In één week sneuvelden Koblet en Robic twee favorieten. Overpeinzingen op rustdag de laatste Terugblik op de Gymnaestrada in de Candidaat - wereldkampioenen vaderlandse ploeg Maar eerste zorgonbeschadigd door de Alpen een koel glas O VVO had aan HHC handenvol ml België versloeg Denemarken TOUR DE FRANCE 1953 Op de winnaar van vandaag Oprechte lof voor knappe organisatie DE NEDERLANDSE EQUIPE En bovendien verloor VVGA van Ajax Zwaar programma voor Engelse voetbal-ploeg Europese zone-finale Davis Cup Competitie-indeling 3e en 4e klas West II DINSDAG 21 JULI 1953 PAGINA 3 Door MARTIN W. DUYZINGS. MONACO, Maandagavond. Louison Bobet moest vluchten Er stond, vanmorgen vroeg al, een grote menigte van geestdrift blakende Bobet-fana- tici voor de majestueuze ingang van het Palace Hotel aan de Avenue des Sitronniers. Ze hadden er Zondagavond tot ver na twaalf uur gestaan en de gendarmen van Monaco die er stuk voor stuk uitzien, alsof ze vijf minuten geleden nog als figuranten optraden in een, van pure, weke romantiek haast knappende operette-film, hadden er, op spe ciaal verzoek van Marcel Bidot, die met zijn Franse equipe geen oog dicht kréég van al de herrie onder zijn slaapkamerraam, met geweld een eind aan moeten maken. Doch vanmorgen stond die menigte daar opnieuw en toen, rond het middaguur, Louison Bobet, gehuld in een opwindend shirt, dat zelfs in Palm Beach nog wel opzien zou heb ben verwekt, voor de lunch naar de eetzaal wilde, ging de koppige massa dwars door een verbijsterd politiecordon en holde ze, niet zonder gerinkel van het omringende vaatwerk, die eetzaal binnen om een handtekening. Men vond vanavond die menigte daar opnieuw. Ze wist toen nog niet, dat men de Franse crack via een dienstuitgang zijn vrijheid teruggegeven had en dat hij nu ginds in Nice, achter een donkere bril, in een klein, doch niet van faam ontbloot restaurant met enige intimi zijn vier dagelijkse biefstukken zat te verslinden. En vermoedelijk zou men, zoals verleden week tijdens de rustdag in Bordeaux, Louison Bobet ook vandaag hier in Monaco met rust gelaten hebben, als het in de Tour verder allemaal volgens de ver wachtingen gelopen was. Koblet via de twijfel naar zijn uitschakeling Franse hulptroepen LOUISON BOBET Nu of nóóit En tóch kan het heel anders gaan Een overwinning dus voor Louison Bobet? Doch men vergete niet, dat het ditmaal geen normale Tour geldt; men vergete vooral niet, dat er nog altijd enige franc-tireurs rondlopen in deze karavaan en dat ze niet van plan zijn Monsieur Bobet en diens vrienden in deze laatste Tour-week ongestoord hun gang te laten gaan. Als het aan dat gezelschap ligt een gezelschap, waarin Wout Wagtmans, Van Est en Gerrit Voorting een uiterst belangrijke rol spelen dan is deze Tour nog niét gereden en dan blijft het mo gelijk, dat men voor het eerst se dert 1947 vóór de start van de laatste, doorgaans zo opmerkelijk saaie etappe, nog altijd niet met zekerheid voorspellen kan wie men tien uren later in het Parijse Pare des Princes als winnaar van deze Tour begroeten kan! RONDE VAN FRANKRIJK 1953 naute$. Alpcs Van Robic naar Louison De Tour kreeg, geen dag later, een nieu we favoriet. Geen tijd voor „jodeln - :êfL lipt L «SÉ;* AMm Mm KEES PELLENAARS SCHULTE BEHOEFT NIET TE BETALEN Frankrijk's hoop: Bohet Tour-winnaar Het liep men heeft u dat uitvoerig gemeld in deze Tour wel héél anders dan men verwachtte. Er gebeurden in feite vrijwel niet anders dan verrassende din gen. Terwjjl de grote favorieten, Koblet. Bobet cn Bartali van plan waren zich te weren tegen het nieuwe Tour-reglement, dat de beslissing in deze Tour van de ber gen naar de (min of meer) vlakke etappes wilde verplaatsen; terwijl ze. daarom, als in onderlinge afspraak besloten de race in ieder geval tot aan de Pyreneeën „dood" en onder controle te houden, zoals dat ook bij vroegere gelegenheden wel gebeurde, gingen