Eerste kleine succes sedert twee-en-half jaar Zwakke Belgen met 1-0 verslagen En., vatt10st Nederlands Elftal dreef op sterk moreel Laaiende geestdrift en vechtlust brachten verdiende overwinning RICHMOND H' E TV-KIJKERS MISTEN DE GOAL Uucokif^00^-' SSïïmï Jioe t ook iy\:i Op vijf voetbal-fronten Nederlands trio leidt Engeland-Hongarije Géén rede voor een hoera-stemming «S föSÏÏZSSSS?- Eén juichende Belg Belgen misten kansen op gelijkmaker hoort er by Wilhelmus als orkaan i5p$S# >A PAGINA MAANDAG 26 OCTOBER 1953 (Van onze speciale verslaggever) STADION FEIJENOORD, Zondag tas, in jubelende draf over de graszoden om hun spelers te^hdzen. rj EVEN MINUTEN en dertig seconden was deze 77e Landen-Derby i oud, toen een van die meesterlijk verre en zuivere uittrappen van doelman Liewe Steiger de inleiding vormde tot wat wellicht „Het doelpunt van 1953" zal gaan heten. De bal overbrugde in een strakke boog het middenveld, gestuwd in de richting van midvoor Noud van Melis, die een meter of tien terug kwam om hem op te vangen. Van Melis zag hoe zijn bewaker Carré hem als een schaduw volgde, zag óók hoe rechtsbinnen Max van Beurden in zijn snelste sprint naar de ontstane opening rende en kopte de bal in 'n snelle achterwaartse beweging rechtlijnig door. Het werd een sprint duel tussen Van Beurden en Carré; en Van Beurden won dat. En op hetzelfde moment dat hij de Belgische stopper van zich afschudde, knalde de Bosschenaar het leer van korte afstand hard voorbij de uitgelopen keeper Gernaey: 1 0. En daarmee was de eerste zege van het Neder lands Elftal sedert 15 April 1951, ruim twee en half jaar geleden, een feit. Honderd minuten later stormden een dol-gelukkige trainer Van der Leek en een niet minder uitgelaten keuzecommissie voorzitter Hoolboom, in hun kielzog zelfs ook een stralende secretaris Brunt compleet met sigaar en Het was een vrolijk en feestelijk tafereel en van de tribunes zonden 56.000 dankbare Nederlandse supporters met gulle hand minuten lang een donderend applaus omlaag. Wat niemand in die achtste minuut had durven vermoeden, was ge beurd De Oranje-ploeg had haar voorsprong behouden. Zij had hem met een grenzenloze hardnekkigheid en met een nimmer versagende onverzettelijkheid verdedigd, grimmig en fel èn met succes. Langs afgronden en ravijnen was zij gegaan, maar zij had er haar moed en haar onverschrokkenheid niet bij verloren. En eindelijk zagen haar 56.000 supporters dan weer eens een ploeg aan het werk, die he Oranje waard was. Door haar geestdrift en vechtlust, haar zelf vertrouwen en vaart, haar energie en onwrikbaarheid. De Belgen 9.000 in getal, zagen op hün beurt eindelijk weer eens een Oranje- ploeg, die hun zoals in lang vervlogen dagen schrik vermocht m te boezemen. Heel ver, tè ver, moeten wij in onze interland-historie terug bladeren om een elftal te vinden, dat met zulk een prachtig moreel voor zijn kans vocht, dat aan een tegenstander zijn wil wist op te leggen. D 11 elftal dééd dat. En daarom is het zijn succes van harte gegund Eindelijk weer eens een overwinning! Geert duurzame basis Pure gold leal Virginia klaassens, Geen duivels-vuur Velen in Nederlan d en Belgie, die zich Zondagmiddag voor het televisiescherm hadden gezet om de voetbalwedstrijd Nederland België te volgen, kregen aanvankelijk een teleurstelling te verwerken. Door een technische storing kwam het beeld niet door en zodoende moest men genoegen nemen met een radioverslag, waarop verslag gever Ir A. van Emmenes overging om het uitvallen van het beeld op te vangen. Het Nederlandse doelpunt viel juist in deze periode van de storing, welke tien minuten duurde. Het bleek, dat de ontvanger in Lopik het beeld van de relaiszender op het dak van het stadion niet behoorlijk ontving. Bij proefnemingen was de verbinding uitstekend geweest. In het verdere verloop kwam de reportage zonder storingen door. In de pauze benutte Siebe van der Zee de gelegenhid om de Belgische radioreporters aan een t.v.