Ollenhauer kan de nederlaag moeilijk incasseren Adenauer zal zijn meerderheid gebruiken Ontdekkingsreis in N.-Guinea Parlementaire commissie kwam met schat van gegevens terug I Minder kennis, meer inzicht Experimenteel programma op vijf M.T.S.'en Koninklijke belangstelling voor arbeidende jeugd AVIFAUNA SUUIT ZONDAG Adenauer's zege succes van eerlij principieel werk Samenwerking in filmwereld Dinsdag 8 September 1953 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Veertien doden bij brand in Chicago Wellicht in October reeds uitvoerig rapport Ook gisteren aardbevingen in Griekenland Onderwijs meer in overeenstemming met maatschappij Internationale K.A.J.-delegatie op Soestdijk Géén „begrafenis" Reisorganisator' arrest gesteld m WEERBERICHT K.. (Van onze correspondent) BONN, September. Met feestelijk vertoon heeft de West-Duitse hoofdstad Maandagavond de overwinning van dr Adenauer gevierd. Op het knusse marktplein leek de hele bevolking van de stad samengelopen om bij het licht van fakkels en schijnwerpers de zegevierende bonds kanselier toe te juichen. Het barokke stadhuis van Bonn baadde in fel licht en de film camera's waren op volle toeren, toen Adenauer op het bordes voor de microfoon trad om „zijn kiezers" op dezelfde vaderlijke toon toe te spreken als de vorige week, toen hij nog moest werven om hun stemmen. Het was een glorierijke dag voor het Verenigd Europa geweest, aan welks totstand koming men nu niet meer behoefde te twijfelen, zo zeide hij. En evenmin mocht er nog twijfel aan bestaan, dat de politiek der bondsregering uiteindelijk gericht is op de hereniging der Duitse landen. Maar het mocht, aldus Adenauer nu voortaan geen „hereniging" meer genoemd worden, maar een „bevrijding der Oost-Duitse gebieden". Sombere taal Ollenhauer van Gevolgen voor de Lander? Eenheidsvakbond onder druk Oordeel van Kard Frings Sterke benen voor de meerderheidsweelde Met vliegtuig, boot en jeep Grote betekenis van missie en zending. Ouderwetse moet wijken voor moderne Gegist bestek HEEL W.DUITSLAND IN GOEDE STEMMING... Waarnemers beweren, dat Amerika er weer achter zit, omdat vrijwel alle kiezers Lexington rookten: van America's Best Tobaccos. De weerverwachting van het KNMI, geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Koude nacht met plaatselijk vorming van mist. Morgen overdag van het Noord-We'sten uit binnendrijvende wolkenvelden, maar overwe gend droog weer. Over het algemeen lagere maximumtemperaturen. Zwakke tot matige wind uit We'stelijke richtingen. Woensdag 9 September: Zon op 6.04 u„ onder onder 19.10 u.; Maan op 7.23 u., onder 19.01 u. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT BONN VIERT ADENAUER'S OVERWINNING Gloriedag voor Europa H.M. Koningin Juliana heeft op paleis Soestdijk de Katholieke Arbeiders Jeugd, welke een Europese Conferentie houdt in de Volkshogeschool Drakenburghont vangen. H.M. onderhield zich geruime tijd met de jongeren. H.M. de Koningin temidden van de Kath. Arbeiders Jeugd. Geheel links mgr Joseph Cardijn, alge meen Proost van de Belgische en de internationale K.A.J., naast deze Patrick Keegan (Engelsman), secretaris van de internationale K.A.J. Rechts van H.M. Wim Pennings, nationaal voorzitter van de K.A.J. in Nederland. Derde van rechts aalmoezenier Huyboom. Terwijl men in Bonn de fakkels doof de werden deze in Rhöndorff aan de overkant van de Rijn ontstoken. Daar was het de bevolking van Adenauer's eigen dorp, die de kanselier met vuur, kleur en muziek binnenhaalde. Minder feestelijk was het in de voor gaande uren in de politieke centra van Bonn toegegaan. De overwinnaars en de overwonnenen i.e. de socialisten analy seerden er de uitslag, hetgeen uiteraard voor de laatsten een weinig plezierige opgave was. Voor een met journalisten gevulde zaal sprak dr Adenauer over de goede vooruitzichten voor zijn Europa en over de democratische inkeer van het Duitse kiesersvolk en ook al een beetje over de komende coalitie, die naar het schijnt wel niet veel