CHURCHILL Eisenhower wordt verwacht morgen CHAUFFEUR bij botsing levend VERBRAND Perzië herstelt diplomatiek contact met Engeland Rampgebied in nieuwe sfeer Delegatie van de „Ceram geadopteerd Goedereede Eisenhower daagt McCarthy uit B EPISCOPAAT PRIJST DE FEESTDAGEN-ACTIE Op de eilanden is de spanning gebroken. Hoera r SCHOUWEN-DUIVELAND DANKT VOOR DIJKHERSTEL in «1 Komt Koning Haakon naar ons land? Donderdag 3 December 1953 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Problemen liggen voor het grijpen Auto greep trein op onbewaakte overweg Polynorm overweegt fabrikage van licht motorrijwiel r :nr Uitreiking van plaquettes in Zierikzee v> Dankbare bevolking zorgde voor een onvergetelijke dag „We zullen zelf de regering wel zuiveren" VEER m Bewondering en waar dering Katholiek Thuisfront verzorgt Kerstviering in de kazernes Post op Tweede Kerstdag Regering bezoekt Hr. Ms. „De Ruyter Gedropt. Analyst WEERBERICHT V... 11111111 President Eisenhower HP» STAKING OP SPAANSE SCHEEPSWERVEN !UC wmm Deltaplan zal veiligheid waar- borgen Eén ontbrak NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De weerverwachting van het KNMI, geldig tot Vrijdagavond, luidt: Veranderlijke bewolking en overwegend droog weer. Matige, nu en dan vrij krachtige wind tussen Zuid en Zuid-West. Weinig verandering in temperatuur. Vrijdag 4 December: Zon op 8.29 uur, onder 16.31 uur; Maan op 6.40 uur, onder 14.27 uur. Tot VOOR KORT hebben de meeste mensen, onder wie wij ook ons zelf rekenen, van de Bermuda-eilanden niet veel meer geweten dan dat zij een kleine groep van ongeveer driehonderd eilandjes, met een goede twintigduizend bewoners, ergens midden in de Atlanti sche Oceaan tussen Amerika aan de ene en Europa en Afrika aan de andere kant vormen; met een tropisch klimaat; eilan den welke door de stormen, welke ern groot deel van het jaar woeden, moeilijk bereikbaar zijn, maar waar toch heel, heel rijke mensen in het gunstige seizoen gaarne een maandje verpozing zoeken. De eilanden werden in 1522 door een Juan Bermudez ontdekt en naar hem genoemd. In 1611 werden ze door de Engelsen in bezit genomen om als basis van de Britse vloot te dienen; sindsdien hebben ze steeds onder Britse souvereiniteit gestaan. Groter wetenschap over de Bermuda eilanden als territoir bezitten we ook op het ogenblik nog niet. En toch is ..Ber muda" sinds enige tijd een begrip gewor den, zij het een zeer ingewikkeld, met altijd gemakkelijk ontwarbaar begrip. Het heeft nog slechts een korte geschiedenis, maar deze is toch reeds vol kleinere en grotere gebeurtenissen, welke nu niet al tijd van veel overeenstemming tussen de Grote Westelijke Drie getuigen. Men weet, dat Sir Winston Churchill, toen na de dood van de maarschalk-dictator Sta lin uit Moskou meer verzoeningsgezinde klanken klonken, zijn oude, geliefkoosde idee onmiddellijk weer opvatte om een conferentie op het hoogste niveau te or ganiseren, dus van Eisenhower, Sir Win ston, Malenkof en eventueel de Franse premier, die op het ogenblik der bijeen komst aan het bewind zou zijn. Washing ton voelde voor een dergelijke onderne ming bitter, bitter weinig, terwijl de re acties uit Moskou zoal niet totaal negatief dan toch bijzonder passief waren. Toen kwam de idee op, om als voor bereiding van eventuele besprekingen met het Kremlin een conferentie van de Grote Westelijke Drie op de Bermuda-eilanden te houden Men heeft steeds de indruk gehad, dat deze bijeenkomst, welke echter tengevolge van de plotselinge ziekte van