Churchill houdt vast aan viermogend- hedenconferentie op hoogste niveau Maar: voorstel van voorlopig enig Washington bruikbare Conflict blijft dreigen bij het wegvervoer m Douane-ambtenaren speelden voor smokkelaar Twee eafehouders, kopstukken van complot, in arrest gezichten op Flakkee I 4 Door Friezen geschonken vee aangekomen en verdeeld GEEN OPLOSSING IN BROM FIETSPROBLEEM '*8i li ::sfi li 4 Douane-beambten cleclen knap werk bij opera tie Vaarzen Tomatenexport naar Engeland stopgezet Premier van W it- Rusland afgezet Itfil! Juin Donderdag 30 Juli 1953 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Geen „speldenprik- politiek" tegenover Rusland Rus deserteerde in Berlijnse Tiergarten Werkgevers wijzen werknemersvoorstel af Korte staking in Rotterdam II i INSCHRIJVING Veesmokkel in een pantserauto Grote slag geslagen in Zeeuwsch-Vlaanderen Analyst Lesvliegtuig ver ongelukt Vacantiegangers raken in moeilijke situatie Bromfiets gelijk aan rijwiel 'I! WEERBERICHT V. De waarnemende Britse minister van buitenlandse zaken, Lord Salisbury, heeft Woensdag zijn socialistische critici, die er hem van hadden beschuldigd, tegen viermogendhedenbesprekingen met de Sovjet-Unie te zijn, van repliek gediend. Bij de opening van een debat in het Hogerhuis over de buitenlandse politiek, verklaarde hij o.m.„Als er ooit enig meningsverschil tussen mij en de andere ministers van buitenlandse zaken te Washington is geweest, was dit omdat ik voortdurend de voorstellen, welke premier Churchill op 11 Mei heeft gedaan, heb gesteund". Dit was de eerste maal dat de Britse regering rechtstreeks heeft verklaard, dat Groot Brittannië op de onlangs te Washington gehouden conferentie van ministers van buitenlandse zaken van Groot-Brittannië, de V. S. en Frankrijk, de suggestie van Sir Winston Churchill inzake een bijeenkomst van de „grote vier" naar voren heeft gebracht. Verbeelding en werkelijkheid Europees veiligheids systeem De kansen van „Korea" VAN LEERLINGEN Gekleder gekleed Piloot gedood De Solex niet 'lil NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De weerverwachtlng van het K.N.M.I., geldig tot Vrijdagavond, luidt: Wisselend bewolkt met aanvankelijk nog en kele buien en kans op onwe'er. Iets hogere temperaturen. Zwakke tot matige wind tussen Noord-West en Zuid-West. VrUdag 31 Juli: Zon op 4.59 uur, onder 20.32 uur; Maan op 22.07 uur, onder 11.52 uur. Volgens diplomatieke kringen te Londen kan men uit de verklaring van Lord Salisbury afleiden, dat president Eisenhower sterk gekant is tegen spoedige be sprekingen met de Sovjet-Unie op het hoogste niveau, zoals «0O'- Cnurciuu is voorgesteld. De perschef van het Witte Huis, Hagerty verklaarde echter inmiddels, dat Groot-Brittannië op de conferentie „geen officieel voorstel heeft do komen inzake vier-mogendhedenbesprekingen op koog 7 "e oorgestelde conferentie van de vier ministers van Buitenla .e Lord Salisbury drukte zich zeer voor zichtig uit; hij was „niet onvoldaan over het te Washington bereikte. De val van Beria was ter sprake gekomen, maar de daarover ontvangen rapporten gaven een vaak tegenstrijdige verklaring Alleen de tijd zal kunnen leren of de redenen van Beria's val van politieke of van persoon lijke aard of een m.enel var» beide •/tin T nrri Salisbury zei, dat de mimsteis het'er overmen" waren geweest, dat geen tormen aanwezig waren voor enige ver stijving fn de houding jegens Rusland In geen geval wenste men tegenover de Sovjet-Unie een „spelden-prik-politiek te gaan voeren. Lord