In Schoonebeek waarschijnlij] maximumproductie van olie bereikt Inter-diocesane turawedstrijden Drama uit de illegale Nieuwe mijnen, aardgas en kernenergie moeten uitkomst brengen Pella naar Nederland tanden Achthonderd gymnasten in de Rivièra-hal PAGINA 5 DONDERDAG 12 NOVEMBER 1955 H.H.Y.C. VERLOOR MET 0—9 PRINSES IRENE VAN PRUISEN t Door FLETCHER Geautoriseerde vertaling De krijgsraad te velde West heeft gis teren L. B., die op 10 Januari 1945 met vier anderen een levensmiddelenzaak in Den Haag was binnengedrongen, waar bij de eigenaar van de zaak, zekere T., door een revolverschot uit B.'s wapen 1 werd gedood, conform de eis veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 6 maanden met een jaar proeftijd. B. was destijds de zaak binnengedrongen om levensmiddelen te „stunten" voor een bied van de omzetting van kernener gie in een bruikbare vorm van energie in verscheidene landen, waaronder Ne derland. geschiedt, zjjn reeds belangrijke vorderingen gemaakt. Deze wettigen de verwachting, dat het te eniger tijd zal gelukken op economisch verantwoorde wijze van kernenergie gebruik te rpa- ken bij de energieproductie. Vermoede lijk zal kernenergie het eerst economisch worden toegepast in electrische centra les. De Italiaanse minister-president en mi nister van buitenlandse zaken, Giuseppe Pella, zal 23 November naar Den Haag reizen om het in Februari door minister Beyen aan Rome gebrachte bezoek te be antwoorden, aldus heeft een woordvoerder van het Italiaanse ministerie van buiten landse zaken medegedeeld- De Italiaanse premier zal, zoals reeds eerder is aange kondigd, de op 26 en 27 November vast gestelde conferentie van ministers van buitenlandse zaken van „klein Europa" te i Den Haag bijwonen. Advertentie iicVinrkpvwedstrii'd tussen H'H YC Prinses Irene van Pruisen, weduwe van prins Heinrich van Pruisen, is Woensdag in de ouderdom van 87 jaar te Hemmel- mark bij Eckernfoerde overleden. Haar moeder was een dochter van koningin Victoria van Engeland. Prinses Irene huwde in 1888 met prins Heinrich van Pruisen, de jongere broer van Wilhelm II. Van haar twee zonen is prins Sigismund nog in leven Hij is 57 jaar en beoefent het boerenbedrijf in Costa-Rica. De jongere zuster van de overledene was de laatste tsarina van Rusland. Op de Monthlery-baan bij Parijs heeft de Rhodesiaanse motorrenner Ray Amm van de Norton-stal met een nieuwe 500 cc „Featerbed" Norton niet minder dan 61 wereldrecords verbeterd, variërend van 1 mijl tot 100. van 1 kilometer tot 100, als mede het uur-record, waarbij hij een snelheid bereikte van 215 km 190 meter per uur gemiddeld en van 234 km 22 m tijdens de snelste ronde. De bekende linkshalf Ad van Tuyl van P.S.V. mag op dokters-advies voorlopig niet voetballen en zal vermoedelijk in het eerste elftal van de Philips-club niet te rugkeren. Verkrijgbaar in alle goede levensmiddtlemakm treffelijk specialist, sir Benjamin Bealy de grootste autoriteit van het ogenblik in deze materie, allen hebben verklaard, dat het hart van de ongelukkige in de hoogste mate was aangetast en dat zijn dood on omstotelijk aan natuurlijke oorzaken te wijten is. Goede morgen. Dat zou ik met al mijn moeite bereiken, Lesbia, besloot Jocelyn bitter. Het is of je op zee bent. in een dikke mist. Maar a propos, heeft je vader ook verteld, wat het resultaat is geweest van zijn onderhoud met sir Philip Blackford? Ja. antwoordde Lesbia. Toen sir Phi lip alles had gehoord, zei hij, dat indien de afgezant de waarheid had gesproken en indien de dood van het stamboekvee werkelijk aan die mensen te wijten is wij waren overgeleverd aan de genade van dictators, die ons volslagen de wet kun nen stellen. Jocelyn knikte verscheidene malen. Hij heeft gelijk, zei hij. Natuurlijk heeft hij gelijk. Het is de knapste kop in heel En geland de oude Blackford. Indien zij die macht bezitten, zijn we allemaal aan hun genade overgeleverd Maar wat kan die macht zijn? Indien de uitoefening van die macht de dood van Rederdale tengevolge gehad heeft, wat ik vast geloof, dan ken nen wij niets, dat die macht kan neutra liseren dan zijn ze meester over leven en dood Ik zou wel eens willen weten wat die macht of die kracht is, die een mens of een dier tegen de grond slaat alsof ze door Gods hand getroffen zijn, terwijl er geen spoor achterblijft. ik sprak er over met professor Maid stone in algemene termen natuurlijk lachelijk en dwaas aan. Veronderstel, dat ik met mijn theorie over de ring voor de dag kom. Vespucci heeft niets anders te zeggen dan O, juist, het is juist, dat die arme Rederdale mij die eigenaardige ring die hij in Parijs had opgediept, heeft laten zien en dat ik hem herkende als de ring of het evenbeeld ervan, die een vriend van me, jaren geleden, placht te dragen; dat ik er daarom idee in had en hem aan Rederdale vroeg maar, beste vrienden wat. heeft dat te maken met de plotselinge dood van het stamboekvee van de hoog geachte Eerste Minister? Mogelijk is deze ring en zijn soortge noten het herkenningsteken van de leden van een of ander geheim genootschap zo bestaan er bij hopen maar ik weet er niets van. Dat zou hij zeggen, Lesbia Natuurlijk, zei Lesbia peinzend, zou je niet bij hem met die theorie aan boord moeten komen. En wat Rederdale betreft, vervolgde Jocelyn, veronderstel, dat ik naar de autoriteiten ging en hun mijn vermoedens meedeelde, wat denk je dan, dat ze zeg gen zouden? Als jti 'iet niet weet. lieve ik wel! Beste mr Chenery, zouden ze zeg gen, u bent zonder twijfel een zeer ver nuftige jongeman, maar men kan, vooral als men jong is, ook te vernuftig zijn Uw vermakelijke poging om de dood van mr Rederdale in verband te brengen met het bestaan van een hypothetische samenzwe ring zou ongetwijfeld een dankbare vondst zijn voor een sensatie-roman maar ze be antwoordt niet aan de werkel'ikheid De werkelijkheid is, dat de dokter, die u ge roepen hebt, de politie-arts en een voor-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 5