Nieuws uit STAD en OMTREK O Heeft voor U j RE AD Y-NIEUWS V oortaan water geld verschuldigd door alle verbruikers St. Radboud en Bei-Canto BIJZONDER MUSEUMCONCERT aargangen D.W.S. liet een steekje vallen 853» ss«."««ShSariKS i siajüaï -spsRSf sas t.°?f srarws sysdskfe* agiay» AARDIGE MORRIS DEALER DE SIER" - J. S. LOKKERBOL in Poeldijk 3 sa"aw: Desbetreffend voorstel komt Vrijdag in de Raad Gemeenteziekenhuis heeft gemoderniseerde Röntgenaf deling EKANPEWAR Uitreiking Landsteiner Bestuur Katholieke Volkspartij UIT 75 penning KETHEL tfjMukkebufrimelen" vk*7*tï;nmarkt Gisteren officieel in gebruik genomen Zuster Sluis gehuldigd 80 M3 per jaar de juiste Vulpen COMBINATIE VAN DRIE FAGOTTEN Zilveren feest St. Jozefscholen BURGERLIJKE STAND R.K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL UITVOERING IN KETHEL BEGRAFENIS J. K. DOMINICUS AGENDA IN ROTTERDAM ONTWIKKELINGSAVOND L. T. J, VIJF EN TWINTIGSTE PAAL Voor de nieuwbouw der Dr Noletstichting HET BEZOEK VAN H. M. DE KONINGIN Er wordt in twee stoeten gereden GEEN PUBLIEkTbIJ WILTON- FIJENOORD OPBRENGST COLLECTE MERKWAARDIGE ONTPLOFFING AANGEREDEN WAT SCHIEDAM VERLOOR EN VOND NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT 'T ZWARTE PAARD S.V.V.-ATHLETIEK U. V. G. HANDBALNIEUWS PAS OP UW HOND CHRISTEN-DEMOCRATEN BIJEEN ZWARTE ^TAALPRIJZEN IN DE K.S.G. TOESTAND BURGEMEESTER ALBERTS VOORUITGAANDE Totnogtoe wordt de rekening voor waterverbruik gezonden aan de buis- plaats gehad, laatstgenoemde kosten zo verdeeld, dat ieder gezin een gelijk aandeel betaalt. In de practijk levert de inning echter grote moeilijkheden op, daar betrokkenen in het algemeen de verantwoordelijkheid voor het oververbruik toeschrijven aan de medebewoner (s) en bijgevolg betaling weigeren. Gezien de kleine bedragen, waarover het gaat, vergt de inning een onevenre dige hoeveelheid werk, terwijl kosten uiteraard niet achterwege blijven. Van de zijde van de bouwverenigingen zijn B. en W. hierop gewezen en is hun medewer king ingeroepen om in deze wijziging aan te brengen. Ze hebben deze zaak onder het oog ge zien, 10.000 Watermeters Gebleken is, dat bij de ongeveer 20.000 gezinnen en industriële verbruikers in de gér worden gesteld, zodat geen bijbeta ling behoeft plaats te vinden. Uiteraard zijn er een aantal gevallen, b.v, winkels, kleinambacht en industrie, waarbij de hoeveelheid per verbruiker aanzienlijk groter is en een bijzondere re geling moet worden getroffen. Nagegaan is of een en ander praetisch uitvoerbaar is. Dit is zonder hoge extra- kosten het geval. In gevallen, waar het voor waterver bruik verschuldigde in de huur was ver disconteerd, zullen de verbruikers door een mededeling op de kwitantie erop at tent worden gemaakt, dat in het vervolg het voor water verschuldigde door de Technische Bedrijven in 8 gelijke ter mijnen zal worden geïnd met eventuele restitutie of bijbetaling eenmaal per jaar en dat zij van de huiseigenaar een reduc- n- i In een gezellige zaal van het Gemeente- ei"enaar^ die gerechtigd is de kosten van het oververbruik op de huurders „jekenhuis was gisternamiddag een talrijk te" verhalen. Volgens een rechterlijke uitspraak van 17 Augustus 1948 ^^.mmfnTlan"^ worden, indien de levering aan meer gezinnen over een meter heelt röntgenafdeling, wier bouw en organisatie zoveel voeten in de aarde heeft gehad. De burgemeester was er, als hoofd van de ziekenhuiscommissie; we zagen wethouder mr M. M. van Kinderen, verschillende raadsleden, talrijke hoofden van dienst en de specialisten en huisartsen, wier werk zaamheden hen geregeld met het Gemeenteziekenhuis en speciaal de rönt genafdeling in contact brengt. Mr A. F. A. van Velzen was er namens hei bestuur van de Dr Noletstichting, die mede vertegenwoordigd was door zuster Josephine, de adjunct-directrice en zuster Charlotte, het hoofd van de röntgenafde ling van ons katholieke ziekenhuis. De burgemeester sprak een woord van weikom en herinnerde er aan, onder welke moeilijke omstandigheden de afde ling tot stand is gekomen. In 1950 werd de grondslag er voor gelegd. Mr Peek zei, in zijn ambtsperiode nooit iets te hebben meegemaakt,dat zoveel tegenslagen en misrekeningen ondervond als dit project. Een zeer gewaardeerde kracht van de röntgenafdeling is zuster M, P- Sluis, die dezer dagen haar zilveren jubilé vierde. Mr Peek bracht haar hartelijk hulde voor hetgeen ze voor het ziekenhuis heeft ge daan. Ze behoort tot de oude garde, die het groot hebben gemaakt en werkte in verschillende afdelingen, om tenslotte de röntgenafdeling tot haar troetelkind te maken, Als blijk van waardering bood de burgemeester haar een geschenk onder couvert en een bloemenhulde aan- Hij fe liciteerde voorts de directeur van het zie kenhuis, dr J. H. v, d. Berg, met de nieu we aanwinst en tevens de leider der af deling, dr De Reus, het