van de vorige zal afwij ken, al zullen de liberalen we] met een beetje minder toe moeten dan het mi nisterie van buitenlandse zaken, waarop ze geaasd hebben. Dat de kanselier de twee-derde-meer- derheid, die hij voor het grijpen heeft ten behoeve van zijn verdragen zal gebruiken, daaraan liet hij weinig twijfel bestaan. Voor de heer Ollenhauer echter, die met moeite en slechts dank zij het voortdurend verder verval der communistische partij het stemmencijfer der sociaal-democraten gered heeft, was de eerste verschijning voor de pers allesbehalve een pretje. De gemoedelijk uitziende socialistische leider was kennelijk nog niet over de slag van Zondagnacht heengekomen. In verschil lende traditioneel socialistische steden, als München, Frankfort, Hamburg etc. had hij van Adenauer verloren. En hij schilderde een zwart beeld van de toekomst. De verdwijning van de ex treme partijen op de rechtervleugel was volgens hem in genendele een gerust stelling. De bruine adder was niet ge vangen doch veeleer weggekropen in de weelderige groei van de christelijke partij. Zij verkeert nu in het gevaar geheel en al naar rechts af te dwalen en straks naar de lokkende vlucht van een nieuw Harz- burger-front te gaan. Even later kwamen de socialisten met een massale aanval uit. In de trant van Goebbels hadden de regeringspartijen rond Adenauer een persoonscultus ge_ weven, zo meenden zij. Het volk was nog steeds „bevangen door de autori teit" en het had klaarblijkelijk in Adenauer een verpersoonlijking van de autoritaire staat gezien. Het was bot egoïsme, dat zovelen in West Duitsland er toe had gebracht zich niet voldoende te bekommeren om het lot van de achttien millioen Duitsers uit de Rus sische zone en zo meer. Maar de aanvallen kwamen niet van één kant. Als volleerde boksers zijn de politici van de rechtse partijen in de ring ge treden om de groggy geslagen socialisten knock out te slaan. Ze willen de oppositie ook daar wegwerken waar ze, na de bittere pil van Zondag, nog een machts positie heeft gehouden. Het schpnt, dat nu de aanval op de Landsregeringen, waarin de socialisten nog de eerste viool spelen, geopend is. Uit de hoofdsteden kwamen al de eerste berich ten over eisen van nieuwe Landdagen en -regeringen, omdat de huidige kennelijk niet meer in overeenstemming zijn met de zo duidelijk uitgesproken volkswil. In Neder-Saksen en in Hessen is de aan val op het rode bolwerk reeds begonnen. In Hamburg behoeft men er niet veel pressie achter te zetten, omdat daar toch dit najaar over een nieuw bewind gestemd moet worden. In Württemberg is de christelijke schoolstrijd tegen het liberaal- socialistische bestuur weer ingezet. De christelijke partij heeft er de absolute meerderheid verworven en in de andere hoofdsteden heeft zij haar krachten zo danig zien opzwellen, dat zij er coalities, naar het voorbeeld van Bonn, zal kunnen vormen. Alle socialistische obstakels in de Bondsraad, de vertegenwoordigingen der negen landen in het Duitse parlement, zouden daarmee uit de weg geruimd wor den. Tegelijk hebben de sociale voormannen van de C.D.U. de aanval ingezet op het rode bastillon in Düsseldorf, het hoofd bestuur van het vakverbond. De heren Arnold en Kaiser hebben geëist, dat het hoogste orgaan van de vakbond bijeen zal worden getrommeld om eens en voor goed af te rekenen met de eenzijdige socialis tische instelling van het verbond. En het lijkt er op of de vakbonds leiders, getroffen door de nederlaag en door het mislukken van hun verkiezings hulp aan de socialisten, voorlopig iets in hun schulp willen kruipen. Ze hebben de verkiezingen luide ge prezen als een toonbeeld van democra tische ontwikkeling en hun reactie is in ieder geval meer in overeenstemming met die van Kardinaal Frings dan die van de socialistische partij centrale. Volgens Kardinaal Frings was het resul taat der verkiezingen ,,een overwinning van het gezonde verstand, van de chris telijke gedachte en van de overwegende persoonlijkheid". Het moest nu voor