Mohammedanen kondigen echter een kruistocht aan Nieuwe overwinning op water bij Schouwen Bij dichting van Klompegeul even kritiek ogenblik PAMFLETTEN over Kenya Versierd Teheran wacht Sjah Laniel bereikt „voorlopige rege ling" met bonafide vakbeweging Bromfietsbond breekt een lans voor brom-broeders levensverzekering Weer fluitconcert Doch vredigEr was opnieuw gat gedicht DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Nieuwe Sultan plechtig ingehuldigd sr WILLI BRORDUS Zaterdag 22 Augustus 1953 Zo maar plotseling A Chauffeur werd door slaap overmand Capitulatievoorwaar den voor Man Mau Cacaofabriek dagvaardt „De Waarheid" Binnen drie a vier weken alle dijken hersteld? Communisten staken echter door Opnieuw grens- schendingen Soldaatjes wachten U WEERBERICHT V. Corsicaans verblijf slechts Kivestie-Marokko in V eiligheidsraad Caisson verschoof 1 - Nog twee gaten hij Ouiverkerk HERRINGEN GAAT WEER BOUWEN MARIE DIONNE NAAR HET KLOOSTER nieuwe schiedamsche courant 0e weerverwachting van het KNMI, geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Wisselend bewolkt met enkele buien, hier en daar met onweer. Overdag Iets minder koud. Aanvankelijk krachtige, aan de kust nu en dan harde, later wat afnemende wind tussen Noord- West en Zuid-West. Zondag 23 Augustus: Zon op 5.36 U., onder 19.48 u.; Maan op 19.05 u., onder 3.23 u. Maandag 24 Augustus: Zon op 5.38 u„ onder 19.46 u.; Maan op 19.24 u„ onder 4.55 u. belooft hervormin, in Marokko te treffen Met de intocht van de nieuwe sultan in de Marokkaanse hoofdstad Rabat, welke heden wordt verwacht, zal een volledige hervorming van de Franse politiek en het bestuur worden ingeluid, gericht op een grotere mate van democratie, zo deelde een woordvoerder van het Franse ministerie van buitenlandse zaken Vrijdag mede. In de loop van de volgende maand zouden ingrijpende veranderingen Worden aangebracht. Er zou een geheel nieuwe groep ambtenaren voor de administratie van de Marokkaanse regering worden aangesteld, met meer Marokkanen. Franse functionarissen zeiden verrast te zijn over de grote omvang varf de be weging om de sultan af te zetten. Het was niet mogelijk de omvang van deze beweging geografisch of naar de stam men precies af te lijnen, maar het stond volgens de woordvoerder van he.t mi nisterie vast, dat het geen beweging van de Berbers alleen was, maar een over geheel Marokko verspreide beweging, die in de provincie en in bepaalde ste den was begonnen en zich over het ge hele volk, waarvan de meerderheid thans Voor het afzetten van de sultan was, heeft uitgebreid. Sidi Mohammed Moela ben Arafa, de nieuwe sultan van Marokko, is Vrijdag te Fez als sultan ingehuldigd. Een duizendtal Marokkaanse hoog waardigheidsbekleders woonde de in drukwekkende plechtigheid bij. De nieu- We sultan werd uitgeroepen tot geeste lijk en wereldlijk leider van het Franse Protectoraat Ook de viziers van de re gering die de acte van investituur van Rabat'naar Fez hadden gebracht, waren bij de plechtigheid aanwezig. De acte, die door 350 hoogwaardigheidsbekleders, onder wie op één na alle familieleden Van de voormalige sultan, was onderte kend houdt in, dat de nieuwe sultan door 'de hoogste religieuze autoriteiten ais zodanig wordt erkend. In de „grote troonzaal" van het paleis van de sultan in Rabat, de hoofdstad van Marokko, werd vervolgens de opvol ging van de sultan officieel bevestigd. In Marokko is het Vrijdag overa! rustig gebleven. De tanks en gevechtswagens, die Donderdag het paleis van de Sultan omsingelden, waren weer teruggetrokken. In Casablanca, het bolwerk van de na tionalistische Isitiqlal-beweging, die de afgezette sultan steunde, was het ey®1) rustig als in de andere delen van het land. Honderden gewapende Berbers uit het Atlas-gebergte hielden zich gereed om de nieuwe sultan naar Rabat te begeleiden, waar hij verwacht wordt. De nieuwe sultan leidde