Jan Wingelaar verbaasde het vreemdelingenlegioen Vaatje bier beslechtte oorlog tussen Grave en Cuyk IN ZANDVOORT GAAT EEN OMROEPER ROND Amerikaanse A. Taft senator Robert overleden ym WEGEN ROND NEW YORK CITY Luchtjescheppers rijden bumper aan bumper Parkeerprobleem bezorgt automo bilisten vroegtijdig grijze haren Grave heeft de kanonnen- Drie benoemingen Medische Faculteit Een van de opmerkelijkste figuren in het politieke leven van de V.S. Eeuwig geharrewar Verkeerspolitie surveil leert per helicoptère Per jaar 25.000 doden Op zoek naar aardgas „Bar en boos" Geluidswalen grootste concurrent van de heer Zwemmer ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1953 PAGINA T Boren aan twee kanten van de grens Op iveg naar Indo-Cliina sprong hij van de Pasteur W Dakgarage voor auto's in New-York Begin gemaakt met bouw van Praekliniseh Instituut Herhaalde teleurstelling KROONJUWELEN GESTOLEN VAN FREDERIK DE GROTE TROMP'S COMMANDANT GAAT HEEN In New-York's hart „zwemmen voetgangers de straat over syi >,v I, NEW YORK, Juli. (Van onze correspondent). Times Square is de naam voor een pleinvörmige ruimte op Broadway, welke zich over een lengte van ongeveer vier of vijf huizenblokken uit strekt. Het is liet hart van het hart van New York City. Wekelijks vervoe ren bussen, taxi's en subway's ongeveer 6.5 millioen mensen alleen naar dit kleine stukje in New York. Waarbij dus niet eens de lieden zijn gere kend die met gewone auto's binnenkomen; ook niet de duizenden, die door dc treinen worden toegevoerd. De twee grote New Yorkse stations ver voeren jaarlijks samen ongeveer 139 millioen mensen van en naar Man hattan. Alleen al op dit eiland Manhattan (een vijfde gedeelte van de stad New York) rijden dagelijks 382.000 auto's, bussen en vrachtwagens, en wandelen elke dag bijna 4 millioen mensen rond. Als men in de Times Square-buurt of in Zuidelijk Manhattan oin lunchtijd de straat oversteekt, heeft men het gevoel of men zwemt, voortgestuwd als men wordt door de honderden mee-„zwcmmende" New Yorkers. en ze moeten er toch allemaal ergens mee blijven. De meeste wegen in New j York zijn breed genoeg, maar het ver- keersvolume is desondanks veel te zwaar, j Dus wordt het langs de weg parkeren hier en daar eenvoudig verboden. Een andere oplossing in de wolken- krabberstad is het „in de lucht" parke ren. Garages in de hoogte of diepte ver schijnen er ook wel meer, maar bij lange na niet genoeg. Men rijdt bij deze gara ges zijn auto naar een ingang, en de wagen wordt dan door personeel verder naar derde of vierde verdieping onder of boven de grond gereden. De „Fort Autho rity Bus Terminal" het prachtige moder ne bussenstation van New York, heeft b.v. een dak-garage, waar gemakkelijk een goede vijfhonderd auto's op kunnen. Maar een beetje ruimte moet altijd voor de hélicoptères worden gelaten, die daar ook soms parkeren willen TUSSEN het New Yorkse Departement van Verkeer enerzijds en busmaat schappijen, winkeleigenaars en vracht rijders anderzijds breken af en toe de he vigste conflicten uit. wanneer een of an dere weg in de stad, waarop tot dan too het verkeer in twee richtingen werd toe gelaten, dit nu nog maar in één richting toegestaan wordt. De busmaatschappijen publiceren enorme berekeningen, welke moeten bewijzen dat ze de helft van de passagiers en inkomsten zullen verliezen, wanneer ze maar aan één kant van de weg passagiers voor één richting kunnen oppikken. Met deze argumenten komen ook de winkeliers