Eenzame Nederlander reed Franse combine aan flarden NOLTEN (6e) IN GEVECHT MET BOBET m VANDAAG KON IK ALLES!" een koel glas Klassementen Tour de France Stortvloed van antwoorden op de vragen van onze eerste etappe Vier nieuwe problemen: oplossingen inzenden vóór Woensdag 15 Juli 's middags 2 uur WERELD-SUCCESSEN KOBLET LIET ZICH VERRASSEN Op LOCOMOTIEF loopt altijd lichter de winnaar van vandaag verklaarde Voorting, die Goddet's gelukwens kreeg Twee maal tranen van Lauredi TOUR DE FRANCE 1953 mm fU Vandaag de troef- Voorting Deel II van onze Tour de France-prijsvraag m DINSDAG 7 JULI 1953 PAGINA 4 door MARTIN W. DUYZINGS DIEPPE, Maandagavond Er was géén Wilhelmus voor Gerrit Voorting Men had, op de Esplanade de la Mer, waar héél Dieppe met gerekte halzen en koortsige droom-ogen op een nieuwe Franse étappe-overwinning stond te wachten, slechts een ingeblikte Marseillaise hij de hand, ten gerieve van Lauredi, Minardo of Audaire, de drie Fransen, die nu al kilometers achtereen met listen en demarrages ijverig doende waren een eenzame, bescheiden Nederlander te kraken in een kopgroepje, dat veertig kilometer vóór de finish zelfs een, vandaag bijzonder waakzame, Hugo Koblet verrast had en verslagen. Kansloos leek Gerrit Voorting Drie alles gevende Fransen hongerden naar een nieuwe Franse triomf en speelden in de laatste kilo meters het stuk met alle trucs en alle listen, welke het mensdom sedert de uitvinding van de vélocipède heeft weten te bedenken. Er hing een optocht van wel vijftig, met jubelende Franse journalisten vol gepakte automobielen, achter dat kopgroepje van vier toen het, tien kilometer voor Dieppe, zich met waanzinnige snelheid omlaag liet zakken naar de kust. mm mm WÊËÈèÊmM Triomf voor Gerrit Voorting in «na leb' il DIEPPE, Maandagavond. Nello Lauredi, de kleine, donkere man van de Cöte d'Azur, die ver leden jaar reeds enkele dagen met de gele trui rondfietste en die se dertdien hier in Frankrijk een overdreven populariteit geniet, zal van Nederland wel geen goed woord meer willen horen. Het toeval wilde, dat we Lauredi in Januari j.l. toen we, ter gelegen heid van de Rallye naar Monte Carlo aan de Rivièra vertoefden, op een trainingstocht tussen Monaco en Nice ontmoetten. Hij zat nog al tijd boordevol van zijn nederlaag die hij, in de Tour van verleden jaar, opliep tijdens de befaamd ge bleven etappe naar Mo*-~-o. Toen was het Jan Nolten, die de Frans man voor. c?ven publiek zó volledig kraakte, dat men aan de finish in het vorstendom zakdoeken te kort kwam om de ellende van Lauredi s besmeurde gelaat te kunnen drogen. Nu, in deze Tour, deed Lauredi reeds tweemaal een greep naar een etappe-overwinning. In de eerste werd hij in de eindsprint -et alleen gevloerd door Schaer, doch ook door Wagtmans en Th"~ "oks. Hier in Dieppe was het Gerrit Voorting, die de man uit Monte Carlo op nieuw uit de droom hielp. Néén, ge doet er maar beter aan, Nello Lauredi over Nederland maar geen sprookjes meer te vertellen. HÜ kan dat onderhand niet al te best meer verdragen. Dieppe kromlopende campionissimo de storm bal uit en zo er een moedige is die sim pel dit sein negeert, zo leert men hem in een strafexpeditie fonnen de kortste keren mores. Het was, zei men in Rijssel, zo ver. Het was, fluisterde men, zó ver dat Hugo Koblet en Alfredo Binda besloten had den in deze karavaan een algemene wa penstilstand te creëren die, naar men aannam, tot helemaal in Pau moest voortduren; en we waren nog niet goed en