vertrouwen uit sprekend, dat deze met zijn staf grotelijks tot heil van de zieken werkzaam zal zijn. Hierna trad dr Hoekstra namens de spe cialisten naar voren, om zuster Sluis een huldeblijk aan te bieden. Dr J, A. H. v. d Berg deed hetzelfde namens de huisartsen. Beiden spraken ze hun grote waardering voor de kennis van zuster Sluis uit. Mr A. F. A. van Velzen bracht de geluk wensen over van het bestuur der Dr Noletstichting, er op wijzend, dat er steeds een goede verstandhouding tussen de twee ziekenhuizen heeft bestaan. Het was daarna dr De Reus, die in het kort de historie van de röntgenafdeling nag-ng- Nadat hij drie jaar geleden tot röntgenoloog was aangesteld, heeft hij de afdeling volgens zijn plannen kunnen op bouwen. Daarvoor' was hij heel dankbaar. De töntgenkamer werd aldus de röntgen- gezinnen en wpm™ v op de WOninghuur moeten ontvangen. Ze gemeente zijn geplaatst Met de Commissie voor de Technische term.et_eLS' Daarla" en Bedrijven zijn B. en W. van mening, dat in woningen van bouwverenigingen en 550 in woningen, toebehorende aan de ge meente. De gerezen moeilijkheden zouden kun nen worden opgeheven door ieder gezin een afzonderlijke meter te geven. Dit zou echter medebrengen, dat per tweede of derde gezin 4 per jaar meer aan meter- huur moet worden betaald, een bedrag, dat in het merendeel der gevallen hoger is dan hetgeen thans aan oververbruik verschuldigd is. Bovendien zou per wo ning 100 k 150 aan kosten voor split sing der binnenleiding door de huis eigenaar moeten worden gedragen, ter wijl daarboven voor rekening van de Technische Bedrijven zouden komen een belangrijke investering in meters, de kos ten van de plaatsing en een uitgave we gens het maken van stijgleidingen. Deze totale kosten worden begroot op 1 a 2 millioen gulden. Het behoeft wel geen nader betoog, dat een dergelijke uitgaaf niet gedaan kan worden. Daarop is de gedachte uitgegaan naai de volgende regeling. Per gezin wordt vanaf 1 Januari 1954 in rekening gebracht hetgeen volgens het geldende tarief voor het door de nieter aangewezen totale verbruik is verschul digd, gedeeld door het aantal gezinnen, dat over deze meter van water wordt voorzien. De huiseigenaar trekt het ver schuldigde abonnementsgeld en de rae- terhuur af van de woninghuur. De water meters worden per kwartaal opgenomen, hetgeen met het oog op lekkage moet worden bestendigd. Het per gezin voor waterlevering verschuldigde zal op de maandkwitantie, die reeds voor gas en/of eiectriciteit wordt gepresenteerd, worden bijgeboekt, zodat het jaarlijkse bedrag in 8 gelijke termijnen wordt betaald. Gezien het feit, dat het gemiddelde waterverbruik per gezin 80 M3 per jaar bedraagt is gemiddeld vanaf 1 Januari 1954 voor gezinnen met aparte meter ver schuldigd 12.80 20 M3. a 18 ets. 4 mterhuur, totaal derhalve 20.40, Uit het feit dat het gemiddelde ver bruik 80 M3. per jaar is en een aantal gezinnen minder verbruikt, moet worden afgeleid dat er ook gezinnen zijn met een hoger verbruik. Het verdient aanbeve ling per jaar bij een totale afrekening een bedrag te kunnen restitueren, waartoe het wenselijk is het termijnbedrag op 3 te stellen, zodat over 8 termijnen 24 wordt betaald. Alleen bij oververbruik van meer dan 40 M3. per gezin per jaar behoeft dan te worden bijbetaald. Bij grote verbruikers kan het bedrag nog ho- bovenomschreven regeling alleszins aan vaardbaar is, weshalve zij daarop de in stemming van de gemeenteraad vragen. SURPRISE* VOOR ST. NICQLAAS of VERJAARSGESCHENK vindt U In onze collectie DIERFIGUREN PAARUJES 1.50 HERTJES 1.95 EZELTJES 2.35 en vele anderen Gistermiddag is in het Gem. Ziekenhuis het Röntgen gebouw in gebruik genomen. Foto van het nieuwe Röntgen-apparaat. afdeling, welke de groei van het zieken huis en die van Schiedam gemakkelijk zal kunnen volgen. Nadat de burgemeester nog een dank woord had gesproken, speciaal tot de ver tegenwoordiger van de Dr Noletstichting, zegue zuster Sluis dank voor alle blijken van waardering. De aanwezigen maakten hierna een rondgang door de nieuwe afdeling, welke een alleszins moderne indruk maakt, zo wel wat indeling als uitvoering betreft en over de nieuwste apparaten en instrumen ten beschikt. PASSAGE SCHIEDAM Het is aantrekkelijk, eens een doorbre king van de gangbare samenstelling van een concert te kunnen hebben. Het museumconcert van a.s. Woensdagavond 18 November vermeldt een programma waarin een traditionele combinatie ^et trio voor 3 fagotten van A. Bergt, (sopraan, orgel, viool) afwisselt met de eertijds een beroemd fagottist. Van de Handel. Deze wijn behoeft geen krans! De violist speelt, behalve Corelli's La Folia en de sonate van Willem de Fesch, met orgelbegeleiding de weinig bekende Inventionen van Bonporti in de bewerking van J. S. Bach. Dat Bach zich voor deze Inventionen interesseerde, zegt al veel over de hoedanigheid er van. De Romantiek komt aan de beurt in Na het aftreden van de heren Stok en van Oppen is het bestuur van de Katholieke Volkspartij, afdeling Schie dam, als volgt samengesteld; Voorzitter; C. W. Looman, Voorne- sestraat 2a, Schiedam. Tel. 6956 7- Vtce- Voorzitter: E. J. Schuurmans, Frank- linstraat 7, Schiedam. Penningmeester: C. Meyer, Anth. Muijsstraat 27 a, Schiedam. Commissaris: C. A. L. Olst- hoorn, Kerklaan 41, Schiedam. 