Langste etappe voor weergaloze Jan Nolten Eén dag rust en dan de bergen in Onvergetelijke solo-rash na driehonderd zware kilometers I Ik denk dat ik een beetje hard ga fietsen Klassementen Tour de France Nolten: „Die inzinking me goed gedaan!" Wonderlijke ouverture tot grootse etappe-zege heeft Derbies in Den Haag en Schiedam I* «ai* TOUR DE FRANCE 1953 De Tour in de aether DE NEDERLANDSE EQUIPE Om de Davis Cup HCC 1—HCC 2 en Hermes Dvs—Excelsior ZATERDAG 11 JULI 1953 PAGINA door MARTIN W. DUYZINGS BORDEAUX, Vrijdagavond. kamt-André-de-Cubzac stonden niets dan stomverbaasde mensen..... ne nitte hing daar loodzwaar in een nauwe, donkere, krom-lopende straat en de inboor lingen stonden er met open monden en diepe raadselrimpels in hun gebronsde, mar kante koppen te staren naar de, uit alle beschikbare luidsprekers gillende voorboden van een rennerskaravaan die, hitte of geen hitte, monster-etappe of géén monster-etappe altiJd zo voorbeeldige tijdschema van Monsieur Goddet, sedert vanmorgen om vijf uur al volslagen belachelijk had gemaakt en die, met méér dan een vol uur voorsprong op het verwachte moyenne, nog altijd met waanzinnige haast naar 't Zuiden denderde, Bordeaux, de Gironde en eindelijk, eindelijkeen dag rust tegemoet. had, voortsnellend op een hete wind, die mét haar naar het Zuiden gierde, met dit wonderlijke tempo niets anders dan paniek en verrassingen gezaaid op heel deze, bijna °0 kilometer lange tocht van Nantes naar Bordeaux. ?LWa.S «n Je buurt van La Roche-sur-Yon, een dorpje, waar de Edelachtbare Heer Burgemeester met zijn witte boord en zijn ambtsheten nog in de hand pas de trappen van de mairie kwam op en, oen e aravaan al lang en breed verdwenen was in een hoog opgeworpen stofwolk. Er was een moment, dat Goddet een aantal Ij o en per au nmobiel vooruit moest sturen naar Bordeaux, teneinde e wi„ er aan-directie te melden, dat de Tour-karavaan midden in een s ayersrace het Stade-Vélodröme zou komen binnen rennen als de uec ie haar voorprogramma niet in allerijl vertimmerde, r gebeurden de krankzinnigste dingen in deze etappe, doch het 'leek achteraf allemaal niet meer dan grappig, doch onbeduidend fröbelwerk, vergeleken bij de, in deze Tour nog door geen mens ver toonde demonstratie van Nederlands zelfvertrouwen en Nederlandse overmacht, waarop Jan Nolten, onze lange, slanke Limburger, van- Ruddag om twee uur daar de burgers van Saint-André-de-Cubzac f?ratis en voor niemendal vergastte, toen hij zijn tijd voor een beslis- scnde, triomfantelijke attaque gekomen achtte. Nolten's onweerstaanbare solo-ren Ah een express-trein JAN NOLTEN na zijn zege te Bordeaux Voorbereiding tot de triomf Gerrit Voorting pikte graantje mee Pylrénéev' JOHN VAN ECK BLIJFT Baiwin (R. N. ",'4L E«t OMJ 48.5932 OP 6.14; Close (Belg) 48.59.45 op 6.27. Een regen van francs CRICKET IN ENGELAND NEDERLAND-ZWITSERLAND GEEN TENNIS-PROFS TE SCHEVENINGEN DAVO EN RUSSEN VOORUIT BLIJVEN DERDE KLASSERS Als verleden jaar: Nederlandse triomf Bordeaux m Wij héélden die voorstelling daar In Saint-André-de-Cuzac, 34 kilometer voor Bordeaux, maar op het nippertje. Terwijl, veertig kilometer te voren, bij het uitrijden van de tweede ravitaille- ringscontröle in Montendre, Jan Nolton *het een vriendelijk knipoogje voor de el, zijn eerste grote demarrage van de 'leg lanceerde en hij samen met de sterk rijdende Belg Van der Stockt, de vin- h'ge Luxemburger Dierkens en de Franse regionalen Walkowiak en Buitel aan de haal ging en hij meteen zó hard van stapel liep, dat de Fransman Mirando, die eveneens Nolten's wiel had kunnen grijpen, 500 meter verderop al wanhopig terug moest in het peloton, terwijl dat peloton onder aanvoering van Hugo Koblet woedend reageerde en jacht maakte op de vijl vluchtelingen, knalde Kloris", ons