Vitesse machteloos tegen Sparta's switch-techniek Vijf voltreffers langs Hendriks IYER De Oosterparkers kwamen terug RCH nog maar één punt vóór op Sparta en Eindhoven Eindhoven greep laatste kans EBOH: driemaal scheepsrecht Eerst wou ik niet meegaan... RIGTERSBLEEK GAF „ACHT" Verdiende 0-2 revanche op R.C.H., 'VOLENDAM faalde wéér Maar de Dordtenaren eindelijk le klasser dat zijn vorm kwijt was EERSTE KLASSERS IN RICHTING VAN HOOFDKLASSE k. i MAANDAG 6 JULI 1953 PAGINA 5 |ZJH Met doelpunt van Heiko Wolda Zo vielen de punten VÊbohW~EBo" P Bo-i Noordpëëreë°rBëll01 'lU'2—3 En is nu eindelijk eerste-klasser Drie nieuwe eerste-klassers EBOH, Oosterparkers, Rigtersbleek EBOH: eindelijk Bennaars grondlegger van 4-0 Dosko-zege Maar zij zijn het nog niet eens ^VVSIRE UGft PUttt (Van onze sport-correspondent) ARNHEM, Zondagavond Een uiterst beweeglijk en fraai switchend Sparta heeft Vitesse vanavond ln een mudvol Monnikenhuize-stadion laten zien, dat snelheid en enthou siasme alléén toch niet altijd tot overwinningen voeren. De factor „techniek" ®Peelt tegen technisch superieure clubs als Sparta en R.C.H. evenzeer een belangrijke rol en techniek bezit Vitesse helaas maar bitter weinig. De ontmoeting met de Rotterdammers is daarvan het overtuigend bewijs geworden. Binnen de 20 minuten brachten de Spartanen de stand op 30 en het was een onvergeeflijke blunder van Vitesse dat het niet feller van zich afbeet, toen deze voorsprong was ingelopen tot 32. Want op dat ogen lik beschikten de Arnhemmers over een iets langere adem, maar zij pro lieerden er niet van. Integendeel: de slecht dekkende geel-zwarte e ensie, waarin Hendriks ook nu de mindere van Terlouw bleek en a een L'Amie volkomen betrouwbaar was, blunderde keer op keer en gaf tenslotte nog twee doelpunten cadeau, zodat de eindstand 52 in het voordeel van de rood-witten werd. gleed Van F.de andermaal met succes langs Hendriks en Wielheesen. Ditmaal wf Yai\,Male- <be resoluut inknalde. 0-2. De Arnhemse verdediging toonde zich beslist niet opgewassen le'en dit geroutineerde en beweeglijke speken liet zich dan ook van het kastje naar dë ™nrvSanr!3; Na 20 min met WieIhc4eWeer verst0PPer'je speelde dekt slaand» n11 vervolgens de onge gunde al Bo°' de eer van dit doelpunt Het nei weI naar buitenspel, heel ln de Vitesse-aanval, waarop het legioen had zitten wachten, brandde kort daarop los, toen E. Jansen Terlouw en heel de Sparta-achterhoede in het ootje nam en beheerst tussen de Spar taanse reus en Tiebout door in de roos knalde. Het werd een behoorlijk gedrang op de Sparta-helft. Weyand kreeg een maal de bal maar voor het indrukken en Terlouw moest op de doellijn een schot van G. Jansen keren. Nog was Vitesse niet verslagen. Integendeel, het zag er nog lang zo somber niet uit, toen Van Voorst kort na de hervatting een oerharde kogel op Landmans veste afvuurde, waarbij lerlouw over de bal heensprong. Tijger .Landman rekende er zichtbaar op dat zijn stopper zélf de zaak zou klaren, en zo werd uit dit misverstand het tweede Arn- nemse doelpunt geboren. Het scheen, dat een vermoeide Sparta- detensie (waarin alleen Terlouw groot bleef in het pikante aspect van voor „Hen driks-publiek" te spelen!) op het punt stond door de knieën te gaan. Weyand „schoor" de lat en Heyn knalde rakelings naast. Herberts zette goed voor en G. Jansen kopte in alle standen en richtin gen, maar juist niet op doel. Dat duurde zo tot een kwartier voor ■tijd, toen Van Ede gealarmeerd de bel luidde voor het tegenoffensief, voor de laatste, beslissende ronde. Met gevolg, dat de Arnhemse middenlinie iedere se conde verder moest terugtrekken en het middenveld tenslotte volkomen prijsge ven. Gejaagd en krampachtig boden de Arnhemmers verzet aan de vloedgolven van Sparta-aanvallen, die