Twee „goudenpriesters in Den Haag Drie boerderijen en woonhuis in de as gelegd f LAATSTE DAGEN FLINK MEISJE Pieter Cannegieter's AVONTUREN Slachtoffer van zijn Succes D' ONDERBAAS-CONSTRUCTEUR BANKWERKER A. C. TAVERNE Één roep: GEWELDIG Kampioenen Kampioen-Advertentiën Pastoor Kerkvliet in Rotterdam Brandweer had een druk weekend Kinderen staken hooi bergen in brand BETSIE ENGERS R.K. VERPLEEGSTER LEERLING-RöNTGEN LABORANTE «üiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin MAANDAG 17 AUGUSTUS 1953 PAGINA 8 Ondergetekende wenst zich tot wederop zegging met ingang van heden te abon neren op de „Nieuwe Schiedamsche Courant" en het abonnementsgeld te voldoen: per weekad f 0.47 per maand ad f 2 00 per kwartaal ad f 5.85 Naam en adres: Pastoor Aarts in Amsterdam Pastoor A. de Wildt in Dordrecht Pastoor Van Zuylen in Lisse Pastoor Bitter in Hoogwoud Pastoor Buys in Wassenaar Oud-Pastoor Lasance in Diemen gehuldigd Pastoor Van Galen in Overveen LUCHTMACHT-EXPOSITIE IN NUNSPEET PASTOOR ANNEGARN Pastoor J. A. Ruhe geridderd Kinderen speelden met vuur V ier gezinnen dakloos Door bliksem getroffen Houtwarenwerkplaats in brand INDUSTRIëLE ONDERNEMING AFWEZIG HET IJSBALLET DER WERELDKAMPIOENEN Maxi Ernst Baier's Internationale KRUISKADE Personeel gevraagd Goederen aangeboden Handel en bedrijf regen- rokken ^TALONS ^PONNEN colberts MANTELS él COSTÜÜ^s CHEMISCH REINIGEN Zij dragen haar naam met ere. onze Uiteindelijk bleek de lielde sterker Sportliefhebbers zullen misschien de naam nog niet vergeten zijn van de beroemde tennisspeler Charles de Bri- court, die ook in ons land heel wat par tijen heeft gespeeld. Vooral zijn heroï- a sche strijd in 1937 in INoordwijk tegen de toenmalige wereld- I kampioen zal velen nog vers in het ge heugen liggen. Zijn f|| succes op de tennis baan werd echter nog overtroffen door de indruk, die hij maakte op het schone geslacht. De Bricourt scheen zich hierdoor echter geenszins in de war te laten brengen en blonde reus hield zich verre van alle avonturen. Het tennisspel nam klaarblijkelijk al zijn aandacht en energie in beslag. In 1937 echter werd de bovengenoemde kam pioenswedstrijd bijgewoond door de dochter van een rijke Nederlandse zakenman, Else van H., op wie het spel van de blonde reus een diepe in druk maakte. Na afloop van de wed strijd werd hij aan de leden van het bestuur en enkele hunner naaste ver wanten voorgesteld. Hieronder be vonden zich ook de Heer van H en zijn dochter Else. Nog hijgend van inspanning keek hij de kring rond en riep uit: „Wie geeft mij alsjeblieft een sigaret?" Else die vlakbij hem stond, bood hem haar pakje Cocktail aan en hij bedankte, haar uitbundig. „De sigaret is de geefster waard", zei hij na de eerste trekjes complimenteus en de mooie Else bloosde diep, tot haar eigen erger nis. Op dat ogenblik begon een vriend- schap tussen de twee jongelieden, die al spoedig in een innige liefde overging. „Mijn Cock tail meisje" noemde Charles - ui j j haar gekscherend met bloedend ende Cocktail bleef hart inderdaad hun lie velingssigaret. De Heer van H. bleek bereid Charles in zijn zaak op te ne men en een gelukkige toekomst zou het deel der geliefden zijn geweest in dien de eerzucht van Else's aanstaan de man hem geen parten had gespeeld. Voor de zoveelste maal bleken het succes, het applaus der menigte en de roem hoe voorbijgaand deze ook is sterker dan de stemmen van het verstand en zelfs van het hart. Enige jaren nog zagen de Europese tennis velden de triomfen van de Bricourt. In het begin was Else een trouwe be zoekster van de wedstrijden maar ge leidelijk aan werd de band losser. Ten slotte besloot Else, zij het met bloedend hart, haar verloving te verbreken. Tij dens de oorlog vocht Charles de Bri court in Azië en in Europa. Else bleef ongetrouwd. De j'aren hadden haar liefde niet doen slijten