de gebedsoefeningen in de grote moskee van Marakesj ter gelegen heid van het grote Mohammedaanse feest Abd el Kebir. Ook in Tanger werd de verheffing van de nieuwe sultan plechtig afgekondigd. tijde l ij Men acht het in Paryse welingelichte kringen waarschijnlijk, dat het verblijf van de afgezette sultan van Marokko op Corsica slechts een tijdelijk karakter zal dragen. Beslissingen over zyn toekomstig lot zyn echter nog niet genomen. De persoonlijke bezittingen van de af gezette sultan worden met zorg verza meld en naar Corsica overgebracht. Zijn persoonlijk vermogen zal hij behouden. Over de positie van de twee vrouwen van Sidi Mohammed ben Yoessef is even. eens nog geen beslissing genomen. De naar verluidt uit ongeveer twaalf per sonen bestaande, harem van de gevallen vorst schijnt Vrijdagmorgen, althans m het paleis te Rabat, haastig en discreet te zijn opgeruimd in verband met de komst van de nieuwe sultan. De Franse autoriteiten weigerden over dit onder werp details los te laten. De groep van ArabischAziatische lan den bij de V N. heeft Vrijdag eenstemmig besloten de kwestie-Marokko „onmiddel lijk" voor de Veiligheidsraad te brengen. De voorzitter van deze groep, de Syriër Zeineddin, die dit meedeelde, voegde hieraan toe, dat een resolutie van de groep over Marokko in voorbereiding is en binnenkort beschikbaar zal komen. Op een persconferentie verklaarde hij, dat de groep de voormalige sultan en het volk van Marokko in hun strijd voor vrijheid zou blijven steunen. De in heemse tegenstanders van Mohammed ben Yoessef worden blijkbaar door deze groep niet tot het volk van Marokko ge rekend! Generaal Naguib heeft zich fel tegen de afzetting van sultan Mohammed ben Yoessef gekeerd. Bij de laatste plechtig heden, die Vrijdag aan de graftombe van Mohammed te Mekka door de bedevaart, gangers werden gehouden, heeft Naguib, die op het ogenblik te Mekka vertoeft, gebeden om wraak voor de Marokkanen. Zijn gebed werd door vele duizenden mannen en vrouwen, onder wie vele Noord-Afrikanen .herhaald- Naguib gaat thans met Ibn Saoed het gebeurde Marokko bespreken. In Cairo verklaarde de sjeik Abdel La- tif Deraz. de vice-rector magnificus van de Mohammedaanse universiteit Al Azhar, naar aanleiding van de gebeurte nissen in Marokko: „De kruistochten du ren voort. Het Westen zet zijn strijd tegen de Islam voort". De Russen hebben Donderdag en Vrjj- dag plotseling en zonder voorafgaande kennisgeving een aantal gebouwen langs de grens met de Amerikaanse zóne in Oostenrijk ontruimd, v aar controleposten in waren gevestigd. Verleden week had den zü zich reeds teruggetrokken uit soortgelijke posten langs de grens met de Britse zóne. Volgens uit Linz ontvangen berichten werden slechts posten in grotere plaatsen, zoals Urfahr, Freistadt en Rohrbach, en in plaatsen langs de grens met Beieren en Tsjechoslowakije, niet gesloten. Advertentie UTRCCUT Een raad van Pasja's en Kaids verenigd te Marrakesj op initiatief van El Glaoei, heeft de sultan van Marokko het reli gieuze leiderschap ontnomen. Er werd een nieuwe ,Jmam" aangewezen, nl. Sidi Mohammed Ould Moulay Arafa. El Glaoui (links) ziet toe bij het onder tekenen der Pasja's en Kaids van de proclamatie. (Van onze correspondent) Overtreding van het Rijtijdenbesluit werd in Februari van dit jaar bij Uffelte de oorzaak van een ernstig verkeersonge val, dat één dode en één zwaargewonde eiste en waarvoor de Asser rechtbank gisteren de 27-.iarige chauffeur-monteur J. H. S uit Doetinchem tot 100 boete of 50 dagen en 1 jaar voorwaardelijke ont zegging van het rijbewijs veroordeelde. Deze S., die reeds de gehele dag en avond gewerkt en gereden had, wilde per se de zelfde nacht nog naar huis. Dit werd hem noodlottig, want bij Uffelte werd hij over mand door slaap en vloog hij met de auto tegen een boom. Van zijn beide mede inzittenden, die inmiddels in slaap waren