hen over het hoofd dreigden te slaan. Het was toen, dat Vitesse de genadeslag kreeg van een technisch betere ploeg, wier spel op een aanzienlijk hoger niveau lag. Van Male strafte slordig wegwerken van Hendriks af met een giftige kogel en even voor tijd wisten noch Hendriks, noch Herberts meer waar zij het zoeken moesten, toen Boot door behendig positiespel hun listig buitenspelvalletje omver wierp. En zo werd het dan 5-2, dik verdiend. ....maar ik heb het was heus wel spannend, al snap of hoe heten die keepers. ^ret no ae andere. En geróókt dat er wad- Dat cr enorm ooi Fivers werden gerookt. Aüe die zeggen: (Van onze sport-correspondent). GRONINGEN, Zondag. RIEN TERLOUW, voor „Hendriks-publiek" de superieure spil h.Yj! geel-zwarte achterhoede klopte wij A 1 ontibreken van Alberts w era ais een zwaar verlies gevoeld voor st ook omdat invaller Wielheesen de situ- li kke !,k met aan kon en Hendriks Snnëfi- Hf1 stee<Js mis tastte op machn» s™tn' "et gevolg ™as, dat dë rechtervlwio"i d en combinerende dë loë^ëtë k Benmngshof-Van Ede aan door Arnhemse ver- de stand nn ■?n u 6n binnen 20 minuten kën bëlfP 3"° bracht' Reeds "a 10 min. këëstëët ln'"eY Ter!aak met een goede ihttffk 0en dergelijke vloeiende com- natie van Van Ede met een doelpunt Dek-ronen en nog geen zes minuten later OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Eindhoven n Vitesse—Sparta Promotie naar de Eerste Klasse OosterparkersZFC A Oosterparkers promoveren n.' d! ie klas Promoveert naar de le klas Dosko-Helmo„dGr°eP C 4—0 RinterS^1CekQu?ck>CP 3q Stersbleek promoveert naar de' ïe klas noord 7,lW. Promotie Vierde Kla<;«e naar de'Tklal promoveren OOST HatertLeones''*. K'asse. Hatert promoveert naar de 3de klas. ZUID II Helios H-DVO6 V'erde K1"Se 30 KORFBAL um het kampioenschap van Nederlanti Blauw WitHet Zuidenq Blauw Wit korfbal-kampioen van Nederland. Groningen, dat de laatste tijd al zoveel verliezen aan eerste klassers leed, is er nu weer een rijker; de Oosterparkers heb ben het eerste-klasserschap, dat zij een jaar geleden verloren, heroverd. Het was een boeiende, harde en zware kamp, waarin ?FC vaak het beste van het spel had doch geen kans zag de mogelijk heden in doelpunten om te zetten. Het meesterlijke doelpunt, dat hun mid denvoor Heiko Wolda reeds na 10 minuten met een rugwaartse kopbal scoorde, was beslissend. Tevoren waren de gastheren al enkele j malen via Groninger gevaarlijk geweest en had doelman Van der Velde een knappe kopbal van Claasen op besliste manier buiten zijn netten gehouden. Toen gebeur de het: kanthalf Bolhuis gaf hoog voor doelman Lust's goal en terwijl de Zaan dammer een fractie te laat ingreep, suis de het leer van de met de rug naar het doel opgestelde Wolda in het ZFC-doel (1—0). Er zullen nadien weinigen van de 14.000 toeschouwers hebben geloofd, dat de Gro ningers die score zouden weten te hand haven. Want zij werden niet alleen door beter veldspel van de Westelijken in het defensief gedrongen, maar vooral voor halftime soms lange tijd letterlijk met de rug tegen de muur gedrukt Vanuit de verdediging liep het spel van de ZFC-er keurig langs de grond en de combinaties, waaraan naast Roos, vooral Claasen en Prijs een groot aandeel hadden, waren vaak zo behendig en geraffineerd dat er geen Noordelijk middenveld leek te be staan. Doch naast het struikelblok, dat de lange Groningse achterspelers vormden, hadden de bezoekers een handicap: Zij' hadden geen doelbewust en vaardig schut ter meegebracht. En het aantal spannende ogenblikken voor doelman v. d. Velde mocht dan legio zijn, een enkel knap schot van Roos mocht de meerderheid van de gasten kenmerken, de beslissende knal bleef toch steeds uit. Ja, het had zelfs 2—0 voor de thuisclub kunnen staan, in dien een lcnoert