mm yms*: Zeven Oranje-mannen konden 0-3 debacle van Zuid-Nederland in Spekhei niet voorkomen Amsterdamse derby: geen winnaar Geen lichtpunten op Spangen Ajax had productief kwartier Spannende strijd door snelheid en geestdrift SsKSWïtfSKS ITALIË EN FINLAND VRAGEN INTERLAND TEGEN ORANJE gedoofde 1-0 vuur... ...Op de grauwe as van het Limburgs publiek verloor zijn trots en floot zijn eigen favorieten uit Technische commissie in liet ongelijk Twee wedstrijden in de Eerste klassen Blauw Wit en De Yolewijckers deelden Teleurstellend spel van Be Quick Rotterdam en Bondselftal in 3-3 draw overwinning Geruchten groeien over een Ronde van Europa Dubbele van de Robben op Asser TT dit jaar 11 Juli MAANDAG 16 NOVEMBER 1953 PAGINA 5 (Van onze speciale verslaggever) SPEKHOLZERHEIDE, Zondag De strijdvraag tussen de Technische Commissie van de K.N.V.B. en de Nederlandse sportpers, of aan de 10 overwinning van de Oranjeploeg op 25 October jl. te Rotterdam tegen de Belgen ook maar enige betekenis mag worden toegekend met betrekking tot het huidige peil van het Nederlandse voetbal, is vanmiddag op het met 23.000 toeschouwers volgepakte Juliana-terrein te Spekholzerheide wel afdoende beantwoord. En het is de Technische Commissie, die daarbij in het ongelijk werd gesteld. De duidelijke 03 nederlaag van het Zuid-Nederlands elftal, met zeven spelers die de Oranje-zege van 25 October hadden bevochten, tegen een physiek harde maar technisch arme Luxemburgse ploeg, die nog aanzienlijk beneden de drie weken geleden door België ge demonstreerde vorm bleef, heeft bevestigd, dat die door de T.C. zo buiten alle perken opgeschroefde 10 zege inderdaad een inciden tele uitschieter zonder enige blijvende waarde of betekenis is geweest. Het Nederlandse voetbal is nog even ver, d.w.z. zit nog even diep in de put, waarvan men vreest dat er geen bodem in isals na de 40 debacle in Oslo; de 10 van Rotterdam heeft daar niets aan veranderd. En dat wisten wij al wel. Wij vragen ons alleen af, of deze 0—3 nederlaag tegen Luxemburg niet nóg erger is dan die 4—0 tegen de Noren. Even veel blaam Striemend fluitconcert Na de roes een kater Slingerendestopper Defensie steeds zwakker Voltreffersop de lat De debacle compleet Trooster viel op Defensie zonder faam Ook een étappe in Nederland Ned. zwemclubtitels KUYPERS SABELKAMPIOEN ruchten ons nog ietwat voorbarig. 1 de Belg Gosselin vijfde op een ronde. Ook Luxemburg bleek sterker Uitstekend in de rug gedekt door drie oj> de doellijn geposteerde verdedigers werpt de Luxemburgse doelman Steffen zich bij een corner onvervaard voor de voeten van de te lang talmende Bennaars, die de kans op een Zuid-Nederlands doelpunt verloren ziet gaan; links ijlen Van Beurden en Klaassens ter assistentie toe, maar Bennaars heeft 'het, pleit al verloren. Natuurlijk was dit niet het Nederlands Elftal, maar 7 van de 11 Zuid-Nederlan ders droegen dan toch maar het Oranje shirt drie weken geleden. Geen van deze 7 heeft ook maar een ogenblik vanmid dag het spel kunnen opbrengen, waar mee zij drie weken geleden het Feijen- oord-stadion aan het dansen hadden ge bracht. Vanmiddag zocht men vergeefs naar snolheid en strijdlust, naar energie de °TVoZettelijklleid- En de heren van zullen wellicht hebben begre- van' met een mentale doping dat onze snel» substantie (de suggesties pe seen a^CrU" T? derde tegenstander a*ge?chil: kost verslagen moest worl f het strijdvuur tot wiTri -2 weliswaar kan oppoken, maar dat hoogte hartstochten gevoed vuur slechte0'0'1" X