Nieuws uit STAD en OMTREK 25.000 Bezoekers in de lichtweelde het Julianapark van Een daverend succes.... PER TOURINGCAR S.V.V. 25-KILOMETER-LOOP Onze vogels in Augustus naar de Licht- Bloem- en Muziekstad Hilversum VIERING HOOGFEEST MARIA TENHEMELOPNEMING aar gangen Politie-dagboek Deze trip zal plaatsvinden op Zaterdag 15 Augustus a.s. DE REISSOM voor onze abonné's bedraagt slechts f 5.50 Dispensatie winkelsluiting in Dekenaat Rotterdam en Schiedam UIT 75 KUNSTAGENDA Rode Kruis en E.H.B.O. in Hoek van Holland Koningin reikte MWO uit Het ongeluk met de „vliegende verhuis wagen" Kerkganger verrast door ringslang MAANDAG 10 AUGUSTUS 1953 PAGINA 2 Het grote moment OVERDIJK WINNAAR IN SCHIEDAM Janus v. d. Zande eerste buiten mededinging NEEM MAAR WEER MEE De torens door valken bevolkt Rietzanger en Karekiet NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De lokroep der merels BURGERLIJKE STAND SCHIEDAM DE BLAUWE DOFFER' HDVS 1—FORTUNA 1 Botsingen - BANTAMROEP IN DE VACANTIEFEESTEN R. C. SCHIEDAM S.z.c. WATERPOLO- NIEUWS DONDERDAGAVOND S.V.V.SIMMERINGEN Toeschouwer viel te water LAATSTE BERICHTEN Nieuwe Reuter-lezing van het geval Zondagavond is de 25.000ste bezoeker de controle in het verlichte Juliana park te Schiedam gepasseerd. Waarnemend burgemeester H. Sabel heeft het verloofde paar toegesproken. V.l.n.r. loco-burgemeesier H. Sabel, mej. M. v. d. Most en de heer H. v. d. Toorn. Het met spanning verwachte is geschied: Nauwelijks een week na de opening van „Bloemenweelde in Sprookjeslicht" in het Julianapark is de 25.000ste bezoeker de controle gepasseerd. Dit geschiedde Zondagavond even voor half tien. Er was rekening mee gehouden, dat die 25.000ste bezoeker gisteravond zou arriveren. Het aantal bezoekers was Vrijdag avond gestegen tot even boven 20.000. Zaterdagavond vermeldde we dat bij avond gestegen tot even boven 20.000. Zaterdagavond vermeldden we dat bij Nauwelijks een week na de opening van „Bloemenweelde in Sprookjeslicht" in het Julinanapark is de vijf-en-twintig-dm- zendste bezoeker de controle gepasseerd. Dit geschiedde Zondagavond even voor half tien. Er was rekening mee gehouden dat die 25.000ste bezoeker gisteravond zou arriveren. Het aantal bezoekers was Vrij dagavond gestegen tot even boven 20.000 en Zaterdagavond veronderstelden we, dat hij goed weer de 25.000ste Zondagavond kon worden verwacht. Maar het heeft er en ogenblik naar uit gezien, dat hij reeds Zaterdagavond de controle zou passeren. Want mede dank zij het prachtige weer kwam er 'n record aantal belangstellenden, 'n aantal, dat uit ging boven de 4.000. Als gewoonlijk ebde de toevloed echter tegen half 11 af en moest dus in overeenstemming met de verwachting het feest van de huldiging van de 25.000ste bezoeker Zondagavond worden gevierd. Er waren, toen het plan gemaakt werd om gedurende de maand Augustus van het Julianapark bij avond te maken een bloemenweelde in sprookjeslicht, optimis ten en pessimisten. Eerstgenoemden waren ervan overtuigd dat, mocht het weder meewerken, het Julianapark 's avonds in totaal wel door een 60.000 mensen zou worden bezocht. De pessimisten rekenden, zelfs bij 't mooiste weer van de wereld, op hoogstens 25.000. Nu is dit aantal reeds behaald op de negende avond, terwijl dit feest van bloe men en licht nog tot en met 31 Augustus te bewonderen valt. Overigens menen wij er goed aan te doen, er nog eens op te wijzen, dat men het Julianapark overdag, tot 's avonds 6 u. als openbaar stadspark vrij kan betreden. Hierover schijnt enig misverstand te be staan. Er zijn n.l. mensen die menen, dat men ook over dag entrée moet betalen. Dat is niet zo. Echter en dat zal voor velen een bijzondere attractie zijn hel terras Rotonde is reeds van 's middags 2 uur af geopend en op Zondagen kan men zelfs reeds 's morgens van dit ge zellig zitje gebruik maken. Reeds vroeg in de avond was de loco burgemeester, wethouder H. Sabel op de rotonde aanwezig in afwachting van de komst van de 25.000ste bezoeker. En met hem zaten daar bestuursleden van de Schiedamse Gemeenschap en leden van het Vacantie-comité, terwijl de directeur van de Schiedam^.