Economische belangen dringen naar een oplossing Piloten in rondcirkelende vliegtuigen zagen Enorme brand in Lemmer DRIE BOERDERIJEN IN DE AS GELEGD Amerikaanse regering sceptisch tegenover Malenkof s verklaring Frankrijk in de greep van een vacantie-koorts Ik ken de Nederlandse prinsessen wel Houtloodswagenmakerij en vijf huizen verwoest Met Marie en pijn in portemonnaie DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN sr WILLI BRORDUS LEVENSVERZEKERING Donderdag 13 Augustus 19o3 V. WEERBERICHT V. Geen uitweg in zicht Kamer 21 Aug. bijeen Minister Beel verzoekt: Geef ook gemeente- personeel salaris verbetering Het regeringsbeleid in gevaar Twee Friese boerderijen verwoest Vijf huizen in de as Sirene alarmeerde bevolking W anordelijkheden op Ceylon „Geen bewijzen dat Rusland over water stofbom beschikt" Drie gewonden door ontploffende blind ganger Achtste wereldjamboree komt in Canada V erkeersopstopping Sahara - 49 graden en géén schaduw Een middenweg Amlyst 3 a pet Staatslening be langrijk overtekend Op inschrijvingen wordt 18 toegewezen Het Ministerie van Financiën deelt mede, dat van het op 12 Aug. 1953 op de 31/, procent Nederlandse Staatslening 1953 ingeschreven be drag 18 pet wordt toegewezen. Bericht Wegens de feestdag van O. L. Vrouw ten Hemelopneming zal ons blad Zaterdag 15 Aug. a.s. niet verschijnen. Gewone Man had een snipperdaggie NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Vanavond kans op enkele verspreide onweers buien. Overigens droog weer met veranderlijke bewolking. Matige tot zwakke wind tussen West en Zuid. Gematigde temperaturen. Vrijdag 14 Augustus: Zon op 5.22 uur, onder 20.07 uur; Maan op 10.43 uur, onder 21.05 uur. Komt Franse Kamer op 21 Augustus bijeen? (Telefonisch van onze Parijse correspondent) De uitbreiding der stakingsbeweging, waai van de binnengekomen berichten gewag maken, is #wel bijzonder verontrustend. De voornaamste uitbreiding betreft de nationale bedrijven in de metaalindustrie en in de mijnen, zodat men dus voor een algemene staking komt te staan in alle administraties en alle bedrijven, die door de staat worden gecontroleerd. In het postbedrijf stelt de minister alles in het werk om althans het brief verkeer weer op gang te brengen, evenals de postgirodienst. Daarbij wordt van vaartuigen, militair vervoer en op grote schaal ook van vrijwilligers gebruik gemaakt. In Parijs alleen reeds zijn 1600 vrijwilligers ingeschakeld. Hedenavond geen kranten? Ook geven tal van stakers aan de op vorderingen gehoor, maar niettemin zitten de postverbindingen nog hopeloos m de war De Kamers van Koophandel zijn ge rechtigd voor briefvervoer te zorgen voor wat brieven, die het zakenleven betreffen en de honderd gram niet overschrijden. Intussen zijn het vooral de- vakvereni gingen van de socialistische „Force Ouvrière" die staking na staking blijven uitroepen en onder de begrijpelijke aan moediging der communisten thans alles in het werk stellen de beweging naar de sector der particuliere bedrijven te doen overslaan. Zij stuiten daarbij echter op verzet bij de christelijke en de algemone vakbonden. Blijkbaar spannen de lande lijke besturen zich in, weer de leiding over de bij hen aangesloten vakbonden in han den te krijgen, wat echter maar in zeer beperkte mate gelukt. Merkwaardig ge noeg zoekt de communistische leiding van de C G T zoveel mogelijk op de achter grond te blijven als gevolg van de nieuwe tactiek de stakingen van onder af door de massa zelf te doen leiden. De leiding van de „Force Ouvrière" maakt sterk de indruk met te weten, hoe uit de uitzichtloze toestand te geraken, vooral nu de minister-president alle con tact blijft weigeren en het contact dus over de socialistische leiders der politieke kamerfractie moet lopen. De socialistische leiders hebben in een onderhoud van drie kwartier met de heer Lamel aan de mirns- ter-president