wel van start of men kon al zien, dat de Italiaanse Squadra heel opmer kelijke belangstelling koesterde voor het doen en laten van Fritz Schaer, die gisterenavond verklaard had, dat hij vandaag wel weer eens een overwin ning lustte en dat, voorts, een belang rijk deel van de Zwitserse equipe bij voorkeur in de buurt van het achter wiel te vinden viel van Wout Wagt mans die, tussen haakjes, helemèól geen offensieve bedoelingen had en die, op vriendelijk doch dringend verzoek van Kees Pellenaars, gaarne bereid is enige etappes achtereen zijn gemak te hou den, zolang Fritz Schaer, met wie hij nog een mud appels te schillen heeft, maar geen gekke dingen doet. „Fini la guerre!", doch vijf kilometers na de start stoof de onverbeterlijke jonge Fransman Hassendorfer al weg met een demarrage, die het de Firma Koblet Binda duidelijk maakte, dat deze race alléén met dik geweld te controleren valt; en toen, enkele kilometers verderop, ook Suykerbuyk (die nimmer onder de indruk is, al zet men alle bestaande en overleden campionissimi op een praalwagen voor hem in de rij!) in gezelschap van Paret, Redolfi en Quentin met Hassendorfer op avontuur ging op een moment, dat er in het peleton als gevolg van een fantasti sche valpartij (waaraan Prouzet helaas een sleutelbeen offerde), een onbedaarlijke verwarring heerste, stoof Hugo Koblet persoonlijk, wit van woede, achter de vluchtelingen aan en bracht hij hen inder daad binnen de kortste keren tot bedaren. En Bobet boog het hoofd Het betekende nog altijd niet het einde van de vijandelijkheden. In Livin, na 32 kilometer, waren er opnieuw drie Franse regionalen (Caput, Desbats en Baffert) aan de haal, doch omdat dit gezelschap van voor tot achter bestond uit lieden, dewelke men in vakkringen populair- wetenschappelijk „dor brandhout" pleegt te noemen, lieten Koblet en Bartali hen wijs-glimlachend hun gang gaan, terwijl zij het peleton vasthielden in een weinig indrukwekkende en allesbehalve haastige promenade. Zo kregen Caput, Baffert en Desbats dan de voorsprong, die ze zo graag ver overen wilden: twee minuten even voor bij Arras, vier minuten in Beaumetz, zes minuten in Doullens, meer dan acht mi nuten tenslotte in de buurt van Vienvil- lers. En als ze op dat ogenblik ervaren hadden wat er, ver achteruit, in het pele ton gebeurde, waren ze vermoedelijk on middellijk van hun fieten gestapt en in een kroeg gekropen, teneinde gezellig koutend te wachten op het peleton. Want in dat peleton knet terde het op eens van op winding en sensatie. Er was een fan tastische de marrage van Bobet, de man „binnenkort" van wie men vier jaar gele den reeds in iedere Franse krant kon le zen, dat hij voor een Franse Tour-overwinning zou gaan zorgen. Het was een demarrage uit het boekje, scherp, vinnig en verrassend. Slechts de gevaarlijke Italiaan Astrua, die zich zelfs in het openbaar voor een vurige Bartall-vijand uitgeeft, zat onmiddellijk aan het wiel van de Fransman. Doch Koblet werd kennelijk verrast en Thijs Roks, die nog trachtte in gezelschap van de Franse regionaal Diot met Bobet mee te springen (met, als het allemaal lukte, misschien zelfs een kans op de gele trui!) schoot net een metertje te kort. Zo namen Bobet en Astrua tweehonderd meter en vóór, in het peleton, Koblet en Bartali met hun gezamenlijke dienaren de achtervolging goed en wel georganiseerd ÜL._.. LOUISON BOBET Révérance voor Koblet en.... Nolten hadden, hadden Bobet en zijn dapper mee strijdende Italiaanse collega