PER TOURINGCAR Wiener Sangerknahen oogstten een verdiend groot succes TIMCO Nieuws uit STAD en OMTREK Het feest van Pastoor van Kampen Vacantie-aanbieding Overhemd Wonderlijk perfecte jongens-zang kunst in de Grote Kerk In vlaggend Kethel werd een geliefd herder bejubeld naar de Licht- Bloem- en Muziekstad Hilversum Deze trip zal plaatsvinden op Zaterdag 22 Augustus a.s. DE REÏSSOM voor onze abonné's bedraagt slechts f 5.50 KUNSTAGENDA KETHEL MAANDAG 17 AUGUSTUS 1953 S PAGINA 2 AANLEG MAASBOULEVARD De uitvoering van de tweede etappe kost 289.000 SPIRIT IN HET NAUW HOCKEYCLUB ASSION BURGERLIJKE STAND In de versierde kerk De Grote Vijf NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De officiële receptie bijpassende Das Cadeau OFFICIëLE PUBLICATIE Spreekuur Bureau Huisvesting PLEISTERACTIE Dankwoord van de pastoor EERSTE H. MIS VERDRONKEN DIEFSTALLEN Een misverstand SCHIEDAM KAPELAAN ROOD NAAR DORDT DE YACANTIEFEESTEN K.N.V.B. AFD. ROTTERDAM TAFELTENNIS IN DE BEURS? In z((n vergadering van 24 October I9S2 verenigde zich de raad met het voorstel om over te gaan tot de aanleg van de Maas boulevard, waarmede een aanvang zou worden gemaakt met de verwezenlijking van het Zuidelijk deel van het uitbrei dingsplan ter plaatse. De kosten van de aanleg van dit ge deelte werden voor de gemeente op 190.000 geraamd, waarbij ervan werd uit gegaan, dat het werk in DUW-verband zou worden uitgevoerd onder toekenning van een Rijkssubsidie in de uitgaven wegens arbeidslonen. In deze kosten mochten B. en W. hun tot de Rijksdienst voor de uit voering van werken (D.U.W.) gerichte sub sidie-aanvrage de toezegging ontvangen, dat een subsidie zal worden toegekend van 90% der uitgaven wegens werklonen etc. echter tot geen hoger bedrag dan 58.000. De aanleg van het resterend gedeelte van dit recreatiegebied zou naar ruwe schat ting een bedrag van 450.000 vorderen. Met betrekking tot de aanleg van het tweede gedeelte kunnen B. en W. thans mededelen, dat het terrein voorheen eigen dom van de firma Van Deventer Zoon inmiddels ter beschikking is gakomen en de onteigening van het terrein van de fa. Blankenheim Nolet op 16 April j.l. is tot stand gekomen in verband hiermede zjjn door de Dienst van Gemeentewerken plan nen ontworpen om te komen tot de uitvoe ring van bedoelde 2e étappe. Het terrein, waarop deze 2e étappe tot stand zal worden gebracht, wordt begrensd door de reeds in aanleg zijnde le étappe, het Balkengat en de langs de HavenHijk geprojecteerde flats. Dit tweede gedeelte van de Maasboule vard, omvat de aanleg van ligweiden, door enige wandelpaden doorsneden, een speel veld voor de jeugd en een kinderspeeltuin. Het gehele terrein, dat thans lager ligt dan de strook grond langs de rivier, moet wor den opgehoogd en zal enigszins glooiend naar de rivier aflopen, waardoor wordt be reikt, dat men van het terrein af een vrij uitzicht op het water en het scheepvaart verkeer zal hebben. Boom- en heesterbe planting zullen het geheel verfraaien en de kinderspeelgelegenheden de nodige be schutting bieden. De kosten van aanleg van het tweede ge deelte zullen 289.000 bedragen. Bij uit voering in DUW-verband wordt in de uit gaven wegens arbeidslonen o.a. een Rijks subsidie van 79.000 verwacht, zodat de resterende kosten ad 210.000 voor reke ning van de gemeente zullen blijven. Inmiddels hebben B. en W. een aanvrage tot de directie van de DUW gericht om ook in de uitgaven wegens arbeidslonen van deze 2e étappe het Rijkssubsidie te mogen ontvangen. De voor rekening van de gemeente blij vende kosten kunnen als volgt worden gespecificeerd.