Nieuws uit STAD en OMTREK Het feest van Simon Rijnbende P W Grote belangstelling en veel voldoening WYBERT j „STANDARD 8'\ ^WEKKERS- De structuur van de Middenstand Herman Krebbers speelde het vioolconcert van Brahms r Juist nu! aargangen 10.95 Reclame prijs (.75 H. Th. v. d. VLERK Prof. dr Heere voor R.K. Midden standsbond UIT 75 NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT „STANDARD'' DEALERS GARAGE AUBURN Eerste return-wedstrijd voor Excelsior J HERENHANDSCHOENEN JANSE HERENMODES Klaproos-collecte 2e Toonkunst-concert door het Rotterdams Kamerorkest GASVERWARMING laatste berichten Nieuw liclit in de zaak-Drumond? Arnhemmer zou moord bekend hebben Accoord in de film wereld VRIJDAG 13 NOVEMBER 1933 PAGINA 2 f. iÉMflflfl WÊmm mÊm y 'J Itoèri", ij VM -L BURGERLIJKE STAND NAPPA GEVOERD STANDARD 8 ZAKENJUBILé TUINARCHITECT DOMINICUS t GESLAAGD P.P.S.C.-NIEUWS WILTON GAAT ZAAL HANDBALLEN WAT SCHIEDAM VERLOOR EN VOND BIJ HET STOEIEN AGENDA KANARIE-ZANGWEDSTR1J D r,-> §Mgy k -A? MM| k ij j. '4. De heren A. J. Breve en N. F. van Moorsel, twee in Schiedam bekende persoonlijkheden, waren gisteren de hoofdpersonen in de herdenking van liet 160-jarig bestaan van de N.V. Distilleerderij v.h. Simon Rijnbende Zn, waarover we gisteren reeds in het kort berichtten. Op de achtergrond stond de oprichter, de stoere Simon Rijnbende, een historische persoonlijkheid, die nog steeds zijn stempel op het bedrijf drukt, dat voortgaat met zijn devies te voeren: een goede reputatie is meer waard dan goud Zoals we reeds mededeelden, heeft de directeur, de heer A. J. Breve, de her denkingsplechtigheid geopend. Hij be lichtte in een interes- nte toespraak de figuur van Simon Rijnbende, om vervol gens het heden te bespreken. Hierbij wees hij er op, welk een goede verstandhouding er bestaat tussen het bedrijf en de mede werkers, de tussenhandel en de kleinhan del. Dit bleek overigens ook uit de aan Moorsel in het licht stellend, die in een tijd van felle concurrentie Simon Rijn bende weer tot een winstgevend bedrijf maakte. Hij bracht voorts hulde aan allen, die tot de bloei van het bedrijf hebben bijgedragen, in het bijzonder de heer Breve. Tenslotte sprak ir van Leeuwen de hoop uit, dat men in de branche in deze moeilijke tijd het gezonde verstand zou be waren, zich niet zou laten „benevelen" kantoor aan, dat evenals het bedrijf geheel gemoderniseerd zal worden. Het geschenk van het personeel, de elec- trische klok, een fraai, in kleuren uitge voerd stuk werk, is aangeboden door de hr H. A. Rolloos. Het was de hr Smets uit Brussel, die namens het personeel van de nederzetting daar een fraai koperen wand bord aanbood. De heer Hulsekamp uit Groningen, wiens grootvader Simon Rijn bende daar reeds vertegenwoordigde, kwam met een hartelijke toespraak en een fraaie ets. Er zijn verder nog waarderende woorden gewisseld. We hebben in ons eerste, korte verslag de wporden van de burgemeester reeds aangehaald. Er was een schat van bloemen. Des mid dags is er een druk bezochte receptie ge houden en des avonds is er voor het per soneel een gezellige avond in het Corner House gegeven. Nu zoveel mensen om U heen ver kouden zijn, mag U vooral Uw keel niet verwaarlozen; Geef de bacillen geen kans, gebruik Gouden jubilé Ter gelegenheid van het gouden jubilee van den schildersknecht Abr. van Noort- wijk wapperde heden de vaderlandsche driekleur van het huis van zijn patroon, den heer T. D. Engering, en uit de woning van een der overburen. De jubilaris mocht te dezer gelegenheid op vereerende wijze ondervinden, hoezeer zijne langdurige dtensten aan de firma Engering bewezen, door den tegenwoordigen firmant op prijs worden gesteld. Ten huize van zijn patroon, den heer T. D Engering, hield hij eene receptie, waarop zoowel