LACASTAS Verlovingsringen-^ H. Th. v. d. VLERK Jaargangen Echtpaar en logé door kolendamp vergiftigd Hoe Xerxes zijn gouden feest gaat vieren VLAARDINGEN Rector P. J. de Kok f VERY PALE DRY V- PAGINA 2 EEUWFEEST WILTON-FIJENOORD Gemeente biedt een schilderij j van H. M- de Koningin aan Op en rondom 1 Maart PER AUTOBUS NAAR HET VERLICHTE ROTTERDAM DE B. B.-TENTOONSTELLING DIRECTEUR-GENEESHEER ALG. ZIEKENHUIS Huldigende toespraken VERKEERSVERBETERIN GEN IN NOORD-NEDER- LAND PROF DR J. SIMONS S.J. NAAR AMERIKA HET WEGENPLAN IN ZEELAND 3| JAAR WEGENS BELASTINGFRAUDE HANDBAL Volledig programma voor D.W.S. NED. VRACHTENMARKT AGENDA IN ROTTERDAM 25 JAAR BRIEVEN BESTELLER SCHAAKCLUB SCHIEDAM -.:;■• - v/.L i -yV -:iy *:f Op de Burgerweg op de grens van De Lier en Maasland in het Westland heeft zich gisteren een geval van kolendamp vergiftiging voorgedaan. Toen men bij de woning van het echtpaar K. aldaar op herhaald bellen geen gehoor kreeg, ver moedde men een ongeluk. Nadat men zich toegang tot de slaapkamer had ver schaft vond men het echtpaar op bed liggen. De echtgenote van de heer K. was reeds tengevolge van kolendamp vergiftiging overleden. De heer K. was nog in leven en is direct naar een zie kenhuis in Delft gebracht. Zijn toestand is thans goed. Ook was er nog een logé in huis. Deze was spoedig weer bij ken nis. Het eeuwfeest van Wilton Fijenoord, dat j op 7 Januari a.s. gevierd zal worden, geeft een welkome gelegenheid aan de Ge- iheente om, behalve door een bezoek van het gemeentebestuur aan de te houden re ceptie, ook op andere wijze van haar be langstelling te doen blijken. B. en W. menen dat, aldus delen zij de raad mede, waar het hier betreft een bij- zonder jubileum van het grootste bedrijf ter plaatse, zonder dat hierdoor een pre cedent wordt geschapen, het op de weg van onze gemeente ligt, op die dag een passend geschenk aan de jubilerende on derneming aan te bieden. Hierbij is de keuze gevallen op een portret van H. M. de Koningin, te vervaar digen door de kunstschilder Karei van Veen en bestemd voor de ontvangzaal van Wilton-Fijenoord, waarvan de wandbetim- I mering een goede omlijsting hiervoor zal bieden. Z(j stellen de raad voor hiertoe te besluiten hun te machtigen bedoeld ge schenk aan de jubilerende onderneming op 7 Januari a.s. aan te bieden. De Rotterdamse voetbal-eersteklasser Xerxes viert volgend jaar het gouden jubileum en aan het clubblad ontlenen wij de volgende bijzonderheden van de dan te organiseren feestelijkheden: Op V rijdag 26 Februari zal een bui tengewone algemene vergadering van de werkende en ondersteunende leden worden gehouden, waarin de voorzitter een herdenkingsrede zal uitspreken. Op die avond zal de feestverlich ting van het Xerxes-clubhuis in wer king worden gesteld en zal ook een groot vuurwerk worden ontstoken. De officiële receptie zal plaats vin den op Zaterdag 27 Februari des mid dags van half 4 tot 6 uur in de zalen van het Beurs-café-restaurant. Xerxes zal op Zondag 28 Februari de jubileum-wedstrijd spelen tegen een nog nader te noemen tegenstander, voor afgegaan door een wedstrijd van het eerste junioren-elftal. Maandag 1 Maart is de eigenlijke verjaar- en feestdag. Er zal dan 's avonds in de Rivlera-hal een groot bal masqué worden gegeven in de stijl van de Car navalsdagen. En tenslotte volgt dan nog op Dins dag 2 Maart een feestavond voor de junioren met hun ouders en vrienden in Palace. Tevens zal een extra groot en ge ïllustreerd jubileum-clubblad worden uitgegeven. Donderdagmiddag te drie uur werd de nieuive (uitwateringssluis aan de Scheepmakershaven, welke door de. polder Oud-B eijerland is gebouwd, pffideel in gebruik gesteld. Voor deze openingsplechtigheid waren ver schillende officiële personen en medewerkers uitgenodigd. Ingenieur J an Creveld van de Provinciale Waterstaat, verrichtte deze plechtigheid. Door het wegtrekken van de Nederlandse driekleur werd een steen onthuld waarop te lezen is: „Deze sluis is vernieuwd na de Watersnoodramp van 1 Februari 1953". Van der Ende's Autobus Mij organiseert elke avond van 7 tot 8.3Ó een rit per luxe autobus naar het verlichte Rotterdam, in clusief het Zuiden (Pleinweg en Beijer- landselaan). Vertrek van Rotterdamse- dijk 401. Advertentie. De Burgemeester mr J. W. Peek bracht gisteren een bezoek aan de B. B.