en, hoewel zij i zelfs niet wist of haar vroegere ver- loofde nog leefde of dood was, ver vulde zijn beeld haar nog steeds ge heel. Zijn naam noemde zij nooit j meer en haar familieleden en vrienden vermeden dit even eens zorgvuldig. Op een dag In Juni 1953 las zij opeens in de krant dat de veteraan tennisspeler Char les de Bricourt bij de kam pioenswedstrijden In Pa rijs tijdens zijn kamp te gen een veel jongere te genstander was flauw ge vallen en van de baanj gedragen. Het is onmo-„ gelijk om te beschrijven wat er in haar omging maar twee uren later zat zij in het vliegtuig naar Parijs en daar vond zij navraag haar oude ie in het zieken huis was opgeno- >nen. Het bleek dat zijn t. dat door de ontberingen in de oorlog had geleden, de geweldige inspanning niet meer goed kon verdragen. De dokter verzekerde echter, dat rust hem wel- dra weer op de been zou helpen maar met het tennisspelen was het gedaan. Vind je het erg Charles, liefste?", vroeg ze. Hij glimlachte en kneep haar hand in de zijne. ,.Ik heb jou nu, mijn Else", fluis terde hij, „mijn Cocktail- meisje". Plotseling greep ze haar tasje. „Mag hij roken, dokter?", vroeg ze. De geneesheer knikte: Ja, maar geen zwaar, scherp goed", zei hij waarschuwend. Ze haalde triomfantelijk een pakje Cocktail uit haar tas. „Onze oude Cocktail is te rug", juichte ze. Hij zoog de rook der eerste trekken met zichtbaar genot in. „Onverge- jk en onveranderd", mom pelde hij. „Wie?", vroeg Else 65) coquet. /„Jij", zei hij, „jij lieveling enCocktail". doorhalen wat niet wordt verlangd. Bij verzending per post te frankeren als brief „iiiiiiiiiiililimiiLiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiilllllllHIIIIIIIIIIlllllilllilllillllIHlIillliiiiiiiiiijjlli Parochianen huldigden enthousiast hun jubilerende herders (Van onze correspondenten) IN VERSCHEIDENE PAROCHIES van ons land zijn op de feestdag van Maria Hemelvaart, Zaterdag 15 Augustus, priesters gehuldigd in verband met het feit, dat zij hun vijftig- of veertig-jarig jubileum als bedienaar van onze Moeder de Heilige Kerk herdachten. Spontaan en met een weldadig aandoende geestdrift hebben de parochianen hun jubilerende herders op deze blijde feestdag in het zonnetje gezet, om nu eens te tonen hoe zeer zij het werk van hun geestelijken waarderen. Overweldigend was de belangstelling tijdens de receptie, die gistermiddag in het Paviljoen van de Rotterdamse Ahoy'-hal werd gehouden bij gelegenheid van het veertigjarige priesterfeest vat, pastoor G. J. H. Kerkvliet der Elisabeth- parochie in Rotterdam. Pastoor Kerkvliet, die 37 jaren van zijn even werkzame als rijke priesterleven in Rotterdam heeft doorgebracht, is in de loop van de jaren vergroeid met Rotter dam, de stad, zonder welke hij niet leven kan, zoals hij zelf verklaarde Zijn goed heid. zijn hartelijkheid en zijn echt mede leven, dat zich steeds uit in kleine atten ties, hebben hem in zijn parochie en ver daarbuiten ontelbare vrienden bezorgd en die ontelbaren kwamen hem gistermiddag in lange, ongeduldige rijen de hand druk ken en hem hun gelukwensen aanbieden. Tevoren had kapelaan P. M. J. van Vliet als voorzitter van het feestcomité, de jubilaris het parochiecadeau onder couvert overhandigd en was hij gehuldigd door de heer A. H. W. v. d. Lugt, de pen_ ningmeester van het kerkbestuur en door de heer Th v. d. Lugt namens de jeugd der parochie. ,.Ik dank u uit de grond van mijn pries- terhart". In deze woorden vatte de door zoveel liefde en aanhankelijkheid diep ge troffen jubilaris de gevoelens samen, die hem bezielden. Woorden die hij des avonds nog eens herhaalde tijdens het plechtige Lo.f dat hij in een stampvolle kerk cele breerde Zijn dank richtte hij ook tot de deken van Rotterdam, mgr J. H. Niekel, die op het priesterkoor de plechtigheid bijwoonde en heel in het bijzonder tot zijn kapelaans „want een priester-broeder, die door zijn broeders wordt geholpen, is een sterke stad". Tevens deed de jubilaris mededeling dat de parochie hem bij deze gelegenheid de vorstelijke gift van niet minder dan zes duizend gulden had geschonken, welk be drag een nadere bestemming zal krijgen tot verfraaiing van de kerk. Tot slot deelde de jubilerende pastoor nog mede, dat hij door bemiddeling van mgr Giobbe, de pauselijke internuntius, een persoon lijke gelukwens had ontvangen van Z.H de Paus. met Diens bijzondere zegen, welke ook bestemd was voor de hele pa- xochie. In de even fijnzinnig als stijlvol ver sierde kerk naar een ontwerp van ka_ pelaan J. M. Dijsselbloem heeft de ju bilaris des morgens de plechtige Hoogmis opgedragen, waarbij mgr J. H. Niekel, de deken van Rotterdam, als presbyter-as- sistens fungeerde. Prof. dr J. A. E. van Dodewaard van het Theologicum War mond hield de feestpredikatie. Zaterdagavond heeft de parochiejeugd haar jubilerende pastoor een overweldi gende ontvangst bereid, waarbij een ware triomftocht werd gemaakt door de be- vlagde straten der parochie. Zaterdagavond hadden de katholieken die langs de Prins Hendrikkade in Am sterdam wonen, hun gevels met de na tionale driekleur versierd om zo hun her der die op die dag zijn 40-jarig priester jubileum vierde, te eren. Om zeven uur werd pastoor P. J. Aarts door het voltal. lige kerkbestuur en de kapelaans van de Nicolaas begroet aan de grens van zijn parochie, vanwaar hij in een open rijtuig, omstuwd door de leden van het KAB- muziekkorps, verkenners, welpen, gidsen en enkele tientallen bruidjes in triomf naar de kerk werd gebracht. Daar moest hij een stormachtig applaus van zijn ver zamelde parochianen in ontvangst nemen Daarna werd een plechtig Lof gecele breerd. Gisteren droeg de jubilaris om 10 uur een plechtige H. Mis van dankbaar heid op. Des middags was er een zeer druk bezochte receptie. Namens de paro chianen werd de jubilaris een volledig stel paramenten aangeboden, terwijl het kerk bestuur een vloerkleed voor de studeer kamer schonk. De heer E. Grünning sprak namens alle parochianen een heilwens uit, waarbij hij de jubilaris schilderde als een vriend van allen. De heer Asberg, di recteur van „Urbi et Orbi" sprak pastoor Aarts toe namens alle medewerkers van „Sursum Corda", waarvan de jubilaris een zeer gewaardeerd hoofdredacteur is. Op Zondag 23 en Maandag 24 Augustus zullen er feesten worden gearrangeerd voor de parochianen van jong tot oud. PASTOOR A. DE WILDT van de St Antoniusparochie te Dordrecht heeft gisteren onder zeer grote belangstel ling van geestelijke en wereldlijke autori teiten en niet het minst van zijn parochia nen, zijn veertig-jarig priesterfeest ge vierd. Naar de wens van de pastoor lag het hoofdaccent van deze viering op de plechtige Hoogmis, die de jubilaris in zijn parochiekerk opdroeg. Tijdens de receptie bleek maar al te- duidelijk, welke grote plaats pastoor De Wildt in de harten van zijn parochianen en van velen daarbuiten inneemt. Namens het gemeentebestuur van Dordrecht kwam burgemeester Van der Dussen zijn geluk wensen aanbieden. Talrijke sprekers ver tolkten na de burgemeester namens katho lieke verenigingen op sociaal, charitatief en ander terrein de gevoelens van dank baarheid. Namens het kerkbestuur sprak de heer ir J. P. M. Lips. Namens de parochianen de weleerw. heer kapelaan Kossen, die het cadeau van de parochie «n van de lezers van het St Antoniusblad aanbood, nl. een doopkapel, waarvan het perste deel nu reeds verwezenlijkt kan worden, nl. het plaatsen van een hek. In twee achtereenvolgende perioden hoopt men ook de andere delen van deze kapel tot uitvoering te kunnen brengen, nl. het leggen van een nieuwe vloer en het plaat sen van een doopvont. Namens het koor bood de heer Kos de pastoor de Missae in honorem Sancti Antoni