onmiddellijk enige franc-tireurs van het genre-Wout YVagtmans en Fritz Schaer met deze Tour volkomen aan de haal en hadden ze in de rijen der groot heden al een opmerkelijke hoop panwk gezaaid nog vóór deze Jubileumronde drie dagen oud was. Hun voorbeeld werkte kennelijk aan st.ekelijk en er was geen dag tussen Straatsburg en Pau. of de «r°°the^,®£ tóch loren op het een of andere ogenblik tóch even de controle over het peloton, dat zien van een wapen bediende, waarnaar men vroeger, toen Fausto Coppi a-s alleenheer ser door deze monsterrace fietste, nauwe lijks durfde grijpen: de aanval, niets anders dan de aanval Dat wapen leverde opmerkelijke succes sen op, doch aan de voet der Pyreneeën was het niettemin nog altijd zo. dat de beste klimmers onder de grootheden Koblet, Robic, Bobet en Bartali nog steeds 'blakend van zelfvertrouwen tegen de eerste de beste col, de Aubisque. op stormden. Doch toen men. dit avond in Cauterets de balans van de eerste py^e" neeën-veldslag opmaakte was er van dat zelfvertrouwen zo bar veel niet meer over. Koblet had Cauterets niet eens gehaald en het jammerlijke aan de valpartij, die hem uitschakelde tijdens de afdaling van de Soulor was wel.... dat ze vermoede lijk niet zou zijn ontstaan, ais de Zwitser niet in een krankzinnige afdaling, waarin hij véél te veel risico's nam, nog een laat ste poging had willen doen om, met wat adembenemende wieleracrooatiek, een na derende nederlaag goed te maken. Want op het moment van zijn val was Hugo Koblet dichter bij een nederlaag, dan bij de overwinning, die hij ver wachtte. In de tweede helft van de be klimming van de Aubisque zat de Zwit ser die. met veel vertoon van macht, zelfs Robic (op eigen terrein!) achter plaats, dat er, alle Franse Doem-tara ten spijt, slechts weinig overtuigends gezeten had in de overwinning van het Bretonse mannetje. Dat bleek een <-ag later. Het mannetie ging in het peloton ten onder, terwijl zijn ploegmaat Mahé hem de gele trui weer ontrukte. Het had z.ch niet eens verdedigd het mannetje Het nam de ne derlaag met een schouderophaal en ver moedelijk hoopte het, dat net in de Alpen „ün slag zou kunnen slaan. Doch wéér een dag later, toen Mahé ziin gele trui moest afstaan aan een an dere Breton, Mallejac, ging het manne tje tijdens een afdaling, wat ongelukkig legen de vloer, haalde het met meer dan een half uur achterstand de finish in Béziers, wist het meteen, dat het zijn hoop op een overwinning nu volledig up kon bergen en bleef het, de volgende ochtend, jammerend in Béziers achter: ook zün Tour was gereden! Het was in diezelfde etappe, dat de Frans.e nationalen eindelijk voor een coup-de-theatre hadden gezorgd. De vier sterksten van de Franse nationale equi pe: Bobet, Geminiani, Lauredi en Rol land, hadden met een uitstekend op gezette aanval grote bressen gehakt in het peloton en hoewel zij het niet brachten tot een rechtstreekse attaque op de gele trui, slaagden zij er in ieder geval in Bobet te manoeuvreren in een positie waarin hij, naar heel Frankrijk gelooft, zijn Tour-overwinning slechts voor het grijpen heeft. Enige hinderpaal: Astrua En inderdaad: Louison Bobet, die men vijf jaar geleden reeds een overwinning in de To.ur voorspelde, heeft nimmer een betere kans gehad met de gele trui aan de haal te gaan. De enige tegenstander van werkelijk groot formaat waarmee hij in theorie, nog af te rekenen heeft, is de Italiaan Astrua en hoewel die Ita liaan bijzonder attent en uitgekookt fietst en zich bovendien op het ogen blik' verheugen mag in de steun van de complete Italiaanse Squadra, Gmo Bar tali inbegrepen, begint hij langzamer hand vermoeidheidsverschijnselen te ver tonen. Bovendien heeft hü, zoals iedereen, straks in de Alpen slechts weinig nut van een equipe die hem, naar in de Py reneeën bleek, in de zware klimpartijen slechts van op een afstand volgen kan. De enige in de Italiaanse