Salisbury deelde daarop onder gejuich mee. dat Churchill hem had ge machtigd te verklaren, dat z.i. Groot- Brittannië onder de gegeven omstandig- Op het ogenblikdat cineasten in de omgeving van de Berlijnse „Tiergarten" bezig waren met het maken van buitenopnamen, kwam plotseling een Russische soldaat uit de struiken te voorschijn, mengde zich onder de acteurs en richtte zich tot de regisseur, Vic tor Vicas, die Russische verstaat. Hij legde uit, dat hij gevlucht was van zijn post bij het Russische mo nument in de Tiergarten (in de Britse zone), na een heftige re primande gekregen te hebben van zijn meerdere. Hij had zich twee uur in de struiken schuilgehouden, terwijl andere Sovjetsoldaten naar hem zochten. Toen hij de schittering zag van de film-spiegels, was hy naderbij gekomen. De Rus vroeg om asyl en dat werd hem later door de Britse autoriteiten, aan wie hij werd doorgegeven, ook verleend. Maar het komische van deze desertie is, dat de Rus juist ver zeild raakte tussen de opnamen voor de film „De weg zonder te rugkeer", die juist het geval be handelt van een jdt Oost- naar West Berlijn deserterende Russi sche soldaat! heden te Washington de best mogelijke resultaten heeft bereikt. Sir Winston had hieraan toegevoegd van mening te zijn, dat de uitnodiging aan Rusland om in September deel te nemen aan een con ferentie van ministers van Buitenlandse Zaken geenszins de mogelijkheid van een bijeenkomst van de regeringsleiders der „Grote-Vier" uitsluit. Het doel van de voorgestelde viermo- gendhedenconferentie is, aldus Lord Sa lisbury, de eenheid van Duitsland te bereiken, zonder de veiligheid van zjjn naburen, Rusland inbegrepen, in gevaar te brengen. Dit is de enige politiek, waar bij we mogen hopen tot een verstandig gesprek met de Sovjet Unie te komen. Laten we niet vergeten, dat Rusland lid is van de V.N. Indien het wordt aange vallen, heeft het recht op bijstand, even als elk ander lid van deze organisatie. Ik ben er zeker van, dat die bijstand de Sovjet Unie in dat geval ook niet ge weigerd zou worden, zei de Britse minister. Over de Europese Defensie gemeen schap zei Lord Salisbury, dat deze er op gericht is de historische tegenstellingen tussen Duitsland en Frankrijk uit de weg te ruimen. Zij vormde bovendien een speciale garantie voor Rusland, evenzeer als voor Frankrijk en de andere West- europese landen. Lord Salisbury bracht bijzondere hulde aan zijn Franse collega Bidault, die „waarschijnlijk de moeilpk- Het extra contingent van duizend ton voor de invoer van tomaten, dat het Engelse ministerie van handel Dinsdagavond j.l. toestond voor de maand Juli, blijkt reeds te zijn uit geput. In verband hiermede heeft liet bedrijfschap voor groenten en fruit de uitvoer van tomaten naar Engeland stopgezet met ingang van 0.00 uur in de afgelopen nacht. Reeds uitgereikte en niet gerealiseerde uit- voermachtigingen verloren op dat tijdstip hun geldigheid. Op Maandag 3 Augustus a.s. zal de uitvoer worden hervat. De besprekingen, welke gisteren zijn gevoerd, hebben nog geen op lossing gebracht van de moeilijkheden, welke bestaan bij het beroeps vervoer van personen en goéderen over de weg. Zoals men weet, worden de grote autobusdiensten in den lande en de belangrijke vrachtdiensten zoals die van Vand Gend Loos hierdoor met staking bedreigd. Het gaat om een door het personeel geëiste herziening van de loonsvoorwaarden. De drie werkgeversorganisaties hebben gisteren in Den Haag gezamenlijk het laatste voorstel van de werknemers besproken. Met