LAATSTE BERICHTEN voor Op het witte doek in Rotterdam VLIEGTUIG Churchill gaat vooruit Maastrichtse hotelschool wordt uitgebreid V.N.-Asseinblée bijeen geroepen? Hilversum Het gestolen ZATERDAG 4 JULI 1953 PAGINA 11 BEJAAUDE WIELRIJDER VERONGELUKT NIEUWE BURGEMEESTER VAN RILLAND BATH KATHOLIEKE BOND VAN BEJAARDEN KATHOLIEKEN! door PERCY KING De Katholieke Middelbare Hotelschool te Maastricht, die drie jaar geleden met haar opleiding van jongelui tot verant woordelijke functies in het hotelbedrijf startte trekt zoveel belangstelling, dat de behuizing al enige tijd veel te klein is ge worden. Het aan deze hotelschool ver bonden internaat in de eigenlijke school had bijna geen ruimte voor de oplei ding, omdat de lokaliteiten voor de hotel school (practijk) geen ruimte overlaat. De school telt thans 80 a 85 studenten en het laat zich aanz'ièn, dat dit cijfèr in de toekomst nog hoger wordt. Er is nu een oplossing gevonden voor een ruime re behuizing door aankoop van kasteel „Bethel" te Limmel-Maastricht met de bijbehorende boerderij. Hierin worden dan internaat en school ondergebracht, terwijl hotel „Du Levrier" te Maastricht voor de practijk van het onderwijs be stemd blijft. B. en W. hebben aan de Maastrichtse raad voorgesteld ter financiering van de kasteelaankoop en bijkomende uitbrei- dingskosten een lening met 30 annuïtei ten te sluiten. Het rijk zal voor 75 pet in de kosten participeren. Volgens kringen, die in nauw con tact met de Britse eerste minister staan, bhjft de toestand van Sir Winston goed v«oruitgaan. Zyn vrienden beschouwen het als een goed teken, dat de lijfarts van de premier, Lord Moran, die tot dus verre logeerde op het buitenverblijf van Jlc premier te Chartweil, naar konden is teruggekeerd en vandaar zijn patiënt da gelijks bezoekt. De schoonzoon van premier Churchill en minister van bevoorrading, Duncan San dys, heeft Vrijdag een operatie aan de linkerhand ondergaan. Volgens zijn echt genote is <je operatie goed verlopen. De minister hoopt Maandag zijn werkzaam heden te hervatten. Uit gewoonlijk welingelichte bron te New York wordt vernomen, dat de voor zitter van de Algemene Vergadering der Ver. Naties, Lester Pearson, zou hebben besloten de vergadering 15 Juli a.s. bijeen te roepen, tenzij een wapenstilstand in Korea zeer spoedig en met zekerheid kan worden verwacht. De vergadering zou tien dagen duren. De 74-jarige Z. S. uit Apeldoorn die Donderdagmiddag op 't kruispunt An- klaarseweg—Hoge Kantweg te Apeldoorn met zijn fiets werd aangereden door een personen-auto, bestuurd door M. R. uit Vaassen, is gisteren in het Juliana-zieken- huis te Apeldoorn aan de opgelopen ver wondingen bezweken. De aanrijding was een gevolg van het feit, dat het slacht offer geen voorrang verleende aan de auto. Op de hock van de Laan van Mcerder- voort en de Trompstraat te Den Haag is gistermorgen de 72-jarige wielrijder P. de J., uit de Paulus Buijsstraat te Den Haag, in botsing gekomen met een tram van lijn 7 en ter plaatse overleden. De wielrijder, die in de richting Kijk duin reed, wilde nog voor een naderende tram linksaf de Trompstraat inrijden. Een aanrijding was echter onvermijdeliik. Bij K.B. is met ingang van 16 Juli a.s. be noemd tot burgemeester van Rilland Balh de heer J. C. W. Jobse, intendent zeemacht Nederland, hoofd van de afdeling inten dance en justitiële