GEEN SCHAAMTE VOOR TRANEN Ontroerende stoet van zieke kinderen trok naar Lourdesgrot Bloemen en brieven bij het beeld van Maria Hulp aan Blinden" in een kwaad daglicht gesteld Werkgevers maatschappelijk hebben taak leven Koninklijk bezoek in rampgebied Vorstin verraste kinderen met jonge konijnen Europese beweging wordt ongeduldig Havenstaking aan Amerikaanse Oostkust Voor de mens is het werkmilieu van veel betekenis Minister Van Thiel doet beroep op de Katholieke ondernemers Arbeiders zijn ook mensen met waarde D' Vliegtuig met atoomaandrijving mm DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Donderdag 1 October 1953 WEERBERICHT Dordtse schooljeugd deed beloften H. Mis in de trein PRINSES WILHELMINA incognito in Amsterdam Door voormalige stichtingssecretaris Vervolging niet uitgesloten Tlians doodvonnis tegen Hedi geveld De deuk Nog steeds: de C.B.S.- indexcijfers j- Per vlet over liet (lage) water Aardige momenten Op Walcheren Positieve bijdrage gevraagd Niet van de onderneming uit De suikerbieten campagne Dit jaar iets kleinere oogst verwacht Analyst Driedaags congres tegen twijfel en critiek Jeugd demonstreert mee De wecrverwachting van het KNMI, geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Droog weer met verspreide opklaringen. Vrij krachtige tot matige Zuid-Westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. Vrüdag 2 October: Zon op 6.42 uur, onder 18.16 uur; Maan op 8.31 uur, onder 16.17 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Van het toekomstige nieuwe Centraal Station te Rotterdam is een der perrons vrijwel gereed gekomen. Gisterenavond heeft er de fraaie verlichting met T .L.- buizen, welke uniek worden genoemd in Europa, proef gebrand. En wie het sag was vol bewondering. LOURDES, Donderdagmorgen. (Van een bijzondere verslaggever) Gisteren hebben de Nederlandse Lourdespelgrims van de 26ste Limburgse Bedevaart en van de eerste kinderpelgrimage aan de stad Lourdes een schouwspel geboden als in deze internationale bedevaartplaats nog nimmer is voorgekomen. Voorafgegaan door vlaggen en vaandels trok een lange sloet van 200 kreupele en blinde kinderen, in invalidewagens en op brancards met aan het hoofd mgr Lemmens, bisschop van Roermond, van bet beeld der Gekroonde Maagd op de Esplanade naar de Grot der Verschijningen, om uit naam van alle zieke kinderen van Nederland Maria te groeten. Alle kinderen droegen rode en witte rozen en anjers, die zij zouden neerleggen aan de voeten van Maria. Aan het altaar in de grot van Massabielle droeg mgr Lemmens om 9 uur des ochtends een H. Mis op, geassisteerd door pastoor Cuypers, ere-kanunnik van de basiliek, als presbyter-assistens. Het was na de H. Mis. dat een groep kinderen een rijk met bloemen getooide brancard naar de grot droegen met daarop de brieven van de duizenden zieke kinde ren achtergebleven in Nederland. Brieven, geadresseerd aan O. L. Vrouw van Lour des; sommigen geschreven in een fors, krachtig handschrift, andere met de stuntelige hanepoten van een kind of in het beverige schrift van een zieke. Tegelijkertijd s.prak uit naam van alle zieke kinderen een meisje uit een in validenwagentje een gebed tot de H. Maagd. Achter de brancard kwam een eindeloze rij van strompelende, tastende kmderen, allen in hun armen anjers en rozen, 17.000 bloemen in totaal, die de grot veranderde in een kleurig bloemfestijn, Zfj die niet lopen of strompelen konden, werden gedragen, babies can amper een jaar tot kinderen van 15 jaar toe. Wel zelden zal de wereld een dergelijke indruk wekkende offergang, noch een dergelijk grandioos edelmoedige offergave hebben aanschouwd. Alle lijden, alle kommer en nood werden neergelegd aan de voeten van de Lieve Vrouw, gesymboliseerd in deze gave der bloemen met daaraan toe gevoegd de bede uit de H. Mis: ,,Dat zij, die Maria's Verschijning vieren, door Haar voorspraak gezond mogen worden naar ziel en lichaam". Bn temidden van deze kinderen stond mgr Lemmens, de kinderen helpend en ondersteunend