al meer dan een minuut op het peleton en waren ze al druk bezig de acht minuten voorsprong van het hierboven reeds gesignaleerde onbeduidende drietal met iedere pedaal slag te verslinden. Héél Frankrijk leefde op; héél Zwitser land en Italië zaten in de knoop met hun getergde zenuwen. Alfredo Binda haastte zich naar voren en onthaalde Astrua op een sermoen vol vreselijke dreigementen, waarna de Italiaan, kreunend van spijt, Bobet het grove werk moest laten opknap pen; en in het peleton joegen nu Koblet en Bartali zó enorm hard dat er, als ge volg van het waanzinnige tempo, opnieuw enkele slachtoffers vielen. En Koblet wón! Het duel duurde tot Abbeville. Toen was er van de voorsprong van Desbats, Caput en Baffert nog slechts een onbe duidend handjevol seconden en boog Bo bet het hoofd. Hij zag er uit alsof men hem daarnet gedwongen had een liter onverdunde wonderolie leeg te drinken! Nolten versus „Louison" Veertig kilometer nog! En de Franse nationalen speelden hun laatste troef van deze dag: Lauredi ging aan de haal met Audaire en slechts enkele kilometers ver derop hadden Voorting en Minardo er voor gezorgd, dat we de kopgroep rijk werden die later, hier in Dieppe, op de Esplanade die etappe beslissen zou. Ook zij kregen het niet cadeau! Bobet had met een wanhopige attaque in gezel schap van Jan Nolten het peleton opnieuw tegen zich in het harnas gejaagd en nadat Nolten de Fransman eenvoudig losgereden had en hü van de weeromstuit gezel schap gekregen had van de bar slecht rijdende Franse regionaal Darrigade, bleef het peleton koppig doorgaan, zodat men aan de kop alles open moest draaien om zijn voorsprong te consolideren en nog te vergroten en zo kwam het voorts dan Jan Nolten, dertig kilometer aan één stuk vechten moest voor de zesde plaats, wlke hij tenslotte hier in Dieppe met vijf minuten achterstand op Voorting ver overde. Slechts enkele seconden later vloerde Koblet, wiens sprintvermogen véél groter is dan twee jaar geleden, opnieuw de snelste sprinters van het peleton (Magni, Robic en Van der Stockt), greep Wim van Est, de enige van onze ploeg die vandaag nog een bandje lek reed, inderhaast nog de elfde plaats en vond men in de rijen van dit peleton ook de rest van een, ook vandaag weer bijzonder succesrijke Neder landse equipe. GERRIT VOORTING, de Nederlandse etappe-winnaar te Dieppe, gaat met een glimlach over de finish in het stadion netje aan de Normandische kust, een glimlach die hij kon „over houden" na m de eindsprint zijn drie Franse tegen standers met duidelijk verschil te hebben gelost. Achter hem in volgorde Miranda, Lauredi, Audaire. Daar, zei iedereen tegen iedereen, zal het gebeuren Daar zal, tenslotte, die Nederlander sneuvelen onder de mokerslagen van drie Fransen, die al lang en breed vergeten hadden, dat ze in feite tot drie verschillende équipes behoorden en voor wie alléén het vaderland nog gold. Zij hielden Voorting in die laatste kilometers gevangen in een adembenemend spervuur van demarrages en schijn.manoeuvres, de drie Fransen, doch die Nederlander blééf maar recht! En tóen, in het laatste rondje over het circuit van Dieppe, Nello Lauredi, een der grote vedettes van de Franse nationale équipe, alles wat de hemel hem aan spieren en wilskracht in dit ondermaanse meegegeven had, perste in een allerlaatste poging, tóen fietste Gerrit Voorting, breed- grijnzend en met de handen boven op het stuur naar die Fransman toe en van dat ogenblik af wisten ze hier in Dieppe, dat