Tweede Kamer in grote meerderheid voor de Europese Defensie Gemeenschap Uiterst links en rechts vinden elkaar Felle communistische obstructie f Honderd jaar Franciscaanse arbeid herdacht Ned. Minderbroedersprovincie vierde haar eeuwfeest Huis van afgevaardigden beknot Amerikaanse hulp Kapiteins op het matje bij de Raad voor de Scheepvaart Kath. sociale organisaties vragen rechtstreekse belastingverlaging OOK DE VEERHAVEN BIJ KRUININGEN GAAT DICHT Oostelijke hitte en Westerse afkoeling in Tweede Kamer Ook verlichtingen voor middenstand en export voorgesteld Donderdag 23 Juli 1953 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Jong en op onbewaakte overweg door trein aangereden De Paus vertrekt naar Castel Gandolfo Pater Provinciaal benoemd tot officier Oranje Nassau Ook voor Katholieken Analyst Maar senaat zal hen remmen Een pluim voor de kapitein van de blauwpijper „Blankenburg" Verkiezingen in vier rampgemeenten Drie Korea vrijwilligers gesneuveld WEERBERICHT 's-GRAVENHAGE, 22 Juli 1953 Vanmiddag is in de Tweede Kamer een uitermate belangrijke zaak aan de orde gekomen, n.l. de oprich ting van de Europese Defensie Gemeenschap, zoals die is ontworpen in het op 27 Mei 1952 te Parijs ge sloten Verdrag tussen dezelfde landen, die reeds tot de oprichting van de Kolen- en Staalgemeenschap zijn overgegaan en die nader is uitgewerkt in een achttal protocollen. Door dit verdrag wordt n.l. één van de belang rijkste takken van overheidszorg, de verdediging van het grondgebied, overgedragen aan een Europees licha am, de E.D.G. Als het door alle betrokken staten zal worden geratificeerd, zullen, gelijk bekend, bijna alle strijdkrachten der zes landen worden samen gevoegd tot één Europese strijdmacht ter verzekering van de veiligheid der deelnemende staten tegen iedere gewapende aanval. De E.D.G. heeft dus uitsluitend een verdedigende taak. Een waarborg voor de handhaving van dit defen sieve karakter is gelegen in de nauwe band, welke tussen de E.D.G. en de Noord-Atlantische Verdrags organisatie (N.A.T.O.) wordt gecreëerd. De E.D.G.-strijd krachten zullen n.l. deel uitmaken van de N.A.T.O. en als zodanig zullen zij komen te staan onder het N.A.T.O.-opperbevel. De E.D.G. vormt m.a-w. het instrument, dat de aan dit opperbevel ter beschikking te stellen strijd krachten opbouwt en onderhoudt. Ook de politieke beslissingen omtrent het gebruik, dat van de Europese strijdkrachten zal worden gemaakt, worden in N.A.T.O.-verband (door de N.-Atlantische Raad) genomen. Nachtwerk Bestuurder merkte niets Vijf ministers - Koninklijke onderscheiding TEGEN DE NIVELLERING Verlichting voor personen en gezinnen Indien bovenstaande maatregelen al het bedrljfs- en handelsleven tegemoet zullen komen, blijven er toch nog alt|jd wensen over voor de verlichting van de lasten, die personen en gezinnen te torsen hebben. P. v. d. A. won 2, Prot.-Chr. partijen verloren 2 zetels NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De weerverwachting van het K.N.M.I. geldig van heden- tot Vrijdagavond, luidt: Enkele verspreide buien, maar morgen over dag vooral aan de kust flinke opklaringen. Matige, nu en dan vrij krachtige wind tussen We'st en Zuid-West. Morgen overdag iets warmer. Vrijdag 24 Juli: Zon op 4.49 uur, onder 20.43 uur; Maan op 19.40 uur, onder 1.47 uur. Vóór dit de levensbelangen van ons volk rakende verdrag aan de orde kwam, moest eerst een fel stukje communisti sche obstructie overwonnen worden. Bjj uitzondering was de C.r.N.