sir Winston niet kon doorgaan, in de lente van dit jaar bovenal gestimuleerd werd door Londen. Amerika vond een derge lijke conferentie eigenlijk volkomen over bodig en Frankrijk wilde er slechts aan meedoen, omdat het zich als grote mo gendheid niet gepasseerd wilde weten. Maar Churchill had het oog heel sterk op Moskou gericht; en als er dan geen kans was op een conferentie der vier re geringshoofden dan hoopte hij toch op Bermuda een soort volmacht te krijgen om desnoods alleen met Maler'-of te gaan praten; in de hoop, dat daardoor een gun stiger sfeer voor de West-Oostbetrekkin gen zou ontstaan. NADAT BERMUDA door de ziekte van Churchill afgezegd moest worden, begon een nota-wisseling tussen do Grote Westelijke Drie en het Kremlin, op het niveau van ministers van bui tenlandse zaken. De herinnering aan deze tamelijk hopeloze en onvruchtbare ge- dachtenwisseling ligt nog te zeer in aller herinnering, dan dat we er nader op be hoeven in te gaan. Met de Russische nota van 3 November j.l. scheen de zaak afge sloten en het Westen antwoordde met een koele mededeling van ontvangst en de op merking, dat, als Rusland een conferentie wilde, het deze in den vervolge maar moest vragen; van de kant van het Wes ten was geen aandrang meer te verwach ten. Daarmede kwamen de gedachte aan Bermuda weer boven; de Westelijke mo gendheden hebben onder eikaar heel wat te regelen; want ook bij hen bestaan be treurenswaardige tegenstellingen. Beslo ten werd van 4 tot 8 December daar be sprekingen te voeren. Er is geen agenda opgesteld; wat ook niet nodig is want de problemen liggen over de gehele wereld voor het grijpen. En sedert <*e datum werd bepaald, is er weer één bijgekomen: het Kremlin heeft in een nieuwe nota me degedeeld, dat zij tenslotte toch wel tot een viermogendheden-conferentie bereid is; en ook deze nota zal moeten worden beantwoord. De opstelling van de desbe treffende tekst zal echter heel wa' hoofd brekens kosten, want Washington, Lon den en Parijs zijn het over de strekking van dat antwoord allerminst eens. Toch geeft juist dit aan de Bermuda conferentie zijn volle actuele betekenis, al behoeven voor de redactie ervan de hoogste staats-autoriteiten de president van de Verenigde Staten, de prime-minis ter van Engeland, de premier van Frank rijk, met hun ministers van buitenlandse zaken en een staf van deskundigen, zeker niet de verre reis naar de Bermuda eilanden, naar Hamilton, dc hoofdstad, te maken, 'dergelijke aangelegenheden wor den gemeenlijk langs diplomatieke weg behandeld. In dit verband is Ber iuda wel 't pijn lijkst voor de Fransen. Churchill heeft altijd een voorkeur voor persoonlijke di plomatie, welke hem in de oorlog zo veel successen heeft bezorgd, getoond; hij hoopt nu zijn conferentie van de Grote Vier op het hoogste niveau er door te krijgen. Eisenhower heeft een grote sym pathie voor zijn oorlogs-partner Chur chill; hij hoopt bovendien Engeland en Frankrijk van de juistheid der Ameri- Op dc onbewaakte overweg aan de 's-Gravcnweg te Nootdorp is vanmorgen een jeep met personeel van de Nederland se Aardolie Maatschappij door dc trein die om 7.51 uur uit Voorburg in de richting Utrecht was vertrokken, gegrepen. Van dc drie inzittenden werden twee personen zwaar gewond, terwijl dc derde persoon een zenuwshock kreeg. Van de slachtoffers werd W. H. uit Den Haag ernstig gewond overgebracht naar de Ursulakliniek. E. S. uit Erica kreeg een shock en ,T. H. uit Zutphen een hoofdwond. De beide laatstgenoemden zullen