die be slag legt op beide ereshirts, start de volgende dag ehuld in het gele shirt doch bekroond met een groen petje)! Men zegt, dat Hugo Koblet aan enige intimi heeft meegedeeld, dat hij in de Ronde van Zwitserland te royaal met zijn reserves heeft omgesprongen dat hij tij dens deze Tour een wilde, catastrophale inzinking vreest. Men zegt men fluistertmen rod deltmen gokt: zoals voor de start van iedere Tour de France. En het grappige aan zo'n Tour is dat men nimmer met enige zekerheid zeggen kan of er straks, als de strijd volop ont brandt, van elke voorspelling ook werke lijk niet iets terecht zal komen! Van de Nederlandse Tour-ploeg is Jefke Jansen met zijn 33 jaren de oudste (maar nog lang niet zo oud als bijvoorbeeld dó Italiaanse „veteranen" Bartali en Magni) en vervult Henk Stevens met 21 jaren de benjamin-rol (vermoedelijk is hij een van de jongste renners van het hele Tour circus). Voor hen wie dit interesseert, geven wij hieronder de leeftijden en de woonplaat ten, alsmede de reeds eerder gereden Tours van onze ploeg: Wim van Est, 30, St Wiilebrord, 3. Wout Wagtmans, 23, Breda, 3. Gerrit Voorting, 30, Roosendaal, 2. Jef Jansen, 33, Elslo, 3. Jan Nolten, 23, Geleen, 1. Hein van Breenen, 24, Amsterdam, 1. Thijs Roks, 22, Sprundel, 1. Jos Suykerbuyk, 24, Breda 0. JAN NOLTEN, volgens buitenlandse insiders de gevaar lijkste conourrent voor favoriet Hugo Koblet in de bergen. Adri Voorting, 22, Haarlem, 0. Henk Stevens, 21, Elslo, 0. Kees Pellenaers heeft ditmaal een Franse chauffeur in zijn jeep, Roger Duduyer; voorts heeft de Pel als ploeg leider dit jaar ook over een tweede ver zorgingsauto de beschikking. Mecaniciens zijn de Nederlanders Gommans en Joos- sen, soigneurs de Nederlander Thomas, de Belg Sonnet en een nog nader te noemen Fransman. Advertentie Heineken De Sportcommissie ran de K.N.A.C, en de K.N.M.V. hebben het wegdek van het circuit van Zandvoort ongeschikt ver klaard voor het houden van motor- en sportwagenraccs, die er door beide orga nisaties op Zondag 26 Juli gehouden zouden worden. Deze wedstrijden zullen dus geen doorgang vinden. De ervaringen, opgedaan tijdens de Grote Prijs van Nederland gehouden op 7 Juni j.l., hebben ertoe geleid, dat de K.N.A.C., na afloop van deze wedstrijd erop heeft gewezen, dat alles in het werk gesteld dient te worden om het circuit wederom in een staat te brengen, dat het aan dé hoogste eisen van veiligheid vol doet. Geconstateerd werd dat de baan niet aan de te stellen eisen voldoet. Ook niet op de twee korte vakken, waarop sinds genoemde Grand-Prix-datum, proefne mingen zijn verricht. Gevolg van dit onderzoek is dan ook, dat de Sportcommissie van de K.N.A.C., de baan, voor het daarop doen verrijden van nationale snelheidswedstrijden en proeven, in haar huidige toestand heeft moeten 'afkeuren. De Sportcommissie van de K.N.A.C., zegt verder erop te vertrouwen, dat alles,in het werk zal worden gesteld en niets zal worden nagelaten, om de baan weer in staat te brengen, waardoor zij, terecht, als een der veiligste in Europa, geroemd werd. De heer M. Deutekoin, directeur van de dienst der Publieke Werken van de van de dienst der Publieke Werken ver der, geen sprake geweest en het blijft derhalve vreemd, dat zonder voorafgaan de waarschuwing of bespreking de licen tie wordt ingetrokken. Overigens zeide de heer Deutekom, dat men in Zandvoort, 't besluit van de K.N.A.C. niet ernstig neemt en de hoop blijft bestaan, dat de sportwagenraces en de