ze die Marseillaise-in-blik niet nodig zouden hebben alle verzamelde geleerden op zich ves tigde, voop Nederland de zesde plaats veroverde; terwijl de rest van de Neder landse equipe enkele seconden na Jan Nolten keurig, fris, ongehavend en in een veelbelovende slagorde met alle grootheden in het peleton de finish be reikte, stond héél Frankrijk dan enige bijzonder bittere pillen door te slikken. Want vandaag, tussen Rijssel en Diep pe, verloren de Fransen niet alleen een etappe, waarop ze in feite al rekenden nu de Belgen, die vroeger op het Noord- West Franse terrein heer en meester wa- en, tegenwoordig alleen maar voor het spek, de bonen en de volledigheid in een Ronde van Fankrijk blijken mee te fiet sen. zij verloren bovendien een illusie! Want er gebeurden in deze etappe enige dingen, die nóg pijnlijker waren dan de nederlaag van Lauredi, Audaire en Minardo, die dapper doch vergeefs poogden Gerrit Voorting te beroven van een overwinning, waarin hij sterker dan wie ook geloofde. En zo ge dat nauwkeurig wilt weten, zo zult ge ons moeten volgen door een, in de wieler sport sedert de vorige eeuw reeds be ruchte streek, waarin men vandaag het zoveelste Franse wielersport-sprookje met een klap als een oordeel in elkaar zag gaan. „Fini la guerre Er gold, zo fluisterde men vanmorgen in Rijssel, voor deze etappe een parool. Het parool luidde: „Fini la guerre!" En gij kent dat parool uit vele, wieler sport-veldslagen. Er komt in iedere race een moment, waarop de „groten" genoeg krijgen van het zenuwen-moor dende geschermutsel van hen, die niet tot de clan-der-cracks behoren. Dan hangt men op bevel van de een of andere, onder de roem en reputatie Advertentie Er stond daar aan de finish op de Esplanade, te midden van een Babyloni sche spraakverwarring vol Franse, Bel gische, Italiaanse, Spaanse en Zwitserse journalisten, een kleine Nederlandse Tour-kolonie, die sedert de start van deze Tour in Straatsburg al van de ene wonderlijke verbazing in de andere ge vallen was. Doch we zouden overdrij ven als we beweerden dat we, twee mi nuten vóór Voorting dol-gelukkig en met een brede, triomfantelijke zwaai van ^zjjn reohteram zegevierend over de eind streep gierde, wérkelijk reeds in deze eerste Nederlandse etappe-zege van de Tour de France 1953 geloofden. Want het heette niet alleen, dat zo wel Lauredi als Minardo onder normale omstandigheden in een eindsprint wel een lengte sneller konden dan onze ex-Haarlemmer, die nog nimmer het zoet van een Tour-etappezege proefde, het heette bovendien dat hij, in een nijdige jacht tegen het peleton en in de on gelijke strijd tegen zijn broederlijk sa menwerkende Franse medevluchtelin gen nét iets te grof in zijn reserves had zitten graaien en dat het hem in die laatste paar honderd meters zou ver gaan, zoals het in Metz en in Luik Wout Wagtmans en Thijs Roks was ver gaan. En tóen gebeurde het dan, dat Ger rit Voorting precies dat deed. wat Nello Lauredi en de zijnnen straks in hun legersteden een nachtmerrie van je welste zal bezorgen: hij gaf de Fran sen niet eens een kans op een eind sprint! Hij ontliep het verraderlijke ellebogenwerk, waarin die Fransen, als zij in een eindsprint samenspannen, zo bedreven zijn, dat het ons in het ver leden meer dan eens reeds een over winning kostte. Hü greep, eenvoudig, zijn stuur wat dieyer. nam vier-vijf honderd meter voor de finish reeds de kop en had drie honderd meter verderop dat Franse trio al aan diggels! Zó, met een