Ver. Staten verlangen vurig naar vredelievend overleg Stalbaas redde 60 paarden van vuurdood Fanatieke rode haat Melinda McLean heeft zo goed als zeker Zwitserland verlaten Belangrijke vereenvoudiging van de loonadministratie LANIEL geeft loonsverhoging aan laagst betaalden 'DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Vredelievend heid in praktijk niet van ene kant Voor hoger loon Klap in het gezicht bij vertrek Dr Lucas dient amendement in ter handhaving van leeftijdsgrens voor kinderaftrek op 17 jaar Motor tegen boom Vrijdag 18 September 1953 Ondanks longontsteking Zilveren medaille voor dierenvriend Politie-Commissaris van Genève meent: Geneeskundig onder zoek voor liet huwelijk Een mijlpaal, geen eindpunt In Augustus 81 missio narissen uit China verdreven WEERBERICHT In een grote rede, gehouden in de V.N.-Assemblee, verklaarde de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Foster Dulles, Don derdag: „De V S. zijn volkomen bereid te onderzoeken, op welke wijze een eind kan worden gemaakt aan de internationale spanning. Presi dent Eisenhower heeft dit reeds duidelijk gemaakt", vervolgde hij. „Ik hoop dat de V.S., bij hun streven om de vrede te verzekeren, nimmer zullen aflaten. Doch wat de V.S. doen is niet voldoende, tenzij er een gelijkwaardig antwoord op gegeven wordt. De toestand is thans zodanig, dat het mogelijk en in feite zelfs geboden is, dat de Sovjetrussische leiders hun bedoelingen duidelijker laten uitkomen". De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken noemde een aantal punten, welke volgens hem, indien de Sovjet-Unie van zins was mede te werken aan een beëindiging van de huidige internationale spanning, als toetsstenen van een nieuwe Sovjetrussische buitenlandse politiek zouden kunnen dienen. Met name: Geen gewelddadige bevrijding" van O.-Europa Atoombom en ontwapening 1. Korea. Dit moet herenigd en vrij worden. 2. Indo-China. Dit moet de kans krijgen op vreedzame wijze onaf hankelijk te worden. 3- Duitsland en Oostenrijk. Deze staten moeten herenigd en vrij worden. 4. De Russische buurstaten moeten nationale onafhankelijkheid ge nieten. 5. Het moet niet meer zo zijn, dat de Sovjetrussische communistische partij het haar taak acht onafhankelijke regeringen op geweld dadige wijze ter zijde te schuiven. „Indien het Kremlin bereid zou zijn op deze wijze te reageren op genoemde punten, zou dat er in sterke mate toe bijdragen de huidige internationale spanning te verminderen", aldus Foster Dulles, die er aan toevoegde, dat de V.S. zich bewust waren hun eigen bijdragen te moeten leveren, zowel tegenover Rusland, als tegenover de z.g. gebieden zonder zelfbestuur. Malik protesteert iveer IN ITALIë DREIGT MILLIOENEN-STAKING Amendement-Zeelenher g verworpen Regering streeft naar algemene loongrens van f 6000. 's-GRAVENHAGE, 17 September 1953. De Tweede Kamer is vandaag begonnen met de openbare behandeling van een aantal wetsontwerpen inzake de coördinatie van bepalingen van sociale verzekeringswetten met die van de loonbelasting en de vereveningsheffing. Zij vormen de eerste en in practisch opzicht tevens de belangrijkste stap naar een meer doelmatige en goedkopere regeling van de heffing zowel van de premiën voor de sociale verzekering als van de belastingen naar het loon. Het gevolg hiervan zal zijn, dat de admini stratieve verplichtingen, die het bedrijfsleven met het oog op deze heffingen heeft te vervullen, aanmerkelijk in omvang afnemen. O mm Gelijktrekken van leeftijdsgrenzen Staatssecretaris voelde er niets voor „Extra.kind" er uit? Loongrens Bestuurder gedood, duopassagier zwaar gewond De weerverwachting van het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot Zaterdagavond, luidt: Veranderlijke bewolking met slechts enkele verspreid optredende regenbuien en vannacht op vele plaatsen vorming van mist. Zwakke tot matige wind tussen Zuid en Zuid-West. Weinig