DE SLAG OM DE KLANT Hammerskjoeld: „Nooit de hoop opgeven!" Castella maakt U charmant Betalingsbalans der B. L. E. U. over 1952 /Sh, Er z^in thans drie Jf j| soorten Castella U kunt Uw jeugdige teint behouden! DE OUDE SLAGERSGEEST HERLEEFT Amsterdams Oratoriumkoor maakt concertreis naar Oostenrijk De kwestie-Gibraltar Nederland in miniatuur op Gooise heide Jaarverslag van de Ver. Naties Huishoud-praat Concertgebouw ook bioscoop DINSDAG 4 AUGUSTUS 1953 PAGINA 4 Franco ontevreden over Engeland NATUURSCHOON VÓÓR V OLKSGEZONDHEID Doel is de consument En waarom zult u vragen, nu juist dit onderwerp in dit hoekje van de krant? Het antwoord is eenvoudig: omdat voor ons gevoel al deze din gen in de eerste plaats gericht zijn op de consument. Dat is het trou wens, dat deze hele tentoonstelling beoogt: betogen, dat de moderne me thoden het boodschappen doen ple zieriger te maken voor hen, die geen tijd hebben, het wachten besparen. Dat zij er voor zorgen, dat de levens middelen in een betere staat in han den kunnen komen van het kopen de publiek. Dat zij de kopers in staat stellen, hun waren gemakkelijker te controleren en te kiezen. Dat de wij ze van verkoop de klant nieuwe ideeën aan de hand doet voor de sa menstelling van de maaltijden. En dat de winkelier op zijn beurt meer tijd krijgt voor persoonlijk contact met zijn klantenkring. HALVE EEUW „FREULE- PARTIJ" HARING UIT IJSLAND NAAR RUSLAND STASSEN BLIJFT HULPVERLENING LEIDEN „ORANJEPOLDER" HAD KETELSCHADE BRAND IN HEERLENS SPORTFONDSENBAD Rijdende winkel BRAND IN BAARNSE FABRIEK BETTY KORTEKAAS DEN HAAN BROMFIETSER VERONGELUKT DRIEDUIZENDSTE SCHIP IN AMSTERDAMSE HAVEN In tweede halfjaar werd even wichtige positie bereikt Films van cultureel karakter APELDOORN ONTVING KRUININGSE KINDEREN BONN: Weer studenten snijpartijen VERLENGING WET WEDERKERIGE HANDELS OVEREENKOMSTEN Hilversum, ontving reeds tien duizend bezoekers (Van onze correspondent) Het succes van de actie „Hilversum ontvangt" komt tot uiting in het drukke bezoek, dat het „Hilversumse Stadserf" het Italiaanse stadje tegenover het Hilver sumse raadhuis in het afgelopen week einde te verwerken heeft gekregen. Er bleken ruim tienduizend bezoekers te zijn geweest. Bij een van de fraaist verlichte plantsoenen, het Lapersveld, is de drukte 's avonds zo groot, dat de politie heeft be sloten zowel voor het snelverkeer als voor de wandelaars éénrichtingsverkeer in te stellen. Gisteravond vergastte het Residentie ballet de bezoekers van het Stadserf op de première van het ballet „Katharsis". Voor 1955 heeft de radiostad grootse plannen op papier staan. Men wil dan op de Gooise heide op een grote oppervlakte Nederland in miniatuur uitbeelden, com pleet met spoor- en waterwegen en de grootste steden. Dit plan is afkomstig van de heer Minco een Hilversumse middenstander, die reeds bij vele autoriteiten, onder wie ir Den Hollander van de N.S., een enthousiaste reactie op zijn plan kreeg. Het project eist uiteraard een lange tijd van voorbereiding weshalve de plannen niet voor 1955 door gang kunnen vinden. Generaal Franco heeft Dinsdag in een vraaggesprek, gepubliceerd in „Arriba", het blad van de falangistische partij, ver klaard, dat Engeland, „ondanks plechtige beloften van koningen en regeringen, Gi braltar, welks militaire waarde geheel verloren is gegaan, nog steeds in strijd met elk recht bezet houdt". Op een vraag, of de kwestie-Gibraltar in Spanje vijandschap jegens Engeland wekt, antwoordde de generaal bevesti gend. Als Engeland Gibraltar zou terug ge ven, zou de mogelijkheid van versterking der betrekkingen tussen beide landen be staan en „in geval van een oorlog zou Engeland wellicht steun kunnen vinden in de strategische -vaarde van ons schier eiland". Zwembad op de Grebbeberg zou afbreuk doen aan fraai gebied (Van onze correspondent) Het plan van de directie van Ouwehands Dierenpark om, naast het bestaande park op de Grebbeberg, een modern