Christchurch-race Aanloop naar Londen verliep vlot Sight-seeing in een wereldstad K. L. M. kan winnen al is zij vele uren achter maar jpnemmg nooazaKt Nederland heeft groot tekort aan „rheumabedden" merkwaardig boek over asthma-genezing Ondanks het afscheid stemming uitstekend Cijfers vertellen de handicap Het faillissement van Avifauna Kindje door vrachtauto gedood De man die wachtte „Sovjet-Unie nog niet in staat tot bomaanval op V. S." Omgeving van Clairvaux verlost van angst Officiële handicap bekend gemaakt Vijf auto's werden meegesleurd Lezingen in winkel na sluitingstijd DONDERDAG 8 OCTOBER 1953 Aangeboden accoord teruggetrokken CHRISTCHURCH-RACE BURGEMEESTER BEDIEN DE EEN BULLDOZER Nieuwe industrieterreinen in Almelo Voor de televisie Minister Wilson verklaart: PROF. DR. J.H. KERNKAMP PRINS TERUG IN ONS LAND Naar wij van de curatoren vernemen, heeft de advocaat van de familie v. d. Brink het destijds aan de crediteuren van het Vogelpark „Avifauna" te Alphen aan den Rijn aangeboden accoord terugge trokken. Zoals bekend, werd met dit accoord ge streefd naar opheffing van het faillisse ment. De behandeling van dit accoord moest in de verificatie-vergadering van 18 September 1.1. worden verdaagd, daar het niet tijdig genoeg ter griffie kon wor den gedeponeerd. De vergadering van crediteuren, welke dientengevolge op 9 October a.s. was vastgesteld, gaat nu niet door. De curatoren zullen thans binnen korte tijd overgaan tot een eerste uitke ring aan de crediteuren. LONDEN BAGDAD XARACHI (Van onze correspondent) Te Weert is Woensdagmiddag het ander- halfjarige dochtertje van de heer G. K. door een vrachtauto overreden en gedood. Het ongeluk gebeurde onder dè spoorbrug over de Zuidwillemsvaart. Aan de ene zijde van de weg schuilde daar een man voor de regen, aan de andere kant een 14-jarig meisje, dat de kleine peuter ach terop de fiets had. Op een gegeven ogen blik naderde zowel uit de richting van Sluis 16 als van de kant van Budel een vrachtauto. Waarschijnlijk doordat de schuilenden de ruimte op de rijweg enigs zins versmalden, zijn deze twee auto's met elkaar in aanrijding gekomen met het ge volg, dat de wagen uit Budel opzij schoot en daarbij de fiets met het kind mee sleurde. De kleine werd tegen de grond geslingerd en kwam onder de wielen te recht. Het was op slag dood. 1ARWIN DJAKARTA DE ROUTE VAN DE K L M. IN DE BRISBANE De burgemeester van Almelo, mr J. M. Ravesloot, heeft gisteren het sein gegeven voor de uitvoering der tweede phase van de aanleg van industrieterreinen in zijn gemeente. De burgemeester schoof met een bulldozer de eerste vierkante meters grond weg op deze terreinen. In een toespraak betoogde hij, dat de verbetering van het kanalenstelsel veel heeft bijgedragen tot de ontsluiting van Noord-Oost-Overijssel en perspectieven opent voor de nieuwe industrieterreinen. Mr Ravesloot sprak voorts de wens uit, dat het provinciale bestuur spoedig zal overgaan tot het verbeteren van het kanaal AlmeloNordhorn. De totale kosten van de aanleg van de Almelose industrieterreinen komen op on geveer 2.500.000. Verwacht wordt, dat in de toekomst ca 4000 personen werk zullen vinden in de nieuwe bedrijven op deze terreinen. CHRISTCHURCI CARTOI voor de vliegtocht, die om precies half vijf Engelse tijd zal aanvangen. LONDEN, Woensdagavond. Mr Donald Stiess kwam uit Zwitserland en is Amerikaan. Bovendien is hij een topfiguur bij de Douglas-vliegtuigfabrieken en vanavond was hij in de lounge van Kensington Palace Hotel in Don- den eigenlijk de man, die zat te wachten op de pech van een ander. Want mr Stiess wilde zó graag de Christchurch-race meemaken, dat hij als een soort „plaatsver vangende passagier" heeft geboekt voor het K.L.M.-vliegtuig. Alle formaliteiten zijn door hem ver vuld. Alle gezondheidsprikken heeft hij doorstaan. En nu alleen nog maar wachtenop een reiziger of reizigster, die op het laatste moment uitvalt. We hebben eens rond gekeken daar in die lounge van Kensington Palace Hotel, maar we geven mr Stiess niet veel kans. Hollands welvaren was te lezen op alle ge zichten. Onze verslaggever in Londen zal nu intussen viel hebben vernomen, dat dè heer Stiess, zoals we van nacht vernamen, toch niet tever geefs heeft gewacht en tegen aller verwachting in de reis naar Kieuw-Zeeland inderdaad zal meemaken. Een der emigranten, de lieer Arie Hartevéld, heeft namelijk wat scherp gereageerd op de pokkeninjectie~ en hoewel hij slechts -48 uur in bed moet blijven op advies van de dokter, is het hem niet mogelijk mee naar Christchurch ie vliegen, zodat Donald Stiess in zijn plaats mag meevliegen. Gisterenavond is nog een vraagge sprek met de bemanning van de K.L.M.