Georgescu krijgt zijn kinderen niet over naar de V.S. Hij weigerde te spionneren Mislukte MOORDAANSLAG op Sultan van Marokko JUICHKREET op Overflakkee 120 Splinternieuwe huizen in gemeente Nieuwe Tonge Richtprijs bacon weer verlaagd Zaterdagse mijmeringen Observator Hulp aan kindertjes Begrijpelijk bezorgd Katholiek internationaal De Duitse verkiezingen En morgen? Harry Prikker, ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1953 PAGINA 3 sys,yx<>< achter de Sovjet-deur Staten Het geval Sanders is ten lange leste opgelost. Sanders, die dooi de Hongaarse communisten gevangen was genomen, werd na een langdurige opsluiting in vrijheid gesteld. De communistische ambas sadrice van Hongarije te Londen had zijn vrouw en dochters beloofd, alles in het werk te zullen stellen, om zijn invrijheidstelling te bereiken. Ze was naar Boedapest teruggeroepen en wenste blijkbaar in Londen een goede indruk achter te laten. Bovendien, het Kremlin had immers zijn politiek van verzoening en welwillendheid ingezet. Sanders, die volgens de gewoonte van spionnage beschuldigd was, werd uit zijn kerker ontslagen en kon naar Engeland terugkeren. Het land, dat een kardinaal geestelijk vermoord had, stelde tegen over een verbaasde en in zekere zin verheugde wereld een daad, waardoor het met één slag het verleden wilde uitwissen. Sanders is vrij. MaarSanders is lang niet de enige, die werd vrijgela ten. MaarSanders is een van de velen, die de lugubere poorten van de gevangenis achter bet ijzeren Gor dijn achter zich zagen sluiten. Zo de wereld dan juichte en hoopte, dat het Kremlin een andere koers zou in slaan, óók in de behandeling van degenen, van wie het vermoedde, dat ze iets tegen zijn belangen hadden ondernomen, in werkelijkheid is er te dien aanzien niets veranderd. Integendeel. Nog steeds werkt de Sovjet-Russische geheime politie vol gens het al-oude systeem van schrik aanjaging, het in gijzeling houden van verwanten van personen, die ze in hun macht willen krijgen en het ontvoeren van lieden, die haar in de weg staan. Nog steeds verdwijnen er duizenden van m bladen Wat de methoden betreft: tijdens de re cente verkiezingen in West Duitsland heeft de politie daar o.m. een legertje van 1200 leden der Oost-Duitse communisti sche partij aangehouden, die in een man telorganisatie verenigd, de middelen be kwamen, om zich naar West Duitsland te begeven, teneinde daar agitatie te maken. Alle twaalfhonderd - ze opereerden uiter aard niet en masse - werden subiet over bewijst het. De Verenigde vernamen er voor het eerst Mei. Toen publiceerden de er, dat een hekend Roemeens poli ticus en zijn vrouw, die hun toe vlucht in Amerika hadden gezocht, al jaren vergeefse moeite deden, om hun twee kinderen uit Roemenië naar hun nieuwe vaderland te krij gen. Het lukte hun niet en kort geleden verklaarde het echtpaar Georgescu openlijk, een aanbieding van een geheime agent te hebben gekregen, om voor Sovjet-Rusland te spionneren. Indien ze hierin toe stemden, zouden hun twee zonen en de moeder van de lieer Georgescu verlof krijsen, naar Amerika te ver trekken en ontslagen worden uit het concentratiekamp, waarin ze sinds jaren gevangen worden gehouden, als gijzelaars De tragiek van het geval-Georgescu is schrijnend. Ouders, die hun kin deren moesten achterlaten, toen ze zichzelf bedreigd voelden en bijtijds hun vaderland ontvluchtten. Een nieuw leven in een nieuw vaderland. Dan de temptatie, dit nieuwe vader- Trouwens, ook Valeriu Georgescu hail aanvankelijk vertrouwen gesteld in de vriendschapsbetuigingen van het Kremlin en van de Roemeens communistische par tij. Evenals zovele anderen in tal van an dere landen.Als deskundige in olie aangelegenheden was hij zelfs als minister tot een kabinet toegetreden en had hij de taak op zich genomen, de deerlijk gedes organiseerde, Roemeense olieindustrie weer op de been