het resultaat, dat het afwezen! In een communiqué zeggen de werk geversorganisaties o.a.: „Doordat bij de vervoersbedrijven ge heel verschillende factoren bij de loon- ppbouw bestaan in vergelijking met die 'h de industrie, hebben deze onderhande lingen een moeizaam karakter Er beslaan hamelijk tussen de lonen, die in de in dustrie kunnen worden betaald en die n het vervoer, grote verschillen in de uit eindelijk te ontvangen lonen en betrekke lijk kleine verschillen in de basisionen. Deze onderhandelingen heoben een voor- ■,°Pig einde gevonden in twee voorstellen, ®ón afkomstig van de werkgevers, geor ganiseerd in de N.V.T.O., de Federatie van hfed. Organisatie voor het (beroeps) Per sonenvervoer, F.N.O.P. en de afdeling Per sonenvervoer van de Bond van Bedrijfs- sutoverkeer in Nederland, B.B.N. en eén ®ikomstig van de in de Unies Vervoer en ^erkeer, alsmede in die der handels- en kantoorbedienden georganiseerde werk nemers. Deze voorstellen verschillen voor ]!ele bedrijven niet of nauwelijks in de uaaruit uiteindelijk resulterende loonbe- ra?en, doch vertonen voornamelijk een Verschil in principiële techniek der loon- v°rming. Beide voorstellen resulteren voor het personeel van de betrokken bedrijven in een verhoging der inkomsten van ca 7 procent. Werkgevers en werknemers zullen nn hun voorstellen bij het college van rjjks- bemiddelaars indienen. De in bovengenoemde organisaties ver enigde ondernemingen zijn bereid de door hen voorgestelde loonsverhoging te doen ingaan met de eerste ioonoetaling na de beslissing van rijksbemiddelaars", zo be sluit het communiqué. In Rotterdam is gisteren bij Van Gend en Loos aan de Westzeedijk eer^ sitdown- staking uitgebroken onder het rijdend- en kantoorpersoneel. Nadat namens de Ne derlandse Vereniging van Vervoerperso neel een uiteenzetting van de stand van zaken was gegeven werd de staking, die ongeveer 2 uur had geduurd, weer op geheven. ste taak had om de juiste koers te sturen". De Britse minister vroeg begrip voor de Franse aarzelingen, inzake het opgeven van een deel der souvereiniteit op een punt waar de gehele veiligheid van dat iand op het spel staat. Hij zag evenwel in de E.D.G. de enige mogelijkheid om Duitsland, dat hij vergeleek met een machtig brul lende rivier, die reeds tweemaal buiten zijn oevers getreden was en daarbij ontzaggelijke ruïnes had aangericht, in de hand te houden. Hij was van me ning, dat de ratificatie van het ver drag in alle aangesloten landen de parlementaire goedkeuring zou krij gen. De minister haalde Churchill's woorden aan, dat de gedachte, die het verdrag van Locarno bezielde, een rol zou kunnen spelen in de verhouding tussen Duits land en Rusland. Hij wees vervolgens op Adenauer's verklaring, dat de E.D.G. als basis zou kunnen dienen voor een veilig heidssysteem, dat ook Rusland zou om vatten en gepaard zou gaan met een al gemene ontwapening. Dit, zei Lord Sa lisbury, is de leidende gedachte van Sir Winston. Over Korea zei de minister, dat de wapenstilstand een goed voorbeeld vormt van wat mogelijk is bij een beperkte overeenstemming tussen de communis ten en de vrije wereld. Het is volgens Lord Salisbury duidelijk, dat Peking- China en de Sovjet-Unie aan de komen de conferentie zullen moeten deelnemen, alsmede India en Australië. „Niemand weet, zo besloot Lord Salis bury, of de oplossing in Korea gevonden leiden zal tot een koerswijziging van China en de Sovjet-Unie inzake de Pro blemen van het Verre Oosten. Zo ja, dan zou dit zonder twijfel de deur