-fractie van daag voltallig aanwezig. Eerst ging het teTen het feit, dat Nederland na Duits land het eerste van de andere landen de openbare behandeling ter hand neemt. Deze obstructie ging zover, dat tenslotte hoofdelijk ges-temd moest worden over het voorstel van voorzitter Kortenhorst om de beraadslagingen over dit punt te sluiten, dat natuurlijk werd aangenomen met alleen de C.P.N. tegen. Vervolgens moest hoofdelijk gestemd Worden over het voorstel van de voorzit ter om met de beraadslaging over de goedkeuring van het E.D-G.-vcrdrag :c beginnen. Op dit punt kregen de com munisten steun van prof. Gerbrand.v (A.R.) en de heer Eemaire (K.N.P.). Tenslotte was er nog-hoofdelijke stem ming nodig over het voorstel van dr Kor tenhorst om de spreektijd te rantsoeneren. Eigenlijk is een dergelijke spreektijd- beperking t. a. v. een dergelijk gewicht.g onderwerp niet juist, maar in verband met de te verwachten communistische obstructie was dit wijs beleid. De com munisten kregen ook hier weer steun van de heer Gerbrandy. De leden zullen heus niet langer spreken dan strikt nodig is. zo merkte de AR-spreker in al zijn naïve teit op- Tevoren had de communistische heer Wagenaar zich laten ontvallen, dat hij een rede van vijf uur in petto had! In ver band met een opmerking van prof. Ger brandy suggereerde de voorzitter schert send, dat er in de communistische frac tie (evenals bij de A.R.) verschil van me ning zou kunnen bestaan. Een spinnij dige! Wage naar beet dr Kortenhorst hierop toe, dat hij dergelijke onvriendelijke grapjes voor zich moest houden, anders zou hij ook eens beginnen. Probeer het dan maar, ta i ,te de voor zitter. „Wij zijn het oij voor baat niet met U eens, omdat G. WAGENAAR (C.P.N.) spinnijdig wij met geen enkele collaborateur op goede voeten wensen te staan", schreeuw de de communist de voorzitter op deze uitnodiging in het gezicht. Ook minister Staf werd later door de heer Wagenaar als collaborateur voorgesteld. De hamer slagen waren in dit zeer bewogen begin niet van de lucht. Het regende interrup ties en verontwaardigde uitroepen. Na ruim een uur oponthoud kon einde lijk de zaak zelf aan de orde worden ge steld. Was een spreektijdbeperking wijs be leid, het komt ons minder juist voor, dat, zoals in de bedoeling ligt, dit verdr9g in twee middag- en avondvergaderingen er door gejaagd moet worden- Dit had vandaag tot gevolg, dat de beraadslagin gen tot 's nachts kwart over twee duur den. Waarom, nu de vacantie toch moest worden verschoven, er niet één dag bij genomen. Dan had deze vitale aangelegen heid in wat rustiger tempo kunnen wor den behandeld. Op de onbewaakte overweg tussen Schie dam en Rotterdam aan de Laanslootse- weg is gistermiddag tegen één uur de 10-jarige F. J- H. uit de Parallelweg te Schiedam aangereden door de trein, die van Amsterdam kwam en via Schiedam naar Rotterdam r|jdt. De bestuurder van de trein heeft niets Van het ongeval gemerkt, doch een col lega, die met een trein de overweg in andere richting passeerde, dus onderweg naar Schiedam, zag het jongetje liggen. In Schiedam heeft h|j dit direct gemeld, waarna men op onderzoek is uitgegaan. De jongen werd in zorgwekkende toe stand naar het ziekenhuis Bergweg te Rotterdam vervoerd, waar h|j later in- de middag overleed. De politie heeft het ongeval in onderzoek. De H. Vader heeft, vóór Zijn vertrek ®®ar Zijn zomerverblijf Castel Gandolfo, laatste algemene audiëntie in St. Pie- xer verleend. Er waren pelgrims uit ver scheidene landen, met name uit Frank rijk, en België, aanwezig alsmede talrijke verkenners. De Paus sprak hen in hun verschillende talen toe. Waarschijnlijk zal