indrukwekkende demon stratie van macht, durf en zelfvertrou wen. zó kwam Nederland dan aan zpn eerste etappe-zege in deze Tour, groeide het banktegoed met vele, vele duizenden, moest men met Lin? Renaud, de befaam de Fanse chansonnière, die ze daar op de Esplanade speciaal hadden neergezet teneinde Nello Lauredi onder de bloe men te bedelven, ten einde raad naar Gerrit Voorting, lag Lauredi zelf vijftig meter voorbij de finish in een poel van bittere tranen om zijn moeder en een flesje reukzout te jammeren en zei Glau- de Tillet, een der grote Franse experts, di'e tóch al sedert enige tijd met Jacques Goddet breedvoerig in onmin leeft, deze historische woorden: „Nog twee jaar en deze Tour de France is geen Tour de France ,meer, doch een Tour de la Hol- lande! Slikken maar én terwijl de Nederlandse kolonie daar op de Esplanade in een ijlings geïmpro viseerde cérémonie pirotocolaire Gerrit Voorting en Kees Pellenaars stond te huldigen; terwijl Jan Nolten puur vcor de volledigheid en na eer. race, waarin hij meteen de volle, warme aandacht van Heineken DIEPPE, Maandagavond Jacques Goddet had niets dan complimenten. Hij stond daar aan de finish in Dieppe en hij had een vriendelijke woorden-waterval voor Gerrit Voorting en hij had een ferme handdruk voor Kees Pellenaers die, worstelend met een ongezellig voortsudderende en uit de Ronde van Italië overgehouden griep, tóch al pijn had in alle voorradige botten. En de Pel noch wij waren in de heersende feestvreugde om Voorting s overwinning zo onbeleefd om de „Directeur de la course er aan te her inneren, dat hij slechts twee dagen geleden aan de finish in Luik, nadat Wout Wagtmans het beulenwerk van een verschrikkelijke jacht betaald kreeg met een tweede plaats en enkele seconden winst in het klassement, er aan getwijfeld had of wij het geweld, dat we in deze Tour ontketenden, wel lang genoeg konden volhouden. Pellenaars glunderend zijn griep zat te bestrijden met een aantal pillen, hem door dokter Hans Tetzner verschaft. „Het werd hoog tijd", zei Voorting „dat ik eindelijk ook eens een etappe won. Ik ben tenslotte al aan mijn vier de Tour bezig en nog altijd kwam ik voor een overwinning in een eindspurt net een half metertje te kort. Vandaag Goddet rekende mis daar in Luik, zo als alle buitenlandse geleerden dexe Ne derlandse equipe onderschatten. Terwijl men meende dat we na de eerste twee etappes onz'e handen méér dan vol zou den hebben aan het verdedigen van Wagtmans' tweede plaats in het klasse ment en van onze zo fraaie leiderspositie in het klassement der equipes, bleek ook vandaag weer, dat Wout Wagtmans fris als een hoen, op zijn gemak in staat is zijn eigen boontjes te doppen en. dat Kees Pellenaars nog wel een half dozijn ande re troeven bij de hand heeft. Vandaag heette deze troef Gerrit Voorting. Hij zat gisteren al dicht bij een over winning, toen hij helaas een onverdiende inzinking (en tot overmaat van ellende nog een lekke band bovendien) kreeg. Doch vandaag bewees de Roosendaler, dat hij inderdaad tot de allerbesten van deze karavaan behoort en dat men hem, na zijn overwinning in het Belgische Meche- len, niet ten onrechte Pellenaars' Gehei me Tourwapen heeft genoemd. Nimmer was Voorting, die anders nogal een „koele" is, zó uitbundig als vanavond aan tafel in Hotel Le Relais, waar Kees kon ik alles! Ik had die Fransen tien kilometer voor de finish al achter kun nen laten en wist, dat ik hen evengoed in die eindspurt kon vloeren, zoals ik maar