zo dappere wagentje, dar tel doch met vol-gas en nogal hardhandig boven op een plotseling voor ons over de weg slingerende Citroën en het gecom pliceerde daaraan was, dat er uit die Citroën toevallig twee, met stoere onder scheidingen uit vele gewonnen veldslagen volbehangen capitaines van de gendarme rie te Rochelle te voorschijn kwamen, alsot ze een maand dennenbossen en levertraankuur hardgrondig nodig had den en die bovendien op een wat over dreven manier naar 51 onze papieren, ól °nze bijzonderheden, dl onze woonplaat sen, él onze chassisnummers en él onze voorouders begonnen te informeren. Het duurde wel even voor we ons, dap per geassisteerd door onze eigen Tour- Politie, van de capitaines hadden ont daan. Het duurde bovendien wel even voor onze lijfarts, dr Hans Tetzner, onze aanstaande hersenschudding met vak mansoog had bekeken en we, vervolgens, een ongemeen geestdriftige dorpssmid ter plaatse al die onderdelen van „Kloris" hadden laten slopen, die na de aanvaring opeens volmaakt overbodig bleken. Ik wil maar zeggen, dat „Kloris" ver volgens, vriendelijk wapperend met een zijner grondig gekreukte flanken, lopen moest wat hij maar lopen wilde en dat We niettemin, op een haar na, die solo voorstelling van Jan Nolten daar in Saint- André-de-Cubzac tóch nog bijna hadden gemist. We arriveerden er nu juist op tijd. Nol len zat toen nog altijd, diep in het stuur minder dan Zijne Majesteit Fausto Coppi deed denken, op zijn gemak een grote gearing lustig rond te draaien en nog altijd zaten Van der Stockt, Walkowiak en Buitel en Dierkens krampachtig aan dat Nederlandse achterwiel en nog steeds twijfelde men zelfs in het Nederlandse kamp of we, zoals verleden jaar, hier in Bordeaux opnieuw een etappe zouden gaan veroveren. Het peloton wds op dat ogenblik al ge slagen, doch er zaten drie lieden in dat kopgroepje Walkowiak, Buitel en (vooral) Van der Stockt) die in een eindsprint op het lichtlopende model- cement van de, nog altijd op een kleurige koekjestrommel lijkende wielerbaan van Bordeaux, wellicht een halve lengte snel ler heetten. En dit begreep Jan Nolten óók! En daarotn vond hjj in Saint André de tjjd gekomen om zich eenvoudig van zfln concurrenten te ontdoen. Eenvoudig? Men heeft in deze Tour nog niets gezien, dat simpeler leek dan de manier, waarop Jan Nolten daar in de straten van Saint André dat wanhopig vechtende Frans-Belgisch-Luxemburgsc groepje in één enkele kilometer een voudig tegen de vloer reed. Men kon het niets eens een demarrage noemen. De Limburger ging, als ware het win nen van een monster-etappe als de onderhavige nauwelijks moeilijker dan het volgen van een schriftelijke kook cursus-voor beginnelingen, alleen maar nóg wat dieper in bet stuur en ver hoogde zijn tempo. De journalisten, die er in hun wagens ademloos van bewondering en ver- bazing achter hingen, konden zien hoe Van der Stockt, Walkowiak, Buitel en Dierkens krampachtige pogingen deden om dit tempo te houden. Doch Nolten irit niet eens meer naar hen om! nam, stug doormalend in dat moor dend tempo, tien meters en men zag hoe die meters voortdurend bleven Rioeien: men zag hoe dat groepje zich zclt ondersteboven reed in een kansloos gevecht tegen een eenzame, die van daag met al zijn tegenstanders spéélde! 