aan, die zeggen dat ze van dc helft van hun klanten beroofd zullen worden. Enthousiast sluiten de vrachtrijders zich hierbij aan. Zij klagen dat ze tijd zullen verliezen, omdat ze moeten gaan omrijden voor het maken van leveringen. Het is een eeuwig ge harrewar. De hele stad bemoeit er zich ook mee wanneer verkeerslichten ver anderd worden, om een bepaalde ver keersstroom het voordeel van weinig stoplichten te geven. Ach, het is waar lijk niet gering om het ettelijke millioe- nen New Yorkers naar de zin te maken. Dan heeft nog elk deel van Manhattan zijn specifieke verkeersmoeilijkheden. Op de Zuidpunt van het eiland b.v., in de buurt van Wallstreet, de oudste buurt van New York, zijn de straten eenvoudig te nauw geworden. Vooral omdat er ook vele pakhuizen zijn gevestigd, moeten meterslange vrachtwagens er doorheen, die net met passen en meten door de bocht kunnen. In het Medingdistrict, dat zich rond de 34e straat uitstrekt, zitten de wegen haast op elk uur van de dag ver stopt. Vrachtwagens, meestal aan beide kanten van de straten staand, worden allemaal op hetzelfde uur volgeladen naar het schijnt, en wanneer dat niet het geval is, versperren ze met in- en uitrijden de nauwe straatdoorgangen. Ertussen door worden nog aanhoudend talloze hand wagens voortgeduwd, waarop rekken met japonnen en mantels hangen. En als dan nog op spitsuren het kantoorpersoneel naar buiten komt, kan men, zelfs als voet ganger, soms niet voor of achteruit meer. DAN is er nog niets gezegd over het verkeer om New York heen. Daar Manhattan een eiland is, zijn er toe gangswegen via bruggen en tunnels, die maal al te vaak verstopt raken. Met feest dagen behoeft men zich waarlijk niet op een autotochtje te verheugen, soms komt J1161?,. stapsgewijs vooruit, rijden de luchtjescheppers bumper aan bumper, en veel meer dan benzine ruiken ze de eerste uren niet. In de hoge zomerlemperaturen lopen de motoren vaak gevaarlijk warm, en inplaats dat men zich in een koel bos op koel mos kan vlijen, staan vele on- gelukkigen vaak aan de hete kant van de weg hun motoren te koelen. Bij dergelijke weekeinde-uittochten surveilleert de verkeerspolitie meestal per helicoptère. Is er ergens een ongeluk op een rijksweg, dan wordt dat door de overvliegende politie sneller bemerkt. F, ,.ra. ®tpat deze lucht-verkeers- politie in verbinding met de motorpolitie op de grond. Hulp en ambulances kun nen dus op de wegen, waar wijd en zijd geen telefoon is, nog relatief snel ter plaatse zijn. Tevens zenden radiostations verkeersaanwijzingen uit, waarvoor zij gewone radioprogramma's onderbreken. Zij geven de aanwijzingen van de lucht politie door, als die b.v. bericht dat A verstopt is, maar het verkeer op weg b zich vlot voortspoedt. Men doet van alles om het aantal vc ecrsongelukken 'e verminderen. Ke'Ük de wet van de zwaarte kracht de vaste voorspelling mogelijk maakt van het besliste naar beneden val len van een in dc lucht losgelaten voor- ?Yerp' 10 kap het verkeersbureau van New York altijd vast vooruit zeggen bij algemene of nationale feestdagen welk minimum aantal doden zal vallen op de verkeerswegen. per jaar worden op de rijkswegen ongeveer 25.000 mensen weg gemaaid. En dit, ondanks alle maatregelen, en verkeersvoorzorgen. Vrachtwagens zijn tegenwoordig verplicht om zich met lichten haast te bekransen. De rijkswegen worden nu met grasbermen en struiken in het midden beplant. Langs vele wegen wordt thans vaak een cementen band gemaakt, dat een ruw