natuurbad aan te leggen, heeft thans een opmerkelijk stadium bereikt. De vroegere eigenaresse van de grond heeft zich steeds verzet tegen een ver koop, zolang een en ander gepaard ging met de aanleg van een zwembad. Door de gemeente Rhenen is vervolgens een onteigenings-procedure begonnen, daar men meende, dat het initiatief van „Ouwehand" van sociaal belang is, uit gaande op de eerste plaats van het feit, dat bij het ongeorganiseerd zwemmen iri' de Rijn jaarlijks één twee mensen ver drinken. Terwijl naar verluidt de onteige ning inmiddels de Kroon, als laatste be slissende macht, heeft bereikt, is het 66 h., omvattende stuk grond het eigenlijkt natuurschoon, de z.g. Laarse Berg beslaat 30 ha plotseling verkocht aan de Stich ting Utrechts Landschap. Naar werd medegedeeld, stelt de Stich ting zich voor om dit door de oorlog zo zwaar gehavende gebied, door aanleg van wandelpaden en her-bebossing, een nieuw „gezicht" te geven. Naar het de Stichting voorkomt zou een zwembad van 6 ha oppervlak afbreuk doen aan de recreatieve waarde van dit fraaie gebied. Derhalve wacht men nu af, hoe van hogerhand hier zal worden ingegrepen: natuurschoon vóór volksgezondheid of andersom? I heden, zoals de wijze van prijsaandui- ding. Zij kunnen er zelfs in de tijd, dat zij I de instructie volgen, een compleet schema opgesteld krijgen, dat hun ver telt, hoe zij ook hun eigen zaak zo'n „Amerikaans" tintje kunnen geven. Kijk, in Amerika hadden wij al deze punten al tientallen malen gehoord, maar daarom was het toch wel pret tig, ze ook in Amsterdam nog eens te horen herhalen. En ons tevens te ver bazen, dat in deze zo bij uitstek op „Mrs. Housewife" gerichte sfeer van middenstanders, die zich op een nieu we marsrichting bezinnen, de staats secretaris voor de Middenstand, dr Veldkamp, in zijn openingstoespraak geen enkele maal op deze nieuwe Rich ting doelde. Werkelijk, wanneer wij Amerikaanse studiereizen te verdelen hadden, plaatsten wij Zijne Excellen tie als nummer één op ons program, om onder de veilige auspiciën van de M.S.A. in de Verenigde Staten de hooggeroemde Mrs Housewife in volle glorie te zien zetelen op de troon, die het bedrijfsleven daar voor haar heeft opgericht. Een monument van een troon, Excellentie! kla: gen ver dac ont' pen bijz wei gee voo van De winkeloniwerpers Karei A. Sluiter uit Nederland (links) en zijn Amerikaanse collega Donald E. Scoman, die reeds vele honderden kruideniers bij de oplossing van hun problemen aangaande de winkel inrichting hebben geholpen. menwerking met het Bouwcentrum georganiseerde rijdende tentoonstel ling „Van Troffel tot Pollepel", die bij veel van onze lezeressen bekend is. In dit geval zijn het vooral de han delaren in levensmiddelen, die, nadat de vorige week Amsterdam op het pro gram heeft gestaan, van 28 Juli tot en met 1 Augustus door deze tentoonstel ling enige uren in de sfeer van het ook in ons land steeds meer terrein win nende zelfbedleningsbedrijf worden sch: der lijk hist stel toe. en van uit teld Hle het zich Om naa sch; mid ma: gen gee waa wik dit van biet soci In het Friese plaatsje Wommels gaat men Woensdag een merkwaardig jubi leum vieren .Dan zal namelijk voor de 50ste maal de „Freulepartij" worden ge speeld. Het betreft een kaatspartij tus sen twee jongensteams, die in deze vorm 50 jaar geleden voor het eerste in Wom mels werd gespeeld. De initiatiefneem ster was freule C. J. de Vos van Steen- wijik. Zij stelde toen ter stimulering van de 'kaatssport onder de jeugd d,rie gou den, drie zilveren en drie nikkelen hor loges ter beschikking van de winnaars van een jongenskaatspartijDeze „freule, partij" werd een traditie en bleef dit ook na het vertrek in 1913 naar Canada van freule De Vos van Steenwijk. Ieder jaar zorgde zij er voor dat de traditionele prijzen in haar vroegere woonplaats Wommels beschikbaar werden gesteld aan de winnaars van de jongenskaats partij. De initiatiefneemster is thans 83 