- Aankoop grond voor terreinophoging 120.000; idem plantenmateriaal 59.000; kosten van administratie en toezicht ge meentewerken 18.000; idem van admini stratie en uitvoering door N. H. M. 13.000, tezamen 210.000. De ten laste van de Gemeente komende aanlegkosten van de 2e étappe werden begroot op 450.000. Dit betrof evenwel de aanleg van het gedeelte van de Maas boulevard met inbegrip van 't Balkengat en de haven van Hasekamp. Het nieuw ontworpen plan omvat echter de aanleg van de Maasboulevard met uitzondering van beide genoemde gebieden. Vandaar, dat voor de aanleg volgens de gewijzigde opzet niet een ten laste van de gemeente blijvend bedrag van 450.000, doch van 210.000 geraamd is. Het ligt voorts' in de bedoeling de nu afgevoerde werkzaamhe den later in een 3e étappe te doen uit voeren. Doordat zowel de voetbal- als -de hand balverenigingen van Wilton Fijenoord de terreinen op het gebied' van de werf moeten ontruimen, is aan deze vereni gingen speelgelegenbeid in Boshoek toe gewezen. In verband1 hiermede zal de R.K. Hockeyvereniging Spirit flink in het nauw komen, aangezien deze ver eniging met haar dertien elftallen dan slechts de beschikking over één veld zal hebben. De hockyclub Assion neemt Zaterdag, 29 Augustus, haar nieuwe clubhuis en velden aan de Oude Dijk officieel in ge bruik. GEBOREN: Petronella T. dr van A. Ver steeg en C. Degeling. Jan B. zn van G. Ketelaar en D. Hibels. Bob zn van G. C. Eijsbergen en K. J. Post. An toinette M. L. dr van A. W. Melis en I. M. Arendt. Jacob J. zn van A. J. Jonk en H. J. den Herder». Johannes J. zn van G. C. A. van Elswijk en A. M. Rensman. Stefan zn van A. Pfeifer en G. Laribij. Leonard zn van A. Ver- hoeckx en W. Timmerman. OVERLEDEN: H. M. de Wert 51 j. P. J. van Diest 51 j. J. H. v. d. Lin den 64 j. Als extra attractie een bezoek onder deskundige leiding aan onze grote luchthaven „Schiphol"- Naar aanleiding van de grote belangstelling Voor onze reis naar Hilversum en Schiphol, zien wij ons genoodzaakt, deze nog eens te herhalen. Vertrek van onze bureaux Kortenaerstraat No. 1 te Rotterdam om 14.30 uur precies en weer terug te Rotterdam om 23.00 uur. inclusief entree Schiphol en het Stadserf te Hilversum. Het Gemeentebestuur „Hilversum-ontvangt" heeft zijn uiterste best gedaan, het de bezoekers zo aan trekkelijk mogelijk te maken. De stad zelf is sprookjesachtig verlicht! Het Stadserf is een Italiaans miniatuurstadje en heeft vele beziens waardigheden. U zult er een regelkamer zien van de Ned. Radio Unie diverse demonstraties o.a. van de Ver. Ned. Tapijtindustrie kunstnijverheid Philips Telecommunicatie Industrie een schilder- beeldhouw- en handwerkatelier. Op de televisieafdeling zal de t.v.-camera op U worden gericht en zult U Uzelf op het doek zien verschijnen. De avonden worden verzorgd door een keur van radio-artisten. Bespreek zo spoedig mogelijk Uw plaats voor de touringcar, zodat U niet tevergeefs komt. Kaarten verkrijgbaar aan ons Bureau, Dam 18, Schiedam. (Van onze correspondent Vrijdagavond 6 uur aan de Damlaan. Zon over de weilanden, feestelijke gezichten, feestelijke kleding, vlaggen geel-wit, de harmonie St. Radboud, jeugdverenigingen in uniform, allen en alles voor Pastoor van Kampen. Opgeruimd, nog jeugdig voor zijn leeftijd, kennelijk opgeknapt door zijn ditmaal gedwongen reisje, een paar dagen weggestuurd uit de parochie, om achteraf het genoegen van de verrassing te beleven, stond hij daar te luisteren naar de welkomstrede van de voorzitter van het parochiale feestcomité, de