Vakgroep Veehouders L.T.B. Openingsrede M. P. v. d. W eyden 100.000 Slechthorenden zonder overheidshulp DE LOSPRIJS ROTTERDAMSE GRAANMARKT Pijn, »eem"AKKERTJE LONDEN Weer een Amerikaanse gezante Kalksteen brengt geen verandering in vormgeving" Wilt Gij ONDERWIJZER worden? HILVERSUM (Bekende schriftelijke cursus) PAGINA 11 ZATERDAG 24 OCTOBER 1953 Verse melk en standaardisatie-melk Monopolieheffingen De melkprijs Protest tegen Poolse Kerkvervolging H. Vader vraagt om gebed Militairen voor de filmcamera's Druk der exportlanden A.R.K.O.-congres Eiwit uit afvalwater Nieuwe wegen in de aardappel- meelindustrie GEHUURDE BROMFIETSEN VERKOCHT Jongeman stal drie mille van zijn baas Zandst eencommissie over ontslag prof IVenchelach Gesubsidieerde consultatiebureaux oplossing voor 85 pet. der betrokkenen te Utrecht V oorstellen NATTE HUWELIJKSREIS Auto dook over boot in het water „GIJSBRECHT" VOOR TELEVISIE Op 5 Januari a.s. Houdbaarheid kalksteen onderschat Vrachtauto botste tegen „Dikke Boom" Chauffeur gewond, moeder gedood BOERDERIJ ALS KERK Hei besie bed ooit gemaakt! GELADEN SCHIP BRAK In haven van Bruinisse B. M. R. S. TELEVISIE door welke oorzaak ook voor Door FLETCHER Geautoriseerde vertaling i -r dat do craarmnizen od redelijk niveau Hedenmorgen vergaderde de vakgroep Veehouders van de L. T. B. m Haarlem, onder leiding van de heer mr P. v. d. Weyden. Nadat de voor- sitter had geconstateerd, dat het afgelopen jaar reden geeft tot tevredenheid, vervolgt hij zijn openingsrede: De rampzalige toestand, waarin he Ierland na de oorlog verkeerde isi oor k geweest dat de wetenschap ein h- i hting in de landbouw een grote v hEmhnougseiastTenbben de ^enschapsmen- ducül tUkotn op de mallet, gebracht. Intensiveren en lagere kostprijs was en isnnshet wachtwoord van de regering. Want alleen door datgene, dat we zelf hebben n.l. door onze grond en ons vee zo nuttig mogelijk te gebruiken, kunnen we als volkshuishouding geld verdienen zonder dat er belangrijke uitgaven van invoer tegenover staan. Deze politiek heeft voor ons land belangwekkende resulta- ten gehad, zodat wat de ontwikkeling van onze handels- en betalingsbalans betreft, na de oorlog, waarin de land- en tuinbouw zo'n reusachtig aandeel nam, sprake is van een „Le miracle hollandais", zoals men in Frankrijk zegt. Op de bedrijven waar het nuttig gebruik van grond en vee tot de hoogste top werd opgevoerd werd de koe op diëet gesteld. Dat heeft voederbesparingen gegeven en het heeft tot hogere productie geleid. Hoezeer het ook van belang is, ae im port van krachtvoer, welke bij een op gevoerde veeteeltproductie rfe J^®d van 900.000 t/m 600.000 ton, verlagen, onze wetenschapsmensen en on:ze^boeren moeten scherp toezien da*J* ^jel-tnn hit pende veranderingen welke Ibielrvan het tjpvoltz ziin niet de gezondheid en net pro- ductievermogen van het vee ondermijnci wordt op langere duur gezien. Verbazingwekkend blijft het waar in alle toonaarden wordt aangedrongen op betere kwaliteitsproducten dat nog altijd de Nederlandse consument de standaardi satie-melk met 2.5% vet moet blijven ge bruiken, aan welke kwaliteit ook nog het een en ander mankeert tegenover volle verse melk. Toen de Deense landbouw-attache. ar Ir De Waal, hier onlangs in Nederland was, zeide deze woordelijk, dat hu ae op merking niet achterwege wilde laten, aat naar zijn ervaring de kwaliteit en ae smaak van de Deense melk aanzienlijk beter zijn dan in Nederland. Minst genomen zou toch eens een proei genomen moeten worden, ook volle verse melk tegen de veel hogere prijs beschik baar te stellen om eens te zien of de con sument hieraan toch niet de voorkeur geeft boven de huidige standaardisatie- melk. Daarnaast moeten wij blijven consta teren als men eisen van hygiëne stelt dat leidingwater nog op talloze veehou derijbedrijven ontbreekt en dat het daar een slag in de lucht blijft, zuivere en hygiënische behandeling te eisen met ver ontreinigd slootwater. Na de liquidering van het Korea-con flict is er enige beduchtheid onder de boeren of de graancrisis in de wereld weer tot een algemene landbouwcrisis zal leiden in de geest als in de jaren dertig Ook nu weer is er in Amerika en Ca nada een reusachtige graanvoorraad of overschot. In verband met de dolla™°d gaat men er nu toe over graan te ex porteren tegen betaling van de munt van het importerende land. De opslagplaatsen der Regering zijn vol met nog 125 opgelegde vrachtsche pen en men vraagt zich daarom met zorg af of de Regering de komende oogst zal kunnen bergen. Het tarweareaal zal met 600.000 ha. worden ingekrompen, maar dat heeft weer verschuivingen tot gevolg naar ^Doofdlwlies moet men zich niet la ten leiden tot nodeloze ongerustheid. Anest is altijd al een slechte raad gever, maar het gaat natuurlijk ook te ver als men zou willen stellen: men kan ons als boeren wel blij maken, maar met bang. Met zekerheid valt op het terrein van de economie en de prijsontwikkeling nu eenmaal niets te voorspellen, vandaar het alom bekende gezegde, dat als men alles van te voren wist dat het dan geen kunst was om rijk te worden. Het is nog maar een goed jaar geleden, dat vanwege het Ministerie van Land bouw en daar door waarschijnlijk ook aangestoken de Stichting voor de Land bouw de stelling naar voren werd ge bracht. dat spoedig een