Voorstel aan Kremlin verwacht Ook na bestand in Korea embargo op China-handel VERGETEN PAROCHIE IN STILLE OCEAAN Bouw en overheidsbemoeiing Proces om juwelenschat van Aga Khan wordt schandaal Politie-instanties maken elkander zwart „Eénmans-leiding verderfelijk" Grootscheepse Chinese aanval in Korea 1 v_ Politici staan weer voor nieuwe reeks Egyptische plagen Verhoging van pensioenen Groot gat in de Rampaartse dijk Christie kri j gt geen gratie Dinsdag 14 Juli 1953 'DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Het autobusongeluk in Keulen De Internat. Euch. .Congressen Meer inschakeling van particuliere diensten voorgesteld van Sales bloedde Arrestaties in verband met zaak-Finaly De regering lieeft thans ingegrepen Erefonds voor oud verpleegsters Analyst Pravda beweert: Zwaarste sinds twee jaar Met de Diesel naar Parijs? WEERBERICHT Regeringsvoorstel bij Georganiseerd Overleg Nog twaalf gewonden in ziekenhuis Nieuwe voorzitter permanent comité 150 jaar zonder priester en nog Katholiek Ilhrt, van H Fvunrisnis De Dominicaan FioreiltiïYO Castanon. Xlctii van ax. l i«auvxavus heeft op het eüand Pabuyan> dat in de Herstelwerkzaamheden op Schonwen-Duiveland worden belemmerd Het aanhoudende stormachtige Weer van de laatste dagen werkt zeer belemmerend op het herstel van de dijken van Schouwen- Duiveland. Van vorderingen is op vele plaatsen zo goed als geen sprake. Men moet dag in dag uit vechten om te behouden wat men heeft. Morgen terechtstelling Overleg over stelsel van aanbestedingen PIETER VAN DER MEER DE WALCHEREN Actie wordt voortgezet Vallende ster! DUITSE STUURMAN VIEL IN RUIM Mogelijkheid in overweging genomen De weerverwachting van het K.N.M.I., geldig tot Woensdagavond, luidt: Wisselend bewolkt met enkele buien. Matige, tijdelijk vrij krachtige, Zuid-Westelijke wind. Aanhoudend koel. Woensdag 15 Juli: Zon op 4.37 uur, onder 20.54 uur. Maan op 9.29 uur, onder 22.21 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHf COURANT Toch met de Russen? praten De conferentie der ministers van buitenlandse zaken der Westelijke Grote Drie nam gisteren een onverwachte stap. De ministers besloten hun gemeenschappelijke verklaringen over de Westelijke houding tegenover het probleem der Duitse eenheid, de Europese integratie.pogingen, het Verre Oosten en een eventuele ontmoeting met het Kremlin ter onmiddellijke goedkeuring aan hun respectieve regeringen te telegraferen. Men hoopt het antwoord ontvangen te hebben vóór de slotzitting van vandaag. Hoewel nog niets officieel hierover is medegedeeld, verluidde gisteren in kringen, nauw bij de conferentie betrokken, dat de Westelijke Grote Drie welwillend stonden tegenover een eventuele Viermogendheden- conferentie met het Kremlin in het komende najaar. Gisteravond is over het Russische vraagstuk wederom tussen Dulles, Bidault en Salisbury van gedachten gewisseld en naar het schijnt hebben de Amerikanen hun aan vankelijke terughoudendheid laten varen. Salisbury en Bidault zouden Dulles er van overtuigd hebben, dat de publieke opinie in hun landen om een ontmoeting met het Kremlin vroeg. Ook de houding van Adenauer zou van invloed geweest zijn op het Amerikaanse standpunt. Tevoren had een woordvoerder van de Britse delegatie aan de pers duidelijk ge naakt dat zijn regering nog steeds op een ontmoeting met de Kremlin-leiders bleef aandringen, hetzij op het hoogste niveau, hetzij op basis van een ontmoeting der ministers van buitenlandse zaken. De val van Beria achtte hij in dit