Visjinsky plaatste teken van tegenspraak Overheid en onderwijs Godsdienstvrijheid in COLUMBIA Het Katholicisme worde niet aangevallen Na de ramp in Griekenland I Begrotingstekort 600 a 800 min Cijfers van begroting uitgelekt Bidault lanceert Marokkaans hervormingsplan Dat wordt betalen Rijksbegroting van boven zes milliard v.. 'DAGBLADVOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Britse en Amerikaanse meningen inderdaad verdeeld SS 1 a i 5 Donderdag 27 Augustus 1953 WEERBERICHT Stemming uitgesteld Grotere waardering voor leraren bepleit Dulles: „Wijziging van het handvest" Zendingsactie alsof het een land van wilden gold Aantal slachtoffers en omvang der hulpverlening Japanse defensie wordt versterkt Er komen er nog meerl Analyst Komende uitgaven N.E.S.B.-groepsleider Kruit vrijgelaten Zusterpartijen protesteren tegen arrestaties Hoofdkenmerken: decentralisatie en democratisering Personenauto in volle vaart tegen vracht wagen Zes gewonden Nederlandse auto bij Parijs verongelukt Drie inzittenden gewond NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De' weerverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I., geldig van Donderdagavond tot Vrij dagavond, luidt: Koude nacht met hier en daar mist, overigens droog weer. Overdag perioden met zonneschijn en iets hogere temperaturen. Matige tot zwak ke wind uit Westelijke richtingen. Vrijdag 28 Augustus: Zon op 5.44 uur, onder 19.37 uur, Maan op 20.32 uur, onder 10.57 uur. Geharrewar bij het Korea-debat Andrei Visjinsky, de Sovjetrussische gedelegeerde bij de V.N., heeft gisteren de politieke commissie der V.N.-Assemblée verzocht om een wijziging te brengen in de voorgestelde tekst van de aanbeveling aan de Assemblee inzake de te houden politieke conferentie over Korea. De Rus deed het verzoek in de vorm van een amendement op de zogenaamde „vijftien- mogendhedenresolutie". Afgevaardigden der Ver. Naties beschouwen de Russische zet als een nieuwe poging om tweedracht tussen de Westerse mogendheden te zaaien. Zoals men weet bestaat er tussen Washington en Londen verschil van mening omtrent de deelneming van enige landen aan de Korea-conferentie. Het gedeelte der resolutie, dat gaat over de uitnodiging aan de Sovjet-Unie, luidt in de oorspronkelijke tekst: „De algemene vergadering der V.N., die haar goec euring heeft gehecht aan de resolutie, getiteld „toepassing van paragraa van de Koreaanse bestandsovereenkomst", beveelt aan dat c e ovjet-l nie zal worden uitgenodigd de politieke conferentie over Korea hij te wonen mits de andere partij dit wenst". V isjinsky heeft thans voorgesteld de zinspeling op artikel 60 der bestands- overeenkomst en de woorden „mits de andere partij dit wenst" te laten vervallen. „Het Westen verwacht de zogenaam de „vjjftien-mogendhedenresolutie" bij meerderheid van stemmen door de de batten der politieke commissie te kun nen slepen, om haar vervolgens als een ultimatum aan de Chinees-communis tische en Noordkoreaanse regeringen Voor te leggen. Doch ik zeg u. dat een dergelijke handelwijze de politieke con ferentie over Korea zou torpederen',, al dus riep Visjinsky uit. Hij hield zich vervolgens bezig met de critiek. die was geoefend op de Dins dag door bem ingediende lijst met de namen van vijftien landen, die hij op de politieke conferentie vertegenwoor digd zou willen zien. Volgens zijn, zeer aanvechtbare, berekening komen er vier staten van de ene en twee van de andere partij op voor. De negen andere landen, waaronder zes van de Aziatisch-Arabische groep, rekent hij tot de neutralen. Hieronder bevindt zich ook de Sovjet unie. Weliswaar zeide de Rus in het vuur van zijn betoog: „Laten wij, om geharre war te voorkomen, de Sovjet-Unie onder de andere partij rekenen"; maar in het vervolg van zijn rede bleek toch, dat hij vasthield aan de zogenaamde neu traliteit. Met verheffing van stem vervolgde de Sovjetrussische gedelegeerde: „Al doet u