enige suggesties gedaan om de beweging uit het dode punt te brengen Zii vinden dat men zich met blind moet staren op de aanleiding der staking; de kwestie van de pensioenleeftijd in de publieke diensten, maar in de uitbarsting van de opgekropte teleurstelling van twee jaar wachten op elke lotsverbetering. Ook wensen zij de bijeenroeping van de opper ste raad der collectieve overeenkomsten om tot genoegdoeningen op het gebied der salarissen te komen, zulks in overeenstem ming met de tactiek der communisten, die nu ook de staking als een loonbeweging doordrijven. Officieel heeft de M.R.P. haar stand punt nog niet vastgesteld en blijkbaar tijd willende winnen, zal zij zich eerst Maandag a.s. met de kwestie bezig hou den. Wel heeft de heer Teitgen onoffi cieel in een onderhoud met de heer La- niel aangedrongen, een kamerdebat toe te laten. Ook aan de heer Herriot wordt het voornemen toegeschreven niet tot het binnenkomen van alle nodige aan vragen te wachten om het bureau van de Kamer bijeen te roepen. De Kamervoor zitter kan bij accoord met het bureau ook de Kamer in buitengewone zitting bijeen roepen Ook in de partijen van de Ka mermeerderheid zijn velen voorstander van het bijeenkomen der Kamer, mits men vooraf het eens kan worden over de dagorde. Hoe het ook zij, de bijeenkomst van het parlement wordt voor Vrijdag, 21 Augus tus verwacht. Deze langzame gang van zaken is natuurlijk al zeer weinig naar de, zin van de stakende syndicaten, die voor het feit komen te staan, dat' sta kers in toenemende mate de strijd zullen opgeven, vooral bij de P.T.T. Dit ver andert nog wel weinig aan de feitelijke moeilijke toestand, maar vooral bij de groeiende afkeer van het publiek hebben zij met de mogelijkheid van een inzinking der beweging rekening te houden. Van daar het streven de stakingen naar de particuliere bedrijven te doen overslaan. Dit is voor wat de metaalnijverheid be treft gelukt, vooral in Lotharingen. Maar voor een groot aantal metaalbedrijven is er op het ogenblik geen beslissing moge lijk, „aangezien deze in seizoensluiting" zijn. Minister van Binnenlandse Zaken Heelt thans het reeds aangekondigde schruven gericht tot de colleges van B. en W., waarm hfl deze uitnodigt in aan sluiting op de maatregelen tot verbetering van de nnanciële positie van het burger lijk rijkspersoneel de totstandkoming te bevorderen van overeenkomstige voorzie ningen voor de werklieden en de midden groepen der ambtenaren vai hun gemeen ten. De staking der bedienden in de parti cuuere bedrijven is voor heden afgekon digd maar de C.F.T.C., die daarin zeer sterk is, verzet zich en het is niet zeker, dat de stakingen in de grote magazijnen zullen lukken. In de kleine bedrijven, voor een deel reeds „in seizoensluiting", is de stakingslust niet groot. Anders is het in de drukkersbedrijven en men houdt het vrijwel voor zeker, dat heden avond de couranten niet zullen kunnen verschijnen Voor de banken is de toe stand ook zeer uiteenlopend. Men ge looft niet, dat in de banken de stakingen Voor de luchtrace van Londen naar Christchurch in Nieuw-Zeeland, welke in October zctl plcicits Dindcn, heeft de Engelse luchtmacht ingeschreven met drie Canberra's P R- 3. De bemanningen en reserve-bemanningen van deze vlieg tuigen zijn reeds druk aan het oefenen. Hier zien we v.l.n.r.: Wing commander L. M. Hodges (leider van de vlucht) en zijn navigator R. Currie, luitenant- vlieger R. L. F. Burton en zijn naviga tor, luitenantvlieger D. H. Gannon, luitenantvlieger R. MacAlistair Firze en zijn navigator, luitenantvlieger T. E. Dunne. De beide laatstgenoemden zijn leden van de reserve-bemanning. vandaag algemeen doorgevoerd zullen kunnen worden, maar wel grote hinder in de diensten zal worden teweeg ge bracht, doch de loketten zullen open blij ven. Het spreken van stadingen voor 24 of 48 uur of voor onbeperkte tijd krijgt nu