Squadn, die hem wellicht kan assisteren is, nog steeds, Gino Bartali, die in de Alpen al tijd beter geklommen heeft dan in de Pyreneeën en die Dinsdag reeds, in. de etappe MonacoGap over ruim 260 kilo- hem, door de grote afstand, veel beter ligt dan de dit jaar zo korte, doch felle Pyrenéeën-etappes. Een Is er, intussen, in het Franse kamp niet geheel zeker van, dat Bobet reeds in de Alpenetappes zijn grote slag zal kunnen slaan. Men is trouwens helemaal niet zeker van Bobet, die zich de ene dag gedraagt als een groot kampioen en een dag later als een zie lige, hulpeloze debutant. Doch als Bobet er in slaagt zich in de Alpen te ontdoen van de enige, werkelijk ge vaarlijke tegenstander, die hem in theo rie nog rest, de Italiaan Astrua, dan zal, meent men, ook ditmaal in Brian- COn deze Tour reeds gereden zijn en krijgt Bobet bovendien in de tijdrace nog een kans om ziin voorsprong op Astrua verder op te voeren. Over de kansen van Mallejac, de Bre ton, die zich sedert Béziers aan de gele trui heeft vastgeklampt, maakt men hier in Monaco niet veel drukte. Op de eer ste plaats klimt hij niet van het beste en hij is stellig geen groot man in een tijdrace. Doch bovendien zal hij, als het er op aankomt, ongetwijfeld wel eieren voor zijn geld kiezen. Men zou het in Frankrijk hoogst kwalijk nemen als hij Bobet dwars ging zitten en stellig zou hij dat tot zpn schade merken aan het aantal baan- en criteriumcantracten, waarmee men ook hem na afloop van deze Tour zal overladen als hij zijn gemak houdt. Want dat is wel da grootste troef in Bobet's handen: als hij Astrua in een der Alpenetappes vloert, dan kan hij onder de Franse regionalen ten behoeve van de laatste etappes, net zoveel vreem de hulptroepen vinden als hij maar wil. En nü reeds had men de indruk, dat met name de Parijse ploeg haar diensten al ter beschikking van Frank rijk's eerste favoriet heeft gesteld. 22JUL I-I «'ETAPPE 23 JUL 19'ETAPPE 24JUU- 20'ETAPPE Prov/nc/9 gnngtn 20°Etapp« Lyon-St.Eti«nne 24JuIi 70km Tijdrit beigcn langs het pad COUBS AANGEGEVEN r coc t>e ¥**t y i COL If ITO AR D tseoté J COC DULAUTARtTiOSau ST.GEfllS l9°Etapp« Briancon-Lyon 2 3Juli 227ki» «MDRNANT ST. JE AH DE ftOUSNAT Vicnnc N, st.étienne< HOI RA N S r«nobl« UVCt REEDS AFGELEGD ETAPPEN «•-19-ao NOG AF Tf LEGGEN VIZlLLt SOU RG O'O l SAN 6RIANC0N 18* Etappe Gap'Brtanfon 22 Juli !65km LS LAUZCT OOM V PELT De Gymnaestrada-ploegen zijn afge reisd. met een schat aan herinneringen en vriendschap, met een portefeuille vol technisch studiemateriaal. En zelfs als wij een dag afstand nemen, ook dan blijft de conclusie, dat deze eerste Gymnaestrada een overweldigend succes is geweest, een mijlpaal in de turngesehiedenis. Niet al leen voor de duizenden dames en heren, jongens en meisje uit de veertien landen, maar ook voor de technici en de vaklui, de experts op turngebied, die, uit alle de len van de wereld gekomen, tot zelfs uit JajSan, op deze Gymnaestrada een voor jaren toereikende schat van ervaringen en studie hebben opgedaan. En allen zijn dan ook vol lof. Voor het gelukkige Nederlandse initiatief, dat tot deze Gymnaestrada heeft geleid, voor de enige juiste vorm waarin dit turnfestijn was gegoten: geen wedstrijden doch al leen maar demonstraties als een „congres zonder woorden" in de sfeer van vriend ■schap-blijheid-studie, geen winnaars en verliezers, doch alleen maar leren en laten leren. Lof ook voor de voortreffe lijke organisatie zonder één wanklank, 'n organisatie die aan alles had gedacht en die een zo prettige en behaaglijke sfeer wekte, dat deze week in Rotterdam voor de duizenden Gymnaestrada-isten inder daad een stuk van hun leven is gewor den. En als wij zo maar eens lukraak een'Zweed of een Duitse, een Zwitser of een Belgische, een Welshman of een Noorse vroegen „hoe het hun beviel", dan was er steeds voor alles maar één groot en overvloedig en oprecht-hartelijk