alsof heeft in Korea niet ge wonnen!! U was niet in staat de Noord- Koreanen tot in het gebergte terug te dringen en hen uit te hongeren, zoals Syngman Rhee drie en een half jaar geleden heeft gedreigd. U kon dit niet, ook al heeft u uw militaire macht in haar volle zwaarte aangewend. En nu denkt u, dat u door dit stukje papier, waarover u wilt stemmen, uw wil aan het Noordkoreaanse volk zal kunnen opleggen? Waar bevinden de heren van het Westen zich eigenlijk? Lo pen zij met Iiun hoofd in de wolken, in de overtuiging een heersersras te zijn?". Tenslotte herhaalde Visjinsky de be schuldiging. dat het Westen niet wenst dat de besprekingen ter politieke con ferentie in een vrije, veelomvattende en onpartijdige geest worden gehouden. „Het doet er niet toe, hoeveel resolu ties u wenst in te dienen. Ik ben er vast van overtuigd, dat het gehele mensdom met verontwaardiging en afschrik zou reageren op de mogelijkheid ener her vatting van de krijg. Laat ons niet vergeten, dat een derde wereldoorlog de meest afzichtelijke verschrikking zou zijn, waardoor het mensdom zou kun nen worden bezocht". De Britse delegatie schijnt bereid te zijn vóór de resolutie, zoals die na wijziging in de door Rusland gewenste zin zou wor den, te stemmen. Andere delegaties hebben hetzelfde verklaard. De afvaardiging der V.S. echter verzet zich tegen Russische deelneming aan de politieke conferentie op de door Visjinsky voorgestelde wijze. Zij blijft vasthouden aan de wens, dat in de resolutie tot uit drukking zal worden gebracht dat de Sov jet-Unie aan de zijde der „Chinees-com munistische en Noordkoreaanse aanval lers" aan de besprekingen over Korea zal deelnemen. Het voorstel van Visjinsky bracht dus inderdaad enige verwarring teweeg. Zoals gemeld bestond het plan, hedenavond nog over de vljftien-mogendhedenresolutie te stemmen. Daar het Russische amendement nieuwe besprekingen noodzakelijk maakte en de afgevaardigden geen tijd meer had den daar zij een uur later in de veilig heidsraad moesten zjjn, werd de stemming opgeschort en het debat verdaagd. Dit ge beurde op verzoek van de Ffanse afge vaardigde. „Er kan niet worden gestemd, terwpl er een geest van verwarring heerst", zeide hij. „Ik stel daarom voor, de stemming en eventuele nadere uiteenzet tingen Donderdagavond te doen houden." Tjjdens de voortgezette algemene ver gadering van de Algemene Vereniging voor Middelbaar Onderwijs, die g'steren in Driebergen—Kijsenburg is gehouden, bepleitte liet lid der Tweede Kamer, de heer G. Ritmeester, een grotere waarde ring van de overheid voor de leraren en andere onderwijskrachten. „De lcaar moet op het podium geplaatst worden, waarop hij behoort te staan", aldus de heer Rit meester. De opgang schetsende, die de waardering der arbeidsprestaties in menig opzicht te zien heeft gegeven, zeide spr.. dat het voor hem een raadsel is hoe de regering, die de culturele opvoeding vooral na de oorlog zo sterk heeft gestimuleerd, niet tot voldoende besef kwam, dat men on derwijzers, leraren en hoogleraren, die de grondslag moeten leggen voor begrip van wetenschap en cultuur de mogelijkheid moet geven vrij van geldelijke zorgen hun taak te vervullen. Wel is thans de regeling afgekomen van een herziening der lerarensalarissen in gaande 1 Januari van dit jaar. Dinsdag is evenwel bij de Kamer een ontwerp inge diend betreffende salariëring van militair- rechterlijke ambtenaren, waarbij de ver beteringen zouden ingaan per 1 Januari 1948. Dit achtte s-pr. een grote onbillijk heid. De leraren behoeven niet te denken, dat zij er met de van kracht geworden verbeteringen al zijn. Spr. heeft zich in de Kamer, ter bespoediging van de zaak, wel bij de voorstellen neergelegd, maar hij is voornemens op deze salariskwestie na der terug te komen. Terwijl Visjinsky j„ het V. N.