kunnen openen voor nieuw begrip tussen de communistische en niet-communistische wereld. In het Lagerhuis ontweek de waarne mende premier Butler, de hardnekkige vragen van vele Labour-afgevaardigden hoe de Britse regering stond tegenover het vraagstuk van de toelating van com munistisch China tot de Verenigde Na ties. Dat zou, volgens Butler, op of na de politieke conferentie over Korea moeten worden geregeld. Hij weigerde te zeggen, welke politiek in deze door Londen zal worden gevolgd. Bij de uitreiking van de voedselpakket ten, beschikbaar gesteld doorde V.S. aan Oost-Duitsers, kwam het soms tot tragische taferelen. Van heinde en verre kivamen de Oost-Duitsers naar West- Berlijn, om een voedselpakket, dat reu zel, gecondenseerde melk, meel, erwten en bonen bevatte, te bemachtigen. Vele vrouwen vielen flauw door de grote hitte, de honger en het lange staan. Meer dan een kivart miUioen mensen pas seerden de grens van Oost-Duitsland, om tn n est-Berljjn een voedselpakket te bemachtigen De Rode-Kruisverplegers hadden handen vol werk met het verzorgen van de flauwgevallen Oost- Duitsers. Met het oog op eventuele represaillemaatregelenheeft men de gezichten van de omstanders onherken baar gemaakt. R. K. Middelbare Handelsavondschool Vrijdag 31 Juli van 19 uur tot 2030 uur. Oude Kerkhof 13. De inspectie Terneuzen van de invoer rechten en accijnzen heeft met de vier smokkelaars, die zoals wij reeds meldden in de nacht van Dinsdag op Woensdag in Zeeuwsch-VIaanderen zijn gearresteerd terwijl een grote pantserauto in beslag werd genomen, de grootste slag sedert het einde van de oorlog geslagen. De gear resteerden zjjn de 56-jarige C. V., café houder te Sas van Gent de 43-jarige A. de N„ caféhouder te Zeveneecken (België), de 32-jarige veehandelaar A. S. uit Hulst en diens 27-jarige knecht De R-, eveneens uit Hulst. De beide caféhouders zijn de kopstukken van het smokkelcomplot. Of nog meer lieden van het complot deel uit maakten is niet bekend. Het viertal, dat weigert een bekentenis af te leggen, zal Zaterdag voor de officier van Justitie te Middelburg worden geleid. De smokkelaars opereerden reeds sedert Januari in het grensgebied, zo is uit h_t voorlopig onderzoek reeds komen vast te staan. De inspectie Invoerrechten en Ac cijnzen in Terneuzen had de pantserauto en de veeauto, waarmee de smokkelaars opereerden, reeds enkele malen gesigna leerd, doch men slaagde er niet in de in zittenden op heterdaad te betrappen. Dat gelukte eerst gisternacht. Omstreeks één uur arriveerde tussen Zaamslag en Axel, op een afstand van negen kilometer van de Belgische grens, de veeauto. Er bevonden zich acht twee jarige vaarzen in. De inzittenden werden verwelkomd door twee mannen, die zich introduceerden als collega-smokkelaars. Zij gaven de bestuurder van de tien-tons G.M.C. 16 pantserauto (met 12 mm pant serplaat), die hierna arriveerde, aanwij zingen toen deze poogde de achterzijde van de pantserwagen tegen de laadbak van de vee-auto te parkeren. Dat gelukte Terwijl men een aanvang maakte met het overladen van het vee in de pantser auto, die voor het verdere transport naar België zou moeten zorgdragen, ontpopten „Dit kostbare vee zal een steun en stimulans zijn voor de boeren van Flakkee, en vooral voor de jongere boeren, om hun bedrijven weer op te bouwen!" Aldus waardeerde de rayonvoorzitter van Goeree-Overflakkee, de heer D. Vogelaar, gisteren de geschenkzending Fries vee, die onder de zwaarst getroffen veehouders van de streek kon worden verdeeld. Hij