Gemeenteraadsverkiezing 1953 SUBSIDIE voor kunstkooers SMALFILM-MANIFESTATIES IN ONS LAND houtens Om het gezag van de K.F.C. r VAN Nieuwe infiltratie op Nieuw-Giiinea Plan van Prins Bernliard-fonds Bloemenzeep wint aller harten MELK CHOCOLADEKORRELS DINSDAG 14 JULI 1955 Blijf bij hoofdpijn niet bij de pakken neerzitten, maar neem direct Aspirin (alleen echt met het BAYERkruis), Hr. Ms. Ternate naar Inanwatan x BENOEMINGEN FATHERS VAN MILL HILL VERDRONKEN Advertentie 2. Generaal Sir Francis Festing, Brits bevelhebber in Egypte, zou opgedragen zijn tegen alle aanvallen van Egyptenaren in de zone met geweld van wapenen op te treden. 3. De Britse militaire politie zou op dracht hebben gekregen huiszoekingen te verrrichten om de vermiste soldaat op te sporen. In de afgelopen weken had men het over het algemeen als een vaststaand feit be schouwd, dat het wetsontwerp omtrent de verkoop van de fabrieken voor synthe tische rubber der Amerikaanse regering zonder veel moeite door beide huizen van het Congres zou worden goedgekeurd. Het veroorzaakte grote verwondering, toen na afloop van een bijeenkomst van de bank- commissie van de Senaat de leider der oppositie in de commissie, senator Paul Douglas uit Illinois, tegenover verslagge vers een verklaring aflegde, waaruit bleek, dat alle democratische leden zich tegen het wetsontwerp gekeerd hadden. De senator zeide, dat het wetsontwerp zou leiden tot gedwongen verkoop aan de tegenwoordige exploitanten der fabrieken tegen een prijs sterk beneden de werke lijke waarde, dier fabrieken. Volgens Dou glas zou de regering onderhandelen met 't pistool op de borst, daar het wetsontwerp slechts 6 maanden tijd laat voor de onder handelingen. Verder verklaarde hij, dat de democraten zich met hand en tand tegen het wetsont werp zullen verzetten, aangezien het ver koopplan, zoals het thans ontworpen is, het controleren van de rubberindustrie door 5 grote maatschappijen, die 88 pet. van de industrie in handen hebben, zal be stendigen. De democratische senatoren hebben een drietal amendementen ingediend, waar van het doel was de periode binnen welke biedingen aanvaard kunnen worden tot September 1954 te verlengen en die voor de onderhandelingen tot Juni 1955. Door het derde amendement zou het aantal fa brieken, dat door de grote rubbermaat schappijen kan worden aangekocht beperkt worden. De republikeinse meerderheid heeft deze drie amendementen echter alle verworpen. Volgens democratische kringen te Was- hingtan zal de oppositie niet tot de com- aantal 1.465.871 1.066.772 423.289 384.985 351.177 274.873 72.158 31.774 29.209 Advertentie Het Prins-Bernhardfonds heeft 'n plan ontworpen om te trachten de beeldende kunst in het Nederlandse culturele leven weer die plaats te doen innemen die zij verdient. De koopkracht op het ogenblik ten aanzien van kunstwerken moet praetisch als nihil worden beschouwd, hetgeen in hoge mate een gevolg kan worden geacht van maatschappelijke oorzaken. Immers uit het feit dat er museumkringen be staan met 10.000 en meer leden, welk aantal nog voortdurende toeneemt, moet worden afgeleid, dat er in ons land zeker een intense belangstelling voor beelden de kunst aanwezig is. Een oplossing hiervoor is vanzelfspre kend minder eenvoudig dan b.v. in het toneel- en muziekleven, waar een over heidssubsidie het onmisbare voortbestaan waarborgt. De vraag is nu opgeworpen of het mogelijk zou zijn, in plaats van de beeldende kunstenaar maatschappelijk te steunen het publiek in staat te stellen, door middel van een subsidie, volwaar dige kunstwerken aan te schaffen tegen een gereduceerde prijs. Hierdoor zou de kunstenaar weer het gevoel kunnen krij gen ergens voor te werken, doordat er dan een grotere markt zal zijn voor zijn werk. Besprekingen hierover zijn gaande met deskundigen en met de kunstenaars-orga nisaties, die een grote belangstelling aan de dag leggen. Niet alles in de wereld van de kunst is te regelen, maar de alge mene conclusie van alle tot nog toe ge voerde besprekingen kon toch zijn, dat nadere bestudering van de opgeworpen gedachte zeer gewenst is en dat een proefneming zeker tal van nu nog onbe kende gegevens kan opleveren. Uiteraard vergt de practische uitvoe ring van een dergelijke proef een grote voorbereiding, omdat voorop moet staan dat de vrije kunst zo goed mogelijk wordt gediend teneinde het schilderij en het beeld weer hun normale functie te laten innemen door de vrije wisselwer king van de beeldende kunstenaar en het opnemend publiek. Op Zondag 12 Juli heeft de algemene Overste van de St. Joseph Congregatie van Mill Hill, o.a. de volgende benoemingen bekend gemaakt: Missles: Kuchlng-Serawak: Broeder Alexander van der Drift (uit Delft); Nieuw Zeeland: Father P. Bierbooms (uit Roosen daal); Kampala (Uganda: Father S. Panne keet (uit Schagen), Breder Herman Dob- belmann (uit Oosterbeek); Basankusu (B. Congo): Father W. Hoenderboom (uit Zieuwent); Philippijnen: Father L. van Hout (uit Gennep); Buea (Kameroen): Father G. Ballering (uit Den Haag), J. Kelder (uit Zevenhoven), B. Stukart (uit Rotterdam); Kisumu (Kenya): Father J. de Wolf (uit Rotterdam); Malakal, Soedan: Father P. Kok (uit Hoorn); Tororo, Oegan da; Fathers J. Rikhof (uit Zenderen) en A. Welsing (uit Nijmegen). Colleges en huizen: Freshfield: Fathers W. Dekker B. A. (uit Hoorn), A. Vaneman (uit Zoeterwoude) en Broeder Norbert Heesterbeek (uit Heemskerk); Roosendaal: Father J. Houben (uit Roermond); Tilburg: Fathers H. Neeven (uit Haarlem), S. van der Meer (uit Den Helder); Hoorn: Father P. Payens (uit Edam); Burn Hall: Father Th. Koopmanschap (uit Naarden); Court- field: Broeder Willibrord Dekker (uit Ob- dam); St. Louis (Amerika): Father H. Jans sen (uit Baarlo). Hogere studies: Rome: Father J. Burg man (uit Hengelo); Cambridge: Father J. van Schagen (uit Heer Hugowaard). (Van onze correspondent) Te Mastenbroek, gemeente Zwollerker- spel, is de 22-jarige boerenknecht D. A. die aan toevallen leed, in de Bisschop»» wetering geraakt en verdronken. Amateurs filmen een binnenhuis-scene

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 3