compli ment. Het begon metTrinidad, dat als eerste land voor deze Gymnaestrada in schreef maar verder nooit meer iets liet horen. Amerika schreef in en later af, zich gelaten had, te worstelen met een j meter, een rit te verwerken krijgt die inzinking, die hem van de „pédaleur de charme'' opeens maakte tot een dood- MONACO, Maandagavond. Er lag, in Monaco, in de Permanence, een onbedaarlijke hoeveelheid post uit het vaderland te wachten op onze Nederlandse equipe en de over winning van Wim van Est veroorzaakte een nieuwe, oog altijd niet ophoudende stroom van felicitatie-telegrammen uit alle hoeken van ons vaderland. Doch de I el, die nog steeds niet over een particuliere secretaris beschikt om al zijn fan-mail te beantwoorden, legde al die brieven en tele grammen keurig op een stapel: „lot na de Wereldkanipioenschappen, als het seizoen ten einde is gewone, hijgende en ploeterende ..dwangarbeider van de wielersport". Tóen al was het duidelijk, dat Koblet er niet in zou slagen zich in de Pyreneeën reeds van zijn tegenstanders te ontdoen Tóen reeds twijfelde men er aan, 01 Kobiet inderdaad wel Tour zou kunnen winnen en dót was het wat hem tot die dolzinnige daalpartp verlokte Dat de dreiging van een nederlaag was zonder twijfel de voornaamste oorzaak van zijn noodlottige val. De favoriet heette Jean Robic. Doch men signaleerde u reeds dezelfde avond op deze Advertentie leineken (Van onze honkbal-medewerker) Er zal heel wat moeten gebeuren wil het landskampioenschap OVVO ontgaan. In een goede wedstrijd won de Kruislaan- club met 20 van IIHC en de andere ge gadigde voor de titel in afd. B. VVGA, verloor met duidelijke cijfers van Ajax (0—4). Toch kon Ajax zijn positie op de rang lijst niet verbeteren, daar RCH tegen Kennemerland niet genoeg fouten maak te om de wedstrijd te verliezen (13—9). Verrassend was de overwinning van Blauw-Wit op Schoten, waardoor de club van Keulemans in de gevaarlijke zone blijft, te meer daar TIW er in slaagde een punt op ABC te veroveren (3—3- Door deze uitslagen is te stand. Afd. A.: OVVO 9—16; RCH 9—12; AJax 9—11; Schoten 9—8; TIW 8—7 Afd. B.: VVGA 9—11; HHC 10, B, ■Wit 5—6; ABC 9—5; Kennemerland 9—z. Ondanks een slechte vijfde innings van RCH met legio veldfouten kon Kennemer land niet winnen, daar de thuisclub in haar zesde slagbeurten het werpen van Hein Winter overmeesterde en daardoor zijn verlies in de voorgaande innings weer kon goed maken. Een hevig slotof- fensief van de bezoekers werd door de thuisclub afgeslagen, waardoor RCH zijn tweede plaats op de ranglijst behield. RCH 3-0-0-3-0-6-0-1-x =- 13 Kennemerland 1-0-1-0-5-0-0-0-2 9 TIW profiteerde in de 3de innings van een aantal fouten in het ABC-veld en kon eonder een honkslag te geven twee pun ten scoren. Lang plezier hadden de be- •oekers hiervan niet, want door een fraaie driehonksiag van Marsland na een vrije loop en een fout van Kretzscbmar was de stand gelijk. ABC nam in zijn vijfde slag beurt de leiding door Kraal, die van Mier- lo sloeg. Het duurde tot de zevende innings eer TIW succes had. Door honk- slagen van Ab. Teyema en van Lieshout werd het 33, ABC 0-0-2-0-1-0-0-0-0 3 TIW 0-0-2-0-0-0-1-0-0 -» 3 Ajax heeft niet veel moeite gehad met VVGA, dat op het werpen van Duinker. gesteund door goed veldwerk geen vat kon krijgen. Alleen Jansen was goed voor twee honkslagen, maar dit was niet voldoende om tot scoren te komen. Ajax ging goed van start door een driehonk siag van Wim Prins, die door een fout van Hennie Brands een punt opleverde. Hordijk en Ruud Kok zorgden voor 0—2, waarna Ajax in zijn zevende slagbeurt oog 2 maal scoorde op een tweetal veld fouten en een honkslag van Her Kok. VW.G.A. 0-0-0-0-0-0-0-0-0 - 0 Ajax 1-0-1-0-0-0-2-0-0 4 Na gedurende acht innings in de meer derheid te zijn geweest, hetgeeen resul teerde in een 3-0 voorsprong, zag Scho ten zich m de laatste Blauw-Wit slag beurt