-ten- toonstelling, die bij Plate's Woningin richting aan de Grote Markt wordt ge houden. Deze tentoonstelling duurt tot Zater dagavond 9 uur. Sierlijke modellen Lage goudprijs Grote sortering ROTTERD.DIJK '268 - TEL. 67593 Het Bestuur van de Vereniging voor Zie kenverpleging heeft tot Directeur-Genees heer van het Algemeen Ziekenhuis te Vlaardingen benoemd: de heer J. Ris, arts te Schiedam. De heer Ris is geboren op 28 Mei 1898 te Schiedam, doorliep de Lagere School en Gymnasium te Schiedam, studeerde te Leiden, alwaar hij het Artsenexamen af legde op 1 Mei 1925. Hij heeft zich daarna gevestigd te Wor- jnerveer, waar hijvan 1925 tot 1938 de praktijk uitoefende. In 1938 volgde de heer Ris zijn vader, de heer D. Ris, arts te Schiedam, op. In Schiedam is hij bestuurslid van het Groene Kruis, voorzitter van het 2 jaar geleden opgerichte Kraamcentrum, voor zitter van het Volksbadhuis en thans voorzitter van de Afdeling Schiedam en omstreken (waaronder ook Vlaardingen valt) van de Koninklijke Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst. Dr Ris zal waarschijnlijk 1 Februari a.s. zijn nieu we taak aanvaarden. Namens de KJ.B. sprak de districtscom missaris, de heer A. J. Brève, die de woorden van Hamlet tot de zijne maakte, als deze zegt, dat hij afscheid neemt met gesluierde vreugde en getemperd ver- dne'" een traan in het ene een lach in het andere oog" Het stemt tot voldoening dat de verdliensten van rector Van Kou ten beloond zijn met dit pastoraat, doch het is met weemoed, dat de jeugdbeweging hem ziet vertrekken als aalmoezenier. Dank zij de actieve medewerking van de rector, konden er direct na de bevrijding zes belangrijke groepen in Schiedam wor den opgericht, alsmede afdelingen in Ke- thel. Vlaardingen, Oude Tonge en Acht huizen. Het aandeel dat de rector in de leidersvorming had, was zo groot, dat hij langzamerhand zijn stempel op het gehele leiders- en leidsterscorps heeft gedrukt. Na de scheidende aalmoezenier namens de K.J.B. van ganser harte bedankt Ie heb ben overhandigde de heer Breve een ge schenk onder couvert, opmerkend, dat de inhoud aan pastoor Van Houten te stade zou kemen bij het betrekken van zijn pastorie. De Katholieke Sport werd vertegenwoor digd door de heer Th. M. de Kievith, die verklaarde in de korte tijd, dat rector Van Houten als geestelijk adviseur van de sport heeft gefungeerd, een diep res pect te hebben gekregen voor diens ca paciteiten en bezielend werk. De sport is ook opvoeding en de wijze, waarop rec tor Ven Houten dit aan allen, die bij de Het nieuwe gedeelte van de rijksweg SneekHeerenveen, van de verbindings weg van Stobbegaa naar het verkeersplein Terband, zal Vrijdagmorgen om 11 uur voor het verkeer worden opengesteld, zo deelt de ANWB mede. Tevens kan het verkeer op dat tijdstip het nieuwe wegge deelte van de rijksweg Leeuwarden—Mep- pel, n-1. dat van het verkeersplein aan sluitend op de Oude rijksweg ten Noorden van Heerenveen, in gebruik nemen. Het openstellen van deze nieuwe weg- trajecten betekent een aanzienlijke ver betering voor het gemotoriseerde verkeer van Sneek via Heerenveen naar Meppel v.v., en van Leeuwarden haar Meppel v.v. Het verkeer van Sneek naar Heerenveen kruist de Oude xijksweg Leeuwarden— Meppel over een viaduct. Gisteren is ln de leeftijd van 80 jaar plotseling overleden pastoor P. J de Kok, aan wie Maandag j.l. door Z. H. Exc. de bisschop van Haarlem eervol ontslag was verleend als rector van het St. Martinu's- gesticht te Naldwijk, waar hij werd opgevolgd door