zijne mede knechts als andere vakgenooten van hunne belangstelling in zijn jubilee deden blijken. Zijn wij wel ingelicht, dan zal aan Van Noortwijk ook nog op andere wijze blijken, dat getrouwe plichtsbetrachting, ook in bescheiden dienstverrichting betoond, in ruimen kring erkenning en belooning vindt. (Nwe Schiedamsche Courant, van 8 Jan. 1895). DAGBIAO VOOR SCHieOAM IN OMSTRtKfN 75ste Jaargang No. 22305 wezigheid van vertegenwoordigers der in fn nauw zou blijven samenwerken- Hij deze branches werktnde organisaties. De bood deheerBrevaals bl«k van waar- heer Breve stelde voqrts met voldoening dering var. het bestuur voor diens werk vast, dat de verstandhouding met de een nieuw ameublement voor het pnvé- dlenst van invoerrechten en accijnzen uit stekend is. Er werd nimmer een wanklank vernomen. Hij dankte de rijksa rbtenaren voor hun vlotte medewerking, welke het bewijs geleverd heeft, dat een goede con trole de samenwerking niet in de weg be hoeft te staan. Hij sprak ook zijn waar dering uit voor de commissaris van po litie, de heer K. Rijpman en de door deze verleende medewerking. Vervolgens deed hij enkele grepen in verleden en heden, even stil staande bij het jaar 1922, toen de heer Van Moorse] de teugels in handen nam en -""»t de on dernemingsgeest en .vil-kracht van een Rijnbende het bedri'f nieuw leven inblies en een grote uitbreiding deed ondergaan Hij is als het ware een twe—te stichter geweest. Onder zijn bestuur kwam een pensioenregeling voor het personeel tot stand en ging dit in de resultaten van het bedrijf delen. Spreker achtte de toekomst voor het distillateursbedrijf in het alge meen niet rooskleurig, maar toch zag hij die van het eigen bedrijf met vertrouwen tegemoet. De nieuwe maatregelen van de regering kon hij niet arJ -s zien dan een opofferen van een eeuwenoude industrie aan de eisen der Belgische bierK o.iwers en een onnodige tegemoetkoming aan be paalde groepen, wier streven door de grote matigheid digheid van het Neder- grote matigheid van het Nederlandse volk feiitelijk steeds meer terrein verliest. Het was hierna de president commis saris, ir W. H. van Leeuwen, die de ge lukwensen van het bestuur aan het jubi lerende bedrijf, zijn energieke directeur en het personeel overbracht, daarbij tevens de verdiensten van de heer Van DE ENGELSE 4 DEURS RUIME „KLEINE" AUTO. Vraagt gratis proefrit en inlichtingen. AUTOMOBIEL - BEDRIJF NIEUWE HAVEN 233-237 SCHIEDAM - TELEF. 69503 Thuis tegen Laakkwartier Reeds zeer vroeg in het seizoen vindt a.s. Zondag voor Excelsior de eerste return-wedstrijd plaats. De zwartwitten moeten op eigen veld aantreden tegen de sterke Haagse club Laakkwartier, waar van destijds in de uitwedstrijd zo fraai met 02 werd gewonnen. De return wedstrijd van a.s. Zondag is extra inge last; blijkbaar wil Excelsior geen dag verloren laten gaan, om niet het risico te lopen, straks weer met de zomersport in het gedrang te komen. Door de duidelijke 50 overwinning op Blauw Zwart hebben verleden week de Excelsorianen aangetoond, het con tact met de kopgroep niet te willen ver liezen. En inderdaad zijn zij nog volop in de running. Dan moet echter ook deze tweede wedstrijd tegen Laakkwartier gewonnen worden, wat intussen geen gemakkelijke taak is. Zondag om 2 uur dus aan de Oudedijk. Het 2e elftal is vrij, maar voor het 3e elftal, dat in zijn afdeling zo fraai aan de kop staat, is om 12 uur een thuiswed strijd tegen Sparta 7 vastgesteld, een wedstrijd die ook al de moeite waard kan zijn! Eveneens om 12 uur een thuis wedstrijd van het 4e elftal tegen Hollan- diaan 4. Uitwedstrijden; het 6e naar Leonidas 7 om half 3, het 7e naar Hillegersberg 4 om 12 uur, het 8e naar Aeolus 5 om 12 uur; het 5e Is vrij. GEHUWD: C. A. M. de Bruijn, 26 j. en C. J. de Jong, 23 j.; E. P. J. van Ewijk, 29 j. en M. C. J. Hodes, 23 j.; M. J. van Gogh, 31 j. en T. J. C. P. Löke, 21 j.; A. M. Schuurmans, 27 j. en A. A. M. Wijzen- broek, 23 j; J. Stolk, 63 j. en A. van Wie- ringen, 53 j. ONDERTROUWD: J. H. Arts, 25 j. en G. J. Snel, 25 j.; C. den Boogert, 26 j. en H. J. J. Mulder, 26 j.; J. W. B. Hoogen- boom, 31 j. en C. Wuisman, 24 j.; M. A. H. van de Laarschot. 