76, slechts twee dagen nadat hij aan een zware inzinking ten prooi was gew'eest, 7n Nolten's tweede solo triomftocht in de geschiedenis van <ie uuö Tour de France. Zoals hij verleden jaar en met een stijl die opeens aan niemand 1 in de etappe naar Monte Carlo tenslotte Nederlands tweede étappe-overwinning: Jan Nolten gnat in triomf over de finish te Bordeaux (Telegrafisch overgebrachte foto) (Tele-foto) al zijn tegenstanders stuk voor stuk van zich afschudde alsof ze het complete a-b-c van de wielrennerij nog te leren hadden- zoals hij destijds alléén over de Turbié trok in een indrukwekkende demonstratie van oppermacht, zo ging hij vandaag door die laatste 35 kilometer, weike hem voor bij Saint André-de-Cubzac tot hier in Bordeaux nog restten. Zijn tempo bleef fantastisch. Zijn stijl behield de elegantie en efficiëntie, die iedereen verblufte. Zijn voorsprong blééf maar groeien, langzaam doch gestaag. En het enige wat men in het Nederlandse kamp in die allerlaatste, zenuwen-vreten de kilometers, bonkend over de keien van de voorsteden van Bordeaux, worstelend met het fijne, verraderlijke grint van een fietspad, dat tenslotte naar het stadion in Bordeaux-Lescure leidt het enige wat men nog vreesde was, dat de een of andere onnozele, domme pech de Limbur ger tóch nog zou beroven van een magi strale overwinning, waarvoor hij dagen achtereen gevochten had en die hij nu volop verdiende. Achter Nolten denderde 't hulpwagentje van onze chef d'équipe met onze mecano, de ex-renner Kees Joosten uit Made achter het stuur. En éls Nolten in die laatste kilo meters nog een bandje lek gereden had, zou Joossen stellig het wereldrecord in het leggen van een nieuwe band met enige, verbijsterende seconden verbeterd hebben. Doch zoals het nu ging was het béter en veiliger: Nolten ging, als een trein, zon der incident en recht-toe-recht-aan naar die wielerbaan en 50.000 Bordelezen die verleden jaar reeds om onze Hans Dek kers juichten en die in ditzelfde stadion heel de winter lang gelegenheid krijgen zich om twee andere Nederlandse jon gens, Bertus de Harder en Joop de Kubber, schor te jubelen die 50.090 Bordelezen gaven Jan Nolten de ovatie, waarop hij recht had Jawel, jawelWij mogen n'et jammeren in deze kleine, doch met uur in aanzien stijgende Nederlandse Tour-kolonie: een tweede Nederlandse étappe-zege nog vóór we de Pyreneeën hebben bereikt. En op nieuw belegerden vanavond de journalis ten, de onvermoeibare radio-reporters en de cineasten aller landen Hotel Lambert en men kreeg het gevoel, dat deze over winning speciaal omdat ze van Jan Nolten kwam zóveel indruk heeft ge maakt, dat zelfs de Franse boulevard bladen kirrend van bewondering en blakend van afgunst, zó uitvoerig over die Nederlandse equipe zullen gaan uitweiden, dat ze eenvoudig plaatsruimte tekort komen om het mensdom nog te meiden, hoe het in deze onmenselijk lange étappe tenslotte tot de beslissende ontsnapping kwam. Het was met die etappe gegaan zoals men, een Tour-karavaan en haar gedra gingen onderhand kennend, eigenlijk ver wachten kon. Vanmorgen om half vier rinkelden overal in de hotels van Nantes reeds de wekkers en stonden er zowaar nog enige duizenden Nantezer nachtbrakers langs de straten, toen men de karavaan dui zend man met een hoofd vol slaap op de Place de la RépubliQue van start ge zonden had. een lange, zware werkdag en vele overuren tegemoet. Meer dan 180 kilometer aan een stuk leek deze etappe opnieuw een rit in oude stijlgeen jachten, geen demarrages, al leen maar zo nu en dan een lek bandje en verder een gesloten peloton, dat ztch zonder veel geestdrift liet voortdrijven op de sterke wind en dat toen al, zonder dat er van een gevecht sprake was, bezig bleek het tijdschema volkomen in de war te schoppen. Er was, na 180 kilometer, voorbii de eerste ravitailleringscontrole te Roche- fort een demarrage van de onverbeter lijke Franse regionalen Rouer en Es- nault en Darrigade. En het leek er op als of de veldslag meteen was losgebarsten, toeh de Franse nationale" Teisseire en Bobet, in gezelschap van de Belg Impa- nis, er achter sprongen. Doch het feest ging niet door. Magni, Koblet, Baroni en Astrua gaven de vluchtelingen niet meer dan 200 meter en de vluchtelingen zaten ontstellend gauw weer in het peloton. In de Nederlandse