of hen in de armen dra gend, zoals een vader zijn eigen kinderen Na deze imposante optocht beklom mgr Lemmens de preekstoel om de pelgrims toe te spreken. „Nimmer in ons leven hebben wij een zo ontroerend schouwspel meegemaakt als op deze zonnige herfst morgen. Er is op het ogenblik niemand onder ons, die zich voor zijn tranen 6Chaamt. Deze kinderen zijn de lievelingen van Maria, want zij bemint vooral hen, die door een groot leed zijn getroffen, omdat zijzelve zozeer weet wat lijden is. Kinderen, Maria houdt van jullie. Maar zij verwacht van jullie, dat jullie zult bid den voor de bekering der zondaars. In deze dagen hebben 600.000 kinderen m Nederland met jullie meegebeden en zij doen het op dit ogenblik nog". Z:dh vervolgens tot de pelgrims rich tende, zedde mgr Lemmens: ,,Het offer, dat deze kinderen brengen, is een offer voor ons. het offer namelijk voor de be kering van ons zondaars, zoals onze Hemelvrouwe voor ons bidt, omdat wij zondaars zijn". Woensdagmorgen na de Sacraments processie waren de piscines of baden bij de grot uitsluitend gereserveerd voor de kinderen uit Nedefland. Rondom de plaats, voor de hekken, hadden zich alle pelgrims verzameld om gezamenlijk Gods zegen over deze kinderen af te ioepen. De vermoeiende treinreis hebben de kin deren allen zeer goed doorstaan. Zij zijn gelukkig in Lourdes te mogen zijn Tijdens de rit heeft mgr Lemmens in de trein ter hoogte van Angoulème in zijn coupé op een draagbaar altaar de H. Mis opge dragen, waarna vier priesters, vooraf gegaan en gevolgd door lantaarns met brandende kaarsen, gedragen door de mee reizende journalisten, Ons Heer brachten in iedere coupé, eerst naar de zieken en toen naar de pelgrims. Als bijzonder blijk van meeleven met deze bedevaart van kinderen gaf de schoolgaande jeugd van Dordrecht voor alle zieke kinderen mooi getekende en gekleurde kaarten mee. waarop zij ge schreven hadden, wat zij in de komende dagen zouden doen. Tijdens de reis heeft de bisschop aan elk ziek kind zulk een kaart gegeven. Het initiatief tot deze actie is spontaan uitgegaan van een meisje van de vijfde klas van de katho lieke zusterschool in Dordrecht, dat de oproep van mgr Lemmens via de school radio had gehoord. Deze kaarien zijn voor ons volwassenen van een be schamende, maar ook van een ver warmende hartelijkheid Als men leest: ,.Ik zal deze dagen voor je naar de kerk gaan en de H Communie ontvangen, en ik zal ook mijn mond nouden in de lessen", of „Ik zal negen dagen lang niet snoepen 'en moeder heel veel hel pen", of: „Ik doe negen dagen geen suiker in mijn thee". Zo getuigt alles' in deze bedevaart van genade, die hoe dan ook een zegen voor de wereld en de mensheid zal zijn, het getuigt van een geest van godsvrucht, van offerbereid heid en van oprechte hartelijkheid van mens tot mens. I)p particuliere secretaris van Prinses Wilhelmina meldt ons, dat Prinses Wil- helmina voor enige weken te Amsterdam verblijf houdt, doch daar streng incognito wenst te wonen. De Stichting Hulp aan Blinden is giste ren voor de Leeuwarder rechtbank in een weinig plezierig daglicht gesteld door de voormalige secretaris, die op het ogenblik wegens valsheid in geschrifte een ge vangenisstraf van negen maanden onder gaat en die nu werd gehoord in de zaak tegen de huidige secretaris, de 63-jarige J. L. uit Enschede. Laatstgenoemde stond terecht wegens het in het begin van dit jaar laten collecteren 'n de gemeente ifaskerland zonder vergunning van B. en W„ waardoor de kantonrechter hem had gestraft met twee dagen hechtenis. De vroegere secretaris zorgde ervoor, dat dit zaakje nog wel eens een staartje zou kunnen krijgen. Hij verklaarde name lijk, dat de stichting slechts tien tot twaalf blinden steunt, maar dat er vijf colpor teurs in dienst zijn, die veertig procent van de inkomsten ontvingen en een week loon van tweehonderd tot bijna vier honderd gulden toucheerden. En dit, ter wijl de blinden uitkeringen kregen van om en nabij de tien gulden. Bovendien waren er bij de