verband „noch aanmoedigend, noch afschrikwek kend", evenmin zag hij hierin een reden waarom de Russen hun huidige vredes offensief zouden wijzigen. Om te weten wat de Russen op het ogenblik werkelijk willen zou een conferentie alleen maar huttig zijn, meende hij. Tijdens hun langdurige ochtendcon ferentie van gisteren, besloten de Wes telijke ministers de controle op de export van strategisch materiaal naar het vasteland van China voort te zetten, ook na een wapenstilstand in Korea, aldus een officiële woordvoerder. De ministers waren echter van mening, dat de kwestie later weer opnieuw onder °gen dient te worden gezien, maar zij stelden geen tijdstip hiervoor vast. Over de andere actuele problemen in het Verre Oosten kon de woordvoerder minder besliste dingen zeggen. De drie ministers, zo zei hij, zijn het er verder over eens, dat iet op het ogen blik niet nodig is een gemeenschappelijk gen Dulles en Bidault reads afzonderlijk van gedachten hebben gewisseld. Bidault herhaalde, dat Frankrijk in een uiterst moeilijke situatie zou worden ge plaatst indien een bestand in Korea zou leiden tot het verleggen van de commu nistische militaire druk van Korea naar Indo-China. Hij gaf uitvoerige toelichting op de Franse voorstellen, om Indo-China volledige onafhankelijkheid te verlenen. De Britse afgevaardigde Saisbury zeid'e, dat de gebeurtenissen in Indo-China van invloed zouden zijn op de Britse strijd tegen de communisten op Malakka. Over Korea zei de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dulles, „optimis tisch noch pessimistisch" te zijn wat be treft de mogelijkheid var, een spoedige wa penstilstand. Hij sprak de mening uit, dat na de besprekingen tussen president Rhee en de Amerikaanse afgevaardigde Ro bertson, de Noordelijken een wapenstil stand kunnen hebben zo zij dit wensen. Sa lisbury en Bidault hadden daarop hun ver trouwen uitgesproken in Robertson's on derhandelingen met dr Rhee. Aan de Frans-Amerikaanse besprekin gen over Indo-China namen, op Frans verzoek, ook vertegenwoordigers der Indo-Chinese staten deel. Bij deze gele genheid waarschuwde Foster Dulles deze vertegenwoordigers, dat. er geen groter gevaar is voor een land, dan een volko men geïsoleerde onafhankelijkheid. Dit is, aldus de minister, juist wat de commu nisten willen, om dan later, in hun voor deel, die onafhankelijkheid weer ongedaan te maken. De regering heeft een voorontwerp van wet gereed tot wijziging van de Pensioen wet 1922, de Pensioenwet voor de spoor wegambtenaren en een aantal militaire pensioenwetten. Het houdt o a. een voor stel in tot verhoging van de maxima der pensioenen alsmede een tijdelijke aanvul ling van het invaliditeitspensioen. Blijkens een mededeling van minister Beel is dit voorontwerp inmiddels toegezonden aan de voorzitter van de centrale commissie voor Georganiseerd Overleg in ambtenaren zaken. Het kabinet heeft zich ook beraden over het vraagstuk der gemeenteclassificatie. Aan de hand van de verschillende rappor ten, welke over dit vraagstuk zijn uitge bracht, heeft het zijn standpunt ten aan zien van de hoofdlijnen van het ten deze te volgen beleid in algemene zin bepaald. Het is te verwachten, dat de uitwerking hiervan ten aanzien van het overheids personeel thans binnen afzienbare tijd aan de centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken zal kunnen worden voorgelegd. Naar gisteren is gebleken, bevinden zich in het ziekenhuis te Keulen nog de chauf feur en elf passagier; van de Nederlandse