ven voor de wal Truman aanvaardt verantwoor- delijkheid in zaak-Dexter White Zo oud als de wereld Alleen toelating, indien alle verplichtingen worden aanvaard Eerst werd liet water kleiner is er geen vis meer JJrie gezinnen (22 kinderen) dakloos „Londen zoekt nieuw voorwendsel om in Egypte te blijven" „Ongewone maatregel om onderzoek niet te belemmeren" Republikeinen blijven op communistenjacht Sovjet Unie vraagt bedenktijd Figl opvolger van Graber? PAGTNA 3 WOENSDAG 18 NOVEMBER 1953 Toekomst in de mist Felle brand in Groningen Hakki verklaart te Oxford: Het V.N. ontwapeningsdebat TWEEDE „LIFTMASTER" AANGEKOMEN Huidverzorging JlggM f H ter verhoging van Uiv charme In antwoord op het recente Russische verzoek weer tot de Internationale Ar beidsorganisatie te worden toegelaten, heeft deze laatste Maandag medegedeeld, dat de statuten van de organisatie niet voorzien in toelating tot het lidmaatschap op basis van onvolledige aanvaarding van de verplichtingen verbonden aan het lid maatschap. In het Russische verzoek om toelating werd gezegd, dat Rusland zich niet wenste te binden aan het artikel in de statuten van de Internationale Arbeidsorganisatie, dat voorziet in de mogelijkheid van be roep bij het Internationaal Gerechtshof door andere tribunalen. In het antwoord van de organisatie werd gezegd, dat Rusland „wellicht de wenselijkheid zal willen overwegen de zaak nog eens in beschouwing te nemen". slechte snoekbaarsseizoen, dat voor dit jaar de deur dicht doet, dat hen zo bezig houdt. De kwestie van de afvloeiing van vissers ligt hun ook zwaar op de maag en soms vragen ze zich af wat er van de visserij terecht zal komen als ook de andere pol ders klaar zijn en hun gebied verder is verkleind. Schepen blijven voor de wal, vissers werken in de camouflagenettenindustrie in Lemmer, die een uitkomst, maar geen oplossing biedt. Andere vissers werken in de D.lï.W. en allemaal verlangen ze naar een oplossing, alle mannen, die behoren tot het stoere volk van de IJsselmeer-vis- sers. Soms kijkt men al eens begerig over de Afsluitdijk heen. Zijn daar op de Noordzee mogelijkheden voor hen? En als ze daar niet zijn, waar zijn ze dan? Vooralsnog is hun toekomst even nevelig als de horizon van het IJsselmeer in deze herfststreken en wanneer de nevel zal optrekken: de vis sers vragen het zich met zorg af. Wie kan het beter vertellen dan Kolonel Hunt, de leider van de expeditie? Lees zijn verslag in de K.I.! De K.I.ligt met deze publicatie zelfs vóór bij Engeland. Een reeks foto's zonder weerga - authentiek! Zie de K.I. van 20 November en de daarop volgende nummers. (Van onze correspondent). In de Nieuwstad te Groningen beeft gisteren een felle brand gewoed in een door drie gezinnen bewoond huis. Het vuur was ontstaan, doordat het zoontje van de familie S. met lucifers speelde nabp een kast, waarin zich een fles petro leum bevond. De brand verbreidde zich snel en toen de brandweer arriveerde, stonden ook de woningen van de boven buren in lichter laaie. Het perceel brandde geheel uit en de families S„ Van der L. en B. werden dakloos, resp. met 7, 6 en 9 kinderen. Vissers bij de D.E.W. Ergens in de kop van Overijssel. Verleden jaar waren het de Erkers, maar nu zijn ook Lemster vissers bij de D.U.JP terecht gekomen. En, als een visser achter de kruiwagen loopt, dan klopt er iets niet, zeggen ze. De Egyptische ambassadeur in Groot Brittannië Abdoel Hakki, heeft Maandag avond in een toespraak tot studenten te Oxford gezegd, dat Groot-Brittannië een „nieuw voorwendsel had geschapen voor de voortzetting van de Britse bezetting van Egypte". Groot Brittannië beweerde, zo zei hij, dat de Britse strijdkrachten in Egypte „het hele Midden-Oosten en zelfs de hele vrije wereld moeten verdedigen", alsme