motorwedstrijden op Zondag 26 Juli gewoon doorgang zullen vinden. STRAATSBURG, Juli. Men kan van Jacques Goddet, de Oppermachtige in dit bonte Tour- circus, zeggen wat men wil maar karig is hij stellig niet. Wat Goddet zon Tour de France kost en wat hij er via „V Equipe het grote sportdagblad waarover hij de scepter zwaait, vervolgens aan verdient is nimmer gepubliceerd en men kan het op geen milliard francs na bij benadering schatten. Men helpt Goddet in tussen hier en daar wel een handje. Het enorme bedrag aan prijzen en premies in de Tour ivordt voor het grootste deel bij elkaar gebracht door een aantal grote Franse firma's die in de Tour en via de 2 our publicity zoeken; en dat ook zij niet kinderachtig zijn met de bedragen icelke zij aan deze publicity besteden, mo^e blijken uit het hier volgende, lang niet volledige, lijstje van ter beschikking gestelde prijzen; Voor de wintiaar van het totaal klassement 1.000.000 fres Dagpremies voor de drager van de gele trui eerste negen etappes 150.000 fres. per dag; volgende zeven etappes 100.000 fres. per dag; laatste zes etappes 50.000 fres. per dag) totaal 2.350.000 fres Prijzen voor het punten-klassem. (groene truii 2.000.000 fres Prijzen voor de equipes (100.000 fres per dag voor de beste equipe per etappe60.000 fres per dag voor de beste Franse regionale equipe; 4.000.000 fres voor de vier best geplaatste equipes in het totaal-klassementtotaal 7.520.000 fres Premies voor de grootste pechvogel van iedere etappe totaal 540.000 fres Premies voor de strijdlustigste renner van iedere etappe totaal 2.700.000 fres Premies voor de beste klimmers totaal -2.480.000 fres Het bedrag dat hiernaast nog aan premies en prijzen beschikbaar is, mag men schatten op totaal 6.000.000 fres Dat levert dan het wat verbijsterende totaal-generaal op van niet minder dan 24.590.000 Fr. francs, zijnde royaal meer dan 245900 Nederlandse florijnen! Als de 120 renners die Vrijdagochtend hier op de Place de la République aan de start gaan, het allemaal broederlijk zouden verdelen, gingen zij met reis- en verblijfkosten voor rekening van monsieur Goddet) na drie weken hardfietsen nog altijd stuk voor stuk met royaal Fis. 2000.naar huis. En men kan van Goddet zeggen, dat hij van zijn renners steeds meer eist., men moet ook toegeven, dat hij bereid is, er vrij vlot voor te betalen.' (Speciale berichtgeving) Schaars blijft dit Wimbledon aan „big matches"; er moge er dan een geweest zijn die alles overtreft in lengte en toch ook in spanning DrobnyPattySeixas mogen hebben gevochten voor al wat hij waard was, en tegen Hoad en tegen Rose, met dit schamele drietal kan eigenlijk een Wimbledon niet volstaan en de armoede van het spel heeft zich ook vandaag gedemonstreerd. Niet alleen in de effen twee damespartijen, halve eind strijd nog wel, waarin Conolly de eens zo gevaarlijke Fry sloeg met 61 fvX^gtkkend-: HTvroeï'z^a" Va" Knode W°« metf6^2 6~2' «H» i» Het herendnbbel- - spel, ondanks de suggestieve cijfers waarmee de Australiërs Hartwig en Rose zich via de Amerikanen Seixas en Mulloy in de eindstrijd plaatsten: 1416 63 63 64, ondanks ook de vijf sets die de Australische jeugd HoadRosewall, nodig hadden om zich tegen de Belgische stormloop van Brichant en Washer te handhaven, 46 60 64 36 61. waarom men op 7 Juni j.l. op hetzelfde circuit en met hetzelfde wegdek de inter nationale races met rijders als Ascari en Fangio, enz., evenals zovele andere races in de afgelopen jaren, wél had laten