de hele wereld duidelijk zijn, dat de politiek van bondskanselier Adenauer de politiek van heel het Duitse volk moet worden. Volgens Kardinaal Frings kan men nu verwachten, dat de kwesties van het hu welijks- en familierecht, van een sociale belastingheffing en van de eigendoms vorming in de zin van de eisen van het christelijke geweten zullen worden opge lost. Naar het schijnt wil dr Adenauer nu meteen ook doorstoten in de radiowereld, waar hij de grote Duitse omroepcentrale, de Noord-West-Duitse Omroep klaarblijke lijk ook niet van rode smetten vrij acht. Hij beklaagde er zich gisteren al over, dat de omroep in de verkiezingscampagne de oppositie bevorderd zou hebben. Dit is een oud zeer. Herhaaldelijk heeft Ade nauer de strijdbijl tegen de omroep opge nomen, doch hij is tot dusver steeds ge struikeld op de onafhankelijkheid van het instituut. Men rekent er hier op dat die zorg straks toevertrouwd zal worden aan dr Lenz, een van 's kansëliers naaste medewerkers, die tot minister is uitverko ren en die te boek staat als een vriend van autoritair gezag. De vrees, dat dit auto ritaire gezag een kans zal krijgen, nu er een onbetwistbare meerderheid voor één partij is in de bondsdag en er niet meer dan een machteloze oppositie mogelijk is. is niet beperkt tot de socialisten alleen. Men is het er hier wel over eens, dat de Christelijke Democratische Unie sterke benen zal moeten hebben wil zij de haar toegeworpen weelde kunnen dragen. Dit te meer omdat haar zege voor honderd pro cent een persoonlijke is, van één man: dr Konrad Adenauer, die zelf niet ontkent, dat hij een tikje autoritair van aard is. In Chicago is Maandag een oud huis van drie verdiepingen afgebrand, waardoor tenminste veertien personen om het le ven zijn gekomen. Ónder de slachtoffers bevinden zich zeven kinderen. Men vreest dat onder de rokende puinhopen nog slachtoffers bedolven liggen. De oorzaak van de brand is onbekend. „De parlementaire missie naar Nieuw- Guinea stelt zich ondanks de enorme hoe veelheid meegebracht studiemateriaal voor, binnenkort wellicht in October een uitvoerig rapport over de bevin dingen op haar reis bij beide Kamers in te dienen". Dit heeft de voorzitter, de heer F. van de Wetering (C.H.U.), gistermiddag na zijn terugkeer per K.L.M.-Constellation „Soerabaja" op Schiphol medegedeeld. Zijn gezelschap, dat, zoals bekend, bestond uit de heren H. Algra (A.R.), H. de Dreu (P.v.d.A.), jhr mr G. Ruijs de Beeren- brouck (K.V.P.) voor de Eerste Kamer; prof. dr W. Lemaire (K.N.P.), mr Th. de Graaf (K.V.P.), J. de Kadt (P.v.d.A.) voor de Tweede Kamer de heer J. Cornelis- sen (V.V.D.) was voor zaken naar Hong kong doorgereisd benevens de com mies-griffier van de Tweede Kamer, mr G. Huigens, werd op het vliegveld begroet door prof. mr W. Kernkamp, minister van Overzeese Rijksdelen en mr L. Kor ten- horst, voorzitter van de Tweede Kamer. Op de reis naar Nieuw-Guinea en terug, waarvoor een afstand werd afgelegd, ge lijk aan bijna de omtrek der aarde, mocht het gezelschap op verschillende stopplaat sen Nederlandse diplomatieke vertegen woordigers ontmoeten en waar de tijd zulks toeliet plaatselijk allerlei bijzonder heden vernemen en bezien. parlementaire commissieuit de Kerste en Tweede Kamerdie een bezoek gebracht aan Nieuw Guinea, is Maandagmiddag op Schiphol terugge keerd. Ter begroeting waren aanwezig: de voorzitter van de Tweede Kamer, mr L- G- Kortenhorst (2e van links) en de minister van Overzeese Rijksdelen prof mr W. JA. Kernkamp (5e van links). Leider van de delegatie was de heer F. H. van de Wetering (Te van links). Op Nieuw-Guinea werd het reisprogram zodanig vastgesteld dat zeer vele plaatsen konden worden aangedaan. De vertrek tijden waren er steeds op berekend dat plaatselijk ruime tijd voor bezichtiging en bespreking beschikbaar was. Gedeeltelijk werd gevlogen met Dakotas van de KLM voor zover landingsterreinen beschikbaar waren. Voor een groot deel ging de reis per Catalina van de Kon. Marine, terwijl ook de