aan, die speciaal ter gelegenheid van het priesterjubileum van pastoor De Wildt door de directeur- organist van de St Antoniusparochie is gecomponeerd en aan de pastoor opge dragen. Tenslotte werd 's avonds in de parochiekerk 'n plechtig Lof gecelebreerd. DE PASTOOR van de St Agatha- parochie te Lisse vierde Zaterdag zijn veertig-jarig priesterfeest. De jubi laris werd Zaterdag door de gehele pa rochie ingehaald en de plechtige H. Mis van dankbaarheid die de volgende mor gen om 10 uur werd opgedragen was het hoogtepunt van de viering. Om kwart voor één werd aan de jubilaris een sere nade gebracht, terwijl in d.; middag een officiële en gewone receptie werden ge houden, waar o.a. aanwezig waren de loco-burgemeester van Lisse, de heer J. Lefeber, de deken van Noord wijk, J. Brinkman en het volledig kerkbestuur van 't Zand in West-Friesland, waar pas toor Van Zuylen veertien jaar geleden gedurende enkele jaren pastoor is geweest. Gesproken werd er door de heer C. Strik, voorzitter van het feestcomité en de heer J. Barbée, kerkmeester, die een geschenk aanbood onder couvert, nestemd voor het autofonds, zodat de pastoor in het ver volg zal kunnen rijden. Des avonds werd er een Danklof ge celebreerd, waaronder de pastoor zijn parochianen dankte voor het vele goeds dat hij van hen had gekregen. Op 22 en 23 Augustus worden er toneel avonden gegeven door een zestigtal parochianen en de „Ghesellen van de Spelewei" o.l.v. Anton Sweers. Onder regie van Anton Sweers zullen de parochianen een stuk opvoeren getiteld: De Poort der genade", terwijl daarna de „Ghesellen van de Spelewei" voor 't voetlicht treden met 'n komisch stuk uit vroegere eeuwen: .De Rustpille". De parochie Hoogwoud heeft op waar dige wijze het gouden priesterfeest gevierd van haar pastoor, de zeereerw. heer J. H. Bitter. Zaterdagavond om zeven uur werd de jubilaris met zijn fa milie aan de grens van zijn parochie door een grote stoet, gevormd door de jeugd verenigingen met vaantjes, ruiters en wielrijders' in feestcostuum begroet. Na een woord van gelukwens door de heer J. Potter namens het feestcomité ging de stoet door een gedeelte van de parochie naar de kerk waar de jubilerende pas toor namens de parochie werd toegespro ken. Om ongeveer acht uur werd de ker kelijke viering geopend met een lof. Zondagmorgen om 10 uur droeg pastoor Bitter een plechtige H. Mis op en 's mid dags een plechtige lof waarna honderden parochianen van de gelegenheid gebruikt maakten om hun herder persoonlijk hun gelukwensen aan te bieden. Daarna volg- de de feestviering in intieme kring met de naaste familieleden van de pastoor. Maar in de late avond bracht de zangver eniging „Zang en Vriendschap" de jubi laris nog een serenade waarmee dan de openbare feestelijkheden besloten werden. In zijn dankwoord onder het lof prees de jubilaris het spontane medeleven» on der zijn parochianen en de smaakvolle versiering en verlichting van kerk en pas torie. PASTOOR J. P. Buys van de St Willi- brordusparochie te Wassenaar heeft Zaterdag op bescheiden wijze het heuglijke feit herdacht, dat hij 40 jaar geleden tot priester werd gewijd. De plechtige Hoogmis, waarmee het feest werd ingezet, werd door de jubilaris ge celebreerd. In 't verenigingsgebouw werd onder een enorme toeloop des middags een receptie gehouden, waarop kapelaan J. van Vliet namens de parochie nieuwe paramenten aanbood. Onder de welhaast ontelbare belangstellenden, die pastoor Buys hun gelukwensen kwamen aanbieden bevonden zich deken M. Jansen van Leiden en mgr J. Olaf Smit. 