Oostenrijk ratificeert schulden overeenkomst V.N.-handvest 8 F.I.F.A.-CIRCUS ONTBONDEN snel buiten aom LONDEN Herdenkingsbijeen komst in Ridderzaal Europese cracks scheidden als goede vrienden PAGINA 7 VRIJDAG 23 OCTOBER 1953 GEEN PERSOONLIJKE ONGELUKKEN OP „LEKHAVEN" HIPPISCHE SPORTBOND Prins Bernhard ere-voorzitter MAASTRICHT IN HET DONKER Materiaalfout oorzaak van kortsluiting? RIJKSSPIJKER IN KEUKENSTOEL Vonnis milder dan de eis SLAG VOOR VOGEL- DESKUNDIGE Vluchtelingenvraagstuk MEISJE TIJDENS SPEL GEDOOD !3kA middel, dat het taaie jSjS SsBqK. slijm oplost: voor HET NATUURLIJKE. SPIJSVERTEHENDE BRONWATER UIT DE BELGISCHE ARDENNEN »erejrfs hoestsiroop Bij de aanvaring tussen het Nederlandse vrachtschip „Lekhaven" en het Duitse vrachtschip „Max Bornhofen" hebben zich aan boord van het Nederlandse schip geen persoonlijke ongevallen voorgedaan, zo vernemen wij nader. De „Lekhaven" zal in Santos worden gerepareerd. In een onder Voorzitterschap van Utrechts burgemeester gehouden ge combineerde vergadering van de col leges van B. en W. van Utrecht en Zuilen met de burgemeester en se cretarissen van de andere bij de grenswijziging betrokken naburige ge meenten. ziin verschillende problemen, die met dè nieuwe toestand ten nauw ste verband houden, in grote lijnen besproken Bjj alle partijen bleek in Advertentie Z. K. H. de Prins der Nederlanden, die steeds een gróte interesse heeft voor de Nederlandse paardensport, waarvan zijn deelneming aan en aanwezigheid bij ver schillende concoursen hippique getuigen, heeft opnieuw zijn warme belangstelling voor het hippisch gebeuren in ons land getoond, door zich bereid te verklaren het ere-voorzitterschap van de Stichting Ne- derlandsche Hippische Sportbond te aan vaarden. Advertentie De oorzaak van de kortsluiting tenge volge waarvan in het automatische scha kelstation van het gemeentelijk electrisch bedrijf te Maastricht in de nacht van Maandag op Dinsdag j.l. brand uitbrak, is vermoedelijk te wijten aan een materiaal- fout. Tijdens het onderzoek werden n.l. een isolator en een meettransformator defect aangetroffen. De schade wordt ge- 1 raamd op ongeveer honderdduizend gul den. Het schakelstation is pas op 15 Juli van het vorige jaar in bedrijf gesteld. werden overspeeld door de schitterendste voorhoede die ik ooit in actie heb gezien. Wat de strafschop aangaat was de beslis sing van de scheidsrechter juist. Charles Buchan in de „News Chronicle Engeland zal nooit meer op zo'n fortuin lijke wijze aan een nederlaag ontsnappen... Ik ben er zeker van dat geen overtreding werd begaan die met een penalty behoor de te worden gestraft. Clifford Webb in de „Daily Herald": De Engelsen waren de minderen op het stuk van vaart en strategie, en maakten vaak een tweederangs indruk. Zwoegend en zonder gratie behaalden zij een draw die ze niet verdienden. Wat de penalty betreft heb ik veel ergere dingen gezien waarop de scheidsrechters geen acht sloegen. Eric Butler in de „Daily Worker": De ploeg van de „Rest van de Wereld" had vaart genoeg om de Engelsen te vlug af te zijn, en ideeën genoeg om hen in de war te brengen. De penalty leek fortuinlijk voor de Engelsen. (Van onze correspondent) De krijgsraad te Velde-Oost heeft gis terenmiddag uitspraak gedaan in de zaak tegen de 37-jarige kapitein W. J. v. d. IJ. uit Ede, wie ten laste was gelegd, dat hij een rijksspijker in de kapotte keukenstoel van zijn vrouw had laten slaan en van oud sloophout een privé-laddertje had laten maken. De auditeur-militair had drie maanden onvoorwaardelijk en ontslag uit de mili taire dienst geëist. Het vonnis luidde gisteren: 100 boete "n 1 maand voorwaardelijk. (Van onze correspondent) De bekende internationale vogeldeskun- dige J. H. Noordzij, die in zijn woning in Alphen aan den Rijn een van de woonver trekken had ingericht voor het houden en kweJten van zeldzame vogels, kwam giste ren tot de onaangename ontdekking, dat niet minder dan 26 van zijn zeldzaamste exemplaren aan kolendamp zijn gestorven. Het gezin van de familie Noordzij heeft van de giftige gassen gelukkig geen nadeel ondervonden. Minister Luns heeft gisteren op een bijeenkomst in de Ridderzaal, door de Vereniging voor Internationale Rechts orde georganiseerd ter gelegenheid van de achtste verjaardag van de inwerking treding van het Handvest der Verenigde Naties betoogd, dat op grond van de ervaringen, dit handvest herzieningen behoeft. Bezwaren, die reeds in 1945 wer den gevoeld, doch toen niet konden wor den overwonnen, tellen thans nog. Zo is de ongelijke machtsverdeling onder de leden der organisatie veien een doorn in het oog. Ongeacht de onzekerheden en moeilijk heden, die zich in de komende twee jaar kunnen voordoen, achtte minister Luns de kans, dat in 1955 het voorstel tot een herzieningsconferentie zal