de H. Vader Donderdagavond het Vaticaan verlaten om de pauselijke villa te Castel Gandolfo te gaan betrekken. ÜH &ÉÉSc Met dezelfde ernst, waarmede de schrif telijke voorbereiding -•* hand is geno men, heeft de Kamer de openbare be handeling aangevat. Niet minder dan 15 «prekers beklommen het spreekgestoelte. Voor de K.V.P. en de P.v.d.A. traden zelfs ieder drie sprekers in het krijt, die resp. de algemeen-politieke, militaire en financieel-economische aspecten belicht ten. Ongeveer 70 Kamerleden waren present, terwijl op de gereserveerde en publieke tribunes tot laat in de avond zeer grote belangstelling bestond. Achter de rege ringstafel zaten de minister-president, dr Drees, de ministers Beyen, Staf, Van de Kieft en Zijlstra, terwijl 's avonds ook nog minister Cals kwam luisteren. (Zie vervolg pag. Het hoogtepunt van de feestelijkheden ter gelegenheid van het 125-jarig be staan van de K.M.A. vormde Woensdag het bezoek van H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bomhard, H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Neder landen nemen op het terrein van de K.M.A. het défilé van de van cadetten .v. (Van een medewerker). In de aloude kloosterkerk der Paters Minderbroeders op de Biest te Weert heeft gistermorgen de hoogeerw. pater Minderbroeders-provincie en op haar taak ook voor de toekomst. Vervolgens sprak dr Matthias Goossens over de her oprichting der provincie in 1853. Na een korte historische inleiding over generaal van de Orde der Minderbroe- de Minderbroeders in Nederland van ders, Augustinus Sepinski de solemnele Hoogmis van dankbaarheid opgedragen b|j gelegenheid van de plechtige viering van het eeuwfeest van het herstel der N ederlandse Minderbroeders-provincie. De minister-generaal werd daarbij geas sisteerd door de hoogeerw. pater Provin ciaal Castulus van den Eijnden als pres byter assistens, door pater Mariophilus Celie, gardiaan van het klooster als dia ken, en door pater Ediibertus Hazebroek, custos van de provincie als subdiaken. zegt minister Luns Integendeel gisteren bij zijn aankomst op Schiphol, „ik ben in Indonesië overal prettig ontvangen; concrete resul taten zijn echter niet bereikt, daar het kabinet demissionnair ums". Door het fraterskoor van het klooster werd de vierstemmige Mis „Tota pulchra es" van Claude de Sermisy (14901562) uitgevoerd, alsmede na het „Te Deum" het „Zonnelied van de H. Franciscus", van Domenico Alaleona. Behalve het ge meentebestuur het kerkbestuur en enige vertegenwoordigers van godsdienstige verenigingen hadden m het koor van de Paterskerk plaats genomen het eigen provinciebestuur, de °ud-provinciaals, de generale difinitor van de Germaanse circumscriptie en de provinciaals van de Vlaamse, Keulse, Saksische provincie en een vertegenwoordiger van de Thuringse provincie. Om half elf was er voor de genodigden een plechtige herdenkings-vergadering in de aula van het provincialaat. waar eerst het woord werd gevoerd door de hoog eerw. pater Provinciaal, die in het kort de geschiedenis van de provincie memo reerde, daarbij in herinnering brengend de tekst op het graf van de H. Francis cus van Assisi: „Mortuus vivens", Fran ciscus gestorven, leeft nog. Verder wees hij op de betekenis van de Nederlandse 12281853, behandelde hij uitvoerig de motieven der heroprichting en de grote betekenis van de apostolische visitator Jacobus Julianus van Loo. Uitgaande van het toenemende aantal leden en het steeds grotere aantal nieuwe stichtingen schetste hij de ontwikkeling in de voor bije eeuw. Als derde spreker trad op dr Daniël