stichting acht venters in dienst, die niet alleen door de blinden vervaardigde artikelen, maar ook andere goederen als handwerk van blinden verkochten; voorts nog twee ver tegenwoordigers en drie bestuursleden. De rechtbank kreeg derhalve een weinig sympathieke indruk van deze stichting en de president wees er op, dat een verdere vervolging niet uitgesloten is. De officier eiste voor de in Haskeriand begane overtreding zeven dagen. Uit spraak op 14 October. De vroegere premier van Egypte, Ibra him Abdel Hedi, is heden door het revo- lutionnaire hof te Cairo ter dood veroor deeld. Het vonnis zal door middel van op hanging worden voltrokken Alle goede ren, die Hedi op onrechtmatige wijze heeft verkregen, werden door het hof verbeurd verklaard. De oud-premier werd o.m. beschuldigd can corruptie en verraad. Hij werd onge veer twee weken geleden gearresteerd. Hedi verklaarde voor het nof niet schuldig te zijn aan de ten laste gelegde feiten. „De taak, welke de ondernemer in liet maatschappelijk werk heeft, omvat niet slechts zijn sociale verantwoordelijkheid in de productie binnen de fabriek, integendeel het komt mij voor, dat de werkgever allereerst zal moeten streven de mogelijkheid tot ontplooiing der menselijke persoonlijk heid in de onderneming zoveel mogelijk veilig te stellen. Doch ook buiten de onderneming heeft de werkgever een taak." In een toespraak tot de Limburgse katholieke werkgevers, die in Maastricht gisteren hun zevende lustrum vierden, verdedigde minister Van Thiel zijn visie. Hij deed dit toen hij zijn gedachten ontvouwde met betrekking tot de ontwikkeling, welke het maatschappelijk werk van tegen woordig doormaakt. Zijn uitgangspunt was, dat de vele sociale voor zieningen, welke in de loop der jaren door de sociale politiek getroffen zijn, aanvulling behoeven in de vorm van raad en steun. interesseert voor de economie van het be drijf". Na gesproken te hebben over de wijzi gingen, welke de industrie in het maat schappelijk beeld veroorzaakt, sprak de minister over het maatschappelijk op bouwwerk. Als onderdeel noemde hij de huisvesting en de verbetering, welke no dig is. Na nog de belangstelling van de werk gevers te hebben gevraagd voor het werk der sociaal-charitatieve centra en de so- lidariteitsdiensten, sprak minister Van Thiel de hoop uit, dat de Katholieke Werkgeversvereniging in overweging zou nemen haar gedachten over deze zjjde van de sociale taak van de werkgever nader uit te werken en in eigen kring in discus sie te brengen. De Lockheed Aircraft Corporation le ïïurbank (Caliornië) is bezig met het ontwerpen van een vliegtuig, dat door atoomenergie wordt, aangedreven, aldus is door een woordvoerder van Lockheed meegedeeld. De fabriek heeft hiervoor een contract met de Amerikaanse lucht macht afgesloten. Met 450 gram uranium-235 als brand stof zou een vliegtuig tachtig maal rondom de aarde kunnen vliegen. Een der grootste moeilijkheden is, naar men gelooft de bescherming van de beman ning tégen straling. Er zou '"middels doo? het Blitse centrum voor atoom onderzoek te Harwell reeds een metaal- legering van weinig gewicht ZO" vonden, die tegen de uitstraling stand is. Stichting van de Arbeid wil misverstand ophelderen De Stichting van de Arbeid deelt ons het volgende mede: „De mededelingen van de staatssecre taris van Sociale Zaken terzake van de prijsindexcijfers, welke een rol hebben gespeeld bij de beslissing tot een ver hoging der lonen met J procent, hebben enig misverstand gewekt. Bij de in de Stichting van de Arbeid gemaakte berekeningen zlJn werkge vers en werknemers uitgegaan van een schatting van de prijsstijging van bet gezinsverbruik, gebaseerd op het in 1951 ingestelde nationale budget-onderzoek, de betrokken gegevens waren verstrekt door het Centraal Bureau voor oe sta tistiek. Nieuwe onderzoekingen, die op net Centraal Bureau voor de Statistiek 'iacl" den plaats gevonden, noopte de deskun digencommissie tijdens haar werkzaam heden deze schatting te corrigeren. De