autobus, die Zondagmorgen met een koel auto in botsing is gekomen. BU de gisteren genoemde namen in totaal negen moeten namelijk nog worden gevoegd die van mej. De Roos en mej. De Noo uit Amsterdam. Geen der Nederlandse slacht offers verkeert in levensgevaar. De andere gewonden, die na behande ling het ziekenhuis konden verlaten, zijn met taxi's naar Nederland teruggebracht. Twee hunner hebben echter de reis naar huis per ambulance-auto gemaakt, name lijk de dames Holst uit Breda, var. wie één een been had gebroken. Z. H. de Paus heeft mgr José da Costa Nunes, aartsbisschop van Goa en patriarch der Oostelijke Indiën, benoemd tot voor zitter van het permanent comité van de Internationale Eucharistische Congressen. Mgr da Costa Nunes is de opvolger op deze belangrijke post van mgr Alexander Vachin, de onlangs overleden aartsbis schop van Ottawa. Van Vrijdag a.s. af rijdt de kaasex pressetussen Amsterdam en Alkmaar. Alle passagiers krijgen met ingang van die datum van Westfriese dames stukjes kaas of beschuit met kaas aangeboden De wagenbestuurder werd gisteren tij dens da repetitie niet vergeten. De Bond van Ned. Architecten B.N.A. I de Bond van Ned. Architecten B.N.A. is en de Raad van Bestuur Bouwbedrijf heb- j opgesteld. standpunt te formuleren t a.v. soortge-be tezamen een brief tot alle Neder-1 In d:t reglement heeft men een oplos- lijke kwesties, die rechtstreeks verband houden met de ontwikkelingen na een bestand in Korea. Deze kwesties zijn O.m. de toelating van communistisch China tot de V.N. en de vraag of de communisten dan we] de nationalisten als de wettige regering van China moeten worden erkend. Dulles, Salisbury en Bidault hebben landse gemeenteraden gericht met het ver- j sing trachten te vinden voor een aanbe- zoek de gemeentelijke bouwactiviteit zo stedingssysteem, voor een nauw daarop veel mogelijk te beperken. aansluitende uniforme, regeiing voor aan- Men gaaf daarbij uit van de overtuiging,bestedingsbescheiden en voorts voor beroepssplitsing (architect-bouwvakpa- volksmond de naam draagt van „het eiland der geheimen", een Katholieke ge meenschap ontdekt, die meer dan 150 jaar volkomen van de buitenwereld was afge sloten. Dit eiland, waarop 117 mannen en 116 vrouwen leven, ligt in de Babuyaajise archipel en ressorteert onder de prelatuur nullius, die in 1950 werd opgericht en on der leiding staat van Mgr Pellegrino de la Fuente. Tot nu toe was van het „eiland der ge heimen" slechts bekend, dat de Spaanse missionaris Gonzales in 1680 de oorspron kelijke bevolking naar de Philippijnen heeft doen emigreren. Rond het jaar 1800 zijn op het eiland bewoners van de Bana nen-eilanden komen wonen, die zich ver moedelijk wilden onttrekken aan de ge rechtelijke macht in hun vaderland en Een merkwaardig feit zou zich hebben voorgedaan in het klooster v"an de Visita tie te Trevisa, waar het hart wordt be waard van de H. Franciscus van Sales: het hart zou gebloed hebben. Aldus meldt de Gazet van Antwerpen. De slotzusters van het klooster hebben inderdaad de geestelijke overheid gemeld, dat zij in 1948 tijdens een herkenning van die reliquie van de patroon der journalis ten, die in 1622 is gestorven, een bruine vlek hadden opgemerkt op het kristal van de schrijn. Het hart van de heilige werd in linnen gewikkeld Vn in het voorjaar van verleden jaar stelde men opnieuw dat de productie primair als een particu- liere taak moet worden gezien. De over heid kan, aldus de brief, het algemeen belang in hoge mate dienen en bevorderen