verandering in temperatuur. Zaterdag 19 September: Zon op 6.21 uur, onder 18.46 uur. Maan op 17.05 uur, onder 0.52 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT OPROEP aan Sovjet Unie om bedoelingen kenbaar te maken Sprekende over Korea, zeide Dulles dat, „indien de Sowjet-Unie en commu nistisch China bereid zouden zijn hun aspiraties tot het beheersen van Noord- Korea op te geven, het mogelijk moet zijn Korea zodanig te herenigen, dat de Koreanen in staat zijn onbelemmerd hun eigen zaken te regelen". .,De 28ste October, de „laatste dag" voor het begin der politieke conferentie over Korea, nadert met rasse schreden, zonder dat wij nog in staat zijn de nood zakelijke en tijdrovende voorbereidingen voor de besprekingen te treffen. Wij zijn gedwongen te betwijfelen, of de com munisten in feite wel voornemens zijn zich te schikken naar de bestandsbepa lingen en of zij inderdaad bereid zijn hun strijdkrachten uit Korea terug te trekken, om mede te werken aan de tot standkoming van een verenigd en onaf hankelijk Korea", aldus Foster Dulles. Over de huidige spanning zei hij: „Om te vermijden wat provocatief zou kun nen zijn, wil. ik mij beperken tot een en kel samenvattend feit: Sinds 1939 zijn een 600 millioen mensen van éen 15-tal landen in het Sovjet-kamp van dictatuur gebracht en in geen enkel geval is dit gebeurd door vrijwillige actie van de be trokken volken. In de geschiedenis is geen verschrikkelijker feit te vinden. In zijn rede van 8 Augustus j.l. heeft de nieuwe Sovjet-premier tweemaal ge sproken van een vreedzaam naast elkaar bestaan van het communistische systeem en dat van de niet-communistische we reld. Zulke uitspraken zijn welkom, maar tegen de achtergrond die ik zo juist genoemd heb, zeggen woorden al léén ons niet veel". Over de van de Sovjet-Unie afhanke lijke landen in Europa zei Dulles: ..De gehele toestand in Oostelijk en Centraal Europa baart grote zorg. De bevolking is daar overwegend godsdien stig. Haar geloof is duurzaam en zij heeft grote tradities die nimmer zullen worden vergeten. Het is niet in het be lang van de vrede of van de andere doelstellingen van ons Handvest, dat de eens onafhankelijke volken van Europa voelen, dat zij niet meer kunnen leven volgens hun tradities en geloof. Onze hoop is daarop gevestigd, dat de Russische communistische leiders, voor dat het te laat is, zullen inzien dat liefde voor God, liefde voor het land en zin voor menselijke waardigheid altijd zul len blijven bestaan. Onderdrukkende maatregelen leiden onvermijdelijk tot bitterheid en wrok en misschien nog tot meer. Dat komt niet door kunstmatige stimulering van buiten af, maar doordat de Schepper alle menselijke wezens met de vonk van geestelijk leven heeft be giftigd." „Geen vrede kan duurzaam zijn, in dien hij niet berust op het beginsel dat een regering moet steunen op de vrije wil barer onderdanen", vervolgde Fos ter Dulles. „Doch de V. S. geloven niet in een aanzetten tot revolutie en ge weldpleging. Wij geloven dat een ge welddadige verandering gewoonlijk dat gene vernietigt, dat tot winst had kun nen strekken. Over de atoombom zei Dulles: „Na tuurkundigen hebben thans middelen reactie die men kan verwachten". Bete kende Dulles' rede een begin van nieuw overleg, werd hem gevraagd. „Nee, was het antwoord, daar zijn twee kanten voor nodig". Of hij dan dacht, dat Dulles de^ vredesband had uitgestoken? Vysjins- ky's antwoord luidde: „De twee handen moeten in elkaar grijpen". Of de handen thans dichter bij elkaar waren, kon hij niet zeggen want „alles hangt van Dulles af". De Rus was zeer goed geluimd en zei, dat hij over een paar dagen uitvoeri ger op Dulles' rede terug zou komen. gevonden die, als zij worden ontwik keld, het leven van de oppervlakte van deze planeet kunnen wegvagen. Deze woorden kunnen letterlijk worden op gevat. De verwoestende kracht die in de materie ligt besloten, moet worden