wilde. Daarom liet ik hen maar betijen". De vedetten Ge behoeft niet te vragen hoe in die Nederlansde equipe nog altijd de stem ming is. Ze steekt torenhoog uit boven, bijvoorbeeld, de opgewonden debatten waarmee men in Hotel Windsor aan de tafel van de Franse nationale equipe vanavond de eetlust en de sfeer volmaakt bedierf. En het is al zó ver, dat wij de grootste moeite hebben om ons de buiten landse journalisten die ons hotel tot laat in de nacht belagen en die alles willen weten met alle, haast kinderachtige de tails, van het lijf te houden. We hadden dat mogen verwachten. Een equipe, die na vier etappes de zesde en de twaalfde plaats in het alge meen klassement bezet; die verder de ploegenrangschikking met steeds stij gende voorsprong aanvoert; die reeds een overwinning, twee tweede prijzci*' 'n derde en twee zesde plaatsen heeft veroverd die, voorts, met Wagtmans de leiding heeft in het bergklassement en die, tenslotte, al vele duizenden florij nen rijker is, die equipe heeft nu eenmaal haar tol te betalen aan de alom heersende belangstelling, welke zij in slechts vier dagen tijds zo volop ver wekte. Etappe-hlassemeivt Terwijl we dit schrijven, op Maandagavond 6 Juli, heeft Nederland zojuist per radio kennis genomen van de opzienbarende overwinning van Gerrit Voorting in de vierde étappe van de Tour; daarmee een nieuw wapenfeit toevoegend aan deze voor Nederland wel zeer succesrijke inzet van de Tour 1953. En de belangstelling voor dit wielersport-evenement stijgt ook met de dag. Dat hebben we ook in Rotterdam kunnen merken. Want zó overwel digend als de belangstelling is voor het nieuws en de verhalen rond de Ronde van Frankrijk, niet minder overweldigend is de belangstelling, die onze Tour-prijsvraag geniet. Sinds Zondagavond kwamen de oplossingen bij honderden tegelijk binnen en elke nieuwe postzak, die op ons kantoor bezorgd wordt, bracht een steeds aanzwellende stroom van briefkaarten, zodat het bureau van de prijsvraag-redacteur er volkomen mee bedolven raakte. Daar heeft hij werkelijk niets op tegen: het is het duidelijke bewijs, dat onze prijsvraag rond de Tour is ingeslagen en dat men er zin in heeft. Hoe of het staat? Ja, dat kunnen wij ook niet zeggen. Ook de prijsvraag redactie is gedoemd met de verwerking van de verschillende duizenden brief kaarten te wachten tot de Tour, Vrijdag avond, in Bordeaux is gekomen, op welk tijdstip zij althans een deel der antwoor den op de juistheid kan beoordelen. En de Tour maalt inmiddels haar kilo meters voort. Uw aandacht zal nu gericht moeten zijn op de etappes na Bordeaux. Dan komt men in de Pyreneeën terecht en krijgen de klimmers een kans; maar vóór men op 19 Juli in Monaco is. komen de verschrik kelijke hitte- en dorst-etannes d» Provence, etappes, die juist de klimmers soms plotseling weer kunnen doen tui melen in de rangschikking van het alge meen klassement. Op het ogenblik, dat we dit schrijven, staat Schaer nog aan de leiding, is Wagt mans nog steeds tweede. Maar hoe zal dat er in Bordeaux uitzien Vrijdag, maar nog méér: hoe zal dat klassement er uitzien in Monaco op 19 Juli? Opstijgen maar op onze racefiets van de fantasie en berekening! Tweede étappe Vandaag begint dan onze tweede etappe, en weer stellen wij U 4 vragen. De ant woorden op deze vragen verwachten wij opnieuw per briefkaart, liefst in blok- letters en met in de linkerbovenhoek de woorden TOUR-PRIJSVRAAG ditmaal in ons bezit: Woensdag 15 Juli a.s. vóór 2 uur 's middags