heer C. P. M. Lansbergen oftewel gezellig onder ons ge naamd Cor van Groenoord. Enige flitsen va nhet welkom tussen het gekruip en hoogstandjes van de fotografen door. Het was hem een grote eer de jubilaris namens de parochie welkom te mogen heten. Het herdersambt is tegenwoordig veelomvattend en moeilijk. Soms waren er voor de pastoor teleurstellingen, soms werd hij niet begrepen. In het mooie Kromstaf jaar heeft de hele parochie nu deze gelegenheid met beide handen ge grepen, om hem te tonen, hoe hij als herder en mens gewaardeerd wordt. De rede eindigde met het verzoek om in het feestelijk met twee-schimmels be spannen rijtuig te stappen.... en daar ging de stoet. Voorop St Radboud, dan de jeugdvereni gingen, dan de L.T.J. te paard. Achter het rijtuig: auto's met pastoor's uitgebreide familie, kerkbestuur, armbe stuur en feestcommissie. En de jongens van de harmonie maar muziek maken en de kleine voetjes van de jeugd maar marcheren. Door Tuin dorp naar de Viersprong, overal mensen langs de weg, overal vlaggen. Brigadier Korpel met twee agenten regelde het ver keer. Het ging gesmeerd. Bij de kerk hnderden, die op hun pas toor wachtten. Bruidjes, een erewacht van gidsen en verkenners. Door deze erehaag ging de jubilaris even de pasto rie in, terwijl de menigte zich verdrong om in de kerk te komen voor het plech tig Lof. Grote in mos gestoken bloemstukken tegen gewelven en pilaren. Rose en paarse gladiolen met palm. Dezelfde bloemstuk ken, maar nu van paarse gladiolen en rose anjers in het priesterkoor, 'n Hoogaltaar dat glom van goud en zilver met nieuwe wit zijden gordijntjes voor kaarsenbak, tabernakeldeurtje en uitstelüngstroon. La ter zei kapelaan J. Rood die een groot aandeel had bij de voorbereiding van het feest dat achter het altaar nog 4 stel van die nieuwe gordijnen aanwezig waren in de liturgische kleuren. Ze kunnen door een eenvoudig mechanisme rails snel verwisseld worden. In de geest van de pastoor, die niets voor zich persoonlek wilde, waren de ge schenken voor de verfraaiing van de kerk. Een prachtig groen kazuifel met stool en manipel, een kostbaar missaal, nieuw voor Nederland. Het kreeg Pink steren 53 het Evulgetur van de aarts bisschop van Regensburg zes unieke kandelaars van gebrand koper. Verder waren er verscheidene onderdelen van het hoogaltaar opgeknapt of vernieuwd. Andere geschenken werden aangeboden bij de officiële receptie. Het Lof met al die gouden gewaden, van Pastoor en as sisterende geestelijken met onze acolythen voor het eerst in functie was een openbaring. Het jarenlange streven van de jubilaris voor Volkszang n zijn kerk resulteerde deze avond in een door alle aanwezigen uit volle borst gezongen lied van wel kom. 's Avonds om 8 uur begon de feestavond in het parochiehuis. Zaterdagmorgen om 9 uur was de plechtige Hoogmis. De feesteling droeg deze zelf op voor het geestelijk en tijde lijk welzijn van zijn parochie. Deken R. J. Reijnen van Schiedam, was presbytèr- assistens. De eerw heer De Haan. neef van pastoor Van Kampen, was diaken, de eerw. teer Loerakker, oud-kanelaan van Kethel. subdiaken. Kapelaan Zouten- 'bier, vroeger kapelaan van deze paro chie, hield de feestpredikatie. Zijn tekst was ..Ego vinetus in Domino, Ik, de ge boeide in de Heer". Hij sprak over het priesterleven.ten dienste van de men sen, eenzaam en gebonden aan Christus. Onder de 'kundige en artistieke leiding van de heer A. J. F. v. Rijthoven zong het parochiale 'koor, na een aa.rze.iend 'begin, zeer verdienstelijk de Mis „Pro Pace Het Gregoriaans is in deze kerk al jaren goed. Met de eerw. heren Th. Kloosterman en Th. de Haan, nóg een neef van pastoor Vaan Kampen, als can- tici was het af. 