beheerst door menselijke wijsheid en idealisme. Deze alléén staan tussen ons en een planeet zonder leven. Er zijn vele problemen in de wereld, maar er is er geen, dat te vergelijken is met dit universele probleem van het voor uit roeiing behouden van het menselijke ras" Sprekende over ontwapening, ver klaarde de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken onder meer dat de V. S, een aantal voorstellen hadden in gediend, die op grote schaal door andere landen waren gesteund. Hij zeide, dat deze voorstellen niet als volkomen on veranderlijk moeten worden beschouwd, Doch elk voor de V'. S. aanvaardbaar ont wapeningsvoorstel moet voldoen aan twee voorwaarden: 1. Er moeten voldoende waarborgen zijn, dat het door alle landen wordt na gekomen. 2. Mogelijke ontduikingen van ontwa peningsvoorschriften of schendingen van een ontwapeningsovereenkomst moeten zonder mankeren aan liet licht kunnen worden gebracht. Vysjinsky zei na Dulles' rede tot repor ters, dat zijn reactie erop „gewoon" was. Hij verduidelijkte dit met te zeggen: „Een In de middagvergadering herhaalde zich het toneel, dat zich de vorige dag in de agenda-commissie had afgespeeld. Ma- lik verzette zich tevergeefs tegen de aanvaarding van voorbereidende maat regelen voor een eventuele herziening van 't Handvest in 1955. Dulles' woorden zo zei hij, hadden niets aan zijn stand punt veranderd. De Sovjet Unie wenst absoluut geen wijziging. Ook tegen de be handeling van het vraagstuk der krijgs gevangenen in de Sovjet Unie tekende hij zonder succes verz'et aan. Gisteren had dc jaarlijkse herdenkings dienst plaats op het Airborne-kerkhof te Oosterbeek voor de gevallenen van Sept. Na de dienst werden door school kinderen bloemen gelegd op de graven. De Italiaanse christen-democratische, communistische en sociaal-democratische vakorganisaties hebben Donderdag een al gehele staking van 24 uur afgekondigd voor Donderdag 24 September, voor alle industrieën in het land. Naar schatting zullen dan vier millioen arbeiders op die dag het werk neerleggen om hun eisen voor hogere lonen kracht bij te zetten en te protesteren tegen een reeks ontslagen van de laatste tijd. Het hoofdbestuur van de Nederland- sche Vereeniging tot Bescherming van Dieren heeft gistermiddag de stalbaas van Van Gend en Loos te 's-Gravenhage, Kolonel M. Vooren, vertegenwoordiger van het Nederlandse Rode Kruis, is gis teravond uit Korea per vliegtuig 0p Schiphol teruggekeerd. Hij werd bij zijn aankomst begroet door generaal P. Alons, commandant van het Rode-Kruiscorps, en overste E. Meulman, commandant helpers. Naar bekend heeft kolonel Vooren, die op 15 Juni j.l. het vaderlan^ verliet, in Korea deel uitgemaakt van een' grote groep rode-kruisvertegenwoordigers. die controle en toezicht hebben uitgeoefend op de uitwisseling der krijgsgevangenen. Bij zijn terugkomst deekje de kolonel mede, dat hij was ingedeeld bij een Hoewel de speurtocht van de Zwitserse en Britse recherche onverminderd voort gaat, verklaarde hoofdcommissaris Char les Knecht gisterenavond te Genève, dat mevrouw Melinda McLean, de echtgenote van de twee jaar geleden verdwenen Britse diplomaat Donald McLean, „bijna zeker" Zwitserland heeft veriaten. „Wij zijn er zo goed als zeker van, dat zij jn Lausanne de trein genomen heeft, ver klaarde Knecht. Juist nadat zij Vrjjdag te Lausanne, waar zij haar wagen in een ga rage had geplaatst, voor het laatst was gezien, wandelend in de richting van het station, vertrokken er verschillende trei nen, waaronder één naar Zürich, de lucht haven die een directe verbinding heeft J"6' Praag en Berlijn. Andere treinen ver- ',.nn binnen een uur naar Frankrijk, West-Duitsland en Italië. De Zwitserse recherche plmst thans alle grensovergan gen uit om ergens een spoor op te van gen. De veronderstelling, dat mevr. McLean gekidnapt zou zijn, verliest aan waar schijnlijkheid. In het telegram, dat aan haar