aan: Administratie TOUR-PRIJSVRAAG Kortenaerstraat 1 ROTTERDAM. De opgaven voor deze tweede etappe luiden als volgt: Op 19 Juli arriveert de Tour-karavaan in Monaco, het suikerzoete Vorstendom aan de Rivièra, waar zjj van haar tweede en laatste rustdag zal kunnen genieten. Zjj staat dan aan de voet van de Alpen en men kan wel aannemen, dat daar in Mon te Carlo deze Tour de France nog niet beslist zal zijn en dat er in de derde Tour-week nog opwindende dingen zul len gebeuren. Wat wij U nu vragen is, ons op uiterlijk 15 Juli te berichten het antwoord op de volgende vragen: 1. Wie draagt in Monte Carlo de gele trui? Wie is daar in het bezit van de groene trui? Wie is te Monte Carlo in het algemeen klassement de best geplaatste Neder lander? Hoeveel Nederlanders (van de 10, die in Straatsburg aan de start gingen) zijn daar in Monte Carlo nog in de race? Onze toelichting Met onze toelichting behoeven we dit maal niet zo uitvoerig te zijn als bij onze eerste prijsvraag-etappe. De vragen 1, 2 en 3 zijn gelijk aan die welke wij ook in de de eerste etappe stelden, doch gij zult bij het geven van Uw antwoord niet alleen voor de gele, maar ook voor de groene trui rekening moeten houden met de gevechten in de Pyreneeën en de zware etappes door de Provence, die te Monte Carlo achter de rug zullen zijn. Zowel in het algemeen klassement als in dat voor de groene trui zullen tassen Bordeaux en Monte Carlo de pure klimmers sterk naar voren ge komen zijn. Hetzelfde geldt uiteraard (vraag 3) ook voor de Nederlandse equipe. Ook dóar onderscheidt men klimmers en minder sterke klim-virtuozen en het staat lang niet vast, dat de Nederlander, die in Bor deaux het hoogst geplaatst stond in het algemeen klassement, ook in Monte Car lo nog als aanvoerder van de Nederlandse equipe zal fungeren. Vraag 4 Hangt ten nauwste samen met de strijd in de Pyreneeën. De berg etappes zijn ditmaal korter geworden, het betekent, dat men er niet zo bar veel achterstand behoeft op te lopen om na het sluiten van de controle (de tijd van de winnaar plus tien procent!) aan de fi nish t^ arriveren. Er zullen daardoor in de Pyreneeën vele slachtoffers vallen en hoewel het niet te hopen is, dat ook Ne derlanders tot deze slachtoffers behoren, moet men er veiligheidshalve toch maar rekening mee houden. Daarom vragen wij U: hoeveel Nederlanders zijn er in Monte Carlo nog In de race? Bestaat onze ploeg nog, ongeschonden, uit tien man? Of heeft ook Kees Pel' naers In de zware gevech ten tussen Bo.deaux en het operette- vorstendom reeds één of meer mannetjes verloren? En nu, geachte lezeressen en lezers, aan de slag. Woensdag 15 Juli moeten we Uw antwoord in ons bezit hebben; dus Dins dagavond 14 Juli op z'n laatst op de post of Woensdagmiddag vóór 2 uur bezorgd aan onze Prijsvraag-administratie aan de Kortenaerstraat 1, Rotterdam. Veel succes op Uw tweede etappel De uitslag van de vierde etappe van Rijssel naar Dieppe over 188 kpi. luidt: 1. Gerrit Voorting (Ned.) 5.20.19. 2. Mirando (Fr. Z.O.) z.t.; 3. Lauredi (Fr.) z.t.; 4. Audaire (Fr. W.) z.t.; 5. Darri gade (Fr. Z.W.) 5.25.21. 6. Nolten (Ned.) z.t.; 7. Koblet (Zwits.) 5.25.28; 8. Magni (It.) z.t.; 9. Robic (Fr. W.) z.t.; 11. Van Est (Ned.) z.t.; 12. Schaer (Zwits.) z.t.; Garcia (Spanje) en Prouzet (Fr. Zuid West) staakten de strijd. 