van Groninger niet van de staander naast Lust was teruggeketst. Ook in de tweede helft was het leeuwen deel van de hoekschoppen voor de ZFC- ers, maar het bleef, bij alle inspanning en goede opbouw, toch maar mankeren aan de beslissende afwerking. Enkele malen waren de Westelijken overigens ook niet fortuinlijk, toen scheidsrechter Nijs het kennelijk zonder strafschoppen meende te moeten afdoen. Er waren met dat al even wel ook kansen, die de bezoekers een voudig niet hadden mogen missen. Zo S T, la,asen eenmaal voor het al door v. d. Velde verlaten doel en had Prijs het leer ook al in open positie voor het in schieten. Oosterparkers leed evenzeer onder de nervositeit bij schietkansen voor Groninger en Wolda en zo kwam na zenuwslopende eindfase een moeilijke zege voor de thuisclub. De uitgeputte Ooster parkers gingen op de schouders der juichende supporters naar de kleedkamer. (Van onze sport-correspondent) ENSCHEDE, Zondag Na acht vergeefse pogingen is het Rigtershleek eindelijk gelukt gisteren het zo fel begeerde eerste-klasserschap te veroveren. In de promotie-wedstrijden heeft de voortreffelijke ploeggeesl ccn grote rol gespeeld. Dat bleek ook m de wedstrijd tegen Quick, die op liet terrein van Enschede werd gespeeld en door 20.000 toeschouwers bijgewoond. Bovendien is bleyenberg een belangrijke aanwinst. Hoewel de Nijmegenaren vaak in het offensief waren, verloren ze met 30. Technisch waren ze de meerderen van de thuisclub en ook het combineren en posi- tiekiezen was van beter gehalte. De voor hoede van Quick bleek echter niet in staat de hechte verdediging van de thuis club te passeren. Enkele goede kansen werden gemist. Rigt?rfbleek begon met een hevig k ,lef' Rechtsbinnen Van Rennes gaf „f,,„a °,velLaan Bleyenberg die over de uitlopende Steinvoort schoot. Rechtsach ter Moolhuysen keerde de bal echter op de Pi 11. Quick kreeg enkele hoekschoppen, welke weinig gevaar opleverden. Stopper Walmink van Rigtersbleek gaf midvoor Flemmings van Quick geen enkele kans Na veertien minuten snelde rechtsbuiten Trooster, ditmaal de beste voorhoede speler van Rigtersbleek, langs de lijn. Hij plaatste de bal voor het doel, waarbij Bleyenberg in moeilijke positie inkopte. Aan beide zijden werd in een hoog tempo gespeeld. Quick zette alles op alles en hoewel de bezoekers het middenveld j slecht toen na een combinatie'Yussen beheersten, zagen ze toch geen kans ge- Bleyenberg en Trooster de laatste het derde doelpunt maakte. In de laatste minuut schoot Engelsman nog een penalty voor Quick wegens hands hoog over. Rigtersbleek (1910) sedert 1921 tweede klasser, behaalde in 1923 het eerste van niet minder dan acht kampioenschappen. Vaak stond men met één been in de eerste klasse. Maar dit jaar is het eindelijk gelukt. Nu heeft de textielstad Enschede, die 115.000 inwoners telt, drie eerste klassers. I Drie beslissingen in de promotie competities om een plaats in de eerste klassen: drie nieuwe eerste-klassers: EBOH in West, Oosterparkers in Noord, Rigtersbleek in Oost. Maar in de strijd om het Nederlands kam pioenschap is men opeens veel verder van een beslissing verwijderd dan in de situatie na de wedstrijden van ver leden week. Toen scheen de „gouden plak" al welhaast voor RCH gereser veerd. Maar nü De Heemsteders leden hun eerste nederlaag: thuis te gen Eindhoven met 02; en prompt is hun voorsprong ingekrompen tot 1 mager puntje op Eindhoven en Sparta, terwijl zij a.s. Zaterdag bij de Spartanen op bezoek moeten. Er zit dus in die finale van deze week een volumineuze partij muziek, met aller lei mogelijkheden, zodat het zelfs wel op een beslissingswedstrijd kan uit draaien. Wordt SpartaRCH de big- match. bij Eindhoven denken we aan de positie van de lachende derde, die er meestal wél zo goed af