oppervlak heeft. Wanneer automobilisten in slaap vallen over hun stuur en hun auto komt op die baan terecht, geeft de aanraking van de wielen met het cementen oppervlak een eigenaardige bromtoon, waardoor hij wak ker schrikt. Veel auto's hebben ook een soort fosforescerende band op hun ach terbumpers, waardoor ze gemakkelijker in het donker zijn waar te nemen. De klachten, die niettemin talloze Amerikaanse automobilisten over hun rijkswegen hebben, kunnen echter niet direct opgeheven worden. Eén ding moet men n.l. niet vergeten: Amerika is een werelddeel, en hoewel wegenaanleg en wegenverbetering gestaag voortgaan, is het land té groot om de zich steeds vermeerderende moderne verkeerseisen bij te kunnen houden. Reken maar na: 48.5 millioen geregistreerde auto's rijden hier jaarlijks meer dan 650 milliard km. En het minimum dat de Verenigde Staten per jaar aan hun verkeerswegen zouden moeten besteden, is een bedragje van 5.7 milliard dollar. Hetgeen zelfs voor Amerika een beetje teveel is Door de Nederlandse Aardoliemaat schappij wordt thans ten Noorden van Ootmarsum een nieuwe aardgasboring voorbereid. De horing za] geschieden in de onmiddellijke nabijheid van de Duit se grens tegenover de plaats waar op Duits gebied eveneens boorinstallaties zjjn opgesteld. (Van onze correspondent) Anderhalf jaar geleden ondernam Jan Wingelaar, een thans achttienjarige Loosdrechter, een zwerf tocht naar Frankrijk. Hij wilde een van de Zuide lijke zeehavens bereiken en vandaar naar Canada trekken, waar zijn zuster woont. Kort geleden keerde hij echter in Loosdrecht te rug. In deze anderhalve jaar had hij zoveel avon turen beleefd, dat men zonder veel moeite een complete roman-serie aan zijn belevenissen zou kun nen wijden. Jan was veertien maan den in het Franse Vreem delingenlegioen en hij on dernam een vlucht, wel ke bij het Legioen de grootste verbazing wekte, omdat een dergelijke ont snapping zelfs voor het aan ontsnappingen wer kelijk wel gewende Le gioen uitzonderlijk was. Toen Jan, na een moor dende training onder de Afrikaanse zon, werd in gescheept op de „Pasteur om naar de frontlijn in Indo-China te worden gevoerd, beraamde hij met negentien andere Neder landers een gewaagd ont snappingsplan. Toen de boot Tunis had verlaten, doken de twintig Neder landers overboord; twee van hen verdronken, zes tien man werden weer gegrepen en naar de straf kolonie van het Legioen gevoerd. Jan bleef ten slotte alleen ovêr, nadat hij zijn laatste maat, die eveneens in Nederland is teruggekeerd, uit het oog had verloren. De Loosdrechter bereikte zwervend door Afrika Ca sablanca waar hij na lange tijd vruchteloos proberen als verstekeling met een schip meevoer naar Frankrijk. Hij liftte terug naar Nederland, vol angst dat'men hem in Frank rijk te pakken zou krijgen en terug zou voeren naar het Legioen. De angst is nu verdwenen: vijf maan den, nadat hij in Februari jl. van de „Pasteur" sprong is Jan Wingelaar weer in Loosdrecht terug gekeerd- Hoe hij in het Vreemde lingenlegioen was verzeild geraakt? Tijdens zijn zwerftocht langs de Fran se havens werd hij door de politie gearresteerd. Een advocaat kwam hem in zijn cel opzoeken en hield hem een papier vóór. Als Jan dit tekende, zou hij naar de Neder landse Consul te Parijs worden gebracht De jon geman, die geen Frans kon lezen, tekende. Pas later begreep hij een con tract van zes jaar voor het Franse Vreemdelin genlegioen te hebben on dertekend. Dat werd hem duidelijk toen