onvoldoend aan bod van voedergranen viel te verwach ten. De indruk uit besprekingen tussen de Minister van Landbouw en de Stichting voor de Landbouw is, dat de Regering bereid is bij een verdere daling der we reldmarktprijzen, de prijzen der voer- granen in het eigen land op een zeker niveau te handhaven middels monopolie heffingen. Niet dus de boer helpen door toeslagen per ha., waardoor deze onder een bedelaarsdeken zou komen te liggen waarin meestal gaten in voorkomen en andere minder prettige elementen. Kortweg zijn de argumenten de vol gende: 1. Na de oorlog heeft de boer ten be hoeve van de consument met lageie prijzen dan de wereldmarkt genoegen moeten nemen; dit bedraagt gemiddeld 150 millioen gulden per jaar 2 Het betalen van redelijke prijzen door de Nederlandse bevolking is in het algemeen belang te achten. 3 Geen mens is er mede gebaat dat boeren en arbeiders in armoede verval len en de Nederlandse kostprijzen zijn uitgesproken laag, gezien de kostprij zen in andere W.-Europese landen. 4. De boer in Nederland vraagt nu het omgekeerde van wat na de oorlog steeds heeft plaats gehad, n.l. afroming van de prijzen, welke gemaakt konden worden. Thans vraagt hij ondersteuning van die prijs tot redelijk niveau; zodra dit no dig zou blijken. Gelukkig blijkt in tussen al de bereidheid om hiertoe te geraken, gezien de mededeling van de Minister van Landbouw van enige dagen geleden, dat monopolie-heffingen zullen worden geheven, als de invoerprijs van: de haver daalt beneden 19.50; de rogge daalt beneden 20.de gerst daalt be neden 21.alles per 100 kg. Het enthousiasme van de Minister schijnt wat bekoeld te zijn als het gaat om de bestaanszekerheid. Van de prijsgaranties is niet zo heel veel meer overgebleven en ieder kan begrijpen wat dit kan gaan beduiden in verband met de voedergranen en graan prijzen. De veehouderij is het er mede eens dat de graanprijzen op redelijk niveau blijven, maar vraagt uiteraard restitutie van de hogere kosten. Maar het principiële recht op restitu tie der monopolieheffingen op granen bij export der eindproducten houdt nog niet in dat wanneer de daling der prij zen op de wereldmarkt niet van al te ernstige aard wordt dan per product van uitvoer moet worden aangewend. Op ietwat langere termijn gezien be hoeft men, dunkt mij, niet pessimistisch te zijn, omdat we wat ons kostenpeil be treft op de wereldmarkt goed mee kun nen deze zelfs zeer laag zijn. Wij zijn er echter niet tegen opgewassen als men overschotten tegen 1/3 of 1/4 van de kostprijs (om er vanaf te zijn) op de wereldmarkt brengt. De invoer tegen deze prijzen moet worden afgewend en opgevijzeld naar ons eigen kosLenpen. De Nederlandse boer werkt in het kader van het Nederlandse kosten- en loon peil. Daarmede zal men rekening moe ten houden De lonen gaan weer 5 omhoog; de pachten moeten noodwendig verhoogd worden daar waar geen verhoging nog plaats had. Dat alles werkt voorzover wij er verstand van hebben, (maar mis schien zien we het mis) niet kostprijs verlagend. Wij zien met ons boerenver stand een kostprijsverhoging optreden van ongeveer 8 a 10 als deze maat regelen hebben doorgewerkt. O weet dat we deze vergadering op wat vroeger tijdstip hebben gehouden, om te voorkomen, dat de kogel al door de kerk zou zijn inzake de melkprijs vóór onze vergadering. Wat er uit de bus zal komen weten we nog niet. De Minister heeft in de Memorie van loe- lichting op de landbouwbegroting ge steld. niet op de melkprijs van het vol gend jaar vooruit te kunnen lopen, om dat hierover nog onderhandelingen met de Stichting voor de Landbouw gaande waren. De berekeningen van het L.E.I. geven naar verluidt ongeveer dezelfde uitkomst als het vorig jaar, als de loonsverhoging hierin is verwerkt. De melkprijs is uiteraard mede afhan kelijk van de afzetmogelijkheden en de prijzen van de producten als kaas, boter, melkpoeder, condens, enz, Het spreekt vanzelf dat wij ons ook bezig houden met de vraag hoe de zuivelafzet zich in de naaste toekomst zal ontwikkelen. De koelhuisvoorraden van boter hgey" volgens de C.B.S.-opgaven aanzienlijk boven die van het vorig jaar, de laatste vijf weken in. Augustus en September ^D^melkpoederproductie lijkt blijkbaar aanzienlijk boven de wereldvraag Het in- en verkoopbureau voor £uivel met vaste innameprijzen heeft tot heden de bodem in de markt goed kunnen houden en een dalende productie is thans weer te wachten. Toch is ook in dit verband de vraag gewettigd of althans in de zomer het vetgehalte van de melk niet verhoogd zou kunnen worden. Dit zou de boter- productie althans in de zomer kunnen verminderen. De hoogeerw. heer ir H. Bemelmans, deken van Heerlen, heeft het volgende telegram gezonden aan de Poolse gezant te 's Gravenhage: „Namens de katholieken van het dekenaat Heerlen, moge ik U, en in U Uwe Regering, deelgenoot maken von onze grote droefenis om de vervolging, waaraan de Kerk in Polen in haar Kar dinaal en haar andere ledematen bloot staat. Wij vragen in naam van de ge rechtigheid en waarheid, dat aan de Kerk in Uw land de vrijheid wordt geschon ken, om haar taak te vervullen een taak welke voor het welzijn van elk beschaafd land juist zo zegenrijk is." Het Nationaal Apostolaat van het On bevlekt Hart van Maria van de Carme- litessen in Den Bosch, heeft van de H. Vader het