de bovendien de vrijheid en de vaart in het Suezkanaal. Dit gaat verder dan het Brits-Egypti sche verdrag van 1936, verklaarde Hakki en hij voegde eraan toe, dat onderhan delingen over het ontruimen van de Ka naalzone waren mislukt doordat de Britse onderhandelaars wel eens het psycholo gische effect vergaten van 70 jaren bezet ting „ondanks de vele beloften van ont ruiming". Leidende figuren in de Amerikaanse republikeinse partij hebben Maandag be loofd, dat het zwaartepunt in de verkie zingen voor het Congres die volgend jaar zullen plaats hebben, zal worden gevormd door de kwestie „communisten in de regering". De nationale voorzitter van de partij, Leonard Hall, verklaarde in een televisie uitzending: „Wjj zullen ervoor zorgen dat alle communisten en links-georiënteer- den, die onder vroegere regimes in de regeringsdienst gekomen zijn, eruit wor den gezet". De politieke Commissie van de V. N. heeft Maandag ingestemd met een ver zoek van de Sovjet-Unie om de stemming over een voorgestelde ontwapeningsre- solutie tot Dinsdag uit te stellen. De politieke commissie beraadslaagde over de opdrachten, die aan de ontwa peningscommissie gegeven zouden moe ten worden teneinde de pogingen te her nieuwen om een einde te maken aan de zeven jaar oude impasse, waarin de tus sen de Westelijke mogendheden en de Sovjet-Unie hangende kwestie is beland. Dit is reeds de tweede keer, dat de stemming over de resolutie is uitgesteld. De eerste keer was op Zaterdag j.l. toen de commissie tot uitstel besloot met het de winst, komen thans tot de slotsom, dat deze vraagstukken niet kunnen worden opgelost, tenzij het economisch proces zich rustig ontwikkelt en tenzij dynamiek wordt ingepast in objectieve doeleenheid en totaliteit. Wanneer de vraagstukken echter geen oplossing vinden, dan bete kent dat een aanzienlijke toeneming der sociale spanningen". Prof- Gundlag nam het gezin ais het centrale punt der econo mische samenleving. In een ordening, waarbij de staat of uitsluitend de markt als economische organisatiefactor optreedt, wordt met de eigendom niet als ordenings- factcr rekening gehouden. De tweede „Liftmaster" van de KLM, de PHTGB „General C. J. Snijders", is hedenmorgen op Schiphol aangekomen. Zoals men weet heeft de KLM twee Dou glas „Liftmaster" vliegtuigen, spe ciale vrachttoestellen, besteld. Met de PHTGA de „Dr Ir M. H. Damme" won de KLM de eerste prijs in de handicap afdeling van de Christchurch-race van 8 tot en met 10 October j.l. Bezitsvorming vormde het thema van de vierde Duitse Sociale Week, die te Miinchen onder grote belangstelling van regering en Kerk in West-Duitsland is ge houden. Bezitsvorming, zo werd betoogd, is de voornaamste voorwaarde voor de op bouw van een rechtvaardige sociale orde, waardoor tevens het marxistische denken zelfs in de onderste lagen van het volk kan worden overwonnen. Donderdagochtend opende de wijbisschop van München, mgr Neuhausler, de Sociale Week met een pontificale H. Mis, opgedra gen in de Bürgersaalkirche in aanwezig heid van ruim 300 deelnemers, onder wie de Beierse minister-president dr Ehard, en de Westduitse minister van arbeid, dr Storch, de voorzittter van de Sociale Week, staatssecretaris Heinrich Krehle, en talrijke vertegenwoordigers van katho lieke organisaties en verenigingen. In de predikatie schetste prof. dr R. Graber de vérstrekkende bijdragen der Kerk tot de sociale ordening. Toen Leo XIII zijn ency cliek Rerum Novarum uitgaf, ging de Kerk in het sociaal bestel van het defen sief in het offensief over. Hij riep op terug te komen van het individualisme tot ver antwoordelijkheidsgevoel voor eikaars welzijn. Bij de openingszitting in de congreszaal van het Duits museum waren behalve kardinaal Wendel, ook