Uw oude bed houtman HET VIERDE PRINSENKIND aargangen Nieuwe Ulo-scliolen in Nieuwland in gebruik genomen Inlossing van Koninklijke belofte PAGINA 2 ZATERDAG 21 NOVEMBER 1953 DAMCLUB „SCHIEDAM" Over de voorlichting Het Stadhuisplein D. R. Z.—SATURNUS BURGERLIJKE STAND MEDISCHE ZONDAGSDIENST AGENDA ROTTERDAM Vigny en Spaak in de kanier aan het woord TELEVISIE MED. VRACHTENMARKT Wat denkt het college van B. en W. te doen, om een architect te vinden, die kans ziet, een stadhuis naar wens te ont werpen en de stedebouwkundige proble men, er aan verbonden, behoorlek op te lossen? Gaarne, aldus de heer v. A Toorn ontving ik de toezegging van B. en W., dat ze al het mogelijke zullen doen, om de stadgenoten, die door de onteigenin gen zullen worden getroffen, schadeloos te stellen en aan een goede woongele genheid te helpen. Na de rede van de heer v. d. Toorn hebben de voorzitters van de de A.K. en de V.V.D.-fracties het woord ge voerd en hield het nieuwe raadslid, de heer Co.llé, zijn maidenspeech. Ze behan delden eveneens de verschillende, hier aangehaalde onderwerpen op uitvoerige wjjze, waarbij de heer Bosch interessante cijgers gaf over de inkomens der Schie dammers, die onze stad tot een stad van kleine luydcn maken. Er was voorts o.e. een suggestie, om geen stadhuis, maar een groot administratiegebouw neer te zetten en wel aan de Nassaulaan. OUDE lGENEVER Na een uiterst spannende strijd heeft het eerste tiental van de Damclub Schie dam Donderdag j.l. van ONA uit IJssel- monde gewonnen. Talrijk waren deze avond de remises, nl. van Levering, Heu velman, Mast, Westerveld, Struik en Ver haal De overwinning werd veilig gesteld door winst van Onink, v. Noordennen en Pranger. De eer voor IJsselmonde werd gered door Van de Wilde. Einduitslag 128 in het voordeel van de Schiedammers, hetgeen een tegenvalllèr voor de gasten betekende, die op de tweede plaats staan de, een heel goede kans op het kampioen schap maakten. Ook de leden onderling speelden. De uitslagen zijn: J. de Key—I. Reedijk 2—0, T. Visser—M. v. d. Kraan 2—0. C. Sleeuwenhoek—A. Verberk 2—0, J. v. WalsumW. v. Galen 20, D. Zon neveldA. v. Otterloo 20, M. CoteI. Visser 02, B. v. d. HulC. Habermehl Spr. besprak hierna de voorlichting, welke aan de raad en de pers verleend wordt, inzake gemeentelijke aangelegen heden. Er wordt z.i. niet steeds voldoen de reserve in acht genomen en niet uit gebalanceerd, wat aan de raad en aan de pers toekomt. Er is een ambtenaar voor de pers, maar het ziet er naar uit, dat deze niet de uitsluitende, centrale en erkende instantie is. Hiertoe zouden wjj gaarne willen geraken, aldus de heer v. d. Toorn. Evenals de heer Van Lith sprak de leider van de R.K. raadsfractie uitvoerig over het stadhuisplan, dat een grote ver rassing was, zowel voor de burgerij als voor de raad. Er is o-nrust gewekt door de keuze van de plaats. Men zou wensen, dat er een andere plaats kon worden ge vonden, doch spr en zijn fractie zien geen alternatief. Met nadjruk verzocht hij om een nauw contact rhet de architect, de dienst en de betrokken raadscommissies, opdat de raad aan de ontwikkeling op be vredigende wijze zal kunnen deelnemen. Zondag a.s. speelt DRZ thuis tegen Sa- turnus. Aanvang half drie. Een bijzondere wedstrijd, omdat hier de bovenste op de ranglijst zich in eigen huis moet verdedi gen tegen de onderste. Voor beide staat er veel op het spel en zoals altijd in dit soort wedstrijden is de uitslag twijfelach tig. Met een alles op alles zettend Satur- nus en een DRZ dat daardoor op zijn itellen moet passen, zal ier beslist een spannende wedstrijd te zien zijn aan de Laan Ons Genoegen. Om twaalf uur speelt DRZ 3 eveneens koploper tegen Mar- tinit 3. DRZ 4 speelt uit tegen LMC 4 om twaalf uur en om 2 uur DRZ 5 uit tegen Eureka 5. Zwitserland, 22 bijbelse figuur, 25 schijn van voornaamheid, 27 gevangenis, 29 aan geregen kralen, 31 muziekinstrument, 34 Indonesische nederzetting, 36 ongevuld, 38 dorp in Noord-Brabant, 41 kust, 43 ple zier, 44 berg genoemd