-hoofd- kwartier te New York zijn vinnige rede hield en door het indienen van zijn amendementen de meningsverschillen, die er tussen Washington en Londen over enkele punten hebben bestaan, poogde toe te spitsen, hield de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Fos- ter Dulles, in Mn rede te Boston een pleidooi voor herziening van het liandvast der Ver. Naties. Dit is vol gens hem nodig, omdat er sedert het opstellen van dit document in de we reld het een en ajider veranderd is. Gisternacht heeft bij de Stoomspinnerij hiuEl n 1 Sepaard ging, woedde binnen de muren van de fabriekshallen; "f®enn mlsla«nde brand was geen fp-annn ILl'^Jjifsbrandweer werd bij gestaan door die van Borne, Hengelo, Almelo en Enschede. President Gustavo Rojas Pénilla van Columbia heeft tegenover veertig journalisten, die op uitnodiging van de regering een bezoek aan dat land brengen, verklaard, dat de nieuwe regering van Columbia vrijheid van eie ienst in het land garandeert, zoals in de Grondwet is voorgeschreven. Tegelijkertijd heeft de president nog eens bevestigd, dat tijd ens de laatste staaUpreep ian 13 Juni verscheidene Protestantse groeperingen steun hebben veileend aan politieke manoeuvres, die tegen de conservatieve legering gericht waren. Dit nu heeft tot enige betreurenswaardige inci denten geleid. Te Athene is Woensdag officieel be kend gemaakt, dat op het door aardbe vingen geteisterde Ionische eiland Cepha- lonia 369 mensen om het leven gekomen en 759 gewond zijn. Het aantal slachtoffers in Zakinthos, de hoofdplaats van het gelijknamige eiland, kan nog niet definitief vastgesteld wor den, daar nog veel puin geruimd moet worden. Bovendien zijn vele lijken ver teerd door het vuur, dat na de aardbevin gen uitbrak. De wereldgezondheidsorganisatie heeft intussen besloten 25.000 dollar uit te trek ken voor een campagne tot het voorko men van epidemieën op de Griekse eilan den, die door aardbevingen zijn getrof fen. Het program daartoe werd opgesteld, nadat een Nederlandse deskundige in dienst van de organisatie, dr Rijkens, een bezoek aan de Ionische eilanden gebracht had. Verder heeft de liga van Rode-Kruis- Veel belangstelling trok de „Edinburgh Taptoe", een van de onderdelen van het Edinburgh Festival, dat momenteel wordt gehouden. Het door schijnwerpers verlichte Edinburgh Castle, zorgde voor een fraaie achtergrond. verenigingen te Genève Woensdag bekend gemaakt, dat het Poolse Rode Kruis een bedrag van 50.000 zloty heeft geschonken aan de slachtoffers van de aardbevingen. Andere bijdragen zijn: Ierland penicilline ter waarde van drie tot vierduizend dol- Fi,, n.d een bedrag van 400.000 mark, Zuid-Slavie 2.000 dollar. De hulp van het Rode Kruis aan Griekenland beloopt thans in totaal een bedrag van 500.000 dollar. In alle belangrijke Japanse bladen is Woensdag gemeld, dat de regering heeft besloten de Japanse strijdkrachten te versterken. Volgens de krantenberichten heeft de regering nog slechts in het algemeen tot versterking van de defensie besloten De details zouden worden moeten uitgewerkt door de betrokken ministeries Minister van financiën Sankoero Oga- sawara deelde Woensdag verslaggevers te Osaka mede, dat de regering overweegt de defensie-uitgaven op de begroting voor het volgend jaar te verhogen. k' Tijdens het interview met de journalis ten, die de ene vraag na de andere op het nieuwe staatshoofd afvuurden, kwamen ter sprake: persvrijheid, vrijheid van gods dienst, de positie van de Liberale Op positie-partij en het nieuwe regeringspro gram. „De regering garandeert vrijheid van eredienst, - zeide de president. - Maar het komt wei erg vreemd voor, dat op het mo ment, waarop het land duidelijke tekenen vertoont van economische en culturele vooruitgang, er ineens over gesproken wordt Protestantse zendelingen te sturen, alsof het een land van wilden gold. Wij moeten vooral niet vergeten, dat op een zeer geringe uitzondering na de Colum- bianen Katholiek zjjn en dat het noodza kelijk is grote zorg aan de dag te leggen, wanneer men godsdienstige propaganda wenst te voeren, die de gevoelens van ons volk kan kwetsen". Aan de journalisten is later een verkla ring overhandigd, welke met medewerking van de kerkelijke autoriteiten door dr Emilio Robledo Uribe, vooraanstaand rechter en Katholiek leider, was opgesteld. Deze behelsde de volgende punten. 