doorgaan! Ongevallen deden zich tijdens deze strijd over een afstand van S6Ó km. niet voor en zelfs werden enkele baan records gebroken. De heer Deutekom gaf toe. dat het baanvak (nog) niet geheel onberispelijk is. maar het zal vanzelfsprekend in orde worden gemaakt. Zandvoort. zal heus niet toestaan, dat er ook maar één klein klei nigheidje aan het „veiligste circuit van Europa" mankeert. Van enig overleg is, zeide de directeur STRAATSBURG, vrijdagochtend. °P de Place de L'Université waar men, vanmorgen in alle vroegte, met de renners ook de paar honderd jour nalisten verzamelde, die deze Tour o* fance zullen verslaan, kon men het horen tn alle toonaarden; het beloott ditmaal een bijzonder zware lour te worden, niet alleen als ge volg van de nieuwe Tour-formule, door Goddet zo listig bedacht, doch vooral ook omdat men verwacht, dat de strijd levendiger en meer „open" zal zqn nu Zijne Majesteit Fausto Coppi er de voorkeur aan gaf te zij nen paleize in Sestri de avonturen van deze Tour uitsluitend via de kranten, de radio en de televisie te vólgen. Een zware Tour? Onze eigen Nederlandse equipe leek er niet bijzonder van onder de in druk. Slechts Adri Voorting stond daar op de Place de L'Université nog wat timide voor de batterij der druk doende persfotografen, die ook onze ploeg zorgvuldig onder schot namen. Doch voor de rest bleken Kees Pellenaars en zijn mannen vol zelf vertrouwen en waar men tegenop zag, was niet de strijd die ons straks in het Zuiden, waar ook ditmaal de Tour we! zijn hoogtepunt bereiken zal, te wachten staat, maar de voor Nederland altijd riskante gebleken „Belgische" etappe, de tweede etap pe, die dit maal in Luik zal eindi gen. „Zelfs verleden jaar", zei de Pel, „hing daar mijn ploeg éven aan een zijden draadje en als we dat ook dit maal overleven dan maak ik mij over deze ploeg, die over een opperbeste team-spirit beschikt, niet bar veel zorgen". Hef comité te Etten is er uiteindelijk toch in geslaagd deze zomer nog een motorrace te organiseren op het bekende circuit tussen Etten en Rijsbergen. De wedstrijden worden verreden op Zondag 30 Augustus a,s. Etten heeft gemeend West-Brabant dit sportgebeuren niet te mogen onthouden ofschoon i de races vorig jaar een groot financieel tekort opleverden. Men hoopt intussen dat men nu eens zo gelukkig is als het wieïercomité dat diverse grote wedstrijden organiseerde en daarbij meestal met fraai weer succes had. Hoe dan ook. wanneer de a.s. races niet slagen, zal het (voorlopig?) de laatste race met motoren zijn die Etten brengt. Te Reykjavik werd de eerste voetbal interland tussen IJsland en Oostenrijk gespeeldOostenrijk won met het slechts geringe verschil van 3j. En te Oslo speelden Noorwegen B en Zwitserland B (dat enige dagen eerder met 42 van Denemarken B had verloren) 22 ge lijk. De grote klok op het centrecourt wees nauwelijks drie uur, een goed uur na het begin dus, of op het electrische telbord dat doorlopend alle standen van de sets, games en zelfs slagen weergeeft, flitsten de eindcijfers van de tweede halve eind strijd dames enkelspel reeds aan; elke partij ongeveer een half uur! Aan superieur overwicht door eigen groot spel was dit echter helaas niet te danken. Een Maureen Conolly speelde vief, fors, met weinig fouten, doch zij behoefde niet eens haar ganse arsenaal van slagen in het vuur te brengen om mej. Fry, die haar toch meer dan eens heeft bedreigd, slechts twee games te gunnen Mej. Fry had die schamele oogst