de zege ontgaan. Terwijl Blauwt Wit in die eerste 8 innings aileen door Nusse, Linke en de Wilt een honkslag had zien geven, kwamen nu Koblenz en Linke met een twee honkslag voor de dag, gevolgd door honkslagen van de Wilt en Geestman, hetgeen de bezoekers met een doorgeschoten bal 4 punten opleverde. Door goed werk van Geest man kon de thuisclub het niet verder brengen dan één punt in zijn laatste slag beurt. Schotep 1-0-2-0-0-0-0-0-1 4 Blauw-W. 0-0-0-1-0-0-0-0-4 - 5 H.H.C. met Hofstra als werper heeft O.V.V.O. goed partü gegeven en slechts met beseheiden cijfers van de landskampioenen verloren. De thuisclub nam in de eerste innings de leiding door Altink, die na 4-W(jd, een opofferings slag van Charles Urbanus en een honk slag van Hannie Urbanus kon scoren. De tweede iiftiings zou zonder een fout van invaller Hazert puntloos verlopen on danks een fraaie tweehonksiag van de Lugt. Nu leverde deze fout O.V.V.O. zijn tweede punt op. Het was tevens het laatste, want zeven innings lang hield het H.II.C.-veld stand tegen het O.V.V.O. bombardement. Ofschoon de bezoekers in de vierde en vjjfde slagbeurt twee honken bezet kre gen konden zij niet tot scoren komen. In de vierde slagbeurt zorgde Jan Smidt voor een ontijdig einde door zijn team genoot Vrenegoor tussen de honken voor bij te lopen en in de 5e innings maakte Hannie Urbanus door tweemaal 3-slag en Wev met een vangbal een einde aan de H.H.C.-lllusies. Drie handgeslagen ballen in de laatste H.H.C.-slagbeurt werden door Charles Urbanus. Rozendaal en wederom Char les Urbanus foutloos verwerkt, hetgeen een no-run zege voor hun werper be tekende. OVVO 1-1-0-0-0-0-0-0-0 2 H.H.C. 0-0-0-0-0-0-0-0-0 - 0 Overgangsklasse A: DWSDeVole - wijekers 16-17; E.H.S.—VLV.GA, 2 11-0 (E.H.S promoveert); S.C, Haarlem E.D.O 3-4; R.F.C.—Sparta 6-13. Overgangsklasse B: The Catchers D.O.S 3-3; D.E.C.—H.C.K. 8-11; Schoten 2H.F.C. „Haarlem" 15-14; T.Y.B.B.— Zeeburgia 12-9. Want het staSt nu al vast, dat de leden van de Nederlandse ploeg tussen 't einde van de Tour en de Wereldkampioenschap pen, die eind Augustus ju Zurich en Lugano gehouden worden, weinig ge legenheid zal vinden om de corresponden tie, waarop men hen in deze Tour ver gast, af te doen. Het regent (zoals we gisteren overigens reeds meldden sportredactie) nu reeds baan- en crite riumverbintenissen voor onze, met zoveel Toursuccessen overladen ploeg en er zijn ook buitenlandse experts, die verwachten, dat het met die contracten-regen ook na de Wereldkampioenschappen voor een hunner niet gedaan zal zijn. „Er zit", zo zei <>ns vandaag Alfredo Roghi, voorzitter van de Italiaanse sport journalisten, die deze Tour met aandacht volgt, „er zit een wereldkampioen in de Nederlandse equipe"- Men had ons dal al eerder gezegd en men doelde daarbU in de eerste plaats op Gerrit Voorting en Jan Nolten. Doch sedert Wim van Est gisteren heeft laten zien, dat hjj practisch alles kan, zo gauw hij zjjn topvorm te pakken heeft, behoort ook hij tot de grote favorieten voor het Wereldkampioenschap, dat Fausto Coppi ook graag zou willen winnen! Doch intussen is deze Tour dan nog niet ten einde en wacht onze jongens nog een zware week waarin ze, als het maar éven kan, niet alleen met een vierde etappe overwinning, doch bovendien met enige winst in het algemeen klassement aan de haal willen gaan. „Als we de Alpen zonder al te veel schade overleven", zei Pellenaars van avond, „dan krijgen we vóór Parijs wel licht tóch weer een of twee mannetjes onder de eerste tien en dan maken we zeker geen slechte kans op de eerste plaats in het ploegenklassement". In afwachting daarvan bezorgde de Pel zijn jongens vandaag een even nuttige als aangename rustdag aan de Cóie d' Azur. Het hele gezelschap lunchte van middag uitvoerig bij een bevriende Ne derlandse relatie in Menton en reed daarna naar Nice, waar een Italiaanse bandenfabriek een speciale