Ned. Nieuw-Guinea Petr. Mij twee vluchten verzorgde. Totaal bedroeg het aantal kilometers, dat men op Nieuw- Guinea aflegde, 6114. Bovendien werden uitgebreide tochten per boot op de rivie ren gemaakt, terwijl jeeps en landrovers de geëigende vervoersmiddelen over land waren. De missie, aldus de heer v. d. Wetering, heeft zich beijverd zoveel mogelijk te zien en dat niet in de vorm van sight seeing, maar met eigen initiatief, waarbij onder linge werkverdeling voortdurend plaats vond. Daarnaast werden steeds hearings gehouden met alle groepen, verenigingen en organisaties, terwijl bovendien indivi duele personen uit allerlei kringen gele genheid hadden de missie in haar geheel dan de afzonderlijke leden uit haar mid den te spreken. Steeds heeft de missie bij haar arbeid representanten der Papoea's betrokken om het standpunt der autochto nen met betrekking tot de door hen ge wenste ontwikkeling van Nederlands Nieuw-Guinea te leren kennen. Het geheel van deze plaatselijke onder zoekingen door eigen aanschouwing, de besprekingen met ambtenaren, instanties, particulieren, verenigingen en individuen heeft de missie een schat van gegevens over de huidige situatie van Nieuw Guinea opgeleverd. Uit de aard der zaak zijn ook vele besprekingen gehouden met verte genwoordigers van Zending en Missie, omdat èn Missie èn Zending van zo grote betekenis zijn bfl de ontwikkeling van Ne derlands Nieuw-Guinea", aldus de heer Van de Wetering. In de afgelopen vier en twintig uur heb ben zich op de Ionische eilanden en in het gebied van Korinthe weer nieuwe aard schokken voorgedaan. Enkele reeds be schadigde gebouwen zijn verder ingestort, waardoor een aantal personen werd ge wond. Ook in verscheidene delen van Turkije zijn gisterochtend aardbevingen waarge nomen. Zij deden zich voor in Cerkes en Koersoenloe, ten Westen van Istanbul en in Ankara en omstreken. Er is geen mel ding gemaakt van schade. Nu er weer nieuwe aardbevingen zijn gemeld, doet het hoofdbestuur van het Ned. Rode Kruis opnieuw een beroep op het Nederlandse volk, giften te storten op giro 777 ten behoeve van de hulpverlening aan Griekenland. Zoals bekend, is er in middels al bijna anderhalve ton op dit gironummer gestort- De afdeling werktuigbouwkunde aan de M. T. S. te 's Hertogenbosch en Rot terdam, de afdeling electrotechniek aan de M. T. S. te Eindhoven en Rotterdam en de afdeling chemische techniek aan de M. T. S. van Amsterdam en Dordrecht zijn met ingang van 1 September j.l. in geschakeld' in een experimenteel pro gramma van het Middelbaar Technisch Onderwijs, ontworpen door de com missie M. T. O. 1952. Voor besturen, directeuren en leraren van de genoemde M. T. S. en heeft de voorzitter van de commissie, mr ir M. Goote, inspecteur-generaal van het Nij verheidsonderwijs, te Rotterdam een uit eenzetting gegeven over een aantal richtlijnen, die enige richting geven aan het experiment, dat beoogt, dat het on derwijs in overeenstemming zal blij ven met de maatschappii. In zjjn uiteenzetting merkte spreker op, dat het uitgangspunt eigenlijk reeds is geformuleerd in artikel 4 van de Nij- verheidsondenvjjswet, dat zegt, dat het practische en theoretische onderwijs moet worden gegeven „in overeenstem ming met de eisen. welke in het maat schappelijke leven worden gesteld", maar dat tocih niet tot een concrete oplossing kan leiden. Het zwaartepunt van het onderwijs moet steeds verder worden verplaatst van kennis naar inzicht. De omvang van de kennis zal moeten worden vermin derd en daartegenover zal het inzicht moeten worden vermeerderd. Alles, wat zuiver beschrijvend is, zal op de duur van het programma moeten verdwijnen, met dien verstande, dat het practische voorbeeld natuurlijk nodig blijft. De ontwikkeling van de techniek, zal steeds de keuze stellen: het een of het andere en het ouderwetse zal dan voor Om kwart over twee gistermiddag heeft H. M. de Koningin ten paleize Soestdijk een uit twintig personen bestaande dele gatie ontvangen van de internationale