's Avonds werd aan de pastorie een serenade ge bracht door het harmoniecorps „Excelsior" een niet-katholieke vereniging, waaruit blijkt, dat deze parochie-herder ook m kringen van andersdenkenden een geziene figuur is. IEMEN heeft zich in het afgelopen weekeinde geschaard rond de figuur van de zo bekende pastoor B. Lasance die van 1931 tot 1948 de parochie daar ge leid heeft op werkelijk bewonderenswaar dige wijze. En dat was de reden waarom de huidige parochieherder zijn voorgan ger ter gelegenheid van zijn gouden pries terfeest nog eenmaal een paar heerlijke dagen wilde bezorgen tussen de mensen voor wie hij zo lang geestelijk gezorgd had. Pastoor Lasance woont momenteel in Arnhem waar hij sinds vijf jaren van een verdiende rust geniet. Zaterdag was de huidige pastoor G. Mol, naar Gelders hoofdstad getogen om de jubilaris af te halen en aan de grens van de parochie hadden velen zich verzameld om hem nog eenmaal toe te juichen. Om half tien droeg de jubilaris een plechtige H, Mis van dankbaarheid op en in de namiddag volgde een receptie voor de gehele paro chie. Onder het danklof sprak pastoor Lasance een dankwoord. Hoezeer Diemen al zijn werk op prijs stelt bleek uit de geschenken die de jubilaris werden aan geboden. Zowel van de St Petrus Banden als van de Dominicus-parochie, die vroe ger onder één pastoor stonden, werden geschenken onder enveloppe aangeboden. De loco-burgemeester en de voltallige raadsfractie kwamen de pastoor nog eens extra bedanken. IN Overveen vierde men het veertigjarig priesterfeest van de pastoor van de pa rochie Maria Onbevlekt Ontvangen,pas toor J. Th. van Galen. Gistermorgen werd de plechtige Hoogmis van dankbaarheid door de jubilaris opgedragen, des middags volgde om twee uur een receptie die druk werd bezocht, terwijl om 7 uur 's avonds een plechtig Danklof werd gecelebreerd. Tijdens de receptie werd aan de jubilaris namens de parochie een geschenk onder enveloppe aangeboden door één der kerk meesters. Pastoor Van Galen is Amsterdammer van geboorte, hij studeerde in Hageveld en Warmond en werd na zijn kapelaans jaren benoemd tot rector en praeses van de St. Jozefsgezellenvereniging, welke functie hij jarenlang vervuld heeft. Als zodanig was hij zeer populair en samen met de latere rector Drost leidde hij de St. Jozefsgezellen naar steeds hoger ni veau. In 1934 werd hij benoemd tot pas toor van de St. Martha in Den Haag en in 1948 werd hij overgeplaatst naar Over veen. In Nunspeet heeft de plaatsvervangend chef van de Luchtmachtstaf, generaal- majoor A. Bajetta, Zaterdagmorgen de luchtmachttentoonstelling geopend, die ge organiseerd wordt t.g.v. het veertig-jarig bestaan van de Koninklijke Luchtmacht. Dit is de eerste maal, dat de Lucht macht naar de Veluwe is gekomen en te recht sprak burgemeester H. M. Martens daarover zijn vreugde uit. Onder waarlijk overweldigende belang stelling heeft pastoor J. A_ Annegarn stichter van de H. Familiekerk in Den Haag, het afgelopen weekend zijn gouden priesterfeest gevierd. Van de Loosduinseweg-hoek Fahrenheitstraat af tot aan het Kamperfoelieplein werd Za terdagavond een zegetocht gemaakt in een met 4 schimmels bespannen landauer door de straten der parocjgie. Behalve de R.K. Harmonie „Prinses Beatrix" en de dis trictsband der verkenners, maakten alle leden der parochiële jeugdverenigingen deel uit van de stoet. Overal stonden de niet alleen „beminde", doch kennelijk ook „beminnende" gelovigen onder de wappe rende vlaggen en pauselijke wimpels ge_ reed om hun herder een bijkans vorste lijke hulde te brengen. Bij de door de pastoor gebouwde scho len stonden honderden kinderen opgesteld om hem hartelijk toe te juichen. Groot was ook de opkomst in het plechtig Lof, tijdens hetwelk een welkomstwoord werd uitgesproken door kapelaan A. Oeverhaus en het parochiegeschenk werd aangebo den: een voortreffelijk geslaagde beschil dering van de triomfboog van de hand van Adriaan v. d. Plas. Zondagmorgen werd met assistentie van mgr Paolo Giobbe, de pauselijke internuntius een plechtige Hoogmis opgedragen. Pastoor M. M. Nolet uit Amsterdam, oud-kapelaan der paro chie, sprak hierbij een