in de bijbel, 46 begin, 47 beroemd musicus, 48 lichaams vocht, 50 nauw, 52 pakhuis, 54 vorstelijke titel, 55 mand, 56 gewicht, 57 beleid, 60 lichaamsdeel, 62 verbinding, 64 deel van een schip, 67 langwerpig stuk hout. 68 slag, 69 geluid, 70 iemand, die voor ont wikkeld wil doorgaan. Oplossingen kunnen tot Donderdagmid dag ingezonden worden. Over de puzzle-rubriek kan niet gecor respondeerd worden. De oplossing van de ringen-puzzle van verleden week is: 1 baard, 2 arena, 3 Essen, 4 stage, 5 galon, 6 snoet, 7 Asten, 8 drank. Prijswinnaar van deze week is: L. J. Heinsbroek, Houtstraat 17 Schie dam, De prijs wordt per postwissel toege zonden. Horizontaal: 1 ontwerp van een film, 5 raadgever, 9 bid, 11 bezit, 13 dunne door schijnende stof, 14 geestdrift, 15 plaats in Noord-Holland, 17 smal stuk hout, 18 zegewens, 20 havenplaats in Zweden, 21 dorp In Gelderland, 23 jaargetijde, 24 iets dat gevaar meebrengt, 26 voordelig, 28 boom, 30 verschillende (afk.), 32 water spoor, 33 plaats in Gelderland, 35 voorzet sel, 30 conservenfabriek, 37 meer in Amerika, 39 voegwoord, 40 verdichte zuur stof, 42 schoonmaakartikel, 45 liefdegod 47 graanproduct, 49 gard, 51 houding, 53 maat, 54 kostbaar bontsoort, 58 Griekse godin van de zee, 59 kleine dolk, 61 onwel tengevolge van te veel eten, 63 bosgod, 65 rover, 66 strook, 68 bereider, 70 onbe weeglijk, 71 havenplaats in Noord-Afrika. 72 ontwennen. 73 naamgeving, 74 pape gaai, 75 lichaamsdeel, 76 deel van een schip. Verticaal: 1 herdersfluit, 2 omslag, 3 melkvet, 4 lichaamsdeel, 5 hoeveelheid, 6 smerig, 7 rampspoed, 8 aanwerven, 10 advies, 12 lustoord, 14 een ogenblik, 16 gewennen, 19 klaagzang, 21 kuuroord in Vandaag heeft onder grote belangstel ling de officiële opening plaats gevonden van de St. Jozef en St. Antonius ULO- scholen in de polder Nieuwland. De voor zitter van de Willibrordus Stichting, de ken R. Reijnen, heeft hierbij een toespraak gehouden. Tevens hebben het woord ge voerd de rijksinspecteur voor het onder wijs, de heer Bijpost, terwijl de wethou der van onderwijs van de gemeente Schie dam, de heer H. Sabel, eveneens een uit voerige toespraak heeft gehouden. Nog verschillende sprekers hebben uiting gegeven aan hun voldoening over het in- gebrui'k-nemen van de nieuwe scholen, o.a. Broeder Raphael, inspecteur van de Congregatie van de Broeders van Maas tricht, alsmede Broeder Asterius, hoofd van de St. Joseph Ulo-school. Ook de ar chitect, de heer Nix, sprak enkele woor den. Verschillende sprekers hebben hun toespraken met geschenken voor de scho len gepaard doen gaan. Wij hopen nader op deze plechtigheid terug te komen. OVERLEDEN: J. A. C. Vink 60 j. vr. v. C. H. Roerade W. J. Woermeijer 71 j. GEBOREN: Bertus zoon van J. Heijster en J. v. Os; Antonius Th. zoon van A. Th. Broekmeijer en A. P. M. Odijk; Hen- riëtte dochter van A. G'. van 't Zelfde en E. J. Pieters. Deze week zal de Medische Zondags dienst, die van Zaterdagmiddag 1 uur tot Zondagavond 12 uur duurt, worden waargenomen door: Dr Meijer, Swammerdamsingel 43, tel. 69696. Dr in 't Veld, W. de Zwijgerlaan 23, tel. 68599. Dr van Hoogenhuyze, Nassaulaan 59. tel. 68067. Apotheek van Westendorp, Singel 83. Heden: Passage Theater: Schattige Vrouwtjes (Ontoelaatbaar). Monopole Theater: Het masker van de Pharao (14 j.) 2, 7 en 9 uur. Demonstratie Oliehaardkachel, pand Lange Haven 103. TONEEL EN MUZIEK Zondag 22 November Schouwburg, 8 uur ..Voor iedere vrouw komt eens de tijd(Rotterd. Toneel). Luxor, 8 uur: „Op en Top" revue (18 jaar), Colos seum, 10 uur: Ochtendconcert R. Ph. O., o.l.v. Ed. Flipse, solist Marinus Flipse. Maandag 23 November Schouwburg, 8 uur: „Pelleas en Melisande" (Ned. Opera). Luxor, 3 uur: Zie Zondag. BIOSCOPEN Programma's van 20 t/m 20 November Arena: Het Loon van de Angst (volw.); Capitol: Het Meisje van Kamer 17 (18 j.); Centraal en Colosseum: De Koningin van Saba (14 j.); Cineac en Victoria: Onsterfelijke Melo die (14 j.); Harmonie: Het Vierde. Masker (volw.); Lutusca: Het Commando des doods (14 j.); Passage (Schiedam): Schattige Vrouw tjes? iontraden); Prinses: Sheriff zonder angst (18 j.); Rex: Landroof (14 j.); 't Venster: Vuile Handen (18 j.). BRENGT VERRASSEND VEEL GELD OP, als U het bij ons inruilt voor een nieuw! Bedden rechtstreeks van fabriek Schrijft onder no. S 588, Nieuwe Schied. Courant, Dam 18, Schiedam en wij komen met U praten. Nieuwe R. K. School in Nieuwland Onze Brusselse correspondent telefoneert ons: Gisteren, Donderdag, hebben in de Bel gische Kamer vooral de rapporteur van het E.D.G.