te helpen. Amerikaanse bombardementsvliegtuigen hadden in de olieinstallaties geducht huisgehouden. Als fel Roemeens nationalist zag hij het als zjin plicht, hier handelend op te tre den. Bovendien meende hij, met een an dere politieke structuur in een misschien niet zo ver afgelegen toekomst rekening te mogen houden, waarin de belangen der buitenlandse oliemaatschappijen in Roe menië weer zouden worden erkend. Zoals bekend, hebben de communisten het bezit der buitenlandse oliemaatschappijen, waaronder ook dat van de Astra Romana. een Nederlandse onderneming, zogenaamd genationaliseerd. Zodra zijn taak beëindigd was, trok Georgescu zich uit het politieke leven te rug. Hij wilde zich voortaan alleen aan zijn zaken en zijn gezin wijden. Te lang was hij uit zijn gezin weg geweest. Onder het nazibestuur had hij wegens zijn na tionalistische propaganda en houding on geveer vijf jaar in een concentratiekamp moeten zuchten. Voor hij het goed begreep, deelde hij 't lot van al degenen, die aanvankelijk met de communisten samenwerkten, doch al lengs inzagen, dat voor deze lieden alleen het belang van Moskou gold en het ra tionale belang niet telde. Hij werd gescha duwd en vernam, op de lijst der verdach ten te zijn geplaatst. Aangezien hij echter in dienst stond van een Amerikaanse olie maatschappij, durfde men hem niet aan te pakken en stond men hem zelfs toe, 'n zakenreis van drie maanden naar de Ver enigde Staten te maken, waarheen zoals gezegd zijn vrouw hem vergezellen mocht. Toen hij daar te kennen gaf, weer naar Roemenië te willen terugkeren, werd hem te verstaan gegeven, dat hij er een on gewenste persoonlijkheid geworden was. Georgescu en zijn vrouw vestigden zich in de Verenigde Staten. Uiteraard waren ze van stonde af aan zeer bekommerd omtrent het lot van hun kinderen en het eveneens achtergelaten ouderpaar. Ze stelden alles in het werk, om toestemming te verkrijgen, die naar de Verenigde Staten te halen. Maar te vergeefs. En kort daarop hoorden ze, dat de grootvader gestorven was en de twee jongens met de oude grootmoeder naar 'n concentratiekamp waren overgebracht. Het enige wat ze konden doen, was maan delijks een chèque Uit te schrijven, voor hun onderhoud. De ontvangstbewijzen kregen ze geregeld toegezonden, onderte kend door de beide jongens. Hierdoor wis ten ze, dat ze nog in leven waren. Of het geld hun werkelijk ten goede kwam, is de vraag. Zes jaar lang duurde deze marte ling. Tot kort geleden zich een agent van de Roemeense, communistische geheime dienst hij de Georgescu's vervoegde. Hij toonde een briefje, hetwelk uit Roemenië gesmokkeld zou zijn en waarin de twee jongens dringend vroegen, uit het concen tratiekamp te worden gered, aange zien hun anders de dood wachtte. De Georgescu's hebben de grote zede lijke moed kunnen opbrengen, om de agent van de geheime dienst de deur te wijzen. Hun kinderen, die nu veertien en negentien jaar zijn, worden dus nog steeds door de communisten vastgehouden. Wat hun lot zal zijn, na de weigering der Georgescu's. is duister. Die kunnen slechts bidden, dat het ergste voor hen gespaard zal blijven en ze eens weer met hun jon gens verenigd zullen worden. De Geor gescu's hebben reeds vernomen, dat de communisten een poging, om de jongens als Joodse wezen naar Israël te doen emi greren, mislukt is. Waarvan ze in Roemenië overigens be schuldigd worden, weten ze niet. En evenmin begrijpen ze, waarom aan men sen zoals zij, aan wie de terugkeer tot hun land geweigerd werd, thans gevraagd wordt, voor de communistische macht hebbers daar en hun opdrachtgevers in het Kremlin te spionneren. Het is een trieste geschiedenis. De Georgescu's bevinden zich intussen in dezelfde penibele situatie als honderdduizenden anderen. En in zekere zin mogen ze zich gelukkig prijzen, achter het IJzeren Gordijn vandaan te zijn gekomen. Want daar is