's Middags onder het Lof danste pas toor Van Kampen de mensen voo.- het spontane feest, dat Ihem geboden was. Hij sprak eenvoudig op de hem zo eigen manier, zoals men hem allemaal kent. Van hart tot hart, zonder terughouding Dit maakt het luisteren naar hem dik wijls 70 prettig.. Steeds vertassend altijd wijs. Laten we neerschrijven wat velen hem in deze dagen welgemeend wensten; Pastoor Van Kampen, dat God U nog lang m, ge sparen, tot welzijn van de parochie in Kethel. (Van onze muziekmedewerker) De aantrekkingskracht, die de naam „Wiener Sangerknahen" op velen uitoefent, stelt deze zangertjes en hun leiding in staat een meer dan gewoon risico te nemen. Welk ander vocaal ensemble zou het aandurven 0111 midden in de vacantieperiode, bij warme, zelfs benauwde temperatuur een kerk- concert te geven in een grote concertruimte en tegen lang niet malse entree-prijzen? De Wiener Sangerknahen hebben liet gedaan en met succes ook. DAGBIAO VOOf» SCHtOAM (B OMSTBCKf* 75ste Jaargang No. 22229 De kantoren der Redactie en Admini stratie zijn gevestigd te Schiedam Dam 18 Telefoon 66152 Giro-nummer 590943 Abonnementsprijs 5.85 per kwartaal. 2.— per maand, 0.47 per week. Advertentieprijs op gewone Kolombreedte f 0.15 per millimeter boogte Ingezonden Mededelingen op redactionele kolombreedte f 0.30 per millimeter hoogte. Bl.l contract gelden lagere tarieven, welke bij de administratie of öij de erkende advertentle-bureaux verkrijgbaar zijn. Kampioenen 'kleine advertentiën i tot ZO woerden 50 cent. Elk woord meer 3 cent. Maximum 60 woorden. Plaatsing uitsluitend bij vooruitbetaling Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen voor het Advertentiewezen. (Van onze verslaggever) In het feestelijk versierde verenigings gebouw kwamen Zaterdagavond tesamen met de jubilaris de vele familieleden om daar het Lekenspel „De Grote Vijf" te zien, hetwelk werd gespeeld door leden van de verschillende katholieke jeugd organisaties. De zaal was geheel gevuld, toen de jubilaris binnentrad. Door allen werd een passend welkomstlied gezon gen, waarna de heer Lansbergen als voorzitter van de feestcommissie 'n kort welkomstwoordje sprak tot de jubilaris en zijn familie. Bei-Canto" voerde hierna enkele geestelijke liederen uit o.l.v. de dirigent en tevens de muzikale leider van de ge hele avond, de heer W. v. Berkel. Het woord was toen aan de toneelspelers, die al stonden te popelen om te kunnen be ginnen met „De Grote Vijf". Verscheidene historische gegevens uit het Kethelsche waren in dit toneelstuk verwerkt door de eerw. heer F. Keesen, zowel over de pastoor als over de pa rochie. Hierdoor kregen we een beeld van wat in deze kleine katholieke ge meenschap in de achter ons liggende jaren is gebeurd. De spelers deden hun uiterste best om hetgeen ze in slechts korte tijd hadden geleerd, zo perfect mogelijk te bieden, wat dan ook de meesten wel bijzonder goed gelukte. Enkelen, die nooit tevoren toneel hadden gespeeld, waren nog wat weifelend. Het stuk werd in belangrijke mate gedragen door het spel van Sint Willibrordusi Willibrordus Ruigrok). Zeer aardig was het spel van de kleine Hennie Kamps, die als elfjarig toneelspelertje reeds een moed en durf toonde en zijn rol op vlotte wijze speelde. Grappig was het spel van de engeltjes, die overigens aan het einde van het toneelstuk tekenen van vermoeidheid vertertmden en zodoende niet precies engelachtig meer bleven staan