equipe legde men in tussen een paar nieuwe bandjes. Nolten was 't eerste slachtoffer, doch Van Bree- nen, Suykerbuyk en Adri Voorting hiel pen hem bij zijn succesvolle jacht op het peloton. Waarna Van Breenen door een bandje ging en hij. *Pa*,~'«teerd door Suy kerbuyk en Adri Voorting, die kleine achterstand weer goed maakte. Zestig kilometer lang, tot in Avy (238 kilometer) heerste er vervolgens weer niets dan vrede in het peloton. En wat men daarna aan zwakke demarrages zag Schellenberg en Bianchi probeerden het eens; Redolfi, Dacquay, Mahé en Mo- lineris volgden even later hun voorbeeld leverde nooit meer dan vijftien snel weer verloren seconden op. Totdat dan, zoals hierboven reeds ge meld, Nolten in de tweede ravitaillerings controle te Montendre, in gezelschap van Van der Stockt. Dierkens, Buitel en Wal kowiak, ,het peloton vaarwel zei en hij daarmee de basis legde voor een fraaie overwinning, welke we hier op onze rust dag aan de Gironde mogen vieren. Toen hjj over de eindstreep ging, had de Limburger al bijna anderhalve minuut voorsprong op v. d- Stockt en zaten Dier kens, Buitel cn Walkowiak nog een mi nuut verder achteruit, drie minuten later gevolgd door achtereenvolgens Serra, RONDE VAN FRANKRIJK 1&13-14 JULI 10°-I1'£TAPP£ Pror/nc/t frtnztn BORDEAUX ZODtHlAC "EfDS AFCfLEGO LAM*ON Gironde STAPPEN ♦-lO-t! OG Ar TE LECCEN CAprteux 9-£topp« 197 k» ëfPGlN LANGS NTT PAHCOUPS AANCea FIN VAN 1 TOT tNVCT^ iCAUlt SQDC 1704U. 2CCAUTE RITS 9 32 JCTOORMALET J! 1 5 4C.ASFIN SC-ACYRCSOUftOElSt 4- 10°Etopp« lOOkm H.tes Pyrènccs asses 11 Etop pc 115km APGCLCS yCAUT£RJïTS LUCHOHli BORDEAUX, Vrijdagavond. Toen Wout Wagtmans, die in het grote peleton Bordeaux bereikte, hier op het middenveld van de Velo drome van zijn fiets kwam, behoef de hij niet eens- naar het uitslagen bord te kijken. Want op de eerste plaats stond daar Jan Nolten al naar adem te snakken temidden van een horde bijzonder opdringerige pers fotografen, doch bovendien had Wagt mans geen ogenblik aan de overwin ning van Nolten getwijfeld. „Ik wist, dat hij winnen zou", zei Woutje. „Wij zaten tien kilometers voor die ravitailleringscontrole sa men in de voorste gelederen van het peleton, toen Nolten naast me kwam fietsen en doodkalm zei: ik denk, dat ik maar eens een beetje hard ga fiet sen. Er is toen tien kilometer zó hard gefietst onder aanvoering van Nolten, dat ik me afvroeg wat hij daar nu allemaal mee wilde. Ik be greep het onmiddellijk, toen ik hem met die paar man in Montendre aan de haal zag gaan. Hij had zich een voudig wat warm gereden en het was groots om te zien, hoe hij met dat groepje vluchtelingen eenvoudig wegwandelde van het peleton". En Kees Joossen, die er met zijn hulpwagentje achter zat. toen Nolten in Saint-André-de-Cubzac zijn laat ste concurrent van zich af wierp, vertelde na afloop, glunderend van trots en bewondering: „Hij keek nog één keer om alsof hij Zeggen wilde: nu moet je opletten, Kees, nu ga ik ze dertig kilometer lang een beetje fietsen leren". „Neen", zei Joossen, die er in zijn tijd ook wat van kon, „ik heb in een etappe-wedstrijd wel eens gekke din gen meegemaakt, maar zó hard heb ik ze, behalve Coppi en Koblet, nog nooit zien rijden". De Nederlandse radiio geeft ook in de komende week weer een serie directe re portages door Jan Cottaar van de étappe aankomsten in de Tour de France. De er varing heeft geleerd, dat men van het tijdschema even goed een half uur kan aftrekken als er een half uur aan toevoe gen. Zoals begrijpelijk hangt dit af van de voorsprong of de achterstand die de ren ners op het tijdschema hebben. Het schema luidt als volgt: Zondag Bor deaux—Pau 16.15 Hilv. n; Maandag Pau— Cauterats 16.00 Hilv. II; Dinsdag Cauterats Luchon 16.15 Hilv. I; Woensdag Luchon Albd 16.20 Hilv. II; Donderdag