27 j. en H. C. Kreuger, 25 j.; G. W. van der Moezel, 27 j. en J. C. Willemse, 23 j.; G. Mulder, 23 j. en W. Geurtsen, 21 j GEBOREN: Peter J., z. v. A. L. Dijks hoorn en J. P. Schop; Theodorus M. S. M., z. v. J. Ranke en M. T. C. Schiphorst; Huibert, z. v. J. J. van Dokkum en G. Bruijn; Trijntje A., d. v. L. de Bruijne en T, van Mourik. OVERLEDEN: J. B. G. Hilkmann, 68 j.; J. B. Maltha, 67 j.; J. M. van der Heiden, 53 j., vr. van K. van den Hoek. vanaf tot f 24.50 Hoogstraat 93 Telefoon 67679 Dertigduizend graven van geal lieerde militairen getuigen nog steeds van de prijs, welke voor onze vrijheid is betaald. Naast de monumenten, die onze bevrijding vertolken, dienen ook deze gedenktekenen in onze samen leving bewaard te blijven. Met de zorg hiervoor heeft het Nederlands Oorlogsgraven Comité zich belast, de middelen hiertoe komen van het ganse Nederlandse volk. De steun aan de jaarlijkse Klaprooscollecte van a.s. Zaterdag is een nationale plicht, waaraan wij allen naar ons vermogen dienen te voldoen. De burgemeester van Schiedam, mr J. W. PEEK. De autofabrieken hebben de laatste jaren begrip getoond voor de hoge exploi tatiekosten waaraan autohouders o.a. in ons land blootgesteld zijn. Zodoende verschijnen er steeds meer „kleinere" wagens op de automarkt, die zuinigheid aan doelmatigheid paren. Eén van deze automerken „De Stan dard 8" heeft thans ook in Schiedam een dealer gevonden. Bij het automobielbe drijf Garage Auburn aan de Nieuwe Haven 233237 worden enkele demon stratiewagens vertoond. Het typerende van de „Standard 8" is wel de zeer grote bagageruimte, bereik baar langs de achterdeuren, zodat dus geen kofferdeksel is aangebracht. Hier door wordt ook meer stevigheid in de stalen, geheel gebonderiseerde carrosserie verkregen. Het reservewiel heeft een plaatsje in een afsluitbaar, van buiten bereikbare ruimte. De binnenbekleding is afwasbaar en onbrandbaar. De Standard 8 is volgens de dealers de ruimste en kleinste vierdeursauto van het ogenblik. UIT HET RAAM GEVALLEN Van tien meter hoogte De 27-jarige G. P. de R., wonende Tey- lerstraat was gisteren bezig met het zemen van ramen van haar woning op de tweede verdieping. Ze heeft zich vermoedelijk te ver voorover gebogen en is in een achter tuin gevallen, van een hoogte van onge veer tien meter. Ze bekwam inwendige kneuzingen een gebroken rechterarm en is in het Gemeente Ziekenhuis ter verpleging opgenomen. De heer C. G. G. v. d. Arend, opticien op de Hoogstraat heeft gisteren zijn vijf en twintig jarig zakenjubileum gevierd. Het heeft hem bij deze gelegenheid niet aan belangstelling ontbroken. Ook talrijke bloemstukken legden er getuigenis van af, dat de heer v. d. Arend een geziene figuur onder zijn vakgenoten en clientele is ge worden, sinds hij zich, uit Rotterdam ko mende, in 1928 hier ter stede vestigde. Na mens „Hoogstraat-belangen" kwamen de heren Davids en Loef gelukwensen aan bieden. Zeer solide kwaliteit 1 jaar garantie ROTTERD.DIJK 268 - TEL. 67593 11 n I11 „De Amstelbron" hield gisteravond de R. K. Middenstandsbond een van zijn winteravondbijeenkomsten en ditmaal was prof. dr W. R. Heere uit Tilburg de inleider. Prof. Heere sprak over de structuur van de midden- j sP°n ,zith fen interessante gedachtenwis- stand en de belangrijke wijzigingen, w van het kapitalisme ondergaan beeft. stand en de belangrijke wijzigingen, welke deze