hij in plaats van naar de Ne derlandse consul naar Afrika werd gebracht. „Bar en boos" is Win- gelaars kwalificatie van zijn tijd in het Vreemde lingenlegioen. Hij zat meer dan 150 dagen in ie cel, werd geslagen en be zweek bijna in de onmen selijk zware training, welke hij volgde in een oud Duits uniform. Later werd hij instructeur en begon aan het Legioen te wennen. „Als ze me niet naar Indo-China hadden ge stuurd, dan was ik le- giónnair gebleven", ver telde hij ons. roof VAN 1952 gewroken door Cuyk in de nacht te beroven van de „Cuykse Kei", het symbool van het 2005- jarige bestaan. Men heeft in Grave de overwinning op enthousiaste wijze gevierd. Niemand wilde het schouwspel missen en allen hebben met genoegen de triomf-tocht gadegeslagen, die door de Graafse straten trok. Voorop een spandoek „Het uur der wraak", daarachter de harmonie, welluidend en vrolijk en aan het slot van de stoet „De Kei" op een wagen met een stevige bewaking aan alle zijden Nog maar nauwelijks echter had men de feestroes over zich heen laten komen of het gerucht ging, dat de Cuykse troepen onderweg waren om het dier bare bezit te heroveren. Maar de Gravenaars lieten zich zo maar niet vangen. Zij legden in de Brug straat een rookgordijn aan, waardoor elk uitzicht werd belemmerd. De Cuyksen weerstonden evenwel de groene gloed van de rookbommen en burgemeester Jansen van Cuyk eiste stilte. Getooid met een hoge hoed, deed hij mededeling gehoord ie hebben, dat in Grave de hongersnood zó hevig was ge worden, dat men zelfs een steen had ont voerd om die als voedsel te kunnen ge bruiken. Voor de behoeftige Gravenaren had hij echter iets beters meegebracht in de vorm van „vloeibaar" brood: een vaatje bier. Gejuich was de dank der „behoeftigen" Dit was het begin van de herstelde vrede. Het bier werd getapt en in een vreugderoes hosten de Grave- en Cuykt- naren door het stadje. Al vlug was nu de vrede getekend en de burgemeester van Cuyk heeft nog een krans gelegd bij het kanon, ter herinne ring aan de roof van het vorige jaar- De Brabantse Studenten zijn er dit jaar niet aan te pas gekomen. Deze hadden verleden jaar het kanon uit Grave naar Cuyk ontvoerd. De Grav :- naren hebben ditmaal op eigen gelegen heid wraak genomen en met succes. Het ziet er naar uit, dat elk jaar Cuyk en Grave en dergelijk feest gaan beieven. De stand is nu gelijk. Aan Cuyk nu om een volgende slimme zet te bedenken. DEZE paar cijfers mogen U enig idee «even van de onvergelijkelijk moeilijke verkeersproblemen in Vnrk De stadsaanleg is niet mter berekend voor de geweldige massa's zowel van voetgangers als auto s. Wie kan in en buiten New York City, laat trouwens zijn auto thuis, want het is maar een matig plezier om er mee te moeten rijden in de stad. Alleen het par keerprobleem al bezorgt elke automobi list vroegtijdig grijze haren. Soms staat het hele verkeer stop, omdat een auto schuin over een stoep een parkeerterrein op wil rijden, waar men de toevloed echter niet kan verwerken, zodat het slachtoffer dus wachten moet, en, in do ongelukkige verkeersknel, zich de ver wensingen van een straat vol automobilis ten op de hals haalt. Soms ook moet men een half uur rondrijden om twee meter ruimte te vinden, waar men zijn auto kan zetten, en die ruimte is dan nog vaak tien minuten of verder van plaats van bestemming verwijderd Meer en meer begint men parkeerme- ters in te voeren: een schrale hulp. Dit zijn ijzeren paaltjes, die op auto-lengte van elkaar in