-interview te onderwerpen, mede ten ge rieve van de Belgische omroep, die deze uitzending relayeerde. (Van onze speciale verslaggever) Aanvoerder Loek Biesbrouck begint altijd goed: ook nu won hij de toss, koos de scherpe zon in de rug en liet de Belgen dus in Zuidelijke richting aftrappen: 1 minuut over half 3 wees de Stadion-klok. En Biesbrouck ging ook onmiddellijk goed door, gleed tweemaal kort achtereen voor de voeten van Rik Coppens en ontnam de Belgische aanvalsleider met een perfecte sliding de gelegenheid tot een dribbel. Het was een voorteken: Coppens, de gevaarlijkste en meest ge vreesde man, hoewel de laatste tijd niet in vorm en physiek bepaald in slechte conditie, zou er op deze prachtige, warme en zonnige zomerdag-in-de-herfst niet veel aan te pas komen. En daarmee was de Belgische voorhoede haar grootste giftand uitgetrokken, bleef er slechts één speler van allure over: rechtsbuiten Torke Lemberechts, bij een waardeloze linkervleugel en een te trage rechtsbinnen. Niet scherp genoeg Steeds Klaassens En steeds was het Klaassens, dit met zijn enorme actie-radius zowel de verdedi ging steunde als in dezelfde minuut de aanval s-tuwde. Opvallend was het ver zorgde plaatsen ditmaal van d'e Ven-loer, waardoor zijn als altijd enorm harde wer ken nu eindelijk het verdiende rendemen-t kreeg Zó had hij in een mets ontziend duel Coppens van de bal gedrongen of hq stelde Bennaars in staat tot een verrassend schot van 30 meter afste-nd, dat Gernaey ternauwernood met één vuist uit de be nedenhoek kon tippen. De Nederlandse voorhoede bleef gevaarlijk, al was Over beeke met zijn schieten iets te overmoedig èn te onfortuinlijk. Wat Coppens oogstte applaus en gejuich voor scheidsrechter - Ling, toen deze een nieuwe overtreding van de Belg jegens Terlouw radicaal d'e kop indrukte. Belgen nóg slap Zó'n eindstand hadden wij al lang niet meer gezien. Bijna gelijk Onverzettelijk Benauwd slot COLD tlOlUtlSTR£Mer// Advertentie. Oranje boekte eindelijk weer een voetbal-zege VAN BEURDEN, schutter van het „doelpunt van 1953". niveau niets zo gevaarlijk als een hoera stemming. Dit 1—0 succes haalt ons voet bal nog bij lange na niet uit de put en het is maar gelukkig dat de cijfers tot 1—0 beperkt zijn gebleven. En nu moet men waarlijk niet denken, dat het voor ons zo leuk is of dat wij er zo'n behoefte aan zouden hebben om na ons jubelende verhaal uit Wembley over de „Wedstrijd van de Eeuw" nu weer een aaneenschakeling van somberheden over de Oranje-ploeg ten beste te geven, men moet ook vooral niet denken dat onze pessimistische voorbeschouwing aan de vooravond van deze Derby met zo veel plezier was geschreven. Want van alle voetbal ter wereld ligt toch dat van onze Oranje-ploeg ons nog altijd verreweg het naast aan het hart. En zo is het met elke rechtgeaarde patriot. Want zelfs binnen de muren van 't Wembley-stadion en ter wijl men recht ging zitten om die glorieuze wedstrijd Engeland-Europa op zich te laten inwerken, flitste zowel in het kamp van de tweehonderd daar ver zamelde Nederlandse kijkers als op de Nederlandse persbank de vraag over en weer (en het klonk binnen die super- Engelse muren bijna als een „heiligschen nis"): „Hoe is ons Oranje-elftal samen gesteld?" 's Avonds tevoren had de K.C. haar elf uitverkorenen gepubliceerd en zelfs bij het aanschouwen van de Mat- thewsen en de Ocwirken ging toch naar dat Oranje-elftal de grootste belangstel ling en sympathie uit. Want nog altijd draagt elke Nederlandse voetbal-liefheb ber zijn eigen nationale ploeg vast en liefdevol in zijn hart. En nu dat Oranje- Onze verdediging stond pal, ook tegen Coppens, die links opspringend heeft ingekopt. Steiger, wiens lange jiguur Terlouw maskeert, heeft de bal echter secuur gevangen. In duel met Coppens is Teba en op eac er gr or z pYedfort (van wimis „sterke voet" wij geen enkel schot hebben gezien) en ster-van-het-veld Klaassens toe. elftal dan eindelijk voor het eerst na twee- en-half jaar weer eens een zij het mini maal succesje heeft geboekt, nu wil het Nederlandse voetbal-legioen vooral het gevaar vermeden zien, dat de K.N.V.B.