2e se cretaris: P. Over de Vest, Steenstraat 4, Schiedam. Secretaris: J. F. L. Kloos, Brede Marktsteeg 2, Schiedam. (Tel. bereikbaar no. 66713). dat het Met genoegen vernemen wij, zilveren feest der St Jozefscholen m de maand Mei a.s. met opgewektheid zal worden gevierd. De zangkoren der Katholieke Kerken dezer stad hebben bereidwillig hunne medewerking aangeboden, om de feest avonden, die te dezer gelegenheid zullen worden gegeven, op te luisteren Zij zijn daartoe met elkander lp overleg getreden en zullen als één koor, onder leiding van den heer M. L. Honnerlage Grete, eenige sehoóne zangnummers ten gehoore bren gen waarvoor reeds a.s. Dinsdagavond de eerste repetitie wordt gehouden. - Ook de zangvereeniging „St Gregorius" zal het hare tot opluistering van de feesten bij- drEenntweetaI feestavonden zal de kinde ren en hunne ouder, in staat stellen het feest mede te vieren. Daartoe zal de on overtroffen goochelaar Okhuysen zijne medewerking verleenen. (Nwe Schiedamsehe Courant van 2 April 1893). voor velen sensationele combinatie van 3 fagotten. ,n Miep Leendertz zal op het aantrekker, lijke aulaorgel de sopraan Wieb de Roolf en de violist Cees Bandel begeleiden. HeK drietal zal in enige aria's ook gecombi neerd optreden. Het meer ongewone aandeel in het concert hebben de drie fagottisten, de heren De Wit, Durant en Schlebaum. Zij komen met een programma van muziek voor 1, 2 en 3 fagotten. Een geestige en zeldzame combinatie, die bovendien in enige Radioprogramma's later in Novem ber thuis beluisterd kan worden. Schie dam heeft echter de primeur in natural De fagot is al eeuwen.in gebruik. Vroe ger bestond er een hele „familie" van dit instrument, o.m. de discantfagot, de alt fagot, de kwartfagot, de kwintfagot; evenals bij de vedels of bij de violen- familie met viool, altviool, cello en contrabas. Van dit stel zijn de fagot en de contrafagot overgebleven. Door per- fectionnering van het instrument is ech ter het bereik uitgebreid en kunnen de oude composities cr eveneens op worden uitgevoerd. Het programma vermeldt enige Neder landse componisten. Te beginnen met Josquin des Pres, een groots vertegen woordiger van de vroege meerstemmig heid. De fagotten spelen van hem een eigen visie op het lied „si je perdu mon amy". Voor viool en orgel is de charmante sonate van de Antwerpenaar Willem de Fesch. Interessant is het laatste nummer van het programma, een compositie voor 3 fagotten van de hedendaagse Neder landse „contrapuntist" Ernest W. Mulder. Tot zover het „inheemse" aandeel in het programma. De Engelsen kunnen niet bepaald bogen op een groot aantal succesrijke componisten. Op het aandeel van Henry Purcell kunnen zij echter terecht trots zijn! Wieb de Rook zingt 2 aria's van hem. De melodie is rijk en breed; de tekst dikwijls geestig en opval lend mooi. Bovendien zingt zij met bege leiding van viool en orgel 2 aria's van klassieke Franse componist Bodin de Boismortier zal men de combinatie Fagot-piano in de 5e sonate voor fagot én piano horen, een elegant, soms pathe tisch stuk. Mogen velen in het bovenstaande een aanleiding vinden dit concert te bezoe ken, zodat de groeiende traditie van kamermuziekuitvoeringen in ons museum een vast punt gaan worden in het eigen culturele leven van Schiedam. Geboren: Ingrid M. L. d. v, J. G. ter Braak en J. M. de Regt; Gerardus J. z. v. J. G. A. M. Simons en J. v. d. Heiden; Catharina M. Th. d. v. A. J. J. M. van Tienen en C. de Jongh; Maria J. d. v. G. F. J. Kuiters en H. Kraan; Antonie A. z. v. J. J. Friedrich en W. Versteege; Johanna J. d. v. J. J. den Brinker en B. Kooijman; Geertruida M. d. v. en Ariena d.v. H. J. Brinkman en M. Blom. Overleden: W. Muijsson, 58 j.; J. van Doornik, 77 j.; W. C. de Jong, 73 j.; H. A. J. Brökling, 54 j. Nieuwe aanwinsten in de Jeugdbiblio theek September en October 1953. Jeugdboeken: Boddaert, M.: Roswitha; Boddaert, M.: Sturmfels; Bruyn, H. de: Koning Arthur en zijn ridders; Degreef, E.: Zes van de Balkan-express; Degreef, J. D.; De nacht van de Maria Christina; Doekes-de Wilde, M.: Met vaste tred; Goudappel-Bos, R.: Liesbeth schrijft een boek', Haarman, H. J.: De strijd om de verdwenen uitvinder; idem: De strijd om het geluidloze vliegtuig; idem: De strijd om het televisiegeheim; Hagers, E.: Ik... Laura! Hagers, F.: Succes, Marjolein; Har- ting, E.: Marleen wordt zelfstandig; Hulst, W. G- van de: Jaap Holm en zijn vrinden; Jansonius, M. H.: De bochtige weg; idem: In „de Spreeuwenpot"; idem: Het storm buis; Kis, S.: Mariska, het Hongaarse meisje (3 dln); Kramer, D.: Ons Honk; Kuypers, M.: Marjans taak; Laan, D.; Pin keltje en het grote huis; Lagerlöf, S.: Her inneringen van een kind; Maas, J. C.: De verborgen stad; Meer-Prins, L. v. d.: Jolet op de viersprong; Meyer, Ch. A.: Piet Plastic in actie; Nierop, P,: Als de kievit roept op Weltevree; Qlesen Lokken, Th.: Eerfenis uit Amerika; Sabbe, M-: De filo soof van 't Sashuis; Sand, H.: Kleine Fa- dette; Saxegaard, A.: De zonnestraal op mijn pad; Sinclair, F. de: Uraniapoüs; Spyrt, J.: Heidi; Vacantieboek, Groot; Vosman, E.: Ineke Holstein's overwinning; WUkerhuis, C.: Patava, de holenjongen; Wijnberg, N.: Toni wordt keeper van „Val aan"; Zandstra, E.: Friezen van het Flevo- meer. Jeugd-studieboeken: Alders, J. C.: Pio niers der techniek; idem: De sterrenwe reld in een notedop; Bartels, L.: Pijlen in het oerwoud; Belt, J. B. M. v. d.: Kippen houden; Degreef, J. D.: Benjamin van Saint Just; Dronkers jr, L. A.: Het nieu we spoorwegboek voor jongens; Eggink, L. G- en M. Eu we: Jeugdschpak Hooft- ma*. H Mai'nevleugels; Levend LaSd- serie; Lugt, J. M. H. van der: Katholeke maatschappijleer; Marwijk, J. van: Het grote alfabet; Nolthenius, H.: Zwerftoch ten door het rijk der muziek; Pahlen, K.: In het wonderland der muziek; .Ponting, H, G.t Het eeuwige ijs; Roth, W.: Jongens zien de auto; Rutkey, C. Bernard: Dieren verhalen uit de wildernis;Schilling, T,: Tijgermensen van Aanaï; Schroevers, M-: Het jongens-autoboek; Teenstra, A.: Het nieuwe scheepvaartboek voor jongens; Vries, L. de: Het jongens-radioboek; Wie- land, R,: Het jongens-ontdekkingsreizén- boeh Er zijn in Schiedam kennelijk vele mensen, die zich aangetrokken voelen tot het werk van het Rode Kruis en zich beschikbaar hebben gesteld ais bloeddonor. In Musis Sacrum werd na melijk gisteravond voor de derde maal binnen een jaar aan een groep Schie dammers de Landsteinerpenning uit gereikt. Deze penning wordt verleend aan hen, die een bepaald aantal malen een gedeelte van hun bloed ter be schikking hebben gesteld van de lij dende medemens. Gisteravond waren het de donors van de Plasmadienst van het Rode Kruis, dus de mensen, wiet' bloed niet meteen door middel van transfusie overgebracht wordt in het lichaam van de zieke, doch geconser veerd wordt, teneinde bij voorkomen de gevallen direct over het benodigde bloed te kunnen beschikken. Het was de tweede maal dat een groep donors van de Plasmadienst met de Landstei nerpenning werd onderscheiden, ter wijl ook bij de Bloedtransfusiedienst reeds een aantal penningen is uitge reikt. Dr J. A. H. v. d. Berg, voorzitter van het Rode Kruis in Schiedam, dankte de aanwezigen voor hun offervaardigheid en sprak een paar woorden van aan beveling voor de Wellfare-tentoonstel- ling, welke op 27 en 28 November a.s. in het Rode Kruisgebouw aan de Lange Nieuwstraat wordt gehouden. Vervolgens overhandigde hij aan vijftig donors het erebrons, terwijl nog twintig anderen de Landsteinerpen ning zullen krijgen thuisgestuurd, daar zij niet aanwezig waren op de bijeen komst. Na afloop van deze korte uit reikingsplechtigheid werden er enige films vertoond. Volgens een schatting van het Hoog waardig Episcopaat moeten er in Neder land nog ettelijke honderden nieuwe ker ken gebouwd worden. Laten we aannemen dat alles verloopt volgens de lijnen van de uitgestippelde plannen. De mildheid van de Ned. Katholieken krijgt geen inzinking, er komt geen haartje in de soep der naties, geen economische crisisdie kerken kó men er. Dan is dat karwei keurig voor mekaar hè? Mocht je willen! Het moellljk- ste komt nog. Hoe kweken de H.H. Geestelijken in deze lusteloze, steeds meer materialistische tijd een parochie rond hun nieuwe kerkge bouw? De normale gang van zaken zal wel zo zijn, dat de kern hiervan gevormd wordt door de principiële Katholieken die, door grenswijziging, uit de omringende reeds bestaande parochie's komen. Het ligt dus voor de hand dal de oudere parochie's er voor moeten zorgen, dat ze sen bloeiend parochieleven hebben en er zorgvuldig voor moeten waken deze toe stand te bestendigen. 