zaken bij het comman- dement Zeemacht Nederland te Den Hel der. De heer Jobse is 19 Februari 1903 te Souburg geboren. hierover zijn Staatscourant gens door de niet-Duitser Van Heflin. Voor personen boven 14 jaar. Marise (Greer Garson) is in „DE VROUW VAN EEN ANDER" de Pari- sienne, die een Normandische visser heeft getrouwd. Deze visser (Robert Mitchum) wordt doodgewaand, wanneer hjj bij een ontvluchtingspeging uit een Duits krijgsgevangenkamp wordt neer geschoten. Zijn vriend Jean Renand be weegt Marise, na de oorlog, met hem te trouwen en in Parijs te gaan wonen. Hij ontziet zich niet om een brief van „de dode" achter te houden en wil met Ma rise zo snel mogelijk het kleine vissers dorpje verlaten. Op het laatste moment komt echter de wettige man van Marise weer in zijn geboorteplaats terug en in een primitief gevecht in de nevelen langs de rotsachtige kust vechten de twee mannen om het bezit van de vrouw. Deze Amerikaanse film met Engels sprekende '„Franse" vissers! is gegoten in de langzamerhand vervelend worden de vorm van een psycho-analyse. On danks enkele boeiende momenten blijft de historie een trage geschiedenis (j]e weinig nieuws heeft te bieden aan per sonen boven 18 jaar. 't Venster geeft van de week een ver toning van ,,'T IS FEEST. VANDAAG", waarmee Jacques Tati, een Franse va- riété-artist, die zich tot dan toe uitslui tend in zÜn geboorteland enige bekend heid had verworven met het imiteren van sporthelden, een even opmerkelijk als succesvol debuut heeft gemaakt als filmregisseur en -acteur. Een zeldzaam voorbeeld van echte film-humor, ver mengd met de poëzie van 't plattelands leven, dat buitengewoon gunstig afsteekt tegen de knappe, maar door en door trieste en vaak negatieve films, welke de Franse filmers gewoonlijk plegen af te leveren. Kostelijk en aanbevelens waardig vermaak voor jong en oud. Prinses geeft een reprise van „STORMDUIVELS", een film, vervaar digd naar het beroemde verhaal „Cap tains courageous" van Rudyard Kipling, met Spencer Tracy, Mickey Roney en Freddy Bartholomew in de hoofdrollen. Woensdag a.s. des middags om half 3 houdt de Katholieke Bond van Bejaar den in Rotterdam in het Groothandels gebouw zijn ledenvergadering, waarop een overzicht zal worden gegeven van hetgeen er gedurende het eerste be staansjaar van de bond is tot stand ge bracht en wat er in de toekomst zal moeten gebeuren. De vergadering zal worden opgeluis terd met voordracht en declamatie van jnej. Jo Keesen. studeert bij R.E.S.A.-Hllversum, de cursus die reeds meer dan 25 jaar DUIZENDEN KATHOLIEKEN heelt opgeleid »oor diverse ofilciêle akten en diploma's- Vraagt prospectus. Lakens werden aan repen gescheurd en daarmee bonden zij de schavuiten secuur De vleeswond bezorgde de Vuurtoren nogal bloedverlies, maar gevaarlijk was ze niet. Algernon zwachtelde haar en wel dra hield 't bloeden op- De geslaagde on derneming had twee revolvers opgele verd; onmiddellijk gingen Fenture en Cummings op zoek naar de andere boeven. Ze vonden Bunny en Sam in een uitbouw, waar ze zaten te dobbelen; ze werden to taal overrompeld. Weldra lagen zij in de kamer naast hun even onfortuinlijke makkers. Cummings ging er in zijn eentje op uit. Na een kwartier keerde hij vergenoegd terug; in de schuur had hij een voorraad prima benzine en een twoseater ontdekt. Wie kan me helpen bij 't vullen