vertegenwoordigers der Protestantse Kerken en de voorzitter van de Deutsche Gewerkschaftsbund, Mathias Föcher, aanwezig. Voornaamste sprekers waren dr A. Storch, minister van arbeid, en de bekende Duitse sociologische en economische theoreticus, prof. dr Gustav Gundlag S J. uit Rome. In zijn referaat „Von der Sozialpolitik zur Sozialreform" Wees dr Storch erop, dat in de Bondsrepubliek de tjjd voor een grote sociale lastenverdeling rjjp is. De kanselier heeft zich aan deze sociale leer gebonden. De regering zal beginnen waar de nood het grootste is. De regering gaat hierbij uit van het standpunt, aldus dr Storch, dat de kapitaalsgoederen en de productiemiddelen niet in handen van een kleine groep mensen behoren te liggen. Deze sluitsteen in de sociale ontwikkeling moet door de katholieken worden gezet. Met een nieuwe sociale orde in christe lijke geest, d.w.z. door bezitsvorming, zal het proletarische denken uitsterven. Daar door zal ook het Marxisme in de onderste lagen van het volk overwonnen kunnen worden. Dit betekent eveneens een hechte muur tegen het communisme. Een verde digingsgemeenschap alleen is niet vol doende. Een economisch en geestelijk saneringsproces is de beste waarborg voor een christelijk en dus vrij Europa. Prol. Gundlag sprak over de ordenende functie van de eigendom binnen 's lands economie. „De gezonde theorie en prac- tijk, die zich bezighouden met de proble men van mede-eigendom en aandeel in Advertentie Zeepost. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waar op de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld: Indonesië: s.s. „Myrmidon" (24 Nov.); Ned. Nw [Guinea: ms. „Talisse" (5 Dec.); Ned. Antillen: ms. „Willemstad" (24 Nov.); Su riname: ms. „Amazones" (21 Nov.); Zuid- Afrika: ms. „Sterling Castle" (21 Nov.); Canada: ss. „Ryndam" (27 Nov.); Argen tinië en Chili: ss. „Cordoba" (24 Nov.); Brazilië: ms. „Allioth" (24 Nov.); Urugay ss. „17e Octobre" (28 Nov.); Australië ss. „Oronsay" (21 Nov) en Nieuw Zeeland: via Engeland (21 Nov.) Naar gewoonlijk betrouwbare kringen te Wenen Maandag hebben medegedeeld, zal de voormalige Oostenrijkse kanselier, dr Leopold Figl, benoemd worden tot minis ter van buitenlandse zaken, als opvolger van dr Karl Gruber, die Vrijdag jl. ont slag -genomen heeft n.a.v. een conflict over de door hem gepubliceerde mémoires. ''«dV de grijze oudheid wisten de dochters van Eva, welk een bekoring er uitgaat van een mooie, gave huid, en allerlei I JL schoonheidsmiddelen, bereid volgens oude recePten, waarin welriekende oliën r"\ /p-^AT"y\ een hoofdbestanddeel vormden, werden V 4» aangewend om dit te bereiken. Hoe bevoorrecht is in dit opzicht de positie van de hedendaagse vrouw! Een dage- lijkse behandeling met Castella Schoon- heidszeep (2 stukken 50 ct) is voldoende Hna haf mof farfalla I voor de verzorging van haar huid. l/ue IICI lllvl lOICIla Immers in deze zeep is de weldadige Zo lang als de wereld bestaat, dat is olie verwerkt, die haar huid de nodige misschien een tikje overdreven, maar zachtheid en soepelheid geeft. Mocht in ieder geval zo lang als er vrouwen Uw huid echter meer gebaat zijn door op aarde zijn, hebben zij altijd alles in een behandeling met overvloedig schuim, het werk gesteld om haar natuurlijke dan is er de Castella Spécial (32 ct.) charme en schoonheid te behouden en en voor een kleine beurs de heerlijke, on- zo mogelijk te verhogen. En dat deden verpakte Castella Bloemenzeep (wacht ze niet alleen door het dragen van mooie U voor imitaties!), in fraaie kleuren, kleren en kostbare sieraden, neen, al in voor slechts 20 cent. - IO ill ICVICi Jan<? dat het bevredigend oplost. yis een duidelijke samenhang probleem en ons niet beheer-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 3