'n Grote factor om te komen tot een hecht parochiegezin is een gezond vereni gingsleven. In dit licht moeten wij de uitvoering zien van Zondagavond die de Harmoniever. „St Radboud" en de Gem. Zangver, „Bei-Can to" gezamenlijk gaven. De besturen der beide ver. begrepen dat heel de avond alleen muziek of alleen zang niet zo animerend is als een samengaan van beiden. Het gezamenlijk optreden be vestigt tevens de goede geest, die er in Kethel heerst tussen de verenigingen on derling. Ze volgen deze lijn: tussen onze parochiële organisaties moet samenwer king en verband zijn, we moeten die band nog sterker maken en uitbouwen naar de toekomst. Uit ons ontstaan te zijner tijd nieuwe parochie's, Wij moeten zo sterk zijn, dat deze splitsing geen verzwakking wordt. Parochianen van Kethel, hebt. ge het verenigingsleven wel eens van deze kant bekeken? Als ge met het' bovenstaande accoord gaat, dan had de zaal Zondagavond uit moeten puilen van de bezoekers. Zeker, er waren heel veel liefhebbers komen luis teren, maar zij die minder interesse voel den, hadden toch geen motief om weg te blijven. De toegangsprijs kon geen be zwaar zijn. En het was toch zo mooi en zoveel, wat men er voor kreeg. St Radboud gaat met reuzestappen voor uit. Zelfs een leek kon dat horen, b.v. aan de mooie koper-Partij. Harder? Om de drommel nietingetogener en technisch beter. Het zegt toch wel iets als je daar de „l'Arlésienne" van Bizet. te heren krijgt Aangepakt op verzoek der leden zelf Maanden van studie.,., geen bezwaar. De prijs van partituur en partijengeen bezwaar. Enige leden lapten het geld bij elkaar en het stuk kon gekocht worden. Dit enthousiasme moet beloond worden En dat kan. 14 Februari geeft Radboud weer een uitvoering en dan voor een stampvolle zaal. Afgesproken. „Bei-Canto" had een prettig programma, dat zeer mooi gezongen werd. Jammer, dat er zo'n tekort is aan tenoren Door studie zijn er weer een paar verhinderd. Waar blijft de aanvulling? Gelukkig wordt Kethel wat moderner. Gehuwden in het verenigingsleven? 't hóórde niet! En waarom niet? Tenorenhuismussenvraag eens één avondje vrij aan moeder de vrouw. Zet die eeuwige radio eens af en gaat zelf zin gen bijBei-Canto". Zo'n avond haalt u uit de sleur van het leven, is euitureel- vormend en ge helpt mee aan de uitbouw van Katholiek Nederland. S. K. automobielbedrijven £557 - Telefoon 69604 fP Lange Nieuwstraat De dames van DWS moesten tegen het sterke Animo spelen en leden een 6—3 minuten werden goede DWS-schoten door de keeper van Dynamo fantastisch nederlaag. Deze stand geeft de indruk, gehouden en tn de laatste seconde maak- dat Animo een makkelijke dag had, maar te Dynamo met een onhoudbaar schot het tegendeel is waar. Voor de rust was i gelijk 4—4. 1fl het een gelijk opgaande strijd met aan] DWS 3 heren moest met 2 10 haai - ..ïiniITd a Avrl Op de Algemene Begraafplaats is giste ren ter aarde besteld het stoffelijk over schot van de heer J. K. Dominicus, oud tuinarchitect der gemeente en vader van het gemeenteraadslid, ir Dominicus. Onder de vele belangstellenden bevonden zich wethouder Th. J. L. v. d. Berg, de ge meente-secretaris mr N. J. Post (namens het gemeentebestuur), vele hoofden en oud-hoofden van dienst, personeel en oud- personeel van de plantsoenendienst en de leden der A.R. raadsfractie. In de aula heeft de hee^-y. d. Berg het woord gevoerd, de overledenen schetsend als een uitstekend hoofd van dienst, die veel voor de gemeente heeft gedaan. Hij heeft Schiedam zijn groene gordel ge geven. De heer J. J. Schipper, opvolger van de heer Dominicus, heeft hierna mede namens het personeel gesproken. De overledene was ook ontwerper van de Alg. Begraafplaats en hij is op de plek begraven, die hij zelf heeft uitgekozen. Heden: Pasage Theater: Moulin Rouge (vol wassenen), 2 en 8 uur. (Geprolongeerd). Monopole Theater: „De verboden darts" 2, 7 en 9 uur (ontoelaatbaar). Kerkconcert in Oud-Kath. Kerk dooi" S. W, J. Schade van Westrum. Met zang 8 uur. Woensdag: Museum-concert in Aula Sted. Museum 6 medewerkenden. TONEEL EN MUZIEK Woenxdajr 18 November; Schouwburg, S uur Rotterdams Ballet ensemble o. i. v. Netty van der Valk Luxor 8 uur: „Op en top"-revue (18 j.t Aula V. U.. 8.15 uur; „De wereld waarin wij teven Allne Markus draagt voor. bioscopen. Programma's van 13 t.m. 18 November. Arena: Strijd om net neelat (18 Capitol Tarzan en de duivelin 114 J.1S Centraal: Haven wijk (ontoelaatbaar); Cineac, Colossum en Vio toria: Het Grote Geheim (14 J.l; Harmonie: De Ellendigen (18 1.>; Lutusca: Metsjessloapzaai (18 j.); Passage (Schiedam): Moulin Rouge ivolw.l; Prinses: De Schat van de Gouden Condor (14 j.l; Rex: De Trek naar net wesren 1142 j); 't Venster: Vuile Handen (18 J.) De LTJ heeft voor Zondag 22 Novem ber een ontwikkelingsavond georgani seerd, waarbij de in Kethel reeds bekend geworden pater dr Schotten ujt Delft zal spreken over het onderwerp: ,,Land- en tuinbouw in de geschiedenis der Kerk". De gidsen zullen op aardige wijze dit programma omlijsten. Dat dit hun wel toevertrouwd is, weet ieder. Wij verwach ten dan ook dat men die avond van alle kanten in dichte drommen zal opkomen. Al is het de laatste tijd misschien iets druk geweest niet georganiseerde avonden toch mag men dit niet als excuse aan voeren om deze mooie avond te verzui men. Ook voor u is deze avond leerzaam en mooi, de naam pater Schotten zegt reeds genoeg. Wij bedoelen hiermede, vol strekt niet alleen voor het