voorna melijk aan zichzelf te danken, minder ze ker zijn haar mannelijke drives gewor den onder druk komen de missers, meer dan vroeger. De luchtig trippelende Maureen sloeg haar uit het achterveld en zeldzaam wa ren de brilliante slagen die Little Mo kon geven uit moeilijke positie omdat Fry haar weinig in die positie bracht. Eenmaal slechts kwam zij naar voren. Driemaal dropte zij de bal kort, als aan een para chuutje over het net. Fry liep er niet eens op. De constante pressie van de dri ves van Maureen hadden slechts zelden spreiding nodig. Een zelfde beeld gaf de partü van mej. Nielsen in rust op de tribune óók doet Het feu sacré gaat er bij de Amerikanen uit. Zonder een game s ter te komen winnen de Australiërs met 63, 6—3, 6—4. Hun plaats in de halve eindstrijd, wat gelukkig bereikt doordat Drobny en Patty uitvielen, hebben Washer en Brichant zich in dit Wimbledon stellig waardig getoond zij vonden Hoad en Rosewall niet op hun best maar de sets die zij wonnen, vooral de eerste, verdienden zij door hun frisheid, elan en durf. Hun spel is tot hoge klasse gestegen, dat bleek uit vele snelle rallies, uit hun pittige reactie, hun goed afmaken. Toch, als de Austra liërs een set willen winnen, konden zij dat. De cijfers getuigen het: 4—6, 6—0, 64, 36, 61. Het was de ietwat tragi sche Rosewall die telkens een inzinking had. De Australische coach Hopman moge een tovenaar zijn om deze jeugd zo ver te brengen, het algemeen gevoelen is dat hij door al dat getover ook een zekere tennismoeheid in hen heeft gewekt. Van Maart af spelen zij elke week en juist te Wimbledon zijn zij over hun top heen. Die lag in Parijs. Een ernstige fout voor een leider. In het internationale jeugdkampioen schap was H. Bitter voorshands kansloos Hart tegen mevr. Knodc-Head en dat, ter- te£en de jeugdkampioen Knight; wyi de „controlled speed" die Hart twee d.eze heeft immers al internationale erva- jaar geleden zo'n waardige kampioene j I?n^ Jaar >»tennis-studie" in opnieuw aan enige m; helpen. De B.R.B. te 's-Hertogenbosch organi seert in het zwembad „De IJzeren Vrouw" aldaar a.s. Zondag de Zuidnederlandse zwemkapioenschappen waaraan de beste zwemsters en zwemmers van verenigingen uit Breda, Eindhoven. Middelburg, Maas tricht, Heerlen, Den Bosch, enz. zullen deelnemen. Onder de deelnemers zijn het talentrijke jongste zwemstertje Rijneke Sijmons uit Maastricht en de heren Geert- arkante triomfen te Jan van Rooij en Kees Kievit, de kam pioenen van het vorig jaar. STRAATSBURG, Vrijdagochtend. Het Tour de France-circus is Van start! Op de Place de L Umyersité, ten over staan van een duizendkoppig,, men|gte, verzamelde men vanmorgen de enorme karavaan; de 119 re"""s' behorend tol twaalf ploegen en xen landen en een eindeloos lijkende optoom van auto's en motoren, waarvan al Jacques God det, de wedstrji<J hps niet minder dan zestien tot si!" ^king heeft! Om even over half "ej^n reeds opende men op de Place d® erSité de start- contróle, doch pas tradipn °Pende de Italiaanse equipe h itserg i'°n®le défilé, gevolgd door de Zwitsers, de Belgen, de Spanjaarden, np.