komt En Eindhoven heeft het voordeel, dat het in Zijn thuiswedstrijd tegen Vitesse een zélf al uitgeschakelde tegenstan der krygt; inderdaad, Vitesse's rol in deze kampioenscompetitie is uitge speeld na de verrassend grote 2—5 nederlaag die zij van Sparta aange meten hebben gekregen. De stand, met voor alle ploegen nog 1 wedstrijd te spelen, luidt: Om het kampioenschap van Neder land: RCH 5 Sparta 5 Eindhoven 5 Vitesse 5 7—6 10—7 7—8 10-13 Driemaal scheepsrecht voor EBOH: de Dordtenaren hebben hun derde op eenvolgende tweede-kias-kampioen- schap bekroond met hun promotie naar de eerste klas. Daartoe moest Volendam, voor de tweede maal can- didaat in successie, worden uitge schakeld. Hetgeen de Merwedestede- lingen dan ook deden: met 01, zij het tegen de verwachting. Daarmee is Dordrecht nu weer 2 eerste-klassers rijk: EBOH heeft de rol van DFC naast Emma overgenomen. De eindstand in deze promotie- groep B: EBOH 4 2 2 0 6 8—4 Volendam 4 1 2 1 4 77 DFC 0 0 2 2 2 8-12 Oosterparkers terug Geen twééde Westelijke promoven dus echter: ZFC moest ook deze her haalde poging in successie om uit de tweede klas te springen, bij een po ging laten. De Groningse Oosterpar kers zetten hun punt achterstand om in een punt voorsprong, zij wonnen thuis de beslissende wedstrijd tegen de Zaandammers met 1—0. De Ooster parkers dus weer in de eerste kl^s: na reeds één jaar daarin te hebben gespeeld en na de scnielijke degra datie slechts één jaar in de tweede klas te h'ebben gebivakkeerd (een „reculer pour sauter mieux"?). De eindstand in de promotie- groep A: Oosterparkers 4 3 0 1 6 8—6 ZFC 4 2 1 1 5 6—5 Veendam ..4 0 1 3 2 7-10 Rigtersbleek binnen Rigtersbleek behoeft de wedstrijd van Kimbria tegen Quick niet meer af te wachten: de Enschedeërs zijn zeker van hun promotie. Reeds sedert véle jaren een vaste gegadigde, heb ben zij nu eindelijk de eerste klas weten te bereiken. Zij versloegen het Nijmeegse Quick, welks kans op een twééde onmiddellijke ccmS-back al verloren was, met 3—0, waardoor zij voor Kimbria onbereikbaar werden. Als formaliteit verloor Kimbria nog het protest, dat de Maastrichtenaren hadden ingediend na de 22 wedstrijd van verleden week tegen Rigters bleek, welk protest was gericht tegen het feit, dat de scheidsrechter een doelpunt van Kimbria. gescoord na dat een Rigtersbleek-back de bal met de hand uit het doel had geslagen, had geannuleerd en in de plaats daarvan een strafschop had toege wezen, welke Kimbria hadgemist. De uitslag van KimbriaRigtersbleek bleef dus 22 en dat betekende voor Rigtersbleek de bevestiging van zijn promotie. De «tand in deze promotie- groep D: Rigtersbleek 4-2 2 Kimbria 3 1 1 Quick N. 3 0 1 Wacht is op Zuid Rest nog de promotie-groep in het Zuiden, waar Helmond werd uitge schakeld door de zware 40 neder laag tegen Dosko. De stand in deze promotie- groep C: WH '16 2 2 0 0 4 6—3 Dosko 2 1 0 1 2 5—3 Helmond 2 0 0 2 0 2—7 Tenslotte is Quick Boys door een 51 zege op NSW kampioen van Nederland in het Zaterdagvoetbal (3e klas) geworden. De stand: Quick Boys .5 5 0 0 10 17—6 NSW 5 2 0 3 4 10-13 DES 5 2 0 3 4 6-11 Huizen 5 1 0 4 2 9-12 lijk te maken. Daarvoor was het schieten I te slecht en het voorhoede spel te door- I zichtig. Engelsman, die goed plaatste, was vaak te langzaam. Toen echter Ruiter een onverwachte kanjer loste, juichten de Nijmegenaren reeds, maar doelman Pieters sloeg de bal met een zweefsprong corner. Vier minuten voor rust werd het, ondanks het overwicht van Quick, 20. Van Rennes gaf de bal aan Trooster, die naar binnen was gelopen. Tegen zijn felle schot in de hoek had Steinvoort geen kans. In de tweede helft heeft het er lange tijd naar uitgezien, dat Quick de achter stand zou verkleinen. Maar toen Pieters reeds was geslagen, redden linksachter