- leiding zich in slaap laat wiegen en dat dit succes een schamel ééndags-vliegje zal worden. Maar meet men het Nederlandse voetbal dan in die verhoudingen naar zijn eigen waarde, dandient er toch nog wel heel veel verbeterd te worden! En dan hebben wij met betrekking tot de consequenties van deze op zichzelf zo feestelijke 1—0 zege op de Belgen slechts één wens en wel een negatieve: dat de K.N.V.B.-leiding zich door dit succes niet moge weerhouden van de onveranderd hoognodige modernisering van de orga nisatorische vorm van ons voetbal. GERARD PATTIJN OE verdienstelijk op zich ook, deze 1o zege vormt geen basis voor een duurzaam herstel van 't Nederlandse voetbal-peil Daarvoor had onze verdedi ging een te' zwakke voorhoede tegenover zich en miste onze aanvalslinie tegen een weinig rotsvaste defensie nog te veel stootkracht, moesten wq nog een te groot technisch manco constateren en dreef dit elftal nog te veel op geestdrift-alléén- Ergens lazen wij in een programma, dat deze Nederland-België-wedstrijd in de schaduw van Wembley zou staan. Dat is natuurlijk waanzin. Men moet het Neder landse voetbal naar zijn eigen waarde meten en men moet het zijn plaats geven in de verhoudingen waarin het past. In een selectie van Europees super-voetbal past het niet en in die richting mag ook geen enkele redelijke wens gaan. De verhoudingen, waarin men ons voet bal dient te plaatsen, zijn die van de Scandinavische en de Britse amateurs en i hij door twee Nederlandse grensrechters wat er op het continent nog aan amateurs worden bijgestaan. Ongetwijfeld een zeer Op vijf voetbal-fronten hebben Neder land en Belgie elkaar in het afgelopen weekend bestreden. Op vier fronten won Nederland, bij één gelijk spel. Het kfti» deze keer werkelijk niet op Interland-match NederlandBelgië 1 Steden-match Rotterdam—Antwerpen 6—J Steden-match Amsterdam-Brussel 25i Jeugd-match NederlandBelgië 21 Scheidsrechters RotterdamAntwerpen 32 FEIJENOORD, Zondag In aansluiting op ons bericht van Zater dag kunnen wij thans melden, dat nu tus sen de voetbalbonden van Engeland en Hongarije inderdaad overeenstemming is bereikt met betrekking tot de arbitrage van de „wedstrijd van het jaar", welke op 25 November a.s. te Wembley tussen Engeland en Hongarije zal worden ge speeld. 'Het zal inderdaad een Nederlandse scheidsrechter worden en bovendien zal fLYER In één flits langs Carré en Gernaey te ge, zó scoorde Max van Beurden in de achtste minuut het doelpunt, dat de zege betekende EN kleine overwinning. Maar ver diend, dubbel en dwars. En stellig -4. verdiend, dan memge overwin- meer veraienu, -49 Qp de Be,_ nmg die wij tuss *-mant voor de eerste gen hebben behaald, wat vanmiddag keer sedert de oorlog was van een technische meeTdern j wa_ moeit worden to® geschreven aan de geestdrift en de vechtlust, waarop dit Oranje-elftal dreef. De Belgen, door hun over winningen op Fin land en Zweden en hun plaatsing in 't finale-tour- nooi van het We reldkampioen schap nog ini hun superiorrteiits be if gesterkt, wa ren kennel)]! het. veld gekomen met de gedachte, dat zij dit Neder lands Elftal ëe~ makkelijk en zon der veel poes-pas zouden vloeren, een mening die men ook in de Belgische pers vrij onverholen zag verkondigd 'n Kapitale blun der. Men mag een Nederlands Elftal ditmaal onze beste man.... nooit onderschatten, vooral niet ^I1 deF^^T by, zelfs niet als dit