immers niemand meer veilig. In Oost-Duitsland kan men tegenwoor dig veroordeeld worden op louter beschuldigingen van Trotskyisme, Zionisme, pacifisme, individualisme, imperialisme, Titoisme en een aan tal andere ismen als particularisme, objectivisme, diversion isme, cosmo- politisme etc. etc. In eenvoudig Nederlands gezegd, de communisten hebben altijd wel een stok hij de hand, om de hond te slaan. Het echtpaar Geor gescu met een foto van de twee kinderen die het in Roemenië moest achterlaten. In dien ze hun vrijheid hadden willen be- werkstelligen, zouden ze voor de communis ten hebben moeten spionneren en hun nieuwe vaderland Amerika verraden. Een automobilist heeft geprobeerd de sultan van Marokko te doden door hem met zyn auto omver te ryden. De sultan, die te paard op weg was naar de Moskee van Toearga, werd bft de botsing ten val gebracht, doch hjj bleef ongedeerd. De aanslagplcger is ter plaatse door de lijf wacht doodgeschoten. de grens gezet en nog vele anderen te-land te verraden, teneinde hun gelijkertijd. Dit bewijst ook al weer, hoe zeer het Kremlin wat zijn methoden be treft, zichzelf blijft en tien tegen één ook wat zijn doeleinden aangaat, rustig door gaat, al zet het nu af en toe zijn vrien delijkste gezicht. Sinistere Staatspolitie Het geval Georgescu is een doorslaand bewijs van een feitelijke onveranderde staat van zaken. Tevens is het een der vele voorbeelden van het sinistere drij ven ener bijna almachtige staatspolitie, die slechts aan enkelingen, misschien maar aan één persoon verantwoording schuldig is. Het speelt zich gedeeltelijk in de Verenigde Staten af, waar enkele jaren geleden éen Russisch onderwijzeresje uit een raam van het Sovjet-Russische con sulaat te New York sprong. Men had haar daar opgesloten, omdat ze geweigerd had, voor de spionnagedienst te werken en ze zou vermoedelijk naar Sovjet-Rusland ge voerd zijn en voor altijd verdwenen, in dien ze niet de moed had gehad, met een sprong van enkele verdiepingen hoog haar leven te riskeren. Haar historie wekte in dertijd grote verontwaardiging. Doch de mensen vergeten snel. En. eerlijk ge zegd, we kunnen ons niet eens de naam van dit moedige onderwijzeresje herin neren, dat nu Amerikaans burgeresse is. Neen, sinds enkele jaren na de Eerste Wereldoorlog de tsaristische generaal Koetjepof, organisator der Wit-Russische strijdkrachten in het buitenland, in Frankrijk door handlangers van de Sov jet-Russische geheime dienst ontvoerd werd, zonder dat er ooit meer een spoor van hem gevonden is, wijzigde zich de aard van het Kremlin niet. Inderdaad, het geval-Georgescu kinderen en oude moeder terug te zien. Het drama-Georgeseu zoals reeds op gemerkt, één van de vele begon zes jaar geleden. Toen slaagde Valeriu Ge orgescu, directeur van het Roemeense fi liaal van de Standard Oil (New Jersey) te Boekarest er in, voor zich en zijn vrouw een visum voor de Verenigde Sta ten te verkrijgen. Tevoren hadden ze ge probeerd, hun twee zoontjes. Constantijn dertien jaar en Pieter, acht jaar, naar een kostschool in Engeland te sturen. Maar er waren bezwaren gerezen. Alhoewel, 't zou Georgescu vermoedelijk dank zij zijn relaties wel gelukt zijn, de kinderen het land uit te krijgen, indien niet zijn be jaarde ouders heftig geprotesteerd had den. Hun kleinkinderen waren het licht van hun oude dag en ze zagen niet in, waarom ze ver weg van huis moesten worden gezonden. Valeriu Georgescu wist in zijn hart het waarom. Hij, oud-lid van een Roemeense regering en daarom uitstekend van de communistische bedoelingen op de noogte, vreesde terecht, dat er spoedig aan de vriendschappelijke samenwerking van de Roemenen met de toeziende voogden, door de overwinnende Sovjet-Russen in Roe menië achtergelaten, een even abrupt als onverkwikkelijk einde zou kunnen komen. Daarom achtte hij het zeer gewenst, zijn kinderen voor de