doch kin derlijk eenvoudig een zeer gemakkelijke houding aannamen. Tussen de verschil lende taferelen door werd goede muziek ten gehore gebracht, zodat de aandacht in de zaal niet verslapte. Tijdens de pauze werd aan de jubile rende pastoor door het feest-comité een filmpje aangeboden over zijn leven en werken tijdens zijn lange priesterlijke ambt. Een eerste deel werd even ver toond, zodat de parochianen te zien kregen in welke plaatsen en streken hun pastoor reeds had gearbeid. Aan het einde van het laatste bedrijf werd de jubilaris op het toneel gehaald waar hem door een meisje bloemen werd aangeboden. Het dankwoordje van de pastoor was kort, doch niemand werd vergeten Buiten stroomde de regen toen het einde daar was, maar dit werd ver geten en niet getelA want men had een zeer leerzame avond en tevens een goede ontspanning genoten. Het lekenspel is dus in Kethel geko men en misschien zullen velen, die nu hebben meegespeeld, behoefte gevoelen hiermede verder te gaan en dan belooft dit zeker iets heel goeds te worden want de canaeiteifen zijn er. De regie van de heer S. M. Kamps, was uitstekend. Het middagprogramma werd geopend door de feestelijke tonen van de Harmo niever. St Radboud, die de jubilerende pastoor een aubade kwam brengen. Door de voorzitter van de vereniging, de heer H. Lansbergen werd pastoor ge lukgewenst met zijn jubilé wij zijn hier de oudste ver. van de parochie en vinden Het plechtige Lof te Kethel in verband met het Priesterfeest van Pastoor van Kampen. het een voorrecht, dat wij de eerste mo gen zijn om u te feliciteren, zei hij. Nadat enige nummers ten gehore waren gebracht, werd de pastoor en zijn uitge breide familie, met vrolijke muziek naar het Verenigingsgebouw gebracht, waar de officiële receptie plaats vond. De zaal, feestelijk versierd met vlaggen van verschillende verenigingen en organi saties, met geel-witte spandoeken tegen toneel en wand, was weldra geheel gevuld met genodigden. De' voorzitter van het feestcomité, de heer C. Lansbergen, schetste de groei van de parochie, gedurende de laatste 15 jaren, de oprichting van de jeugdbeweging in al haar onderdelen, de vele andere culturele verenigingen en ook de groei van de pa rochie wat het zielenaantal betreft, in ver band met de uitbreiding van Schiedam. Wij bieden u thans nog aan 'n verlich ting voor het priesterkoor. Dikwijls heb ben wij gemerkt, dat gij onder het lezen van het Evangelie naar uw bril moest grijpen. Dit zal nu niet meer nodig zijn, dank zij de nieuwe koorverlichting. Wij weten dat gij de zeer goede eigenschap bezit van zuinig te zijn, maar wij hopen dat u op dit punt eens echt royaal zult zijn en er een ruim gebruik van zult ma ken. Maar dan hoop ik ook. dat de pa rochianen de pastoor daartoe in de ge legenheid zullen stellen, aldus >de heer Lansbergen. Ook werd een persoonlijk geschenk over handigd n.l. een cassette met "tafelzilver. Daarna sprak de heer J. Franssen na mens het kerkbestuur. Hij dankte vooral voor de prettige samenwerking. Advertentie B(j aankoop van een HEKENMODEMAGAZIJN BROERSVEST 56 Ter algemene kennis wordt gebracht, dat er op 20 en 27 Augustus en op 3 Sep tember a.s. GEEN spreekuur van de chef van het bureau Huisvesting zal zijn. Het depot Schiedam was het eerste „los". Dit mag wel een prestatie ge noemd worden gezien het grote aantal depóts in onze stad. De heer E. v. d. Burg kreeg het woord namens het Armbestuur. Hij dankte de pastoor voor zijn gulle manier van geven. Door een parochiaan, de heer Bouwman, werd een zelf vervaardigd gedicht voorge