moeder gezonden werd (z.g. door haar, maar in feite door een andere vrouw, van wie eveneens elk spoor ont breekt) werd n.l. de bijnaam van de jong ste dochter der McLeans genoemd, die buiten de intieme familiekring onbekend was. De Tweede Kamer heeft gisteren het amendement van mej, Zeelenberg (PvdA), dat het geneeskundig onderzoek voor het huwelijk verplicht gesteld wilde zien, met 4245 verworpen. Vóór stemden de PvdA, de heer v d Feltz (C.H.) en mevr. Fortanier de Wit (VVD). De regeringsconclusie welke het ge neeskundig onderzoek niet verplicht wü stellen, werd z. h. s. aangenomen met aantekening, dat de PvdA-fractie wilde worden geacht te hebben tegengestemd. Vrienden der McLeans hebben ver klaard, dat mevrouw McLean erg leed onder de afwezigheid van haar man die zij „volkomen toegewijd" zou zjjn. De man, die Melinda McLean voor het laatst zag, is de automonteur uit de ga rage te Lausanne. Hij had niets bijzon ders aan haar kunnen ontdekken. „Er is een uiterst geraffineer(je hand in het spel", meende de politie te Genève. groep van rode-kruisvertegenwoordigers, die geplaatst werd in niemandsland. Daar heeft hij van dichtbij de uitwisseling, die thans is afgelopen, gadegeslagen. ,-Ik heb inderdaad vreemde tonelen meegemaakt", vervolgde kolonel Voo ren. „Velen der communisten, die door de onzen als krijgsgevangenen werden uitgeleverd, vertoonden een fanatieke haat. Het is herhaaldelijk voorgeko men. dat zij op het moment, waarop zij werden overgegeven, ten afscheid een Amerikaans officier nog in het gezicht sloegen of spuwden". Volgens de kolonel bestonden de eerste transporten van Zuid-Koreanen, die uit de Noordelijke zone terugkwa men, uit krijgsgevangenen, die er er barmelijk aan toe waren. De Deense arts, die deze Zuidkoreanen onderzocht, ver klaarde, dat zestig procent van hen aan t.b.c. leed. Zonder meer mag men hier van, volgens de kolonel,, echter niet de communisten de schuld geven, omdat in geheel Korea de t.b.c. zeer veel voor komt. Vele houders van konijnen maken reeds thans gebruik van de mogelijkheid tot het geven van injecties 'aan hun langoren ter bestrijding van de ook in Nederland reeds voorkomende myxoma- tose. Vanaf Vrijdagavond zal het de houders van konijnen in Amsterdam mogelijk zijn om op verschillende punten der stad, hun dieren te laten behandelen. De Amsterdamse dierenarts dr Gajent- jaan bezig met het behandelen van een langoorde andere kijken belang stellend toe. De huidige toestand op het gebied van de belastingheffing naar het loon loon belasting en vereveningsheffing en de premieheffingen voor de verschillende sociale verzekeringswetten wordt geken merkt door het bestaan van een groot aantal verschillen in de bepalingen, welke handelen over dezelfde onderwerpen. De ontwerpen in kwestie beogen een zodanige coördinatie op dit terrein tot etand te brengen, dat de loonadministratie belangrijk zal worden vereenvoudigd. Over het algemeen is dit coördinatie- streven in de Kamer met instemming be groet. „Een mijlpaal, geen eindpunt", zo typeerde de heer Stapelkamp (A.R.) deze wetsvoorstellen. Op de thans ingeslagen weg der coördinatie moet worden voort gegaan. Staatssecretaris Van Rhijn ver klaarde in antwoord hierop, dat de rege- xx ring geenszins van plan is na deze ont werpen op haar lauweren te gaan rusten. Een belangrijk deel van de discussie was gewijd aan het gelijktrekken van de leeftijdsgrens voor de kinderbijslag en de kinderaftrek. De huidige situatie is aldus: Kinderbijslag wordt in hoofdzaak ver leend voor kinderen, die jonger zijn dan 16 jaar, alsmede voor kinderen van 16—21 jaar, die studeren of niet valide zijn. Aanspraak op kinderaftrek bestaat voor kinderen, die jonger dan 17 jaar zijn, alsook voor gebrekkige kinderen onder de 21 jaar en studerende kinde ren, die jonger zijn dan 25 jaar. Boven dien wordt, indien voor tenminste drie kinderen aftrek wordt genoten, voor één ander kind tussen. 