e flakkert en dat het na zijn 1,^? keSr werk te hebben gedaan heel schielijk"™ volledig uitbrandt. Het spel van de ze" ven 1—0 mannen was vanmiddag zo grauw als de verwaaide as, die van een dergelijk vuur overblijft. En op een bo dem van as stookt men niet zo-maar-weer een nieuw vuurtje! Zowel de voorhoede als de verdedi ging treft even veel blaam voor deze nieuwe Nederlandse voetbal-debacle en ''.nies ontdekte men beangstigend dat vïnrPi Dkcn' In de voorhoede was slecht!) en die wij vrijwVnietT'Joeds lis te weinig vaart en stootkracht in ziin spel legde om een goede middenvoor te zijn. Van Beurden was ook nu weer de minst slechte, al bereikte hij niet de ster ke vorm van vroegere wedstrijden, ter- lijke publiek naar „zijn" zeven 10 inter nationals gekomen. Want men steekt het in Brabant en Limburg terecht! niet onder stoelen of banken, dat die zo feeste lijk onthaalde 10 zege van drie weken geleden op de Belgen werd behaald door een Oranje-ploeg die dan toch maar wei- geteld en niet minder dan 8 Zuiderlingen bevatte. En bij een Zuid-Nederlands elftal met 7 van deze 8 mannen benaderde men in Spekholzerheide en in heel de nijvere Mijnstreek de roes van een interlandwed strijd. In die roes deelde ook het Luxem burgse elftal, dat na deze 03 zege nu stellig met nóg meer nadruk zijn aanspra ken op een officiële landen-wedstrijd te gen de complete Oranje-ploeg zal her halen. En zo fier als zij gekomen waren, zo ronduit en onomwonden gaven de 33.000 in de tweede helft van deze Spekhcise debacle blijk van hun teleurstelling over het slechte en slappe spel van hun favo rieten. Een teleurstelling die zich uitte in een striemend fluitconcert, dat zich bij vlagen herhaalde tot reeds 7 minuten voor het eindsignaal een massale rush op de lokkende uitgangspoorten ontstond Na déze reactie van het Zuidnederlandse „thuisfront" behoeven wij waarlijk niet meer breedvoerig te gaan vertellen, hóé slecht en bedroevend het vanmiddag alle maal wel was. In het kort kan deze wed strijd gekarakteriseerd worden met een verwijzing naar het spelletje dat men op warme zomeravonden wel door kantoor- en fabriekselftallen ziet spelen. Inderdaad waren de omstandigheden miserabel. Als Juliana weer eens in finan cieel betere dagen komt, mag het bestuur "i op de eerste plaats wel een betere gras- Woljl °Vlrbe,eke op de rechfer v eugel een iaten aa£leggen. Op dit kleine en paar goede dingen deed en met Van Beur- smalIgi maar bov88ndien zPeer hobbelige en den nog de minste reden tot klagen gaf. In de middenlinie plaatste Kiaassens ook nu weer zo erbarmelijk slecht, dat zijn goede afnemen slechts uitstel van een Luxemburgse aanval betekende en vrij wel nooit afstel, terwijl op links Jo Te- bak slechts bij vlagen in het spel voor kwam en bovendien over een slecht moreel bleek te beschikken. Stopper Wouters kwam tegen de Luxemburgse middenvoor Kohn evenveel techniek als snelheid tekort en vormde in het centrum van onze verdediging een permanent lek, terwijl het ook op rechts druppelde, waar de in het begin geblesseerde Cools eeu zwakke partij speelde. Gelukkig was linksback Frans Tebak de enige, die zijn „rehabilitatie" bevestigde; met agressief cn energiek ingrijpen, terwijl hij boven dien voor zijn voorhoede van méér nut was dan z'ijn vóór hem opererende fami- liegenoot, wist hij te bewerken dat on ze defensie in haar geheel althans niet overspeeld werd en dat de vaak onzeke re Rixoort niet méér dan driemaal be hoefde te vissen. Vie^et.Was een Srote dag