begreep daarin tevens de zending, die vandaag, Donderdag, op het eiland komt een nog grotere voor de twee gemeenten Oude en Nieuwe Tonge. Een kostbare zending is, in totaal meer dan 200 dieren, waaronder veel stamboekvee. Deskundigen schatten de waarde op plm- 150.000 gulden. Geheel Flakkee was vol van dit treffend blijk van medeleven der Friese veehouders. In vier grote veewagens vertrokken de 19 koeien, 29 pinken en 45 kalveren waarvan er 20 ingeschreven in het stam boek Dinsdagavond te ongeveer 8 uur uit Burum en Kollumerland. Men heeft de gehele nacht doorgereden en Woens dagmorgen op de Rotterdamse veemarkt de dieren even uitgeladen om te voede ren en te drenken, waarna het laatste deel van de tocht werd begonnen. In to taal moest men ruim 300 km. afleggen. Dit vee was bestemd voor de dorpen Melissant, Herkingen, Stellendam, Goe dereede en Ouddorp, het Westelijk deel dus van het eiland en de uitdeling ge schiedde te Melissant, nadat de zending in ontvangst was genomen door de ver tegenwoordigers der diverse landbouw organisaties. Hartelijk was de begroeting tussen de Friezen en de Flakkeeënaars, terwijl de secretaris van de Stichting van de Landbouw, de heer Bom, mede blijk van belangstelling gel- Des middags vond de uitdeling aan rampslachtoffers plaats. Telkens zag men een blij gezicht, of blijde gezichten als meer gezinsleden aanwezig waren, als iemand met een koe, een pink of een kalf gelukkig werd gemaakt. Van ontevreden heid bij de ontvangers hebben wij niet vernomen. Integendeel. Ieder was zeer ingenomen met zijn kwaliteitsdier. Na de uitdeling verenigden de organi satieleiders en plaatselijke autoriteiten zich aan een diner in Hotel Spee te Som- melsdijk. waar zowel de heer Vogelaar als de voorzitter van de C.B.T.B.. L.T.B., Holl. Mij van Landbouw enz. hun dank baarheid in hartelijke speeches hebben vertolkt. Ook de burgemeester van Dirks- land, de heer D. v. Heijst, en de burge meester van Stellendam en Goedereede, Jullie hebben ons niet van het onder- end gezonden, maar van jullie beste vee!" verklaarden de Flakkeese boeren enthousiasttoen zij gistermiddag, een arote aesch enkzending vee van collega s uit Oostongeradeel en Kollumerland, tw Friesland, ontvingen, waarmede de Friezen prachtig blijk van medeleven naven met het. grote verlies dat Goeree- Overflakkee door de ramp van 1 Febr. heeft geleden. Vandaag arriveert er weer zo'n geschenkzendingnu speciaal voor de zeer zwaar getroffen veehouders van Oude en Nieuwe Tonge. de pseudosmokkelaars zich als twee com miezen van de inspectie Invoerrechten en Accijnzen. De handen van het viertal gin gen de hoogte in. Het spel was uit: z\j waren op heterdaad betrapt- Voor ont vluchten was geen kans meer, want een van de oplettende pseudo-smokkelaars had het contactsleuteltje reeds in de zak De acht vaarzen, afkomstig uit 's-Her- togenbosch, die door de provinciale voed- selcommissaris in Zeeland zullen worden verkocht vertegenwoordigen een waarde van zes mille. De zeven maanden oude vee-auto, die evenals de pantserauto in beslag werd genomen, is zes a zeven mille waard. De waarde van de pantserauto wordt geschat op drie mille. De pantser auto hebben de smokkelaars waarschijn lijk gekocht in een Belgische dump. Ver koop uit dumps van pantserwagens is in België namelijk toegestaan, mits het pant ser wordt gesloopt. Het is reeds de achtste pantserauto die in twee jaar tijds in Zeeuwsch-VIaanderen in handen van de douane is gevallen. Het te Minsk verschijnende blad „So- vietsksya