de stoep staan, en waar men een kwartje in doet als men voor een der paaltjes zijn auto voor een uur neerzet. Maar wee, wie niet prompt op tijd terug is, hij vindt het onvriendelijke verzoek onder zijn ruitenwisser gesto ken om maar zo spoedig mogelijk boete te gaan betalen. Het ongeluk is, dat een op de drie Amerikanen een auto heeft, >'S. Auto's van fabrieksarbeiders staan keurig aaneengerijd als bij jietsen in rekken B(j de aanvang van het studiejaar 1954/ 1955 zal, zoals bekend, bjj de Medische i Faculteit der Katholieke Universiteit in Nijmegen met klinisch onderwijs worden begonnen. Met het oog daarop heeft het bestuur der St. Radboudstichting de na volgende hoogleraren benoemd: tot gewoon hoogleraar in de patholo gische anatomie dr H. J. G. Wijers te 's Gravenhage; tot gewoon hoogleraar in de kinderge neeskunde dr J. J. Slooff te Eindhoven en tot gewoon hoogleraar in de gynaecolo gie en obstetrie dr L. A. M. Stolte te Utrecht. Verdere benoemingen zullen spoedig volgen. Op het landgoed „Heyendael" is thans een aanvang gemaagt met de bouw van het definitieve Praekliniseh Instituut. Ook verrijst daar thans een deel van het aca demisch ziekenhuis, hetwelk zo tijdig gereed zal zijn, dat, dank zij enkele andere voorzieningen, 't onderwijs aan de eerst aangekomen groep medische studenten on gestoord zal kunnen worden voortgezet. O Temidden van alle nieuwe technische snufjes en uitin gen, zoals radio, telefoon, televisie, mobilofoon en niet te vergeten de moderne dagbladpers, die alle teza men dit gemeen hebben, dat ze erop uit zijn „den volke" op zo snel mogelijke wijze kond te doen van alle nieuw tjes en uitzonderheden, gaat in Zandvoort nog schier da gelijks een omroeper met zijn grote koperen bekken en het bijbehorende, met zacht fluweel omwoeld ha mertje, de gemeente rond om op deze primitieve ma nier mededelingen te doen an de meest uiteenlopende rne^s iif ?er K- Zwemmer, die dit be ep m Zandvoort al bijna dertig jaren met nauwgezetheid vervult. Vroeger was krantenbezorger, maar de in- Aj die hem tien jaren geleden i oi, noodzaakte hem de kranten vaarwel tt Hij bepaalt zich thans alleen tot net omroepen, dat hij, zij het dan met veel inspanning, per invalidewagentje doet. „In die dertig jaren is er wel veel ver anderd, mijnheer, zeide hij ons, en het omroepen is er ook niet gemakkelijker op geworden. Het drukke gemotoriseerde De bekende Amerikaanse senator R. A. Taft, wiens toestand de laatste dagen zorgwekkend was, is Vrijdagmiddag in een ziekenhuis te New York overleden. Hij is 63 jaar geworden. In een bulletin van zijn geneesheren wordt gezegd, dat hij rustig en zonder pijn is heengegaan. Bevestigd is thans, dat de politicus aan kanker leed. Zijn verscheiden heeft in politieke kringen ontroering gewekt. Vriend en tegenstander liehhen de overledene openlijk geëerd. Oud-president Truman noemde het overlijden van Taft „een groot verlies voorliet land". President Eisenhower, die direct met zijn echtgenote naar mevrouw Taft ging om haar te condoleren, legde dc volgendeAerkl«ring af: „Taft heeft de gehele natie met distinctie en integriteit gediend. Hij zal zeer gcmisl worden op het Capitool, waar zijn onkreukbaar karakter en zijn grote kennis van goed regeren zo n belangrijke rol hebben gespeeld hij de besluiten van het Congres. Dc senaat heeft een van zijn grootste leden van alle tijden ver loren. Het Amerikaanse volk betreurt een trouwe burger en ik een wijze raadgever en gewaardeerde