gevallen, werd één gedood en de ander zwaar gewond. Tegen S. was 14 dagen geëist. Edgar Sanders, de 48-jarige Britse zakenman, die na bijna vier jaar gevan genisstraf te hebben uitgezeten in een Hongaarse gevangenis, plotseling werd vrijgelaten, 'keerde met zijn gezin terug in Engeland. Hij arriveerde op het vlieg veld van Londen, Croydon, uit Wenen. Sanders, vertegenwoordiger in Hongarije van de Standard Electric Company werd in het communistische Hongarije veroor deeld tot IS jaar gevangenisstraf op grond van spionnage. Een Amerikaanse collega werd tegelijkertijd veroordeeld, doch deze, Robert Vogeler, werd reeds twee jaar geleden vrijgelaten. Edgar Sanders, en zijn dochtertje Denise van 13 jaar, op het platform van Croydon. De gouverneur van Kenya, Sir Evelyn Baring, en de opperbevelhebber in Oost- Afrika, generaal Sir George Erskine, zul len in een grootscheepse actie capitulatie voorwaarden voor de leiders van de Mau Mau bekend maken, aldus werd Vrijdag avond in gewoonlijk welingelichte krin gen te Nairobi vernomen. De actie zou Maandag a.s. beginnen. Tot deze stap werd, naar verluidde, be sloten, omdat de Britse autoriteiten van Dedan Kimathi, (door Reuter „de be ruchtste terrorist van de kolonie ge noemd) en van andere leiders vande Mau Mau hadden vernomen, dat zij hun orga- De raadsman van Korff's cacao- en chocolade-fabrieken N.V. te Amsterdam heeft de uitgeefster van het dagblad „De Waarheid" in kort geding gedagvaard wegens het „tegen beter weten in doen voorkomen, alsof de N.V. naar personeel lager beloont en op ongunstiger voor- j waarden laat werken dan andere werk gevers in deze industrie ot dan .<?e N.V. veroorloofd is". Het bedrijf ach' goede naam hierdoor aangetast en eist, dat gedaagde een verbod wordt opgelegd voor het verschijnen van dergelijke artikelen, alsmede een gebod om de gepubliceerde verwijten terug te nemen Naar wij verder vernemen, heeft de raadsman van eiseres reeds eerder naar aanleiding van dit artikel p het blad van 13 Augustus jl de uitgeefster uitgenodigd de verwijten terug te nemen, aangezien „deze verwijten tegen beter weten in wer den gepubliceerd". In „De Waarheid" van 20 Augustus j.l. is volgens de raadsman een deel teruggenomen, doch van een rehabilitatie was volgens hem geen sprake. Het kort geding zal Vrijdagochtend 28 Augustus a.s. dienen voor de president van de rechtbank te Amsterdam. nisaties willen ontbinden en hun activi teit staken, indien aanvaardbare capitu latie-voorwaarden zouden worden aan geboden. Boven grote delen van Kenya zullen duizenden pamfletten worden uitgeworpen waarin de rebellen veiligheid wordt aan geboden als zij zich vrijwillig overgeven. Alleen diegenen onder hen, die zich heb ben schuldig gemaakt aan moord en andere gruwelen, zullen worden vervolgd. Ook beginnen de Britten met een grote voorlichtingscampagne in het door de Ki- koejoes bewoonde gebied. Men zal door middel van radio, film, pamfletten en voorlichtingsauto's de Kikoejoes trachten te overtuigen, dat de Mau Mau tot onder gang is gedoemd. Ook zal de inheemsen worden beloofd, dat zonder verwijl de eco nomische en sociale grieven zullen wor den aangepakt, zodra de noodtoestand voorbij is. Brigade-generaal Cornah, de bevelheb ber van de tegen de Mau Mau ingezette 70e Oostafrikaanse brigade, is van zijn commando ontheven, aldus werd Vrijdag avond te Nairobi vernomen. Het welslagen van eert der moeilijk ste, doch eigenlyk weinig spectaculaire karweien van de dijkdichting op Schou wen, 'heeft gisteren opnieuw een fluit concert van sleepboten verooorzaakt. Dit werk was het invaren en vastleg gen van een „blokkendoos-caisson" in de Klompegeul achter het grote gat van de Schelphoek. ~,J De Klompegeul, genoemd naar hei be drijf van de dijkgraaf Klompe, was nog het enige stroomgat in de inlaagdijk, die achter de bijna 500 meter brede gaping in de zeedijk van Serooskerken