Nederlands EHtal naar de allerlaagste trappen van de Euro pese voetballadder is gedegradeerd. Bedolven onder het pessimisme was deze Oranje-ploeg i„ het veld gekomen, gebukt onder de unanieme voorspelling van Wéér-een-nederlaag. Het had haar geladen met een enorme vechtlust en met een woedende energie. Zq mcOstenzou zich rehabiliteren! En toen lachte haal de fortuin toe, de fortuin van dat snel ge scoorde doelpunt. En de ploeg groeide te gen de verdrukking in, groeide naar een zeldzame mate van zelfvertrouwen, naar een niet meer voor mogelijk gehouden onwrikbaarheid tenslotte. En wat zq nog aan technisch vermogen tekort kwam, vergoedde zij ruimschoots door het tome loze élan, waarmee zij haar voorsprong ging verdedigen en de binnen steeds dich ter bereik komende overwinning ging con- solideren. Niets van dit laaiende vuur bij de Rode Duivels, die lauw en ongeïnspireerd be gonnen, die door het doelpunt uit hun evenwicht werden geslagen en die daarna tegen déze Oranje-ploeg niet de kans meer kregen om de bakens te verzetten. Geen vuur, maar ook geen capaciteiten. Want dit was wel en wij zeggen het niet om het Nederlandse succes te kleineren, ai moet men de verhoudingen in het oog houden de zwakste Belgische ploeg die sedert de oorlog ooit in een Derby heeft gespeeld. Zij kampte in de voorhoede met een waardeloze linkervleugel en met een rechtshinnen die blijk gaf toch heus wel over veteranen-leeftijd been te zijn. En de achterhoede speelde bij vlagen pa niek van de grofste soort; een achterhoede die tegen de koele en kleurloze aanvallen van de Zweden ongenaakbaar was ge weest, maar die door de vaart en het tem perament van de Nederlandse storm-linie van haar stuk werd gespeeld. En wat men in deze ploeg vooral miste, was het intel lect van spelers als Chaves en Mermans, van welke twee de laatste ongetwijfeld spoedig weer i.n het veld zal worden ge bracht. Hoorde men een jaar geleden, in de 2—1 wedstrijd van October te Antwer pen bij het falen van Mermans de kreet „Coppens, Coppens!", thans kon men hier en daar in de Belgische supporters-rijen de kreet „Mermans, Mer mans!" horen opstijgen; want Coppens faalde van- daag niet mmder dan zijn vier mede-aanvallers. Én met opgeheven hoofd moch ten Terlouw en Biesbrouck maar ook Tebak en Klaas sens vanmiddag om lo voor half 5 het veld verlaten; beurtelings en gezamenlijk hadden zij óe „duivelse Rik" bedwongen en dat heeft deze wedstrijd in feite beslist. toch heeft de medaille van deze overwinning haar keerzijde! Want er is voor het Nederlandse voetbal in zijn huidige constellatie en op zijn huidige Illustratief voor de vreemde men taliteit, die de Rode Duivels in deze wedstrijd aan de dag hebben gelegd, was het gebaar waarmee rechtsback Diricx zich na het eindsignaal van scheidsrechter Ling van de bal meester maakte. Traditie is, dat de speler die op dat moment de bal in zijn bezit heeft, hem als persoonlijk aandenken mag behouden. Elf gelukkige Oranje-mannen sprongen een gat in de lucht, toen de strijd voorbij was. Tien Belgen verlieten met gebogen hoofd het strijdperk. Maar één Belg liep jui chend en dansend rond: Diricx. Zó blij met die bal! En alsof er geen nederlaag geleden was en semi-profs is overgebleven. Daarin dient allereerst een eervolle positie te worden veroverd. eervolle uitnodiging voor de K.N.V.B., die later de namen van het trio bekend zal maken. terlouw, ....bedwong Coppens.... w»**" „w «J .ufc .