KRAAK IN OUDE VORM Ferrari verloor zijn laatste race Jim Peters triomfeerde in Twente Imposante Marathon-zege met 5 min. voorsprong Dr Euwe bi j „verhuizing in vorm Arsenal-rood is nu schaamrood BILJARTBOND IN ISOLEMENT LAGER VOETBAL VERGADERDE ME ■4 39 Fangio won grote prijs van Italië na massa-botsing rat* tl r MAANDAG 14 SEPTEMBER 1953 PAGINA 6 I RCH verloor ook van Stormvogels OM DE JEUGD-CLUBTITELS DER ATHLETEN Brabantia schotloos Minimum-zege voor Xerxes Wederom draw voor De Volewijckers A.G.O.V.V. schoot beter En bleek ook technisch meer waard dan Blauw Wit OM DE DAVIS CUP CanadaVer. Staten 05 VAN EST WON TE EEDE ZWEEDSE ATHLETIEK-ZEGE WATERPOLO IN DEN HAAG Voorlopig geen internationaal contact Janus van der Zande fraaie vierde Tweemaal winst in grootse partijen SPORTPARK TE OSS DEKKERS WON DE RONDE VAN SAS VAN GENT Verpletterende 7-1 tegen Sunderland WVasu,.-.-. Geen houden aan! Met een enorme knal jaagt A.D.O.'s linksbuiten Rijnvis (geheel rechts) het leer de Maurits- touwen binnen en tegen zó veel geweld is de afweerpoging van doelman Mol slechts een maskerade. Overigens: wordt voetbal niet door 22 man gespeeld f Merkwaardig is dat, terwijl deze foto toch een groot deel van het veld bestrijkt, slechts 9 spelers (heel in de verte de A.D.O.-keeper nog incluis) zichtbaar zijn. Het spel moet in deze phase reel heel vreemd zijn verlopen en vermoedelijk zit alles op een kluitje rechts voor de overdekte tribune. (Van onze sport-correspondent) IJ MUIDEN, Zondag De wedstrijd tegen Stormvogels heeft landskampioen R.C.H. de tweede nederlaag opgeleverd. Nog teveel ondervindt R.C.H. de terugslag van liet langgerekte seizoen, want het spel van de Racing is lang niet zo fris als we dat tijdens de kampioenscompetitie mochten aanschouwen. Tegen een hard en goed werkend Stormvogelselftal kreeg R.C.H. dan ook een verdiende 20 nederlaag te incasseren. Doelman Piet Kraak heeft in deze ontmoeting bewezen dat hij het vak nog uitstekend verstaat en we zullen met een even tuele herverkiezing in de nationale ploeg misschien tóch nog rekening moeten gaan houden! Het Haagse Vlug en Lenig bij de jongens en de Gooise Athletiekclub bij de meisjes hebben de Nederlandse clubkam pioenschappen athletiek, die op het athls- tiekterrein van het Marine Opleidings kamp te Hilversum werden gehouden, ge wonnen. Bij de jongens kon de houder van de Wouter Groenestein-beker: DOS (Rotterdam) wegens ziekte van enkele athleten niet uitkomen. Bij de meisjes maakte de GAC een einde aan de heer schappij van Sagitta, dat de laatste vijf jaar telkens had gezegevierd. Bij de jongens slaagde E. Bos (Estafette) erin het Nederlands record op de 300 m te verbeteren; met een tijd van 35.5 sec. bleef hij 0,1 sec. onder het oude record, dat sinds 12 Juli van dit jaar op naam van P. Moerman (Pro Patria) stond. De eindstanden van deze wedstrijden, waaraan door een record aantal clubs werd deelgenomen, luiden: Jongens: 1. Vlug en Lenig (Den Haag) 62 punten; 2. AAC (Amsterdam) 55 punten; 3. Pro Patria (Rotterdam) 49 punten. Meisjes: 1. GAC (Hilversum) 45,5 punten; 2. Sagitta (Amsterdam) 30 punten; 3. Hol- landia (Rotterdam) 20 punten. RCH had na het min of meer falen van zijn jeugdige doelman Van Elteren thans weer Wi'lle opgesteld, maar de kracht van de Haarlemse achterhoede, waarin Wille- minik nog steeds ontbreekt, werd er niet groter op, toen reeds na tien minuten Van R'heenen plaats moest maken voor De Bruyn. De vlot spelende IJmuider voorhoede, waarin Westers thans de linksbinnenplaats bezette en Linden- berg als midden voor debuteerde zette vele goede aanvallen op, maar RCH's defensie ge noot de volle steun van Biesbrouck en Lasschuit, zodat de talrijke pogingen der thuisclub voor alsnog geen resul taat opleverden. In de voor hoede van RCH wilde het nog niet vlotten, al houdt 't spel van de jeug dige Kruyer (ex Geel Wit) een be lofte in; evenals in zovele andere wed strijden liet de af werking der aan vallen veel te wensen over en bovendien was de IJmuider defensie met Kraak aan het hoofd