wordt gelegd. Nu de andere gaten van de inlaagdijk gesloten waren, werd het sluiten van de Klompegeul een uiterst moeilijke kar wei. Van de kentering, het stille ogen blik tussen vloed en eb, dat ter plaatse slechts een minuut of vier h vijf duurt, zou gebruik moeten worden gemaakt om de caisson te laten zinken. Sleepboten trokken het enorme drij vende brok beton Westelijk van de reeds met rijswerk en steen bezonken geul. Te bestemder plaats en onder con- tróle van sleepboten liet men de caisson nadien 180 graden draaien, waarna zij boven de juiste plaats werd gebracht. Toen de stroomsnelheden vrijwel nihil geworden waren, werden de kranen opengedraaid. Langzaam zag men de blokkendoos grotendeels in het water verdwijnen. Tot grote schrik merkte men op het kritieke moment echter, dat de kentering op een plaats niet op hetzelfde ogenblik ais elders intrad. Hierdoor verschoof de caisson by het zinken iets naar het Wes ten. waardoor een uitstekend deel in het gedrang kwam en gekraakt werd. Gelukkig bleek de schade achteraf niet al te ernstig te zijn. De caisson lag goed vast en dus kon het triomfantelijke en oorverdovende fluitconcert der sleep boten een minuut lang worden aangehe ven. Grote kantelbakken werden nadien haastig aangesleept om hun inhoud van enorme keien aan de voet van de caisson te storten. Ook aan de zijkanten werden reusachtige hoeveelheden stortsteen in het water geplensd. Nu de Klompegeul dicht is, wordt het mogelijk de vier kilometer lange inlaag dijk achter de Schelphoek te voltooien. Indien geen tegenslagen van bijzondere omvang optreden, dan kan de laatste kleine caisson eind volgende week ge plaatst worden, waarna het dijklichaam verder kan worden voltooid. Dit betekent, dat bijna 9.000 hectare van de grote Schouwse polder van de zee zullen zyn afgesloten. Ongeveer 350 hectare tussen inlaagdijk en zeedijk zul len dan nog aan de zee ten prooi zijn. Het ziet er naar uit dat de breuk in de zeedijk in de loop van het volgende jaar hersteld zal worden. Bijzonder spec- De socialistische vakbond „Force Ouvrière" en da christelijke vakbewe ging hebben gisteren, zoals gemeld, het parool uitgegeven aan hun leden om het werk te hervntten. De sta king begon dan ook gisteren zichtbaar af te nemen en men verwacht, dat van daag nog meer werknemers zich weer naar hun werk zullen begeven. De bel de vakbonden hebben echter duidelijk te verstaan gegeven, dat het tussen de regering via politieke vertegenwoordi gers indirect met de bona fidc-vakor- ganisaties gevoerde overleg, slechts tot een voorlopige overeenstemming ge leid heeft en dat alles afhangt van ver dere regeringsmaatregelen. Wat de situatie echter vertroebelt is a' op'' dat de communistische vakbond hS j die huiten ieder overleg is ge- i '™en. zich bij de regeling niet neer- en °ProePt om de stakingsactie in j te zetter}- Incidenteel werd hieraan de verschillende steden gevolg ge spen. Men zal moeten afwachten hoe het v®rdere verloop zal zijn. Inmiddels kon men overal een duide- er,„® opluchting constateren na de op- jj°°P ,der niet-communistisehe uen. Voor het eerst was weer mogelijk met vakbon- het te Parijs de provincie te te lefoneren. De metro-diensten waren weer zo goed als normaal. Het bureau van de Franse Nationale Vergadering nam ri.jdag nog geen be sluit over bet al dun niet bijeenroe pen van de vergadering ter bespreking van de door de slakingen ontstane toe stand. Maandag zal het bureau, waar in alle partijen zijn vertegenwoordigd opnieuw bijeenkomen. De opgegeven reden van hei uitstel was, dat niet het vereiste aantal van 209 schriftelijke verzoeken van afge vaardigden tot bijeenroeping van de vergadering was binnengekomen het aantal telegrafische verzoeken was groter dan 2Ö9.doch de werkelijke reden schijnt de verbetering van de toestand te zijn. De socialistische fractie en de christe lijke vakbeweging hebben echter