dragen. De heer Beekman sprak namens Kerk koor, de K.V.P. en de Stille Omgang en boor namens deze ver., een fruitman, een vaas bloemen en een bloemenmand aan. Namens de Boerenleenbank liet de heer H. Wijsbroek zijn felicitetie vergezeld gaan van een opvouwbare tuinstoel.. De dames van de Lucia-naaiclub boden de jubilaris prachtige dwalen aan voor de communiebank. Daarna was het woord aan de pastoor. Hij dankte allen voor de bewijzen van sympathie, maar vooral voor de prettige samenwerking, waardoor dit alles is tot stand gekomen. Hij wilde de mensen op deze 15e Augustus, toch ook een persoon lijk woordje meegeven. Pastoor vertelde over de H. Geron, die leefde in het jaar 1201 te Keulen, de grootste reiziger, die naar Compostella, 't graf van onze Kethelse patroon St Jacobus en ook naar Rome trok en die vermoord werd door rovers. Nu volgde voor alle genodigden de ge legenheid, om pastoor persoonlijk de hand te drukken. Wij zagen o.a. pastoor J. Knots uit Over schie, burgemeester Peek en het bestuur van de St Willibrordusstichting. Vele pa-: rochianen kwamen pastoor Van Kempen eveneens gelukwensen. In de Frankelandse kerk heeft Zondag de weleerw. heer E. J. van Adrichem O. Praem., zijn eerste plechtige H. Mis opgedragen. Hij werd hierbij geassisteerd door deken R. J. Reijnen als presbyter- assistens. Diaken was Dom N v. d. Drif en subdiaken frater Ambrosius de Leede. De feestpredikatie werd gehouden door de Norbertijnenpater Vlek. Er is daarna in De Kroon een druk bezochte receptie gehouden. De 36-jarige classificeerder W. A. Roodbol uit de Sint Mariastraat te Rot terdam is gisteren van het sloependek van een bij Wilton-Fijenoord in reparatie liggend schip te water geraakt. Toen zijn mede-arbeiders hem misten, zagen ze, dat hij zich aan een ducdalf vastgeklemd had. Blijkbaar had de man echter niet vol doende kracht meer, want toen men hem te hulp wilde komen, bleek hij reeds in het water te zijn verdwenen. Na enige tijd wist men hem op te halen, maar de levensgeesten bleken toen reeds geweken te zijn. De groenteboer W. v. d. E. heeft bij de politie aangifte gedaan, dat uit zijn toon banklade een bedrag van 125 gestolen is. De voorman-bankwerker J. C. R. deed aangifte, dat aan boord van een bij de Nieuwe Waterweg liggend schip, waar op hij werkte, uit 2!ijn portemonnaie 58 gestolen is. De Grote Kerk was druk bezet, zij het dan dat de zijbeuken niet geheel benut waren. Uitverkocht was de concertruimte zeker niet, maar een groot aantal Schie dammers was toch gekomen. Ongetwijfeld werden velen geleid door andere dan mu zikale motieven: de Wiener Sangerknahen zijn beroemd en dat verleent een gezel schap nu eenmaal een grote attractiviteit. Degenen die kwamen voor de W.S., zo als men die van de radio kent, zijn mis schien wel wat bedrogen uitgekomen! Zij kregen een programma van klassieke en romantische muziek opgedist Scarlatti, Palestrina, Gallus Fux, Bach Buxtehude, Bruckner enz. dat er niet om loog! Het doet goed te constateren, dat de W.S. niet altijd uit zijn op betrekkelijk gemakke lijke successen. Niet dat een wals van Strauss niet evenveel kunde, vaardigheid en kwaliteiten, vereist, maar het is nu eenmaal zo, dat de lichter verteerbare muziek meer toehoorders trekt dan de werken der hierboven genoemde mees ters. Men is geneigd omtrent de W.S. het misverstand te cultiveren, dat het gezel schap voornamelijk op willige en gemak kelijke successen uit is. Deze opinie wordt natuurlijk ook sterk beïnvloed door het feit, dat de omroepverenigingen bijna altijd „lichte" platen van de