goed op dreef. Doelpunten ble- KRAAK, .in vorm. ven dus tot de vrome wensen behoren en met 00 werd gedraaid. Na de hervatting ging de strijd aan vankelijk gelijk op, maar na dertien minu ten kon Luppens uit een corner van Van Onselen de bal langs Wille koppen, 10 Dit was voor RCH het sein om het elftal door elkaar te gooien en mderdaad ging het toen veel beter bij de Racing. Tal rijke aanvallen werden thans op de IJmui der veste ondernomen. Goede schoten van Koster,. De Wette en Biesbrouck vonden bij Kraak geen genade en voorts verdedig den Van den Oever en Venus uitstekend. Drie minuten voor het einde werd een der IJmuider aanvallen RCH noodlottig, want na goed doorzetten van Lindenberg kreeg Luitjes van dichtbij een kans. welke hij niet. onbenut liet en Wille was voor de tweede maal gepasseerd, 2—0. (Van onze sport-correspondent). EINDHOVEN. Zondag. Wie na vijf minuten, toen. linksbuiten Rijshouwer van Xerxes 'n schot loste, dat op een Brabantia-been afstuitte en voor de voeten van midvoor Kentie sprong, die vrij stond en met een hard schot het eer ste en naar naderhand oleek, het enige doelpunt scoordewie toen gezegd zou hebben: dat betekent de nederlaag voor Brsbantis, zou voor niet goed wijs zijn uitgwnaakt. D- voorhoede van Xerxes, hoe aardig combinerend ook met linksbinnen Dame en rechtsbinnen Koning als uitblinkers, had immers geen kans tegen de gebroeders Van Osch en de achterhoede van de Rot terdammers nou ja, doelman Mühring was blijkbaar onpasseerbaar was niet zo bijzonder sterk. Maar jawel, Xerxes had zijn kostbaar doelpuntje en Brabantia moest maar zien, dat het er aan kwam. Eindhoven kwam er niet aan Kwam er zelfs met aan te pas, want geen Brabantiaan kon het de Rotter damse heren zo lastig maken, dat er doel punten moesten vallen. Zo werd het zo waar een Zege voor Xerxes, de vrijwel onafgebroken veldmeerderheid van Bra bantia ten spijt. (Van onze sportcorrespondent) AMSTERDAM, Zondag De Volewijckers en Enschede zijn van middag op het Mosveld tot een compromis gekomen: 22. Het betekende het tweede gelijke spel der Amsterdammers, die de vorige week tegen Heerenveen ook al met gelijke score (3—3) van start gingen. Ook nu weer was het spel van De Vole wijckers, vooral in de eerste helft, het aanzien volkomen waard. Gladde combi naties sneden steeds weer door de ver dediging van Enschede. Het enige, wat achterwege bleef, was het goed gerichte schot. Daardoor gingen enige doelpunt- rijpe kansen verloren. Nadat de buitenspelers Van der Ruit en Van der Muts, die beiden tegen Heeren veen ook al goed op dreef waren geweest, doelman Peters een paar maal op de proef hadden gesteld, kwam het eerste Amster damse doelpunt na elf minuten. Weer waren het bovengenoemde spelers, die de achterhoede van de Oostelijke ploeg te vlug af waren. Na een korte sprint zette Van der Ruit goed voor, waarna Van der Muts met een hard schot Peters kansloos sloeg: 10. Pas na een half uur had Enschede hierop een antwoord. Nadat De Volewijckers nog enige keren gevaarlijk waren doorgedron gen èn opgedrongen, zette Enschede een scherpe aanval op, die door Jansen met een succesvol schot via de lat werd afge rond: 11. Nauwelijks was het gejuich om dit doel punt verstomd of het stond 12. Alberts was de geestelijke vader van dit doelpunt geweest. De Volewijckers gingen dus de tweede helft in met een achterstand. En wie ge dacht zou hebben, dat de Amsterdammers er een schepje op gingen gooien, kwam wat bedrogen uit. Enschede was nu sterker. Eerst na ruim een half uur kwamen de Amsterdammers weer op toeren. En zij zouden nog eenmaal succes hebben, door Kiek, de bij een doelschermutseling de bal langs Peters schoot: 22. (Van onze correspondent) APELDOORN, Zondag. In een boeiende en aantrekkelijke wed strijd heeft AGOVV een verdiende 30 overwinning behaald op het bezoekende Blauw-Wit. De Apeldoorners danken deze overwinning niet alleen aan het grotere technische overwicht, dat zij gedurende bijna de gehele wedstrijd aan de dag leg den. Zij beschikten bovendien over betere