- Gemeenschap, de heer P. Groenendaal, post had gevat bij de in gang en rustig stond te turven. Hij wist precies, hoeveel bezoekers er tot en met Zaterdagavond waren geweest en daar er twee kassa's zijn, moest hij bij de ingang een telling houden. En, tegen half tijm, kreeg iemand de vriendelijke uitnodiging, mee naar de Rotonde te komen, omdat hem daar een verrassing wachtte. Die iemand was de heer H. v. d. Toorn uit de Fabristraat 49, die vergezeld was van zijn verloofde, m'ej. M. v. d. Most uit de Rijnstraat 37. En om dat de twee nu eenmaal bij elkaar hoor den, werden zij beiden naar de Rotonde geleid, waar zij, eerst van het bestuur en loco-burgemeester, de nodige gelukwensen in ontvangst hadden te nemen. De vice-voorzitter van de Schiedamse Gemeenschap, de heer F. de Wolff, heeft hierna de heer Sabel ingeleid, waarna deze een toespraak hield, die via microfoon en luidsprekers te horen was in het ge hele Julianapark. De loco-ourgemeester herinnerde eraan, hoe hij nauwelijks een week gel'eden de verlichting had inge schakeld en daarbij de wens had uitge sproken, dat duizenden zouden komen ge nieten van het vele schoons, dat daar bij avond wordt geboden. De hooggestemde verwachtingen zijn in vervulling gegaan en dit is verheugend. Het bewijs is ge leverd, dat de Schiedammers en ook tal loze niet-Schiedammers waarderen, wat hier wordt geboden. Van mond tot mond gaat het, dat Bloemenweelde in Sprookjes licht zo mooi is. Spr. wekte allen op, die roem nog verder te verbreiden in de hoop, dat binnenkort de 50.000ste bezoeker zou kunnen worden gehuldigd. Het succes van Bloemenweelde in Sprookjeslicht geeft ons de overtuiging, dat ook de komende vac-anti'efeesten voor de volle 100 pet zul len slagen. Werkt allen daaraan mee. Hierna richtte de loco-burgemeester zich tot de heer v. d. Toorn, wie hij namens de Schiedamse Gemeenschap een fraaie ets aanbood. Van de heer C L. Wasman van 't Vierkantje en pachter van de Rotonde overhandigde de heer Sabel nog een geschenk en de heer Van Es van de Snackbar deed daarbij een bus met een hartige brok. De fotograaf Breur zegde een foto van de huldiging toe. Mej. v. d. Most werd verrast met een fraaie tuil bloemen. Nog laat op de prachtige zomeravond stroomden bezoekers toe en toen de hek ken werden gesloten, was net aantal van 25.000 bezoekers alweer met enige duizen den gepasseerd. Er hing overigens een schaduw over dit feest van de 25.000ste. De heer H. Visser, tot Zaterdag een onzer collega's en ver bonden aan een der hier tei stede ver schijnende bladen, heeft een functie aan vaard bij de Schiedamse Gemeenschap. Daar zou hij vandaag in dienst treden. Nadat hij Zaterdagavond het JuliaAapark had verlaten, struikelde hij, viel en met een gebroken knieschijf moest hij worden opgenomen in het Gemeente-ziekenhuis. Juist nu het bureau van de S.G. in ver band met d'e komende vaeantiefeesten op volle toeren moet gaan draaien en hij een belangrijk aandeel op zich zou gaan nemen van de organisatie, is hij aan een ziekbed gekluisterd. Als extra attractie een bezoek onder deskundige leiding aan onze grote luchthaven „Schiphol"- Vertrek per touringcar vanaf de KOEMARKT te SCHIEDAM om 14.15 uur precies en weer terug te Schiedam om 23.00 uur- inclusief entree Schiphol en het Stadserf te Hilversum. Het Gemeentebestuur „Hilversum-ontvangt" heeft zijn uiterste best gedaan, het de bezoekers zo aan trekkelijk mogelijk te maken. De stad zelf is sprookjesachtig verlicht! Het Stadserf is een Italiaans miniatuurstadje en heeft vele beziens waardigheden. U zult er een regelkamer zien van de Ned. Radio