W.S. uit zenden! Dat ze echter ook nog wat anders kun nen werd Vrijdagavond op weldadig over tuigende wijze gedemonstreerd Dit was een zingen, hetwelk aan het volmaakte grenst. Een prachtige stern en toontechniek, een adembeheersing die wellicht alles overtreft wat op dit punt door een (klein) koor werd gepresteerd (er waren slechts 22 zangertjes) en daarbij een wonderlijk rijpe muzikale intelligen tie leverden resultaten op zo subliem, dat men nauwelijks kan geloven zulk een zangkunst zelf te hebben aanhoord! Die eerste verrassend_mooie, gave en fijne inzet van het „Exsultate Deo" van Scarlatti was al direct zo uitermate uit gebalanceerd, dat men op geen enkel punt iets zou wensen te horen verbeterd, zulk een ragfijn, uiterst geëquilibreerd klanklijnenspel, zo gemakkelijk en vloei end weergegeven kan men toch elders niet horen! In Oratio Jeremiae van Palestrina (4 stemmig!) was de (zeer hooggenoteerde) sopraan iets te dominerend. Robert Küh- bacher liet echter een Palestrlna-vertol- king klinken die eenvoudig subliem was en in perfectie slechts geëvenaard werd door de souplesse waarmee deze jongens de meest subtiele intenties van hun diri gent ten uitvoer brachten. De Laudi Alia Vergine van Verdi (hier in Schiedam reeds bekend door het Schie dams Vrouwenkoor) en Virga Jesse van Bruckner zijn werken, die uiterst moeilijk te realiseren zijn. Zowel aan stem- en zangkwaliteiten ais wel aan de zuiver heid van het gehoor stellen beide stukken de hoogste eisen. Vooral het eerste werk boeide onge meen: een gezonde muzikaliteit, wars van enige overdrevenheid, maar toch „alles 'er uit halend" kenmerkte de vertolking van dat stuk, wr 'naar men met groot genot en diepe vc ning kon luisteren. Bijzon der slagvaa-- ,g en attent waren de lage alten die verrukkelijke trekjes lieten horen. De beide stukken van Mozart „Laudate" en Hallelujah vielen niet mee. Het komt maar zelden voor dat een jongenssopraan voldoende volume heeft om tegen een cho rale achtergrond in een grote ruimte te schitteren. Niettemin imponeerde de wijze waarop de kleine solist de niet geringe technische moeilijkheden van het Halle lujah met het air van een volleerde artist verwezenlijkte. Dit was werkelijk voor treffelijk. Het was bijzonder aardig op te merken, hoe de kleine zangers (en hun feider »1 evenzeer) schoon genoeg hadden van hun zo beroemde „schlafe mein Prinzchen!" Het werd tenminste afgeroffeld op een opvallende manier, geheel in tegenstelling met het overige programma. Dit is wel een zeer begrijpelijke reactie! Ondanks het verzoek in de kerk niet te applaudisseren was men niet in staat zich van bijval te onthouden en een ovationeel applaus beloonde de Wiener Sangerkna hen, die met enigszins gebogen hoofd een voudig en bescheiden afgingen, zonder met een toegift de bijvalsbetuigingen te komen belonen. Passage Theater: „De Mijnen van Ko ning Salomo" (alle leeft.). Monopole Theater: „Stad der Duizend Gevaren" (14j.). Stedelijk Museum: Tentoonstelling Ne gerkunst: dagelijks, óók Zondags, van 2 tot 5 en 7—10 uur. Julianapark: Bloemenweelde in Sprook- jeslicht. Tentoonstelling van beeldhouw werken, dagelijks, óók Zondags, van 7.30 tot 12 uur. SCHIEDAMMERS CONTRA HAGENAARS OM HET DERDE KLAS HONKBALKAMPIOENSCHAP ZUID Zaterdagmiddag werd op het terrein van A.D.O. de belangrijke honkbal- wedstrijd gespeeld tussen Celeritas en S.V.V. uit Schiedam om het 3e klas kampioenschap Zuid-Holland. S.V.V. won met 2511 en werd kampioen, loio: met een prachtige slag wist de Schiedammer M. de Lange een run voor zijn club in de