volgende antwoord ontvangen op zijn protest tegen de arrestatie van Kardinaal Vyszinski. „Getroost door de woorden waarmede de Slotzusters Carmelitessen ook namens het Nationaal Apostolaat van het Onbe vlekt Hart van Maria hebben geprotes teerd tegen het onrecht, Kardinaal Vys zinski aangedaan, vraagt de verheven Hogepriester gebeden voor hen, die ver volging lijden en geeft Hij liefdevol zijn Zegen". Geringe binnenlandse vraag gevoegd bij flauwe markten in Argentinië en Irak de den de prijzen deze week verder dalen. Mais bleef tegenover andere soorten te duur, alhoewel ook dit geliefde artikel een veer moest laten. De consumptie kocht meer gerst, doch zulks kon niet verhinde ren, dat dit artikel zowel in spoedige po sities ais op aflading lager in de markt kwam. Ook haver en rogge waren van Argentinië vrijwel dagelijks lager te koop. hetgeen de kooplust natuurlijk met be vorderde. Irak is met zijn gerst nu bijna onder het prijspeil van voor het Korea- avontuur gekomen, aldus meldt ons A. Bosman, graanmakelaar. Noord-Amerika bleef betrekkelijk prijs houdend, zodat de maïszaken met dit land deze week niet van betekenis waren. Zoals bekend hebben de Verenigde Staten een enorme binnenlandse consumptie, zodat daar te lande weinig belang aan druk van andere exportlanden van mais wordt ge- hecht. Intussen zijn de importprijzen van plata- gerst en platarogge, welke artikelen kwa litatief vergelijkbaar zijn met onze inland se gerst en rogge beneden het door de re gering noodzakelijk geachte prijspeil ge komen, zodat de handel vreest spoedig met invoerverhogingen rekening te moe ten houden, hetgeen geen prettig vooruit- zicht is. Koeken bleven door het aanhoudende zachte weer weinig gevraagd, terwijl bo- vendien, zoals reeds eerder bericht, de exportlanden met lagere offertes aan de markt zijn gekomen. Inlandse granen bleven zeer kalm ge stemd en alhoewel er enige exportzaken in rogge en haver naar België zijn ge daan vermocht dit niet het prijspeil gun stig te beïnvloeden. De binnenlandse vraag was niet van dien aard, dat hier door de prijzen zich konden houden en rogge wordt dan ook onder het door de regering nodig geachte minimum afge daan. Te Veendam zoekt een staf van che mici in een laboratorium, dat voor dit doel gebouwd en ingericht werd, naar nieuwe toepassingsmogelijkheden van aardappelmeel en naar nieuwe produc tiemethoden. Men is er daarbij reeds in geslaagd, uit het afvalwater van de aardappelmeelfabrieken hoogwaardig ei wit te winnen. Tot nu toe verdween per jaar voor een kapitaal aan eiwit uit de vervuilde veenkoloniale kanalen bij Delfzijl in zee. Het afvalproduct, dat doorgaans ver dwijnt in de veenkoloniale kanalen, be vat ongeveer 1 procent eiwit. Op een jaarproductie van 200.000 ton aardappel meel ging tot nutoe dus 2.000 ton eiwit verloren. Voederproeven, die reeds met dit eiwit zijn genomen, hebben aangetoond, dat het uitermate bruikbaar is, o.a. voor vee voeder. Het gewonnen eiwit is poeder- vormig en heeft een loodgrijze tot blauwachtige kleur. In grotere hoeveel heden wordt dit eiwit thans in de proef fabriek te Terapelkanaal gefabriceerd. In deze fabriek worden ook sago en glucose vervaardigd. Omtrent verdere .plannen kan men zich nog niet uitlaten, het staat echter wel vast, dat er nog meer verrassingen uit het laboratorium in Veendam zullen komen. (Van onze correspondent). Een 18-javige bediende van een tank station te Venlo, die ruim een week gele den met een gehuurde bromfiets en 3000 van zijn baas spoorloos verdween, is in Nijmegen met twee kameraden uit Amsterdam in de armen van de politie gelopen, toen hij trachtte de bromfiets aan de man te brengen. De jongeman had nl. geen geld meer, de 3000 had hij er in een week doorge draaid. Intussen bleek hij ook in Eindho ven een bromfiets te hebben gehuurd, die hij in Utrecht heeft verkocht. Op de vragen van het Tweede-Kamerlid Visch betreffende het verbod voor leden van de Nationale Reserve in uniform medewerking te verlenen aan filmopna men, heeft de minister van Oorlog thans geantwoord, dat hij het onwaardig acht dat een militair in uniform en gewapend optreedt uitsluitend met het doel daar- mee een geldelijke verdienste te krijgen. Het deelnemen van een militair aan een filmopname behoeft op zich zelf niet on waardig te zijn en er kunnen zich geval len voordoen, waarin de minister het van belang acht, dat militaire verrichtingen worden verfilmd. In dat geval zal echter de overheid het personeel en materieel ter beschikking stellen. Van een oel°e" lijke bezoldiging aan de deelnemers, d.e dan een hun opgedragen dienst verrich ten, zal geen sprake behoren te zijn. Het is niet juist, dat thans de vrijwil ligers van de Nationale Reserve toestem ming is verleend zonder uniform of uit rusting mede te werken aan de filmopna men. De minister meent, dat er met het minste bezwaar is, dat vrijwilligers in hun eigen tijd. dus wanneer zij met in werkelijke dienst zijn, medewerken aan een film, en wel zonder gebruik van uni form of uitrusting. De commandanten van de Nationale Reserve, die aan de filmopnamen hebben deelgenomen, zijn, aldus de minister niet ter verantwoording geroepen. Zoals m een persbericht is vermeld, zullen tegen betrokkenen geen maatregelen worden genomen, aangezien zij meenden te han delen volgens een