1. Het Katholicisme wordt door prac- tisch alle inwoners van Columbia beleden. 2. Dit feit erkennend, beschouwt de Co- lumbiaanse wet de Katholieke godsdienst als een wezenlijk element in de social orde en daarom helpt zij de godsdienst op bij zondere manier. 3. De wetten beschermen ook de vrijheid van geweten en van eredienst van andere godsdiensten, die niet ingaan tegen de openbare orde of de Christelijke zedenwet. 4. Straatprediking van andere godsdien sten, vooral van die, welke het Katholi cisme aanvallen, is wettelijk niet toege staan; zij leidt tot verstoring van de open bare orde. 5. De Katholieke Kerk gebruikt geen ge weld of dwang voor verspreiding van Haar eigen leer. Daarom verwerpt en veroor deelt Zij het gebruik van geweld, zoals dat door sommigen is gedaan tegenover per sonen, dje de Katholieke leer niet belijden. 6. Met de overtuiging, die voortkomt uit haar bezit van de waarheid, is het logisch, dat de Katholieke Kerk het verbreiden van onware godsdiensten als een ernstig kwaad beschouwt. Maar van de andere kant geeft Zij toe, dat velen zich te goeder trouw in dwaling kunnen bevinden. TT ET schijnt, dat verschillende prij- 1T zen van de jongste R.K. E.H.B.O.- stunt heel goed terecht gekomen zyn in tegenspraak met het spreekwoord, hetwelk wil beweren, dat alles op de grote hoop terecht komt. Er was onder de prijswinnaars b.v. een werk loze. Zulks zal een ieder goed doen, zelfs al had men zelf natuurlijk graag een prijsje gehad. Wij kunnen het ons voorstellen, dat er personen geweest zijn op de Zon dagavond van de „trekking"die zei den, er nu geen „trek" meer in te heb ben.„Ik win toch nooit wat", werd in menig gezin gebromd. Maar wij zijn er vast van overtuigd, dat de volgende ochtend reeds weer met verlangen werd uitgezien naar een volgend liefdadig heidsgokje. De Nederlanders zijn op dit gebied nu eenmaal onverbeterlijk. Er wordt hier en daar critiek uitge oefend op dergelijke loterij-acties; de zuiverheid van de intentie wordt het belangrijkste goed genoemd. Zulks is ongetwijfeld waar, doch wij me nen, dat de meesten bij gokjes voor het goede doel met alle hoop op een prijs ook geven uit liefdadigheid. Het zou inderdaad juister zijn, als men gaf zonder bijbedoeling, maar het vol maaktste wordt niet zo gemakkelijk bereikt. Evenmin als een prijs.' Laten wij echter niet wanhopen; er komen nog meer E.H.B.O.-stuntjes 7. De godsdienstige eenheid van het land vormt een van de sterkste banden van een volk en is de bron van vele zegeningen. 8. De somtijds hevige reactie van het Katholieke volk tegen de Protestantse pro paganda wordt noch gerechtvaardigd noch goedgekeurd. Maar met inachtneming van het door deze propaganda gestichte kwaad en van de oneerbiedige en beledigende ma nier, waarop de meest geheiligde geloofs punten der Katholieken behandeld worden, kan men dit optreden begrijpen. 9. Onnauwkeurige en vaak volslagen ver keerde berichten, die in kranten en tijd schriften der Ver. Staten over beweerde Protestantenvervolging in Columbia wor den verspreid, brengen het land in dis- crediet. In geen geval bevorderen zij de goede betrekkingen tussen beide landen. 