schutters dan dc Amsterdammers, die vooral in dc eerste twintig minuten van de wedstrijd, toen zij het heft geheel in handen hadden, niet van de geboden kan sen wisten te profiteren. Langzamerhand namen de Apeldoorners het initiatief over en Hanskamp, Loois en Beumer, gestimuleerd door het prachtig kloppende samenspel in de gehele ploeg, begonnen een waar bombardement, waar bij zij uit alle standen schoten. AGOVV nam ca. acht minuten voor het einde van de eerste helft de leiding, toen Peters de bal keurig van Hanskamp kreeg toe gespeeld en onhoudbaar inkogelde. Even daarna profiteerde Hanskamp van een pass van Loois en van een weifeling in de Amsterdamse achterhoede. De bezoekers verkeerden in de mening, dat er voor buitenspel zou worden gefloten en dit werd hun noodlottig. Het fluitsignaal bleef namelijk uit. Ook na de thee legden de gastheren een duidelijk overwicht aan de dag en het verwonderde iedereen, dat het nog tot 10 minuten voor het einde moest duren, voordat zij de zege door een doelpunt van Brummel volkomen veilig stelden. Dank zij het uitmuntend keepen van doel man Van Raalte bleef het hierna bij dit ene doelpunt ondanks de vele en gevaar lijke aanvallen, die de Apeldoorners in de resterende tijd nog ondernamen. De resultaten van de beide laatste enkelspelen van de wedstrijd tussen de Verenigde Staten en Canada in de finale van de Amerikaanse zone luidden: Straight Clark (V. S.) sloeg Paul Willey (Canada) 7-5 6-2 6-0; Bernard Bartzen (V. S.) sloeg Bob Bedard (Canada) 6-4 7-5 1-6 6-0. Eindstand 5-0 voor de Verenigde Staten. De Verenigde Staten zullen de winnaar van de ontmoeting tussen België (Euro pese zone) en India (Aziatische zone) ont moeten voor de interzone finale. Ferrari is er niet in geslaagd de laatste race, waaraan dit merk heeft deelgenomen, te winnen. De grote prijs van Italië op het snelle circuit van Monza werd gewonnen door de Argentijn Fangio met Maserati, na een opwindende race en een sensationele laatste ronde, waarin door een defect aan de stuurinrichting van de wagen van de Argentijn Marimon een ge compliceerde botsing ontstond. De Maserati van Marimon raakte Ascari's Ferrari in de flank, waardoor deze een slag in de rondte maakte. Er ont stond een opeenhoping van zes wagens waar Farina en Villoresi op het nippertje langs glipten. Hoewel eerst bekend werd gemaakt, dat zowel Ascari als Marimon ernstig waren gewond, bleek later, dat beide coureurs er met enkele onbetekenende schrammen waren afgekomen. Zij konden te voet naar hun pits terugkeren. pnt.; 3. Farina 26 pnt.; 4. Hawthorn 19 pot; 5. Villoresi 17 pnt.; 6. Gonzales 13% pnt. Te Eede in'Zeeuwsch Vlaanderen werd Zondag een wielerwedstrijd voor profes sionals gehouden over een afstand van 125 km. De uitslag luidt: 1. Wim van Est (St. Willebrord) 3 uur 47 min.; 2. Piet Haan (Mechelen Limburg); 3. Pascal (Belg.); 4. De Bal (Belg.); 5. Van de Casteele (Belg.); 6. Eers (Heiloo); 7. Huwel (Belg.); 8. Claeys (Belg.); 9. Van der Zande (Halsteren); 10. Van As (Roosendaal). Te Apeldoorn kwamen twee Nederland se en twee Duitse stayers aan de start in manches over 10, 20 en 30 km. Winnaax werd de Amsterdammer Wierstra, die 6 punten noteerde. De Duitse veteranen Ki- lian en Zims (zesdaagse-vedetten van ver voor de oorlog) kwamen op 7 en Van dei Kamp uit Gennep op 10 punten. De race over 504 km, waaraan 30 wa gens deelnamen, gaf van oegin tot e'nde een felle strijd tussen de Maserati's van de Argentijnen Fangio 'en Marimon en de Ferrari's van Ascari, Farina. Villoresi en Hawthorn. Terwijl het hoge tempo steeds meer werd opgevoerd, hadden de cracks om beurten de leiding. Aanvankelijk wa ren het Ascari, Farina en Fangio, die het veld aanvoerden, maar na de 5e ronde reeds kwamen ook Marimon en Villoresi een rol van betekenis spelen. Fangio. die de laatste tijd veel pech had in de gróte internationale races, wist zich nu te handhaven en op nauwelijks 1 Va seconde gevolgd door Farina ging hij als eerste door de finish. De uitslag luidt: 1. Fangio (Arg) met Maserati, 504 