gevolgen van een Sov jet-dictatuur te behoeden. Hij kon echler niet al te zeer tegen de uitdrukkelijke smeekbeden van zijn ouders ingaan. Het zou argwaan hebben gewekt. De oude mensen hadden geen idee, wat de loe- komst brengen zou. Ze zagen in de Sov jet-Russen de bevrijders van het nazi-juk. Volgens ooggetuigen reed de auto met grote snelheid in op de stoet van sultan Sidi Moeali Mohammed Ben Arafa, die omgeven was door zijn lijfwacht en mi nisters. Een sergeant van de „zwarte garde" van de sultan wist op de treeplank van de auto te springen en het portier van de wagen te openen. Toen was het paard van de sultan reeds aangereden en ge wond. De sergeant sleepte de bestuurder, die trachtte een dolk te trekken, uit de auto en een andere militair schoot de aan slagpleger dood. Er ontstond paniek onder de toeschou wers, doch de sultan zelf bleef kalm en zette, zonder naar de aanslagpleger om te kijken, te voet de tocht naar de Moskee voort. Daar leidde hij, voor de eerste maal sedert hij de vorige maand de afgezette sultan Mohammed Ben Joessef opvolgde, de gebeden. De paniek, die onder de toeschouwers ontstond, verdween snel. De toestand in de stad is rustig. Het Franse bestuur in Marokko verklaarde, dat men niet over weegt speciale veiligheidsmaatregelen te nemen. De pleger van de aanslag, tevens eige naar van de auto, had geen papieren bij zich. Later bleek dat hij de 28-jarige huis schilder Allen Ben Abdallah uit Rabat is. Hij was gehuwd en vader van een kind. Hij pleegde de aanslag op eigen initiatief, aldus de politie. Twee Sovjet-Russische officieren met een Amerikaans kapitein. Zc namen de vlucht naar West-Duitslandomdat zc de sovjet-terreur niet langer konden ver dragen. De linkse, Barsov, keerde later vrijwillig terug, maar men heeft sindsdien taal noch teken meer van hem vernomen. Hij is zeer waarschijnlijk geliquideerd IN NIEUWE TONGE MAG DE BEVOLKING NIET MOPPEREN, want voor zover we kunnen nagaan is men daar het verst in het rampgebied met de wederopbouw! Men is bezig met de bouw van niet minder dan 120 nieuwe woningen, die men nog dit jaar hoopt af te krijgen en waarvan zelfs een aanzienlijk deel nog voor de winter bewoond zal kunnen worden. Bovendien komen er binnen enkele weken dertien fraaie Finse huizen klaar en zijn er ongeveer dertig particulieren bezig met bet laten verwezenlijken van bouwplannen. Zo zal Nieuwe Tonge binnen afzien bare t-üd niet minder dan 120 splinter nieuwe huizen tellen. „Dan zijn onze huisvestingsproblemen voor het grootste deel wel opgelost!" zo verzekerde ons burgemeester C'hr. van Hofwegen, blij over de vorderingen en blij en dankbaar vooral ook voor de van alle kanten uit binnen- en buitenland ondervonden me dewerking bij de herbouw van het zo zwaar door de ramp getroffen dorp. Die hulp was ook wel nodig, want een honderdtal huizen ging in de vloedgolf ten onder, een nog groter aan tal werd zeer zwaar beschadigd en in tussen moesten er nog een 25-tal ver dwijnen om plaats te maken voor de nieuwe dijken. Direct na de ramp is- het gemeen tebestuur zich met alle macht gaan inspannen voor het verkrijgen van nieu we woningen, met de hogere autoritei ten werd overlegd, men kocht grond aan en liet uitbreidingsplannen maken waarbij het Instituut Stad en Landschap voortreffelijke diensten heeft bewezen men nam het ingenieursbureau v. d. SteurVan Brugge en Drexhage te Rot terdam in de arm, dat plannen ont wierp voor bouwrijp maken van de grond voor riolering en voor de woningen zelf en zo kon al heel gauw de eerste spade in de grond en de eerste steen woningwetwoningen wor- voor de 120 den gelegd. Volgende week komen de eerste onder de kap en dan zo hoopt het gemeente bestuur zal afbouwen maar een kwes- tei van een paar maanden meer zijn. Bijzonder blij is men in Nieuwe Ton ge met bet prachtige geschenk van het Finse Rode Kruis van de dertien