Kamst en de uitstekende linksmidden Rotsma. Deze laatste speelde zowel aan vallend als verdedigend goed. Vier minuten voor tijd was het pleit be- ::v (Van onze sport-correspondent) VOLENDAM, Zondag Het is gebeurd. De beslissing in groep B van de promotiecompetities is gevallen ten gunste van EBOH, dat Volendam na een spannende wedstrijd met 1 overwon. En de woorden „EBOH is eerste-klasser moeten, toen het grote nieuws bekend was, voetbalminnend Dordrecht ongetwijfeld in vervoering hebben gebracht. Het was dan eindelijk gelukt om, na drie achtereenvolgende kampioenschappen in de tweede klasse te hebben behaald, toegang te krijgen tot de hoogste afdeling, die de Koninklijke jNedcrlandse Voetbalbond kent. Hordt Dit seizoen heeft niets en niemand de Dordtenaren kunnen tegenhouden. Zij lie pen opgewekt door hun wedstrijdenreeks heen. die besloten werd met promotie- ontmoetingen. En in deze laatste zo be langrijke fase, die altijd na een afdelings titel volgt, bleven zij de situaties, hoe moeilijk vaak ook, meester. Noch Volen dam, noch DFC, die andere Dordtse twee de klasse kampioen, kon daar iets aan veranderen. Na afloop van de ontmoeting stormde een. ieder, die maar wat met EBOH te maken heeft, het veld op om de Dordtse ploeg te feliciteren. De spelers bleven niet lang vaste grond onder hun voeten voelen. Zij werden op de schouders ge hesen en triomfantelijk weggedragen. Wat de zo belangrijke ontmoeting zelf betreft, deze begon voor Volendam goed. De vissersploeg ondernam direct enkele scherpe aanvallen. Enige hoekschoppen leverden niets op. Toch kreeg Volendam wel kansen, maar door nervositeit gingen die verloren. Zo miste T. Smit een prach tige scorings-geiegenheid uit een pass van linksbuiten Koning. De eerste goed gerichte aanval van EBOH kwam pas na ongeveer een minuut of tien. De Volendamse verdediging met doelman Keizer aan h'et hoofd, was echter paraat. Wij zeiden het reeds, doelman Keizer was in vorm. Moeilijke schoten keerde hij vaak op knappe wijze. Vooral tijdens die aanvalsgolven, die EBOH lang zamerhand ging ontketenen. Er kwam druk op de veste der vissers. De achter hoede en middenlinie hielden zoveel moge- om ae jyic jj€t hoofd koel. erste klas. E.B.O.H.'s doel in de verdrukking En na enige tbd' t0€n EBOH wat bleek 6' maar de uitgedoofd, verlegde Volendam h'et spel enigszins. Het zou zelfs bijna, vlak voor de rust, tot een doelpunt komen. Doelman "l slr°den twee candidaten-in-veelvoudiee-succp.scio promotie naar de "naren hielden stand en zij promoveerden Smid werkte de bal op een gegeven mo ment onvoldoende weg, waardoor KI. Smit een scoringskans kreeg. Zijn schot ging echter over de la'. Onmiddellijk na de rust opende Volen dam weer het offensief. En de Dordtse doelverdediger Smid kon tijdens dit offen sief met moeite een kopbal Van T. Smit, dank zij een uitstekende duik naar de hoek, stoppen. EBOH vond dit genoeg. Het richtte zich op en schonk weer de nodige aandacht aan cle eigen aanval. Het schot van rechtsbinnen Wouters in de twintigste minuut van de tweede helft zou de inleiding worden van het enige doelpunt uit deze wedstrijd. Dat schot van Wouters werd namelijk door de voor treffelijke Keizer tot hoekschop geslagen, die Scheurwater nam. De bal werd goed voor het doel geplaatst, waar middenvoor Schoon klaar stond. De Dordtse aanvals leider ontving de bal in goede positie en met een schot in de hoek werd Keizer geslagen: 01. Dit doelpunt werd met daverend ge juich, zowel in als buiten het veld, ont vangen. Natuurlijk alleen door de EBOH- supporters. De reactie van Vol'endam was anders. De ploeg uit het schilderachtige plaatsje was min of meer door deze tegen slag geknakt. Het liep niet meer. Het elf tal ging rammelen. Alleen in de laatste minuten veerde