gegeven toestemming. ZE WAS ZEER complimenteus, Hare Excellentie, toen ze haar postals der auszerordentliche und Beyoll machtigte Botschafter der Vereimgten Staaten von Amenka bei derJ^d^lz|" rischen Eidgenossenschaft aanvaardde en haar geloofsbrieven aan de bondspresi lent vin Zwitserland, Philipp Etter, aan- b°Nog kort geleden heette ze Miss Frances Elizabeth Willis, al bekleede ze een mm of meer diplomatieke post. Nu is naar titel „Excellentie" en moet ze met „Ma dam" of „Madame" worden aangesproken. .,Bern", zei ze tot de Zwitserse Pfesl" dent, „is een der begerenswaardigste diplomatieke posten, die men wensen kan". Ze' stak Bern en Zwitserland met een beminnelijke glimlach in de hoogte en noemde het land der meren en der ber gen „de spil van Europa Wilde ze een pleister op een wonde leg- g8Men weet het of men weet het mis schien niet, maar Zwitserland is met erg voor vrouwenkiesrecht geporteerd en in het algemeen speelt de vrouw er in het politieke leven geen rol. Amerikaanse opvattingen heeft men er ten deze niet. Vermoedelijk is het met Eisenhowers bedoeling geweest, de Zwitsers een-1 j te geven. Hij benoemde Frances Willis tot ambassadrice, omdat ze Zwitserland goed kent en ook in de rest van Europa geen vreemdelinge is. Ze studeerde te Brussel en was achter eenvolgens gedetacheerd te Stockholm, Brussel, Luxemburg, Londen, Madrid en Helsinki na in Chili de consulaire loop baan begonnen te zijn, welke spoedig in een diplomatieke overging. Te Stockholm was ze als drie en dertig jarige de eerste vrouw, die de Verenigde Staten als hoofd van een speciale missie vertegenwoordigde. Merkwaardig genoeg was Stockholm de hoofdstad, waar de eer ste vrouwelijke ambassadeur benoemd werd, de bekende mevrouw Kollontai. Deze Poolse van aristocratische afkomst vertegenwoordigde het communistische arbeidsparadijs in Zweden. Van Helsinki uit, waar Frances Willis legatieraad was, is Zwitserland over de voornaamste kwaliteiten van de Ameri kaanse ambassadrice ingelicht: tact en di plomatieke handigheid. Ze werd er als een geboren diplomate beschouwd. Frances Willis is doctor en spreekt ver schillende talen. Zij stelt zich voor, het Zwitserse neutraliteitsprincipe nauwkeu rig te bestuderen. Hare Excellentie is de zesde Amerikaanse vrouw, die tot gezante of ambassadrice benoemd is. Ze heeft haar tachtig-jarige moeder uit Californië, vanwaar ze afkomstig is, mee naar Zwitserland genomen. in een adres aan de Tweede Kamer fractie der K.V.P. heeft de Ned. Rath. Vereniging van Slechthorenden gevraagd bii de minister van Sociale Zaken stap- Dfn te ondernemen om tot een betere overheidshulp aan het reval.datie-werk voor doven en slechthorenden te komen. Terwijl de revalidatie-commissie in 1949 door de minister van Sociale Zaken ingesteld, ongeveer 800.000 n° 8 om tot oprichting van vier revalidatie centra als onderdelen van vier univ e teitsziekenhuizen te komen, heelt minister op de begroting voor 19o slechts 7000 uitgetrokken, te verdelen onder vier rijksuniversiteiten. Het par ticuliere initiatief is daarbij volkomen voorbijgegaan. Nederland telt op dit ogenblik ongeveer 100.000 slechthorenden, voor wier belangen optreden een katholieke en een neutrale vereniging. Maar de talrijke werkzaam heden die nodig zouden zijn om te ver hinderen, dat een groot deel dezer slecht- hniten het maatschappelijke horenden buiten 0^ Qmdat zjj leven w°rd®n g P gr0otste moeite daarin slechts met ae b handhaven, liggen nog z° talloze komen stil. Bovendien hebbenjaloze slechthorenden behoefte aan regelmatige, technische bijstand, welke va"weA_t„n voor velen te hoge financiële kosten slechts in organisatorisch verband kunnen worden gegeven. „Onze ervaring leert ons", zo ver klaarde de secretaris van de Katholieke Vereniging van slechthorenden, „dat 85 pet van alle slechthorenden afdoende zou kunnen worden geholpen door consul- tatiebureaux in de steden". Voor de overige, moeilijke gevallen, zou slechts Apr. kostbaar centrum in een universi teitsziekenhuis nodig zijn. Het voorstel is door de Kath Ver. van Slechthorenden en door de Stichting Con_ sultatiebureaux voor eerd. van slechthorenden aldus geformuleerd. 1 Daï debestaande initiaUeven op het gebied van revalidatie, met onÉÏ1 hun zelfstandigheid, zullen w nomei. In de provinciale coörd ,ul_ 2 dat provinciaal minimum- len worden gesteld aan lokale 1 dl» voorlichting, hulp en bemiddeling ver lenen in zake revalidatie en voorts, zij dar. voor de vereiste inrichting en zetting subsidie ontvangen; S. dat de provinciale instellingen voor revalidatie van minder validen zich lan de,ijk zullen aaneen sluiten in een lande lijke centrale voor die gevallen, welke nie' provinciaal kunnen worden opgelost; 4. dat minder draagkrachtige invaliden m'ddels ziekenfondsen, praeventiefonds, gemeentelijke en/of provinciale subsidies zullen worden geholpen in de kosten- bestiijding van hun prothesen en revali- datiebehandeling. Op Zaterdag 31 October a.s. zal de Alge mene Katholieke Officieren Vereniging haar jaarlijkse algemene vergadering hou den in de Dietsche Taveerne te Utrecht, ingeleid met een plechtige H. Mis in de Sacramentskapel in de Westerstraat. Od de agenda komen o.m. voor de jaar- redetvan de voorzitter, luitenant-generaal A. G. J. M. F. van der Kroon, verkiezing van een drietal hoofdbestuursleden, con tributieregeling, herziening van de statu ten der Vereniging en nog een aantal andere onderwerpen van huishoudelijke aaOm 16 00 uur begint een feestvergade- ring waarbij geestelijke, burgerlijke en militaire autoriteiten zijn uitgenodigd. Tijdens deze feestvergadering zal o.m. mgr dr B. J. Alfrink, aartsbisschop coad jutor van Utrecht, een toespraak houden. Ad verten u« Vraag da" z0 spoedig mogelijk een prospectus aan bij t Soestdljkerstraatweg 83 - Telefoon 5432 C:n-U meer dan 10 jaar heeft onze „Schriftelijke Kweekschool" ongeëvenaarde successen, leder jaar slagen tientallen cursisten v. h. Staatse*, v. Onderwijzer. 