weinig zin meer, daar Maria Hemel vaart, algemene feestdag in Frankrijk, op Zaterdag valt en in dat weekend ge woonlijk niet gewerkt wordt. Blijken de particuliere bedrijven ook voor aantasting vatbaar, dan gaat het dus naar een algemene staking toe om het parlement te dwingen over een ai- gemene loonsverhoging een beslissing te nemen. Het gehele regeringsbeleid wordt dan in gevaar gebracht, temeer daar het mo gelijk blijft, dat sommige ondernemers belangen, ais die in de alcohol-, de wijn-, de beetwortelnijverheid en sommige han del strusts die gewoon zijn milliarden aan de schatkist af te dragen, ofwel de prijs daling tegen te houden, er toe zullen bijdragen, om de regering te doen vallen. Dit gevaar brengt tal van Kamerleden uit de regeringsmeerderheid in 't bijzon der in de M.R.P., er toe de houding van de heer Laniel te stijf te vinden. Zij wil len het Kamerdebat doen plaats hebben, in de verwachting, dat zij, die voor het redresseringsplan volmacht pan de heer Laniel hebben gegeven, het niet zullen aandurven hem thans het vertrouwen op te zeggen, nu voor het eerst ook aan de privileges van de machtige belangengroe pen wordt geraakt. De heer Laniel heeft gisteravond in zijn korte radiotoespraak op zeer bondige en wel enigszins gemoedelijke manier zijn houding verdedigd en opnieuw vastge steld. Met het „neen" tot de staking toe te roepen, wenst hij niet een krachtproef met de syndicaten te ondernemen. De rede van de heer Laniel is bij het publiek zeer goed ontvangen en wordt ook zeer toegejuicht door de pers, die steeds gewoon is de regeringsmeerderheid te steunen. Daarentegen wordt zij aangeval len door de partijen, die steeds tot de op positie hebben behoord. Advertentie UT RECMT Letterlijk zwart van de mensen was het gisteren aan het strand van Scheveningen. De politie had dan ook handen vol werk om te voorkomen, dat de zwemlustigen zich te ver in zee zouden wagen. huis vóór in de boerderij te behouden. Het dak brandde echter geheel af. -vl=n kon het meubilair uit het voorhuis, ais- mede de varkens uit de boerderij tijdig bergen. Het rundvee bevond zich in do weide. Tijdens de blussing deed zich een hevige ontploffing voor, waarbij de brandweerman Stelder uit Deventer in armen en benen ernstig door scher ven werd getroffen. Ook twee anderen n.l. de jeugdige Kamphuis uit Gorsel, die tüdens een zwempartijtje m. de lJssel naar de brand was komen kijken, alsmede een politieman uit Voorst, werden door scherven gewond. De brandweerman is naar het St. Jo- sephziekenhuis te Deventer vervoerd. De beide anderen konden door de toe- gsnelde E.H.B.O.-dienst uit Wilp ter plaatse worden verbonden. De ontploffing ontstond, doordat een in de onmiddellijke nabijheid van de boerderij zich nog bevindende blindgan ger door het vuur werd aangetast. Bij nader onderzoek werden nog meer blind gangers op het erf gevonden De boerderij was verzekerd. In Friesland hebben gisteren eveneens twee felle boerderijbranden gewoed. Te Bergum werd daarbij 's middags de boerderij van de heer T. Pietersma aan de Langelaan geheel verwoest. Het vuur De prinsessen Beatrix en Irene hebben een heerlijke vacantie in Chatham (V.S.), waar ze zich ongestoord en ongedwongen kunnen bewegen temidden ran de andere vacantiegangers. Velen weten niet eens, dat de twee figuurtjes, die rustig een partijtje tennis spelen bp de baan vlak aan de baai, de Nederlandse koningskinderen zijn. Onder goede hoede bekwamen zij zich in het zeilen en ze ondergingen zelfs al eens de sensatie van waterskiën, dat hier zeer populair is. Haar begeleider vertelde ons, dat hij eens aangeschoten werd door een dame, die zei gehoord te hebben, dat de Neder landse prinsessen hier waren. „Is dat werkelijk zo", vroeg zij, „dan moet ik toch werkelijk ook eens gaan uitkijken om te zien, want ik ken ze wel...." Wat de dame niet wist, was, dat Beatrix en Irene naast haar stonden. Hoewel de meisjes zich dus kostelijk amuseren, wordt Soestdijk niet vergeten en de brieven tellen vaak vele velletjes. Een evenement was natuurlijk, toen vader op de terugweg van Curasao op belde uit Montreal. Op 20 Augustus rijden ze per auto naar Ottawa, waarschijnlijk in twee dagen, om daar nog een weekje te blijven bij de familie Feaver, onder wier hoede zij ook in Cape Cod zijn. En dan gaat het per K.L.M.