op nieuw aangedrongen op het bijeenroepen van de Vergadering. Advertentie 3* ar WHW De werkzaamheden aan de ruim vier kilometer lange ringdijk om het gal bij Schelphoek te sluiten, vorderen snel. Nadat Dinsdag j.l. de Gemene Geul (C) werd afgesloten met een grote Engelse Phoenix-caisson, zoals voor het eerst in ons land gebruikt bij de sluiting in de Kruiningse Veerhaven, is gisteren een zelfde manoeuvre uitgevoerd om de gevaarlijke Klompe-geul (DJ te sluiten. De dijkgedeelten AB, CD en EF zijn gereed. De hiertussen liegende delen zullen nu in snel tempo worden gebouwd met behulp van enkele honderden eenheids-caissons van beton. Het tracé van de oude dijk ziet men aan de onderzijde. Het gat is thans circa vijfhonderd meter breed cn op sommige plaatsen tot veertig meter diep. De cijfers IIII geven de plaatsen aan waar de perszuigers liggen. taculair zal dit werk echter met behoe ven te zijn, omdat inyhet kleine gebied erachter het water niet met groot ge weld zal kunnen stromen. Bn Ouwerkerk, ten Oosten van Zierik- zee vorderen de werkzaamheden snel Gisteren is besloten het Westelijke stroomgat in de goeddeels herstelde dijk dit weekeinde met een caisson te sluiten. In de loop van d? volgende week kan bij welslagen de sluiting van het Oostelijke gat tegemoet worden gezien. Ifldien dit dijklichaam hersteld is, dan zal de Dui- veiandse Vierbannenpolder. die lange tijd aan het water ten prooi is geweest, via deze gaten en het onlangs gesloten gat van Stevenssluis in het Noorden weer droog kunnen vallen. Binnen drie k vier weken, zo menen deskundigen, zal zonder tegenslagen het ergste leed van het dijkherstel van Schouwen-Duiveland geleden kunnen In Herkingen is gisteren aanbesteed de bouw van 21 woningen, die door Ged. Staten als vervangend contingent zyn toegewezen. De hoogste inschrijfster was de fa. Van Welzenes uit Rotterdam met 219.000 en de laagste inschrijfster fa. J van Hennick en zn. te Middelharnis met 198.700. Marie Dionne. één der Canadese vijf- ling-zusters. heeft van haai vader toe stemming gekregen, om in het klooster te treden. Zij zou zuster wensen te wor den in de contemplatieve orde van de Dienaressen van het H. Sacrament. zijn. Dan zal, naar meif hoopt, langza merhand het oude land weer land kun nen worden, achter zo veilig mogelijke dijken. Joego-Slavië heeft in een nota Roemenië beschuldigd van 18 grensschendingen in 28 dagen. In de nota, die werd overhandigd op de Roemeense ambassade te Belgrado, werd verklaard, dat deze inoidenten kwamen op het ogenblik dat besprekingen gaande zijn ter regeling van grensincidenten tussen beide landen, aldus een bericht van het Joegoslavische persbureau „Tanjoeg". Morgen aan de kerken wachten XJ dan de soldaatjes vtm Katholiek Thuisfront op, die U vragen om meegenomen te worden, teneinde zich thuis bij de reeds aanwezige E.B.O.H.-helpsters te voegen. Wij hopen voor XJ dat het accordeert tussen die twee, want ge weet, als ge het goede span bij elkaar hebt, wordt U voor Uw gastvrijheid en moeite beloond met een prijs van vijfduizend gulden of tenminste een troostprijs. De K.R.O. zal U Zondagavond tussen 8 uur en half negen daarvan op de hoogte brengen. Het beste doet U natuurlijk door meer dan een candidaat voor de aardige help sters van de Kath. Hond voor E.H.B.O., die ge reeds thuis hebt of in Uw porte feuille draagt mee te nemen. Maar dan geeft ge natuurlijk navenant een gift in het busje dat U wordt voorgehouden om de kas van Katholiek Thuisfront te spekken. We hoeven U niet meer te ver tellen, dat men daar veel geld nodig heeft en het zeer goed besteed wordt. Voor de zielzorg onder onze militairen kan niet genoeg gegeven worden. Een met erebogen en portretten van de Sjah versierd Teheran wachtte heden morgen op de terugkeer van de jeugdige vorst die in de loop van de dag zijn triomfantelijke rentréé zal maken. De Sjah kwam Vrijdagmiddag met de K.L.M.