Unie diverse demonstraties o-a. van de Ver. Ned. Tapijtindustrie kunstnijverheid Philips Telecommunicatie Industrie een schilder- beeldhouw- en handwerkatelier. Op de televisieafdeling zal de t.v-camera op U worden gericht en zult U Uzelf op het doek zien verschijnen. De avonden worden verzorgd door een keur van radio-artisten. Op deze avond zult U ook een openlucht-varietê kunnen aanschouwen met mede werking van het orkest de „Constellations". Het is alles te veel om op te noemen. Wij stellen daarom onze abonné's in de gelegenheid, dit alles zelf te gaan bekijken- Bespreek zo spoedig mogelijk Uw plaats voor de touringcar, zodat U niet tever geefs komt. Met betrekking tot de viering van het Hoogfeest van Maria Tenhemelopneming op Zaterdag a.s. is gisteren in alle ker ken van de Dekenaten Rotterdam en Schiedam een schrijven van de Dekens mgr J. H. Niekel en R. J. J. Reynen voorgelezen, waarin zakenlieden zich ontslagen mogen houden van de ver plichting hun winkelbedrijf op die dag te sluiten. Wij laten de volledige tekst van be doeld schrijven hier volgen: „Beminde gelovigen, Na overleg met enkele andere pastoors heeft de Deken van Rotterdam besloten voor zijn Dekenaat in verband met de viering van het Hoogfeest van Maria Tenhemelopneming op Zaterdag a.s. het volgende mee te delen: Zoals U weet is het een der verplichte katholieke feestdagen waarop wij gehou den zijn de H. Mis godvruchtig bij te wonen én ons van slafelijke arbeid te onthouden. Wat nu het Mishoren betreft is er geen'grote moeilijkheid, en er mag dus op gerekend worden, dat alle katho lieken hun best zullen doen de H. Mis bij te wonen. Wat de verplichting betreft om op die dag slafelijke arbeid te laten rusten is er wel moeilijkheid, omdat de Zaterdag een der drukste verkoopdagen is. Daarom heeft het Hoogw. Episcopaat of althans de bisschop van Haarlem voor wat ons Diocees betreft, bij een dergelijk samen vallen van een verplicht feest met de Zaterdag al eens dispensatie verleend in het arbeidsverbod. Uit de dagbladen heb ben wij vernomen, dat voör a.s. Zaterdag zulk een dispensatie niet verleend is. Mocht dit zo blijven dan duurt vanzelf de verplichting voort. Er kunnen even wel omstandigheden zijn, dat meerderen geëxcuseerd zijn van het nakomen ervan. En dergelijke omstandigheden acht ik in ons Dekenaat zeker aanwezig Tenge volge van de watersnoodramp' in onze nabije omgeving en het uitvallen dus van een belangrijk afzetgebied, de verstrek king van een grote hoeveelheid goederen buiten de handel om, de matheid die meerderen heeft aangegrepen, is er op het zakengebied een grote slapte geko men, die zich ook nu nog doet gevoelen. .In deze omstandigheden acht ik het niet uitgesloten dat meerdere zakenmensen een voldoende reden hebben om zich ontslagen te houden van de verplichting om hun winkelbedrijven te sluiten. Degenen die daarom in ernst menen, dat sluiting op Zaterdag a.s. weer een grote schadepost erbij zou zijn, kunnen mijn zienswijze inzake deze verplichting volgen. Ze moeten dan evenwel er reke ning mee houden, dat zij zichzelf en hun in staat moeten stellen om de H. Mis btj te wonen" r-aar stonden zij, de twee en dertig ath- leten, die zouden deelnemen aan de 25 km.- loop, de nationale hardloopwedstrijd, die door de meesten werd beschouwd als een J Donderdag 4 Augustus 1892 vierde de nestor der Nederlandse toonkunstenaars, de heer J. C. Boers, te Delft, zijn tachtig ste verjaardag. Uit verscheiden plaatsen van ons land werden hem gedurende de gehele dag sprekende bewijzen van sym pathie gebracht. Voor zijn vele verdiensten als toonkunstenaar werd de heer J. C. Boers beloond door de regering met de be noeming tot ridder in de orde van Oranje- Nassau. Hij wenste deze onderscheiding niet te aanvaarden en zond haar terug. In de Tweede Kamer ontstond daarover een discussie volgens onderstaand bericht. „De