-vliegtuig via Montreal weer huis waarts. greep zo snel om zich heen, dat de brand weer vrijwel niets kon uitrichten. De in boedel werd ook een prooi der vlammen. De schade wordt door verzekering ge dekt. Tengevolge van hooibroei is gisteren avond bij het dorpje Jislum in de ge meente Ferwerderadeel de kapitale boer derij van de heer K. de Jong tot de grond toe afgebrand. Ook de inboedel ging ver loren. De brandweer van Ferwerd kon de hoeve niet snel genoeg bereiken, doordat de brug bij Jislum in reparatie is en het verkeer aldaar is omgelegd. In Lemmer heeft gisterenmiddag en -avond een enorme brand gewoed in en rond een grote houtopslagplaats van Halbertsma's Kisten- en Vaten- fabriek, tengevolge waarvan niet alleen de geheel met pas aangevoerd hout gevulde loods, doch ook een wagenmakerij en vijf huizen in de as werden gelegd, terwijl eèn zesde woning zwaar werd beschadigd en twee andere lichte schade opliepen. Dertien personen werden dakloos. Enkele huizen, die ernstig gevaar liepen ook in vlammen op te gaan, konden worden behouden. De brand, die grote opschudding in Lemmer ver oorzaakte, zou, naar verluidt, zijn ontstaan, doordat omstreeks vier uur kinderen met vuur hadden gespeeld bij de houtopslagplaats, die aan het vaarwater Lemster Rien is gelegen. Zoals gevreesd sloeg het vuur over naar de zeven huizen, waarvan er vijf in de as werden gelegd. De woningen van de heer A. Wierda, alsook diens wagenmakerij en van de heer J. Beima, die alleen woont en van de families B. Winter, H. van der Bijl, bedrijfsleider van de fabriek en K. Ver beek, reserve-bedrijfsleider, werden ver woest. Uit de meeste huizen koj> slechts weinig worden gered en van de familie Verbeek ging, evenals van een gezin van zes personen, dat bij haar logeerde, alles verloren. De zesde woning van de heer D. C. Ham is grotendeels verbrand, doch de laatste woning met een smederij kon wor den behouden, evenais enkele aan de overzijde van het vaarwater gelegen hui zen, die door de windrichting gevaar had den gelopen. Aanvankelijk heeft men getracht het vuur, dat in de loods ontstond en zeer snel om zich heen greep, te bedwingen met de bedrijfsbrandweer, doch dit mislukte. In tussen werd de brand mede door de wind aangewakkerd tot een loeiende vuurzee, welke hoog om zich heen greep. Binnen een kwartihr stond de opslagplaats in lich ter laaie. De sirene van de fabriek, die direct was beginnen te loeien, bracht de gehele be volking van Lemmer op de been. De loods en de kleine garage van het bedrijf waren na een half uur reedg bijna geheel uitge brand. Men maakte groot alarm, omdat het ge vaar groot was. dat een complex van zeven woningen en een wagenmakerij in een naast de houtloods gelegen straatje, even eens in vlammen zouden omgaan. Vrijwil ligers begonnen de huizen onmiddellijk te ontruimen. Alle brandweren uit de omtrek werden gewaarschuwd. Na de brandweer van Lem mer arriveerden snel achter elkaar met groot materieel die van Emmeloord, Balk, Joure, Sneek, Heerenveen en zelfs van Groningen. Met 25 stralen werd de vuur zee bestreden, doch men kon niet verhin deren, dat een grote ravage werd aan gericht. Verscheidene piloten van vliegtuigen die in de buurt vlogen, hebben de hevige brand opgemerkt en vlogen rond de plaats des onheils. De woningen van de directeur en de boekhouder van het houtbedrijf liepen schade op. In geheel Ceylon is gisteren heftig ge demonstreerd tegen het verhogen van de rijstprijs en tegen hogere tarieven voor het treinverkeer, electriciteitsieveringen en diensten der posterijen. Te Colombo hebben politie en militairen driemaal op betogers geschoten, waardoor 'n vijftien tal personen om het leven is gekomen. Hier en daar zijn gewelddaden begaan. De regering heeft de noodtoestand afgekon digd.