platteland. Ons devies is: Kom bij ons en steek eens iets op, dat nu eens niet rookt. Kaartverkoop vanaf heden bij de koster, bij P. Olsthoorn, Groeneweg 15 en bij F. Baardmans, Sohledamseweg 225, bijdorp. BESTUUR L.T.J. Gisteren is, met een gerepareerde hei stelling, de vijf en twintigste paal voor de nieuwbouw van de Dr Noletstichting ge slagen. Toen de stelling omstortttc, zou men juist met de vijf en twintigste begin nen. Na enkele dagen, nodig voor het her stel, kon het werk weer voortgang vinden. We vestigen er de aandacht op, dat bij het bezoek van H.M. de Koningin twee stoeten geformeerd zullen worden. H.M. zal zich in de tweede stoet auto's bevin den. Dit zal zowel het geval zj)n na de begroeting bij het benzinestation op de Rotterdamsedljk als bü het verlaten van de Villa van Wilton. De directie van Wilton-Fijenoord ver zoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat bij het bezoek van H. M. de Koningin aan de werf deze niet voor het publek toegankelijk is. De toegang wordt uitslui tend gereserveerd voor genodigden en personeelsleden en wordt alleen op toe gangsbewijs verleend. De collecte gehouden voor het Nederl. Oorlogsgraven comité heeft in Schiedam en Kethel in totaal f 1076,70 opgebracht. Gisteren hoorde de heer v. R. voor zijn woning in de Stationstraat een lichte ont ploffing onder de grond, Later vond hij zijn 3-jarig dochtertje H. v. R. bedwelmd en bleek er zich in zijn woning gas gecon centreerd te hebben. Naar het schijnt, is de gasbuis in de straat verzakt en hier door gas ontsnapt. Toen het kind in de buitenlucht werd gebracht, kwam het weer bij. Er werd door personeel van de G-T.B. een onderzoek ingesteld. Op de hoek Nieuwe Haven-B.K. Laan is gisteren de 52-jarige W.F.S. uit Bad hoevedorp (Haarlemmermeerpolder) door een motorrijder aangereden. Hij is met een gebroken linkerarm naar de Dr Nolet stichting vervoerd. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie, tussen 9-12-30 en 2-6 uur: 1 paar glacé herenhandschoenen, padvindersriem. portemonnaie, voetsteun van motor, schop 1 zak spliterwten. sleutel. Te bevragen bij de vinders: Badtas inh badmuts, C. F. v. d. Graaf, Vlaardmger- dijk 37; bruine pantalon, Zwanenburg, N Haven 235b; wollen kinderwantje, P de Voogd, Vlaardingerdijk 125a; 1 paar glacé herenhandschoenen. Van Raay, Jacob Marisstraat 8a; grijze gabardine regenjas, Gvd Lubbe. Prof.Aalbersclaan 43; heren- puilöver, C Wattman, v. Beverenstraat 12a kindertopper, F. Flatter, Edisonstraat 25b, parapluie in foudraal, W. Verhoecks, Leibnitzstraat 25b; bruine alpinomuts, W Duehenne, Singel 132b; lederen schakel- riem. J- Hoogwerf, Fahrenhettstraat 2; schakelarmband met 2 penningen, J v d Schaft, Nieuwe Haven 31a; doublé scha kelarmband, C v d Drift, Potgieterstr. 42a; portemonnaie, T Salari, Paulus Potterstr. 19b; rode vulpen, P. de Bruin, Frans Halsplein 3b; 2 muntbiljetten, A. Zand bergen. Parallelweg 204; bruine dames pantoffel, De Vries, Poortugaalsestr. 21; zwarte autoped, Buitenhoek, Talmalaan 72 (na 17 uur); bruine rozenkrans, De Jong, Numansdorpsestraat 15a; ring met 4 sleu tels, H. Gudde, Teylerstraat 6; Lipssleu- tel, Van Eik. Leibnitzstraat 12b. O40BtAO VOOR SCMfOAM fM 75ste Jaargang No. 22308 De kantoren der Redactie en Admini stratie zijn gevestigd te Schiedam Dam 18 Telefoon 68152 Gtro nummet 590943 Abonnementsprijs 5.85 per kwartaal ƒ2.- per maand. 0,47 per week Advertentieprijs op gewone Kolombreedte /O.l» per millimeter noorrte Ineezonden Mededelingen op redactionele kolomhreedte 0.30 oer millimeter hoogte Bh contract gelden 'agere tarieven welge bit de administratie ot Dl) de erkende advertentie-bureaux verkrijgbaar rijn Kamptoenen (kleine edvertentiënl tot 20 woerden 50 cent. Elk woord meer 8 rent Maximum 60 woorden. Plaatsing uitsluiten" bijvooruitbetaling Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen voor oet Advertentiewezen. Brussel. Vorige week werd voor de huishou delijke competitie de 10de ronde ge speeld. In zaal „Eureka" steeg de span ning, omdat enkele groepleiders ver loren. 't Is nog niet te voorspellen, wie de uiteindelijke groepkampioen wordt, nu alle spelers het halve winterpro- gramma afgewerkt hebben. De uitsla gen zijn: A. KerkhoffM. v. d. Kraan 01, A. HenkelmanP. v. d. Waal 01, F. PerchA. Bleiksloot 01, A. v. Bommel—W. Kerkhoff 10, C. v. d. VeenH. v. d. Kraan 01, Th. Am- merdorfferA. H. v. d. Wal 10, P. v. d. KraanA. v. d. Veen 10. Voor de Rotterdamse Schaakbond werd S.C.S. 4't Zwarte Paard 2 ge speeld. 't Was te verwachten, dat het een zware opgave voor de Paarden zou worden. Doch ze hebben zich kranig geweerd. En bereikten tegen onze sterke stadgenoten het mooie resultaat van 55. Hiermee is het eerste winst punt in de R.S.B. behaald. In een nationale Veldparkloop van A.V. '40 te Delft hebben de SVV-athleten zich Zondagmiddag weer goed geweerd. In een sterk bezet veld van lopers eindigde A. Koning als 2e in 11 min. 4 sec., M. van Kampen werd 5e. Bij de C-klassers ein digde J. Smit als 4e en B. Krabbendam al-. 