„ burgse ploêv leden van de Luxem' equfpe, de ei*e? Nederlandse J"'")" e£"'blater Ch.r- les Ftey, de "rSemeester van Straats burg, p ecg ,edaar in een tricolore lint en begon het grote défilé door de met toeschouwers volgepakte stad; de Avenue de la Liberté, de Place de la République, de Boulevard de Nancy en de Route de Wasselone, waar om kwart over elf precies het startschot werd gelost voor de eerste etappe van deze Tour, die van middag om half vijf aan de finish op de Boulevard Poincaré wordt verwacht. Rob van Mesdag is erin geslaagd in de Royal Regatta roeiwedstrijden te Henley tot de halve finales van de Diamond Sculls (skif) door te dringen. In de kwart finales sloeg hü de I>;Ig Van Stichel met vijf lengten een tijd van 8 minuten 19 sec. noterend. In de halve finales zal Van Mesdag de sterke Engelsman Tony Fox ontmoeten, die in acht minuten 4 sec. 15 sec. sneller dus dan de Hilversum mer over de Zwitser Paul Meyer met anderhalve lengte zegevierde. De vier zonder stuurman van Willem III (Jansen. Boeg, Brunmaier. Loek, Van Schelt. Slag) heeft het in de strijd om de Steward Cup niet ver kunnen bren gen. De A-ploeg van de London Rowing Club, die 7 min. 19 sec. noteerde, liet de Amsterdammers in de eerste heats een lengte achter zich. Het werd een voor Willem III min of meer dramatische race. Op een kwart mijl lagen de Nederlanders (tempo 36) een kwart lengte op de Ro wing Club voor, op de helft van de baan was deze voorsprong tot een halve lengte uitgegroeid, maar bij Mile Post waren de Engelsen, dank zij een tempoverhaging tot 37 slr#;en, tot op een taftlengte terug gekomen De strijd werd nek aan nek was het met de volkomen uit balans ge- voortgezet. met Willem III iets in het haalde Amsterdamse ploeg gebeurd voordeel blijvend. Rob Jansen klom 'als een gebroken man uit de boot, maar de andere Wil- Maar toen op een gegeven ogenblik de lem III-ers zetten zich kranig over de riemen van Harry Brunmaer en Piet van tegenslag heen en beurden met enige Schelt een der drijvende boeien, die als, stevige schouderkloppen hun boeg weer afscheiding van de baan dienen, raakten, op. .*3U de opvolgster van Brough en Osborne deed zijn, minder is geworden. Doch me vrouw Knode heeft de haast-vaart niet en ook niet haar scherpte, ook niet haar ser vice, noch haar volley, noch haar gemas keerde dropshot. Dies verloor z\j met 26, 2—6. Na deze ouverture kwam er zo waarlijk enige sensatie, de sensatie dat ook in de halve eindstrijd herendubbelspel tussen Seixas en Mulloy en het tweede Ameri kaanse dubbel HartwigRose de returns niet bij machte waren in het servicebom bardement een bres te slaan. Tot 1514 ging geen service-game verloren, ondanks alle warrelende en acrobatische volley duels met soms alle vier aan het net. Het was alsof beurt om beurt de paren een zelfde motief, lichtelijk gevarieerd en toch eenzijdig, herhaalden. Driemaal, juist in het midden, dreigde afwisselend een door braak. Eenmaal na 7—7, kwamen de Aus sies op 15.40, doordat de pittige Hartwig, vinnig en solide, verrast werd door een verloren punt wegens „doublé hit", doch hij herstelde zich boos met twee service- knallen en de doorbraak fataal in deze strijd werd voorkomen 87. De Amerikanen kwamen er daarna hl iel bedenkelijk voor: Mulloy verre van con stant in zijn spel, weerstond de stoot niet en op 15—40 hadden de Yanks twee set punten tegen. Rose sloeg echter uit, Seixas sloeg daarop een ace en hoewel de Austra liërs nog twee set punten forceerden faalde Rose opnieuw en het gevaar ging voor de Amerikanen voorbij: 88 waar na de service games weer sneller gingen vlieden tot 1211 voor de Australiërs.... op 15.40 van Seixas hadden zij weer twee set punten. Doch Seixas speelde als een duivel zelfs voor Mulloy heen deuce en op nog een set punt sloeg Rose ver uit, 12—12! Na 1414 herhaalt zich de Rose tragedie van de dubbele fouten. Twee slaat hij er. de doorbraak is er, op love winnen de Amerikanen de set met 1614. Maar het blijkt een Pyrrhus set. Vooral De uitslagen zijn: Dames enkelspel halve eindstrijden: mej. Hart Am. sl. mevr. Knode Am. 62, 62, mej. Connolly Am. sl. mej. Fry Am. 6—1. 