17 en 21 jaar aftrek verleend. Dit laatste is in 1951 in gevoerd en wordt in het spraakgebruik Wel aangeduid |fl|| als het „extra-1®** kind" van dr Lucas (K.V.P.) al ontkende deze vandaag met nadruk de „vader" van dit „kind" te zijn. Volgens de KVP-spre- ker was mi nister Lief- tinck de va der. De regering wil nu de algemene leef tijdsgrens voor de kinderaftrek terug brengen van 17 naar 16 jaar, terwijl zij verder in de Kinderbijslagwet de grens voor studerende kinderen wil verhogen van 21 naar 25 jaar. Dr Lucas kon niet meegaan met juist- genoemde verlaging van de leeftijdsgrens van 17 naar 16 jaar, waaruit nieuwe las ten voor de gezinnen met minderjarige kinderen voortvloeien, welke dc schatkist ten goede komen. Het gaat hier om een bedrag van ongeveer 6 millioen. Neem dit eruit, zo stelde hij voor, en laten wij dan in het kader van de nader ingediende belastingvoorstellen naar een compromis streven en daarbij tevens de kwestie van het „extra-kind" betrekken. Hiermee zou één van de belangrijkste punten uit de voorgenomen coördinatie verdwijnen, antwoordde staatssecretaris dan ook LUCAS gpen vader Van den Berge, die hiervoor niets voelde. Het ligt in de bedoeling der regering, aldus spr., de verdubbeling van de kin deraftrek voor studerende kinderen vol gens de ingediende belastingplannen te doen ingaan op 16-jarige leeftijd. De kwestie van de 6 millioen moet ook worden gezien, zo meende de staats secretaris, tegen de achtergrond van deze belastingplannen. Binnen enkele weken komen ze in behandeling en dan kunnen alle kwesties van aftrek en bijslag in be spreking komen. De principiële beschou wingen betreffende kinderaftrek dienen z.i. ter zijde te blijven bij deze coördinatie- voorstellen. Bij de repliek bleek de heer Lucas niet overtuigd. Hij diende een tweetal amen dementen in, welke beogen de leeftijds grens voor de kinderaftrek te handhaven op 17 jaar. De heer Reuter (C.P.N.) verklaarde zich voor deze amendementen. Zouden ze niet worden aanvaard, dan zou hij tegen de ontwerpen stemmen. Er moet een voorstel worden gedaan om de 6 millioen te doen terugvloeien. Dat is beter dan aanvaarding van deze amendementen, oordeelde de heer Kik kert (C.H). Staatssecretaris Van den Berge gaf hierop te kennen niet te kun nen toezeggen, dat de regering de 6 mil lioen zal toevoegen aan de belasting plannen. De heer Ritmeester (V.V.D.) koesterde grote bezwaren tegen handhaving om de aanspraak op kinderaftrek voor het z.g. extra-kind en diende daarom een vijftal amendementen in, welke deze aanspraak uit de wet willen verwijderen. De verhoging van de welvaartsgrens moet de volgende stap op de weg naar coöi'dinatie zijn, aldus dr De Kort (KVP). Naar staatssecretaris Van Rhijn mee deelde, streeft de regering ernaar de loongrens der sociale verzekeringswetten te verhogen tot 6000,zoals thans reeds voor de Werkloosheidswet geldt. Zowel de Stichting van dc Arbeid als de Sociale Verzekeringsraad gaan hiermee accoord. Van de zijde der medici worden hiertegen echter bezwaren gemaakt. Zij vrezen, dat hnn particuliere practijk hierdoor nog kleiner zal worden. Bovendien wijzen zij op het gevaar van een nog grotere over belasting, daar een ziekenfondspatiënt eerder naar de dokter loopt. De staatssecretaris hoopt in overleg met de medische wereld op dit punt tot een wederzijds bevredigend resultaat te kun nen komen. Hij is hieromtrent niet pessi mistisch. Wat de coördinatie in de rechtspraak betreft, ook deze zal aldus dr Van den Berge, moeten worden bevorderd. De mi nister van Justitie wil dit zonder over haasting in algemeen verband nader be zien. De gedachten gaan in de richting van het scheppen van de mogelijkheid van cassatie door de Hoge Raad van uitspra ken van de Centrale Raad van Beroej). De beraadslagingen worden volgende week Woensdag voortgezet. Ad. Int. de heer G. van der Roest, op hartelijke wijze gehuldigd