gro te, stijlvolle, permanente houten huizen. Die, bouwt men op een mooi plekje, ieder huis apart en het laat zich al in denken, hoe aangenaam en vrolijk dit complex er uit zal zien als de grond weer maar eenmaal vruchtbaar zal zijn en bloemen, heesters en bomen er zullen gedfjen. Deze groep huizen kleine villa's zijn het eigenlijk zul len de trots van Nieuwe Tonge gaan vormen en wij bemerkten dat van alle kanten uit de omgeving door woning- begerigen al jaloerse blikken geworpen worden op de drie of vier huizen, die deze week voor wat het exterieur be treft zo goed als klaar kwamen. De bouw van deze Finse woningen verloopt wel bijzonder vlot en voor Nieuwe Tonge vrij goedkoop. Want een groep jongelui uit binnen- en buiten land, van de Remonstrantse en Doopsge zinden Broederschap, hebben zich vrij willig en gratis voor de bouwerij aan geboden. Deze groep jonge kerels en jonge vrouwen werkt met bewonderens- Jonge mannen en meisjes van de Doops gezinde Broederschap, gekomen uit di verse landen, zelfs van over de oceaan, helpen bij de wederopbouw van Nieuwe Tonge, het door de ramp zo zwaar getroffen Flakkeese dorp. Wij zijn deze jongelui buitengewoon dankbaar voor teat zij zo volijverig verrichten verklaarde de burgemeester van Nieuwe Tonge. Nadat in Mei van dit jaar de richtprijs voor baconvarkens met 4 cent per kg. kon worden verlaagd, heeft de daling in de prijzen voor geïmporteerde veevoeder grondstoffen zich in die mate voortgezet, dat wederom een verlaging van de kost prijs van de slachtvarkens is ingetreden- Overeenkomstig hiermede heeft de minis ter van Landbouw besloten met ingang van Maandag a.s. de richtprijs voor de baconvarkens met 5 cent per kg. te ver lagen en op 2.29 per kg. geslacht gewicht vast te stellen. De prijsontwikkeling voor het varkens vlees op de wereldmarkten maakt het voorts mogelijk, de regeling voor de prijs- udtslag voor baconvarkens met ingang van dezelfde datum tijdelijk buiten wer- kng te stellen, zodat de avernemingsprijs voorlopig gelijk is aan de nieuwe richt prijs. waardig enthousiasme en, alhoewel de tevredenheid. meesten van huis uit met veel van metselen en timme ren wisten, hebben zij zich al een zeer grote mate van vaardigheid en kennis ver worven, zodat zij uiterst gewaardeerde hulpkrach ten zijn geworden. Zij zagen en schaven, stor ten beton, metselen en voe gen handig en vol ijver. Zo is het geen wonder, dat die houten huizen hard op schieten Deze jongeren groep staat onder leiding van een Nederlands doops gezind predikant, die on geveer om de veertien da gen verwisselt; de leden van de groep zijn echter al sinds vele weken dezelfden geble ven: er zitten Amerikanen in, Fransen, Duitsers, Frie zinnen en Hollandse jon gens en meisjes en nu en dan komt er nog een van andere nationaliteit aan waaien. Allen hebben zij ge meen, dat zij één zijn in prin cipe en één in toewijding voor de wederopbouw van Nieuwe Tonge! Intussen heeft het dorp ook nieuwe beveiliging ge kregen. Er zijn dijken ron dom hersteld, verhoogd en verzwaard en men is nu zelfs bezig met het leggen van een geheel nieilwe, grote dijk aan die kant van waar de vloedgolf op 1 Fe bruari Nieuwe Tonge be sprong. Ook dat stemt uiteraard de bevolking tot Burgemeesterik ga U van de week verlaten.' Ik ga naar Italië, naar de Povlakte, waar ook Finse huizen gebouwd moeten worden!" aldus kondigde bouwopzichter Sourala uit Helsinki burgemeester Van Hofwegen van Niewoe Tonge aan toen deze een kijkje kwam nemen bij de in aanbouw zijn de Finse houten woningen, geschonken door het Finse Rode Kruis in het kader van de hulpver lening na de ramp. De mededeling van de heer Sourala be wees wel hoezeer Finland zijn steen tje bijdraagt in de inter-Europese samenwerking ter leniging van nood. HET LIGT in de bedoeling van de Stichting Hulpactie voor Hongarije in de komende winter een honderdtal