Albi— Béziers 16.20 Hilv. II; Vrijdag Béziers— Nimes 16.30 Hilv. I; Zaterdag Nimes—Mar seille 16.20 Hilv. I. En ook nu weer in de latere avonduren op dezelfde zenders nog een nabeschouwing. Schellenberg, Diederich en Audaire, die slechts vflf seconden voorsprong hadden op Gerrit Voorting, die in de laatste ki lometers ook nog aan het peloton was ontsnapt en nu de tiende plaats kon ver overen. De Luxemburger Hein, volgde hem op de voet, waarna enkele se conden later Magni in de finale Koblet, Robic, Schaer, Geminiani en Darrigade versloeg in de dagelijkse massasprint. De rest van de Nederlandse equipe ging met het grote peloton ex aequo op de achttiende plaats. Aangezien een modus is gevonden, ten gevolge waarvan een groot deel der be zwaren van de heer J. J. van Eek, die on langs in verband mét zijn drukke werk zaamheden heeft gemeend zijn functie van secretaris der Sportcommissie van de K.N.W.U. te moeten neerleggen, wordt ondervangen, is de heer Van Eek op dit besluit teruggekomen. Hij blijft dus secre taris der Sportcommissie. Jennifer en John Nicks, wereld-, Europees en Britse kampioenen in het kunstrijden (parent, zijn tot het proies- sionalisme overgegaan. Zij zijn naar Frankrijk vertrokken om daar in een ice-show op te treden. van landge- De uitslag van de achtste etappe van Nantes naar Bordeaux over een afstand van 345 km. luidt: 1. Jan Nolten (Nederland) 4a 3 uur 56 minuten 40 sec. 2. Van der Steekt (Belg.) 9.58.06; 3. Dier- kens (Lux.) 9.59.04; 4. Buitel (Frankrijk West) 9.59.04; 5. Walkowiak (Fr. N. O. Centr.) z. t.; 6. Serra (Sp.) 10.02 05 7. Schellenberg (Zwits.) 10.02.09 8. Didench (Lux.) z. t.; 9. Audaire (Fr. West) z. t. 10. Gerrit Voorting (Ned.) 10.02.14; 11. Hein (Lux.) 10.02.30; 12. Magni (It.) 10.02.37; 13. Koblet (Zwits.) z. t.; 14. Robic (Fr. West) z. t.; 15. Schaer (Zwits.) z. t.; 16. Geminiani (Fr. Nat.) z. t.; 17. Darr- gad'e (Fr. Z.W.) z. t. In de groep, die ex aequo op de me plaats eindigde, bevonden zich de overige Nederlanders t.w.: Koks, Suykerbuyk, Van Breenen, Van Est, Wagtmans en Adri Voorting, al'len dezelfde tijd als 12. Magni 10.02.37. De premie voor de strtjdlust.igste ren ner werd met grote meerderheid stemmen toegekend aan onze noot Jan Nolten. Het algemeen klassement luidt na de 8e etlPHassenforder (Fr. N.O. Centr.) 48.53.18 2 Schaer (Zwits.) 48.54.06. 3 Wagtmans (Ned.) 48.55.08; 4. Renaud O. Centr.) «.58.49 10 Gprrit Voorting (Ned.) 48.59.51 op 6 33- ïlMahe (Fr West) 48.59.52; 12 istrua (It) 4e9.00.06 Anzile (Fr. N O Centr) zt„ Robic (Fr. West) z.t.; 15 Ernzer (Luk) 49.00.11; 16 Diot (lie de France) 49.01.13; 17 Lauredi (Fr.) 49 0154; 18 Serra (Sp.) 49.01.58; 19 Caput (lie de France) 49.02.08; 20 Impams (Belg) 49.02.11. 22 Geminiani (Fr.) 49.04.34; 29 ex aequo in 49.06.43: Koblet (Zwits.), Mag ni (It). Bobet (Fr.), Bartali (It.). 46 Van Breenen (Ned.) 49.11.31: 60 Adri Voorting (Ned,) 49.19.49; 64 Nolten (Ned.) 49.22.04; 66 Suykerbuyk (Ned.) 49.23.30. BORDEAUX, Vrijdagavond ,,En nu", had Kees Pellenaars eergisteren in Le Mans tegen Jan Nolten gezegd op de manier, waarop de Pel de dingen soms zeggen kan als hem iets dwars zit, „nu houd jij je kalm tot Pau en als ik je vóór de bergen nog één keer zie demarreren, dan kom ik je eigenhandig terughalen" Jan Nolten had daar, zijn gewoonte getrouw, vriendelijk om geglimlacht en hij was onbewogen blijven doorkauwen op een biefstuk van een formaat waarmee ge, desgewenst, een compleet kinderrijk gezin mee had* kunnen bedienen. Doch geen dag later, gisteren aan de finish in Nantes, kwam hij naar ons toe en zei: „Ik ben er over heen Geloof me of niet, maar die inzinking heeft me goed gedaan. Het is alsof ik ineens mijn topvorm te pakken heb en nooit reed ik zó gemakkelijk als vandaag". dat Kees Pellenaars