van Wely, die tot thema van zijn ver handeling had: „Het Weerter-klooster, een eeuw provincialaat". Eerst behandel de spreker de vraag: waaraan is het te danken dat het aloude klooster van Weert (1461) in 1853 residentie is gewor den van de provinciaal? Vervolgens wees hij op de uitgroei van het begrip: provin cialaat en kwam daarbij te spreken over het verschil tussen de oude en de nieuwe provincie, welke laatste aanvangt met het provincialaat van Simon Bennen- broek (1910—1916 en 1919—1925) en met de aanvaarding van de HBS te Heerlen. De commissaris van de Koningin voor de provincie Limburg, mr dr F. Houben wees In sympathieke bewoordingen op het werk dat in die eeuw door de Neder landse Minderbroeders was tot stand ge bracht zowel in het eigen vaderland als in de vreemde. H|j deed daarna mede deling van de benoeming van de hoog eerw. pater Provinciaal tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Onder het zingen van het Wilhelmus speldde ondertussen de burgemeester van Wèert, dr H. van Grunsven, de provin ciaal de versierselen behoreffd bij deze onderscheiding op het bruin habijt van de nederige Minderbroeder, die in een dankwoord zijn erkentelijkheid uitsprak over de waardering van de overheid voor het werk van de Nederlandse Minder broeders, in deze vorm tot uitdrukking gebracht Na een opwekkend woord van de hoogsteerw. pater generaal werd deze stijlvolle en plechtige herdenking beslo ten met een gemeenschappelijke maait j in de refter van het Minderbroeders klooster, waar o.a, ook het woord werd gevoerd door de hoogeerw. heer A.um- loo, deken van Weert en door de burge meester, die namens de gemeente een nieuw crucifix aanbood ter ver fraaiing van de aloude kloosterpoort. TT1 EN van de tweeóf de betrokken I j militaire autoriteiten zijn onkundig van het feit, dat de grootste helft van de dienstplichtige militairen Katho liek is, óf zij houden, ondanks deze wetenschap, onvoldoende rekening met dit feit. Indien dit laatste wel het geval was, dan zou het niet nodig zijn, dat het bestuur van het Nationaal Katholiek Thuisfront aan de minister dezer dagen meende te moeten verzoeken om aan dacht te schenken aan de juiste lectuur- verspreiding in de cantines, opdat in verhouding tot het aantal Katholieke militairen er voldoende Katholieke bla den ter lezing liggen. Wij vinden het feit, dat dit verzoek gedaan moest worden, ronduit ontstel lend, Het gevraagde is toch wel het minste, wat de militair zelf en vooral zijn ouders mogen verwachten en. eisen. De kosten voor abonnementen op Katholieke bladen spelen toch geen rol bij de mïlliarden, welke voor het leger nodig zijn. Trouwens, de Staat is zelfs bij hoge bedragen verplicht om het dienstplichtigen mogelijk te maken om hun geestelijk leven te beoefenen, zoals zij en hun ouders dat wensen. Katholiek Thuisfront heeft zich verder men heeft dit in ons blad kunnen lezen tot de Minister van Oorlog ge wend met het verzoek het daarheen te willen leiden, dat niet in de officiële pu blicaties van de Dienst "Welzijnszorg op eenzijdige wijze opiniebladen onder de aandacht van de militairen worden ge bracht. Het bestuur acht het niet in het belang van de grote groep Katholieke militairen, dat voornamelijk op linkse en z.g. neutrale bladen de aandacht wordt getrokken. Het bestuur acht het tevens niet de taak van de Dienst Wel- zijnsverzorging te dezer zake leiding te geven. Weer moeten iclj ons pijnlijk ver bazen. Hebben de Katholieken geen in vloed bij de Dienst Welzijnsverzorgingt Klaarblijkelijk niet in verhouding tot het aantal militairen; dus geen grote in vloed.' Wanneer zulks zo is, dan dient daarin verandering te komen. De Katholieken willen en zij mogen dit eisen een hartig woordje meespreken bij de Wel zijnszorg, opdat deze zorg ook strekt tot welzijn van de Katholieke soldaten. Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft het ^oor president Eisenhower gevraagde bedrag voor economische en mi itaire ïu p aan ie buitenland ad 5.124 millioen dollar met 686 millioen o ar ^j1061 Het program, dat thans 4.438.678.000 dollar groot is en voor 1- maanden geldt, is nu ter verdere behandeling naar de senaat gezonr en. Het huis keurde voorts een verminde- De Raad voor de Scheepvaart heeft gisteren zijn schriftelijke uitspraak doen verschijnen in enige onlangs behandelde gevallen. De stranding en het verloren gaan van £}et motorzeilschip „Albatros" op 22 December 1952 op de westkust van Wight het gevolg van zorgeloze navigatie van kapitein, aldus de Raad. De Raad straft kapitein door hem de bevoegdheid als kapitein te varen voor de tijd van drie hiaanden te ontnemen. Het zinken van de door de „Blanken- 2,Urg" gesleepte bok „Hiev Opp" in het kPgelse kanaal op 19 April j.l. is een ge- J'Plg van lek worden van dit vaartuig, toen de sleepboot bij aanschietende zee gaande hield voor de bestemmingshaven, pPeinde daglicht af te wachten. De Raad leekt zijn waardering uit voor het flinke optreden van de kapitein bij de redding Van te water geraakte runners. Het motorschip „Tarao" is op 22 Febru ari "van dit jaar bij Westkapelle aan de «rond gelopen, doordat zo zegt de Raad de kapitein en de loods zich vergist nebben in de afstand tot boei twee, bij het Afsluit de koers te wijzigen. De Raad acht Kapitein, die vele keren door het Oost gat is gevaren, wel medeschuldig aan de ramp, maar acht het niet nodig enige strafmaatregel toe te passen. De Raad voor de Scheepvaart heeft een berisping uitgesproken als straf voor de betrokkene, dte hij schuldig heeft bevon den aan de aanvaring tussen het motor schip „Westerdok" en het op de Theems liggende Noorse stoomschip „Hildur 1". De tout van de Westerdok ligt daarin, zo zegt 5. ,ad, dat na anderhalf uur te hebben stilgelegen, de reis is hervat bij ongun stige omstandigheden. Het motorschip „Unitas" is op 15 Janu ari j.l. tijdens slecht zicht nabij Malin Head (Noord-Ierland) op een steen ge stoten. De Raad is van oordeel dat „dit is veroorzaakt doordat de kapitein meende verder uit de kust van Inistrahull te staan dan in feite het geval was en daardoor een koers heeft laten sturen, die gevaar lijk dicht langs stenen van de Ierse kust liep". De kapitein werd gestraft met een berisping. De belastingverlagingen, welke thans in de pen zijn, hebben o.m. ten doel de werkgelegenheid op langere termijn te bevorderen. Met recht mag echter de vraag worden gesteld of het nodig zou zijn deze fiscale stimulatie te creëren, indien bü een minder rigoureuze belastingdruk de gelegenheid geboden ware op ruimere schaal te ondernemen en te investeren, In de hier ontwikkelde S^achtengang past de aandrang om belastingverlaging, voor zover mogelijk is, rechtstreeks en bü voorkeur in de inkomsten- en vennootschapsbelasting te doen geschieden. Ook wordt aangedrongen op verlaging der vermogensbelasting. Dit schrijven de fiscale deskundigen der Alg. Katholieke Werkgeversvereniging, de Katholieke Nederlandse Boeren- en Tuindersbond, de K.A.B., de Katholieke Middenstandsbond, St. Adelbert en de Werknemeiule Middenstand in een brief na mens genoemde organisaties gericht tot de Tweede Kamerfractie der