door het inschakelen van particuliere dien sten. Nog nooit, aldus de brief, is aange- troons en architect-bouwvakondernemers) Over deze concept-regeling wordt nog overleg gepleegd. een grote vlek vast op het linnen. In Augustus daarop vroegen de zusters de j die op hun vlucht schipbreuk leden, schrijn opnieuw te openen. De klooster-1 Toen pater Castanon enige maanden een overste en de geestelijke overste steldenterug op het eiland landde, nam hij aan, toen tot hun grote verrassing vast, dat het dat de mensen, die hier zouden leven, linnen vochtig was en met een 'donker- halve wilden waren. Groot was echter rode vloeistof was doortrokken, terwijl j zijn verbazing, toen hij rijk aangelegde i een bloedgeur uit de schrijn opsteeg. j rijst- en maisplantages waarnam, evenals Maandag voorts het vraagstuk Indo-Chinatoond, dat overheidsdiensten, die zich met besproken, waarover de voorafgaande da- ontwerpen en uitvoeren van bouwwerken bezig houden, deze werkzaamheden goed koper zouden kunnen verrichten, zodat ook hier het algemeen belang niet als motief kan worden aangevoerd. Ook dat lukt nog niet altijd, want in de Rampaartse dijk, de dijk tussen Ooster- 'and en Nieuwerkerk, sloeg opnieuw een Sat, dat zelfs ongeveer twintig meter b,>ed is. Ondank; het feit, dat men reeds dagen achtereen een drie-ploegenstelsel beeft ingevoerd om de dijk. op de gevaar lijke punten te versterken, bleek het in de Vierbannenpolder hoog opgezweepte ^ater toch weer de sterkste. Er ontstond een gat op een plaats waar vroeger reeds een gat was gedicht. De Britse minister van binnenlandse 'aken, Sir David Maxwell Fyfe, heeft baandag medegedeeld, dat aan John '"bristie, die bekend heeft /.even vrouwen 'e hebben vermoord, geen gratie zal wor den verleend. Christie zal Woensdag wor- fleu opgehangen. Alvorens een besluit te nemen bestu- minister Maxwell Fyfe de rappor van de vijf psychiaters, die Christie ten 'n gevangenis hadden onderzocht. De Franse politie heeft te Bordeaux vijf askiache Katholieke geestelijken aan schoten, die ervan beschuldigd worden ,e "ebben meegewerkt aan de „ontvoering ,'an de Joodse oorlogswezen Robert en *era!r Finaly naar Spanje. Intussen heeft _e minster van Justitie stappen onder- omen om de vrijlating van de vijf pries ters te verkrijgen. In totaal zijn thans 12 personen in staat van beschuldiging gesteld i.v.m. mede- tn- t'Sheid aan de „ontvoering". Drie en nntig personen zijn reeds ondervraagd, °-w verscheidene geestelijken en klooster 'bsters uit Grenoble. De ministers van Wederopbouw, van Economische Zaken en van Verkeer en Waterstaat hebben een oriënterende be spreking gevoerd met vertegenwoordigers van de Raad van Bestuur Bouwbedrijf over het stelsel van aanbestedingen. Het ligt in het voornemen van de rege ring een studiecommissie in te stellen, waarin vertegenwoordigers der onderne mingen zetels zouden krijgen Deze com missie zou tot taak krijgen een aanvaard bare regeling voor aanbestedingen te maken. Leden van de Raad van Bestuur stelden de ministers op de hoogte van een con cept-reglement, dat in samenwerking met Prins Bernhard heeft Maandagmorgen in 't gebouw van de Nederlandsche Han delmaatschappij te Amsterdam enkele zilveren anjers uitgereikt aan personen, daarvoor aangewezen door het Prins Bernhard fonds. Z.K.H. met hen, aan wie de zilveren anjers werden uitgereikt, v.l.n.r. de zeereerwaarde heer I. W. Lins- sen, Z.K.H.mevrouiv J. IC. van Schendel- Reesink (voor de heer J. de Bruyn), mr B. de Gaay Fortman