nieuwe, lagere uitkomst, uitgaande van |tet budget 1951, waarop de commissie tiaar conclusie heeft gebaseerd. bleek vrijwel nauwkeurig samen te vallen met 6e stijging volgens het bestaande inte- rlm-prijs-indexcijfer". -• -y. Het bezoek, dat H.M. de Koningin gis teren aan de getroffen plaatsen op Duiye- land heeft doorgebracht, kenmerkte zich door een buitengewone ongedwongenheid en gemoedelijkheid. In alle bezochte plaat sen was het duidelijk waar te nemen, dat de geheel of gedeeltelijk teruggekeerde bevolking het bezoek van H.M. op hoge prijs stelde. Om half tien landde de Vorstin met een helicopter van de marine aan de Ram- paartsedijk. Hierna volgde een tocht langs deze "dijk naar het geïnundeerde Nieuwer- kerk. De Koningin toonde zich zeer ge ïnteresseerd voor de herstel- en verster kingswerkzaamheden, welke aan de Ram- paartsedijk nog altijd in volle gang zijn. In Nieuwerkerk werd de Koningin ont vangen door het gemeentebestuur. Vervol gens ging het terug naar de Rampaartse- dijk, welke tocht in verband met de lage waterstand moest worden gemaakt met een vlet, welke voorzien was van een aan hangmotor, Van de dijk af werd de tocht toen per jeep voortgezet naar Oosterland en Sirjansland. In beide plaatsen waren de weinige bewoners samengedromd en H.M. voerde hier hartelijke gesprekken met de bevolking. Een enth siaste schare van kinderen en hunne ouders omgaf gisteren Konin gin Juliana, toen zij in Oosterland uit deling hield van witte konijntjes, die zij uit Soestdijk had meegebracht. Naast H.M. de commissaris der Koningin in Zeeland, jhr mr De Casembroot. Bijzonder aardige momenten waren het in Oosterland en Sirjansland, toen de Ko ningin konijntjes uitdeelde aan de kinde ren. H.M. en haar gezelschap vervolgden hierna de tocht naar Bruinisse, waar de Vorstin door het gemeentebestuur werd ontvangen. Ook hier was de begroeting door de bevolking zeer hartelijk. Van Bruinisse ging de tocht per boot door het grote gat in de dijk bij Ouwer- kerk naar het nog altijd onder water staande dorp Ouwerkerk. Op dit „eiland je" werd de Koningin ontvangen door burgemeester J. Romijn en het gemeente bestuur en ook hier onderhield H.M. zich met de enkele tientallen bewoners. Van Ouwerkerk ging het terug naar de dijk bij de grote aan de gang zijnde dichtings werkzaamheden, welke door de Koningin 'in ogenschouw werden genomen. Hierna voer H.M. met haar gezelschap per boot de Oosterschelde op, waar werd overgestapt op de provinciale boot. Van Katseveer reed H.M. naar Walcheren, waar zij te Koudekerke het „Der Boede", het nieuwe verpleeghuis van de stichting Verpleeg- en Rusthuizen Walcheren open de. Na enkele toespraken begaf H.M. zich naar het hoofdbureau en waar zij kennis maakte met enkele verpleegden en ver pleegsters. Een der verpleegden, de heer W. Lente, bood de Koningin drie mandjes en twee dienblaadjes aan, die hij van pitriet had vervaardigd, als eerste voorbeeld van de arbeidstherapie, die hier zal worden toe gepast. In Vlissingen, vanwaar vertrokken werd, had zich bij het station een grote mensen menigte op het perron en in de stations hal verzameld. Luide toegejuicht begaf de Vorstin zich naar een gereedstaande ex tra trein. Hier nam zij afscheid van de commissaris der Koningin in Zeeland en de burgemeester van Vlissingen, mr B. Kolff, die haar uitgeleide deden. De tijd, dat de werkgever zich buiten alle behoeften van de werknemers kon houden, is achter de rug. Het uitgangs punt moet thans zijn, dat goede mense lijke verhoudingen de ontplooiing van de menselijke persoonlijkheid bevorderen en het wordt langzamerhand wel algemeen aanvaard, dat met het oog op de mense lijke verhoudingen naast de formele orga nisatie van de onderneming de informele menselijke betrekkingen en spontane contacten van grote invloed zijn. Hier mede hangt ook nauw samen de vérhou ding tussen de verschillende afdelingen en werkgroepen in het productieproces. De aanpassing van de werknemer aan de autoriteit in de onderneming (werkbaas, bedrijfsleider, ondernemer enz.) staat dan ook terecht in het centrum van de be langstelling. Voor de mens in het bedrijf is ook de materiële omvang, het psychisch werkmilieu van veel betekenis. Daar het leven van de arbeiders in de onderneming en de aanwezigheid vst.i de industrie in een samenleving grote in vloed heeft op de mens en op het groeps leven daarbuiten, zag spr. het daarom ook als een onderdeel van de sociale taak van de ondernemer, dat deze een positieve bij- 1 drage verleent tot de bevordering van de persoonlijkheids-ontplooiing der arbei ders buiten de onderneming en aan de vormgeving aan het wijdere maatschappe lijk milieu. In het hijzonder beval de minister aan de zorg voor de jeugdige en vrouwelijke personen, hetgeen o.a. door het subsi diëren van instellingen, die op deze ter reinen werken, kan geschieden. De minis ter wees evenwel de gedachte af het maatschappelijk werk van de onderneming uit de subsidiëren. Dit zou de arbeider meer binden aan het bedrijf dan nodig en wenselijk is. Wel kan de ondernemer te zamen met andere figuren zijn krachten aan dit werk geven. „Als U", zo vervolgde minister Van Thiel, „Uw persoon hieraan zou willen ge ven, dan zie ik dit ook als een organische inpassing van de werkgever in de samen leving buiten het bedrijf. Gelukkig is in ons land, en toch zeker ook in Limburg, in vele gevallen de werkgever nog een figuur, die midden in het maatschappelijk leven staat en die zich niet uitsluitend De suikerbietencampagne heeft thans een aanvang genomen. Op 24 resp. 28 September zijn de meeste fabrieken opengesteld voor de ontvangst van bie ten en verwaent wordt, dat de totale oogst dit jaar waarschijnlijk 2800 millioen kg bieten zal bedragen, met een totale productie van 360.000 ton suiker en 1.700.000 ton pulp. die voor de helft ge droogd en gebruikt wordt voor veevoe der en waarnaar een gerede vraag be staat. (Vorig jaar werd geoogst 2965 mill, kg. bieten, productie 387.000 ton suiker en 1.800.000 ton pulp, waarvan ruim de helft werd gedroogd). De totale capaciteit van de fabrieken zal, naar wij van de Centrale Suiker Maatschappij vernemen, ruim 40.000 ton per dag zijn De Zuidelijke fabrieken hebben te kam pen met het krijgen van vakmensen, die, gezien het werk aan de dijken, zich nog steeds niet beschikbaar stellen voor het werk aan de fabrieken. E staatssecretaris voor Arbeid in het ministerie van Sociale Zaken, mr dr A. A. van Rhijn moest op een persconferentie toegeven, dat er ten gevolge van het mislukte overleg inzake de komende loonronde „weliswaar een kleine deuk is toegebracht aan het ge zag van de Stichting van de Arbeid, doch hij was er van overtuigd, dat geen der betrokken partijen de samenwerking binnen de Stichting zou willen beëindi gen, gezien het grote belang, dat niet al leen moet worden gehecht aan de bespre king der topproblemendoch ook aan het vele „kleine werk" en het werk in de sfeer der internationale samenwer king. De regering zelf blijft buitenge woon prijs stellen op de adviezen der Stichting". Aldus de Staatssecretaris! Wij hopen, dat hij gelijk heeft Met die „kleine deuk", doch zonder ons van pessimisme bewust te zijn, vrezen wij, dat die deuk tcel eens groter zal kunnen blijken te zijn dan op het eerste gezicht bij het opnemen van de schade. De reacties lieten aan dui delijkheid en verbittering geen twijfel over! Wij zullen ons niet opwerpen als scheidsrechter bij „het gevecht om de cijfers", hetwelk nog wel even zal voort duren. Zulks zou buiten het bestek van ons hoekje liggen. Maar om de vrees voor zware be schadiging van ons economisch en so ciaal leven tengevolge van deze „kleine deuk", valt het te wensen, dat men de deuk zal weten uit te deuken en op te spuiten. Doch o.i. mag men dan niet van een „kleine deuk" spreken; men onder schat dan de ernst van de geschapen situatie! Het tweede congres van Europa, dat van 8 tot en met 10 October in de Grafelijke Zalen te Den Haag gehouden zal wor den, krijgt een demonstratief karakter. De