wijselijk deed alsof hij de waarschuwing helemaal vergeten was. Hij haalde Jan Nolten niet terug! Hij schonk hem opnieuw zijn vertrouwen. De Pel deed als Jan Nolten zelf: hij vergat die fameuze inzinking van twee dagen geleden in feite dezelfde avond nog en dit ongebroken vertrouwen in eigen kracht was het, dat ons vandaag hier in Bor deaux een nieuwe fraaie Nederlandse etappe-zege opleverde. Goed doch de waarschuwing van de Pel blééf en voor het overige verwachtten de buitenlandse experts weliswaar vandaag een Nederlandse overwinning, doch ze ver wachtten haar niet van Jan Nolten, doch van Wim van Est. Men schrééf het zelfs: Goddet heeft die etappe met haar monster» achtig aantal kilometers speciaal voor Van Est gemaakt. En inderdaad had de man uit St. Willebrord, die zich sedert de etappe Luik-Rijssel zo opmerkelijk rustig heeft gehouden in deze karavaan, wel plannen in die richting, doch ze werden doorkruist door het geweld, dat Jan Nolten vandaag ontketende met zóveel vertoon van macht, En wéér wandelde deze Nederlandse equipe dan vrolijk rond in een stort-regen van vers verdiende francs. Jan Nolten verdiende vandaag voor Nederland maar weer eens frs 100.000 extra als zijnde de strijdlustigste renner van de dag en in acht etappes sleepten hij en Wagtmans (twee maal) nu al voor de derde keer die premie in de wacht en het typeert wel de manier waarop onze ploeg gereden heeft. En 'opnieuw vragen de Franse experts zich af, wat dat nu met die Nederlandse equipe verder in de Tour moet -gaan worden. Jacques Goddet stond vanmiddag met uitgestoken handen en eenvoudig over lopend van goede wensen voor Jan Nolten aan de finish in Bordeaux en wat de „directeur de la course" daar allemaal zei, zou iemand bijna doen blozen van ver legenheid. „Want" zo zei Goddet „wat is het toch verschrikkelijk jammer, dat Nolten door die inzinking een achter stand heeft gekregen in het algemeen klassement, juist op de grote mannen als Koblet, Magni, Bobet en nog enkelen. Ge loof me" zo beweerde Goddet met Franse welsprekendheid „Nolten is de énige man in heel de karavaan, die ik in staat acht Koblet te verslaan". En daarvan bekomen zijnde, kunnen we wel een oog wagen aan Wout Wagt mans, die sedert Luik door Pellenaars volkomen ln reserve is gehouden. Dat de Pel daarmee zijn bedoelingen heeft voor de Pyreneeën is wel duidelijk: want zonneklaar ls het thans wel, dat zowel Wagtmans als Nolten daar in die eerste berg-etappen een vooraanstaande rol kunnen gaan spelen- Het ploegenklassement van de achtste 1" Nederland (Nolten, Koks, Gerrit Voorting) 30.00.31; 2 België (Van der Stockt, Adriaensens, Close) 30.03.20; i Luxemburg (Dierkens. Diederich, Hein) 30.03 43; 4 Frankrijk West (Buitel, Audaire, Robic) 30.03.50 5 Frankrpk Noord Oost Centraal (Walkowiak, Anzile, Bauvin) 30.04.18 6 Spanje (Serra, Ge- labert, Iturbat) 30.07.19; 7 Zwitserland (Schellenberg, Koblet, Schaer) 30.07.23, 8 Italië (Magni, Dftrua, Baroni) 30.07.51; Frankrijk Zuid West (Darrigade. Bares, Bastianelli) z.t.; Frankrijk (Geminiani Bobet, Deledda) z.t.; Frankrijk-Zuid Oost (Lazarides, Bianchi, Mirando) z.t., He-de France (Caput, Diot, Gueguen) z.t. Het algemeen ploegenklassement na de achtste etappe luidt: 1 Frankrijk Noord Oost 146.09.03; 2 Nederland 146.26.49 3 Frankrijk West 146.32.0o;4 Ile-de-France 146.34.19; 5 Frankrijk 146.41.05 6 België 146.43.56: 7 Italië 146.50.51; 8 Zwitserland 147.05.00; 9 Luxemburg 147.13.16; 10 Frankrijk Zuid-West 14719.44; 11 Frankrijk Zuid- Oost 147.19.56;' 12 Spanje 147.29.52. Het jubileum klassement (voor de groene trui) na de achtste etappe luidt: 1 Schaer (Zwits.) 95 pnt.; 2 Robic (Fr. West) 98 pnt; 3 Magni (It.) 106 pnt; 4 Koblet (Zwits.) 