en de heer A. M. J. Gregoire. (Van onze Parijse correspondent). Het proces voor de juryrechtbank te Aix inzake de overval op de Aga Khan en diens echtgenote in Augustus 1951, waarbij aan de Begum haar juwelenschat werd ontroofd, is een schouwspel geworden van naijver tussen de hoge leiding van de na tionale veiligheidspolitie en die van de ge rechtelijke politie. Men herinnert zich, dat de leider van de bandietenbende ont breekt, kennelijk omdat hij bijtijds een „tip" kreeg en zich uit de voeten maakte. Voorts geeft de zonderlinge manier waarop 'n groot deel der juwelen in Januari van 't vorig jaar bij de politie te Marseille werd terugbezorgd, de zaak een pikant aspect. Was het een wonder, dat men ging ver moeden dat tussen gangsters en politie eigenaardige contacten bestonden? Ook met de millioenen francs, die Lloyds over had voor het terugbekomen der juwelen, is het nogal vreemd toegegaan. Een en ander was voldoende om de reeds lang bestaande naijver tussen de directeur der gerechtelijke politie, de heer Valen tin, en het hoofd van de nationale veilig heidspolitie, de heer Bertaux tot uitbarsting te brengen. Laatstgenoemde zag kans Valentin te elimineren. De heftigheid van het verweer van Valentin en de ernst van diens be schuldigingen, hebben tot een administra tief onderzoek geleid, dat enige maanden geleden het herstel van de heer Valentin in ambtelijke dienst ten gevolge had, als mede de overplaatsing van Bertaux. Deze werd er door Valentin van beschul digd, tijdens de verzetsbeweging aan een bankoverval te hebben deelgenomen, zijn vrienden onder de gangsters te hebben, de vriend en „dus" de waarschuwer te zijn geweest van Leca, de ontvluchte aanstich ter van de overval op de Aga Khan. Ook zou Bertaux volgens Valentin de juwelen in zijn bezit hebben gehad. Voor de rechtbank heeft Valentin zijn beschuldigingen herhaald, waarna Bertaux het een en ander te vertellen wist. Op on verkwikkelijke wijze stonden de heren el kaar dus zwart te maken, terwijl zij om beurten beweerden dat de ander stond te liegen uit „naijver eji gekrenkte trots". Bertaux bracht rechters, juryleden en pu bliek tot verbazing door een volslagen plei dooi voor Leca, het afwezige hoofd van de bende, te houden. De president van de rechtbank maakte hier tenslotte een einde aan met de verklaring, dat 'e hof gebruikt werd „om de riolen in leeg te laten lopen". Te Parijs wordt het proces op de voet gevolgd en de minister van binnenlandse zaken, Déplat heeft intussen ingegrepen. Hij liet de heer Bertaux nog in Aix weten, dat deze in zijn kwaliteit van prefect werd geschorst; wat Valentin betreft zal onder- zocht worden of deze inderdaad, zoals Ber taux beweerde geld van de Lloyds zou hebben ontvangen voor de „tip", die leidde tot terugbrenging van de juwelen. Natuurlijk trekt de zaak, die |nPlaatf van de berechting van 'n juwelendiefstal lang zamerhand een duel tussen twee hoge ambtenaren is geworden, grote belangstel ling. De bekende letterkundige Pieter van der Meer de Walcheren heeft in de nacht van Zaterdag op Zondag een zware gal blaas-operatie ondergaan. De heer Van der Meer klaagde Vrijdag reeds over een ongesteldheid. Zaterdag was zijn toestand dermate verergerd, dat dr Houben hem naar het St. Ignatiuszie- kenhuis liet vervoeren. Een operatie aan de galblaas bleek noodzakelijk. De opera tie is goed verlopen. schuren en stapels bewerkt hout. De be. wbners van het „eiland der geheimen' gaan zo deelde pater Castanon mee armoedig gekleed. Iedere