voor Spekholzer- „2' en de Politie had een stroom auto's rvrerken zoals men er nog nooit bij een had gezien. Met 23.000 man sterk wa ren de Limburgse, maar ook hier en daar Brabantse, supporters naar het in de diep te van de Kaalheide gelegen Julianater- rein getogen, waar men niet alleen de overdekte tribune spiksplinternieuwe gla zen zijwanden had gegeven, maar waar men vooral op de als een verschansing om het terrein gelegen aarden wallen de toe schouwers-accommodatie met het nodige kunst- en vliegwerk tot de record-capaci- teii van 23.000 had uitgebreid- Met gepaste trots, maar niet geheel ge rechtvaardigd vertrouwen was dit Zuide- hri'Voorst*'?*'"10 ®arass' heeft namens de Italiaanse voetbal-bond aan de K.N.V.B. te orRanise°reuC?aan om in Jan"ari van het volgend jaar een wedstrijd in Nederland In Italië hê iusscn het Nederlands Elftal en een Italiaanse selecticplocg. wedstrijden voor w","'1' 26 sPclers gekozen, die in aanmerking komen voor de smengesteld die *V<!re'dbampioenschap. Uit deze spelers zal een ploeg worden ^re Italiaanse nin" Janua" een oefenwedstrijd zal spelen tegen Nederland. Een a ai j. zal het opnemen tegen een Duits team, voor hetzelfde doel Dr Barassi zal tevens gaarne zien, dat Nederland een returnwedstrijd in Italië zal spelen. Hoewel de onderhandrimgen tussen de K.N.V.B. en Italië nog moeten beginnen, zal men in de kri g van de Nederlandse bond niet bij voorbaat afwijzend staan tegenover het voorstel van dr Barassi. Jn Maart zal Nederland tegen de officiële Engelse Amateurplo g men en tussen November en Maart ligt een langdurige rustperiode. Daarom zal het. va"ait a""®n z«n. dat Oranje in Januari deze ontmoeting' tegen een Italiaanse ploeg speelt, aangenomen althans, dat. de competitie in verband met een eventuele v0^stP®" geen stagnatie zal ondervinden. Noot van de Sportredactie: Het is nog niet zo lang geleden dat de Spaanse Voet- halbond met eenzelfde 00g™eFk de k N vn een vo°rstel' deed om tot een wed- ®trud Spanje B-Nederland te komen. De U V.b. wees dit echter van de hand: wilde pieel n*et meer te&en li, professional-teams uitkomen. Om dezelfde den werd ook he contact met Franknjk verbroken. Blijkbaar echter gelden deze v/nVwn nu intussen niet meer, getuige althans de welwillende houding fen opzichte van het voorstel van de Italiaanse voetbalbond. uuulng len °PZ1"U Verder hebben vertegenwoordigers van de Finse voetbalbond aan de KNVB- officials op het f.I.f.A-congres te Parijs het voorstel gedaan omTn Mei as een ®n"e frUd tussen Finland cn Nederland te Helsinki te spelen. Het Ncderiands Elftal komt n.l. i9 Me, tc stockholm tegen Zweden uit en het is de bedoeling van de l innen, dat de Nederlandse ploeg na de ontmoeting in de Zweedse hoofdstad doorreist naar Helsinki, een combinatie van twee ontmoetingen op één reis, welke •ok enkele jaren geleden is uitgevoerd. Het bestuur van de K.N.V.B. zal in XHn vergadering van Zaterdag a.s. zich over het Finse voorstel nader beraden. eflectvolle veld was goed voetbal inder daad uitgesloten. Maar tussen goed en slecht is nog een heel verschil. En boven dien gold deze terrein-handicap ook voor 1; Luxemburgers, die nochtans een 03 core bijeen trapten- 1 Het merkwaardige aan deze nederlaag is intussen, dat het Zuid-Nederlandse elf tal vrijwel voortdurend een meerderheid in het veld heeft gehad, zonder dat het ichter gevaarlijk kon worden. Op de rechtervleugel begonnen Van Beurden en Overbeeke met een paar redelijke schoten de aandacht af te leiden van de