conferentie van de Katholieke arbeiders jeugd, die op „Drakenburgh" in Hilver sum wordt gehouden. Van deze delegatie maakten deel uit mgr Jos. Cardijn uit België, stichter en aalmoe zenier van de Internationale K.A.J., Patrick Keegan, Internationaal secretaris, afgevaardigden van tien Europese landen en vertegenwoordigers van Cuba, Canada, de Philippijnen en Senegal. Voor Neder land waren aanwezig de zeereerw. heer A. Huijboom, nationaal aalmoezenier van de KAJ, Wim Pennings, voorzitter van de KAJ en mej. Corrie Koehler namens de vrouwelijke KAJ. Tijdens de audiëntie, welke ruim een uur duurde, gaf H.M. blijk van haar grote (Van onze correspondent). Zondag a.s. zullen de poorten van het „oude" Avifauna definitief gesloten wor den. Of de poorten voor een „nieuwe" Avifauna ooit weer zullen open gaan is in dit stadium nog niet te zeggen. Het college van B. en W. van Alphen a.d. Rijn is nog steeds in onderhandeling. Volgens de laatste afspraak zal dit col lege uiterlijk 13 September zijn besluit aan de curatoren bekend maken. Het zal dus in elk geval a.s. Zondag de laatste dag zijn dat dit unieke vogelpark in dit sei zoen althans voor het publiek toeganke lijk is. Die Zondag zal het voor velen een afscheid betekenen. Om dit in een gezel lige en ongedwongen sfeer te kunnen doen, organiseert de heer v. d. Brink Zon dag een afscheidsfeest. Met nadruk zij hier gezegd, een afscheidsf eest; want het wordt zeker geen „begrafenis", zo ver klaarde de heer v. d. Brink ons. belangstelling voor de grote moeilijk heden, die de werkende jeugd ondervindt. Speciaal voor het probleem van de jon geren, die de school verlaten en direct in het bedrijfsleven moeten treden, had de Koningin bijzondere aandacht. Met grote belangstelling informeerde zij naar de werkzaamheden ten behoeve van deze jongens en meisjes, zowel in Nederland als in andere landen. Zij onderhield zich hierover uitvoerig met mgr Cardijn, Patrick Keegan en aalmoeziener Huij boom. In Haar vragen ging de Koningin uit voerig in op de diensten van de KAJ en VKAJ voor deze jongeren en de zorg om hun hierdoor meer vertrouwen te geven in de toekomst. Groot was de belangstel ling van H.M. voor de internationale KAJ, waarover zij zich geruime tijd onderhield met mgr Cardijn en Patrick Keegan, die, pas teruggekeerd van een reis om de wereld, zijn indrukken mede deelde. Speciaal informeerde zij naar de indruk ken van mgr Cardijn in India, waar de nood van de arbeidersjeugd zeer groot is door gebrek aan arbeid. Ook onderhield zij zich met Roberto Hernandez over de toestand van de arbeidersjeugd op de Philippijnen en met Romeo Maione uit Canada over immigratie van jonge arbei ders in dat land. Romeo vertelde, dat de KAJ in Canada een actie voert in de industrie, om immigranten op te vangen en bij de KAJ in te schakelen. Ook Neder landse jongens worden hierdoor bereikt. Uitvoerig ging H.M. in op de Europese conferentie van de KAJ, waarbij het haar verheugde, dat de arbeidersjeugd op dit terrein zo actief is. De delegatie was zeer onder de indruk van de eenvoud en hartelijkheid, waar mede Koningin Juliana haar ontving. het moderne moeten wijken. Sommige speciale terreinnen zullen volgens spre ker moeten worden beperkt en andere misschien geheel uit het leerplan moe ten verdwijnen. Er zullen echter goede beslissingen moeten worden genomen om te voorkomen, dat het geheel te veel zou worden, waardoor overlading of opper vlakkigheid of beide zouden iiTsluipen. Tegenover het steeds groter wordende gebied van technische toepassingen en constructies zal het Middelbaar Techni sche Onderwijs zich moeten concentreren op het essentiële en het fundamentele. De commissie had volgens spreker dan ook gemeend geen splitsingen te moeten aanbrengen in de drie bij het experiment betrokken afdelingen, alsmede het eerste gemeenschappelijke jaar voor werktuig bouwkunde en electrotechniek in haar concept te moeten handhaven. Het gevolg van deze onderwijs-politiek zal zijn, dat het bedrijf allengs