Hon gaarse kindertjes uit de vluchtelin genkampen van Oostenrijk en Duitsland voor de tijd van drie maanden naar Nederland te doen komen om eens flink op te knappen. Dit zijn kindertjes van ouders, die hun land om principiële redenen moesten ontvluchten en in de kampen een zeer sober bestaan leiden en vrijwel alles te kort komen, wat een kind behoeft. De Stichting verzoekt Nederlandse pleegouders, die deze stum- perds willen opnemen, zich zo spoedig mogelijk te melden bij de Stichting Hulpactie voor Hongarije, Huize Zee burg, Zeeburgerdijk 236, Amsterdam, telefoon 52015. Denk eens na, wat ge nog kunt doen voor deze kleinen. DE KATHOLIEKE bisschoppen ran Westelijk Pakistan hebben de Minister van Onderwijs Kazi Mohammed Akbar laten weten, dat zij liever alle scho len zullen sluiten dan zich onderwer pen aan de Islamietische invloed. De Minister had namelijk geëist, dat ook op de Christelijke scholen de Islam onderwezen zou worden. Ondanks de verklaring van Moham med Ali, de nieuwe Minister President, dat. alle minderheden in Pakistan niet alleen rechtvaardigdoch ook mild be handeld zullen worden, tonen de Katho lieken zich toch zeer bezorgd. Vooral het optreden van de godsdienstleraren in Pakistan, die trachten het Katho lieke godsdienstonderwijs geheel %uiteH te sluiten, geeft ernstige reden om de toekomst donker in te zien. Daarom niet afwachten, niet talmen, maar aanpakken. BIJ DE verschillende agentschappen der Unesco is in het Frans, Engels of I Spaans van nu af een brochure vrr- I krijgbaar, geschreven door pater Cougar O P. in opdracht en met steun van de Unesco, dat handelt over de rassen- kwestie en het Katholieke dogma. In het werkje geeft de schrijver een I beknopt overzicht v-an de positie der j Katholieke Kerk ten opzichte van het rassenvraagstuk. Dit wordt met tal rijke citaten uit de H. Schrift ver duidelijkt, In een historisch overzicht wordt de houding uiteengezetwelke de Kerk in de loop der eeuwen heeft aangenomen. Algemene conclusis zijn: de Katholieke beginselen staan diame traal tegenover de rassendiscriminatie, de Kerk heeft te allen tijde moedig tenen het. racisme gevochten en zeer' in het bijzonder tijdens de jonaste vervolgingen. Zo moet het gaan. Weg met die cata- combcnvrees. Kloppen en binnendringen waar dan ook. GELIJK GEMELD heeft kard. F rings zijn vreugde uitgesproken over de uit slag der verkiezingen in West Duits land. De woorden van de kardinaal zijn nader en duidelijker omschreven door prelaat Böhler. de priester, die namens het Episcopaat van Duitsland het con tact onderhoudt met de afgevaardigden in de Bondsdag. ,.De bisschoppen hebben een beroep gedaan op de Christenen zeidc hij maar de Christnen hebben zich niet onbetuigd gelaten door de Christe lijke partijen hun vertrouwen te schen ken. Maar daarmede hebben deze laat- sten dan ook een zware verantwoording op zich geladen. De verkiezing zo zegt hij voorts heeft aangetoond, dat alle pogingen om dr Christelijke belij denissen door gestook uiteen te drij ven, op niets zijn uitgelopen. De twee grote Christelijke godsdiensten zullen nu ook tonen, dat zij zich gezamenlijk, verantwoordelijk voelen in hun sa menwerking onderling en met al de genen, die aan de vérdere verheffing van het volk willen meewerken". Dat is taal, als de groeperingen dat nu ook maar beseffen en zich van van daag af metterdaad aan dit princiep houden.' MORGEN is het weer Zondan. Op- boxixvdaader Kerken. Zilver al qereed liggen. Uw gax'e worde eexx geloofsdaad opdat oxwreexikomstig het epistel Chris tus woxie ixx uw hart. Ixx het evangelie xrordexx de farizeeërs xreer eens ar- striemd. Maar de xnexxs van hedexx knn uit Lucas' mededeling ook nog een les trekken. Voor de rest een goede Zon dag met. het vastberaden aelaat. van iemandj die mede kerken helpt bouwen,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 3