structuur sinds de opkomst I verschilien-de1Wde 1"lleider nog (Van onze muziekmedewerker) Een lawine van applaus van een terecht opgetogen publiek was de beloning voor het waarlijk magistrale spel van de solist. Krebbers is toch wel een groot violist! Het is interessant de diepte van zijn spel te meten met de herinneringen aan een tien jaar jongere Krebbers, die toen nog meer de ras-virtuoos was. De virtuositeit is gebleven, maar verrijkt en verwarmd door een onvergelijkbaar grotere rijkdom aan gedachte. We zouden nü nog wel eens de Beethoven-sonates willen horen! Deze Brahms-vertolking was een schitterende apotheose van een zeer aantrekkelijk concert. naar onze mening zelfs niet overtroffen door een geconsicreérde grootheid op dit gebied als een eBrlioz. Hierin ligt dan ook wel een egvaar voor overschatting van Ravel's importantie als schepper van „muziek voor de eeuwigheid". Het is heel moeilijk om zich los te maken van dit boeiden en steeds weer verrassende klan kenspel, om een zuiver oordeel te vellen, en het kunstige effect te schelden van de muzikale gedachte die aan de compositie ten grondslag ligt. Het is maar de vraag of men goed doet zover te gaan! Het is in een geval als dit prettig om alleen maar luisteraar en verslaggever te zijn en geen muziekphilosoof en historicus! Huiverig voor experimenten De zaal was kennelijk zeer dankbaar voor deze beide suites, waarvan Ravel toch zeker gerekend mag worden tot degenen, die moderner kleuren op hun palet hebben. Men krijgt de indruk, dat de organisatoren der Toonkunst-concer ten wat huiverig zijn voor experimenten in de moderne richting. Dat is te be grijpen. Schiedams muzikaal leVen is door deze mensen in moeizaam en onver- poosr werken in een positie gekomen, die aanspraak kan maken op een zekere sta biliteit en het is wellicht verstandig om deze toch nog altijd kwetsbare stelling niet te wagen aan muziek die vooralsnog onverteerbaar zou kunnen zijn voor een gedeelte der Schiedamse adepten van Vrouwe Musica. Daarom is het goed, te merken, dat nu er na jaren BeethovenSchubert MozartHaydn eens iets jongers werd gespeeld het „incasseringsvermogen" toch misschien iets te laag is aangeslagen. Het R.K.O. kan hier zeker nog veel mooi werk doen. Niet dat wij ook maar iets hebben tegen de oudere meesters, en het is zeker juist gezien, Schiedam eerst ver trouwd te maken met de klanken der Vaderen. Voor een harmonische ontwik keling is het echter noodzakelijk niet het gevaar van eenzijdigheid te lopen. Het is daarom zo prettig, dat Ravel een duidelijke sympathie mocht verwerven. Het sluitstuk van de avond was het vioolconcert van Brahms, een van dè concerten uit vioollitteratuur en een zeer dankbare compesitie waarin de strenge Noordduitser een voor de Zuidelijke zon gebruind gelaat vertoond. Herman Krebbers speelde het met alle gloed en verve die deze muziek vraagt; steeds even gaaf en knap, in heroïeke accoorden-reeksen, in verbijsterend vaar dig passage-spel, in innigtere zilver van een enkele van een lang aangehouden slottoon. Inderdaad bewonderenswaardig schoon; het werk van een violist bij de gratie Gods. Het orkest begeleidde goed, tl was de schrijver van de programma- oelichting wel wat er naast met op te merken, dat het wel prettig zou zijn voor de solist, zijn geluid niet verloren te horen gaan in het geluidsmassa van een groot symphonie-orkest. Het R.K.O. is weliswaar een kamerorkest, maar de solist was vrij dikwijls met het gehoor niet meer te volgen. Vooral de blazers kwamen om de dag met een volume, dat zonder gemis van het geheel gerust wat minder hadge kund! Dit is echter alles wat er aan te merken valt op dit zeer geslaagde concert: en als het een fout is, dan is het blijkbaar een noodzakelijke, want alle vioolsolisten