-Constellation „Tilburg" in Bag dad aan, vergezeld van een aantal bui tenlandse journalisten, waaraan echter de aanvankelijk uitgenodigde Britten ont braken. Hij werd, anders dan bij zijn aan komst na zijn vlucht, met veel eerbetoon ontvangen Een eskader Iraakse jagers begeleidde het vorstelijk toestel van de grens af tot het vliegveld, waar de kroon prins en leden van het Iraakse kabinet ter verwelkoming aanwezig waren. De Sjah maakte een zegetocht door de Iraakse hoofdstad. Hij had op het vlieg veld geweigerd de leden van de Perzi sche ambassade te ontmoeten. In Teheran werd bekend gemaakt, dat generaal Zahedi zyn nieuwe kabinet zo goed als voltooid had. Namen werden niet genoemd, maar naar verluidt zal Zahedi zelf binnenlandse zaken beheren. Men is begonnen in Teheran de muren en zuilen te zuiveren van de leuzen, die daar onder Mossadeq's bewind in de loop der tijden kwistig zün aangebracht. Te vens gaat de zuivering van de administra tie voort. Zo is o.m. de gouverneur van Isfahan, die Mossadeq trouw bleef gear resteerd, benevens drie vooraanstaande leden van het voormalige kabinet. De arrestatie van de oud-voorzitter van de Majdlis, dr Moazami, is volgens offi ciële mededelingen het gevolg geweest van een misverstand en de betrokkene is onder excuses vrijgelaten. Een heel wat moeilijker taak is uiter aard het wegnemen van de gevolgen der Mossadeq-propaganda uit de geesten der Perzische bevolking De communistische bevolking heeft het reeds gewaagd open lijk verzet tegen Zahedi en tegen de Sjah te prediken. De religieuze, politieke en stammen-tegenstellingen zijn met de aan komst van de nieuwe regering niet auto matisch verdwenen en waarnemers zeg gen met belangstelling uit te zien naar Pantserwagens en militairen vi Teheran hebben Vrijdagmorgen ingegrepen b\j enkele betogingen voor Mossadeq, welke in wjjken van het centrum door enkele honderden personen op touw gezet wa ren. Hier zien ive hoe de militairen een aantal betogende aanhangers van Mos sadeq wegvoeren. de personen waarmee Zahedi zich zal omringen. Verschillende hoofden van Perzische di plomatieke vertegenwoordigingen hebben hun functie neergelegd in verband met de val van Mossadeq. De ambassadeur te Washington gaf het voorbeeld, dat giste ren door de Perzische ambassadeur te Parijs, Bagher Kazemi, en die te Brussel, Chemseddin Amir Alai werd gevolgd. De voormalige rechterband van Mossa deq in de olie-nationalisatie, Hoessein Makki. heeft zich gisteren achter Zahedi geplaatst. riet voorlopig bestuur van de Nederlandse bromfietsbond, die Donderdag 13 Augustus j.l. werd opgericht, heeft gezien het grote aantal gunstige re acties, dat na de oprichting werd ontvangen besloten, reeds nu ten aanzien van enkele problemen zijn mening kenbaar te maken. Het stelt zich hierbij op het standpunt: 1. Dat het bromfietsvraagstuk zoveel mogelijk moet worden opgelost met inschakeling van de bromfietser en met behulp van verkeerswetenschap en voorlichting. 2. Dat de bromfiets in beginsel even grote rechten op de weg heeft als alle andere vervoermiddelen. 3. Dat eventuele overheidsmaatregelen de popularisering, de inburgering en de technische ontwikkeling van de bromfiets niet mogen belemmeren. 4. Dat het voor een gunstige ontwikkeling van de bromfietserij noodzake lijk is, dat maatregelen en voorschriften voor alle merken en typen brom fietsen gelijk zijn. 5. Dat de regeling van 1 Augustus 1953 het bromfietsvraagstuk nijpender heeft gemaakt en ten spoedigste moet worden herzien. 6. Dat de 14.jaarlijkse belasting voor bromfietsen dient te vervallen, tenzij dit geld wordt besteed aan de aanleg, de verbetering en het onderhoud van voor bromfietsen geschikte rijbanen. 7. Dat, bij voldo: ring van de bromfietsbelasting per kwartaal, de extra administratiekosten dienen te vervallen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 1