143 pnt; 5 Van Est (Ned.) 147 pnt; 6 Geminiani (Fr.) 151 pnt; i uemt oortmg uv™.i pm. Rolland (Fr.) 220; 9Astrua (It.) 223 pnt; 10 Bartali (It.) 242 pnt; 24 Koks (Ned.) 302 pnt; 26 Nolten (Ned.) 304 pnt; 29 Van Breenen (Ned.) 319 pnt. In de Davis Cup ontmoeting Ver. Sta tenJapan (eerste ronde, Noord Ameri kaanse zone) heeft eerstgenoemd land een 2-0 voorsprong genomen. In het eerste en kelspel won Tony Trabert (V.S.) met 4-6, 1-6, 6-1, 6-2, 6-2 van Kosei Kamo (Jap.) en het tweede enkelspel was voor Hamil ton Richardson (V.S.) tegen Atshushi Miyagi (Jap.) met 6-0, 6-3, 8-6. BELGIë—ITALIë 1-0 Philippe Washer heeft het eerste enkel spel voor België in de halve finale van het tornooi om de Davis-Cup (Europese zone) tegen Italië gewonnen. Hij won van Fausto Gardini met 6-4 14-16 2-6 6-4 6-3 in een partij, die bijna drie uur in beslag nam. Door deze lange duur kon het twee de enkelspel waarin de Belg Jackie Bri- chant en Giuseppe Merlo elkaar ontmoet ten, niet worden beëindigd. Volgens de reglementen van het Davis-cup tornooi werd het duel om acht uur gestaakt en op dat tijdstip was de stand 6-4 1,6 6-4 (3-1 in de vierde set voor Merlo) voor Bri- chant. FRANKRIJK—DENEMARKEN 1-1 Op de eerste dag van de halve finale van het tornooi om de Davis Cup (Euro pese zone) tussen Frankrijk en Denemar ken te Parijs hebben beide landen 1 partij gewonnen. Kurt Nielsen (Den.) sloeg Ro bert Haillet (Fr.) met 3-6 6-2 6-4 6-2 en Paul Remy (Fr.) overwon Torben Ulrich (Den.) met 2-6 6-1 6-1 6-2. De stand is nu dus 1-1, Voor de county werden gisteren de vol gende resultaten bereikt: Sussex 226 wint van Hampshire 92 en 114. Warwick 257 en 133 wint van Surrey 151 en 99. Notts 245 en 14/0 draw met Nort- hamps 286. Yorkshire 330/4 draw met Gloucester 97 en 20/2. Lancashire 291/8 draw met Worcester 230/6. Derbyshire 300/3 draw met Kent 146/3. Leicester 376/9 en 91/3 wint van Somer set 248 en 221. Op Duindigt staan, behalve de vier draverijen met 34 aangiften, enkele bij zondere rennen op het programma en wel: „het semie-klassieke nummer „De Mijl van Duindigt" alsmede een ontmoe ting tussen vier amateurs uit Zwitser land (officieren) en' vier amateurs uit ons land (allen op Nederlandse paar den). terwijl besloten wordt met een hordenren voor amateurs en beroeps- rijders. Warda-prüs 2040 m. 12 inschrijvingen. Postduifje K, Ramona S Qui est ce qui. Prima Doimaprijs 2100 m. 8 inschrij vingen Quadrupes, Ronald. Quick Boy. Jacqueline-prijs 2500 m. 7 inschrijvin gen. Rijder Geersen, Oranje Nassau, Phe nomenal. Cisca B-prijs 2020 m. 7 inschrijvingen. O Marijke, P. Louis II, Nike van Hollo. De Mijl van Duindigt ren 1600 m. 8 inschrijvingen. Kenitra, Stormalong, In- victa. NederlandZwitserland-prys (ama teurs) ren 2000 m. 8 inschrijvingen. Boe kanier,Thying Gal, Dickey. Diana-prijs ren 2400 m. 6 inschrijvin gen, Riphales, Truus, Mélisse. Brem-prijs hordenren 3000 m. 5 in schrijvingen. Beauchef, Mogneuse, Fré- dérique. (Van onze cricketmedewerker) A.K. Zondag vindt reeds de returnmatch plaats tussen H.C.C. - en H.C.C. 2 aan de Van Hogenhoucklaan te Den Haag, een ontmoeting die wel grote belangstelling zal trekken, temeer het nog steeds geen uitgemaakte zaak ls welke van deze beide elftallen nu wel het sterkst is. Eindigde de eerste ontmoeting tussen deze elftallen in een draw, ook de wed strijd van a.s. Zondag zal wel onbeslist eindigen, tenzij een van de beide teams aan bat mocht falen. HCC 2 zal zeker al les op alles zetten om tot een overwin ning te geraken, want bii het eindigen in een draw raakt het „tweede" een punt achterop tegenover A.C.C., aannemende dat de Amsterdammers op eigen veld te Amstelveen van H.B.S. weten te winnen en daarvoor meteen revanche nemen voor de op 14 Juni j.l. geleden nederlaag op Houtrust. Momenteel gaat ACC nog aan het hoofd in de A-klasse met een gemiddelde van 1.66. HCC 2 heeft