- Liftmaster door de B.B.C. over de te levisie uitgezonden, waarbij de gezag voerder Kooper aan verschillende leden der bemanning een en ander over de aanstaande reis vertelde. Tevoren had op „London Airport" een persconferentie plaats gehad, voorname lijk voor de buitenlandse pers, waarbij gelegenheid was de gezagvoerder vra gen te stellen. „Ik geloof niet, dat de Sovjet-Unie thans in staat is met kans op succes een wereldoorlog te voeren", verklaarde de Amerikaanse minister van defensie, Charles Wilson, Dinsdag op een pers conferentie te Washington. Hij vervolgde: „Ik schat, dat het nog drie jaar zal duren, voordat de Russen in staat zullen zijn waterstofbommen op de Verenigde Staten te doen uitwerpen. Ik geloof niet, dat de Sovjet-Unie reeds over een waterstofbom beschikt, die uit een vliegtuig boven de Verenigde Staten zou kunnen worden afgeworpen. Het is ook de vraag of zij vliegtuigen bezit, die in staat zijn met waterstofbommen naar de Verenigde Staten te vliegen, deze af te werpen en dan terug te keren naar hun bases", aldus Wilson. Na een uitgebreid onderzoek in het ge vangenis-complex te Clairvaux (Frankrijk) heefi men tenslotte zes gevaarlijke mis dadigers, die sinds twee dagen werden vermist, teruggevonden in de borstel makerij van de gevangenis. Onder de zes mannen bevonden zich vier moordenaars. De hele streek was gealarmeerd. Kindéren werden binnengehouden en de mensen hielden hun huizen gesloten. Daar is thans tot aller opluchting een einde aan- ge komen. Bij K B. van 1 October 1953 is benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de rijksuni versiteit te Utrecht, om onderwijs te ge ven in de economische en sociale geschie denis, dr J. H. Kernkamp, thans hoog leraar aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam. sociale verzekeringsorganen, aldus dr De Blecourt, zich hier evenwel hoeden voor misplaatste zuinigheid en terughoudend heid- Groningen is thans de tweede universiteit in den lande, die de rheuma- tologie in haar leerplan zag toegevoegd. Leiden ging reeds voor. Tengevolge van een grondverschui ving bij Nordstrand, een voorstad van Oslo, zijn een bus vol passagiers en vijl andere auto's meegesleurd. Minstens vier personen zijn hierbij om het leven gekomen en een nog onbekend aantal werd bedolven onder een laag aarde en stenen. De weg en de spoorlijn tussen de Noor se hoofdstad en de Zweedse grens werden over een lengte van 200 meter vernield. Ambulances, militairen en politie hebben zich in allerijl naar de plaats van het on geluk begeven. Naar verluidt zijn de meeste slachtoffers te betreuren onder de inzittenden van de autobus, die op weg waren naar hun werk te Oslo. Behalve de autobus, drie vrachtauto's en twee personenauto's, werd ook een klein huis van twee verdiepingen enige meters meegesleurd. De bewoonster liep lichte verwondingen op. Het Amsterdamse gerechtshof heeft gis teren de heer C. L., directeur van een Utrechtse boekhandel, wegens overtreding van de winkelsluitingswet de principiële boete van een gulden of een dag opgelegd. Tegen de heer L. was veertien dagen ge leden drie gulden of een dag hechtenis geëist. In eerste instantie was hij door de economische politierechter te Utrecht ont slagen van rechtsvervolging op de over weging, dat hij reeds twintig jaar lezingen na sluitingstijd in zijn winkel organiseert en daarbij ook autoriteiten pleegt te ont vangen. De politierechter was derhalve van mening, dat dn heer L. er zich niet bewust van is geweest strafbare feiten te hebben gepleegd. Het hof is thans een andere mening toe gedaan en heeft verdachte de boete opge legd, omdat de heer L. „zich heeft kunnen realiseren, dat hij mogelijk bekeurd zou worden" Gisteren arriveerde minister-president De Gasperi van Italië in ons land. De Gasperi, die vergezeld ivas van zijn echtgenote en enige leden van het Itali aans parlement, zal hier het congres ■van de Europese Beweging bijwonen. Ter begroeting ivas Paul Henri Spaak op Schiphol aanwezig. 105533 K.L.M.-Liftma6ter 31826 Gistermiddag is Z. K. H. Prins Bern- hard op paleis Soestdijk teruggekeerd. Na een voorspoedige reis was hij een half uur eerder dan werd verwacht op het vlieg veld Soesterberg geland. H- M. de Ko ningin was naar het vliegveld gekomen om haar echtgenoot te verwelkomen. .Hastings' .Viscount' 62000

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 3