indrukwekkende feestrede uit. muisstil aanhoord door de stampvolle kerk. Op de receptie verschenen o.a. mgr Huibers, bisschop van Haarlem en mgr Pompe', deken van de Residentie. Ir H. Vorst voerde het woord namens de paro chie, terwijl ook vertegenwoordigers der verschillende organisaties acte de pré- sence gaven. Daarna volgde de algemene receptie, waarvan een schier nimmer ein digende stroom parochianen gebruik maakten. Deze vulden nogmaals het ker'k_ gebouw „tot aan de nok" voor het bijwo nen van een plechtig Danklof. Na de „blijde ontvangst" aan de Geest brug heeft pastoor J. A. Ruhe, bouw heer van de St Gerardus Majella- kerk in Den Haag, die Zaterdag zijn gou den priesterfeest vierde, een welhaast tri omfantelijke tocht door zijn over Rijswijk en Den Haag verdeelde parochie gemaakt. Bij de brug, alwaar ook Rijswijk's burge meester, drs Bogaardt, aanwezig was. wer den hem door de meisjes-tweeling Gieles bloemen aangeboden; dat. gebeurde ook nog eens in de Bilderdijklaan door de kinderen van de kerkbestuurssecretaris, de heer Wijffelman, waarna de jubileren, de herder in zijn door vier schimmels ge trokken rijtuig met beide ruikers in de hand, wuivend de toejuichingen van dui zenden parochianen en niet-katholieke be langstellenden, schoolkinderen en zusters beantwoordde Voorafgegaan door de verkeerspolitie (langs de overdrukke Rijswijkseweg) en door het harmoniecorps „Cecilia" uit Voorburg, bereikte de stoet de Wencke- bachstraat, waar kapelaan Remmer een toespraak hield. Na het plechtig Lof, ge celebreerd door de pastoor, vonden een défilé van de parochiële groepen en eveneens op het kerkplein een concert door het harmonie-orkest „St Gregorius de Grote" o.l.v. Henk Hogervorst plaats. Toen de jubilaris en zijn gasten van uit het door schijnwerpers belichte kerk portaal de muziek niet bijster goed kon. den beluisteren, namen zijn hun* stoelen op en wandelden daarmee naar de mu ziektent tot grote hilariteit der talloze omstanders. De plechtige Hoogmis werd bijgewoond door Haarlem's bisschop mgr Huibers. Deze zat, evenals de deken van Den Haag, mgr W. Pompe, en de directeur van het Kath. Centr Bureau voor Opvoeding en Onderwijs, mgr F. Op de Coul, ook aan bij het ontbijt. (Van onze correspondent). Zondagmiddag omstreeks 3 uur heeft het 5-jarig zoontje van de fam. v. d. W. in Reeuwvjk door het spelen met vuur een achter de boerderij gelegen hooiberg in lichter laaie gezet. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat nog vóór de ouders wa ren gewaarschuwd, het achterhuis reeds had vlam gevat. Door de vrij sterke wind aangewakkerd vond het vuur gretig voed sel in het rieten dak, zodat het gebouw spoedig één vlammenzee was. De brand werd het eerst bemerkt door personeel van 'n tankstation aan de Rijks straatweg naar Bodegraven, dat direct de Reeuwijkse brandweer alarmeerde. In middels waren vonken overgeslagen naar de aan de heer L. v. L. toebehorende hooi berg, waardoor ook deze spoedig vlam vatte. Er dreigde toen tevens ernstig ge vaar voor de boerderij, terwijl een nieu we vonkenregen ook de boerderijen aan de andere zijde van de Oud Reeuwijkse weg, welke in de gemeente Zwammerdam zijn gelegen, bedreigde. De burgemeester van Reeuwijk, de heer P. Feitsma riep direct de assistentie van de Goudse brand weer in, die spoedig met de motorspuit arriveerde, terwijl de door onbekenden gewaarschuwde Bodegraafse brandweer met 2 spuiten aan het blussingswerk ging deelnemen. Door de geconcentreerde wa termassa's van deze 4 spuiten kreeg het vuur geen kans verder om zich heen te grijpen. Niettemin brandde de boerderij van de heer v. d. W. en diens hooiberg geheel uit, terwijl ook de hooiberg van de heer v. L. als verloren kan worden beschouwd. Tegen half 5 konden de brandweren van Gouda en Bodegraven inrukken. De totale schade wordt geraamd op 150.000. De