-verdrag, oud-minister van koT loniën Vigny, en de socialistische oud president Spaak het woord over het ver drag gevoerd. De eerste zeide niet van oordeel te zijn, dat het tractaat risico met zich brengt of een avontuur zou zijn. De E.D.G verschaft nieuwe waarborgen aan het Atlantische Pakt. Er is ook geen spra ke van werkelijk opgeven van de nationa le souvereiniteit. Met ons zessen, aldus Vigny, vertegenwoordigen wij 150 millioen mensen, waarvan de Duitsers er zestig millioen hebben. Engeland zijnerzijds zet België aan, de E.D.G. goed te keuren en geeft waarborgen. Het is niet een geïso leerd Duitsland, dat een non-agressie-pakt aan de Russen zou kunnen voorstellen. Onder toejuichingen op de C.V.P.- en Liberale banken concludeerde de rappor teur als volgt: als men nog de nationale souvereiniteit wil uitoefenen moet men dit samen met de anderen doen, In een Verenigd Europa kan België zijn lotsbe stemming weer in handen nemen. Op zijn beurt het woord nemend zeide Spaak: De E.D.G. maakt deel uit van een geheel. Evenals de bewapeningswedloop is zij een pijnlijk gevolg van de ramp spoedige internationale politiek der sovjets na de oorlog. Een telkens te herhalen waarheid is, dat van 1945 tot 1948 de gro te Westerse overwinnaars niet alleen demobiliseerden, maar zelfs ontwapenden. Na de oorlog hebben de Engelsen en Ame rikanen alles opgeofferd voor de alliantie met de Russen. Op dat ogenblik dacht niemand aan herbewapening van Duits land. De gedachte daarheen is ontstaan na de aanval, door Noord- op Zuid-Korea ondernomen op aanstoken van de Russen. Het is mogelijk, zo besloot Spaak, dat de Amerikanen met het besluit aevisies naar het oude continent te zenden andermaal de loop der geschiedenis hebben veran derd. De kwestie der herbewapening van Duitsland was daarmede eveneens gesteld. Het debat wordt volgende week voort gezet. In verband met hetgeen in de raad gezegd is over de stadhuis plannen en de plaats, waar het nieuwe stadhuis moet 'komen, plaat sen wij met genoegen nevenstaand artikel van een erkend deskundige. SINGEL 114—116 OAGBIAO VOOR SCMttOAM (R OMSTRtKCM De kantoren der Redactie en Admini stratie zijn gevestigd te Schiedam Dam 18 Telefoon 66152 Giro-nummer 590943 Abonnementsprijs 5,85 per kwartaal 2.— per maand, 0,47 per week. Advertentieprijs op gewone Kolombreedte 10.15 per millimeter ooogte. Ingezonden Mededelingen op redactionele kolombreedte 10.30 oer millimeter hoogte Bij contract gelden 'agere tarieven welke bU de administratie of bij de erkende advertentie-bureaux verkrijgbaar lijn. Kampioenen I kleine «d verten tlënl tot «0 woerden 50 cent Elk woord meer 3 cent Maximum 60 woorden. Plaatsing uitsluitend bij vooruitbetaling Aile advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen voor hel Advertentiewezen. ROTTERDAM, 20 November 1953. ..19 November v.m.: 430 ton gips Dinteloord; 650 ton mais Sas van Gent; 500 ton kolen Nij megen; 244 ton granen Lochem; 200 ton gerst Zaanstreek.. 152 ton veevoeder Meppel; 220 ton stukgoed Amsterdam; 80 ton granen Doesburg; 1175 ton kolen Nijmegen; 220 ton klei Zierikzee. Totaal 54 reizen, 8 vletreizen. 20 November v.m.: 320 ton gips St Anntland; 300 ton coprah Zwolle; 420 ton soaybonen Knol lendam; 86 ton gips Willemstad; 250 ton gip* Den Bommel; 70 ton gips Walsoorden; 110 ton gips St Annaland; 550 ton suiker Puttershoek/ Amsterdam; 500 ton kolen Den Haag; 100 ton korrelsuper Musselkanaal.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 2