10. Historisch staat het vast (en het is gemakkelijk te verifiëren) dat honderden niet-Katholieken hier leefden en leven zonder nooit de minste overlast te hebben gehad. Dat komt, omdat zij altijd geloof en geloofspractijken van Columbia's Katholieken geëerbiedigd hebben. Op de vliegbasis Volicel heeft de hoofd legeraalmoezenier, mgr H. J. J. A. M. van Straelen het nieuwe Katholiek Militair Tehuis plechtig ingewijd. Het ontstaan van dit tehuis is grotendeels te danken aan het doortastend optreden van de kapt. legeraalmoezenier E. E. M. v. d. Mortel, die via een vodden-actie een deel der benodigde gelden heeft ver zameld. De commandant van de vlieg basis, kol. P. J. E. Janssens (links) feliciteert aalmoezenier v. d. Mortel. In het midden mgr Van Straelen. Recorduitgaven in 1954 m Naar „Het Vrije Volk" meldt, houdt men in welingelichte kringen in Den Haag rekening met de mogelijkheid, dat thans voor de eerste" maal in de geschiedenis het uitgavencijfer in de Rijksbegroting wordt geraamd op meer dan zes milliard gulden. Daar tegenover staat een hogere raming van de middelen (inkomsten) Niettemin blijft op de gehele dienst een aanzienlijk tekort, dat wordt geschat op een bedrag van zes- tot achthonderd millioen gulden. De regering is thans aanzienlijk eerder gereed gekomen met de opstelling van de begroting dan verleden jaar. Zoals men weet, had vorig jaar het nieuw optreden, de kabinet-Drees nauwelijks de gelegen heid zich over de begroting fe beraden. Thans ziijn vele afzonderlijke hoofd stukken. met de toelichting daarop, reeds gedrukt. Ook de Millioenennota ligt al gereed. Hoogstens zullen er nog enkele wijzigingen in de tekst worden aange bracht. Dait er nog belangrijke verande ringen in de cijfers zullen komen, wordt hoogst onwaarschijnlijk geacht. Op grond van de thans bekende cij fers kan worden gezegd, dat het totale beeld van de begroting voor 1954 ongun stiger is dan de raming, welke vorig jaar voor 1953 werd opgesteld. Vooral het uit- gavenpeil is aanzienlijk gestegen. Bij de geraamde cijfers is slechts re kening gehouden met die uitgaven, welke vast of zo goed als vaststaan. Dat het tekort niet nog groter is, komt doordat de raming voor de belastingop brengst gunstiger is dan in vorige jaren het geval was. Toen achtte men het vei liger met deze raming aan de pessimisti sche kant te blijven. Het spreekt vanzelf, dat de uitgaven in verband met de watersnood voor een belangrijk deel verantwoordelijk zijn voor het thans geraamde tekort. In hoeverre de feitelijke toestand in 1954 zal afwijken van de thans opge stelde ramingen moet uiteraard nog blijken. In elk geval, zo verluidt in deskundige kringen in Den Haag, kan nauwelijks rekening worden gehouden met een gunstiger beeld. Immers, de regering krijgt nog tal van uitgaven te doen waarmee in de opge stelde begroting nog geen rekening kon worden gehouden. Enkele van deze uitgaven zijn a. Uitkering achterstallige betaling aan hen, die in Japanse kampen hebben gezeten. b. Verhoogde sociale uitkeringen (nood- wet-Drees, kinderbijslag, invaliditeits- ren-te en dergelijke), in verband met de komende loonronde. c. Herziening salarissen ambtenaren, on derwijzers en leraren, eveneens in verband met de loonronde. d. Herziening pensioenen. Voorts is er een aantal kleinere posten zoals bijdrage aan de televisie die met elkaar het totaalbeeld niet onaan zienlijk zullen beïnvloeden. En ten slotte moet worden afgewacht wat er bij de parlementaire behandeling van de be lastingvoorstellen uit de bus zal komen. Wel is waar staat hier tegenover, dat ook met bepaalde te verwachten inkom sten nog geen rekening i-s gehouden. Door de loonronde bijvoorbeeld zal het 'be drog van loon- en inkomstenbelasting stijgen. Maar men verwacht niet, dat deze stijging in de inkomsten de stijging in de uitgaven ten volle zal opvangen, aldus Het Vrije Volk. Na vier dagen voorarrest is de werk groepsleider van de Nationale Europese Sociale Beweging, de 29-jarige A. Kruit, gisterenmiddag in afwachting van het proces in voorlopige vrijheid gesteld. De twee andere functionarissen dezer partij, de algemeen leider Paul van Tie nen uit Amsterdam en de landelijk Jei- der mr J. Wolthuis uit Groningen, bevin den zich nog in arrest. Kruit is tijdens zün voorlopige hech tenis gehoord door de Officier van Justitie, mr F. Hollander en door de rechter-commissaris, mr