annen o m eigen iana N.V. MULTIFILM 25 JAAR DE BARONIE" HERRIJST IN ALPHEN A/D RIJN Ontstellende antwoorden van onkerkelijken op 't platteland LONDEN Pioniers in de wereldruimte Geknoei met rijbewijs Binnenlands apostolaat Filmen op wetenschappelijk verantwoorde wijze Machtig betonskelet in de polders Kiellegging „Willem Barendsz II" voor PAGTNA 8 ZATERDAG 31 OCTOBER 1953 TREIN GREEP MELKWAGEN Voerman gewond PATERS CISTERCIëNSERS Vijftig jaar in Nederland CULEMBORG van Klaroenstoot Gisteren reed een trein op het traject RoosendaalAntwerpen op een melkwa gen, die juist de onbewaakte overweg ter hoogte van de Watermolenbeek passeerde. De voerman, de jongeman E. uit Roo sendaal, werd bewusteloos in het R.K. zie kenhuis „Charitas" aldaar opgenomen. Het paard werd gedood. Het treinverkeer ondervond geen stag natie. Op 14 Mei 1954 wordt het gouden be- staansfeest gevierd van het Cisterciënser- klooster „Mariënkroon" te Nieuwkuyk (gemeente Vlijmen) en tevens de herden king van het feit, dat de Orde der com mune observantie na de Hervorming weer in Nederland gevestigd werd. Naar aan leiding hiervan heeft zich een herden kingscomité gevormd. Het secretariaat is gevestigd Grote Kerk 14, te Vlijmen. lijnen over God en Zijn wil voorstel. Ik wacht op de Kerk, die mij de God der liefde preekt, puur, zonder bijmengsel tjes van haat en wraak en vergelding en dergelijke dingen. Daarvan zal ik lid willen en kunnen zijn. Maar indien ik die Kerk niet ontmoet, zal ik niet an ders kunnen doen dan in mijn eentje mijn knieën buigen en stamelen: Heer ik dank U, dat Gij enkel liefde zijt." Zo hinderlijk als de grote oppervlak kigheid van sommigen en de brutale verwatenheid van enkele anderen waren, zo treffend waren de menselijkheid en eerlij keid, het rechtvaardigheidsbesef en de sociale bewogenheid bij de mees ten. Bij de ouderen steekt nog het heim wee naar het eerste vuur van het socia lisme met „het gebroken geweertje" en de strijd tegen de alcohol, terwijl vele jon geren hunkeren naar wereldvrede en broederschap onder de mensen. Een nieuwe vorm van zielzorg, die vooral in de industrie-centra van veel betekenis kan zijn. is het zogenaamde „bedrijfs-apostolaat". Onder grote groe pen van de arbeidende bevolking leeft een verlangen naar vernieuwing, naar verdieping, een verlangen naar dingen, die uitgaan boven het profane, boven het leven van alledag. Kernen van leken apostelen kunnen hier prachtig werk verrichten, terwijl bij de kerstening van het bedrijfsleven, de aalmoezenier van de arbeid of „bedrijfsaalmoezenier" een specifieke priesterlijke taak heeft. Over dit moderne apostolaat, alsook over de betekenis van de katholieke school voor het binnenlandse apostolaat een volgende maal meer. (Van onze redacteur). Gelukkig dringt bfj de katholieke gemeenschap steeds meer de gedachte door, dat zij een plicht en verantwoordelijkheid heeft ten opzichte van hen, die in ons eigen vaderland buiten de ware Kerk van Christus staan of met de Katholieke Kerk gebroken hebben. Och, wij wisten dit wel en leerden het al op de catechismus, maar niet voldoende was in ons het besef levendig op welke wijze we hier konden helpen. Voor ons Nederlanders is wel eens eerst een schok nodig om aan te pakken en de cijfers, die de laatste tijd bij verschillende gelegenheden over de onkerkelijkheid zijn gepubliceerd, hebben ons wakker geschud en ons het heilige voornemen doen maken, iets te doen. Het mag echter niet bij schrik en een voornemen blijven, doch ieder dient na te gaan, wat hij in eigen milieu kan uitrichten voor de zielen, die in nood zijn. Vmvinrr iron Ziehier enkele antwoorden, die op deze V lCllllil van vraag gegeven werden. „Het is zonde van "wtt11 i i ry 1 je tijd om op Zondagmorgen naar een St Wil hrnrrl - /on cl a or preek te gaan zitten luisteren. En daar- iDt. yy iixiiji ui et voQr zou -e -e dan ook nog om moeten De viering van St Willibrord-Zondag, kleden." „Al die bijbelse verhalen hebben 8 November a.s. voor de vijfde maal, mo- voor mij niet meer betekenis dan het ge andermaal doen bezinnen op het bin- sprookje van Roodkapje". „Ik heb geen enkele Kerk kunnen vinden, die leert, wat ik mij in grote (Van onze verslaggever) Nu wordt 'er vaak geklaagd, dat onze tijd zich zo slecht leent voor culturele activiteit. Men wijst dan op de inderdaad grote lasten, welke de centrale overheid op ons allen moet leggen, op de egalisatie van inkomen en vermogen, op de tenden- zên van massificatie enz. Dit alles is min of meer waar, maar omgekeerd biedt deze tijd ook zijn eigen grote mogelijkheden. Dr Albert Schweitzer, de beroemde arts, filosoof en musicus, heeft de Nobel prijs voor de vrede voor 1952 toegewe zen gekregen en generaal George Marshall dezelfde prijs voor 1953. Het besluit om de prijs voor 1952 als nog toe te kennen, vormde een ware verrassing. De Noorse commissie gaf vorig jaar geen reden voor haar besluit, de vredesprijs toen niet toe te kennen. Dit had scherpe critiek in de Noorse pers tot gevolg. Velen gaven toen als hun ope ning te kennen, dat de prijs dr Schweit zer toekwam. Dit is thans dus alsnog ge schied. Schweitzer is thans 78 en Marshall is 72 jaar. Dr Schweitzers prjjs bedraagt 171.134 Zweedse kronen, d.i. ongeveer 12.000 gulden; die van generaal Marshall 175.292 Zweedse kronen, dus rond de 12.700 gulden. qeoe'O'

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 8