7 r „«ede opleidingen zijn ook: H.B.S., Staatsexamen Gymnasium en Mulo. om leraar te worden: Ned., Fr.. D. en Eng. M.O.. Wiskunde M.O. K' en K v Het echtpaar Stas uit de Amerikaanse staat Pennsylvania, dat op zijn huwelijks reis ook Nederland aan doet, heeft dezer dagen des avonds bij Den Oever aan het Westelijke einde van de Afsluitdijk een merkwaardig ongeval beleefd. De heer Stas bemerkte te laat, dat de brug te Den Oever was geopend voor de scheepvaart, waardoor liij met zijn auto in volle vaart onder de afsluit bomen doorschoot en over het juist pas serende mosselvaartuig van de firma Muller uit Bruinisse in het water terecht kwam. Op het vaartuig trof men onmiddellijk maatregelen om hulp aan de drenkelin gen te bieden en inderdaad gelukte het de beide inzittenden te redden. Voor de eerste maal in de historie der opvoeringen van Vondels „Gijsbrecht van Aemstel" in de Amsterdamse stadsschouw burg zal dit stuk over de televisie wor den uitgezonden. Van de uitvoeringen in Januari a.s., die ten tonele worden ge bracht door het Amsterdams toneelgezel schap „De Nederlandse Comedie" onder regie van Johan de Meester, zal die van 5 Januari voor het televisiescherm komen in het VPRO-programma onder televisie regie van Jack Dixon. Van de 26 gevallen, waarin ontheffing is "gevraagd van het verbod tegen ge bruik van het schadelijke zandsteen bu restauraties, is twaalf maal (o.a. nopens de restauratie van de St Laurenstoren te Rotterdam) een gunstig, zeven maal een gedeeltelijk gunstig en zeven maal een afwijzend advies uitgebracht. Alle aanvragen worden binnen twee maan den afgehandeld, beroep op de mfmster voorbehouden". Dit heeft de adviescommissie Zand steenbesluit 1951 medegedeeld na bijeen te zijn geweest in verband met de ont slagaanvrage van prof. L. enckebach als lid van de Monumentenraad op grond van „het te geringe aantal ontheffingen door de commissie aanbevolen en van de traagheid, waarmee de commissie "werkt Twee maanden is weinig, aldus de com missie verder, gezien de voorbereidingen, die de Monumentenraad nodig heeft om tot de uitvoering van restauraties te komen. Aangaande berichten, volgens welke prof. Wenckebach heeft gesproken over een waarde van twee ton aan zandsteen, die op verwerking wachten hangende het beroep, door B. en W. van Rotterdam op de minister gedaan, tegen het advies van de commissie over restauratie van de St Laurenstoren, verklaart de commissie, dat haar een waarde van ƒ70.000 is op gegeven en dat B. en W, zelf in hun be roep spreken van 80.000. Dat het gebruik van kalksteen een verandering in de vormgeving zou bren gen, aldus de commissie, is naar de mening van deskundigen (de steenhou wers) onjuist. Sterk overdreven is, dat kalksteen minder houdbaar zou zijn dan zandsteen. Dat hangt af van de kwaliteit van de steensoort. De werkgevers- en werknemersorganisaties in het steenhou- wersbedrijf hebben enige tijd geleden een onderzoek laten instellen naar de duurzaamheid van de in ons land ge bruikte natuursteensoorten. Een van de conclusies was, dat de mening over de duurzaamheid van zandsteen overdreven is en dat de houdbaarheid van kalksteen wordt onderschat. Wat betreft prof Wenckebachs verkla ring, dat in Amsterdam ruimschoots ervaring zou zijn opgedaan met kalk steenrestauraties aan zandstenen gevels, verklaart de commissie, dat bij haar tot nu toe uit Amsterdam twee aanvragen zijn binnengekomen, die beide zijn goed gekeurd. Zoals men weet heeft de minister in 1951 de zandsteencommissie geïnstalleerd in de personen van een vertegenwoordi ger van de steenhouwerspatroons, een van de steenhouwerswerknemers, een van de architecten en een van de Monumentenraad. Het laatste lid is prof. Wenckebach zelf, doch het is echter zijn plaatsvervanger, prof. dr Ter Kuile, eveneens lid van de Monumentenraad, die namens hem steeds de vergaderingen van de commissie bijwoont. Tot nu toe had prof. Wenckebach nooit op- of aan merkingen gemaakt op het werk van de commissie. Zelf verklaart de comissie overtuigd te zijn van de verantwoord heid van haar beslissingen, zowel ten opzichte vhn het behoud van historische gebouwen als van de bescherming der steenhouwers tegen silicose. Gisteravond laat is de 39-jarige chauf feur H. J. A. V. uit Enschede met een vrachtauto van het expeditiebedrijf B. in volie vaart tegen de z.g. „Dikke Boom bij het Buiten 't Rinkelaar op de weg van Deventer naar Holten ter hoogte van Dp- kerhoek gereden. Zjjn moeder, de weduwe V„ 66 jaar oud, die een dagje met hem uit was, werd nagenoeg op slag gedood. De chauffeur zelf werd in een ernstige toe stand, heupfractuur en hoofdwonden in het ziekenhuis te Enschede