öAy Een Wilhelmus als een orkaan had de Oranje-hemden de laatste portie „lading" gegeven en na de eerste mislukte attaques van Coppens zette Nederland een storm achtig offensief in. Carré moest een corner weggeven op een rush van Van Melis en een keihard schot van Klaassens leverde in een wilde opeenhoping van speler een tweede hoekschop op met een schot van Bennaars dat naast vloog. Coppens kwam één keer langs Terlouw, maar Steiger weerde het schot af en bovendien had scheidsrechter Ling al gezien, dat de truc van de Belg op Terlouw niet oirbaar was geweest. Van heel andere makelij was de snijdende manoeuvre, waarmee Van Melis en Van Beurden (uit een uittrap van Steiger) in de 8e minuut de Belgische defensie overrompelden. In de aanhef van onze beschouwing vindt men de „Joop" van het doelpunt uitvoerig beschreven Onder een storm van enthousiasme ver overde Oranje het middenveld, waarbij Biesbrouck zich in verdedigend en Klaas sens zich in aanvallend opzicht onder scheidde®. Uitstekende passes op Over beeke, wiens eerste voorzetten achter het doei belandden, wisselde de lange VVV-er af met enige eigen schoten, w-aar Gernaey zich lang niet ,,-happ" bij voelde. Maar de Belgen duwden de druk weg, Coppens bracht met een cirkelende solo-rush heel onze verdediging aan het wankelen, maar uit zijn listig centertje kwam Anoul slechts tot een slap en onbeduidend schot en een verre kogel van dezelfde Anoul zeilde ver over de latkruising. Opnieuw was het Coppens, die onze verdediging in ver twijfeling bracht en in de clinch ook Ter louw passeerde, maar ditmaal was het Thys die het gouden centertje verknoeide: Steiger wist het schot nog juist met zijn been te keTen. Voelde debutant Overbeeke zich op de rechtsbuitenplaats meteen al in zijn ele- isWi ment. de andere nieuweling Gruy- zen, met zijn 18 jaren de benjamin van de ploeg, had nogal wat tijd nodig om zich aan te pas sen. De cross-pass van de Sittarde- naar op Van Melis was echter van prima gehalte en. óók het zijwaartse centertje waarmee de Eindhoven-mid- voor de bal aan Bennaars presen teerde. Maar Ben naars sprong met BENNAARS, de vrije schietkans miste kansen.heel dom om en treuzelde net zo lang tot Diricx hem h'et leer voor de voet wegmaaide Bij alle pogingen tot construc tief voetbal, waarbij zij het vooral in zuiver sa-men pel zocht, reageerde de Ne derlandse voorhoede toch niet scherp ge noeg bij een geraffineerde trekbai van Overbeeke en een ruimte-pass van Van Beurden, waarna wéér Bennaars een voor zet van Gruyzen miste. Maar na een half uur vond Oranje op nieuw de stormpas Gernaey kon nauwe lijks zijn toevlucht nemen tot een corner bq een schot van Bennaars, dezelfe Ben naars die dertig seconden eerder in samen werking met Tebak een dribbel van Cop pens had gestuitOpnieuw daalde een orkaan van aanmoedigend gejuich van de tribunes, toen de Nederlandse voorhoede verscheidene corners achter elkaar for ceerde. Een daarvan plaatste Gruyzen achter het doel, maar uit een andere, door Bennaars genomen, kopte Van Melis uit stekend in; in een krampachtige paniek- sprong konden Diricx en Van Brandt samen nauwelijks het leer nog maar juist onder de lat wegkoppen Dankbaar en klaterend applaus vergezel de het Nederlands elftal bij de rust n-aar de kleedkamer: een comerv er houding van 72 en een score van 10 wezen duidelijk on die meerderheid die de Qranje-hetriden o-ver hun tegenstanders hadden uitge oefend. En zö lang reeds was men van een dergelijk spelverloop verstoken geweest. Het brede dak van de overdekte tribune vatte heel het speelveld in zijn schaduw, toen om 4 over half 4 voor de tweede helft werd afgetrapt. Zou de nieuwe trainer van de Belgen, de Schot Living stone. zijn pupillen een mentale Injectie op het lijf hebben georeerd? Neen, ook nu bleek het ware Rode-Duivels-vuur te ont breken. Misschien meende men de zaak toch nog wel te zullen klaren, in ieder geval ging men op dezelfde slappe voet verder Slap was de schuiver waarmee Anoul een combinatie LemberechtsCop pens trachtte af te werken, slap was ook het diagonale schot van dezelfde Anoul, nadat Lemberechts zowel Tebak en Ter louw als Biesbrouck van zich af had ge schud. Veel stootkracht zat er ook met in