waarschijnlijk vandaag weer naar huis kunnen terugkeren, i Op dezelfde overweg is in November 1950 ook een ernstig ongeluk gebeurd. Toen werd een aan een puzzlerit deelne mende auto eveneens door een trein ge grepen, waardoor drie personen de dood vonden. Op de rijksweg tussen Delft en Rijs wijk heeft zich vanochtend ter hoogt: van het vliegveld Ypenburg een tragiscl ongeval voorgedaan, dat aan de 57-jari ge J. B. uit Den Haag uit de Deiman straat het leven heeft gekost. B reed met een vrachtauto op de rijksweg en wilde deze overstekei om het vliegveld op te rijden, toen uit di richting Rotterdam een vrachtaut kwam, welke werd bestuurd door d< 23-jarige J. van der P. uit die stad. D: auto's kwamen met elkaar in botsing waarbij de benzinetank van de wage; van B. lek stootte. B. raakte in de cabi ne in brand. Hij wist er uit te komer doch stapte toen juist in een plas ben zine. Een hoge steekvlam sloeg op ei B. kreeg dermate ernstige brandwondei dat hij vrijwel onmiddellijk overleed De pogingen van de omstanders om d< vlammen met dekens te blussen, faaldei De cabine van de andere auto was in gedeukt. De bestuurder Van der P„ hac echter kans gezien snel van het stuui weg te schuiven, zodat hij met de schril vrij kwam. Het slachtoffer was gehuwd en vadei van vijf kinderen. Sir Winston Churchill kaanse politiek te overtuigen; wat geen kleinigheid zal zijn. Maar Frankrijk heeft slechts negatieve motieven om naar Ber muda te gaan zijn afwezigheid zou een nationale vernedering zijn. Wat het echter in zake de Europese Defensie Gemeen schap te duchten heeft, is wel een reden voor Laniel om er met een zeer bezwaard hart heen te gaan. De Britse premier, Sir Winston Chur chill, en minister Anthony Eden zftn Woensdagavond op het vliegveld van Kindley nabij Hamilton (Bermuda) aan gekomen voor de in het aanstaande week einde te houden conferentie met president Eisenhower en premier Laniel van Frank rijk. Ongeveer tezelfdertijd vertrokken de Franse premier, Joseph Laniel, en minis ter Bidault per vliegtuig uit Parijs naar Bermuda. President Eisenhower vertrekt Vrijdag pas. De Bermuda-eilanden, de Britse kolonie waar de „grote drie" zullen confereren, liggen in de Atlantische Oceaan, ongeveer 1200 mijl van de Oostkust van Noord- Amerika op de 32e breedtegraad- De groep bestaat uit 100 grotere en 250 kleinere eilandjes, waarvan er slechts 16 zijn be woond. De gezamenlijke oppervlakte is nog geen 50 km.2. Toch wonen er onge veer 38.000 mensen, onder wie ruim 12.000 blanken. De hoofdstad Hamilton, op het eiland Mainhand, bezit een haven, die om zijn helder water en zijn prachtig gevormde koraalriffen bij toeristen en zeelieden bij zondere bekendheid vérwierf. Radio-Telieran heeft gisteravond bekend gemaakt, dat de I crzische regering lieeft besloten, dc diplomatieke betrekkingen met Groot-Brittannië weer aan te knopen. Volgens de radio was een desbetreffend voorstel van de regering met algemene stemmen door het parlement aangenomen. Er deden de laatste dagen reeds geruch ten de ronde, dat Engeland en Perzië de diplomatieke betrekkingen zeer spoedig zouden herstellen ter voorbereiding van onderhandelingen om een einde te maken aan het oliegeschil. Ongeveer een jaar geleden heeft Tehe ran de diplomatieke betrekkingen met Londen verbroken. De directie van de N.V. Polynorm in Bunschoten houdt zich op het ogenblik ernstig bezig met plannen, een licht motor rijwiel van Nederlands ontwerp op do markt te brengen. Technische gegevens omtrent het motortje dat