verdrinken af en toe in het orkest. Voor het overige was dit een concert, waarnaar door ieder met genoegen zal hebben geluisterd en dat zeer veel schoons te genieten heeft ge geven. Zoals Piet Ketting's traditie het wil, vermeldde het programma ook ditmaal een titel die men elders nooit ontmoet. De ouverture „La fête du village voisins" van Boieldieu is natuurlijk geen grote muziek. Er is niet veel kans op, dat nog veel on bekende muzikale kostbaarheden uit ver vlogen tijden tot ons zullen komen. De litteratuur kan met deze aanwinst dan ook inderdaad niet uitbundig worden ge lukgewenst, maar een bekoorlijk stukje muziek was de ouverture zeker! Muziek, die een mens zijn gezicht vro lijker doet zetten, een onbekommerd mu siceren „om de mensen te laten zwijgen", zei de heer Rutger Schoute, die ook nu weer toelichtte. Maar dat gold alleen voor de mensen van de Zuidelijker landen, voegde hij er voorzichtigheidshalve aan toe. Deze ouverture is in geen enkel op zicht de mindere van de „Kalief van Bag dad" en „La dame blanche" van dezelfde componist en een van deze afgezaagde repertoire-stukken kan zonder enig be zwaar worden vervangen door Piet Ket ting's „ontdekking". Vooral als men het speelt zoals het R.K.O. gisteren. Men behoeft het niet te zien als een axioma, dat Debussy „meer waard" is dan Ravel. Het is meer een zeer verspreide persoonlijke mening, waarvan de tijd de juistheid vermoedelijk wel zal vaststellen Niettemin gaven wij ditmaal de voorkeur aan Ravel's „Le tombeau de Couperin" boven de „Petite Suite" van Debussy. De „Petite Suite" is een jeugdwerk, dat zich kennelijk beweegt naar het klankmileu waarin de latere Debussy zich zal be wegen. Het stuk is zeker ook dit interessante ontwikkelingsaspect buiten beschouwing gelaten de moeite van het beluisteren alleszins waard. De suite van Ravel is zeker beslister en rijper. Ravel boeit altijd door zijn uiterst geraffineerde instrumentatiê, dat TELEFOON 68387 HOOFDSTRAAT 185-187-189 nu gemaakt hebben. Een middenstand, welke verantwoordelijkheidsgevoel en ac tiviteit aankweekt, maakt deze sprong echter mogelijk. Maar dan zal diezelfde middenstand ook moeten vechten voor zijn positie in de samenleving en zijn plaats niet alleen moeten handhaven, maar verbeteren. Na de inleiding van prof. dr Heere ont- vragen. De kantoren der Redactie en Admini stratie zijn gevestigd te Schiedam Dam 18 Telefoon 66152 Giro-nummer 590943 Abonnementsprijs 5.85 per kwartaal. 2.— per maand, 0.47 per week. Advertentieprijs op gewone Kolombreedte 0.15 per millimeter noogte Ingezonden Mededelingen op redactionele kolombreedte 0.30 oer millimeter hoogte Bij contract gelden 'agere tarieven welke bij de administratie of oij de erkende advertentie-bureaux verkrijgbaai zijn. Kampioenen i kleine advertentidni tot 20 woorden 50 cent. Elk woord meer 3 -ent Maximum 60 woorden. Plaatsing uitsluitend bü vooruitbetaling Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen voor bet Advertentiewezen. Die wijzigingen zijn zo ingrijpend, dat de geleerden nog steeds geen passende definitie kunnen geven van het moderne begrip middenstand. Spr. vervoegde Sn dit verband de werkwoorden zijn en hebben. Voor d>e opkomst van het kapi talisme „wie is hij", tegenwoordig zegt men „wat heeft hij". Deze omkering der waarden deed veel van de vroegere waar dering voor het individu en van het pres tige. dat de vakkundige ambachtsman ge noot, verloren gaan en dit wreekte zich ook in de groep, welke „de kleine zelf standigen" wordt genoemd. Mar* meende dan ook, dat het einde van de midden stand nabij was en dat in de toekomst het productieproces geregeld zou worden door een kleine groep kapitalisten, totdat ten slotte het proletariaat aan de macht van deze groep een einde zou maken. De ge