missers, welke Wouters en Cools in de direct al zwakke verdediging rondstrooiden. Veel belangwekkends gebeurde er verder niet. De Zuidelijken (wit shirt met embleem van gouden leeuwtje op blauw fond en zwarte broek) bleven in de meerderheid, doch strandden steeds op de hechte en vaak extra versterkte vier-mans-verdedi- ging van de Luxemburgers, waarin de ge routineerde Wagner met zijn record aan tal interland-matches de grote man was. Wagner (nummer 2; jawel, deze Luxem burgse amateurs droegen rugnummers op hun rode shirts en het publiek was hun daar dankbaar voor!) vervulde hier de rol van de tweede èn „slingerende" stopper- spil, achter Van Melis' vaste bewaker Speek (de eigenlijke spil) en in tijd van nood heen en weer slingerend tussen de op de flanken opererende rechtsback Spartz en linkshalf Reuter (invaller voor Lorang). Een merkwaardige verdedigings tactiek, die echter de Nederlandse aanval volledig in haar macht had. Na 28 minuten nam Luxemburg de lei ding: Wagner prikte van het middenveld een vrije trap recht in de doelmond, waar Wouters een kop-duel met Meurisse ver loor cn linksbuiten Kemp de bal in het net kon wurmen: 01. Nauwelijks 3 minuten later stuurde Wouters met een achter waartse poging tot koppen de bal over de uitgelopen Rixoort heen in zijn eigen doel, maar de goed leidende Franse arbiter Harzig keurde het doelpunt af, omdat Wouters door Kohn zou zijn geduwd. In de laatste minuten voor de rust trok Van Melis de aandacht met een paar goede schoten, waartoe fel doorzetten van Over beeke hem in de gelegenheid stelde; twee. van deze kogels vlogen echter rakelings over en naast het houtwerk en de derde werd fraai gestopt door Steffen, die de Luxemburgse traditie van goede keepers op indrukwekkende wijze voortzette en die kort voor de rust nog zowel de op een kop-center van Van Melis driftig spur tende Van Beurden de pas afsneed als een verrassend ver schot van Jo Tebak on schadelijk maakte. Nóg een keer trok Van Melis met een scherpe dribbel over links aller blikken, maar zijn voorzet belandde in een niemandsland, waarin geen enkele Nederlander mee naar voren was geko men. En toen kregen wij in de rust, terwijl de Bergkapel van de Domaniale Mijn te Kerkrade met pittige marsmuziek het veld rondwandelde, als „toegift" het schouw spel van K.C.-voorzitter Hoolboom, die met de reserves wat ging goaltje-kicken. Onmiddellijk na het begin van de twee de helft wisselden een te hoog gericht schot van Van Beurden en een benauwde redding door Rixoort na een nieuwe blun der van Wouters wéér elkaar af. Maar de Luxemburgse aanvallen werden nu ge vaarlijker: simpele rechtlijnige stoten door het centrum, waar Kohn steeds méér van Wouters los kwam. Toen ook Frans Tebak geen kans meer zag om de Luxemburgse midvoor te houden, kon Rixoort ternau wernood met één vuist redding brengen waarna Kemp over het lege doel schoot. Het was op een verre pass van Frans Tebak, dat Gruyzen eindelijk kans zag om binnendoor langs Spartz èn langs Wagner te glippen; er volgde een uitste kend schot, dat echter via de lat over ging. Een listig hakje van Van Beurden op de éérste maatzuivere pass van Klaassens opende een vrij schootveld voor Overbee ke, maar Steffen gaf geen krimp, ook niet ofl kopballen van Van Melis en Bennaars, terwijl tot ovérmaat van ramp Gruyzen twee goede kansen verknoeide en bij-een derde wél Steffen passeerde doch zijn te De bedrijvige Van Melis had ook in dit duel met de Luxemburgse verdediging geen succes. slappe schot