Volendam nog even op. Maar EBOH ving de stoten, gelanceerd in de richting van doelman Smid, kundig op. Vooral spil Vermaat onderscheidde zich daarbij. En toen scheidsrechter Schipper het eindsignaal blies, was EBOH er. En kon het met vreugde de feesttonen van een plotseling tevoorschijn komend muziek corps aanhoren. In Dordrecht zal het overigens vanavond wel nóg groter feest zijn geweest. (Van onze sport-correspondent) HEEMSTEDE, Zondagavond Met dezelfde cijfers als waarmee Emdboven op eigen terrein van K.C.H. had verloren, wiesten thans de zuidelijken op een ditmaal totaal uit vorm zijnd R.C.II.-elftal revanche te nemen. Beter ploegverband, puike bal- beheersing en een grotere technische vaardigheid gaven de Eindhovenaren thans een overwicht op de Haarlemmers, die deze avond bij lange na niet de vorm kon benaderen van de wedstrijden tegen Sparta en Vitesse. Het was alsof de Racing zonder zelfvertrouwen speelde en naarmate de strijd vorderde werd het spel van Eindhoven steeds beter en rustiger en dat van de Haarlemmers 6teeds slordiger. Louwers had voor rust zijn club een verdiende 10 voorsprong bezorgd, waarna Snoek een kwartier voor tijd de zege veilig stelde. Het was een wat rommelig begin- RCH had aanvankelijk de beste vooruitzichten want de wel tactische doch te langzame stopperspil Van Tuyl kon de snelle RCH-voor- waartsen niet houden; en de Eindhovenaren danken het dan ook aan hun doel man Hanssen dat zij in de begin periode geen ach terstand kregen. Een prachtig schot van De Wette stopte Hanssen meesterlijk en even later zag Koster een gewel dige kogel even fraai door de Eindhovense doel man gestopt. Blijkbaar ont moedigde dit de Haarlemmers enigszins, want hun 6pel werd zienderogen min der en bepaald zonder overtui ging. Eindhoven daarentegen be gon er recht zin in te krijgen en de vlotte combi- binaties van de Eindhovense voorhoede vroegen de grootste aandacht van RCH's, ditmaal bepaald rammelende verdediging. Het was voor de Racing maar goed dat Biesbrouck en Lasschuit een flink handje hielpen, maar zij konden toch niet voor komen dat Wille's heiligdom regelmatig in gevaar kwam te verkeren door de snelle rushes van Schmidt en Louwers, tor wijl Van Melis en Snoek eveneens' blijk gaven sterker te zijn dan de Haar lemse, verdedigers. HANSSEN, gaf geen krimp hovenaren diverse aanvallen op de Haar lemse veste. En ook thans bleek duidelijk dat het spel der bezoekers beter verzorgd was dan dat van RCH en de handige combinatie tussen Van Melis en zijn mak kers brachten het Haarlemse doel menig maal in gevaar. Van Melis had eenmaal met een fraaie kopbal geen geluk toen de bal tegen de paal ketste en daarna ter gend langzaam vlak voor de doellijn bleef huppelen. Maar een kwartier voor het einde viel de beslissing. Snoek schoot na een goede aanval keurig in, Wille redde half, weer kreeg Snoek de bal, opnieuw was het Wille die het leder terugzond en eerst het derde schot van de Eindhovenaar moest Wille laten gaan, 02- RCH zette hierna alles op de aanval maar de Eindhovense verdediging wist van geen wijken. In de laatste ogenblik ken belandde het leder na een hevige worsteling weliswaar in het Eindhovense doel, maar scheidsrechter Aussum had voor een overtreding gefloten zodat dit doelpunt niet werd toegekend. Hierbij werd Louwers zodanig aan het hoofd ge wond dat hij van het veld moest worden gedragen. Maar in de 02 kwam geen verandering. BERGEN OP ZOOM, Zondag. In het fraaie sportpark Rozenoord te Bergen op Zoom was het ditmaal een ver rassend handig en technisch knap spelend Dosko, met ex-internationaal Rinus Ben- naars en midvoor Luis Overbeek aan het hoofd, dat Helmond, met lood in de schoe nen aan deze match begonnen, volkomen de wil oplegde. Dit vooral is een voor Dosko glanzende