bewoner bezit echter een zelfgemaakt feestgewaad, het z.g kerkkleed, dat zij aantrekken, wan neer zij zich voor het gebed verenigen m de kleine kapel, die is opgericht ter ere van de H. Dionysius. Het Katholieke geloof heeft zich gedu rende 150 jaar op dit eiland ongeschonden gehandhaafd, ofschoon er gedurende deze hele tijd geen enkele priester het eiland heeft bezocht. De inwoners noemen in hun taal de Paus „Tadi nu apo Dios", het geen „vertegenwoordiger van God" bete kent. Van de 15 geheimen van de Rozen krans zijn de huidige bewoners er in de loop van de tijd enige vergeten. Alleen de glorievolle geheimen en enige litanieën kennen zij nog. De pasgeboren kinderen worden in aanwezigheid van alle bewoners door de oudsten van de clan gedoopt. Pater Castanon, die als eerste priester na 150 jaren het „eiland der geheimen betrad, wil zich het lot van deze bewoners bijzonder aantrekken. Hij deelde na af loop van zijn'bezoek aan het hqofd van de prefectuur mede, dat hij gedurende de 61 dagen, die hij op het eiland had door gebracht, niet minder dan 35 huwelijken had ingezegend, 56 doopsels had toege diend en 172 eerste H. Communies had uitgereikt. Het Erefonds voor oud-verpleegsters heeft gemeend na de ramp van de eerste Februari te moeten zwijgen, maar acht de tijd thans gekomen het werk met kracht weer voort te zetten. Het fonds heeft een bedrag van ca 450.000 Verzameld- Het heeft de nood lijdende verpeegsters opgeroepen zich aan te melden. Aan deze oproep hebben onge veer 700 gegadigden gehoor gegeven. Een eenvoudige berekening doet zien, dat, wil men de oud-verpleegsters blijvend helpen, er meer nodig is, dan een kapitaal van 4% ton. Het Erefonds is daarom voor nemens een actie in te zetten voor het werven van vaste contribuanten voor het fonds. OVER het geval Beria is al heel wat geschreven en gesproken. Nu zijn inderdaad sinds de dood van Sta lin, welke mede vrij onverwacht kwam, de verrassingen achter het IJzeren Gor dijn niet van de lucht. Alleen vraagt men zich af, of er geen luchtje aan zit. Van daar dat „gëijsbeer' over Beria, omdat men zo graag wil weten, wie de beer schoot en wie de huid zullen verdelen. Dc overtuiging was vrijwel algemeen, dat Beria onder de sterren aan het Sov jet-firmament 'n belangrijke plaats in nam; zo iets als de Grote Beer, maar plotseling is hij zelfs geen -Klein Beer tje" meer. En als de Beria-ster zal neer vallen in Siberië, dan mag de eertijds machtige van geluk spreken. De „verrader" heeft velen geoordeeld; thans zal hij zelf veroordeeld worden. Men zal ook bij hem volgens de beproef de methoden wel het „ja"-woord er uit krijgen. En dan zal het aan het vroege re hoofd van de Russische Geheime Poli tie wel 't hoofd kosten! Zo vallen de „groten" der communis tische wereld, de vervolgers van de Kerk, de haters van de Paus! Maar w\i mogen met dr Schaepman juichen: „En nog, nog staat de Rots" van Petrus)! En op het Vaticaan bidt de H. Vader voor hen, die Hem belagen. In het havenziekenhuis té Rotterdam overleed gisteravond de 31-jarige stuur man E. H.. gewoond hebbende te Mülheim Ruhr. Hij was opvarende van het Duitse schop „Weserstein" dat in de Merwehaven lag. Gistermiddag om ongeveer half ze3 bevond de man zich op het. tussendek van 'een der ruimen en, vermoedelijk misleid door de duisternis, i; hij misgestapt. Hij viel in een negen meter lager gelegen on- derruim. Het ernstige verwondingen is hij in het Havenziekenhuis opgenomen, waar hij later overleed. De Russische „Pravda" wijdde gisteren