jaar, In de oorlogsjaren moesten de win naars zich voorlopig tevreden stellen met een diploma. Na de bevrijding ontvingen zij evenwel een horloge. IJsland zal bijna de helft van zijn jaar lijkse haringproductie en een derde van zijn productie aan ingevroren vis aan Rusland verkopen op grond van een zo juist gesloten handelsverdrag. Dit verdrag loopt twee jaar en kan met een termijn van twee maanden worden opgezegd. IJsland zal 20.000 ton bevroren vis, 100.000 barrels gezouten haring en 3.000 ton bevroren haring aan Rusland verkopen. Rusland levert 200.000 ton pe troleum en benzine, 2.000 ton tarwe, 50.000 ton cement, 2.000 ton ijzererts en nog andere producten. De Amerikaanse senaat heeft Zaterdag zijn goedkeuring gehecht aan de benoe ming van Harold Stassen tot hoofd van de nieuwe Amerikaanse organisatie voor de hulpverlening aan het buitenland- Ook de vorige organisatie, de M.S.A., stond onder leiding van Stassen. President Eisenhower heeft het congres Zaterdag medegedeeld, dat Groot-Brittan- nië, Frankrijk, West-Duitsland en Noor wegen militaire hulp der Ver. Staten zul len blijven ontvangen, „ook al hebben deze staten goederen van strategisch be lang naar communistische landen ge zonden". Eisenhower zeide de indruk te hebben, dat de vier landen of verbintenissen na kwamen van vóór 24 Januari 1952 -j- de dag waarop de V.S. een embargo legden op bepaalde handel met China of van oordeel waren, dat de kracht van de „vrije wereld" ten opzichte van die van het „Sovjetblok" wat toegenomen. Volgens Stassen had Groot-Brittannië voor 25,925 dollar, West-Duitsland voor 10,660 dollar en Frankrijk voor 459,864 dollar aan strategische goederen naar communistische landen gezonden. De Noren leverden 3250 metrische tonnen aluminium aan communistische landen. Het 865 bruto register ton metende s.s. „Oranjepolder", dat om vijf over zeven gisteravond op weg naar Londen Hoek van Holland is gepasseerd, heeft even buitengaats ketelschade gekregen. De sleepboot „Schelde" voer uit en heeft het schip naar de Nieuwe Waterweg terug gebracht. De „Oranjepolder", die in geregelde dienst tussen Rotterdam en Londen vaart, is eigendom van de Stoomvaartmij „West polder" te Rotterdam. Schade minstens twintig mille Gistermiddag is in Heerlen het grole schuifdak van het Sportfondsenbad aldaar in vlammen opgegaan. Enkele werklieden waren dit dak, dat bestond uit een ijzer constructie, waarop houten balken in een met mastiek bedekte houten betimmering, gedeeltelijk aan het afbreken met het oog op herstellingswerkzaamheden. Het 'nog niet gesloopte gedeelte geraakte toen plotseling 'in brand. Het gevolg hiervan was, dat de ijzerconstructie van het dak het begaf en naar beneden stortte in het water van het bad. De Heerlense brandweer wist te bereiken, dat de schade hiertoe beperkt bleef. Wel sprong nog een aantal ruiten kapot. In het zwembassin bevonden zich, toen de brand uitbrak, alleen enkele jongens, die tijdig het water konden verlaten. De schade bedraagt ongeveer 20.000. Duizenden kilometers reizen dbor de Verenigde Staten hebben het ons aan alle kanten ingehamerd: dat eigenlijk het hele zakenleven draait om de gunst en het comfort van de vrouw. De grote mannen en vrouwen uit de wereld van industrie, handel en reclame geven het in elke bespreking ronduit toe. En slagzinnen, die predi ken, dat de klant nog meer ronduit gezegd: de huisvrouw het maar voor 't zeggen heeft, zijn daar geen loze woorden. Want bij die woorden blijft het niet. Men heeft dit gebouw van papieren zakentheorie een concrete inhoud ge geven. Men tracht ook inderdaad, met alle mogelijke middelen, de vrouw be grip bij te brengen voor wat zij in de winkels kopen kan, haar winkeltocht te maken tot een monument van ver antwoorde gezins-inkooppolitiek. Waar tegenover dan weer staat, dat zowel de fabrikant als de kleinste winkelier er van alles doen om een tot het uiterst doorgevoerde service te leveren. Er zijn