een gemiddelde van 1.62 en H.B.S. staat met een gem. van 1.25 op de derde plaats. HCC 1 volgt op de vierde plaats met 1.14; Hermes-DVS met 0.66 is nu van de laatste plaats weggekomen en heeft die aan Rood en Wit afgestaan, dat met 8 gespeelde wedstrijden een gemid delde van 0.62 heeft. Dat kan a.s. Zondag een aardige wed strijd worden tussen het „oude" Hermes en het „jonge" Excelsior. Gelukkig voor Excelsior, bleek de „slip" tegen P.W. een uitzondering; tegen Quick (N) werd Zon dag j.l. het goede pad alweer teruggevon den. En al is Excelsior nimmer fortuinlijk geweest in de wedstrijden tegen Hermes, de vertoonde vorm van dit seizoen wettigt het vertrouwen dat het voor Hermes Dvs geen „walk over" worden zal. Te Bloemendaal leveren „Haarlem" en Quick (Den Haag) slag. Derhalve komen hier de nrs 2 en 3 der B-klasse in het veld. De stand in deze afdeling heeft na j.l. Zondag, een aanmerkelijke verandering ondergaan. Van de tien elftallen gaat Ex celsior fier aan het hoofd met een gemid delde van 1.50; gevolgd door Quick (H) met 1.16 en Haarlem dat een gemiddelde van 1.14 heeft. P.W. is van de achtste plaats naar de vierde gesprongen (gem. 1.12), op de vijfde, zesde en zevende plaats staan (in alfabetische volgorde!): Sparta, VOC en VRA, alle met een gemiddelde van 1.—, Quick (N) met 0.57 en Kampong met 0.12 gemiddelde sluiten de rij. Sparta en VOC gaan beide op reis. Spar ta gaat de oude Keizer Karei-stad opzoe ken en kan op een warme ontvangst van Quick's zijde rekenen, daar J. Hagen op eigen wicket en veld, heel wat mans is; VOC gaat bij VVV op bezoek om te gewa- ren dat V.V.V. op eigen veld althans, een harde noot te kraken is. VVV speelt in iets mindere vorm dan in 1952, VOC daar entegen komt er beter en beter in en al werd Zaterdag j.l. tegen P.W. verloren, met A. Terwiel weder in de gelederen te rug, maakt VOC toch een aardige kans op de overwinning. De wedstrijden welke de bekende profs Sedgman, McGregor, Segura en Gonzales op Zaterdag 8 en Zondag 0 Augustus op hun toer door Europa te Sscheveningen op de M.E.T.S. zouden spelen, gaan niet door. De directie van de M.E.T.S., heeft zonder enig nader commentaar dan dat de profs op die data in Italië zouden spelen, de mededeling gekregen dat zij niet naar Nederland zullen komen. Hoewel alle de tails reeds naar wederzijds genoegen wa ren geregeld De beslissingswedstrijden tussen de Oostelijke derde klassers DAVO en Rijs- sen Vooruit zijn ingevolge het bepaalde bij artikel 11 van 't KNVB-reglement on? geldig verklaard wegens het uitkomen van een ongerechtigde speler in het elftal van Rijssen Vooruit. Door een fout van het Bondsbureau had deze speler, die wegens verhuizing overschrijving had aangevraagd van Wierden naar Rijssen Vooruit, kunnen aannemen, dat hij reeds in de genoemde beslissingswedstrijden mocht uitkomen. Het Bondsbestuur van de KNVB heeft thans besloten de beslis singswedstrijden niet opnieuw vast te stellen en beide verenigingen in de der de klasse te handhaven. In de Oostenrijkse hoofdklasse van llf clubs veroverde Austria met jS punten de voetbaltitel. Op de tweede plaats Wacker met M punten, vervol gens Rapid S9, First Vienna 36, Ad- mira 28, F AC 26, OAK 25, Simmering 22, Sturm Graz 22, LASK 19, FC Wicu 19, Mödling 19, Grazer SC 16, SAK k' Men klaagt erover, dat deze hoofdklas se te groot is en dat de vele provin ciale clubs het spelpeil omlaag ha len Meer gehoord f Dat het met het Luxemburgse voet- bal-„amateurisme" ook zo'n brand schone vaart niet loopt, blijkt uit de transfers van de twee internationaals Wagner en Mertzl, die van CS Fola Each naar Ett.elbruck reep. van Rume- Ungen naar Union Luxemburg verhuis den. „Kosten'' voor. de nieuwe clubs 4-000 resp. 2.000 guldens.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 7