Byelo-Russia" heeft Woensdag medegedeeld, dat Alexei Klestsjef ont heven is van zijn functie van premier van Wit-Rusland. De opperste Sovjet van Wit-Rusland heeft Kiril Mazoerof tot zijn opvolger benoemd. Mazoerof was tot dusverre eerste secre taris van de afdeling Minsk van de com munistische partij. Klestsjef is premier geweest sinds 1948. Een oud spreekwoord zegt: „Quod licet Jovi, non licet bovi", oftewel vrij in zuiver Nederlands vertaald: „Wat de een geoorloofd is, mag de andere daar om nog niet". En met die „een" wordt dan een „hoge" bedoeld, want in het Latijn wordt de hoogste god der Romei nen, Jupiter, genoemd, terwijl de „an dere", aangeduid met „bovi", letterlijk genomen slechts een rund is. Maar Minister Staf heeft over dit spreekwoord eens de staf gebroken en de zaak omgekeerd. Immers, bij ministe riële beschikking is bepaald, dat officie ren en onderofficieren buiten troepen- verband niet in zomertenue mogen ver schijnen, hetgeen wel blijft toegestaan aan de minderen. Nu dateert boven bedoeld spreekwoord uit de tijd der klassieken en toen had men van de mocratie nog geen kaas gegeten.1 Enfin, de minister van oorlog doet zijn officieren en onderofficieren er dus warmpjes inzitten. Hetgeen niet wil zeggen, dat hij de gewone soldaten uit kleedt, want deze moeten buiten het troepenverband ook gekleder gekleed gaan, nademaal liet hun verboden is de mouwen van het overhemd anders te dragen dan neergeslagen en met nor maal gesloten manchetten. Dat de officieren, onderofficieren en muideren deze regeling een warm hart zullen toedragen bij warm weer, be twijfelen wij; eerder geloven wij, dat zy warm zullen aanlopen. En als de militaire tucht zulks niet verbood, zou Minister Staf heel wat „heet van de naald moeten horen. Afwijking van de beschikking kan alleen geschieden, indien de minister toestemming verleent, als bijzondere omstandigheden gelden, zoals b.v. aan houdende hitte. Nu laten wij in het mid den, of in ons kikkerland jeooit spra ke is van aanhoudende hitte". Maar zelfs in zo'n geval vrezen wij het ergste. Dat nJ., gezien de langzaam malende officiële molen, de militairen, wanneer zo'n beschikking inzake het zomertenue afkomt, intussen reeds mid den in de winter zitten Op de vliegbasis Woensdrecht is giste renmiddag een Fokker F 11 lesvlieg tuig tijdens een oefenvlucht verongelukt. De bestuurder, de 27-jarige sergeant- majoor vlieger instructeur H. Thierry uit Voorburg, kwam hierbij om het leven Sergeant-majoor Thierry was ge huwd. De moeilijkheden inzake de plaats van de bromfiets in het verkeer zijn, ondanks dat minister Algera gisteren een regeling in de Staatscourant heeft gepubliceerd, niet opgelost. Integendeel, want over enkele dagen, op 1 Augustus a.s., als de nieuwe regeling in werking treedt, zullen ruim 120.000 bromfietsberijders, die ongeveer 45 procent van het totale aantal bromfietsers uitmaken, nog steeds niet weten, waar zij aan toe zijn. „Want", zo zegt de A.N.W.B., „voor ongeveer 55 procent van de brom fietsers is de positie van hun voertuig in het verkeer nu wettelijk geregeld. De overigen zitten nog in hetzelfde schuitje als voor de regeling". baron Van Knobelsdorff. betuigden het Friese gezelschap grotelijks dank voor hun prachtige geste. Het meest treffende blijk van dank was wel het doosje sigaren, dat een zwaar gedupeerd Stellendammer aan de voor zitter van de C.B.T.B.