nog door Spartz óp de lijn zag gekeerd. Toch groeide de kans op een gelijkma ker! Van Melis worstelde zich samen met Bennaars door de barricades, schoot toen echter zeer slecht naast. Wéér Van Melis: op een trekbal van Van Beurden vuurde hij een ditmaal werkelijk zeer fraai schot af, dat echter via de latkruising en Stef- fen's vuist terug caramboleerde, waarna Gruyzen Het lege doei op méters miste. De benjamin maakte zijn fout goed met een zuivere trekbal op Overbeeke, die van plaats met Van Melis was verwisseld; maar ook het schot van Overbeeke werd dreunend door de lat gekeerd. De Luxemburgse verdediging raakte in de verdrukking. En het tóch al harde, Duits aandoende, doch strikt eerlijke spel van de Luxemburgers ging door overtre dingen ontsierd worden. Uit vrije trappen ontstonden kansen voor Van Melis en Bennaars, die echter beiden misten, later ook Klaassens. Ongetwijfeld had de Zuid-Nederlandse ploeg hier enige malen met pech en tegen slag te kampen; maar verdoezelen we het slechte schieten en het onvermogen tot overrompeling niet! En dat uiteindelijk de tegen-score in de laatste minuten nog hoog opliep, was toch inderdaad aan gro ve fouten in de Zuid-Nederlandse verdedi ging te wijten, fouten die door alle pech niet worden uitgewist. Wouters en de beide Tebak's stonden kansloos verslagen, toen een switch van de Luxemburgse rechter vleugel 7 minu ten voor het einde leidde tot een vrjje schietkans voor rechtsbuiten Meurisse, die onmiddellijk doel trof: 0-2. En dat de Luxemburgers vóórdien al niet meer hadden gescoord, heeft Rixoort uitsluitend te wijten aan het feit, dat zijn tegenstanders slechts met drie man in het eerste gelid aanvielen. Desondanks leid den de vele zwakheden van Wouters en Cools toch nog vaak tot penibele situaties! Middenvoor Kohn, een „harde" knaap, doch volkomen sportief, die na zijn onge lukje met Frans Tebak helemaal niet de onheuse bejegening door Jo Tebak ver diende, zette 4 minuten voor het einde de kroon op zijn vele goede werk, door op een center van Kemp in één kort sprintje langs Wouters te flitsen en in de vlucht in te kogelen: 0-3- De debacle was compleet. (Van onze Amsterdamse sportcorrespondent) OLYMPISCH STADION, Zondag Wie van de 20.000 toeschouwers had gedacht, dat Blauw Wit-De Vole- wijekers in het Olympisch stadion een echte derby zou worden, kwam bedrogen uit. Het was een vrij matte vertoning, die uiteindelijk, nadat de rust met een 11 score was ingegaan, op een puntenverdeling uitliep: 2-2. Na afloop verlieten de duizenden teleurgesteld het veld. Men had er meer van verwacht. Doelpunt in de Amsterdamse derby: doelman Eype van Blauw TVit strekt zich ver geefs naar een schot van de Volewijckersschutler Van Alphen. Ruim een kwartier lang hebben de toe schouwers moeten wachten op het eerste schot. Het kwam van de Volewijckersspe- ler Kick, maar het was toch niet krachtig genoeg om doelman Eype te verschalken. De Noordamsterdammers waren in het be gin de meerderen van hun tegenstanders. Maar de verdediging van Blauw Wit, waarin Mesman een goede partij speelde, stopte voorlopig ied'ere poging om de score te openen. Ook Schenkel, die een haast niet te missen kans kreeg, werd in zijn plannen om door te breken, gestuit. Langzamerhand nam Blauw Wit het initiatief over. Het zette de achterhoede van De Volewijckers onder druk. Het be reikte er echter niets mee. Pas toen Van der Muts de Stadionbewoners deed schrik ken door zijn schot tegen de lat, sloeg BI. Wit toe. Vijf minuten voor