km in 2 uur 49 min. 45.8 sec., gem. uursnelheid 178,130 km; 2 Farina (It.) met Ferrari 2.48.47.2 3. Villoresi (It.) met Ferrari op 1 ronde in 2.49.49,3; 4 Hawthorn (G3.) met Ferrari op 1 ronde; 5. Trintignant (Fr.) met Gordini op 1 ronde; 6. Mieres (Arg.) met Gordini op 3 ronden. Fangio verbeterde het t>a an record, dat met 'n gemiddelde uursnelheid van 177,090 km op naam stond van Ascari. Fangio reed ook de snelste ronde met een gemiddelde van 182.168 km/h een De landenwedstrijd athletiek tussen Hongarije en Zweden te Boedapest heeft de Zweden een dubbel succes gebracht. Bij de dames zegevierden zij met 57 tegen 49 punten, bij de heren was de eindstand 110100 punten in hun voordeel. 'lieuw record. Het oude record stond met 179.857 km/h op naam van Ascari en Bij de waterpolo-wedstrijden tussen Gonzales. diverse selectie-zeventallen te Den Haag! De stand van het wereldkampioenschap won het Nederlandse militaire team met I auto-coureurs 1953. waarin Ascari reeds 1 54 van een Kikvorsen-ploeg en versloeg onbereikbaar op da eerste plaats s-tond,het Nederlands jeugd-zevental met 43 luidt: 1. Ascari 43punt; 2. Fang:o 28 een Haagse combinatie. Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond heeft na uitvoerige besprekingen besloten om in het aanstaand wedstrijdseizoen naar Wereld- of Europese kampioenschappen geen vertegenwoordigers van Nederland af te vaar digen, zulks uitsluitend als gevolg van een ernstig meningsverschil met de Inter nationale Biljart Federatie. Reeds geruime tjjd is de Kon. Nederlandse Biljart Bond het niet eens met de UIFAB inzake de vergoedingen, welke worden uitbetaald bij het organiseren van Europese- en Wereldkampioenschappen. Het bestuur van de K.N.B.B. is van oordeel, dat de internationale bepalingen op ernstige wijze door de UIFAB wor den overtreden. Men hoopt op het aanstaand congres van deze federatie, in Juli van het vol gend jaar te München Gladbach te houden, de delegaties der landen te kunnen overtuigen, dat het Nederlandse standpunt juist en billijk is. In het officieel orgaan van de K.N.B.B. van 1 October a.s. zal een uitvoerig overzicht van de gang van zaken worden gegeven. ENSCHEDE, Zaterdag Jim Peters, de Engelse marathonkampioen, heeft op schitterende wijze de internationale Marathon te Enschede gewonnen: 2 uur 19 min. 22 sec., nadat hij het Van Heekpark te Enschede had verlaten, kwam hij volkomen fris door de finish, en de meer dan 10.000 toeschouwers rezen als één man overeind om hem een ovatie te brengen voor zijn prachtige prestatie, waar mee hij slechts 42 sec. hoven de beste Marathonwereldtijd was gebleven. Deze tijd n.l. 2 uur 18 min. 40,2 sec. had Peters dit jaar in Engeland gelo pen. De prestatie, die de Engelsman thans leverde, dwong des te meer res pect af omdat het koud was en er een straffe wind stond. De 34-jarige Peters liep de laatste 25 km alleen, nadat hij reeds bij het verlaten van de bebouwde kom van Enschede te zamen met zijn landgenoot Cox en de Nederlander Van der Zande een kopgroep had gevormd. Reeds .na 1 km was het veld geheel uiteen gevallen. Er werd een zeer hoog tempo ingezet. Na 10 km, welke door de kopgroep, toen nog bijeen, was af gelegd in ruim 32 minuten, volgden op De verhuizing van het Candidaten-tour- nooi om 't Wereldkampioenschap schaken van Neuhausen naar Zürich heeft onze landgenoot dr Max Euwe kennelijk tot grote daden geïnspireerd. Zaterdag nam hjj afscheid van Neuhausen met een zeer fraaie partij tegen de Rus Taimanov, welke partjj weliswaar niet direct tot winst leidde maar die in de afgebroken stelling toch reeds beslissend beter voor Euwe- staat. En Zondag vergastte hjj zjjn nieuwe omgeving in Zürich ter kennis making op een waarlijk magistrale partij tegen Najdorf, een partij zo vonkend en zo geniaal als men in dit tournooi nog niet* had gezien: Euwe dwong de Argentijn in 31 zetten tot capitulatie. De uitslagen van de 8e ronde (Zaterdag) te Neuhausen luidden: KeresGeiler BronsteinBoles- lavsky NajdorfSzabo Pe- trosian—Averbach GligoricStahl- berg afgebroken