naar verluidt een cylinderinhoud van 50 cc. zal krjjgen wenst men in het stadium, waarin de proefnemingen thans nog verkeren, nog niet vrij te geven. Herbert Hoover, de adviseur voor olie zaken van de Amerikaanse regering, heeft Woensdag zijn besprekingen op het Britse ministerie van buitenlandse zaken voort gezet, met de bedoeling een basis te vinden waarop de onderhandelingen over de olie kwestie tussen Engeland en Perzië kunnen worden heropend. Hoover, die de vorige week uit Washing ton te Londen is aangekomen, is voorne mens over enkele dagen naar Teheran te vliegen om de Britse en Perzische inzich ten met elkaar te vergelijken. Jammer, dat Goedereede niet meer zo n goede rede beeft als zes eeuwen geleden, want ware dat wel het geval dan had gisteren If. M. Patrouille vaartuig eu duikbootjager „Ceram" naar de kust van Gocrce kunnen komen en de bemanning kon aan land gegaan zijn 0111 kennis te maken met liet oude stadje en vooral met de kinderen van de dorpsschool, die via bemiddeling van dc Ned. Ver. voor Adoptie van Schepen (NEVAS) in 1946 al de Ceram adopteerden, om thans op bun beurt en na de grote watersnood door die bemanning geadopteerd te worden. Premier Laniel Niettegenstaande de nu slechte rede is gisteren toch dat persoonlijk contact tot stand gekomen. Commandant en beman ning van Hr. Ms. „Ceram" vaardigden een deputatie naar Goedcreede af en die is daar op zo buitengewoon hartelijke wijze ontvangen, dat de zeelieden er stil van werden. Zo ergens, dan heeft het werk van de NEVAS wel goede vruchten afgeworpen door dit contact van een oor logsbodem en van de jeugd van een der oudste Nederlandse stadjes. Deze deputatie van de „Ceram" werd gevormd door de heren Lt. ter zee lie klasse D. Teel-, die de leiding had, serg.- mach. P. Steenwinkel, korp.telegr. E. R. Filon, korp.seiner P. L. van Minnen, matr. Ie kl. F. G. Sterk en torpedomaker le kl. L. Brouwers. Ook waren naar Goedereede gekomen de voorzitter en de secretaris van de NEVAS, de heren J. van Duiken en A. Happee uit Rotterdam. Men gebruikte in de raadzaal de koffie en dronk een glas wijn, nadat burgemees ter Van Knobelsdorff de grote vreugde en dankbaarheid van gemeentebestuur en burgers had vertolkt over de wederzijdse adoptie, die vooral voor Goeree's school jeugd van zo eminente betekenis is. Het was heel gezellig in de raadzaal en die gezelligheid werd voortgezet in een der lokalen van de dorpsschool, waar men het middagmaal nuttigde. Hier loofde het hoofd der school, de heer Van Breemen, commandant en verdere bemanning van de ..Ceram" voor het prachtige werk dat deze doet door briefwisseling te-onder houden met de kinderen, de laatste twee jaren vanuit West-Indië en Zuid-Amerika en spr. was vooral vervuld van dank baarheid voor het schitterende financiële offer dat de bemanning na de watersnood heeft gebracht: 2500 gld. voor herstel van de school. Als tegenprestatie bood de heer Breemen thans lt. Teer een grote, fraaie lithografie van Goeree's Markt en toren aan, alsmede een grote foto in lijst van Goedereede tijdens de watersnood. Burgemeester Van Knobelsdorff deed er nog iets bij n.l. een antieke kleurenteke ning van Goedereede uit de 17e eeuw. Lt. Teer verzekerde dat deze lithogra fie, foto en tekening een passende plaats op de „Ceram" zullen krijgen. 