6—1. Heren dubbelspel halve eindstrijd: Ro se en Hartwig Austr. sl. Seixas en Mulloy Am. 1416, 63, 63, 64; Rosewall en Hoad Austr. sl. Washer en Brichant Belg. 4—6, 6—0, 6—4, 3—6, 6—1. Dames dubbelspel kwart eindstrijden: mej. Fletcher en mevr. Rinkel sL mej. Bennett en mej. Petchell 75, 60; mej. Mortimer en mej. Shilcock sl. mej. Eyre en mej. White 64, 64. Gemengd dubbelspel: kwart eindstrij den mej. Ward en Worthington sL mevr. Kornoczi en Asboth 6—2, 4—6, 6—1, mej. Fry en Morea sl. mej. Scott en Michelmo- re 61, 63, mej. Sampson en Hoad sl. mevr. Rinckel en Paish 6—3, 6—3, mej. Hart en Seixas sl. mevr. Alvensleben-Ri- golet en Sdonecki 62, 61. Australië!) achter zich en verloor o.a. £as. "a J',J/ sets van Davidson. Hij sloegjunioren lopen tevens de 800 m. en de Bitter met 6-0, 6—2. senioren de 1500 m. Na de onderbreking voor de Holland België-wedstrijd, draait Zaterdag en Zon dag a.s. het competitierad weer op volle toeren. De competitieleider stelde voor dit weekeinde een programma samen, be staande uit de return wedstrijden van de jongste competitiedag. Gezien de resulta ten van die ontmoetingen zullen zich niet veel verrassingen voordoen. O.V.V.O. en T.I.W. wonnen toen zo overtuigend dat noch A.B.C., noch Ken- nemerland kans krijgen op revanche. R.C.H. zal V.V.G.A. voor de tweede maal bedwingen en Schoten zal de punten weer aan H.H.C. moeten laten. Ondanks de fraaie 3—0 zege op Blauw wit zal Ajax het niet gemakkelijk krij gen. Indien de Stadionclub thans weer op volle sterkte wat agressiever speelt dan aan de Middenweg, zit er voor Linke c.s. zeker een kans in op revanche. De Katholieke Arbeiders Jeugd houdt te Roosendaal op het Red Band sport park aan de Buijenstraat Zondag 19 Juli een speciale K A.B.-sportdag voor de ka tholieke jeugd uit het bisdom Breda. Er bestaat veel belangstelling voor deze 'ont moeting waarvoor een wisselzuil beschik baar gesteld is. De wedstrijd wordt ge houden in twee categorieën, leeftijdsgren zen van 16 tot 19 en van 19 tot 24 jaar, met vrije deelneming op de nummers 100 meter, 500 meter, 4 x 100 meteT esta fette. vèrspringen en touwtrekken. De ZATERDAG 4 JULI 1853 1 (402 M) 7.00—24.00 KRO. •7 7* TD^WS' 2 ?ram- 7,15 Gym* 7 30 Koorzang 7.45 Morgengebed en Lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 V. d. huisvr. 9.40 Gram. 10.00 V d kleuters 10.15 Gram. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Mannenkoor en sol. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.30—12.33 Land- en tuinb. meded). 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nws en Kath. nws. 13.20 Amus. muz. 14.00 Boekbespr. 14.10 Gram. 14.40 Gevar. muz. 15.00 Kron. v. lett. en kunsten. 15.40 Gevar. muz. 16.05 Sopr. en orgel. 16.30 De schoonheid v. h. Gregoriaans. 17.00 V. d. Jeugd. 18.15 Jour nalistiek weekoverz. 18.25 Hammondorgelsp. 18.45 Buitenl. corres. 19.00 Nws. 19.10 Intern, tenniskamp. Wimbledon. 19.20 Pari. overz. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Lichtbaken" 20.50 Gram. 21.00 Gevar. muz. 21.35 Act. 21.45 Metropole ork., koor en sol. 22.30 Wij luiden de Zondag in! 23.00 Nws. 23.15 Nws in Espe ranto. 23.2224.00 Gram. HILVERSUM II (298 M.) 