van de tanks? We vertrekken bij dag, besliste Mansfield. Bent u benauwd, dat ik 't bij nacht niet hijs? De piloot voelde zich op de tenen getrapt. Toen grinnikte hij. Ach ja! Ik dacht niet aan 't half millioentje, dat Lew en Barr zijn gaan halen! Er komt nog een bedrijf! Die twee zitten lang en breed te Winnipeg in een cell antwoordde Mans- field opgewekt. Dus Lew had gelijk en 't was een val! Natuurlijk, mr Fenture! De dikzak liep er in, maar ik neem 't hem niet kwa lijk. Zelfs zon gladde schavuit kon niet alles weter.. Hoe lapte u 't? vroeg Algernon ge ïnteresseerd. U kent de Amerikaanse toestanden i niet van nabij. Laat ik alleen dit er van i duidelijk. Op de wandeling kwam hij een I kennis tegen: Edgar Wisburn. Die kon ook nog maar pas uit Amerika in Enge- i land zijn gearriveerd. Fenture grijnsde de Mop was dus de verliezer van de cor- respondentiekaart in de CNYL. 35-206 ge weest! De Mop, werktuig van Gerard Hey- wood, had tevens gemene zaak gemaakt met Vera Crafts, de hooghartige Prinses. Wel, waar hij was. zou zij allicht in de 1 buurt wezen! Wisburn kwam uit Continental, op 't oog Burchester's voornaamste hotel, en begaf zich naar een van de buitenwijken. Fenture volgde op een afstand. Voorlopig wilde hij zich bepalen tot zien zonder ge zien te worden, 't Doel van de Mop was Southern Avenue, waar hij verdween in een vriistaand huisje, dat de naam Swal low's Nest droeg. Bij informatie vernam Fenture, dat 't aan een mrs Lamont uit Londen behoorde, geruime tijd leeg had gestaan en pas weer gemeubileerd was verhuurd. Hij hoorde de portier van Continental uit en kwam aan de weet, dat een mr Ge rard Heywood uit Chicago verwacht werd, maar nog niet verschenen was. Fen ture wandelde naar 't station, raadpleegde de dienstregeling en zorgde, bij aankomst van iedere trein uit Londen present te zijn. Eerst met die van 11.14 's avonds ar riveerde Heywood. Hij werd door Wis burn verwelkomd; samen gingen ze naar Continental. Ofschoon Fenture hun een behoorlijke voorsprong liet, werd hij uit verschillende dingen gewaar, dat het on derhoud niet bepaald van vriendschappe lijke aard was en hij besloot te wachten tot de Mop weer opdook, (Wordt vervolgd) Nr 31) Leggen jullie zessen 't tegen één ke rel af? smaalde de Vuurtoren. Zessen Darnell is invalide Talbot, Healy en Dixon zijn diep onder hun de ken gekropen Ze klappertanden van angst Cummings gilde doordringend Hij pro beert me in de keel te bijten Sta daar niet als een zoutpilaar Voor de donder Fenture, je hebt toch handen aan je lijf I Au Au Lance 1 riep de Vuurtoren. De Vol kenbond komt in actie De deur werd geopend. Wat toen volg de, speelde in minder dan geen tijd zich af. Cummings lag op de millionnair. Vóór de Vuurtoren de situatie had overzien, sprong de piloot op en bracht hem met 't dolkmes een steek in de rechter boven arm toe. Howgill uitte een scherpe kreet van pijn; de revolver ontviel hem. Op 't zelfde moment incasseerde hij een gewel dige opstopper tegen de kin; sloeg achter over en bleef liggen. Ook Fenture had de tijd niet verprutst. Zó was Lance tn de kamer, of hij zag zon, maan en duizenden sterren tegelijk, toen een vuist als een moker hem tussen de ogen trof. Hij kon zich laten uittellen. Fenture snelde naar de deur en sloot haar aan de binnenzijde af.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 11