gedupeerden waren verze kerd. In een grote boerderij, bewoond door de heer K. aan de Hallinxweg onder Nu- mansdorp is Vrijdagmiddag brand uitge broken. De hofstede werd voor een groot gedeelte verwoest. Zaterdagmiddag hebben met tljcifers spelende kinderen van 3, 2 en 6 jaar te Aarlanderveen de volle hooiberg van de veehouder F. C. van D. in brand gesto ken. In de berg was pl.m. 50.000 kg. hooi opgetast. De gehele voorraad is een prooi van de vlammen geworden. Verzekering dekt de schade. Tot Zondagmiddag is de Alphense brandweer met nablussing doen de geweest, nadat men direct na 't uitbre ken van de brand met alle middelen ge tracht heeft de belendende percelen, wel ke kort aan de hooiberg grenzen, voor vernieling te behoeden. Zaterdagmiddag is in een woning aan de Hogelanden te Utrecht brand uitgebroken, waardoor de daarin wonende vier gezin nen dakloos zijn geworden en van alles zijn beroofd. De woning brandde vrijwel geheel uit. Slechts enkele kleinigheden bleven behouden. Twee van de bewoners, die allen in het tehuis „meisjesstad" zijn ondergebracht, liepen lichte kwetsuren op. De brand is ontstaan door het vlamvat ten van kleding, die te drogen hing bij een gascomfoor. Tijdens de hevige onweersbui, die zich Zaterdagnacht boven in Noord-Holland ontlastte, is de boerderij van de veehou der A. B. in Andijk door de bliksem ge troffen en tot de grond toe afgebrand. Drie gezinnen, bestaande uit tien perso nen, die het pand bewoonden, zijn hier door dakloos geworden. De boerderij stond tamelijk afgelegen van de weg en het pad, dat er heen leidt, was te smal voor de motorspuit van de brandweer uit Andijk. Toen een kleinere spuit uit het naburige Grootebroek arri veerde, viel er niets meer te redden. Een grote hoeveelheid hooi is eveneens ver loren gegaan. De verzekering dekt de de schade. In de houtwarenfabriek van J. Z. te Nieuwolda brak dit weekeinde waar schijnlijk op drie verschillende plaatsen tegelijk, brand uit. Dank zij het snelle op treden van de brandweer te Nieuwolda kon direct met het blussingswerk begon- nen worden. De oorzaak is nog onbekend, maar de politie heeft de zaak in onder- zoek. De eigenaar J. Z. is in verzekerde bewaring gesteld. Met grote droefheid geven wij U kennis, dat na een geduldig gedragen lijden, voorzien van de H.H. Sacra- nenten der Stervenden, is overleden, mijn onvergetelijke' Vrouw en onze zorgzame Moeder, Behuwd-Moeder, Grootmoeder, Zuster, Bdhuwd-Zuster en Tante Mevrouw JACOBA KATHARINA MARIA DE LEEDE Echtgenote van Adrianus Jacobus Wilhelmus van Adrichem in de ouderdom van 69 jaar. Wij bevelen de ziel van onze dierbare Overledene1 In Uw godvruchtige gebeden aan. Schiedam, 16 Augustus 1953. Sint Liduinastraat 45a. Schiedam: A. J. W. VAN ADRICHEM C. W. A. M. LEENDERS— v. Adrichem J. LEENDERS Zr LIDWINA, Zr v. d. H. Car. Bor. C. W. M. HAMv. Adrichem F. J. C. M. HAM H. A. M. VREDEBREGT— v. Adrichem J. H. B. VREDEBREGT en Kleinkinderen Rozenkransbidden Maandag- en Dinsdagavond 8 uur ten Sterfhuize St. Liduinastraat 45a. De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op Woensdag 19 Augustus a.s. in de Parochiekerk van de H. Liduina, Nieuwe Haven 119, Schiedam. De stille H.H. Missen te 7 en 7.45 uur en de gedongen H. Mis van Requiem om 10 uur, waarna de begrafenis vanuit de kerk op de R.K. Begraafplaats te Schiedam. GEEN BLOEMEN GAARNE H.H. MISSEN. Ginneken: Rotterdam: Schiedam: Ondertrouwd THEODORUS A. IMMERS en NICOLETTA G. J. SCHRA zijn voornemens elkaar het H. Sacrament des Huwelijks toe te dienen op Dinsdag 1 Sept. 1953 om 10 uur in de H. Hart- kerk, Lekstraat 55 te Schie'- dam. Receptie in de bovenzaal van Hotel Beyersbergen, Vlaardin- gerstraat 30 te Schiedam van 4-5.30 uur. Delft, 17 Aug. 1953. Harmenkokslaan 52. Schiedam, Strijensestr. 