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.13 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.30 Orgelspel. 8 55 V. d. Vrouw. 9.00 Gym. 9.10 (om 9.35 Waterstanden). 10.00 Caus. 10.05 Mor genwijding. 10.20 V. d. arb. in de continu, bedrijven. 11.35 Pianoconc. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Accordeonork. 13.50 Weekjourn. 14.20 I muz. 14.45 Muz. caus. 15.05 Streekuitz. 15.30 ..Van de wieg tot het graf". 15.45 Kamerork. en soliste. 16.30 Sportpraatje. 16.45 Jazzmuz. 17.15 Cooperatiedag. 17.40 Gram. 18.00 Nws en comm. 18.20 Mandoline-ork. 18.40 Regeringsuitz. 19 00 Artistieke staalkaart. 19.30 Nederlanders in den vreemde, klankb. 19.55 Caus. 20.00 Nws. 20.05 De Hoop moet varen, de Hoop zal varen. 20.00 „Amor verdwaalt", hoorsp. met muz. 21.15 Soc. comm. 21.30 Promenadeork. en klein koor. 21.53 RONDE VAN FRANKRIJK. 22.05 „Dodenhuis'' hoorsp. 22.35 Weense muz. 23.00 Nws. 23.15 24.00 Gram. Engeland, BBC Home service. 330 M. 11.55 Gevar. progr. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Sport. 13.15 Hoorsp. 13.45 Intermezzo. 13.50 Sport. 14.00 Fabrieksfanfare. 14.30 Sport. 17.00 Voor de kinderen. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Sport. 18.30 Gevar. muz. 19.15 Interviews. 13.35 Gram. 13.45 Voor de kinderen. 14.00 Ork. conc. 14.45 Sport. 15.15 Mil. ork. 15.45 Sport. 16.15 Jazzmuz. 16.45 Sport 17.00 Orgelspel. 17.30 Sport. 18.45 Gram. 19.00 Nws. en joum. 19.25 Sport. 19.30 Hoorsp. 20.30 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Sport 22.20 Dansmuz. 23.00 Gram. 23.56— 24.00 Nws. N.W.D.R. 309 M. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.25 Lichte muz. 14.00 Gevar. muz. 15.00 Ork. conc. 16.00 Gevar. progr. 18.00 Lichte muz. 19.00 Nws. 20.00 Gevar. mul 21.45 Nws. 22.10 Symph. ork. 22.35 Dans muz. 23.30 Hoorsp. m. muz. 24.00 Nws. 0.15 Dans muz. 1.00 Filmmuz. 2.15 Gevar muz Frankrijk, Nat. progr. 347 M. 12.00 Pianorecital. 12.30 Ork. con. 13.00 Nws. 13.20 Hoorsp. 14.17 Gram. 20.30 Hoorsp. 22.06 Pianorecital. 22.21 Gram. 23.45—24.00 Nws. Brnssel, 324 en 484 M. 324 M. 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Verz. progr. 14.14 Vlaamse muz. 15.15 Ethnische muz. 16.00 Gram. 16.30 Accordeonmuz 16.45 Eng, les. 17.00 Nws. 17.10 Accordeonmuz. 17.25 Gram. 18.15 ld. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Gevar. progr. 21.00 Lichte muz. 22.00 Nws. 22.15 Solistenconc. (23.00 —23.05 Nws.) 23.40—24.00 Gram. 484 M. 12.10 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Verz. progr. 14.05 Gram. 14.30 Koorconc. 16.30 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muz. 18.30 en 19.40 Gram. 19.45 Nws. 20.00 Omr. ork. 21.00 Gram. 22.00 Nws. 22.10 Lichte muz. 22.50 Nws. 23.00 Dans muz. 23.55 Nws. Engeland, BBC European service. Uitzendingen voor Nederland 17.0017.15 Eng. les voor beginnelingen. (Op 224. 42, 41 en 25 M.) 22.00—22.30 Nws. Spiegel v. d. week. Sportjourn (Op 224 en 49 M.) 19.45 Jaarl. overz 20.00 Gevar progr. 21.00 Nws. - -21.15 Hoorsp. 22.45 Avondgebeden. 23.0023.03 ^""0y,2fk,(,a'.en Sf^s schijn aan zijn Nl|^iandBBC LUht protr. t,00 ,,4, M. eindspel te denken. Wat zijn tegenstander! 12.00 Pad. overz. 12.15 Dansmuz. 13.00 Sport. Radioprogramma B. M. R. S. Uitzending vanuit Eng. Transit Camp uit Hoek van Holland. Golflengte 31 Meter. VRIJDAG. 3 JULI. 22.00 uur: U. S. A. Band (Airfors.) 22.30 uur: Swingtime with Bernard. 23.00 uur: Gevraagde platen. 01.00 uur: Sluiting.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 5