meer de specialisatie zal moeten verzorgen en dit is volgens spreker in principe juist. Verder merkte mr ir Goote op, dat de school niet kan volstaan met uitstekende technici af te leveren, zo deze geen begrip hebben voor de menselijke verhoudingen. De opzet van het experiment noemde spreker niet meer dan een gegist bestek. Het aantal lessen is op 39 per week terug gebracht en hij noemde het geenszins on denkbaar, dat dit in de volgende jaren nog lager z'al moeten liggen om tot een verantwoorde verhouding van verplichte lessen en eigen studie te komen. (Van onze Amsterdamse redactie) Voor de tweede maal in dit seizoen is door de hoofdstedelijke recherche een reisorganisator in arrest gesteld. De heer M. J. F. D. directeur van een bureau voor reis- en hotelreservering ;g aangehouden, omdat hjj ervan verdacht werd, gelden van zjjn cliënten te eigen bate te heb ben aangewend. Zaterdag is D. voor de substituut officier van Jps'titie geleid. Hij verklaarde in fi nanciële moeilijkheden te zijn geraakt door gebrek aan belangstelling van de zijde van het publiek. Enige tijd geleden werd D. door een bonafide reisbureau, waar hij in dienst was, ontslagen en begon toen voor eigen rekening. Hij adverteerde in enkele dagbladen zonder te betalen, liet in vele gevallen de reizen niet door gaan en inde tenslotte bij de bureaux, waar zijn cliënten gelden haaden gedepo neerd, de sommen met zo'n haast, dat men daar zelfs enige argwaan begon te krij gen. In het jongste nummer van „Film forum", het fi'lmtijdschrift, dat wordt uitgegeven in samenwerking met die Stichting ,,H>et Werk voor de goede film" (Katholieke Film Actie), pleit Jan Dirkse voor een beter weder zijds begrip tussen commerciële en niet- commerciële instanties in de filmwe reld- Een vraagstuk, dat bijzonder ac tueel is, gezien de even vreemde als onsympathieke houding, die momenteel door een der grootste Nederlandse film verhuurders tegenover de nakeurings- commissies van de Katholieke Film Centrale wordt aangenomen. Deze verhuurder maakt het de K.F.C.. commissies (vooral als bet gaat om films waarvan mag worden verwacht, dat zij van katholieke zijde oip bezwaren zul len stuiten, hetgeen is af te leiden uit de houding, welke de katholieke instan ties in het land van herkomst ten op zichte van de film hebben aangenomen) met opzet onmogelijk om haar stand punt ten aanzien van de films te bepa len voordat deze in openbare vertoning in een theater komen. Bij voorstellin gen, die tevoren ten behoeve van jour nalisten, verbonden aam tijdschriften en dagbladen worden gegeven, wordt de toegang uitdrukkelijk geweigerd aan de niet-journalistieke leden van de com missies. Dit leidt er toe, dat katholieke filmjournalisten, die niet kunnen of willen wachten met het publiceren van hun recensie, zich op eigen gezag en verantwoording en zonder enig over. leg een oordeel moeten vormen, óók over de morele merites van de in dit opzicht steeds dubieuze films. Met het onvermijdelijke resultaat, dat ex menin gen worden gepubliceerd, die afwijken van het later gevormde oordeel van de K.F.C-oommissie. Verschil van mening, ook met betrek king tot de morele beoordeling van een film, is op zich volkomen verklaarbaar. Maar publicatie van zulke afwijkende meningen door journalisten, die schrij ven voor een lezerskring, welke zeer beslist niet uitsluitend uit intellectuele filmkenners bestaat, dient o.i. te worden veroordeeld, omdat de morele gezond heid van de katholieke bevolking er door kan worden geschaad. Hier moet het journalistieke belang wijken voor het algemene katholieke belang. Dit klemt temeer, omdat de „politiek" van de hier bedoelde filmverhuurder het ont staan van dergelijke meningsverschillen in de hand werkt. Een betere verstandhouding tussen de commerciële en niet-commerciële instan ties in de filmwereld, met name tussen de hier bedoelde filmverhuurder en de K.F.C. is daarom zeer dringend gewenst. Advertentie

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 1