muziek-directeur J. C. Boers te Delft, die, naar wij weten, op grond van de in de Tweede Kamer daarover ge voerde discussie, zijne benoeming tot rid der van de Oranje-Nassau-Orde niet aan vaardde, ontving desniettegenstaande het kruis toch toegezonden van de kanselarij. Een welmeenende brievenbesteller be ijverde zich 's morgens vroeg het couvert met het gewichtige eereteeken te bezorgen en vroeg in naam van den, zijne beroemde mannen huldigenden staat, 75 cents beloo ning (porto) voor het brengen van het cadeautje. De eerbiedwaardige grijsaard hield tot groote verbazing van den post beambte de hand op de beurs, en verzocht hem goedmoedig lachend ^de verrassing maar weer mede te nemen (Nieuwe Schiedamsche Courant, van 14 September 1892). Het is met de torenvalken, waarvan ik U de vorige keer vertelde, best uitgepakt. Toen ik ze ontdekte op de tox-en in de B.K.laan, zaten de jongen nog lang en breed in het nest en dat ze de vliegkunst nog niet meester waren bleek uit het feit, dat beide oude vogels herhaaldelijk met prooi in de klauwen naar de toren vlogen. De hongerroep der jongen was vanaf de grond duidelijk hoorbaar en als een der ouders in de buurt van het horst verscheen, klonk het geschreeuw der jongen tweemaal zo stei-k. tenslotte zag ik beide ouders met drie flinke jongen van de ene tuin naar de andere vliegen op zoek naar wormen en ander insectengedoe. Enkele dagen later zag ik hetzelfde in de omgeving van het Julianapark, ook weer merels met voer in de bek op weg naar hün nog in het nest liggende jongen. In beide gevallen stellig een tweede of zelfs een derde legsel. Twee of drie legsels per jaar komen bij merels wel meer voor; een vierde legsel is hele maal zeldzaam. Slechts eenmaal heb ik dit kunnen constateren en wel op een af gelegen boerenerf, waar slechts een enkel paar merels huisde, zodat vergissen uit gesloten was. En iedere keer bouwden de vogels een nieuw nest. Ondanks mijn voorspellingen, dat we einde Juli zo goed als geen vogelzang meer zouden horen, vernam ik einde Juli, begin Augustus nog allerlei vogelgeluiden. De tuinfluiter bleek het zingen nog niet moe te zijn, evenmin als de spotvogel en dezer dagen hoorde ik nog een zanglijster, een groenling, een houtduif en natuurlijk ook de winterkoning. Maar als we dit lezen, zal het met zingen toch heus wel gedaan zijn. Toch zijn er zangvogels, die het zingen in deze maand weten vol te houden. Dat zijn merkwaardig genoeg allemaal riet- bewoners, nl. de rietzanger, de grote en de kleine karekiet. De grote komt hier niet voor, en de kleine karekiet broedde tot voor enkele jaren in het rietmoeras van de Wilhelminahaven.Wel hoor ik hem nog af en toe in de buurt van de Poldervaart, 1 OAGBl /tO VOOR SCHIfOAM fl* OMStRtKfN 75ste Jaargang No. 22224 De kantoren der Redactie en Admini stratie zijn gevestigd te Schledam- Telefoon 66152 Giro-nummer 590943 18 Abonnementsprijs 5.85 per 2.— per maand, 0.47 per Ad verten tieprij s op gewone ƒ0.15 per millimeter hoogte. Ingezonden Mededelingen kolombreedte 10.30 oer Bij contract gelden lagere tarieven, bij de administratie advertentle-bureaux kwartaal, week. kolombreedte op redactionele millimeter hoogte. welke öf bij de erkende verkrijgbaar zijn. tot 20 3 cent Kampioenen Ikletne advertentiënl ka cent. Elk woord meer Maximum 60 woorden. Plaatsing uitsluitend bii vooruitbetal'ng Alle advet ntie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen voor net Advertentiewezen. Torenvalken, zoals zij er nu uitzien Hoe die jongen hun ouders zo gauw in de gaten kregen is me een raadsel. Het leek wel of zij ze roken, want zien konden ze de oude vogels beslist niet als deze in aan tocht waren. De oude vogels beantwoord den der jongen met een helder klinkend „kli-kli-kli" en als de jongen dit hoorden, schreeuwden ze als bezetenen. De spijs vertering moet hij hen dus wel