's Middags begaven de mannen van de „Ceram" zijch, tezamen met het onder wijspersoneel der school, naar het graf van een slachtoffer van de watersnood in het stadje, Liesje van der Veer, die, aan een dijk ver buitenaf wonend, in de ramp nacht met haar ouders en broers en zus ters is omgekomen. Lt. Teer legde bloe men op het graf en de mannen van de „Ceram" brachten saluerend een stille lclcltst6 gFOet. Het verdere van de middag werd benut om het dijkherstel te bezichtigen rond Goedereede. 's Avonds waren de mannen van de „Ce ram" te gast op het St. Nicolaasfeest van de school. Honderden arbeiders van de Euzkalduna- scheepswerven te Olaveaga, bij Bilbao, zijn gisteren in staking gegaan en hebben het bedrijf verlaten. Er is nog officiële verklaring gegeven van de reden. Zoals men weet, is staken in Spanje onwettig. In de concertzaal te Zierikzee lieeft de voorzitter van liet waterschap Schouwen, de heer J. Klompe, namens dc gezamenlijke waterschappen van Schouwen en Duiveland dc plaquettes uitgereikt aan ongeveer 2o0 personen die zich tot dusverre op bijzondere wijze verdienstelijk hebben gemaakt bij de werkzaamheden van de dijk dichting. Ouder degenen, die deze plaquette in ontvangst mochten nemen, bevonden zich minister mr. J. Algera en de commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. dc Casem- broot. Voorts waren aanwezig vertegenwoordigers van de dienst dijkherstel, Waterstaat, verscheidene aannemersbedrijven, arbeiders en tal van verdere autoriteiten. President Eisenhower heeft Woensdag senator McCarthy openlijk uitgedaagd. Hij deed dit door te verklaren, dat „vrees voor ondermijnende activiteit van communisten tegen onze regering geen punt zal uitma ken bij de verkiezingen in 1954". Eisenho wer voorspelde: „Lang vóór die tijd zal deze regering zulke vorderingen hebben gemaakt bft het opsporen van communisten volgens haar eigen veiligheidsprogram, dat het communisme niet langer als een erly Rtige bedreiging kan worden beschouwd De president voegde hieraan toe: „Zoals u reeds weet, zijn ongeveer 1500 personen, ean wier betrouwbaarheid wordt getwij feld, reeds verwijderd. Een eerlijk, zorg vuldig en fatsoenlijk onderzoek, gevolgd door resolute correctiemaatregelen, is de gnige doeltreffende manier om dit nood zakelijke werk op te knappen. ,,Ik hoop. dat tegen de herfst van het ger er voor bevreesd, dat communisten in deze regering hun afbrekend werk doen de doeltreffendheid zal prij7.en, waar mee dit bestuur deze bedreiging van de staatsveiligheid wegneemt aldus de pre sident. Hij wees de eis van McCarthy van de hand, dat de V. S. Engeland dienen te dwingen, de handel in niet-strategtsche materialen met communistisch LItuna op te geven. Eisenhower was van oordeel, dat. wanneer de V. S. andere „vrije volkeren dwang gaan opleggen, dit meer het ken teken van „de imperialist" dan van „de leider" zou zijn. „De V. S. zullen hun programma's voor militaire en economische steun aan het buitenland voortzetten, ook al zullen er waarschijnlijk altijd meningsverschillen met de bondgenoten bestaan", zeide Eisenhower. Senator McCarthy heeft onmiddellijk na de persconferentie, waarop Eisenhower bo venvermelde uitlatingen deed, te kennen ,.lk noop, aat tegen de herfst van het vcnvcrmelde uitlatingen uee-u, ie 1™ volgend jaar het publiek dan niet lan-1 gegeven, dat hU er op zal antwoorden Namens de gezamenlijke polderbestu ren opende de heer J. Klompe, voorzit ter van het waterschap Schouwen, de bijeenkomst. Hij schetste in een toe spraak de periode van 1 Februari tot aan dit moment. Namens de water schappen sprak hij zijn grote bewon dering uit over de voortreffelijke orga nisatie bij de herstelwerkzaamheden. Spreker getuigde