zo van die vele kleine din gen, waarin dat streven tot uiting komt. Denken we alleen maar aan de nauwgezette inhoudsopgave op elk verpakt voedingsartikel, dat tevens een schat van aanwijzingen bevat aan de hand waarvan zelfs de meest onervaren kok daarmee in de kortst mogelijke tijd een reeks gevarieerde maaltijden op tafel kan brengen. Nu ligt het bij de intensiteit van het internationale verkeer wel voor de hand, dat de handel zich ook in niet- Amerikaanse landen op deze punten is gaan bezinnen. Zij moeten in elk ge val geleefd hebben in het achterhoofd van een aantal geïnteresseerden in het levensmiddelenbedrijf, die daarmee uiteraard het meest in contact komen. Uit die gedachtengang is in elk geval het plan geboren om aan de hand van een „rijdende winkel" in een aantal steden van Europa de betrokken han delaren op de eerste plaats te vertel len waar hier de mogelijkheden lig gen. Het hier gevolgde systeem, een drietal door het Bureau voor Weder zijdse Beveiliging (M.S.A.) beschik baar gestelde trailers, die behalve als tentoonstellingsruimte eveneens als filmzaal dienst doen, kunnen wij het best vergelijken met de vorig jaar door de Nederlandse Huishoudraad in sa- Vanmorgen te kwart voor negen hebben voorbijgangers het personeel van de fa briek van Indische producten Cominex aan de Eemnesserweg te Baafh gewaarschuwd, dat brand was uitgebroken in de ruimte boven de kantoren. De Baarnse brandweer bestreed het vuur met zes stralen. De brand, die ont stond in een afgesloten bovenkamer, vond gretig voedsel in het op de zolder opge slagen verpakkingsmateriaal. De zich naast het brandende gebouw bevindende fabriek ondervond geen last van het vuur. Het uit veertig man bestaande personeel heeft al het mogelijke gedaan de goederen, die in het gebouw lagen opgeslagen, te redden. Te ongeveer kwart voor elf was men de brand meester Een gedeelte van het dak is ingestort. Dank zij de stevige constructie van het gebouw, kon de brand tot de bo venverdieping beperkt blijven. De schade, die in de tienduizenden loopt, wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van de brand is onbekend. opgenomen. Zij zullen er de nieuwste hulpmiddelen op winkelgebied zien, tot en met heel mooie, heel luxe en kennelijk ook heel dure frigidaires; zij zullen er worden ingelicht over de juiste opstelling van hun winkelgoe deren en over ogenschijnlijke kleinig- het wor levi al moi vin; zen! mei van ont' de i zich met hist detf doo: lijki (Van onze correspondent) Op de Amersfoortse Straat te Soester- berg werd de 63-jarige bromfietser, de heer J. van A. uit Zeist door een bestel auto gegrepen en op slag gedood. De heer Van A. maakte een onverwachte zwen-. king met zijn bromfiets naar rechts, waar door de bestuurder van de bestelauto een aanrijding niet meer kon voorkomen. Hem treft voor dit ongeval dan ook geen schuld. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag is 't 3000-ste schip dit jaar in de Amsterdamse haven aangekomen; 't is de Franse „Saint. Jean", komende van W.-Afrika met een lading cacao. Het vorig jaar liep de 3000-ste boot op 31 Augustus binnen, dus 30 dagen later. Het aantal schepen, dat tot op 1 Augustus meer is binnen gekomen dan verleden jaar bedraagt Advertentie, U heeft thans de keus uit drie soorten Castella, de zeep met de heilzame, ver frissende werking. Vooral op warme zomerdagen, als U zich eens een keer extra wilt verfrissen, heeft U Castella nodig! Voor degenen, wier huid over vloed van schuim nodig heeft, is er de rijke Castella Spécial (32 ct) en voor de liefhebsters van de vanouds bekende Castella blijft de klassieke Castella Schoonheidszeep (32 ct) favoriet! Om de voortreffelijke eigenschappen van deze Schoonheidszeep onder ieders aan dacht te brengen, levert U10 winkelier U tijdelijk twee stukken voor slechts Wilt U voor zéér bescheiden prijs een 50 ct. Profiteer dezer dagen vooral nog echte merkzeep gebruiken met de volle van dit bijzonder aanbod! garantie van de Castella kwaliteits- En vergeet vooral niet, dat een origi- producten, neem dan de proef met de neel stuk Castella (pas op, dat U geen heerlijke onverpakte Castella Bloemen- imitatie in handen krijgt) thans binnen zeep. Fris en schuimend, met rozige ieders bereik is door de extra lage prijs geuren en kleuren, kost deze Bloemen- van de geurige, onverpakte Bloemen- zeep toch slechts... 