ontvangst voor onze renners had georganiseerd. Zo haalde Pellenaars zijn teamleden dan enkele uren achtereen uit de sfeer van deze Tour en deze kortstondige vlucht uit de race, die haar deelnemers nu al bijna drie weken lang gevangen Vacature voor particulier secretaris houdt, moet voor onze jongens geweest zijn als een verfrissend bad, waarin men zich, vrij ademend, rustig wapenen kan voor de laatste acte van het grote Tour drama dat ons deze week nog te wachten staat. evenals helaas ook Frankrijk; en op het laatste nippertje trokken Polen en Joego slavië zich terug maar meldde Italië zich na de termijn aan. En zo bleef het een improviseren in de organisatie tot aan de laatste dag, passen en meten, tot alles dan tóch nog wonderwel klopte; de huis vesting, de voeding, de samenstelling der programma's, de excursies, de tramabon nementen, enzovoorts, enzovoorts. En het is niet te verwonderen, dat een man als Koos van Driel, die in vrijwel elke commissie met het secretariaat was belast, menig etmaal niet uit de kleren is geweest. Mannen als deze, die "het zwaarste werk hebben opgeknapt en dan noemen wij L. M. Kool, A. Schwan- tje: J- W. Lensink, A. Roodzant, A. J. Schutter hebben ongetwijfeld zeer grote hulde verdiend. En dat is ook de mening van de organisatie-voorzitter mr C. J. N. van Dongen, die naar waarheid kon getuigen dat het allemaal voor hon derd procent geklopt had. En hoq heeft de technische commissie, onder leiding van de man die deze Gym naestrada heeft uitgedacht en ont worpen: J. H. F. Sommer, technisch pre sident van het K.N.G.V., niet voor een perfecte outillage op de 'terreinen en in de zalen gezorgd: de prachtige vloeren van kurklinoleum (waar de bui tenlanders wèg van waren), de geluids versterking, de verlichting, het altijd secure tijdschema, enz. Het was allemaal af; en onder deze uiterst gunstige om standigheden moet het voor elke ploeg een dubbel plezier zijn geweest om te werken en het beste van haar land op gymnastiek-gebied te demonstreren (en bij elke ploeg een opmerkelijk muzikale begeleiding). Kilometers film zijn er on deze Gym naestrada afgedraaid en, vrijwel zonder onderbreking snorden de camera's. Want telkens als men een bijzondere oefening van een buitenlandse collega zag opvoe ren en er was om de haverklap iets bijzonders greep men naai- de film om dit studiematriaal vast te leggen. Het waren voor de technische kenners wel hoogtijdagen, die elders voor nog heel lang zullen worden bewaard. En omdat voor deze experts de studie het zwaarst woog, kwamen zij met tientallen naar de speciale demonstraties welke AspSsia, een der hoogst gereputeerde clubs van... Europa!, voor hen in haar eigen zaal aan de Graaf Florisstraat hield. En ook voor de „gewone" gymnasten en hun supporters is deze week iets ge weldigs geweest, door 't sportieve festijn, maar ook de vriendelijkheid en gastvrij heid èn door de perfecte organisatie waarmee Rotterdam hen deze week heeft omringd, door de vriendschap welke in onze Maasstad gedurende een week op Gvmnaestrada-niveau is opgebloeid. Voor dit alles is de F.I.G.. als federatie van de gehele internationale gymnastiek- .ieugd, zowel jegens het K.N.G.V als aan Rotterdam grote dank verschuldigd. Die dank is dan ook in alle talen uitgespro ken, uit talloze oprechte harten, waarin Rotterdam zich een plaats heeft ver worven Het Engelse voetbal-elftal gaat weer een zwaar seizoen tegemoet, want be halve de jaarlijkse serie wedstrijden om het kampioensohap van Groot Brittan- nië, die dit jaar bovendien zullen gel den als voorronde voor het Wereldkam- pioenstournooi. waarin twee Britse lan den in de finale der laatste zestien komen, zijn de volgende „super-mat- c"hes" geprojecteerd: 21 October te Londen: Engeland tegen het Europese F.I.F.A.-elftal, bij gelegen heid van het jubileum van de F A. (En gelse Voetbalbond). 