K.V.P. Be halve genoemde verlagingen vragen de adressanten ook om herziening van het fiscaal winstbegrip. Met volledig begrip voor de politieke constellatie van ons land wordt in con- creto verzocht de regering te bewegen voort te gaan met belastingverlaging, waarbij de volgende punten in het bij zonder worden aanbevolen. Aan de voorgestelde maatregelen zo gaat het schrijven verder worde toe gevoegd een maatregel, welke beoogt de belasting op niet-uitgekeerde resp. niet- opgenomen winsten te verlagen met 20 hetgeen voor de.kleine bedrijven van groot belang zou zijn. Naast dit hoofdpunt volgen nog enige andere van geringere betekenis. Zo vragen de sociale organisaties ten minste stabilisatie van de druk der in komstenbelasting in verband met de te verwachten verhoging van het nominale loon- en salarispeil. De zeer aanzienlijke progressie in de inkomstenbelasting heeft tot gevolg, dat elke algemene Ioonronde een nivellering tot stand brengt in die zin, dat de hogere inkomensgroepen een steeds toenemend gedeelte van het verkregen hogere no minale inkomen wederom aan hogere be lastingen moeten offeren. Voor zover de ioonronde ten doel heeft de stijging van de kosten van levensonderhoud te com penseren, betekent dit een daling van het levensniveau in de hogere inkomens groepen. De regering stelt de correcties, welke op grond van deze overweging in de tabellen der inkomstenbelasting be horen te worden aangebracht, wel voor bij de lagere inkomensgroepen, doch niet bij de hogere. De andere maatregelen zijn: afschaffing van de 10.000 drempel bij de investerings aftrek, afschaffing van de z.g. tempori sering bij de vervroegde afschrijving; in voering bij de verliescompensatie van het principe „carry-back" voör één of twee aren. Ook noemen de voorstellers: teruggêven van de vereveningsheffing en volledige omzetbelasting bij export. Een laatste punt, dat in deze groep van het schrijven wordt genoemd, is de aftrék van de ver mogensbelasting bij inkomstenbelasting. Om deze zorgen te verlichten stellen de deskundigen voor de berekening van het percentage der buitengewone lasten in plaats van over het bruto, liever over het netto-inkomen te doen geschieden, waar bij dan bovendien de studiekosten der kinderen tot de buitengewone lasten be horen te worden gerekend. Maar 't meest radicale is wel het voorstel de personele belasting af te schaffen, omdat deze niet meer past in het geheel van de nieuwere belastingwetgeving. Aan het einde van hun schrijven pole miseren de deskundigen met de regering over de middelen, waarmede deze verla gingen moeten worden gedekt en zij nemen daarbij critisch de memorie van toelichting op het desbetreffende wets ontwerp onder ogen. Met name huldigen de deskundigen de opvatting, dat een aantal maatregelen een stijging van tenminste 1% van de waarde van het nationaal product ten gevolge zal hebben. Dit zal leiden tot 'n automatische compensatie van de gebrachte budgetaire offers. ring met 400 millioen dollar goed van het totale bedrag ad 2.175 millioen, dat in vorige jaren is toegewezen maar nog niet uitgegeven. Eisenhower had tevoren verklaard, dat de door de commissie voor de toewijzin gen aangebrachte vermindering te groot was. De republikeinse leiders in het Con gres deden echter geen pogingen deze vermindering ongedaan te maken, hoewel enkelen hadden verklaard, dat men daar door het vertrouwen in de president kon tonen. Volgens kringen, welke in verbinding staan met het Witte Huis en het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken, verwacht de regering, dat