wacht te slepen. Hier ziet men hem de laatste honk binnenkomen, terwijl de Hagenaars machteloos toezien. Hedenmorgen bereikte ons het bericht, dat kapelaan Rood benoemd is tot kape laan te Dordrecht. Verenigingen en paro chianen kunnen a.s. Donderdagavond om 8 uur afscheid van hem nemen in het Verenigingsgebouw. Maandagavond van 78 uur is er nog gelegenheid om plaats te bespreken voor de uitvoering van Dinsdagavond. Plaatsbespreking geschiedt in de biblio theek. Van de zijde van het Vacantiecomité verzoekt men ons er nog eens de nadruk op te willen leggen, dat de deelneming aan de transport- en bakfietsrace, zomede aan de zeepkistenrace, geheel gratis is. Reeds heeft zich een groot aantal deel nemers gemeld voor de bakfietsenrace. Het aantal deelnemers aan de transport fietsenrace kan echter nog wel wat gro ter wkorden. Gelegenheid tot inschrijven bestaat nog steeds bij de heer M. van Dijk, Galileïstraat 74 a, zomede aan het kantoor van de Schiedamse Gemeenschap. VVV-kiosk. De zeepkistenrace gaat door, mede dank zij de deelname van een aantal „racers" uit Vlaardingen. Ook hiervoor staat de inschrijving nog steeds open aan genoem de adressen. In de Burgemeester Honnerlage Grete- laan, waar de zeepkistenrace zal worden gehouden, zullen twee banen worden uit gezet. De jongelui moeten op Zaterdag, 22 Augustus 's middags om 3 uur aanwezig zijn bij de start. De deelnemers, die 10 tot 14 jaar oud mogen zijn, ontvangen daar startkaarten en rugnummers. De transport- en bakfietsenrace zal wor den gehouden op Maandag, 24 Augustus rond de Plantage en begint 's avonds om 6 uur. Het Vacantiecomité van de Schiedamse Gemeenschap deelt mee, dat alle kinder voorstellingen zijn uitverkocht, met uit zondering van de filmvoorstellingen, de voorstellingen van het marionettentheater en de voorstellingen van circus Elleboog. Wat de laatste voorstellingen betreft, wordt erop gewezen, dat die worden gege ven in de Plantage en dat in tegenstelling met de kindervoorstellingen in het Pas sage theater en in het Verenigingslokaal die ook kunnen worden bijgewoond door ouderen, Om de feestelijke sfeer in de stad tij dens de vacantiefeesten te verhogen, ver zoekt het Vacantiecomité de burgerij, ge durende de Vacantiefeesten te willen vlag gen. In de ook door ons gepubliceerde com petitie-indeling van de K.N.V.B. afd. Rot terdam zijn de volgende wijzigingen aan gebracht: le klasse B: R.C.R. wordt R.C.R.— D.K.S. (wegens fusie). 2e klasse A: O.M.L./Luno wordt Luno. 2e klasse B: D.K.S. vervallen (wegens fusie met R.C.R.) 3e klasse A: R.M.V.Z. vervallen. 3e klasse B: G.E.M. vervallen. 3e klasse C: O.M.L./Luno wordt O.M.L. 3e klasse D: Abbenbroek wordt Abben- broek'O.H.V.V.; O.H.V.V. vervallen. G.E.M. toevoegen. Naar wij vernemen worden er momen teel onderhandelingen gevoerd om te ge raken tot het stichten van een tafeltennis- centrum in de Beurs. Hiertoe werken de tafeltennisverenigingen van Schiedam samen. Zoals men weet is het 'benedengedeelte van de Beurs nog steeds beschikbaar voor bijzondere doeleinden. Wij schreven Vrijdag dat een glasmuseum er wellicht op zijn plaats zou zijn. Indien de tennis verenigingen er in slagen er hun centrum te vestigen zal het karakter van deze om. geving wel danig veranderen. De uitslagen van de bordenwedstrijden luiden: W. Heuvelman—M. Coté 2-0, J. de Wilde—J. v. Walsum 2-0, A. v. Otter- 1°D- Mast 1-1, D. MastJ. Westerveld 1-1, W. Heuvelmans—A. v. Otterloo 1-1, D. MastChr. Habermehl 0-2, Chr. Ha- bermehlC. Sleeuwenhoek 0-2.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 2