20 st per stuk. zeep, slechts 20 ct per stuk! saldo een bate van 54 millioen vergeleken met 8 38 millioen in 1951. Anderzijds le verden de inkomsten uit de arbeid(tranfers door Fransen in het buitenland en door buitenlanders in Frankrijk) een nadelig saldo op van netto 8 69 (56) millioen. Deze transfers uit Frankrijk geschieden voorna melijk naar België 44 millioen, Italië 20 millioen en Duitsland 7 millioen. Uit het dezer dagen verschenen verslag over 1952 van het „Belgisch-Luxemburgs Instituut voor de Wissel" blijkt dat de bedragen der betalingen tussen de Bel gisch-Luxemburgse Economische Unie en het buitenland vrijwel gelijk waren aan die van 1951, doch dat de ontwikkeling geheel anders was. In 1951 nam het ruilverkeer geleidelijk toe en het leidde tot groeiende overschot ten in het verkeer met de leden der Euro pese betalingsunie. Gedurende het eerste kwartaal van 1952 werden nog zeer aan zienlijke overschotten geboekt, maar daar na verminderden die, zodat de balans in het tweede halfjaar vrijwel in evenwicht was. Terzelfdertijd daalde het tekort in 't ruilverkeer met de dollarzone, d^t in het eerste halfjaar nog vrij groot was. Deze ontwikkeling is in hoofdzaak een gevolg van wijzigingen in het handels verkeer. De uitvoer naar de landen van de E.B.U. daalde geleidelijk van April 1952 af, terwijl de invoer uit die zone, na van October 1951 tot Februari 1952 bijzonder groot te zijn geweest, sterk verminderde. Op deze wjjze werden de financiële en monetaire vraagstukken, veroorzaakt door de te grote overschotten tegenover de E.B.U. en de tekorten tegenover de dollar- zone, althans voorlopig opgelost. Boven dien kreeg de Unie bij de E.B.U.-verreke- ning van 30 Juni 1952 een deel van de credieten, die zij tevoren had moeten verstrekken, terug. con ing< tie voo van ten: jaai van gel; (Van onze Amsterdamse redactie) Door de N.V. Holland-Film zal het Con certgebouw op avonden, dat er géén muziekuitvoeringen worden gegeven, wor den geëxploiteerd als bioscoop. De grote zaal zal van een nog nader te bepalen datum in September af als bioscoopzaal worden ingericht. Er zal een moderne cabine worden gebouwd naar ontwerp van architect S. Switzar. Tot deze misschien ontwijding is men overgegaan, omdat het Concert gebouw met ernstige verliezen heeft te kampen en uitermate moeilijk is te ex ploiteren. Er bestaat een contract tussen de gemeente en het orkest, maar deze om vat niet het Concertgebouw als zodanig, zodat men dus vrij is voor andere exploi tatie-mogelijkheden. Men is begonnen met variété-voorstel lingen, om daarmee veel publiek te trek ken. Maar aangezien dit niet rendeerde heeft men gemeend te moeten overgaan tot filmvoorstellingen, waarbij ook aan de bij-programma's de juiste aandacht zal worden besteed. Men is van plan slechts één voorstelling per avond te geven en de programma's een meer cultureel karakter te geven. (Van onze correspondent) Onder zeer grote belangstelling en voor afgegaan door de Postharmonie arriveer den gisteravond ca. 200 Kruiningse kinde ren in Apeldoorn, om aldaar op uit nodiging van het Comité „Apeldoorn Helpt Kruiningen" een vier weken durende vacantie te gaan doorbrengen. Het gezelschap, dat practisch de gehele lagere-schooljeugd omvat, bracht onder weg een bezoek aan een speeltuin te Princenhage en vermaakte èich later op de dag geruime tijd in de hei tussen Arnhem en Apeldoorn. Tegen half zeven arriveerde men in Apeldoorn, waar burgemeester mr A. L. des Tombe een hartelijk welkomstwoord uitsprak. De