* Gisteren heeft Washington het eerste officiële commentaar op de jongste rede van de Sovjetrussische premier Malenkof gegeven. Dit geschiedde hij monde van Foster Dulles, de minister van buitenlandse zaken. Hij zeide onder meer: „De Amerikaanse regering staat enigszins sceptisch tegenover de verklaring van premier Malenkof, dat de Ver. Staten niet langer het monopolie van de waterstofhom bezitten. De Amerikaanse regering be schikt niet over op zichzelf staande bewijzen voor de juistheid van deze uitlating. Noch voor, noch na Malenkof's toespraak heeft zich enige aan- wijzing voorgedaan, dat er in de Sovjet-Unie een waterstofbom tot ont ploffing zou zijn gebracht „Malenkofs opmerkingen over het buitenland"', aldus vervolgde Dulles: „hadden ten doel onenigheid tussen de westerse mogendheden te scheppen en de toenemende beweging m de richting van een verenigd Europa tegen te gaan. Doch wat de Russische premier over de Sovjet-Unie zelf zeide, was opvallender en inzoverre geheel nieuw, dat hierdoor twee beschuldigingen, welke de vrpe staten jegens de Sovjet-Russische tiran nie hebben uitgebracht, bevestiging von- den. .Dezp beschuldigingen zijn: 1 Het Russische volk werkt, om een .reusachtige militaire machine in stand te houden, zonder dat het, in ruil voor zijn krachtsinspanning, in staat wordt gesteld zich voldoende verbruiksgoederen aan te schaffen. 2. De tirannie, uitgeoefend door het Kremlin, maakt dat het Sovjet-volk geen kennis draagt van en geen deel heeft aan hetgeen zijn regeerders doen of voornemens zijn te doen. Uit Malenkofs toespraak valt volgens Dulles een koerswijziging op beide ge bieden op te maken. De Ver. Staten ho- de practijk op te pen, dat dit inderdaad zal blijken. „Niets zou er meer toe bijdragen de internationale spanning te verlichten eri verandering te brengen in een toestand, waarbij het enige mannen in het Kremlin mogelijk is het lot van zovelen te bepa len. De Ver Staten zullen nauwlettend gadeslaan of zich een dergelijke ontwik keling in de Sovjet-Unie voordoet'", al dus de Amerikaanse minister. (Van onze correspondenten). Gisterenmiddag omstreeks vier uur is plotseling eèn hevige brand ontstaan in de grote boerderij „Het nieuwe Slijk huis" van de weduwe Hengeveld op de Wilpse Klei te Voorst, nabij Deven ter. De brandweren uit Voorst, Deventer en Apeldoorn moesten te hulp komen om het vuur te bestrijden, dat door onbe kende oorzaak buiten de boerderij was ontstaan in een graanberg waarschijn lijk door broeiing en dat vandaar was overgeslagen naar het achterhuis van het gebouw. Dank zij de aanwezigheid van een brandmuur slaagde men er in het wocn- De achtste wereldjamboree van de in ternationale padvindersbeweging zal in 1955 in Canada worden gehouden, zo is gisteren besloten op de internationale bijeenkomst te Vaduz in Liechtenstein. Data en plaats zijn echter nog niet vast gesteld. Kt 1956 zal Nederland de internationale jamboree van leiders en leidsters orga niseren onder de naam „Indeba". Ter ge legenheid van het vijftigjarige bestaan van de verkennersbeweging zal een extra wereldjamboree worden gehouden in 1957, te organiseren door Engeland onder de naam „Golden jamboree". Tijdens de brand,«die uiteraard zeer veel belangstelling trok, was Lemmer één grote verkeersopstopping. Het verkeer naar Kuinre, Wolvega en Emmeloord heeft urenlang stil gelegen. De burgemeester van Lemmer, de heer N. Krijger, alsmede twee wethouders, de officier van Justitie te Leeuwarden, het gehele politieapparaat met waterpolitie en verkeerspolitie waren bij de