schiedenis heeft Marx ongelijk gegeven en de middenstand ontwikkelt zich nog steeds in stijgende lijn. Vele van de oude ambachten en neringen zijn verdwenen, doch daarvoor zijn andere in de plaats gekomen en de verscheidenheid is thans veel groter dan in de tijd van de wilden. Spreker meende echter het begrip middenstand veel ruimer te moeten zien, dan momenteel gebruikelijk is. De hoog-geschoolde arbeider, de werkmees ter, de personeelschef, allen die tot de z.g. betere burgerlijke milieu behoren, rekende prof. Heere tot de middenstand wegens hun gelijke behoeften op het ge bied van ontwikkeling, van levensge woonten en culturele behoeften. Het grote gevaar voor de middenstand ligt volgens prof. Heere juist in het we zen van de middenstand zelf: de zelf standigheid, de eigen verantwoordelijk heid. Juist omdat de middenstander zich persoonlijk verantwoordelijk voelt voor zijn doen en laten, voor zijn zaak enz. meent hij. dat hij nu ook alles alleen moet doen en ontbreekt bij hem het gezonde begrip voor doeltreffende organisatie .Men kan allerwegen de middenstand horen klagen, dat er voor hem niets gedaan wordt, dat hij steeds het kind van de rekening is, maar wat doet hij zelf om zijn belangen te behartigen? Prof. Heere meende, dat er voor de middenstand vele mogelijkheden te ver wezenlijken zijn, mits er samengewerkt wordt en offers worden gebracht. En niet op de eerste plaats offers van financiële aard, doch van persoonlijke inzet. Een onderzoek naar de besturen der Midden standsbonden kort na de oorlog heeft uit gewezen, dat 90 pot van de bestuursleden vóór de oorlog ook reeds een bestuursfunc tie had. Doch een bestuur dat zichzelf niet vernieuwt is ten dode opgeschreven. De grote fout van de middenstand is, dat het overgrote deel met gekruiste armen toekijkt, wat een paar enkelingen preste ren. Men noemt de middenstand wel „de ruggegraat van de samenleving" en in derdaad maakt hij het mogelijk dat de be gaafden hun weg omhoog vinden. In een staat naar de opvattingen van Marx zou de sprong van arbeider naar de kleine groep van leiders te groot zijn en zouden mensen als b.v. de gebroeders Van Door- ne, Wilton en zo vele anderen nooit die carrière hebben kunnen maken, die zij Hier ter stede is overleden de heer Dominicus, gepensionneerd tuinarchitect van de gemeente. De overledene heeft zich vooral ^verdiensten verworven als ontwerper van het Sterrebos en het Julianapark. Hij was een autoriteit op zijn gebied. Te Rotterdam slaagde voor het artsexa men de heer C. Heyboer te Schiedam. De uitslagen van de gespeelde wed strijden luiden: Seheveningn 1—P.P.S.C. 1 3—0, D.V.O. 4—P.P.S.C 4 4—1, P.P.S.C. a—Zwalu wen V. a2 0—2 en P.P.S.C. b—S.V.V. b5 1—2. Tegen de koplopers wisten de blauw, witten geen succes te bereiken De tech nisch goed-geschoolde Scheveningers ga ven de Schiedammers niet veel gelegen heid hun spel te ontplooien. Toch wis ten zij lange tijd de score blank te hou den. Eerst 10 minuten voor de rust kreeg Sch een goede hans en toen was 't gelijk raak 1—0. Gelukkig bleek de P.P.S.C.-keeper deze middag in goede vorm te steken en hij kon zodoende de stand tot aan de rust hand haven. Na de rust een vertwijfeld aan vallend P.P.S.C. Succes kwam echter aan de andere kant Uit een vlotte aanval scoorde Sch.