de senaat vele der door het huis van afgevaardigden aangebrachte besnoeiingen die door president Eisenhower als te ingrijpend en nadelig voor de veiligheid der Ver enigde Staten worden beschouwd on gedaan zal maken. In de rampgemeenten Herkingen, Ooltgensplaat, Den Bommel en 's-Graven- deel z|jn gisteren de uitgestelde gemeente raadsverkiezingen gehouden. De zetel verdeling is ais volgt (tussen haakjes die van 1949): Herkingen: A.R. 3 (3), S.G.P. 3 (2), Chris telijke Werkmanspart|j 1 (2), P.v.d.A- 0 (0), Ooltgensplaat: P.v.d.A. 3 (3), S.G.P. 1 (1), C.H.U. 3 (2), A.R. 2 (3) en K.V.P. 2 (2). Den Bommel: C.H-U. 2 (2), K.V.P. 2 (2), P.v.d.A. 2 (1), S.G.P. 0 (0) en A.R. 1 (2). 's-Gravendeel: A.R., S.G.P. en Chr. Volkspartij samen 3 (4), P.v-d.A. 4 (3), V.V.D. 2 (2), Chr. Historische Partij 2 (2). Het totaal aantal zetels van de prot.- chr. partijen deelde in vergelijking met 1949 van 23 op 21, dat van de P.v.d.A. steeg van 7 op 9. K.V.P. met 4 en V.V.D- met 2 zetels in totaal bleven gelijk. Het aantal uitgebrachte stemmen: In Herkingen: A.R. 229 stemmen (180), Staatkundig Gereformeerde Partij 178 stemmen, (153), Christelijke Werkmans Partij 61 stemmen (105), Partij v. d. Arbeid 39 stemmen. (In 1949 had 'de C.H.U. 43 stemmen, geen zetel). Het aantal uitge brachte geldige stemmen is 505 (481). In Ooltgensplaat: P.v.d.A- 462 (475), Staatk. Geref. Partij 175 (222), C.H.U. 343 (246), A.R. 302 (378), K.V.P. 260 (259). Er zijn 1541 geldige stemmen uitgebracht (1580). In Den Bommel: C.H.U. 297 (207), K-V.P. 220 (247), P.v.d.A. 201 (165), S.G.P. 75 (95), A.R. 172 (212). Aantal uitgebrachte stem men 965 (968). In 's-Gravendeel: A.R., S.G. en Christe lijke Volkspartij samen 933 stemmen (1151), P.v.d.A. 958 stemmen (706), V.V.D- 4t3 stemmen (453), Christelijke Historische Partij 652 stemmen (451). Totaal aantal uitgebrachte geldige stemmen 2956 (2761). De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen tijdens actie in Korea ge sneuveld z(jn: Op 14 Juli j.l. de soldaat A. H. van den Hoorn, geboren 26 October 1930. De sol daat Van den Hoorn was gehuwd en af komstig uit Soesterberg. Hij behoorde tot het rgt Van Heutz; op 20 Juli j.l. de soldaat H. Roetert, geboren 4 Juli 1928. de soldaat Roetert was gehuwd en afkomstig uit Dordrecht. Hij behoorde eveneens tot het rgt Van Heutz. Eveneens op 20 Juli j.l. sneuvelde sol daat C. Jongenelen, geboren 6 October 1927. De soldaat Jongenelen was gehuwd en afkomstig nit Goes. Hjj behoorde oor spronkelijk tot het rgt genietroepen. Weer Sovjet-ambassadeur te Athene. De Sovjet-Unie heeft de Griekse regering verzocht de benoeming goed te keuren van een nieuwe Russische ambassadeur in Griekenland, een post die sinds 1948 vacant is. De Griekse goedkeuring is in middels verleend. Deze week, bijna zes maanden na de stormvloed van 1 Februari, wordt waarschijnlijk een aan resultaten rijke week voor de werkers aan de geteisterde dijken van Zeeland. Wanneer het weer zo rustig blijft, als bet de laatste dagen is geweest, zullen er twee gaten gesloten worden, namelijk zoals wij gisteren reeds berichtten één bij Stevensluis en het ander bij de veerhaven van Kruiningen. Met het sluiten van de gaten bij Kruiningen en Stevensluis zijn alle bressen in de buitendijken van Zeeland, Noord- Brabant en Zuid-Holland gedicht, uitgezonderd dan de twee grote stroom- gaten op Schouwen-Duiveland, bij Schelphoek en Ouwerkerk, wier onder mijnend werk men verwacht nog voor het aanbreken van de herfst stormen te kunnen doen ophouden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 1