5e. Het parcours was pl.m. 3500 m. De SVV-athleet A. Koning zal Zondag a.s. uitkomen in de bekende Belgische Cross- ioop over 7 km-, „Le Cross du Soir" te belde kanten zeer goede aanvallen. DWS smaakte zelfs het genoegen een 2—1 voorsprong te nemen, doch de rust ging in met een 32 voorsprong voor Animo. Direct na de rust maakte DWS gelijk, terwijl de Animo-keepster haar doel verder prima verdedigde. Het veldspel van beide partijen was goed verzorgd, waarbij Animo nog 3 kansen zeer goed benutte en de eindstand op 6—3 in haar voordeel bracht. Het le herenelftal heeft de derby tegen Dynamo verloren. Alle speleis zonder uitzondering konden hun spel niet vinden, terwijl Dynamo een zeer goed open spel demonstreerde, waarbij de switch prima werd toegepast. Hier door geïntimideerd kon DWS niet tot grote daden komen. De rust ging dan ook in met een 3—6 voorsprong voor Dynamo. Na de rust zag het er even naar uit dat DWS de bakens zou verzetten en verkleinde haar achterstand tot 6—7. Hiermede bleek haar kruit verschoten. Dynamo wist echter nog vijfmaal het net achter de slecht spelende DWS-keeper te laten trillen en het einde kwam met 12—7 voor Dynamo. Wat het le heren-eiftal miste, deed het 2e heren-elftal van DWS. Snel en vlot combinerend stelde zij de Dynamo-ver dediging voor grote problemen, welke zij eerst nog goed wist op te lossen, i och scoorde DWS het eerste (1-0). doch Dynamo maakte gelijk (1—1). Een goed opgezette aanval bracht (21), doch ook deze voorsprong ging teniet (2—2). Weer kwam DWS terug en was voortdurend in de aanval wat een 42 voorsprong op leverde. Vermoeidheid ging nu bij DWS een rol spelen, waarvan Dynamo profi teerde (4—3). Ondanks dat bij deze stand het einde werd gefloten, kon DWS de 2 punten toch niet mee naar Schiedam nemen. Toen de spelers op het midden veld stonden om elkaar te begroeten, bleek, dat er 3 minuten te weinig waren gespeeld, zodat er nog een klein ver- lengstukje aan kwam. Tijdens deze 3 meerdere in Dynamo 4 erkennen. De jeugd van DWS doet het prima. De adspirantmeisjes wisten Zaterdag met 60 te winnen, terwijl Zondag het 2e jun.-meisjes met 1—1 gelijk speelde. De jun.-jongens herstelden hun fout van de vorige week en wisten thans met 71 te winnen. Het herenelftal won thuis in een zeer matige wedstx-jjd van Advendo 2 met 15-3. Het zeer zwakke en onvol ledige Advendo was voor de UVG- heren een gemakkelijke partij. De meisjes-junioren zetten ook nu hun beste beentje voor en wonnen hun thuiswedstrijd tegen de kampioenen van verleden jaar Advendo en bewe zen hiermede wel op de goede weg te zijn. Het was een zeer spannende en ge- lijkopgaande wedstrijd, waarin om en om werd gedoelpunt. Advendo was vóór de rust iets sterker, doch kon deze veldmeerderheid niet in doel punten uitdrukken. Vele goede aanval len waren aan beide zijden te zien doch ze strandden dikwijls op de goe de verdedigingen. Met de rust was de stand 33. Na de rust werd het tempo iets opgevoerd en door het goede op bouwende spel van UVG wist dit zeer verdiend de overwinning te behalen. Eindstand 6—4. De stand in de kop van deze afdeling is: UVG 510, Advendo 44, Spartaan 44, St. Lambertus 22. Het jongens-juniorelftal behoeft nog enige aanvulling. Jongens vanaf 14 jaar kunnen zich aanmelden bij het secretariaat: mej. H. Bek, Lange Kerkstraat 76 of Donderdagsavonds i aan de zaal Oude Kerkhof. Van de 5, door de R.K. T.T.C, „Ready gespeelde competitie-wedstrijden in de af- gelopen week, werden er 2 gewonnen en 3 verloren. van READY 5. Ook voor dit team is hier oppassen de boodschap. A.s. Zaterdag komt „Rotterdam" 5 op bezoek. Er zijn dus Zaterdagavond a.s. weer 3 wedstrij- met niet minder dan 100. - - - G Meijer, W. Bruning en A. Gouka zul len echter nog zware wedstrijden te spe len krijgen. Het kampioenschap is nog ver weg en oppassen voor verrassingen is hier dc boodschap. De volgende wed- strijd wordt a.s. Zaterdag gespeeld, thuis tegen GEWARO 2. READY 2 speelde uit tegen „Hermandad" I- De politieman nen bleken even onverbiddelijk als de wet en zonden het 2e team, weliswaar zonder bekeuring, maar toch met een fik se 8—2 nederlaag naar Schiedam terug. Mogelijk, dat de „beklemmende" omge ving van het Haagse veer oorzaak was van de nederlaag? Het was wederom W. Baard die hier voor de 2 tegenpuntjes zorgde. A.s. Zaterdag wordt er thuis tegen G G.D. I gespeeld. Zoals reeds voorspeld, kon READY 3 het tegen LAFAMO I niet bolwerken. De uitslag, 82 voor LAï A- MO zegt genoeg. H. Vcrdel won een par tij, terwijl deze speler, samen met de ve teraan J. Oostrum ook het dubbelspel won Gisteren werd er tegen Overschie 2 gespeeld, doch de uitslag is nog niet be kend READY 4 had ook een zware tegen stander n.l. JICS I. Er werd zo goed mo gelijk tegenstand geboden, doch ondanks 2 winstpartijen van invaller B. Foet en het winstpunt in de dubbelpartij die hij met J. Meeder speelde, werd het toch een 7—3 nederlaag. Ook dit team speelde gis teren weer een wedstrijd en wel tegen den in het gymnastieklokaal Edisonpleln. inningen- 0ns lid W Bruning, die gekozen werd in Aanvoerder Het le team zette de overw..