in voor Gligoric gewon nen stelling; Taimanov—Euwe afgebroken in voor Euwe gewonnen stelling. De partij Reshevsky—Kotov werd tot Maandag uitgesteld wegens godsdienstige bezwaren van Reshevsky om op Zaterdag te spelen. Smyslov was vrij. De uitslagen van de partijen, Zondag ge speeld in de 9e ronde te Zürich luidden: Averbach vrij; SzaboPetrosian 01; Euwe—Najdorf 1—0; Stahlberg—Taimanov afgebroken; Boleslavsky—Gligoric afge broken; KotovBronstein afgebroken; GelierReshevsky SmyslovKeres 10. D stand na de negende rondde luidt in de kopgroep: 1. Smyslov 6 punten uit 8; 2. Reshesvsky 5% punt uit 8 plus 1 uitgestelde partij; 3. Keres 5 punten uit 9 partijen; 4. Najdorf 4% punt uit 8; 5. Euwe 4% punt uit 9 plus 1 afgebroken partij. ongeveer 700 meter de Duitse kampioen Vollbaeh en zijn landgenoten Wange en Kuderski, terwijl op een afstand van on geveer 200 meter de Noor Olsen en de Oostenrijker Gruber volgden. Daarna volgden de Nederlander Overdijk en de Duitsers Schöning en Blumensaat. Door het hoge tempo kwam er spoedig tekening in de strijd. Na ongeveer 15 km moest Van der Zande de Engelsen Peters en Cox laten gaan en nog geen 2 km ver der lag Peters alleen op kop. Peters, een leerling van Jack Holden, die de tweede Enschedese Marathon in 1949 heeft ge wonnen, liep steeds verder uit en in het dorp De Lutte bedroeg zijn voorsprong reeds een minuut. Met een ietwat slin gerend bovenlichaam en het zwaaiende hoofd voorover, doch in schitterende stijl wat zijn benen betrof, liep Peters door het prachtige landschap, waar tienduizenden belangstellenden zich langs het parcours hadden opgesteld. In snel tempo liep hij naar het keerpunt, dat zich op enkele kilometers van de straatweg van Olden- zaal naar Bentheim bevond. Dit keerpunt bereikte Peters volkomen fris na 1 uur 9 minuten. Reeds spoedig was hij weer uit het gezicht verdwenen. Cox passeerde het keerpunt 1 min. 10 sec. na hem en Van der Zande lag ongeveer 2 minuten achter. In tussen bleek, dat ook de Duitser Kuderski zich uit de tweede groep had los gemaakt en hij de helft van het parcours in 1 uur 14 minuten had afgelegd, op 150 meter ge volgd door de Noor Olsen en de Oosten rijker Gruber. Op 50 meter lagen Wange en Vollbaeh en 100 meter na hen kwam Overdijk door. Peters handhaafde het tempo waarmede hij van start was gegaan en de afstand tussen hem en Cox, die met kleine passen liep werd steeds groter. Toen de koplopers Losser voor de tweede maal waren ge- pas.ceerd, kreeg Van der Zande last van spierpijn. Hjj werd even gemasseerd, waardoor hj) Gruber en Olsen moest laten passeren. Na enkele minuten kwam de Nederlander weer op de weg en hij slaag de erin vijf kilometer voor dc finish Gruber, die inmiddels Olsen had moeten laten gaan, tc passeren. De afstand om voorbjj Olsen te komen was echter te groot. In deze volgorde bereikten de lopers het Van Heekpark, waar fanfares de met spanning verwachte deelnemers aankon digden. Voor Peters, Cox en Olsen werden de volksliederen gespeeld, maar ook voor Van der Zande die een goede vierde plaats bezette en hierdoor Marathonkampioen van Nederland was geworden, klonk het Wilhelmus. De officiële uitslag luidt: 1. Peters (G.-B.) 2 u. 19 min. 22 sec.; 2. Cox (G.-B.) 2.24.38; 3. Olsen (Noorwegen) 2.34.00; 4. Van der Zande (Ned.) 2.36.12; 5. Gruber (Oost.) 2.38.02; 6. Vollbaeh (Did) 2.39.00; 7. Kuderski (Did) 2.42.21; 8. Over dijk (Ned.) 2.43.34; 9. Wange (Did) 2.44.05; 10. Schoening (Did) 2.45.47; 11. Blumensaat (Did) 2.49.38; 12. Zeinar (Oost.) 2.50.57; 13. Stolker (Ned.) 2.53.11; 14. Van Ginkel (Nea.t 2.54.40; 15. Nouleoh (Did) 2.55.19. Onder zeer grote belangstelling is te Oss het nieuwe gemeentelijke sportpark officieel door burgemeester G. J. Delen geopend. De heer W. G. Doorschodt, die de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen vertegenwoordigde, richtte namens de regering woorden van waarde ring aan het adres van het gemeentebe stuur van Oss voor de totstandkoming van dit volgens de modernste eisen ingerichte sportpark. In een sportief