worden aan genomen, gunstig. De bewindsman vond het volkomen natuurlijk, dat zo'n initia tief van Nederland uit gaat. Opbouwen de werkzaamheden in deze zin liggen van nature op de weg van de kleinere leden. Dr J. P. Bannier, hoofd van het Neder landse bureau voor technische bijstand, zeide, dat de resultaten van de hulp, die door middel van de economische en so ciale organisaties van de Ver. Naties aan minder ontwikkelde gebieden wordt ver leend, naar het voorlopige oordeel van de betrokkenen, bevredigend zijn. „Wij hebben echter meer tijd, meer ge duld en meer geld nodig", aldus dr Ban nier. „Dat de hulp nodig is zal niemand zich ontveinzen, die zich realiseert, dat nog zestig percent van de wereldbevol king ondervoed moet worden geacht, te gen veertig percent vóór de tweede we reldoorlog. Omtrent financieringsmogelijkheden zei dr Bannier o.m., dat overwogen wordt een speciaal fonds in V.N.-verband op te richten, dat ongeveer als de Amerikaan se hulpverlening na de oorlog zou kun nen werken. President Eisenhower zou dit fonds gevormd willen zien uit bespa ringen, die men, op onderling overleg, in de toekomst op bewapeningen zou kun nen doen. Voorts is nog een plan in studie om te komen tot een internationale financie ringsmaatschappij in V.N.-verband, die met leningen of het nemen van aandelen hulp zou kunnen geven aan productie van particuliere ondernemingen in minder ontwikkelde landen, zfonder garanties van de regeringen dier landen te vergen. Het realiseren van een dez'er of beide plannen staat nog geenszins vast. Als derde spreker trad op dr C. L. Pa- tijn, chef van de directie internationale organisaties van het ministerie van Bui tenlandse Zaken, die het vluchtelingen vraagstuk behandelde. De vele millioe- nen vluchtelingen, die in eigen land zijn gebleven, bijvoorbeeld in Duitsland, Ko rea, India en Pakistan, vinden langzamer hand weer arbeid, brood en behuizing. Zeer knellend is echter nog steeds het vraagstuk rond de ongeveer twee mil- lioen vluchtelingen, die niet naar eigen land kunnen terugkeren, statenloos z(jn LONDEN, Donderdag. gewonnen, omdat zij in tien minuten of in r is in de loon van een kwartier met dit spel een voorsprong Om half negen hedenochtend is te Zwolle een 7-jarig meisje S. V. onder een truck met oplegger geraakt en op- slaag gedood. Het meisje was met een vriendinnetje aan het knikkeren toen het ongeval geschiedde. Advertentie d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.45 Cabaret. 21.15 en 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Verz. progr. 23.00 Nws. 23.05—24.00 Verz. progr. 434 M. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Verz. progr. .14.05 Grma. 14.30 Zang. 15.30 Verz. progr. 16.30 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muz. 18.45 Accor- deonspel. 19.15 en 19.25 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gram. 20.30 Chansons. 21.00 Hoorsp. 21.30 Muz. kruiswoordraadsels. 22.00 Nws. 22.15 Lichte muz. 22.55 Nws. 23.00 Dansmuz. 23.55 Nws. BBC European Service. Uitz. voor Nederland. /o 17.15 Engelse les voor beginnelingen vVn P4' 49 en 42 M.) 22.00—22.30 Nws. Spiegel an de Week. Sportjourn. (Op 224 49 M.) Advertentie 4 Maak Uzelf niet wijs, dat 1 kortademigheid „nu eenmaal J bij Uw gestel hoort". jl lx, Nee"1 het snelwerkende, /41! 15 et, 16 trommel, 18 po, 21 opa, 22 kom, 26 eerst, 28 ri, 30 reden, 31 red, 32 ns, 33 la, 34 mode, 36 tot 37 sap, 40 mo. te zetten. Als i' maar zo goed wilt zijn, zuchtte de eerste minister. In het kort dan dit, vervolgde de vreemdeling Mijn twee compagnons en ik hebben het 'leven van de bevolking van Londen in onze handen. Wij kunnen^ al naar ons goeddunken, er een honderdtal doden, honderdduizend of de gehele stad. De losprijs is tien millioen pond sterling. Zijt u als Eerste Minister bereid om te betalen? Mag ik u vragen, stel dat ik bereid zou zijn om te betalen, hoe u zich voor stelt zulk een geweldige som te aan vaarden? vroeg de Eerste Minister sar castisch. Een transactie ten bedrage van tien millioen pond kan moeilijk helemaal geheim worden gehouden- De vreemdeling maakte een minachtend gebaar. De bijzonderheden van de betaling zijn gemakkelijk te schikken, antwoordde hij. Waar ik een antwoord op vraag is dit: wilt u betalen? De hulpbronnen en de gelden van het land mijnheer zijn niet mijn persoon lijk eigendom, waarover ik beschikken kan, repliceerde mr Pontif. De macht bezit u, was het antwoord. Bovendien, ging mr Pontif voort, ik weet niet of gij en uw vrienden wel over die verschrikkelijke macht beschikt, waar van u spreekt, een macht ten aanzien waar van ik, ronduit, gezegd, mij zeer sceptisch gevoel. De vreemdeling liet wederom zijn witte tanden zien. Mr Pontif voelde een inwendige huive-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 7