— reeks voort en versloeg „Eendracht o vertegenw00rdigende team van de 3e klas, aid Rotterdam, heeft het j.l. Zondag tegen het team van den Haag in de steden- ontmoeting niet slecht gedaan. Dit 3e klas team won met 6—4 van de Hage" naars. W. Bruning wist 2 van de 3 partijen te winnen, terwijl hij op het nippenrtje zn 3e wedstrijd verloor in 3 games door een ongelukkige kantbal. Zeer zeker een goe de beurt van W. Bruning, voor hem en natuurlijk ook voor READY. Jammer, dat A. Gouka als 2e reserve stond opgesteld. Hij had het er misschien wel beter afge bracht dan de lereserve. die nu mee kon doen. Volgende keer beter. Onze stadgenoot C. Marijnen van de Schiedamse Tafeltennisclub NO AD was in de 2e klas van de partij. Hij heeft bij gedragen-tot de overwinning in deze klas van Rotterdam op Den Haag. Tenslotte nog even het laatste beme damse Tafeltcnnis-tournooi, georgani seerd door READY. Voor deze organisa tie mocht READY een dikke pluim m ontvangst nemen van de redactie aia. Rotterdam van het orgaan der JN.i.l.tJ. „Tafeltennis". Het financiële resultaat wa» echter min- der sjinstiHi docli na verschillende ver- gaderingen der Schiedamse Tafeltennis Een veehouder van de 's-Gravelandse- weg heeft bij de politie aangifte gedaan, dat in de 's-Gravenlandsepolder eep hond steeds achter zijn weidende schapen aan zit. Dit kan voor de dieren desastreuze ge volgen hebben. Donderdag, Vrijdag, Zaterdag en Zon dag a.s. zal in de halien van de bloe menveiling te Poeldijk een expositie wor den gehouden, waaraan diverse bedrijven en instellingen zullen deelnemen. De leiding, de Jeugd-contact-raad, te vens organisatrice, heeft reeds Inschrij vingen ontvangen o.m. van de K. R. O., het dierenpark Wassenaar, de Kon. Rotter- damsche Lloyd enz. Tijdens deze expositiedagen zal in de hallen van de veiling een volledig dorp worden opgericht, genaamd „Mukkebum- melen", bekend van de Zaterdagavond- uitzondingen van de K. R. O. Voor dit dorp zal een eigen burgemeester met ge meenteraad worden benoemd terwijl een eigen courant wordt uitgegeven. Een uitgebreid programma met. vele at tracties zal in die dagen worden uitge voerd. Ook zal een groot aantal verma kelijkheidsinrichtingen worden opgesteld. Er bestaat voor deze expositie bij 6e plaatselijke middenstand uiteraard grote belangstelling. De stands zullen worden uitgevoerd met oud-Hollandse „gevels". Voorts werd Zaterdag de voorzitter van het dagelijks bestuur, de Brit? Schrijver, en de onder-voorzitters, o-w, mr E. M, J- A. Sassen (Nederland), herkozen Het bestuur van de Unie van Christelijk Democraten (Nouveltes Equipes Interna tionales) heeft Zaterdag op een vergade ring te Parijs besloten hef jaarlijks0 con gres in 1954 te houden in Brugg0- ™et congres zal worden gewijd aan 8e chris telijke leer en de uitwerking daarvan op sociaal-economisch terrein. Maandag is te Luxemburg medegedeeld, dat er in de landen der Europese Kolen- en Staalgemeenschap het omgekeerde van een zwarte markt bestaat, waarop de staaiprijzen l0?er ,z«n dan de officieel vastgestelde, Plaats van hoger, verluidt hebben geheime afspraken'i-sen staalkopers en -verkopers ge'el£„!.n ver handel binnen de gemeenschap te„en vei laagde prijzen. Een woordvoerder van de K.S.G verklaarde, dat de staaiprijzen op de zwarte markt vijf tot tien procent lager zijn dan die, vastgesteld door het Hoge Gezagsorgaan De voorzitter van het Hoge Gezagsorgaan' Jean Monet, is voornemens, maatregelen hiertegen te nemen. (Van onze correspondent), De gezondheidstoestand van burgemees- ter p. Alberts van Ruephen bii Roosen daal. die onlar,£3 observatie tn he!t R K. ziekenhuis Charttas werd opgen0" men. is vooruitgaande. Het afge,op''" weekeind kon de burgemeester, die bekend tevens secretaris-penning"1^,:^ van de landelijke KVP is, huls*8*"* ren. Thuis zal de burgermee»'*' weken absolute rust moetan bleken is dat de arbeidzam0 hten de laatste tijd te veel van "1" klachten heeft gevergd. ,daM. 16 November j 500 ton kolen Enschedé- „n 'Ifin Inn ir) IA rotti-.kd^ 14 November voorin^ e[) 39Q tQn j(J q-- .-- in Schiedam. Van de deelnemende clubs ton cellulose Maastricht ïso ton „Wilton". TUK, LAI'AMO, READY, PTTS $3or£erveer; 27 stand WUder- en NOAD, zegden de twee laatstgenoem-1 Totaal 4<> 91? i werd hier eveneens 10-0 in het voordeel i volgen. ideiham, uem.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 2