-midvoor zijn twee de doelpunt. Toch waren de Schiedam mers verloren. Het derde doelpunt dat de Scheveningers nog scoorden was uit een goede pass dwars door de ver dediging door de linksbuiten. Een goede sportieve wedstrijd in een schitterende omgeving en op een prima veld. Het programma voor Zaterdag a.s. is: Unicum 1P.P.S.C. 1, 3 uur, terrein Laag Zestienhoven; R.V..V.H. 2P.P.S.C. 2, 3.15 uur. Ridderkerk. P.P.S.C. 3 H.B.S.S. 6, 3.15 uur, Boshoek; Hollan- diaan V. a—P.P.S.C. a, 3.15 uur, Vlaar- dingen; P.P.S.C. bExcelsior '20 b 4, 2 uur. Boshoek. Zondag a.s. speelt het dames- eii herenteam van Wilton-Fljenoord hun eerste zaalhandbalwedstrijden in de Houtrusthallen te Den Haag. De dames moeten hét in de 2e klasse B opnemen tegen Turnlust en de heren krijgen SO..S. als eerste tegenstander in de 2e klasse A. De veldhandbalcomp. zal in de maan den December en Januari worden stil gelegd. Wilton Fijenoord is de enigste Rotterdamsche vereniging die voor deze groot opgezette competitie heeft inge schreven. In totaal spelen in deze competitie mee 156 teams verdeeld over 20 klassen 53 damesteams, 22 meisjes juniorteams, 19 meisjes adspirantenteams, 47 herenteams, 9 jongens juniorteams, 6 jongens adspi rantenteams. Db klasse-indelingen van de beide teams waar onze stadgenoten in uit komen. Dames 2 B, Athene 3, Donar, Hellas 2, de Jagers, Olympia, Strijdt Rid- derlljck, Turnlust, Wilton Fijenoord, Wings. Heren 2A: C. W. P. Hellas 3, Hellas 4, S.O.S., Turnlust 2, V.O.D.O. s.c., Wilton Fijenoord, W.I.K. Voorspellingen kunnen wij in deze niet geven, daar zaalhandbal door Wilton Fijenoord slechts eenmaal is ge speeld en wel in de Ahoy Hal te Rot terdam enige jaren terug, maar speelt het met net zoveel enthousiasme als veld- handbal dan kan het toch zeker wel op enige successen rekenen. Het 2e en 3e dameselftal waarvoor een veldwedstrjjd was vastgesteld, gaat niet door. Het 2e herenelftal is vrij. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie, tussen 912.30 en 26 uur; 1 paar werkhandschoenen, bruine kinderporte- monnaie. Te bevragen bij de vinders: blauw overhemd met boord, P. Engering, W. de Zwijgerlaan 50; cenintuur, M. Goos, Bosboomlaan 10b; wit kinderwantje, mevr. Bakker, Pr. Bernhardlaan 56; 1 paai glacé handschoenen, D. Kniepstra, Swam- merdamsingel 51; trui en broekje, Both, Leibnltzstraat 25a; leren handschoen, W. Rotteveel, Broersvest 139; gekleurde hoofddoek, J. de Haas, P.K.O.laan 100a; bruine riem, Th. Martens, St. Lidunastr. 5b; glacé herenhandschoen, G. v. Kline- herenbrink, Vlaardingerdijk 45a; 1 paar oorbellen, N. v. d. Huls, Marconistraat 97b; bruine leren tas, S. Timmermans, Singel 154a; zwarte vulpen, L. Huige, Lek straat 65; geruit kindertasje, Scheepma ker, Fabripiein 24; vulpotlood J. Ammer- dorfer, Potgieterstraat 12b; verm. gouden sierspeld, Kreeft, Da Costastraat I3! P°r" temonnaie, Oostrum, Da Costrastraat 18a; gouden ring, K. Oranje, Hogebanweg 29b; gevlamde vulpen, Cornelisse, Brede Marktsteeg 1; dubbele fietstas. D. Mol, Lange Kerkstraat 66; reserve wiel met band, Mosterd, Dorpsstraat 7; 1 pak ledige zakken, A. Kerkhof, Burg. Verveenstraat 3; rode autostep j116' Kitbanden, De Ronde, Warande 213; bruine herenschoen (R.) V. Grootveld. Villastraat 56; huis sleutel en f ietssleuteltje, C. v. Katwijk, Hoofdstraat 245; zilveren rozenkrans, G. Mulder, Lange Haven 60; Lipssleutel, Th. van Welie, Buijs Ballotsingel 118a; huis sleutel, R- Hevelaar. Iepenlaan 41. In de Boterstraat is gisteren bij het stoeien de 9-jarige D. v. B- wonende Nieu we Buurt onder een wagen van Van Gend en Loos geraakt. De voerman bemerkte het niet en moest door voorbijgangers ge waarschuwd worden. Een der wielen van de wagen ging over de buik van de jongen, die inwendige kneuzingen bekwam en bovendien een pols brak. Hij is naar het Gemeente Ziekenhuis vervoerd. Heden: Pasage Theater: Moulin Rouge (vol wassenen), 2 en 8 uur. (Geprolongeerd). Monopole Theater: „De Slaven van de Hartstocht". (18 j.), 2, 7 en 9 uur. Zondag: R.K. Ver. Gebouw Kethel: Gez. uit voering St. Radboud en Bel Canto, 8 uur. lISl ROTTÜRDAM TONEEL EN MUZIEK Schouwburg, 8 uur: „Voor iedere vrouw komt eens de tijd(Rotterd. Toneel) Lukor, 8 uur: „Op en top"-revue (18 j.i BIOSCOPEN. Programma's van 13 t.m. 19 November. Arena! Strijd om het heelal (18 j.