13. ex aequo een grote groep renners in dezelfde tijd als Koblet (5.25.28), bij wie alle overige Nederlanders: Jansen, Roks, Stevens, Suykerbuyk, Van Breenen, Wagt- r ans en Adri Voorting; voorts onder meer: de Italianen Astrua, Bartali en Grosso, de Belgen Close en Couvreur, Kirchen (Lux.), Ernzer (Lux.), Bobet (Fr.), Delad- da (Fr.). Algemeen klassement Het algemeen klassement ziet er na de vierde etappe als volgt uit: 1. Schaer (Zwits.) 22.53.51. 2. Wagtmans (Ned.) 22.54.53 op 1.02. 3. Renaud (lie de France) 22.57.21 op 3.30 4. Roks (Ned.) 22.57.46 op 3.55 5. Meunier (Fr. N.O. Centr.) 22.58.34 op 4.43. 6. Van Est (Ned.) 22.59.17 op 5.26. 7 Close (Belg) 22.59.30; 8. ex aequo Anzile (Fr N O. Centr.), Astrua (It.) en Robic (Fr.' West) in 22.59.51; 11. Ernzer (Lux.) 22.59.56. 12. Gerrit Voorting (Ned.) 22.59.59. 13 Lauredi (Fr.) 23.01.39; 14. Impanis (Belg) 23.01.56; 15 Serra (Sp.) 23.02.15; 16. Bauvin (Fr. N. O. Centr.) 23.02.44; 17 Hassenforder (Fr. N. O. Centr.) 23[03.03; 18. Rolland (Fr.) 23.03.10; 19. Geminiani (Fr.) 23.04.19; 20. Rossello (It.) 23.04.21; 25. Bobet (Fr.) 23.06.28; 26. ex aequo in dezelfde tijd als Bobet: Bar tali (It.), Koblet (Zwits.) en Magni (It.)- 50. Nolten (Ned.) 23.12.52; 52. Jansen (Ned.) 23.13.59; 55. Van Breenen <Ne°-> 23.15.29 66. Adri Voorting (Nel.) 23.19.45 ;69 Suykerbuyk (Ned.) 23.23.15; 87. Stevens (Ned.) 23.33.26. Ploegen-klassement Het ploegenkassement van dé vierde etappe luidt: 1 Nederland (Gerrit Voorting, Nolten en Van Est) 16.10.08; 2. Frankrijk (Lau redi, Bobet en Deledda) 16.11.15; 3. Frankrijk West (Audaire, Robic en Chu- pin) 16.11.15; 4. Frankrijk Zuid West (Darrigade, Bastianelli en Sabbadini) 16.16.17: 5. ex aequo: Zwitserland (Ko blet, Schaer en Huber) 16.16.24; Italië (Magni, Astrua en Baroni) z.t.; België (Van der Stockt, Adriaenssens en Close) z.t.; Frankrjjk Noord Oost Centraal (An zile, Bauvin en Buchaille) z.t.; Ile de France (Bober, Caput en Diot) z.t.; Luxemburg (Diederich, Dierkens en Ern zer) z.t.; Spanje (Gelabert, Massip en Serra) z.t.; 12. Frankrijk Zuid Oost (Mi rando. Lazarides en Baffert) 16.26.51. Het algemeen ploegenkassement na de vierde etappe luidt: 1, Nederland 68.37.48; 2. Frankrijk Noord Oost Centraal 68.50.31; 3 Frank rijk 68.52.39; 4. Ile de France 68.56.23; 5. Italië 68.59.12; 6. Frankrijk West 69.00.52; 7. België 69.02.25; 8. Zwitserland 69 04.43; 9 Luxemburg 69.17.39; 10 Frankrijk Zuid West 69.18.59; 11 Spanje 69.29.39; 12. Frankrijk Zuid Oost 69.41.00. Punten-klassement Na de vierde etappe luidt het jubileum klassement: 1. Schaer (Zwits.) 41 pnt.; 2. Robic (Fr West) 49 pnt. 3. V a n E s t (N e d.) 54 pnt.; 4. Rolland (Fr. Nat.) 82 nt.; 5. Geminiani (Fr.)-94Vi pnt.; 6. Astrua (It.) 96 pnt. 7. Ex Aequo Koblet (Zwits.), Gerrit Voorting (Ned.) en Roks (Ned) ieder 98 pnt. 10. Magni (It.) 102 pnt.. 11. Close (Belg.) 114 pnt.; 12. Renaud (Ile de France) 116 pnt.; 13. Ex aequo Bauvin (Fr. N. O- Centr.) en Audaire (Fr. West) ieder 123 punten. 15 Impanis (Belg.) 124 pnt.; 16. Lauredi (Fr.) 128 pnt.; 17. Anzile (Fr. N. O. Centr.) 129V4 pnt.; 18. Ex aequo Caput (Ile de France) en Diot (Ile de France) ieder 130 pnt.. 20 Bobet (Fr.) 132 pnt. De Noord-Afrikaan Kebaili, van de Franse Zuid Oost ploeg, is in Dieppe in een ziekenhuis opgenomen in verband met een acute blindedarmontsteking. Advertentie. Gerrit Voorting Kees Pellenaars Deze renner liet op zijn Locomotief-Racerijwiel, ónder de bekwame leiding van de Roadman der Locomotief- fabrieken Kees Pellenaars, zelfs de grootsten achter zich! RIJWIELEN VOOR SPORT, TOERISME EN DAGEIUKS GEBRUIK

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 4