een lang hoofdartikel aan het „beginsel van collectief leiderschap", dat ook reeds in de aankondiging van Beria's val met zoveel nadruk werd beleden. Waarnemers zien hierin een aanwijzing van pogingen om voorlopig na het verdwijnen van Beria een nieuw evenwicht te vinden tussen de overwinnaars. De Pravda maakte een drietal plaatse lijke leiders, die met name genoemd wor den. tot de zondebok van haar critiek. Deze lieden, aldus het blad, konden het maar niet vatten, dat er in de partij geen plaats is voor magnaten, die immuun zijn voor critiek. De leiders, welke hun positie ook moge zijn, voegde hét er met nadruk aan toe, mogen nooit gebelgd zijn over ontvangen critiek en mogen nooit hun persoonlijke trots plaatsen boven de be langen van de staat. Het blad zegt (n'en dêplaise Stalins op treden) dat „het hoogste beginsel van het partijleiderschap ligt in het collectieve leiderschap. Beslissingen van één man In de nacht van Maandag op Dinsdag hebben de communisten in Korea de zwaarste aanval sedert twee jaar ingezet. Vermoedelijk zes Chinese divisies met tezamen 40.000 man vielen een 30 tot 40 k.m. brede sector van het centrale front aan. De linie hiervan wordt hoofdzakelijk door Zuid-Korcanen verdedigd. Volgens een "V.N.-communiqué zijn de Chinezen er, ondanks de krachtige af weer,. in geslaagd verscheidene diepe wig gen te vormen. Op een plaats ten zuid westen van Kimsong waren de communis ten in de vroege ochtenduren van Dinsdag drie kilometer in de geallieerde stellingen doorgedrongen. Naar een woordvoerder van het achtste Amerikaanse leger mededeelde, is de geallieerde linie nog intact; andere berich ten van het front spreken echter van doorbraken op verscheidene punten. De onderhandelaars van de V. N. en de communisten hebben Dinsdagochtend te Pan Moen Dj on een bespreking van 39 minuten gehad- De bijeenkomst leverde geen resultaat op en werd tot Woensdag verdaagd. zijn altijd, of bijna altijd, eenzijdige be slissingen. De partij leert, aldus het blad. dat alleen collectieve politieke ervaring, de collectieve wijsheid van het centrale comité van de partij, gesteund door de wetenschappelijke basis der Marxistisch- Leninistische theorie, de waarborgen geeft voor een correct leiderschap". Het blad gaat dan verder met het geven van aansporingen aan de lagere partij- kaders om toch vooral overal partij'ver- gaderingen te beleggen en de te nemen beslissingen aan een uitvoerige en goed voorbereide discussie te onderwerpen. Maar al te vaak komt het voor, aldus de Pravda, dat partijvergaderingen worden uitgesteld of zelfs vervallen of niet door voldoende leden worden bezocht. De partijleiders moeten er op toezien, dat aan de collectieve beraadslaging de hand wordt gehouden. Zij moeten daarbij voor gaan in zelf-critiek. (Van onze Utrechtse redacteur). Op de conferentie van de „Union inter nationale des chemins de fer", die half Juni in Neuchatel is gehouden, werd gesproken over de mogelijkheid om de be staande internationale verbindingen Parijs Amsterdam, ParijsKeulen en Londen OostendeKeulenRoergebied te versnel len door op deze trajecten doorgaande mo- tortreinen, in casu Dieseltreinen, te doen lopen. Een besluit daartoe heeft men nog niet genomen, maar wel hebben de betrok ken spoorwegmaatschappijen zich voorge nomen deze zaak te bespreken op de tra ditionele Europese Dienstregeling-confe rentie welke in October a.s., vermoedelijk in Athene, gehoudeit zal worden. A

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 1