prima in orde zijn geweest. Na enkele weken zag ik het hele stel, beide ouders met een stuk of drie vier jongen, gedurende een paar dagen op de toren aan de Nieuwe Haven zitten. Ik hoorde dezelfde hongerroep van de jongen en het „kli-kli-kli" der oude vogels als ze met buit kwamen. Alleen ging alles nog luidruchtiger in zijn werk. Prachtig kon den de oude vogels door de lucht zweven zonder maar een veer te bewegen en alleen als ze bij hun kroost op de toren wilden landen, zag je ze even de vleugels uit slaan en de staart uitspreiden bij wijze van rem. Nu de jongen eenmaar zover zijn, zullen ze het wel verder brengen, daar ben ik niet bang voor. Voorts vernam ik van verschillende zij den, dat er ook op de toren aan de Singel jonge torenvalken gesignaleerd waren en van weer anderen hoorde ik hetzelfde, maar dan op de toren van de Grote Kerk. Ik kan voor de juistheid van deze verha en helaas niet instaan, omdat ik geen gele genheid had een en ander zelf te consta- teren. In ieder geval bleek weer eens duidelijk, dat er tegenwoordig heel wat mensen zijn, die op de vogels letten, hetgeen ik uiter aard erg prettig vind. Terwijl ik dit schrijf, begin Augustus, hoor ik herhaaldelijk de eigenaardige lok roep van een paar merels achter in mijn tuin. Het leek er op of ze nog jongen in het nest hadden, maar daarvoor was het m.i. toch wel wat laat. Een tijd lang heb ik de vogels geobserveerd en steeds zag ik ze met voer naar een en dezelfde populier vliegen in een tuin achter de mijne. Daar na hoorde ik de bekende hongerroep der jongen, waaruit bleek, dat ze nog niet aan uitvliegen toe waren. Ik heb de dieren daarna nog een paar dagen bezig gezien #n achter de begraafplaats, zodat het mogelijk is, dat hij nog binnen onze gemeente broedt. De rietzanger broedt vermoedelijk nog net op het nippertje in Schiedam en wel in het griendje aan de Vijfsluizen, waar ik hem heel dikwijls hoor zingen. Hij zingt een aardig liedje met telkens enkele schorre geluideh ertussen en evenals de spotvogel en ite spreeuw imiteert hij andere vogels op lofwaardige wijze. Hij zingt zowel overdag als 's nachts, doch naar gelang de broedtijd ten einde loopt, wordt allereerst de nachtelijke zang nagelaten totdat' hij tenslotte helemaal zwijgt. Intussen vinden de gierzwaluwen het weer hoog tijd om weer naar Centraal Afrika af te reizen. Reeds begin Juli zien we hen met hun jongen en de naaste buren snelle en hoge vliegtoeren maken, een soort training dus om op de grote reis be slagen ten ijs te komen. Als de eerste week van Augustus voorbij is, komen we op een dag plotseling tot de ontdekking, dat ze verdwenen zij en wie weet waar ze zich op dat moment dan al bevinden. A. DE JONG. GEBORENLeonardus J. M., zoon van A. Bloemfaeuvel en E. A. A. Biard; Vic tor, zoon van A. J. B, Vervoort en Jungblut; Antoinette P., dochter van A. Schipper en P, v. Steenis. OVERLEDEN; J. F. v. Schoot, 77 j. Passagê Theater: Happy Landing (alle leeftijden). Monopole Theater: Montana Belle (14 jaar). Stedelijk Museum: Tentoonstelling Ne gerkunst: dagelijks, óók Zondags, van 2 tot 5 en 7—10 uur. Julianapark: Bloemenweelde in Sprook jeslicht. Tentoonstelling van beeldhouw werken, dagelijks, óók Zondags, van 7.30 tot 12 uur. Hermes-,DVS-veld: Jeugdcricketwedstrijd Hermes-DVS—Engelse Cranbrook School, Dinsdag 11 uur. Boshoek: Ere-wedstrijd Hermes-DVS Fortuna ter gelegenheid van het negende lustrum van „Schiedam", Dinsdag 7 uur, Zondag 2 Augustus hi'eld De Blauwe Doffer een wedvlucht vanuit Libourne 854 km. Gelost Zondag 6.30 uur, arriveerde de eerste duif Maandag om 16 uur. De laatste prijswinnende duif om Dinsdag 16.30 uur. De uitslag was: 1 en 9 J. Wente- ler 2 A. Limborg; 3 Kouwenberg en Co; 4 en 6 dipl. Paardekoper en Co.. 5 J. Flipse; 7 mevr. Domeni; 8 A. van Put. Zondag 9 Augustus hield De Blauwe Doffer een wedvlucht vanuit Kesteren, afstand 