rust was een kogel van middenvoor Koekebakker voor doelman Hagenaars te veel: 10. Vlak voor het rustsignaal maakten De Volewijckers gelijk. Een strak schot van Van Alphen velde doelman Eype: 11. In de tweede helft waren het De Vole wijckers, die het eerst doelpuntten. Na zeven minuten gaf Van Alphen een pass aan Advocaat die zich geen moment be dacht. Het werd daarom 12. Blauw Wit nam de aanval hierna weer op. Zijn voor hoede kwam tot aardige aanvallen, maar als de zestienmeterlijn werd bereikt, zakte het tempo der combinaties aanzienlijk, waardoor de verdediging van De Vole wijckers alle tijd kreeg om in te grijpen. In de 40ste minuut echter kwam Blauw Wit toch gelijk m'et zijn tegenstander. Een hoekschop van Dahrs draaide op dat mo ment in het doel, waarin een verbaasde Muller zijn handen uitstak om de bal te grijpen. Strafschop? Neen, omdat de aai de doellijn reeds was gepasseerd: 2—2. Er werd hierna niet meer gescoord. Bleijenberg scoort het derde doelpunt voor het Bondselftal tegen Rotterdam. (Van onze verslaggever) SPANGEN, Zondag. De traditionele wedstrijd om de Gouden Onafhankelijkheidsheker mag Jan allang geen „big match meer zijn, hij had toch maar weer een vol huis op Spangen getrokken. En die ruim 20.000 toeschouwers hebben zich wei geamuseerd bij een levendige en fel gespeelde wedstrijd, die technisch geenszins op hoog peil stond: integendeel, er werd vaak erbarmelijk geknoeid, die voor de van de I. C. aanwezige leden verre van nieuwe gezichtspunten laat staan lichtpunten opleverde, maar die door zijn span nend score-verloop wel wist tc boeien. Door het 3—3 gelijke spel bleef de On afhankelijkheidsbeker in het bezit van Rotterdam, dat verleden jaar gewonnen had, zodat opnieuw Terlouw de trophee, tijdens de plechtigheid op het bordes van de ere-tribune met de jacquets en hoge hoeden aan de ene en de witte badjassen aan de andere kant, in ontvangst mocht nemen. De velen die na het eindsignaal van scheidsrechter Martens gebleven wa ren omdat zij bij de 3—3 score op een pe- nalties-toegift hoopten, hadden vergeefs gewacht. Lange tijd heeft het er overigens niét naar uit gezien, dat de Rotterdammers de beker zouden behouden. Aan de ene kant trachtte Benningshof als schakelspeler vergeefs enige samenhang te brengen in de grotendeels Schiedamse voorhoede, waarin de gebroeders Heijster op de vleugels niet meevielen, anderzijds had Terlouw opmer kelijk veel te stellen met Bleijenberg en bleek Lagerwaard niet opgewassen tegen de snelle en agressieve, hoewel simpel spelende Trooster, terwijl de D.O.S.-man Visser als linksbinnen (ter vervanging van de Maastrichtenaar Ummels, die niet was gekomen) in deze Bondsvoorhoede wel vaart bracht. Het was een fout van Lagerwaard, die na 27 minuten tot het eerste doelpunt voor het Bondselftal leidde, door de zelfzuch tige Wim van der Gijp gescoord. En 5 mi nuten voor de rust werd het zelfs 02, toen Bleijenberg een combinatie Schmidt- Visser met een resoluut en hard schot af werkte. Na de rust bleken beide ploegen beter ingespeeld en werd ook door een verho ging van het tempo de strijd interessanter Van der Hoek en Dörr op de halves-plaat- sen stuwden nu de Rotterdamse voorhoede krachtig op en toen bleek alras dat de Bondsverdediging lang niet feilloos was. Drie mannen zonder naam of faam: Peg- geman van De Kennemers (2e klas) en Wiersma van Donar (3e klas) konden aan de druk geen weerstand bieden, ook al omdat de voor hen spelende middenspe lers het tempo niet bijhielden; zij bezorg den vooral hun eigen doelman, de jeugdige Woerdenaar (3e klas) Feyt, die toch al ner veus optrad, de grootste moeite met hun terugspelen. Alleen de D.O.S.