SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA'S Salarisverhoging voor Zuid-Hollandse burgemeesters PAGINA 11 Van gemeenten met 2000 of minder inwoners BLIKSEM SLOEG IN BOERDERIJ CACAOMARKT PRIJS HOUDEND Jamper is, dat men aan hnn uitbreiding moeilijk paal en perk kan stellen door het verzamelen van de onder mos, dor blad e.d. zich schuil houdende dieren. Deze be strijdingswijze een monnikenwerk is niet effectief, daar de struikheideterreinen, al is het Calluna-areaal in ons land de laatste halve eeuw geducht ingekrompen, niettemin nog veel te groot is om het vier kante centimeter na vierkante centimeter aan een nauwgezet en tijdrovend onder zoek te onderwerpen. RINKE TOLMAN. 'Znermende heide-kevertjes op een tak aan de zeedijk onder Nijkerk. (Foto W. A. v. Elnijrtj Het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland heeft besloten aan de 'burgemeesters van gemeenten in deze provincie met een inwonertal van 2000 of minder ten aanzien van de bezoldiging een verhoging toe te kennen van 5 pet imet een maximum van 16.65 per maand. Deze verhoging gaat In per 16 Maart 1951. Hedenmorgen om ongeveer 10 uur sloeg tijdens een hevig en langdurig onweer de bliksem in de kapitale boerderij van de veehouder Fedde Bos te Welrijp, een dorpje tussen Franeker en Leeuwarden. Spoedig waren twee motorspuiten ter plaatse, die echter weinig meer konden uitrichten. De gehele boerderij brandde af, alleen het voorhuis kon behouden blijven. Een partij van honderdtwintig wagens hooi, die in de schuur was opge slagen, ging verloren. Doordat het vee buiten liep, ging van de stapel niets ver loren. t ge in de i pu- ïlijke voor ïder- ;omi- niet kruis zaas- zaar- hun eerd. lüjke t en ering ;tten, echte In de periode van 15 tot 21 Augustus toonde de cacaomarkt enige weifeling met aanvankelijk iets afbrokkelende prijzen. Op het verlaagde niveau bestond evenwel belangstelling en kwamen afdoeningen in nieuwe hoofdoogst Accra en Fransche Cacaos tot stand, waarop de prijzen weer meer lichtelijk aantrokken. De markt sloot prijshoudend. Spoedige beschikbare par tijen blijven sterk gevraagd, doch het aan bod is gering en het prijsniveau in verhou ding hoog. W> ntra imal' •oken p de oven, epen. elke ie in aan epast taal. cbaar »t de snba- God I, De ffing. irisch ngen. ïeter, lusel, van •Issen idere Scène uit de nieuwe Nederlandse speelfilm Rechter i homos". Op de Voorgrond Piet Bron, die de titelrol speelt. 1 lissen de twee agenten van de rijkspolitie de acteur Ton van Duinhoven. Als je nog een stap doet haar stem klonk effen door de duisternis zal ik je zonder het minste zelfverwijt doodschieten! Schiet dan! zei hij en sprong op haar af. Schiet en Er was een verblindende flikkering voor zijn ogen, een gekraak in zijn 'oren van het schot, de verschroeiende lucht van de vlam in zijn gezicht maar ze had misgeschoten, en hij had haar handen nu vast, in een seconde had hij haar de revolver afgenomen en in zijn zak ge stoken. Ze vocht woedend, worstelde als razend, toen hij haar in zijn armen nam en met haar het dek opging. Jou kleine duivelin! hijgde hij. Ze sloeg naar zijn gezicht met haar gebalde vuisten. Hij hield haar steviger vast, haar armen tegen haar zijden aandrukkend. Haar hoofd was tegen zijn schouder gewrongen. Heur haar streelde zijn wang. Ze worstel de nu minder hevig alsof ze geen kracht meer had en uitgeput raakte. Hij kon zien, dat haar gezicht dicht bij het zijne, dodelijk bleek was, en dat haar wangen nu nat .waren. Maar ze had niets van haar vuur verloren. Ze slaagde er in, één arm vrij te maken, en weer sloeg ze hem met haar kleine gebalde vuist in het gezicht. (wordt vervolgd)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 11