\; Capitol: Tarzan en de duivelin (14 j.)Centraal: Haven wijk (ontoelaatbaar); Cineac, Colossu.m en Vic toria: Het Grote Geheim (14 j.); Harmonie: De Ellendigen (18 jLutusca: Meisjesslaapzaal «onbekend); Passage Schiedam): Moulin Rouge (volw.); «Prinses: De Schat van de Gouden Mao °r <14 bM f*ex: De Trek naar het Westen 3); 't Venster: Vuile Handen (18 j.) Gustave Dominici, de voornaamste ge tuige bij het onderzoek naar de Drum mond-moorden, heeft Donderdag bij een ondervraging van twaalf uur bekend, dat hij het lijk van lady Drummond verschei dene malen had verplaatst om te zien „of zij nog leefde". Voorts gaf hij toe, in tegenstelling tot vroegere verklarin gen, dat hij in de nacht van de moorden verscheidene malen heeft horen gillen. Dominici heeft reeds een gevangenis straf van twee maanden uitgezeten, om dat hij, naar hij zelf bekende, het doch tertje van Drummond geen hulp had verleend. Het meisje leefde nog toen hij haar indertijd vond. Naar verluidt, zijn thans, nadat de zaak een hele tijd gerust heeft, nieuwe ge gevens aan het licht gekomen, welke af komstig zijn van Clovis Dominici, een oudere broer van Gustave, een handels reiziger, Jacques Ricard, en een spoor wegarbeider, Faustin Roure. De openbare aanklager van het hof te Digne verklaarde Donderdagavond: „Wij hebben geen officiële bewijzen, doch wij blijven er van overtuigd, dat de Domini- ci's ons de sleutel van dit vraagstuk kun nen verschaffen." Hoofdinspecteur Seibeille en zijn recher cheurs zijn er van overtuigd, dat hun onderzoek nu in een „slotstadium" is ge komen. „U zult zien, dat ik toch gelijk had de moordenaar heeft zich steeds in ons midden bevonden", zeide hij van morgen. Naar w(( vernemen, zou de 48-jarige Arnhemmer J. W. bekend hebben de 33- jarige vrouw M. H„ wier lijk gisteren in een kleerkast van een pand aan de Hom- melseweg te Arnhem werd gevonden, te hebben vermoord. Buren hadden Zondag, toen het drama zich tijdens afwezigheid van de echtgenote van W. moet hebben afgespeeld, wel een schot gehoord, maar er geen aandacht aan geschonken, omdat VV. wapenmeester in het leger is. Amerikanen blijven lid van de N. B. B. De onderhandelingen over een herzie ning van de leveringsvoorwaarden voor films, die sedert geruime tijd zijn gevoerd tussen het hoofdbestuur van de Neder landse Bioscoop Bond en de vertegen woordigers van de grote Amerikaanse filmmaatschappijen hebben, naar wij ver nemen, tot een voor alle partijen bevre digend resultaat geleid. Van Amerikaanse zijde is men zoals wij reeds hebben verondersteld, accoord ge gaan met het door de Bond ontwikkelde systeem, waarbij de films naar haar waarde kunnen worden gehonoreerd. Dit systeem houdt tevens een verruiming in van de handelsmogelijkheden, nu het zich laat aanzien, dat de deviezenbeperkingen zullen worden verzacht. De betreffende reglementen zijn door de ledenvergadering van de Bond, waarin, zoals men weet, alle ondernemers in het film- en bioscoopbedrijf verenigd zijn, met algemene stemmen goedgekeurd. De Amerikaanse maatschappijen hebben inmiddels hun opzegging van het lidmaat schap van de Bond herroepen. Momenteel is men aan de Koemarkt bezig om de gevaarlijke bocht om het Koemarktplein heen slipvrij te maken. Hier wordt een geheel nieuw systeem van slipvrij-maken van straten gevolgd. Het gebeurt met e en wagentje met gas- en zuurstofjlessen, die de keien verhitten en gelijktijdig worden met een scherp voorwerp groeven in de keien gemaakt. Door de Eerste Schiedamse Kanarie vereniging „Ons Genoegen" zal een ka- narie-zangwedstrljd gehouden worden op 9, 10 en 11 December in de bovenzaal van het gebouw R. K. Volksbond, L. Ha ven 71. mtëmÈm 2.-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 2