schouwspel „De spelende Mens" geheten en ontworpen en geregis seerd door Kees Spierings, werd daa een aantal demonstraties van diverse tak ken van sport gegeven, welke demonstra - ties werden afgewisseld met athletieknum mers, waarbij de Rotterdammer Are* (DOS) een uitstekend resultaat boekte doov de 100 meter in 10.6 sec. te winnen. De Zaterdag gereden Ronde van Sas van Gent, een wedstrijd voor professional» over 118 km, werd in de eindsprint he- twist door vier renners die uit het peloton waren weggelopen. De snelle Eindhove- naar Hans Dekkers werd volgens ver wachting winnaar in deze sprint. De uitslag luidde: 1. Dekkers (Eindh.) 1 uur 2 min; 2. Van As (Roosendaal) op 14 wiel; 3. Bakker (Zaandam); 4. Suykerbuyb (Breda); 5. Smits (Antw.) op 100 m.; 6. Lambert (Belg.) op 1% minuut; 7. Decort» (Belg.); 8. Strom (Austr.); 9. Lamer» (Belg.); 10. Salembier (Belg.). Zó vielen de punten De Federatie van 2e, 3e en 4e klassers heeft te Utrecht onder leiding van de heer Otto de Vries een algemene vergadering ge houden ter voorbereiding van de a.s. Zaterdag te Amsterdam te houden Bondsvergadering van de K.N.V.B. Het voornaamste punt dat op deze vergadering aan de orde kwam, was het voorstel van de dis trict Zuid I, tot instel ling van 6 x 12 eerste klassers en doorvoering van de volledige automa tic-he promotie. Na toelichting door de heer Timmermans, die er daarbij nadrukkelijk op wees dat de grondslag van dit voorstel gelegen is in een tegengaan van de verdere ontwrichting zan de districten, werd hiervan wel de logica er kend, maar de conse quentie er van, 72 eerste klassers. werd niet aan vaardbaar geacht. Wel was men er van overtuigd, dat de dis trictsgrenzen aanmerke lijk zullen moeten wor den gewijzigd, maar de consequenties, die de heer Timmermans daarin zag, kon men niet onder kennen. Het voorstel behaalde dan ook geen meerder heid, terwijl het voorstel van de le klassers tot in stelling van 5 x 12 eer ste klassers met algemene stemmen werd verwor pen. Bij de bespreking van de verdere voorstellen van de Bondsvergadering kantte men zich tegen wijziging van artikel 52 van het huishoudelijk re glement. waarin men be halve kampioens- en be slissingswedstrijden ook promotiewedstrijden met 10 wil gaan belasten. Wanneer verhoging van de inkomsten nood zakelijk mocht zijn, acht te men een kleine con tributieverhoging billij ker en gewenster. (Ook de le Klassers zijn tegen de 10 procent; Red.). De motie van District V (Noord) inzake terug keer van beroepsspelers na 1 jaar, kon in haar algemeenheid ook niet de goedkeuring van de vergadering wegdragen. Verder waren 17 K.N.V.B.-afdelingen ver tegenwoordigd te Am sterdam de afdelingen Noord-Holland, Utrecht en Haarlem hadden zelf een bijeenkomst, op de agenda staan op d« tweejaarlijkse bijeen komst welke de commis sie voor de afdelingen van de K.N.V.B. onder leiding van ir H. F. Hop- ster had uitgeschreven. Het rapport over de fi nanciële verhouding tus sen de Bond en de Af delingen, uitgebracht door de heren Th. van der Hoek (Dordrecht), J. Keur (Rotterdam) en J. Jasper (Amsterdam), werd uitvoerig bespro ken. Men stond op het standpunt, dat het cur suswerk en het jeugd werk door de K.N.V.B. dienden te worden ge subsidieerd; overigens behoren de Afdelingen financieel autonoom te zijn. Vrijwel algemeen wa ren de afgevaardigden op deze bijeenkomst van mening, dat het plan- Burgwal volledig diende te worden uitgevoerd. Het bestuursvoorstel van de K.N.V.B. om tien procent te heffen op pro motie- en beslissingswed strijden wenste men niet imperatief gesteld te zien. De vergadering was van oordeel, dat deze heffing van tien procent zo nodig behoorde te ge schieden. Tweede klasse A 4RC-Zeeburgia 1-2 Holland-ZVV 2-1 Rapiditas- Westfrisia 1-2 ZFC-Hollandia 3-1 VVA-HFC 4-3 Tweede klasse B KFC-De Kenn. 1-4 UVV-Watergr.m. 1-0 HVC-Volendam 1-2 AFC-Schoten 3-0 De Spartaan- Helder 3-1 Derde klasse A CSV-Zaandijk 2-0 EHS-ADO '20 0-1 Always Forward- Alk. Boys 0-1 HSV-KVV 2-3 BeVerwijk-DEM 1-2 Derde klasse B DES-JOS 0-5 Riv.