25 November te Londen: Engeland tegen Hongarjjë, waarin de Tommies het gevaar Jopen dat zij eindelijk hun trotse ongeslagen thuis-record zullen verliezen. 16 Mei te Belgrado: Joego Slavië tegen Engeland. 23 Mei te Boedapest: Hongarije tegen Engeland. Waar dan waarschijnlijk nog het fi- nale-tournooi om het Wereldkampioen schap in Zwitserland bijkomt. Europese voetbal-kampioenen 1952: Engeland: Arsenal, Schotland Glasgow Rangers, België FC Luik, Frankrijk Reims, Italië Internazionale, Duitsland FC Kaiserslautern door een 41 zege in de finale tegen Stuttgart), Luxem burg Niedercorn. Zweden Malmoe FF, Noorwegen Larvik Turm, Denemarken Boldklubben '93, Zwitserland Basel, Spanje FC Barcelona, Portugal Spor ting Club Portugal, Oostenrijk Austria, Zuid Slavië Rode Ster Belgrado, Grie kenland Panathinaikos. Gerrit Schulte behoeft de boete van 1000.hem destijds door de sportcom- missie van de K.N.W.U. opgelegd wegens het niet starten in he tachtervolgingsnum- mer bij de Nederlandse Baankampioen- schappen te Amsterdam, niet te betalen. De protest-commissie van de Wielren Urne heeft Schulte de boete op „juridische gronden" kwijtgescholden. Zoals bekend liet Schulte verstek gaan omdat hij er de voorkeur aan gaf bij de beslissingswedstrijd PSVEindhoven in zijn zaak, het restaurant van het BW- stadion, te blijven. Het voetbal-tournooi om de Copa Rio is een volledig succes voor de Zuid- anwrikaanse cltibs geivorden. Trou wens, toen puntje bij paaltje kwam, waren er slechts twee Europese ploe gen die de reis naar de Brazilaanse hoofdstad waagden: de Portugese club Sporting Lissabon en de Schotse ploeg van de Hibernians (van wie men in Rio veel verwacht had, omdat ztj, ten koste van o.a. de Engelse en Schotse kam pioenen Arsenal en Glasgow Rangers, het Kronings-tournooi hadden gewon nen). Het werd voor die twee eenzame Europese clubs een sof. Beide eindigden met één gelijk spelletje en zonder ver dere punten, in haar groep onderaan. De rest was voor de Zuidamerikanen en het was Brazïlie's topclub Sao Paolo FC (ook in Nederland bekend) die in de finale Vasco^da^Goma versloeg. De aanvoerder van het Hongaarse elftal, dat in Helsinki het Olympisch tournooi won, leger-majoor Puskas (linksbinnen), is topscorer in de Hon gaarse voetbal-competitie. De Arsenal-spil Ray Daniel, interna tionaal van Wales, zal in het volgend seizoen voor Sunderland uitkomen (waarin Wales' nationale midvoor Tre vor Ford ook al speelt). Na aanvoer der Joe Mercer en binnenspeler Jim Logie een derde gevoelig verlies voor de Gunners, ook al kregen zij voor Da niel 300.000 gulden. Kranig heeft de Belgische ploeg de Europese zone van de Davis beker ge wonnen Zij sloeg achtereenvolgens Hon garije te Budapest, Engeland te Brussel, Italië te Brussel, en nu Denemarken, met 32 op eigen banen, te Kopenhagen. Van de Denen is echter Nielsen, de finalist van Wimbledon, ongeslagen in enkelspel uit de verschillende wedstrijden geko men. Het is de jonge Brichant geweest, die zijn land, zoals trouwens gehoopt en ver wacht werd, de zege gegeven heeft. In de vierde partij van de wedstrijd, waarin Beelgië door het winnen van het dubbel spel op 2—1 gekomen was. versloeg hij, na twee uitermate spannende sets, XJlrich met 7—5, 5—7, 6—3, 6—3. Het keerpunt van de op hoog peil staande en zeer snel gespeelde partij, met Brichant aldoor in de aanval, veel riskerend, kwam bij 3—3 in de derde set. Toen werd Uurich's spel onzeker en het hervond de scherpte van passeren, vooral met backhand, niet meer. In de laatste partij was er, al stqnd de zege dan reeds vast, een vinnig gevecht tussen Washer en Nielsen, doch evenals in de eerste partij kwam er een keerpunt in de derde set, een sterk overwicht van Nielsen. Deze won met 86, 6—8, 62, 6—4. De Belgische ploeg zal nu in December de verre reis naar Australië moeten ma ken om daar eerst in het veld te komen tegen India, dat als enig land winnaar is van de Aziatische zone. De winnaar van deze wedstrijd komt tegen de win naar van de Amerikaanse zone, ongetwij feld Amerika. En de winnaar hiervan tegen Australië, dat de beker moet ver dedigen. Canada heeft de Davis Cup wedstrijd (eerste ronde Noord-Amerikaanse zone) tegen Mexico met 3—2 gewonnen. In de tweede ronde (halve finales) komt Ca nada tégen Cuba uit. De andere halve eindstrijd gaat tussen de Verenigde Sta ten en West-Indië. De K.N-V.B.