77 km. Gelost om 9.30 arriveerde de eerste duif om 10.33.42 de laatste prijs winnende duif om 10.45.37. De uitslag was: 1 Van Nierop; 2 en 12 Sebrechts; 3, 4, 7 en 13 Leeuwen en Co.. 5 en 11 Paarde- koper en Co; 6 en 20 Kouwenberg en Co; B van Deurzen; 9 C. A. Hersbach; 10 en 17 H. J. Brokling; 14 v. d. Heiden; 15 J. Flipse; 16 J. Wen teler; 18 L. L'ems; 19 De Kouw. Op het eiland Rozenburg vertoeven plusm. tachtig Schiedammertje* in Kamphuis de Beer. laatste krachtproef voor tic binnenkort te houden Marathonwedstrijd. Tevoren hadden zij op het SVV-veld al wat rondjes gelopen om de spieren los te maken en nu stonden zij, Zondagmiddag om precies half drie, op de Westfranke- landsedijk, op de startlijn, vol enthousias me, ondanks de brandende zon, die zo'n 25 km.-loop niet bepaald tot een pretje maakt. De meeste super-lange afstand lopers hadden ingeschreven, tot Janus v. d. Zande toe. Maar diens inschrijving was fe laat binnengekomen, zodat hij buiten mededinging meeliep. Doet er niet toe, vond hij. Het is een goede training en ik doe weer wat meer routine op. De route, die vijf maal gelopen moest worden, leidde door Schiedam en was door de athletiekafdeling van S.V.V. d.w.z. door de heren, die waren achtergebleven, want een grote groep bevindt zich thans, als gast van de Heme Hill Harriers, in Londen dih de organisatie op zich had genomen, keurig uitgezet en duidelijk aan gegeven. Voorop ging een geluidswagen, daarna volgde een motor met zijspan van de Verkeerspolitie en daarna kwamen de lopers, nadat de heer Scheepmaker het startsein had gegeven. Tot in de Lekstraat bleven de deelnemers aardig bij elkaar, maar daarna rekte de groep zich uit tot een lint, dat allengs langer werd. Het ver schil tussen de koplopers en de achter blijvers werd weldra beduidend. E.H.B. O.'ers fietsen mee om zo nodig hulp te ver lenen en ook waren er heel wat supporters, die de deelnemers op de fiets vergezelden. Dat het een zware wedstrijd was, blijkt wel uit het feit, dat dertien lopers, goed getrainde athleten, de strijd moesten staken. In de eerste ronde moest de S.V.V.'er F. de Groot, op wie de Schie damse hoop was gevestigd, opgeven wegens een onwillige knie. Tenslotte bereikte de bekende Janus v. d. Zande van Olympia als eerste de finish. Hij had het parcours van 25 km. afgelegd in 1 uur 30 min. 13 sec. Vier minuten later arriveerde de A.A.C.'er J. Overdijk, 1 uur 34 min. 15 sec. De verdere uitslagen waren: 3 A. Moons, P.S.V. 1 uur 37 min. 2 sec.; 4 W. Braven- boer, Alblasserdam, 1 uur 39 min. 51 sec.; 5 C. Stolk, Trekvogels, 1 uur 40 min. 2 sec.; 6 jl Schikhof, Minerva, 1 uur 43 min. 57 sec.; 7 J. de Jong, G.A.C.; 8 J. Smits, A.A.V. '36; 9 G. Weijman, Hellas; 10 F. Muurling, A.A.C.; 11 M. J. v. d. Poelgeest. Daar wij de opstelling van Fortuna nog niet ontvangen hebben, volgt hier slechts het elftal van Hermes, zoals dat morgen in de wedstrijd tegen Fortuna op sport park „Boshoek" zal uitkomen. De aanvang van d:e wedstrijd is vastgesteld op 6.45 uur en in verband met eventuele opont houden aan de cassa's, wordt allen aan geraden om vroegtijdig aanwezig te zijn. De opstelling van HDVS is als volgt: A. van Dlest; T. Osterholt en A Melief; Lex Janse, J. Stahlie en J. van Buitenen; Joop Heyster, D. Simons, J Veld, Leo Janse en Jacq. Heyster. Scheidsrechter is de heer Dt Nijs. Op de Polderweg onder Kethel verloor Zaterdagochtend de fietser G uit Rotter dam de macht over het stuur. Hij botste tegen zijn naast hem rijdende vrouw, waardoor beiden vielen. Mevr G. bekwam een lichte hersenschudding, een kaak- fractuur, een gekneusde pols en schaaf wonden en moest naar het ziekenhuis Bergweg te Rotterdam worden vervoerd In de Penninglaan bij de hoek van de B.K.