wegens zijn dierlievend hulpbetoon. Toen op 28 Mei j.l. in de stallen van Van Gend en Loos aan de Rijswijkseweg brand uitbrak, aarzelde de heer Van der Roest, die met longont steking te bed lag, geen ogenblik om zich naar de plaats des onheils te begeven, waar hij 60 paarden van de vuurdood redde. Na deze daad zakte de dieren vriend ineen, zodat hij weggedragen moest worden. Bij de huldiging werd de heer Van der Roest o.m. toegesproken door de heer Hugo van Poelgeest, voorzitter van de Nederlandsche Vereeniging tot Be scherming van Dieren. De heer Van Poelgeest roemde het moedige gedrag van de redder, die zijn dieren met gevaar voor zijn eigen leven van een verschrik kelijke dood had gered. Hier gingen plicht en deugd hand in hand, aldus de voorzitter. De heer Van Poelgeest reikte de heer Van der Roest de zilveren medaille der vereniging uit benevens een diploma voor zijn moedig gedrag. Namens de Haagse afdeling der Neder landse vereniging sprak de dierenarts C. Verdoorn. Deze herinnerde er aan, dat de heer Van der Roest bij zijn optreden krachtig geassisteerd was door zijn zoon Herman. Als erkentelijkheid daarvoor overhandigde de heer Verdoorn de zoon „Het Paardendorp", een boek van Arthur HeinzLehmann. (Van onze correspondent) Een motorongeval aan de Liesboslaan te Breda heeft Donderdagavond aan de 40- jarige L. B. uit Breda het leven gekost terwijl de duopassagier, de 37-jarige Z., eveneens uit Breda, in zorgwekkende toe stand naar het St Ignatiusziekenhuis moest worden overgebracht. Voor dieus leven wordt gevreesd. Omstreeks acht uur kwam de heer B. met zijn motor uit de richting Etten toen hij plotseling moest uitwijken voor een bromfietser, die uit de Biesbosch kwam en via de rijksweg in de richting Breda wilde rijden. B. raakte op dit ogenblik de macht over het stuur kwijt en reed met grote vaart tegen een boom, waardoor hij vrij wel op slag werd gedood. Het stoffelijk overschot is naar het gemeenteziekenhuis overgebracht. De heer Z. werd zwaar ge wond. Zowel de heer B. als de heer Z. wa ren gehuwd. De heer B. was van zijn werk in Nieuw-Vossemeer op weg naar huis. Een en tachtig Katholieke missionaris sen zijn in dc maand Augustus uit com munistisch China verdreven het hoog ste aantal per maand tot dusverre van dit jaar. De sterke toeneming van het aantal uitwijzingen doet Katholieke kerkelijke kringen te Hong-Konk verwachten, dat de communisten er naar streven voor het einde van het jaar zo goed als alle buiten landse missionarissen uit China te ver drijven. Op het ogenblik bevinden zich nog 442 buitenlandse missionarissen in het rode gebied. Onder de uitgedrevenen bevonden zich drie Belgische Scheutisten uit het aarts bisdom Soeiyuan, de paters A. Jamart, F. Peeters en C. de Schutter. Zij deelden me de, dat de Chinese aartsbisschop mgr Toro Wang en 41 Chinese priesters het aposto- laatswerk voortzetten onder moeilijke om standigheden. Vier dezer priesters zijn in de gevangenis wegens het bevorderen van het Legioen van Maria, de Katholieke- Actie-vorm in dit gebied. Drie anderen waren pas uit de gevangenis ontslagen, maar waren totaal gebroken door de ont beringen, ondergaan tijdens hun gevan genschap. De Franse ministerraad heeft Donder dag een decreet goedgekeurd, waarbij de jonen van de slechtst betaalde ambtenaren in staatsdienst zullen worden verhoogd. Ongeveer 300.000 kleine ambtenaren zullen een loonsverhoging krijgen van tenminste 3.000 francs per maand. De regering bevestigde opnieuw, dat zij tegen een algehele loonsverhoging is, maar vóór het verhogen van de lonen van de laagst betaalde arbeiders, voor zo ver daardoor de prijzen niet zullen wor den beïnvloed. Leiders van de christelijke vakvereni ging hebben echter reeds te verstaan gegeven, dat de voorstellen van de rege ring „onvoldoende zijn en het vraagstuk over de lonen niet oplossen".

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 1