opgenomen. De oorzaak is lot nu toe onbekend. De nieuwe pastoor van de kort gele den opgerichte nieuwe parochie te Haren (Gr.) is er reeds in geslaagd huisvesting te vinden voor zijn kerk. Hij huurde de boerderij van de heer Hemmes aan de Rijksstraatweg. De grote schuur zal als noodkerk worden ingericht en het woon gedeelte wordt pastorie. Begin November zal de kerk in ge bruik worden genomen. Advertentie HSZtT. BIDDEN. EN SI AE w A B E NIA B BI Et EN >4 ZIVtNBEBSEM En Het 414 ton grote motorschip „Muropa- dau" uit Rotterdam, dat geladen met hoogovenslakken in de haven van Brui nisse lag, waar het werd gelost, is op twee plaatsen gebroken. Het schip zal bij hoog water vol lopen. In de afgelopen nacht zou de rest van de lading worden gelost. De hoogovenslakken zijn bestemd voor de verharding van de nieuwe weg naar de veerpont te Zijpe. ZATERDAG 24 OCTOBER Uitzending vanuit Eng. Transit Camp te Hoek van Holland. Golflengte 31 meter. 22.00 Verzoekprogramma. Sluiting. B.M.R.S. ZONDAG 25 OCTOBER Uitzending vanuit Eng. Transit Camp te Hoek van Holland. Golflengte 31 meter. 22.00 Een beetje anders dan gewoon. 22.30 Make mine music. 00.30 Sluiting. HILVERSUM I. (402 M.l. 8.00 KRO. 9.30 NCRV 10.00 IKOR. 12.00 NCRV. 12.15 KRO. 17.00 NCRV. 19.54—24.00 KRO. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.25 Plechtige Hoogmis. 9.30 Nws 9.45 Orgelconc. 10.00 Caus. 10.30 Kerk dienst. 12.00 Gram. 12.15 Gram. 12.20 Apologie. 12.40 ï'rans-Canadese volksliedjes. 12.55 Zonne- wijzer. 13.00 Nws. en Kath. nws. 13.10 Gram. 13.40 Boekbespr. 13.55 Gram. 14.00 V. d. jeugd. 14.30 Kamerork. en solist. I 14.55—15.15 „Het atoom in dienst van de vrede", klankb.l. V5.50 Viool en clavecimbel. 16.05 Gram. 16.10 Kath. Thuisfront. 16.15 Gram. 16.30 Vespers. 17.00 Kerkdienst. 18.30 Gewijde muz. 19.00 Kerkelijk nws. 19.05 Koorzang. 19.30 Caus. 19.45 Nws. 280.00 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Sym- phonette ork. 21.00 Act. 21.20 Grinzingklanken. 21.25 Hoorspel. 22.05 Gevar. muz. 22.40 Gram. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws, 23.1534.00 Gram. HILVERSUM II. (298 M.l. 8.00 VARA. 1300 AVRO. 17.00 VARA. 18.30 VPRO. 19.00 IKOR. 20.00—24.00 AVRO. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 Sportmeded. 9.00 Volksdansen. 9.15 Caus. 9.30 Literair aether- forunv 10.10 Kamerkoor. 10.40 Hoorspel. ILja Promenadeork. 12.00 Sportspiegel. 12.05 Lichte muz. 12.35 Even afrekenen, heren! 12.45 Kront- jong-ens. 13.00 Nws. 13.05 Meded. of gram. 13.10 Orgelspel. 13.30 Mannenkoor. 14.00 Boekbespr. 14.20 Gram. 14.25 VOETBALWEDSTRIJD NE DERLAND—BELGIë. 16.20 Hammondork. 16.50 Sportrevue. 17.00 Strijksextet. 17.30 V. d. jeugd. 17 50 Sportjourn. 18.15 Nws. 18.30 Kerkdienst. 19 00 Kinderdienst. 19.35 Gesprekken om de Biibe! 20.00 Nws. 20.05 Amus. ork. 20.50 Hoorsp. 21.20 Mcded. 21.25 Lichte muz. 21.45 Cabaret. 22.15 Strtjkork. 22.45 Journ. 23.00 Nws. 23.15— 24.00 Gram. Gez. progr. van AVRO, KRO, VARA en VPRO: 14.15—16.15: VOETBALWEDSTRIJD HOLLAND—BELGIë. Engeland, BBC Home Service, 330 M. 12 15 Caus. 12.30 Muz. caus. met gram. 13.10 Critieken. 13.55 Weerb. 14.00 Nws. 14J0 „Coun try Magazine". 14.40 Zang. 15.15 Tuinbouw- praatle. 15.45 Ork.conc. 16.35 Caus. 16.50 Ork. none. 17.45 Boekbespr. 18.00 Voor de kind. 18.50 Caus. 18.55 Weerb. 19.00 Nws. 19.15 Verslag v. d. verg. v. d. V. N. 19.30 Ork.conc. 20.15 Gevar. muz. 20.45 Avonddienst. 21.15 Liefdadigh.opr. 21.30 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.15 Caus. 22.30 Klank beeld. 23.30 Idem. 23.52 Epiloog. 24.00—0.03 Nws. Engeland. BBC Light Progr.. 1300 en 241 M. 12.30 Kerkd. 13.00 Verz.progr. 14.15 Gevan muz. 14.45 Gevar. progr. 15.15 OeViT. muz. 16.00 Gevar. progr. 16.30, Gevar. muz. 17 00 Gevar. progr. 18.00 Hoorsp. 19.00 Verz.progr. 19.30 Hoor spel. 20.00 Nws en journ. 20.30 Geva, muz. 21.30 Community hymn singing. 22°® 23.00 Nws. 23.15 Plano en harp. 23.30iMuz. caus. 23.45 Voordr. en muz. 0.15 Gram. 0.56 1.00 Nws. N. IV. D. R., 309 M. 12 00 Amus muz. 13.00 Nws. 13.10 Amus.muz. 15 00 Verz progr. 18.00 Ork.conc. 19.00 Nws. 21.30 Dansmui 21 45 Nws. 22.15 Dansmuz. 23.15 Amu- aementsmuz' 24.00 Nws. 0.15 Ork.conc. 1.15 Gev. muz. Vrank rille Nationaal Programma. 347 M. l?00 Nws. 13.20 Hoorsp. 15.30 „Gentil Ber nard" opera. 17.40 Gram. 17.45 Ork.conc. 19.30 Tram' 20.00 Lichte muz. 20.35 Hoorsp. 22.50 Senii-kla%s. niuz* 23.51—24.05 Nws. Brussel, 324 en 484 M. 324 M 11.00 Ork.conc. 12.30 Weerb. 12.34 Lichte muz. 13 00 Nws. 13.15 Piano. 13.30 Voor de sqld. 14.00 Gram 14.20 Sport. 16.20 Gram. 17.00 Vojksconc. 17.45 Sport. 17.50 Gram. 18.00 Piano. 18.30 Godsd. halfuur. 19.00 Nws en weerb. 19.30 Gevar. progr. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Verz.progr. 23.00 Nws. 23.05 Dansmuz. 23.40—24.00 Gram. 484 M. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Vrz.progr. 14.C0 Gram 14.20 Rep. v. d. voetbalwedstr. Holland- Ad verton ue Daarmee stapte de geheimzinnige Daarmee dichte kreupelhout en vreemdeling rfPhpimzinnië a^s hij geko- verdween even g MiniSter achterlatend, men was. De Eerste _tarpn ou het die almaar hulpeloos zat te vest horloge, dat hij werktuigelijk verbluft had gehaald. Mr Pontif was z°. „jj da>t hij vijf minuten liet voorbyg vorens tot zichzelf te komen en P staan. j Gek, riep hij uit. Razend gek! Razead misschien niet, maar gek in alle geval. 