-Rlpperda 2-2 Terrasv.-Wilskr 2-1 Alcm. Victrix- ZSGO 2-2 TOG-Vitesse '22 2-1 Kinheim-Velsen 2-3 Derde klasse C OSV-W. Vooruit 1-4 GVO-QSC 1-1 DCG-RKAVIC 4-1 WFC-W. a. Zee 2-2 OVVO-RKVVA 6-1 Derde klasse D Baarn-Herc. 0-1 Donar-A. Weerb. 5-2 GDN-Zeist 1-2 Maarssen-APWC 2-4 DWSV-HMS 0-2 BVC-Patria 1-3 Tweede Klasse A COAL-Vr.schaar 4-1 DCV-CVV 0-1 TEC-ONA 1-2 Leerdam-Unitas 3-0 DFC-Velox 2-2 Tweede Klasse B Qulck-Neptunus 2-3 HVV-UVS 4-4 Gouda-VUC 2-6 Derde Klasse A Vios-Zandv.m. 1-3 Hillegom-TYBB 1-4 HBC-Alphen 4-0 RKAVV-Wassen 1-3 Lugdunum- De Postduiven 3-3 Derde Klasse B GDAlArchipel 2-2 Sehev.-VVP 2-0 Blatiw Zwart- The Rising Hope 3-0 BEC-HPSV 2-1 Exc.'20-H.v.H. 7-2 LFC-Laakkw. 1-2 Derde Klasse C Overm.-Flakkee 2-1 Hillesluis-DHZ 2-2 Spartaan '20- Papendrecht 1-0 RDM-Holland. 3-2 Alblas.-Slikk. 1-1 DCL-Sliedrecht 3-1 Derde Klasse D Leonidas-CKC 1-3 Amm.SV-VOC 1-5 Moordrecht- Dubbeldam 0-1 SVW-VFC 5-0 ODS-Wadd.veen 3-0 Transvalia-VDL 2-2 Vierde klasse A THB-VVSB 0-0 SJC-ConcordiaH 1-1 Lisse-Meerburg 2-2 Warmunda- Gr. Willem'VAC 3-0 DOSR-Tevling. 2-0 ASC-Roodenb. 1-4 Vierde klasse B Celer.-Westland. 0-1 Naaldwijk-BTC 1-2 's-Gravenzande- Voorburg 3-2 Deltt-Oliveo 2-2 Tonegldo-Rijsw. 3-1 Concord-Cromvl. 1-2 Vierde klasse C ADS-SMV 4-1 Westerkwartler- Spoorwijk 2-3 Te WeTve-EDS 5-3 Alphia-Maasstr. 0-1 Olvmpia-DJS 2-2 Rava-RVC 1-2 Vierde klasse D Oudewater- Stolwijk 1-0 DSO-Moercap. 5-3 Maastr.-GSV 2-5 VEP-Woerden 1-3 Donk-Lekkerk. 0-2 Sehoonh.-Unio 4-1 Vierde klasse E De Musschen- Het Noorden 7-0 DUNO-St. Volh. 0-0 Hilleg.-Zw.Bl. 3-0 DHL-VDS 3-2 Full Speed- Quick Steps 1-1 Lenig en Snel- PDK 5-1 Vierde klasse F Bolnes-SIOD 0-1 DZB-FSV Pret. 0-1 Nieuwenhoorn- Aeolus 1-1 GEZ-Schiebroek 3-1 DRL-PFC 3-0 BDC-NADO V 2-4 Vierde klasse G Belvedere-Rock. 2-2 Dirksland-Ursus 2-1 OVV-Zulderst. 1-1 Dindua-Portug 2-3 [IWD-W. RoodW. 2-1 Hermand.-DHS 2-4 Vierde klasse H ASW-RCD 1-4 Geluksv.-DEH 0-1 Hard.v.-Strijen 2-3 HION-LSV 1-1 's-Gravendeel- Heukelum 2-0 Zwijmt rv-Oss 5-1 Tweede klasse A GRC—Nicator 00 Zw.einde-Velec. 1-3 Achilles-Frtsia 0-3 Helpman-I.SC 1-0 Tweede klasse B N. Buinen-Emm. 0-2 FVV-BNC 2-0 Veenriam-N.ster 5-4 Eext-H.zand 0-1 WVV-Muntend. 4-1 HSC-Veelerxeen 5-1 Derde Klasse A Harltngen- Black Boys 2-2 KHC-Oliphea 4-0 Lemmer-R. Geel 2-2 Steenw.-De Kooi 2-1 GAVC-Bergum 1-1 DOG-WZS 0-2 Derde klasse B Gr.Boys-Gr.Geel 6-0 VAKO-Drachten 1-2 Jubbega-Roden 4-10 Eenrum-Huns. 3-2 Gron.-H.Opeinde 1-1 Actief-Haren 0-5 Derde klasse C R.Boys-German. 1-3 Derde Klasse D Bellingw.-Nept. 3-5 A.dam-Meeden 0-4 Scheemda-BATO 3-2 £NC-Wolteïsum 3-2 THOS-Noordpool 3-3 Er.Boys-CEC Attila-STA Beilen-VKW MSC-NAB 0-2 2-1 1-2 6-1 Tweede Klasse A Eilerm.-Tubant. 2-7 Zwartem.-Heng. 1-6 PEC-Qulck'20 1-2 Aehill'12-Alcides 1-2 Oldenz.-Salland. 2-2 Labor-ZAC 4-0 Tweede Klasse B Quick (N)-Arn.B. 1-2 Ede-WAVV 2-3 Doetinchem- Be Quick (Z) 2-4 D.Boys-WVC 1-5 Rheden-Theole 2-2 Derde klasse A Almelo-PW 6-1 Borne-MVV '29 2-0 TAR-VOSTA 1-4 Vogido-Golto 3-1 Phenix-UDI 1-3 DOS'19-Avanti 2-3 Derde klasse B GFC-Vict,.Boys 5-2 Wierden-DAVO 4-2 Vaassen-Epe 0-0 Hatt.-R.Vooruit 2-2 Derde klasse C Longa'30-E.Boys 0-0 Gelria-W.Rheden 0-0 VVG'25-Varssev. 7-2 AZC-VVO 3-1 Eendr.-Silvolde 2-1 SDOUC-VDZ 2-2 Derde klasse D Veenend.-CHRC 1-2 Tatert-Union 1-2 SCHC-Uchta 8-1 Nijmeg.-DVei2 1-6 Tweede Klasse A Kol./SDW-Veloc 1-2 TOP-Sarto 3-2 De Valk-Helm. 1-1 SET-OSS '20 2-1 Helm.-Schijndel 0-1 Tweede klasse B rSC-Baronie 1-1 Goes-Vlissingen 4-2 Internos-MOC'39 1-1 M.burg-Alliance 0-4 DOSKO-R. Wit 5-2 Terneuzen-RAC 1-8 Derde klasse A Taxxandria-ODC 2-1 Boxtel-MULO 4-1 Reussel Sport- Tongelre 0-1 Deurne-TSV'34 0-3 SCB-Bladella 0-4 Derde klasse B RKDVC-OJC 4-1 Hieron.-Baardw. 1-1. Gudok- St. Mlchielsgest. 1-1 Heusd.-U. Anim 0-3 Derde klasse C VES'34-WVO 1-3 Virtus-BSC 4-3 Dongen-RKC 3-0 WSC-Hero 4-0 DHV-SCO 0-0 Derde klasse D Axel-Odlo 1-4 Meto-Cornb. 0-2 Biervliet-RKFC 2-2 Bresken s- Zeelandia 1-1 RCS-N.Borgvliet. 9-2 De Zeeuwen- Hulst 1-2 Tweede Klasse A De Ster-Chevr. 