B. van der Waerden, Intussen zjjn van diverse zusterpar tijen van de N.E.S.B. uit andere Euro pese landen protesten naar ons land gestuurd over de arrestaties. Het eer ste protest kwam uit Duitsland. Thans heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken te Den Haag een protesttelegram ontvangen van dr Per Engdahl, de lei der der Zweedse afdeling van de Euro pese Sociale Beweging, terwijl het mi nisterie van Justitie een protestbrief heeft ontvangen van de Zwitser Aman- druz, leider van de Zwitserse zuster organisatie „Parti Populaire Suisse" De beloofde hervormingsplannen voor Marokko zijn gisteren in het Franse ka binet het onderwerp geweest van een diepgaande discussie, n.a.v. de indiening van een door de naaister van buitenland se zaken, Bidault, opgesteld concept. Over deze beraadslagingen is niets of ficieel bekend gemaakt. In doorgaans wel ingelichte kringen meent men evenwel te mogen concluderen, dat de Franse plannen gaan in de richting van een de centralisering en een democratisering van het bestuursapparaat in het Franse protectoraat. De maatregelen zouden, volgens deze kringen, een deel materiële wetgevende macht van de sultan aan de groot-vizier delegeren, die deze bevoegdheden uit oefent in een tweetal raden. Voorts zou men gewestelijke raden in het leven wil len roepen, samengesteld uit Fransen en Marokkanen, die gekozen worden door de landbouwkamers, de kamers van koop handel, de gemeenteraden. Door deze nieuwe raden hoopt men een einde te ma ken aan de door een overmatige centra lisatie in het leven geroepen spanningen en wil men een actfef provinciaal leven ontwikkelen. Een Belgische auto, bestuurd door een zwager van de eigenaar, de heer S. uit Sint Truiden in België, is gisterenmiddag in voile vaart op de Bergerweg bij Sit- tard tegen een vrachtauto gereden, ko mende uit de richting Einighausen en bestuurd door N. uit Schinnen. Zes per sonen werden gewond naar het zieken huis te Sittard overgebracht, onder wie de wielrijder L. uit Born, die bij het on geluk werd betrokken. De wielrijder kon na verbonden te zijn naar huis terugkeren. Alle vijf inzitten den van de Belgische auto, welke onder het rechterachtergedeelte van de lange vrachtauto schoof en totaal werd ver nield, werden gewond. Het echtpaar Sch. uit Mechelen kon, nadat het was verbonden in het ziekenhuis te Sittard per ziekenauto naar huis worden ver voerd. De drie andere inzittenden, de heer en mevrouw S. en een zwager, alle drie uit Sint Truiden, werden ernstig ge wond. De laatste liep een zware hersen schudding op; hij verkeert in levensge vaar. De beide anderen werden even eens zeer ernstig aan het hoofd gewond. In het feit, dat de leden van deze ra den worden gekozen ligt dan tevens een democratiserend element. Dit treft men eveneens aan in de gemengd Frans-Ma- tokkaanse gemeenteraden, die in de her vormingen van de gemeentepolitiek wor den voorzien. De democratisering van de rechtspraak zou tot uiting komen in een scheiding van de bestuurs- en rechtsprekende organen, in de oprichting van gewestelijke hoven en in de codificatie van een wetboek van strafvordering. De drie inzittenden van een Nederlandse auto zijn gewond bij een ongeluk, dat gisterochtend in de buurt van de begraaf plaats Thiais bij Parijs is gebeurd en waarbij ook een Amerikaanse en een Franse auto betrokken waren. De 24-ja- rige bestuurder van de Nederlandse wa- fP' uit Vught, is in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis Villejuif overgebracht. De twee andere inzittenden, de L; en p- K„ beiden ook uit Vught afkomstig, waren minder ernstig gewond. bracht'1 ZI^n naar genoemd ziekenhuis ge- Vier inzittenden van de Franse auto, een militaire wagen, liepen ook ernstige verwondingen op en zijn naar een mili tair hospitaal vervoerd. De inzittenden van de Amerikaanse auto kwamen er on- 'gedeerd af. i

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 1