-competitieleidér voor de 3e en 4e klassen in district West II, de heer Van der Slik, is er weer het eerst bij om zijn indeling voor, de competitie 1953—54 te publiceren, welke indeling wij ontlenen aan het jongste nummer van de „Sportkroniek", officieel orgaan van de K.N.V.B.: 3e kl. A (2041Alphen. BMT. HBC. Hi], legom Lugdumim. De Postduiven. R.K. AW, TYBB. VIOS. Wassenaar, Wilhel mus. Zandvoortmeeuwen 3e kl B (205); Archipel. BEC. Blauw zwart 'Excelsior '20. GDA. Hoek van Holland. HPSV. Laakkwartier. LFC, The Rising Hope, Scheveningen, WP. 3e kl. C '206): Alblasserdam, DCL DHZ, Flakkee. Hillesluis. De Hollandiaan Overmaas, Papendrecht. RDM, Sliedrecht Slikkerveer. Spartaan '20. 3e kl. D (267): Ammerstolse S.V-, CKC, Dubbeldam. Leonidas. Moordrecht. ODS. SVW, Transvalia, VDL, VFC. VOC. Wad- dinxveen- 4e kl. A (208): ASC, Concordva (H.j, DOSR Graaf YVillem II VAC- Lisse, Meerburg. Roodenburg. SJC. Teijlingen, THB. VVSB. Warmuda. 4e kl. B (209): BTC Celeritas, Concor dia Cromvliel. Delft, 's Gravenzande. Naaldwijk. Oliveo. Rijswijk, Tonegido, Voorburg. Westlandia. 4e kl. C (210)ADS Alphia. DJS. EDS Maasstraat. Olympia^ RAVA. RVC. SMV, Spoorwijk Te Werve.Westerkwartier. 4e kl. D (211): DONK, DSO. GSV, Haastrecht. Lekkerkerk, Moercapelle, Oudewater. Schoonhoven, Stolwijk, Unio VEP. Woerden 4e kl. E (212)DHL. Duno. Full Speed Hillegersberg. Lenig en Snel, De Mus sen. 't Noorden. PDK. Quick Steps, Steeds Volharden. VDS. Zwart Blauw. 4e kl. F (213): Aeolus, Bolnes. DDC. DRL, DZB. FSV-Pretoria. GLZ. NADO'V Nieuwenhoorn .PFC. Schiebroek. SIOD. 4e Ikl. G (214)r Belvédère. DHS Dindua. Dirksland Hermandad. HWD, OVV. Poortugaal, Rookanje URSUS. Wit-Rood-Wit. Zuiderster 4e kl. H (215): ASW. DEH. Gelukvo- gels 's Gravendeel. Hardinxveld, Heu. ■kelum. HION, LSV, OSS, RCD, Strijen. Zwïjndrecht. Res. Ie kl. (216): ADO 2. CW 2. DFC 2, Excelsior 2, Feijenoord 2. Neptunus 2, RFC 2. Sparta 2, SW 2, Xerxes 2. Res. 2e kl. A (217): ADO 3, DHC 2. Excelsior 3. Feijenoord 3, Hermes-DVS 2. Quick 2, Sparta 3. SW 3, VUC 2, Xer xes 3- Res. 2e kl. B (218): Feiienoord 4. Fortu. na 2. HW 2, ONA 2. De Postduiven 2. Scheveningen 2. Sparta 4, SVV 4, UVS 2. VUC 3. Res. 2e kl. C (219): Coal 2. DFC 3. EBOH 2. Emma 2. HOV 2. Leerdam 2. Overmaas 2. RFC 3. Sliedrecht 2. Unitas 2. Res. 3e kl. A (220): Alphen 2 Alphia 2 Laakkwartier 2. LFC 2. Lugdunum 2. R.K. AVV 2. SJC 2. UVS 3. VCS 2. Was senaar 2. Res. 3e kl. B (221): ADO 4. Gouda 2. HBS 2, LFC 3, Lugdunum 3. Olympia 2 ONA 3 Quick 3 UVS 4. Wilhelmus 2 Res. 3e kl. C (222): Ammerstolse S.V. 2. Celeritas 2 HBS 3, Laakkwartier 3, Moordrecht 2. RAVA 2. RVC 2. VCS 3 Wassenaar Woerden 2 Res. 3e kl D (223)BEC 2. Cromvliet 2 DHC 4. HBS 4. HPSV 2. HVV 3. Laak kwartier 4. VTOS 2. VUC 4. Westerkwar tier 2. Res. 3e kl. E (224): CW 3- DHC 3. DHS 2. DHZ 2. EDS 2, Excelsior '20 2 Fortuna 3. Hermes-DVS 3. De Hol landiaan 2, VFC 2. Res- 3e 'kl. F (225): Coal 3. DCV 2. DHZ 4 DRL 2, Gouda 3, Hillesluis 3. Lekkerkerk 2, Neptunus 3, Spartaan '20 2 Xerxes 4 'Res. 3e kl. G (226): DCL 2, DHZ 3. Hil. leshiis 2. HOV 3, De Hollandiaan 3. De Mussen 2, Neptunus 4, RFC 4, SMV 2. VOC 2. Res. 3e kl. H (227): CW 4 DEH 2. DJS 2, Excelsior 4. Flakkee 2, Heimes- DVS 4, HION 2. HOV 4, Overmaas 3. RDM 2 Res. 3e kl. I (228): CKC 2. DCV 3, EBOH 3. Fluks 2. Leerdam 3, LSV 2 ODS 2, SVW 2, Unitas 3, Zwïjndrecht 1. Eventueel bij toelating.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 5