3-3 Kerkrade- Sportcl. Emma 2-2 Groene Ster- RKONS 5-0 Tweede klasse B Wittenhorst- De Spechten 0-2 Blerick-Roerm. 2-4 Wilhelmina '08- Wlt Zwart '32 0-4 Sportcl. Irene- Woensel 0-0 Derde klasse A Caesar-Stand. l-o RKVVL-Will. I 3-2 Maastr. B.-WVV 1-0 Hoensbroek- Mariarade 2-2 Derde klasse B Heerlen-KEV 1-0 Miranda-RK Kol. 2-3 SVN'-Simp.Boys 2-1 Schuttersveld- RKTSV 2-1 'Sportclub '25- RKHBS 1-1 VTV-N. Einde 2-1 Derde klasse C Lindenh.-VGCG 2-3 Linne-PSV '35 8-3 EVV-BSV '29 2-1 Obbicht-SVIIR 5.4 Swlft '36-DVO 4.2 Derde klasse D Belfeldla-Venray l-l FVC-JVC '31 o-ü Helden-RKDEV 0-3 IVO-RKGFC 3-0 Julina M-Tiglla 2-3 Gennep-Seven. 0-0 Eerste klasse Noord-Holland A.Weerb.-Luto 7-6 Bl.Wit-SVK 7-3 K.Zaandijk- Archipel 2-5 Zuid-Holland Algem.-Deetos 2-10 Zwervers- Vicus Orientis 6-9 Het Zuiden- Gvmnasiasten 9-2 HKV-Spangen 6-3 Noord Sparta-R.Wtt 6-3 Friso-Vitesse 6-5 Club Brothers- VKC 2-4 WWMD- Wordt Kwiek 3-6 Oost A ZKC-Rapiditas 7-3 Rigtersbleek- Groen Zwart 13-0 HKC-DOS 4-10 GKC-AKC 4-18 Oost B Vada-SOS 9-0 Hellas- Noviomagum 2-1 Onder Ons- Oost Arnhem 6-0 Wilskracht- EKCA 3-8 Eerste klasse Westen HHIJC- I-Iüversum 1-1 Laren-Gooi 0-4 BDHC-A'dam 1-2 Promotie West BDHC 2- Kievlten 1-2 Janus van der Zande ligt op dit ogenblik nog aan de kop in de Twentse Marathon, samen met de Engelsman Jim Peters rechtsI die later glorieus ging winnen en diens landgenoot Cox (midden). LONDEN, Zaterdag De Engelse voetbalwereld spreekt over Arsenal. En dit keer niet omdat de Londense roodhemden de aandacht op zich vestigen door hun klassespel, zoals dat in het vorig seizoen nog het geval was. Neen, nu geldt de belang stelling niet het glorieuze Arsenal op een van de bovenste plaatsen van de ranglijst, doch het teleurstellende, slecht spelende team van de Gunners, dat de laatste plaats bezet met slechts 2 punten. Op deze zonnige Zaterdag verloor Arsenal met 7—1 van Sunderland. Iedereen wist, dat het elftal uit vorm was en dat een overwinning niet waarschijnlijk mocht worden geacht, maar niemand had durven vermoeden, dat het een fiasco met 6 doelpunten verschil zou worden. Het was de grootste nederlaag van de beroemde Lon dense club, sedert in Maart 1927 met 7-0 van West Ham United werd ver loren. Het lijkt nu wel haast onvermijdelijk dat Tom Wittaker de transfer markt zal betreden. Het feit, dat hij en zijn assistent Crayston, op zoek naar nieuwe talenten, wedstrijden elders bezochten, wijst reeds in deze richting. Lisman opende de score voor Arsenal en hoewel zij bij de rust met 21 achter stonden, speelden de Londenaren een re delijke partij voetbal. Maar na de hervat ting was de ineenstorting van de ploeg weldra 'n feit. Binnen 20 minuten scoorde Sunderland 5 doelpunten. De man, die het Arsenal het lastigst maakte, was de vroe gere Arsenal-spil Ray Daniel. Andere uit blinkers bij Sunderland waren de linker vleugelspelers Len Shackleton en Billy Elliot); en midvoor Trevor Ford, die de hattrick verrichtte. De overwinning van Sunderland, welks „gouden ploeg" nu haa>- geld begint op te brengen, was niet de grootste van de dag, want Charlton won met 81 van Middlesbrough. West Bromw. Alb., dat met 4-1 in 'n uit wedstrijd van Burnley won, staat nu op de eerste plaats van divisie 1 met 2 punten voorsprong op Wolverhampton Wanderers. Eerste divisie: Aston VillaBlackpool 21, Bolton WanderersManchester Uni ted 00, BurnleyWest Bromwicb Albiob 1—4, Charlton AthleticMiddlesbrough 81, Huddersfield TownChelsea 3—li Manchester City—Cardiff City 11, Pres ton North EndNewcastle United 2—2' Sheffield Wednesday 20, Sunderland-' Arsenal 71, Tottenham Hotspur—Liver pool 21, Wolverhampton Wanderers' Portsmouth 43. Tweede divisie: Bristol RoversWeS> Ham United 22, Everton—Doncaster R"' vers 41, Fulham—Leeds United 1- 3| Hull City—Blackburn Rovers 02, Leices ter CityNotts Forest 10, Lincoln City-' Brentford 21, Notts County—Derb/ County 0—1, Oldham AthleticBury 0-"' Stoke City—Birmingham City 32, Swab' sea TownPlymouth Argyle 01, Rothe1" ham United—Luton 2—1. 2-1,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 6