brand aan wezig. Het bedrijf kreeg in de fabriek zelf geen schade. Gisterenavond laat was men nog druk bezig met nablussen. De meeste hui zen zijn verzekerd. Het warme weer heeft gisteren in verscheidene Europese landen records gebroken. In het NooTden van Engeland wees de thermometer hier en daar 34 graden, de hoogste temperatuur sinds 1873. In Frankrijk liep het kwik op tot 35 graden. België noteerde de warmste dag van het jaar: in Brussel was het 32 graden in de schaduw. Deze tempe raturen zijn overigens nog maar laag vergeleken bij die in Noord- Afrika. In 4 stations in de Sahara meldde men temperaturen van 49 graden Er is heel lang en niet zuinig „ge bromd" over de z.g. „bromfietsen"Is zo'n vehikel nu een fiets of een motor rijwielEn waar moeten zij rijden T Aan deze onzekerheid is goeddeels een einde gekomen door een Salomon's oor deel van de Minister. Doch de juistheid van deze beslissing wordt in twijfel ge trokken en het brommen heeft nog niet opgehouden. Aan beide kanten zijn er mensen, die blijven brommen. De „brommers" generen zich voor een deel, omdat zij tot „gewone fietsers" zijn ..gedegradeerd", terwijl de „pedde laars" op twee wielen die „snelheids maniakken" niet gaarne op hun rijwiel pad zien. „Daar moesten wij eens over schrij ven". Eerlijk gezegd, wij kijken wél uit. Want hoe ons Loupje ook zou uitvallen, op ons zou zwaar gebromd worden, want beide partijen zijn niet tevreden te stel len. Wij zouden kunnen zeggen: een brom fiets is het gulden midden tussen een rijwiel en motor. Laten wij dus voor de bromfietsers een eigen „middenweg" aanleggen Maar dan bromt heel Nederland nog luider over de belastingen! Voorts beloopt de toewijzing in deze lening aan de Rijksfondsen en instellingen circa 60 "millioen. Het ligt in het voornemen met de Rijksfondsen en instellingen een aanvullende lening onder dezelfde voorwaarden aan te gaan ter grootte van f 140 millioen. De Gewone Man tijdens zijn „openbare spreekbeurt Het liep storm op het Hilversums Stadserf, toen Wam Heskes, alias „De Gewone Man" zo maar midden in het pu bliek brede gebaren be gon te maken en ging praten met zijn befaamde „Volleneef" en zijn trou we ega „Merie". De K.R.O. heeft op het Hilversumse Stadserf een propagandastand en om de propaganda nog meer kleur te geven dan reeds door de attractieve stand inrichting het geval is, liet men de Gewone Man in het openbaar optre den: alle Stadserfbezoe- kers konden dan kennis met hem maken en voor niet-ingewijden bij de radio een bijzondere belevenis ervaren, hoe zo'n uitzending in haar werk gaat Buiten en in de stand dromden de mensen sa men en zij hoorden hoe de Gewone Man samen met Merie naar het Hilver sumse Stadserf was ge trokken, omdat „Merie haar zinnen had gezet op een snipperdaggie naar Hilversum". Dat daggie werd, zo vertelde De Ge wone Man, anderhalve dag, want Merie stond er op de „illuminatie" ook uitvoerig te bekijken. Het geheel eindigde voor de Gewone Man met „pijn in de portemonnaie" en toen had hij zich in arren moede Afgevraagd, waar om dat eigenlijk wel alte- maal móst. Hilversum was immers rijk met natuur schoon gezegend. „Maar ja, zo besloot hij wijs gerig zijn „Hilversum Ontvangt babbeltje", de vrouwen vullen de na tuur óók aan met een likkie kleur, een poeder- doossie en een lippenstif- fieen, zo voegde hij er, doelend op de „pijn in de portemonnaie, niet minder wijsgerig aan toe: Hilversum ontvangt.... als er één is die ont vangt, moet er ten slotte óók iemand zijn om te geven". De toeschouwers glim lachten om de levensblij heid van de „Gewone Man", die zij nog nooit tevoren écht hadden ge zien. Merie was er welis waar niet in levenden lijve bij, maar de maniér, waarop de Gewone Man zijn fictieve echtgenoot toesprak, was zó we' "met kend, dat iedereex~e óók enige fantasie Men zag zitten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 1