-laan heeft Zaterdag de 14-jarige M. J. A. M., toen hij plotseling van het fietspad afweek, de 74-jarige mevrouw A. V. uit de Akeleistraat te Rotterdam aan gereden, Deze bekwam een verwonding aan het achterhoofd en moest per auto van de G.G. en G.D. naar haar woning wor den vervoerd. De 15-jarige M. de B. .is Zaterdag' ochtend met zijn racefiets in de Nieuw Mathenesserstraat tegen een auto gebotst, waardoor hij een zware hersenschudding opliep. Hij is in het gemeente-ziekenhuis ter verpleging opgenomen. De bestuurder van de auto, D. J. M. de B. en de naast hem zittende mej. E. S. de J. bekwamen verwondingen aan het gelaat door glas scherven. Zij moesten in het ziekenhuis verbonden worden. De racefiets werd vernield, de auto beschadigd. Teteringen Niet zonder trots staken de welpen van de Batamhorde Zaterdagmiddag voor de zoveelste maal de in welpen uniform gestoken Donald Duck in de hoogte, plooiden hun vertrokken gezich ten bij het afscheid nemen van hun moeder in een manmoedige grijns, drib belden vervolgens achter de met zorgen overladen Akela, teneinde het begeerde raamplaatsje in de trein naar Teteringen te bemachtigen en verdwenen onder de waakzame leiding van een uitgebreide staf naar het Brabantse land om hun jaarlijks kamp te houden. Een week zal dit kamp duren. Een week dus, waarin het spel van de welpen gespeeld zal worden in de betere s£?fr van bossen, hei en hooischuren. Dagelijks zal men daar het yalahi kunnen horen en de welpen zullen er ravotten, tot ze onherkenbaar veranderd zijn door het stof en de vermoeienissen van een sport dag in de buitenlucht of. zoals Zondag van een opwindende iacht °P "Stropers' en ander „gespuis", waarna ze, te ver moeid om lang wakker te liggen, de nacht op voor de )euBd zo romantische wijze doorbrengen in een hooischuur. De klok wees Zondagavond reeds naar het middernachtelijk uur toen ons het bericht bereikte, dat het kamp, ondanks de bijna verzengende hitte, vlot verliep en dat, indien de komende dagen ver lopen als de eerste twee, het kamp zeer zeker geslaagd zal zijn. Later in de week komen wij uitvoeri ger op hun belevenissen terug. Met ingang van vandaag zijn de zeer verzorgde programmaboekjes, die een uit. voerig overzicht geven van alle feestelijk heden, die zullen worden gehouden tijdens {je Vaeantiefeesten 1953, welke zullen plaats vinden van 20 tot en met 29 Aug. а.s., verkrijgbaar in de V.V.V.-kiosk aan de Gerrit Verboonstraat, zomede aan ver- scheidene andere adressen in de stad waar biljetten zijn opgehangen. A-klasse. 85 2 uu-r 22 min., 1. H Veldhoven; 2. E. Eggink; 3. C. de Kievit-h B-klasse, 65 km, 1 uur 48 min:, 1. K de Wilt; 2. I. Schoonderwoerd; 3. K. de Bruyn; 4. n. Hagen; 5. H. v. d. Berg A. v. d. Heyden; 7. E. W. Wittekoek 8. M. Schalkwijk; 9. F. Zom T°t slot van deze zomercompetitie speelde SZC nog drie heren-wedstrijden Het 2e ging naar Delft 2, waar het kam pioenschap op het spel stond. Het begin van de wed-strijd was zeer fel en SZC wist. door Toon v. d. Linden de leiding te nemen. Kort daarop verliet een SZC-er wegens kramp bet veld. Delft nam geen risico en bleef met 7 tegen 6 man door spelen. Zodoende won Delft met 9—1 en werd kampioen- Het heren I .ging naar Vlaardingen en ontnam door een 43 ze,ge aan VZCT d-e laatste illusie om twee punten in deze competitie te -behalen. H-et 4e ging op bezoek bij Wil-to-n I en werd! door bet beter combineren v-a-n Wil-to-n met 7—0 geslagen. De oompetitie is hiermede ten einde en de resultaten zij-n al-s volgt; kampioen d-ames 1 en heren 3; 2e plaats: dames 2 en heren 2; 3e plaats; heren 1 en 4. SZC staat n-u in het teken van de in ternationale zwemontmo-eting met de Wa-n-sa Swimming Club en de Avo-ndale Swimmi-ng Club, beide uit Londen. Op Maandag 24 Augustus a.s. zullen er zwem en polowedstrijden worden gehouden in het Sportfondsen-bad, alhier. Door het zeer uitgebreide programma is de aan- In verba-nd met een wijziging in het reisschema zal de wedstrijd tussen SVV en de Oostenrijk-se club Simmerinigen Sport Klub Donderdagavond a.