vriend". Robert Alphonso Taft werd 8 Sept. 1889 te Cincinnati in de staat Oh;o geboren als oudste zoon van William Howard Taft, die na een carrière als advocaat tot gouver neur-generaal der Philippijnen werd be noemd en in 1908 tot president der V. S. werd gekozen als opvolger van Theodore Roosevelt. Robert heeft zijn belangstelling voor de Soiitiek dus van huis uit mee gekregen. iij studeerde rechten en verbleef na de eerste wereldoorlog enige tijd in Europa, waar hij in het kader van de toenmalige Amerikaanse hulpacties werk zaam was. Als dank voor zijn werkzaam heden in Europa ontving hij onderschei dingen van Polen, Finland en België. Uit zijn huwelijk met de dochter van een mi nister zijn 4 zoons geboren, die gisteren allen aan zijn sterfbed hebben gestaan. De politieke loopbaan van Robert Taft begon, toen HU in 1921 tot lid van het hals van afgevaardigden van de staat Ohio werd gekozen. In 1926 verkreeg hij daar de functie van „speaker". xn 1938 werd h(j republikeins vertegenwoordiger van zijn staat in de senaat der V.S. waar hij later de leider der republikeinse oppositie werd. Bü de verkiezingen van 1944 en 4950 bleef hij z(jn zetel behouden. Hij werd bewon derd om zijn eerlijkheid en zijn bekwaam heid op het terrein der wetgeving- Zijn pogingen om presidem te worden zijn alle mislukt. Alhoewel hij een ern stige mededinger was naar de republikein se candidatuur, won WilJkie het van hem in 1940 en Dewey in 1944 en 1948. In 1952 leed Taft op de conventie van de republi keinse partij, waar de candidaat voor het presidentschap moest worden gekozen, wederom de nederlaag, ditmaal tegen Elsenhower. Onmiddellijk na zijn neder laag zeide Taft: „Ik zal alles doen wat in mijn vermogen ligt om generaal Eisen hower in de verkiezingscampagne te hel pen". En hij heeft zijn woord gehouden. Toen Eisenhower In Januari 1953 presi dent was geworden, nam Taft als leider van de meerderheid in de senaat de op één na invloedrijkste plaats in het land in. Op 10 Juni kwam Taft, die reeds eerder in het ziekenhuis had gelegen voor een heupaandoening, op krukken in de senaat. Hij zeide toen, dat rij voor de rest van de zittingsduur niet meer als leider van de meerderheidspartij in de senaat kon optreden. In de eerste dagen van deze week ging zijn toestand snel achteruit, maar het einde is toch nog eerder gekomen dan men verwacht had. Taft werd door sommigen wel een „le vend anachronisme" genoemd, overtuigd als hij was, dat het Amerika van om streeks 1910, dus tijdens het bewind van zijn vader, het meest ideale leven weer spiegelde. Hij was een uitgesproken tso- lallcnist en stemde derhalve tegen de in voering van de conscriptie, evenals tegen de deelneming van de V. S. aan de twee de wereldoorlog. Ook verzette hij zich tegen internationale overeenkomsten als de Wereldbank, het handvest der Ver. Naties, het Marshall-plan en het Noord- atlantisch pact. Hij hing de leuze aan „vrijheid versus socialisme" en heeft een belangrijk aandeel gehad in de totstand koming van de mede naar hem genoemde arbeidswet van 1947, die de vakverenigin gen aanmerkelijke beperkingen oplegt. In de laatste jaren heeft Taft zijn standpunt iets gewijzigd. Hij was er niet langer tegen, dat de V. S. militaire ver plichtingen hadden aan de NATO-lan- den. Ook stemde hij vóór vermeerde ring van hulp aan landen die toonden dat zij het communisme bestrijden. Samenstelling van de senaat De Senaat telt door de dood van Taft nog 46 republikeinen, 47 democraten