van de grote waar dering, die allen van Schouwen en Dui veland hebben voor het grote medele ven van H. M. de Koningin en ver scheidene ministers en kamerleden, die de sluiting bij Ouwerkerk meemaakten. Nog bestaat enige twijfel aldus spre ker, of we nu voldoende beveiligd de winter zijn ingegaan. Er wordt mate riaal in reserve gehouden en een be wakingsdienst ingesteld, welke beide factoren tot de veiligheid zullen be dragen. Met belangstelling zien wij, aldus de heer Klompe, het resultaat van liet Deltalplan tegemoet, dat onze veiligheid nog meer zal waarborgen. Hü besloot zijn toespraak met op te merken, dat nog jaren nodig zullen zijn, voor dat cr weer zoals voorheen leven zal zijn in de polders, die maanden achtereen aan do invloed van eb en vloed hebben blootgestaan. Namens de agrariërs op het eiland sprak vervolgens de heer A. Geluk, die de grote problemen schetste, waarvoor men zich op Schouwen en Duiveland thans geplaatst ziet. Spreker merkte op, dat de geïsoleerde ligging het grootste vraagstuk van het eiland is en dat men ook daarom uitziet naar de verwezen lijking van het deltaplan, dat wanneer het wordt uitgevoerd, vaste verbindin gen met het vasteland zal meebrengen. Daarna nam de heer Klompe weer liet woord. Hij sprak de grote dank, hulde en respect van de polderbestu ren uit voor hetgeen door alle werkers van hoog tot laag bij de herovering van het eiland is gepresteerd. Vervol gens ging hij over tot de uitreiking van de plaquettes, waarvan één niet kon worden uitgereikt, n.l. die voor Tonus Speelman, een arbeider, die bij het vervullen van zijn plicht bij Schelp- hoek het leven verloor. De eerste plaquette werd uitgereikt aan de minister van Verkeer en Wa terstaat, mr J. Algera. De bewinds man dankte daarop voor de hem toe gekende plaquette, die hij niet zozeer I zag als een persoonlijk geschenk, doch voor Waterstaat in zün geheel. De tweede plaquette werd in ontvangst genomen door do Commissaris van de Koningin in Zeeland, die do dank uit sprak van het provinciale bestuur. Hij deelde mede, dat hij gisteren de dank van de provincie reeds in een telegram aan de minister van Verkeer tot uitdruk king had gebracht. De heer F. van de Wall, hoofdinge nieur-directeur van de Zuiderzeewer ken nam de derde plaquette in ont vangst. Hij dankte voor deze geste van de polderbesturen en in het bijzonder voor de prettige samenwerking, welke steeds met de dienst dijkherstel heeft bestaan. Daarna namen prof. Thijsse van het waterloopkundig laboratorium in Delft, hoofdingenieur Geers en tal van andere vertegenwoordigers van de dienst dijk herstel, de aannemersbedrijven, de ar beiders en andere organisaties hun pla quette in ontvangst. Onder hen bevond zich ook ir H. Verheft, die speciaal voor deze gelegenheid van Straatsburg naar Zierikzee was overgekomen. Kort gele den nam ir Verheft afscheid als direc teur van de aannemerscombinatie Schou wen en Duiveland. In de concertzaal is nog gisteravond on der de titel „De spanning is gebroken" door de gezamenlijke omroepverenigingen een ontspanningsavond aangeboden aan ingenieurs en dijkwerkers. Het program ma was samengesteld door Johan Bode graven. De avond werd o.a. bijgewoond door minister Algera en jhr mr De Ca se mbroot. Het gedeelte vóór de pauze is uitgezon den over de zender Hilversum I. Na de pauze werd door Zierikzeese krachten een cabaretprogramma ten tonele gebracht. Volgens bet Oslose blad „Aften- posten" wordt verwacht, dat Koning Haakon van Noorwegen in Mei a.s. een