-s. op h-et SVV-veld worden gespeeld. De Koninklijke Nederlandse Vereni ging E.H.B.O. en het Nederlandse Rode Kruis hebben Zaterdagmiddag in Hoek van Holland een grote demonstratie-oefe ning gehouden. Precies volgens het pro gramma werd er gewerkt. Radio-telefo nisch werd bericht ontvangen dat bij een explosie aan boord van de In de Water weg liggende „Batavus" een aantal opva renden ernstig was gewond. De reddings boot „President Jan Leis" begaf zich met een dokter en Ë.H.B.O.-mensen aan boord naar de „plaats des onheils", terwijl hij inmiddels door de afdeling Maassluis van het Rode Kruis een noodziekenhuis in ge reedheid werd gebracht. De oefeningen verliepen in drie fasen: vervoer der ge wonden naar de wal, inrichten van een noodziekenhuis en vervoer van de ge kwetsten daarheen. Eén van de toeschou wers waaronder zich vele deskundigen op het gebied van geneeskundige-huip- verlening bevonden viel in zijn enthousiasme in het water. De oefening had tot doel het publiek inzicht te geven in wat er door samen werking valt te bereiken, in welke opzet men uitstekend is geslaagd. H. M. de Koningin heeft hedenochtend op het paleis Soestdijk de Militaire Wil lemsorde uitgereikt aan mevr. de wed. Bouman uit Roermond. De onderschei ding was, bij K. B. van 31 Maart 1952, posthuum toegekend aan haar echtge noot, de vroegere le luitenant van het voormalige KNIL, M. A. M. Bouman. Hoewel hij reeds vroegtijdig wegens lichaamsgebreken de militaire dienst heeft moeten verlaten, heeft de heer Bou man, die tijdens de bezetting hoofdcon troleur was van de C.C.D., aanvankelijk in eigen kring en daarna als lid van de ordedienst, het ondergronds verzet geor ganiseerd en geleid. Met de hem als amb tenaar ter beschikking staande auto, heeft hij vele leden van geallieerde vliegtuig bemanningen en uit Duitsland ontsnapte geallieerde krijgsgevangenen, naar veili ger oorden vervoerd, waarvoor hem posthuum door de Amerikaanse, Britse en Franse regeringen onderscheidingen zijn verleend. Toen hij hoorde, dat twee van zijn ge arresteerde ondergeschikten zouden wor den gefusilleerd indien hij zich niet kwam melden, heeft hij zich onmiddellijk ter beschikking van de bezettingsautoriteiten gesteld. Op de heide te Well liet hij op 2 Mei 1943 met drie anderen, met de kreet „Leve het Vaderland, leve de Koningin", het leven. In zijn laatste ogenblikken heeft hij zijn lotgenoten nog voortdurend moed ingesproken. Reuter meldt, dat de tot nu toe door dit nieuwsbureau d-oorgegeven berichten over de verongelukte „vliegende verhuis wagen" van de Amerikaanse luchtmacht onjuist zijn. Het vliegtuig is niet in zee gestort, maar in Libye verongelukt. Volgen® e'en mededeling van de Ameri kaanse luchtmacht in Europa zijn 21 over levenden van de 24 (dus niet 34) inzitten den van het vliegtuig, dat in de nacht van Zaterdag op Zondag is verongelukt, waar genomen. De 21 overlevende militairen hebben per valscherm het vliegtuig verlaten en zijn terecht. De drie anderen worden nog vermist. Iets dat in de tropen mogelijk, maar in Baarn onwaarschijnlijk geacht meet worden is Zaterdagochtend in de R.K, Kerk aldaar geschied. De heer S.. die des ochtends te acht uur in de kerk de H. Mis bijwoonde, wil de een wandelstok, die over één der va-ng vastgesteld op 19.30 u-u-r. Hieraan j bankleuningen was blijven hangen ver wordt, behalve door bovengenoemde wijderen. Toen hij de wandelstok aanvat- clubs, ook nog door de R.K. Zwemver-te voelde deze vies-klammerig aan en be- eniging Start, Wilton en de Schied-amr.e gon onder zijn greep te kronkelen. Hét Redding-s Brigade deelgenomen, terw -i was n.l. een dikke ringslang, die op SZC als organiserende vereniging ui-'.". -raadselachtige wijze het kerkgebouw aard ook v-an de -partij i-s. I was binnengekomen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 2