en Senator Taft, toen hij verleden jaar opnieuw vol goede moed een gooi deed naar bet presidentschap..,, 1 onafhankelijk lid. Dit onafhankelijk lid, Wayne Morse, heeft Vrijdag meegedeeld, dat hij zich thans moreel verplicht voelt om over organisatorische kwesties met de republikeinen mee te stemmen. Waarschijnlijk zal de democratische gouverneur van Ohio een lid van zijn partij aanwijzen als opvolger van Taft. Hierdoor zouden de democraten over 38 ze tels beschikken. De republikeinen krijgen waarschijnlijk nog een zetel terug, die hun verleden week door de dood van senator Tobey is ontvallen. Zij staan dus met 47 republikeinen, plus de steun van senator Morse, precies even sterk als de demo craten. In dat geval kan vice-president Nixon, als voorzitter van de senaat, de balans ten gunste van de republikeinen doen doorslaan. Door de dood van Taft komt ook de kwestie aan de orde, wie de overledene moet opvolgen als republikeins fractie leider in de senaat. Op het ogenblik staat de fractie onder leiding van William Knowland. verkeer op de weg b.v. zorgt er voor, dat ik, wat ik vroeger over 'n afstand van on geveer 150 meter kon „uitdragen", nü zeker om de 40 50 meter moet „afste ken", wil mijn taak nog enig effect heb ben." „Ziet U, vertrouwde hij ons toe, mijn taak zou met een microfoon belang rijk kunnen worden verlicht. Als het ge meentebestuur mjj dit eens cadeau wilde doen?".... Van wat de heer Zwemmer wat een toepasselijke naam voor iemand, die in een badplaats woont al te verwerken heeft gekregen, ia natuurlijk geen admi nistratie gehouden. „Maar het is zo va riabel, als de mensen op de wereld, zei hij en in praktisch 80% van de gevallen heeft mijn omroepen ook resultaat ge had." Het waren berichten van verloren kin deren tot zoekgeraakte ouders, van lege portemonnaies tot dik gevulde porte feuilles, over aanstaande attracties, die de badgasten met vreugde vervulden, maar hij moest ook wel eens de afgelas ting van festiviteiten bekend maken, die velen teleurstelden. Tussen deze uiter sten ligt een schat van mogelijkheden, waarbij de tussenkomst van de heer Zwemmer aan de Koningstraat 85. werd ingeroepen Hij werd indertijd door het gemeente bestuur, uit een aantal opgeroepen solli citanten, officieel aangesteld. Hij is blij dit nog te kunnen waarnemen, ,,'t Gaat toch om den brode, mijnheer". „U be grijpt, nu ik de kranten niet meer kan bezorgen, is het geen vetpot". „Maar ik hoop dit te kunnen blijven doen." zei de heer Zwemmer, die zich overigens wel enigermate en terecht nogal bezorgd maakt om het voortbestaan van deze soort omroep. „De geluidswagens zijn onze grootste concurrenten, begrijpt Alle kroonjuwelen en de snuifdoos van de Pruisische koning Frederik de Grote, de maarschalksstaven en de gewaden van de Duitse keizers en andere kostbaar heden zijn uit het slot Hohenzollern bij Hechingen in Wuerttemberg gestolen De dieven hebben alleen de kroon van de Duitse keizers laten staan. De politie zei, dat de dieven zich waar schijnlijk 'savonds in het museum hadden laten opsluiten. Zij verlieten het slot door een raam en ontkwamen in de omringende bossen. J?.®1ing«ng van 14 Augustus 1953 is K,ei,n ter zep c- w- Th- baron van tsoetzeiaer eervol ontheven van de func tie van commandant van Hr Ms. lichte fJUuer Mpt ingang'van 1 Sep tember 1953 is h(j belast met de functie van chef van de staf van de inspecteur- generaal der Konlnkiyke Marine,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 7