-spil West broek stond zonder op te vallen de Rot terdamse aanvallen doeltreffend in de weg, maar het was juist een fout van Westbroek, die Van Pelt in staat stelde om 10 minuten na de rust een Rotterdams tegenpunt. te scoren. Op dat moment was het gelijke spel nog niet binnen het bereik, want uit een uit stekende aanval van de beide Rigtersble- kers ontstond een derde, zeer fraaie vol treffer voor de Bondsploeg, toen Trooster een maatzuivere center voor de voeten schoof van Bleijenberg, die ineens en on houdbaar inkogelde (ook hier had Mühring geen schuld). Aangemoedigd door zijn supporters bleef het Rotterdamse elftal echter aanvallen. En met succes. Peggeman raakte door een solo-doorstoot van Van der Hoek in moei lijkheden en liet aan Benningshof een kans, welke de kleine Spartaan met een felle schuiver onmiddellijk uitbuitte. En toen gingen de groenhemden nog eens extra verwoed voor de gelijkmaker vechten. Het werd, bij het heftige verweer van de rood zwarte Bondsploeg, een opwindende finish, die tenslotte, toen de dappere Feyt schro melijk over een verre en eigenlijk onschul dige schuiver van Van Pelt heen dook, tot de bevredigende 3—3 eindstand leidde. (Van onze sportcorrespondent) GRONINGEN, Zondag. De handdruk van Bronkhorst, gegeven aan Ajax' grensrechter even voor de rust, bezegelde een sportieve geste van de Am sterdamse vlaggenzwaaicr. HU wees, toen de referee de situatie niet goed had kunnen waarnemen, beslist naar het midden, en gaf daarmee te kennen, dat doelman Pieters Graafland de bal welis waar nog onder bedwang had gekregen, doch dat bet glibberige leer, gekomen van Be Quick's middenvoor Vink, op dat mo ment de doellijn al was gepasseerd. Een sportieve beslissing (bü 00 stand) van deze grensrechter die waren alle club- grensrechters uit dit hout gesneden de aanstelling van neutrale officials onnodig zou maken. Men zou moeilijk hebben kunnen bewe ren, dat de Groningers deze goal hadden verdiend. Zij konden maar moeilijk met het gladde leer op het zware veld overweg, en lieten ook overigens voetbal zien, dat in onaangename overeenstemming was met het weer. Druilerig en grauw. Maar ook het spel van de Amsterdammers was in die eerste helft zeker niet groots. Zij kwamen, hoe aardig zij soms ook op bouwden en zich kansen schiepen, ten enen male schutters tekort. Van Dijk miste een heel rijtje achtereen, en ook toen De Groot vlak voor doelman Perdok een vrije kans kreeg, liet hij die nog glippen. Doch na de hervatting lieten de gasten ondanks het gemis van Bartels en Bakker, zien dat zij tot betere dingen in staat wa ren en eer men een kwartier verder was, hadden zij de punten veilig gesteld. Het begon met een heel knappe gelijkmaker, waarvoor Michels onmiddellijk aanslui tend aan een corner Be Quick de grond slag legde, en waarbij De Groot zo snel reageerde dat de overigens matige Noordelijke achterhoede meteen volkomen was geslagen (1-1). Het hek was van de dam en er vielen gaten bij hopen in de witte achterhoede. Uit een schot van Van Dijk, dat Perdok nog juist weer het veld in kon tippen, joeg Leeser als zo vaak, totaal vrij staande de bal opnieuw in de Be Quick-touwen, en prompt volgden toen nog uit een kopbal van De Groot en een schot van Van Dijk nummer 3 en 4. Dat was, voor de te weinig beweeglijk en slordig werkende Noordelijke voor hoede, te