-afdeling, de heer P. D. Sieling, had opgedrongen met het verzoek er ieder der Friezen van te la ten opsteken; het was het enige blijk van dank, waartoe de man in staat was, maar het maakte op alle aanwezigen diepe indruk. Aan tafel werd ook van Friese kant gesproken en wel door de voorzitter van de afd. Friese Mij van Landbouw te Oostongeradeel, de heer Alberda, door de heer Schaafsma en namens de C.B.T.B. van Kollumerland. Zeer enthousiast waren de Friese heren over de belofte van de Stellendamse landbouwer L. Visser, dat de Flakkeese boeren, mocht de nood voor de Friezen aan de man komen, gaarne als tegenpres tatie de mouwen zullen opgestroopt wor den om de Friese taal te helpen verdedi gen! De minister van Verkeer en Waterstaat heeft gisteren in de Staatscourant de eigenschappen gepubliceerd, die worden vereist voor een rijwiel. Deze regeling bepaalt, dat aan een rijwiel aanwezig moet zijn een stuurinrichting, trappers en één of meer zadels van voor normale rijwie len bruikbare vorm en afmetingen. Deze delen moeten zodanig zijn aange bracht, dat het rijwiel, ook met blijvend uitgeschakelde hulpmotor, gedurende lan gere tijd en met een redelijke krachtsin spanning zowel door een op het zadel ge zeten bestuurder door middel van de trappers als door een voetganger aan de hand kan worden voortbewogen. Voorts moet de middellijn van de velg van de wielen met luchtbanden ten minste 50 cm. bedragen. Hieruit blijkt duidelijk, zo meent de A. N. W. B„ dat het kennelijk in de be doeling van de minister ligt alle brom fietsen gelijk te stellen met het normale rijwiel. In de Staatscourant van gisteren wor den de merken genoemd van de bromfiet sen, die als rijwiel moeten worden be schouwd en dus op het rijwielpad thuis horen. Dit zijn er slechts 13. Er komen echter ongeveer 50 merken voor deze re geling in aanmerking. Deze vallen nu echter onder geen enkele bepaling. Ze mogen niet op het fietspad rijden. De be zitter van zo'n fiets met hulpmotor, ook al heeft hij een rijbewijs, kan niet op de weg rijden zonder in overtreding te zijn want zijn voertuig heeft geen nummer bord. De A. N. W. B. acht het betreu renswaardig dat de lijst niet compleet is. Vele bromfietsers, die in hun vacantie met hun voertuig erop uit wilden trekken, weten niet, wat. ze moeten doen. De in de Staatscourant genoemde mer ken, die dus wei onder de regeling vallen zjjn Peugeot, Kaptein Mobylette, Boy, Mosquito, Fuchs, Foxinette, V. A. P„ Be- rini, Cycle Star, Cyclemaster, Pluvier, Magneet en Cucciolo. Een der eerste bromfietsen, de Solex, is er niet bjj. „Het prototype van de bromfiets", al dus de A. N. W. B., komt niet in de lijst voor. Tenzij er nog nieuwe beschikkin gen komen, waarin de overige merken worden genoemd, zullen dus vele brom fietsers, juist nu de vacantiemaand be gint, in een moeilijke situatie raken. Van de zijde van de A. N. W. B. deelde men mede, dat de bond aan de politie autoriteiten in ons land het verzoek zal doen, geen sancties toe te passen ten aan zien van de merken, die niet in de minis teriële beschikking zijn vermeld, totdat alle problemen in de bromfietswereld zijn opgelost. Düsseldorf in Duitsland heeft een pri meur voor Europa. In de verkeersweg, die over de tentoonstellingsgronden van deze stad loopt, heeft men een brug gebouwd, waarvan de overspanning geheel bestaat uit aluminium. Degenen, die de tentoonstelling Hetere Levens voorwaarden voor allen" bezoeken, zijn de eersten, die deze brug mogen betre den. De niewpe brug; op de achtergrond de zendtoren van de Düsseldorfse stu dios van radio Noord-West Duitsland,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 1