de Oranje-voorhoede, die het, met name Van Melis, meer in intelligentie dan in geweld zoent. Alleen wanneer Van Beurden en Overbeeke en bij vlagen ook Bennaars een aanval lanceerden, zat er meteen vaart in en raakten de Belgische verdedigers de anders zo solide Carré even goed als de anders zo nijdig tackelende Diricx en Van Brandt, in de knel, Biesbrouck moest het met een goed maar ver schot proberen, dat Gernaey secuur stopte. Fel opdringen van de met geweldige energie spelende Tebak schiep met een hoge pass een kans voor Van Melis, toen Diricx finaal miste: zijn schepballctje over Gernaey heen belandde echter in het zijnet. Na een kwartier drukten de Belgen door- Coppens kon zich eindelijk van Ter louw ontdoen, maar typerend voor de enorme vechtlust in de Nederlandse ploeg was, dat hij onmiddellijk drie andere ver dedigers op zijn huid kreeg en het loodje legde. Lemberechts bleek nog de gevaar lijkste man en Steiger had met twee venijnige schuivers van de kleine rechts buiten alle moeite. Héél dicht kwam België bq de gelijk maker in de 18e minuut, toen Coppens van de zijlijn een vrije trap scherp in de doelmond dreef, Anoul het kop-duel met Terlouw won doch de reeds verslagen Steiger de bal nog op de paal zag weg springen! Twee goede kansen voor Oranje: toen Van Beurden met een krachtige diagonale dribbel drie Belgen naar zich toe trok doch Gruyzen in het zijnet schoot, kort daarop toen Van Melis een pass van Gruy zen met een prachtig kopballetje voor de voeten van Bennaars deponeerde doch de kleine Dosko-man opnieuw veel te lang talmde en vervolgens de vrije kans ook nog tegen Gernaey kanjerde. Weer kwamen de Belgen terug. Steiger kon een keiharde trap van Lemberechts ternauwernoods wegstompen, ving vallen de de onmiddellijk afgevuurde kogel van Anoul echter secuur, greep even zeker een kopbal van Thys uit een gevaarlijke trek bai van Lemberechts, verkeerde in een precaire situatie toen Coppens vrij van Terlouw was gekomen doch Tebak als reddende engel opdook. De onverzettelijkheid waarmee de alom tegenwoordige Klaassens (op rechts in de aanval, op rechts èn op links in de ver dediging) in vijf hardnekkige pogingen toch nog een duel met de goochelende Coppens won, was typerend voor de harde, keiharde mentaliteit van de hele Nederlandse ploeg, die tot het einde bleef vechten en aan capituleren niet denken wilde. Typerend voor de mentaliteit van Coppens was de laffe haking waarmee hq Klaassens op anderhalve meter ten val bracht. Klaassens, steeds weer Klaassens. Een woedend harde vrije trap van zijn voet bracht de Belgische verdediging in ont reddering, Klaassens ook lanceerde steeds de aanvallen over de rechtervleugel, waar Overbeeke echter vermoeid raakte en Van Beurden steeds meer terug bleef. De vermoeidheid sloop gaandeweg ook elders hel Nederlands kamp binnen, men raakte uitgespeeld, het tempo daalde met spron gen. maar men bleef doorvechten en elke Nederlander moest driemaal gepasseerd worden wiide hij eindelijk verslagen zijn. Van Melis en Klaassens raakten beiden geblesseerd en het spel werd verschei dene minuten onderbroken. Het werden vijf héél benauwde laatste minuten. Tebak en Odenthai trapten Be bal ver uit om tijd te winnen, maar zij hielden stand. En in het centrum bleef Terlouw, onvermoei baar door Biesbrouck en Klaassens ge assisteerd, de weg voor Coppens af grendelen. Nog éénmaal moest Steiger een schot van Anoql stoppen, toen was het pleit beslecht. De corner-verhouding bleef na de rust 33. Lemberechts joeg Belgie's laatste kans hoog over de latkruising. Het bleef 1—0, tot 10 voor half 5 toe. Sedert 15 April 1951, toen Nederland in Amsterdam met 5—4 van België won (met dezelfde vechtlust, na een 0—3 achter stand!), had Oranje eindelijk weer eens gewonnen!

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 5