veel. Men probeerde het nog wel, maar daar bleef het dan ook bij. Aan de andere kant, waar het bleef rammelen, bracht Van Dijk de eindstand op 1—5. De campagne van de Franse wieler sport-journalist Jean Leuillot, die in zijn blad France Soir een hevige concurren- tie-strijd rond de wegrennerij voert met Jacques Goddet's L'Equipe en met de Parisien Libéré, welke samen de Tour de Frans plus de grote klassieke Franse races organiseren, neemt steeds vastere vormen aan. Die campagne behelst de plannen voor een Ronde van Europa, die het grootste wielersport-evenement van alle tijden moet worden. Leuillot heeft reeds een groep particulieren als finan ciers voor zijn plannen gevonden. Thans is ook het gemeentebestuur van de Euro pese Hoofdstad Straatsburg, bereid ge bleken om de Ronde van Europa in zijn stad te laten finishen. De Ronde zou uit elf etappes bestaan en in Parijs starten. De karavaan zou door België naar Nederland trekken en dan worden Amsterdam en Geleen als mogelijke candidaten voor een etappe- finish genoemd. Van Nederland uit zou den de renners door België en Luxem burg naar Duitsland en Oostenrijk gaan om vervolgens via Italië en Zwitserland naar Frankrijk (Straatsburg) terug keren. Of dat allemaal wel in elf etappes kan De nat. zwemclubkampioenschappen, welke dit jaar in het Sportfondsenbad te Haarlem werden gehouden brachten een dubbele overwinning voor de Robben uit Hilversum. Zowel de dames- als de heren- ploegen wisten beslag te leggen op de ti tel. De dames prolongeerden hiermede haar titel, terwijl de heren de titelhouder van verleden jaar, HPC uit Heemstede, naar de tweede plaats verwezen. De eindstanden luiden: Dames 1- Robben (Hilversum); 2. HDZ (Hilversum); 3. RDZ (Rotterdam). Heren: 1. Robben (Hilversum); 2. HPC (Heemstede); 3. DAW (Alkmaar). Tijdens het congres te Londen van de Internationale Motor Federatie zijn de da ta voor de grote prijzen, meetellende voor de wereldkampioenschappen 1954, als volgt vastgesteld; Grote Prijs van Frankrijk 30 Mei; Engelse TT races 1418 Juni; Grote Prijs van Ulster 24 en 26 Juni; Grote Prijs van België, 4 Juli; Grote PrUs van Nederland 11 Juli. Voorts werd de Grote Prijs van Duits land bepaald op 25 Juli, van Zwitserland op 22 Augustus, van Italië op 12 September en van Spanje op 3 October. In het Bossche sportpark „De Vliert" werd een wedstrijd om het sabelkam pioenschap van Nederland gehouden, welke werd gewonnen door E. L. Kuy- pers van Parade et Riposte uit Den Haag. De einduitslag luidde: 1. E. L. Kuypers (Parade et Riposte, Den Haag) 9 'gew. part. 29 ont. tr. 51 geg. tr.; 2. Terweer (Tewe, Den Haag) 8—34—51; 3. Los (D'Ar- tagnan, Utrecht) 8—36—44; 4. Ch. van Uden (Vrije Wapenbroeders, Den Haag) 7—5349; 5. Engelberts (DOS, Amster dam) 63842; 6. J. Kuypers (Athos, Voorburg) 64443; 7. Van Oosten (Pa rade et Riposte, Den Haag) 54442; 8. Thomassen (Masker, Amsterdam) 546 46; 9. Van Vliet (AEW, Leiden) 54844; 10. Munnik (D'Artagnan, Utrecht) 3—47 31; 11. Guiran (Bossche Politie Sportv.) 3—49—38; 12 Leegsma (I. Shell, Vlaar- dingen) 1—5429. De eerste 100 Kilometer Jcoppelrit van het nieuwe winterseizoen te Brussel ein- digde in een Belgische zege: Van Steen- j bergen en Ockers finishten in 2 uur t j VIP1- 50 sec., vóór de Zwitsers Kiibler- te Plattner, terwijl onze landgenoten Wim es van Est en Wout Wagtmans op de derde Vooralsnog lijken al deze ge- plaats eindigden; Piet Haan werd met v o- jr ttiL awjwt, ivcru 1Tl

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 5