heer P. H. A. Polderman, loco-bur gemeester van Kruiningen, gaf eveneens uiting aan zijn gevoelens van dankbaar heid, terwijl de heer W. J. L. de Groot opmerkte, dat Apeldoorn een belangrijks bijdrage levert tot de wederopbouw van Kruiningen, aangezien de ouders van de kinderen uit dit zwaar getroffen dorp nu voor enige tijd bevrijd zijn van de zorgen voor hun kinderen, waardoor zij zich vol ledig kunnen wijden aan de wederopbouw van hun eigendommen en van hun woon plaats. Nadat het gehele gezelschap op een glas limbnade was onthaald, werden de kinde ren aan de zorgen van hun (tijdelijke) pleegouders toevertrouwd. Hl 7.0 7.45 Gcw 9.30 dien: Lanc KloE 13.20 jeugi ork. 19.30 kran 20.50 bescl oven Hl VPR VAR 7.0' 8.50 Watc gen vi 12.00 12.33 13.15 13.45 Vere hand Voor uitz. niscfc trom Voor 20.15 muz. 23.00- Argentinië hoopt spoedig nog drie han delsverdragen met Europese lenden af te sluiten nadat in de laatste vier maanden met succes onderhandelingen over een handelsverdrag met Japan, Duitsland en Rusland waren gevoerd. Waarnemers zien deze regelingen als een indicatie van het herstel van Argentinië, dat volgt op de eerste goede oogst na vier jaren. Onderhandelingen zjjn ver gevorderd over een verdrag met Oostenrijk dat op 40 millioen betrekking heeft terwijl ook over een verdrag van 30 millioen met Hongarije wordt onderhandeld. Voorts wordt nog een overeenkomst met Joegoslavië verwacht en wel voor 8 Aufe., de datum waarop de Joegoslavische ge- En 12. Weei 13.30 15.00 16.45 Weei 18.45 "W oo< Woo( 23.00- De Amerikaanse Senaat heeft het ver zoek van president Truman om de wet op de handelsovereenkomsten op basis van wederkerigheid met een jaar te ver lengen ingewilligd. De goedkeuring van het Huis van Afgevaardigden was reeds verkregen. Het wetsontwerp inzake de verlenging moet thans alleen nog door door de president worden getekend. De wet geeft de regering de bevoegd heid douanetarieven te verlagen in ruil voor overeenkomstige concessies van an dere landen. Het Huis van Afgevaardig den had aan de wet de bepaling toege voegd, dat de commissie voor de douane tarieven, die thans bestaat uit drie repu blikeinse en drie democratische leden, met een vierde republikeins lid zou moe ten worden uitgebreid. De democratische fractie in de Senaat is er evenwel in ge slaagd intrekking vart de bepaling te ver krijgen. De commissie voor de douane tarieven dient de president van advies aangaande de tariefsconcessies, welke hij kan verlenen. En 12.1 kind< muz. Mrs 18.00 Spor 21.00 23.05 Zeepost. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waar op de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haakjes achter de naam van het schip vermeld: Indonesië: m.s. „Willem Ruys" (17 Aug.); Nederlands-Nieuw-Guinea: m.s. „Pyrrhus" (11 Aug.); Nederlandse Antillen: s.s. „Ben- nekom" (12 Aug.); Suriname: m.s. „Nestor" (19 Aug.); Unie van Z.-Afrika en Z.W. Afrika: m.s. „Pretoria Castle" (8 Aug.); Canada: s.s. „Groote Beer" (17 Aug.); m.s. „Johan Willem Friso" (11 Aug.); m.s. „Prins Willem V" (12 Aug.); Zuid-Amerika s.s. „Alcantara" (10 Aug.); Brazilië: m.s. „Alhena" (12 Aug.); Australië: s.s. „Otran- to" (10 Aug.); Nieuw-Zeeland via Enge land: (8 Aug.). Donderdagavond 13 Augustus zal het koor als onderdeel van de Bregenzer Festspiele in de Stadthalle een uitvoering geven. Het programma bestaat uit de Missa pro pace, de Piet Hein-rhapsodie van Peter van Anrooy en de hymne op Amstel- redam van Rudolf Mengelberg. Als solisten gaan mee Corry Bijster en Herman Schey. In zes extra wagons maakt het gezelschap, de 150 koorleden met 50 verwanten, de reis (die men zelf heeft bekostigd). Alle concerten zullen door de Oostenrijkse radio worden uitgezonden. De koorleden zullen in Innsbruck en Bregenz verscheidene uitstapjes maken. 12.1 14.15 pianc 21.00 22.35 pianc Frs 12. Gran muz. Br 324 11.' 12.34 Mil. 17.45 Voor Hoor

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 4