1* moet er beslist Jermey eens over onder houden, wat we doen kunnen om vreem delingen van het terrein te houden. Ver momd! Ik vraag me af wie hij eigenlijk is. Stellig heeft hij me opgewacht. Allemach tig vervelend. Met deze en soortgelijke uitdrukkingen en bespiegelingen zette mr Pontif zijn weg door het ravijn naar het park voort. Toen hij de Huize bereikt had, was hij tot de conclusie gekomen dat de onbekende een ontsnapte krankzinnige was van de na burige stad, waar zich een groot krank zinnigengesticht bevond en voe'de zich wat meer op zijn gemak. Lesbia kwam hem in de vestibule tege moet met een telegram in haar hand. Jócelyn kan vandaag niet komen va der zei ze. Maar hij zal morgenochtend voor het ontbijt hier zijn. Maar u ziet, zo bleek wat is er gebeurd. Ik geloof, dat ik wat te ver gewan deld heb, antwoordde mr Pontif, z n stok opzij zettend. Laar Williamson wat bran dewijn voor me halen. Bii zijn glaasje flikkerde hij wa, op en naderhand ook bij de lunch en het overige deel van de dag rustte hij, met Le~dia prutsend in de tuin en op de plaats. J ging vroeg naar bed en sliep uitstekena maar om zes uur in de morgen werd nij haastig door zijn bediende Williamson ge wekt. „Achter Williamson, op de drempel van de slaapkamer stond sidderend en bevens «Jermey. is er in 's hemelsnaam aan de hand. riep mr Pontif, terwijl hij in z'n bed ging zitten. O mijnheer Pontif, steunde Jermey: het vee, het vee! Nu, wat is daarmee! vroeg mr Pontif. Man spreek dan toch! Dood, mijnheer, dood! Allemaal mors dood! jammer uit. En Jermey barstte m tranen en gejam mer uit. VIEHDE HOOFDSTUK Wanneer plotseling een boodschapper van Londen gekomen was om hem te ver tellen, dat de regerende vorst was afgezet en de republiek was uitgeroepen, had mr Pontif amper meer verbaasd kunnen zijn dan hij was bij deze bruuske mededeling van de kant van zijn bedrijfsleider op de hoeve. Hij bleef in bed op de ontroostbare Jer mey zitten staren, zoals stellig Priamus de boodschapper moet hebben aangestaard, die hem slecht nieuws van Troje bracht dat wil zeggen: hij zag hem in uiterste verbazing aan zonder een woord te uiten. Het duurde een volle minuut alvorens hij de spraak terugvond zijn stem klonk vreemd en als uit de verte. Wat zei hij, Williamson? vroeg de stem terwijl mr Pontif zijn bediende wezenloos aankeek. Wat vertelde hij? Hij zei mijnheer, als dat al het vee dood is, antwoordde Williamson ernstig. Allemaal, mijnheer, zonder een enkele uit zondering, mijnheer. Allemaal, geen enkele uitgezonderd! jammerde Jermey. D'r is er geen een in leven gebleven. Oud en jong eigenlijk was er noch bijzonder oud, nóch bijzonder jong veè bij alles is weg. 't Is een be zoeking dat is het, zoals in de bijbel staat. Ze waren zo monter als wat gister avond, toen ik zelf de ronde deed, mijn laatste werk. Juist, dat was om half tien. En nu liggen ze daar al die lijken naast elkaar. En zo dood, dat er geen vergis sing mogelijk is. Neem Jersey mee naar beneden en geef hem een glas brandewijn, William son, zei mr Pontif. Ik ben ogenblikkelijk beneden, om te horen wat hij weet te ver tellen. Laat juffrouw Pontif slapen. Maar op het ogenblik hoorde men de stem van miss Pontif in de gang vragen, wat er aan de hand was. Ze stond altijd vroeg op, vooral buiten, en ze had het ge jammer van Jermey opgevangen. Wat is er toch te doen? vroeg ze door de half geopende deur. Is er iets gebeurd? Heb je een ogenblik geduld m n kind; ik kom bij je in de huiskamer, zei de Eer ste Minister. Breng ook Jermey daarneen, William son. Toen het volk de deur uit was, stapte hij uit bed, trok een dikke sjamberloek over zijn pyama aan, stak zijn voeten in zijn pantoffels en ging de trap af naar de huiskamer. Daar vond hij Lesbia, eveneens in een ochtendjas, ongelovig de bedrijfsleider aanstarend wie door Williamson met het plechtstatigste ge zicht van de wereld uit een karaf een glas oude brandewijn werd ingeschon ken. Lesbia wierp verwonderende blik ken op haar vader, toen deze binnen trad. Jermey vertelde, dat al het vee dood is, riep ze uit. Dat hoorde ik, zei mr Pontif. Ik moet zeggen, dat ik t nauwe lijks geloven kan, dat ik^me afviaag of ik wel wakker ben. Ben je er wel zeker van wat je zegt Jermey? Volkomen ze- kcr? Jermey verslikte zich in de brande wijn knikte hevig van ja en maakte hef- tige gebaren. Absoluut! riep hij, terwijl hij met moeite een zenuwachtige neiging tot lachen onderdrukte. Absoluut! Ik wou, dat ik er zo zeker van was, dat ik een hoofdprijs trok uit de loterij als dat ik er zeker van ben, dat alle beesten dood zijn. Ik heb ze allemaal gezien. Ze liggen nu allemaal in hun stal, zonder enige beweging. Twee en twintig stuks, ze zien er uit of ze liggen te slapen. Dood? O ja. God gave, dat het anders was. Maar hoe kan dat? vroeg Lesbia. Hoe zijn ze gestorven? Jermey schudde nog heviger het hoofd. 