15. Toekomstig adre's: v. Lodensteijnstraat 33, Delft. in de omgeving van Rotterdam vraagt een voor APPARATENBOUW. Brieven onder no. 44464 S aan het bur. v. d. blad. INTERNIST TOT 30 AUGUSTUS. geeft de hoogste prijzen voor net gedragen Dames- en Herenkleding Tel. 50932 le Middell.str. 23 IJSREVUE IEDERE AVOND 8.15 UUR. Bespreekt tijdig Uw plaatsen Woensd., Zaterd., Zond. 3.30u. Matinee. Pl.bespr. 2 dgn tevoren dagel. v.a. 10 u. a/d Theatercassa's, ook tel. 22200. Voorverk.: Milot, Slaghekstr. 36, tel. 77666 en le Jerichostraat 56, tel. 25956 Hees, Dubbeldamseweg 15, Dordrecht, Tel, 4990 Laatste voorst, voor ouden van dagen Woensd.midd. 1 9 Aug. 3.30 u. Speciale toegangspr. 1--. Kaarten ultsl. IJstheatercassa's Kruiskade Begrafenis- Onderneming FA.J.J.VIELVOYE (Firmant Joh. C. Terlaak) Schietbaanlaan 10. Rotterdam Tel. 30680, b.g.g. 32435 Gevraagd bij rustbehoevende dame in klein gezin een die tevens bij de leiding van de huishouding behulpzaam kan zijn. Br. onder no. 61511 bureau van dit blad. GEVRAAGD voor de HUISHOUDING. Zaterdagmiddag en Zondag vrij. Dijkstal's Schoenmagazijn, Broersvest 135, Schiedam. In het Gemeente-Ziekenhuis te Schiedam kan geplaatst worden een Vereiste vooropleiding minstens Mulo B. Er bestaat gele genheid de cursus voor het diploma „röntgen laborante" te volgen. Inlichtingen verstrekt de röntgenoloog. Sollici taties te richten tot de Geneesheer-Directeur. Gevraagd nette werkster voor 2 dagen per we'ek. Aanmelden na 7 uur 's avonds. Mevr. v. Slobbe, Boerhavelaan 35a. Te koop hoog- en laag model heren- en damesrijwiel. Geheel compleet en een z.g.a.n. dames en herenrijwiel. Swammerdam- singel 19a. Te koop aangeboden een DKW RT 98 cc, in prima staat. Te bevragen Westvest 70, telef. 68737. Kunstatelier W. Westhof, An- thonie Muysstraat 67, Schie dam. Schilderijen, pastels, "rayons, gebrandschilderd glas gebrandschilderde medaillons, tekenen, ontwerpen, kunstnij verheid, opdr^phten, uitvoerin gen, wandschilderingen. 172. „Was het lekker?" vroeg de ijsman. „Heerlijk!" antwoordden Pieter en Karolus. „Nog maar eentje dan?" vervolgde de man. „Nee, dank u, we gaan weg", zei Pieter van zijn krukje zakkend. ,,U heeft ons heerlijk verwend, dag meneer!" „Ho-ho-ho.sprak de ijsman haastig. „Dat is dan eh.... twee maal zestig, plus tweemaal vijftig, plus eh.... vier maal vijf en zeventig, dat is.... ehvi.i£ gulden twintig zonder 15°/« bedieningsgeld alsjeblieft". „Hèèèriep Pieter „Hèèè....!" riep Karolus. „Ik zei vijf gulden twintig zonder fooi!" sprak de man, die een beetje wantrouwend begon te kijken. „Ik wou dat ik ze had!" lachte Pieter verlegen. „Dan had ik er vast geen ijs voor gekocht. Maar u maakt zeker grapjes!" „Betalengierde de ijsman. „We hebben nergens om gevraagd!" kraste Karolus opvliegend. ,,U heeft ons alles aangeboden!" „Zóóóósnoof de man, zijn wenkbrauwen in een 3-bocht wringend. „Zóóó.... denken jullie dat de wereld een krentebol is?Géén geld? Dan zullen'jullie werkenméé....!" De ijsman wees met zijn duim in de richting van de keuken en onze vrienden stapten achter hem aan. „Kwajongens!" bromde hij, de keukendeur openduwend. „Daarzien jullie de stapels borden en schotels?" „Ja", hakkelde Pieter. „Afwassen! en je komt niet weg voor alles schoon is!" Toen smakte de deur weer dicht en stonden Pieter en Karolus voor een afwas, zo hoog, dat ze er niet over heen konden kijken. Huur een wasmachine bij „At las", Vondellaan 61, tel. 65381 Maandag en Dinsdag f 2.p. halve dag. Vanaf Woensdag f 1.50 per halve dag. Van Za terdag tot Maandagmorgen 7 uur f 2. Glasplaten voor ronde tafels en theemeubelen, glas i. lood, verzilveren van verweerde spiegels en moderniseren. Ad vies gratis. Van Loopik's glas industrie, Boterstr. 39, Schie dam, tel. 63945. Agentschap voor Schiedam Magazijn „De Ooievaar" Fa. Leusen «-Engelen Hoogstraat 138-144 Tel. 68097

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 8