Europese Beweging wil opnieuw zijn on geduld kenbaar maken en iedereen door dringen van de noodzakelijkheid, dat een Europese politieke autoriteit in het leven moet worden geroepen. Vierhonderdvijftig gedelegeerden uit de landen, die bij de Europese Beweging zijn aangesloten, zullen discussiëren over rap porten, die in hoofdzaken de politieke eenheid van Europa, de noodzaak ener po litieke autoriteit ten aanzien van de de fensiegemeenschap en de gemeenschappe lijke Europese markt zullen behandelen. De Italiaanse socialist A. Spinelli zal rapporteren in de politieke sectie van het congres; de Nederlander P. A. Blaisse treedt als rapporteur in de economische sectie op en de Belgische socialist F. De- housse zal rapporteren over de Europese instellingen. Het tweede congres, dat als tegenoffen sief tegen scepsis en critiek jegens een In de afgelopen nacht zijn de havenarbei ders van twaalf havens aan de oostkust van de Ver. Staten in staking gegaan. De havens zijn: New York, Portland, Boston, Providence, New Londen, New Haven, Bridgeport, Wilmington, Philadelphia, Chester, Baltimore en Hampton Roads. De stakers eisen loonsverhoging en an dere verbeteringen. De regering overweegt toepassing van de Taft-Hartleywet, waardoor de staking 80 dagen kan worden uitgesteld, welke tijd gebruikt zou kunnen worden voor het voeren van onderhandelingen. De werkgevers van de New Yorkse haven hebben een ultimatum van de vak- Europese Unie zal moeten dienen, zal te vens een stimulans trachten te zijn om de overeenkomst van de Europese Defen siegemeenschap sneller te doen ratificeren en om het ontworpen statuut van Europa steun te verschaffen. Over dit statuut, ontworpen door een commissie ad hoc van de algemene vergadering van de Kolen- en Staalgemeenschap, wordt thans te Rome overleg gepleegd. Daarna zal het op 20 October op regeringsniveau te Den Haag behandeld worden. Bij de opening van het congres, zal de Nederlandse minister van Binnenlandse Zaken, prof. dr L. J. M. Beel, waarschijn lijk een begroetingsrede uitspreken. Vol gens het voorlopige programma zullen na dien de ere-voorzitter van het congres, de Haagse burgemeester mr F. M. A. Schok king en de voorzitter van de Nederlandse Raad van de Europese Beweging, prof. mr L. G. A. Schlichting, het woord voe ren. Voorts verwacht men ais sprekers die dag de Belgische politicus Paul Henri Spaak, de Franse politicus Robert Schu- man, de Duitse politiecus M. Heinrich von Brentano en Richard Coudehove Calergi. Op 10 October zal de Europese jeugd in dc Haagse Houtrusthallen een demon stratieve bijeenkomst houden om het be lang van liet congres te onderstrepen. Ruim 3000 deelnemers uit Nederland en 1500 uit Italië, Frankrijk, België, West- Duitsland, Luxemburg en de Saar zullen vergaderen en aan de Nederlandse minis ter van Buitenlandse Zaken, de heer J. W. Beyen en aan de diplomatieke vertegen verenigingen van havenarbeiders, die kor telings uit het grote vakverbond A.F.L. is gestoten, van de hand gewezen. Achter de actie tegen de werkgevers speelt zich nog een onderlinge strijd tussen de arbeiders I woordigers te Den Haag van Frankrijk, zelf af. Deze gaat tussen de uit de A.F.L. Duitsland, Italië, België en Luxemburg gestoten vakvereniging, die weigerde ze- petities aanbieden, kere als misdadig bestempelde elementen uit haar gelederen te verwijdei'en, en de i Toespraken, een concert van het Pro door de A.F.L. nieuw opgerichte vakver- menade-orkest en n voorstelling van het eniging van havenarbeiders. Deze laatste Scapino-ballet zullen de bijeenkomsten in heeft thans aangekondigd, dat zij van plan I de Houtrusthallen opluisteren. In de is bij referendum onder de havenarbeiders 'avonduren word, een fakkeloptocht naar te doen uitmaken, welke van de twee vak- het Binnenhof gehouden, waar de jeugd verenigingen hen werkelijk vertegenwoor- j cil worden toegesproken door Paul Henri rijgt I Spaak en prof. mr L. G. A. Schlichting.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 1