't Is een bezoeking, dat is het, zei hij, Dat moet het zijn geweest, omdat ze gisterenavond nog zo gezond waren als een vis. Ik en mijn zoon Georg Albert, zijn na ons avondeten iets na negenen samen nog de ronde wezen doen. Ik en George Albert inspecteerden beide schu ren en alles was even rustig als wij op dat ogenblik mijnheer Pontif. Ze lagen allemaal lustig te herkauwen en keken in het licht van George Alberts lan taarn zoals zovele babies in hun wieg. Vanmorgen was ik vroeg op, omdat ik niet meer slapen kon en zie me nu toch eens aan- toen ik ging kijken, was bij geen enkel stuk leven te bespeuren, zelfs niet bij de oude stier Caesar van wie je niet kan denken, dat iets anders dan een aardbevig hem tegen de grond kan slaan. Goeie genade, ik werd er be roerd van. Maar heb je niets verdachts opge merkt Jermey? vroeg mr Pontif. Ik mag aannemen, dat het erf afgesloten was. niet? (wordt vervolgd) België. 15.15 Gram. 15.25 Reportage (vervolg!. 18.25 Gram. 17.00 Nws. 17.05 Gram. 19.00 Godsd. halluur. 19.30 Nws. 22.00 Idem. 22.15 Gevar. muz. 22.55 Nwi. 23.00 Dansmuz. 23.55 Nws. BBC' European Service. TJlts. voor Nederland. 8.008.15 Engelse les. (Op 464, 75 en 49 M.i. 17.00—17.15 Engelse les. (Op 224, 49 en 42 M.i. 22.00—22.30 Nws. Overs, v. d. Engelse tijdschrif ten. (Op 224 en 49 M.h MAANDAG 26 OCTOBER HILVERSUM I. '402 m.). 7.00—24.00 NCRV. 7 00 Nws. 7.10 Gewijde mus. 7.45 Meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Sportuttsl. 8.25 Gram. 8.30 Tot uw dienst. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.50 Voor de huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 Wedstrijd m kennis en wetenschap. 10.10 Gram. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gram. 11.45 Gevar. muz. 12.-5 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nws. 13.15 Salonork. 14.00 Schoolradio. 14.30 Grain. 14.45 V. d. vrouw. 15.15 Gram. 15.30 Recital. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Gram. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Gram. 17.30 Hoorspel v. d. Jeugd. 17.45 Regeringsuitz. 18.00 Mannenkoor. 18.-0 Sport. 18.30 Gram. 18.45 Engelse les. 19.00 Nws. 19 10 Gram. 19.30 Caus. 19.45 Gram. 20.00 Radio- krant, 20.20 Politie-conc. 21.00 Hoorspel. 21.45 Gram. 22.00 Caus. 22.20 Gram. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nws. 23.15 Het Evangelie in Es peranto. 23-3024.00 Gram. HILVERSUM II. (298 m.). 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20—24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Quatre-mains. 8.35 Muaette-erk. 9.00 Gym. 9.10 „Onder de pannen", hoorspel. 9.30 Gram. 10.00 Caus. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Sopr. en piano. 10.40 V. d. zieken. 11.40 Voordr. 12,00 Gram. 12.07 Dansmuz. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 V. h. platteland. 12.-3 Dansmuz. 13.00 Nws. 13.15 V. d. Middenstand. 13.20 Orgel en zang. 13.45 Gram. 14.00 V. o. Vrouw. 14.15 Tenor en piano. 14.40 Hoorspel. 16.00 Haarlemse Orkestver. 16.45 Vragenbeantw. 17.15 Gram. 17.50 Militair com. 18.00 Nws. 18.20 Lichte muz. 18.45 Pari. overz. 19.00 V. d. jeugd. 19.10 Volksliederen. 19.30 Muz. caus. 19.4a P.egenngsuitz. 20.00 Nws. 20.05 „In Holland staat een huis". 20.35 Aetherforum. 21.15 Dansmuz. 21.45 Operaconc. 22.45 Caus. 23.00 Nws. 23.15 Orgelspel. 23.35—24.00 Gram. Engeland, BBC Home Service, 330 M. 12.00 Voor de scholen. 13.00 Interv. 13.30 Gev. progr. 13.55 Weerb. 14.00 Nws. 14.10 Gevar. progr. 14.40 Voor de scholen. 16.10 Report. 16.40 Gram. 17.10 Voordr. 17.30 Gram. 18.00 Voor de kind. 18.65 Weerb. 19.00 Nws. 19.15 Sport. 19.20 Buitenl. overz. 19.30 Gevar. progr. 20.30 Gevar muz. 21.30 Twintig vragen32.00 Nws. 22.U Hoorsp. 23.45 Parlem.overz. 24.00—0.03 Nws. Engeland, BBC Light Progr., 1500 en 347 M. 12,00 Mrs Dale's Dagb. 12.15 Voordr. 12-30 Dansmuz. 13.15 Gevar. muz. 13.30 Orgel. 13.45 Ork.conc. 14.45 Voor de ktnd. 15.00 Voor de vrouw. 16.00 Lichte muz. 16.45 Idem. 17.15 Mrs Dales Dagb. 17.30 Hoorsp. 19.00 Gram. 19.15 Muziek Club. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws en journ. 20.25 Sport. 20.30 Hoorsp. 21.00 Gevar. muz. 22.00 Hoorsp. 22.30 Hersengymn. 23 00 Nws. 23.15 Actual. 23.20 Caus. 23.35 Gevar. muz. 0.05 Voor dracht. 0è20 Gevar. muz. 0.561.00 Nws. N. W. D. R„ 309 M. 12.00 Amus.muz. 13.00 Nws. 13.20 Ork.conc. 14.15 Operettemuz. 16.00 Instrum. trio. 16.20 Ork.conc. 17.00 Nws. 17.45 Gram. 19.00 Nws. 20.00 Ork.conc. 21.45 Nws. 23.30 Kamermuz. 24.00 Nws 0.30 Pansmuz. 1.15 Gevar. muz. Frankrijk, Nationaal Programma, 347 M. 12.15 Vioolrecital. 12.30 Ork.conc. 13.00 Nws. 13.40 Plano. 14,00 Nws. 14.05 Gram. 14.30 Vocaal ens. 15-00 Ork.conc. 16.00 Gram. 16.50 Kamermuz. 17.50 Gram. 18.30 Amerik. uitz. 19.00 Gram. 20.00 Symph.ork. 22.45 Gram. 23.20 Idem. 23.45 —24.00 Nws, Brussel, 324 en 464 M. 321 M. 12.00 Ork.eonc. 12.30 Weerb. 12.34 Voor de lando. 12.42 Gram. 13.00 Nws. 13.13 Piano. 13.'V) Gram. 13.45 Piano. 14.00 Schoolradio. 14,45 Gram. 15.00 Voor de zieken. 16.90 Gram 16.15 Ork.conc 17.00 Nws. 17.10 Lichte mus. 18.00 Franse les. 18.15 Gram. 18.30 Voor de sold. 9 "0 Nwi. 19.45 Verz.progr. 20.00 Hoorn en pian. '0.10 Zang en piano 20.40 Hoorn en piano. n Gram. 21.15 Ork.conc. 22.00 Nws. 22.15 O- 22.56—23.00 Nieuws. 484 M. 12.00 Ork.conc. 13.00 Nws. 13.15 en 14.13 Gram. 15 00 Ork.conc. 15.30 Gram. 18.05 Lichte muz. 17 00 Nws. 17.15 Gram. 17.30 Zang en plano. 17 30 Gram. 18.30 Chansons. 19.15 Gram. 19 30 Jfin. 20.00 Hoorsp. met muz. 21.80 Gram. 22.93 Nws. 32.56 Nws- BBC European Service. Uitz. voor Nederland. 8.00—8.15 Engelse les. (Op 464, 76 en 49 M.l. 22.00—22.30 Nws. Engelse les voor gevorderden. (Op 224 en 4# M.).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 11