eerste helft, toen aanval op aanval, snel combinerend en herhaaldelijk switchend, op de veste van de tenslotte kregelig ge worden, maar toch niet slechte doelman v. d. Reek afkwam. Het overmoedig uit trappen van deze doelman, net iets buiten zijn domein, bezorgde Dosko kort voor de rust al een veilige 20 voorsprong, door dat Bennaars deze .handsbal" uit een pass van Overbeek resoluut intrapte. Na een kwartier spelen had midvoor Overbeek een serie aanvallen al besloten met een fnuikend schot vlak langs de paal op de bekende lastige halve manshoogte: 10. Het was een lust dit tweetal, Ben naars speelde we'er eens wijselijk links binnen en was keer op keer gevaarlijk, door de rest van de voorhoede dapper ge steund, aan het werk te zien. Tegen zo'n onvermoeide aanvalslust, gebaseerd op herhaaldelijk wisselen van plaats en met een technisch goede ondergrond, bleek Helmond, mat en loom over vrijwel alle linies, geen voldoende weerstand te kun nen bieden. Ook niet direct in de tweede helft, toen Dosko even van de wijs ge bracht werd en we Helmond gaandeweg terrein zagen winnen door beter positie kiezen en tactiek. Het „alles of niets-systeem" werd ech ter voor Helmond niets, toen Bennaars. die inmiddels zijn verdediging steeds te hulp snelde, zo'n feilloze pass aan midvoor Overbeek gaf, dat deze er plezier in kreeg stopper Sanders „kwijt" te lopen, Hel- monds keeper meteen knap te passeren en zijn soloren bovendien met een welge mikte trap te besluiten: 30. Om de zege volkomen te doen zijn. scoor de de uitstekend op dreef zijnde oud-inter nationaal (we zien hem als linksbinnen toch liever dan als half 1) kort voor het eind nog dapper uit een scrimmage 40. Het duurde echter tot 5 minuten voor rust vooraleer het Eindhovense overwicht met een doelpunt werd beloond. Een meesterlijke ren van Schmidt besloot deze met een listig tikje naar Louwers en deze laatste had geen moeite zjjn club een 10 voorsprong te geven. En met deze stand werd kort daarop gedraaid. RCH trachtte onmiddellijk na de her vatting de bakens te verzetten. Spoedig vloog 'n schitterend schot van Biesbrouck in de richting van het Eindhovense doel, maar weer was doelman Hanssen op zijn post en verwerkte de bal tot corner. RCH viel heftig aan maar de aanvallen waren te slordig van opzet en werden bovendien nog slordiger afgewerkt. De rustig spelende Van Tuyl, goed bijgestaan door Tebak, kon dan ook de situatie meester blijven en ondertussen deden de Eind- Onder voorzitterschap van de heer J. Hekman (G.V.A.V., Groningen) werd te Utrecht een vergadering gehouden van de Vereniging van Eerste Klassers, waarhij het belangrijkste punt van bespreking gevormd werd door de kwestie: Competitie-indeling. .Sedert de Bondsvergadering van 24 Januari zijn reeds talrijke besprekingen over dit onderwerp gevoerd, maar steeds zonder resultaat. Op die vergade ring werd toen besloten het voorstel van de eerste Klassers om de competitie van 4 x 14 eerste klassers blijvend te handhaven, niet in stemming te brengen, doch eerst een status quo van één jaar in te stellen en intussen de vertegenwoordigers van de eerste- en van de lagere klassers met elkaar te laten praten. In de vergadering te Utrecht, waarin twee voorstellen naar voren werden gebiacht, kwam men, nu in besloten kring van eerste klassers, evenmin tot overeenstemming. De heer Hekman stelde voor een hoofdklasse in te voeren met daar onder een eerste klasse van 4 x 12 clubs. Het bestuurslid, de heer J. P. van Balen Blanken (Haarlem) kwam met het voorstel de Nederlandse topklasse te laten bestaan uit 5 x 12 clubs. Na langdurige besprekingen werd besloten nogmaals contact te zoeken met de Federatie van Tweede, Derde en Vierde Klassers.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 5