officieel bezoek aan Koningin Juliana zal brengen. In Den Haag is omtrent dit voor genomen bezoek officieel nog niets bekend. Het Nederlandse Episcopaat heeft door verschillende persoonlijke giften zijn grote sympathie betuigd met de thans volop in gang zijnde Feestdagen-actie van Katholiek Thuisfront voor de militairen sfeer zal benaderen. Verwacht wordt dat de belangstelling der soldaten algemeen zal zijn. Zoals vanzelf spreekt, sluit Ka tholiek Thuisfront de niet-katholieken noch voor de kerkelijke, noch voor de KVainOlieH lUUIMIUUt "V, U....WW..VU J--~. in de kazernes. Kardinaal De Jong heeft j niet-kerkelijke viering uit Ofschoon de _1. non «aah. irorl r\f rotfol I n Cf nnp nipt hpkpnn bovendien in een schrijven aan de voor zitter van Katholiek Thuisfront, de heer R. Staffhorst, verklaard, dat door hem de actie zeer op prfts wordt gesteld, welke actie hft ook groot nut toekent. Ook de artsbisschop-Coadjutor van Utrecht, Z. H. Exc. mgr dr B. Alfrink, noemt de actie zeer prijzenswaardig en zij zal z.i. aanzienlijk bijdragen tot een waardige en christelijke beleving van het Kerstgebeuren in de kazernes. De actie heeft in een kort tijdsbestek reeds nagenoeg 20.000 opgebracht. Ka tholiek Thuisfront verwacht ongeveer viermaal zoveel nodig te hebben. Wij vernamen verder, dat de aalmoeze niers de kerkelijke viering van het Kerst feest een zo groot mogelijke luister zul len bijzetten. Het ligt in de bedoeling dat, waar dat enigszins mogelijk is, de Nacht mis met drie heren zal worden opgedra gen. Ook zal getracht worden goede koren aan te trekken. Waar geen kapel aanwe zig is, zal de nachtmis in andere beschik bare ruimten worden opgedragen. Na de H. Mis volgt een gezamenlijk ont bijt, dat zoveel mogelijk de huiselijke Op Tweede Kerstdag zal een postbestel ling worden uitgevoerd. Op Zaterdag 2 Januari wordt de postdienst uitgevoerd als op andere Zaterdagen. Naar wij vernemen zullen de Neder landse ministers en de staatssecretaris van Marine Zaterdagmorgen 12 December een bezoek brengen aan de nieuwe kruiser van de Kon. Marine Hr Ms „De Ruyter". Het gezelschap zal daarbij in het bijzon der worden ingelicht over de technische aspecten van de oorlogsbodem. officiële verlofregeling nog niet bekend is, wordt verwacht, dat tijdens de feest dagen ongeveer 50.000 a 60.000 soldaten in de kazernes zullen verblijven. .77 GELIJK men in dit ons lijfblad heeft kunnen lezen, is Sint Nicolaas van plan om met enkele Zwarte Pieten boven Ermelo uit een vliegtuig te sprin gen. Natuurijk met een parachute! „Ge dropt" heet dat. Men kan natuurlijk waardering heb ben voor de vitaliteit van de goede Sint om zijn rode mantel te verwisselen voor een geschikter dracht cn zijn mijter voor een valhelm, maar wij vinden het toch een tikje „stout" van de Heilige Man om zich zo roekeloos aan te stel len. Met droppen todh kan men van de regen in de drop komen en dan is hi) niet jarig, al is 6 Dec. nog zo vast zijn verjaardag! Zeker op een schimmel over dc daken rijden kan ook niet iedereen aanbevolen worden, doch zulks is nu eenmaal zijn ..vak" en daarvoor schijnt dc Sint een knobbel te hebben. Maar bij „droppen kon hij ondanks valhelm wel eens een knobbel op zijn eerbiedwaardig hoofd oplopen En dan moeten wij het maar ,.nn- knobbelen", hoe het op 5 December moet gaan. Neen beste Sinterklaas, dat droppen staat ons helemaal niet. aan. Wacht in elk geval tot na 5 Dcc. Dan kunt U doen wat V wiltin Uw eigen tijd!

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 1