pastoor J. C. Vijverberg uit Rotterdam. Rector De Kok werd op 7 Januari 1873 te Poeldijk geboren en na zfjn opleiding te hebbel^ ontvangen aan de Seminaries te Voorhout en Warmond Jp 15 Augustus 1898 priester gewijd. Hij was achtereenvolgens kapelaan te Schipluiden Rotterdam (H. Hildegardis), Schoonhoven, Den Helder, Kwintsheul en Bovenkerk Daarna werd hij tot pastoor benoemd van Oude-Wetering. Overplaatsing volgde nog naar Beemster en van Beemstar naar Zllk- Op 30 Januari 1937, op 64-jarige leef tijd kreeg pastoor De Kok een „rustiger" standplaats, namelijk het rectoraat van het St Martinusgesticht in Naaldwijk. Maan dag j.l. nu had hij uit deze functie eervol ontslag gekregen. De plechtige Uitvaart vindt plaats Maandagmorgen a.s. te tien uur in de kapel van het Naaldwijkse rustoord. Met de „Nieuw Amsterdam" ls naar Amerika vertrokken prof. dr J- Simons S.J. om voor een aantal wetenschappelijke instellingen voordrachten te houden over onderwerpen van Palestijnse archeologie en geschiedenis. De tournee geschiedt op uitnodiging van de Fordham University van New York en zal verscheidene maan den duren. Advertentie. Gedeputeerde Staten van Zeeland zullen binnenkort aan de Provinciale Staten voorstellen, de middenweg door de Braak man en de op het tertiair wegenplan voor komende wegen Hoek-Terneuzen en HoekSluiskil—St. Annapolder (laatste gedeelte van de beruchte Blikstraat), op het provinciale wegenplan te plaatsen en de Noordweg door de Braakman op hei tertiair wegenplan. Indien deze plannen worden goedge keurd en uitgevoerd zullen in mldden- Zeeuwsch-Vlaanderen de provinciale weg IJzendijke—Biervliet—Hoek—Terneuzen— Sluiskil—St. Annapolder en de tertiaire weg BreskensHoofdplaatTerneuzen werkelijkheid worden. De Haarlemse rechtbank heeft gisteren de 54-jarige directeur van een Aals- meerse handetlskwekerij M. B. wegens belastingfraude veroordeeld tot drie jaar en zeg maanden gevangenisstraf met af trek. Tegen hem was drie jaar met af trek geëist. Na enige tijd is er dan weer een vol ledig handbalprogramma van D. W, S. Bovendien worden alle wedstrijden aan de Oudedijk gespeeld. Het 1ste heren-team treedt aan om te trachten Hermes met lege handen naar Den Haag terug te sturen. Of het inder daad mogelijk is, blijft voorlopig nog duister. Hermes is voor D.W.S, steeds een lastige tegenstander geweest, doch nu de Schiedammers flink in het nauw zit ten, zullen zij zeker alles op alles zetten om tenminste 1 punt te bemachtigen. Het le dames-elftal speelt tegen A.H.C. 28, De D.W.S.-dames wisten z'elfs Hel las vorige week een nederlaag toe te brengen en het mag derhalve verwacht worden dat zij ook A.H.C. 28 de punten zullen ontnemen, waardoor ze op de ranglijst weer een eindje zullen stijgen. D.W.S. 2 f dames) ontvangen daarna Excelsior. Dit D.W.S.-team lijkt ons toch niet krachtig genoeg om Excelsior te kunnen slaan. En nu degradatie zo goed als uitgesloten is, doet het er niet zo toe, want daardoor komÊn de dames vol gend seizoen goed ingespeeld terug. D.W.S. 2Dynamo 2 (heren) belooft een spannende wedstrijd te zullen wor den, waarin de kansen van D.W.S. mis schien iets gunstiger liggen. Een gelijk spel lijkt ons het meest voor de hand liggende. Meeuwen 2 komt D.W.S. 3 (heren) be zoeken; een wedstrijd, die indien de D.W.S.-ers hetzelfde spel als vorige week spelen, zeker een overwinning voor de blauwwitten zal opleveren. Deze wedstrijd vangt om 10 uur aan. Jeugdprogramma: Adsp. meisjes: Actief—D.W.S.; jun. meisjes: D.W.S. 2—D.W.S. 1; jun. jongens D.W.S.—Meeuwen. ROTTERDAM, 10 December 1963. 9 December n.m.: 905 Ion kolen Nijmegen; 390 ton kolen Leiden: 100 ton mais Utrecht; 100 ton meel Nijmegen; 173 ton granen Leeu warden; 125 ton granen Steenwijk; 247 ton copra Zaanstreek; 225 ton copra Zwolle; 500 ton naphtallnc Uithoorn: 260 ton klei Gelder- maisen; 150 ton kali Breda; 33 stand, hout Veendam; 29 stand, hout liggen/varen. Totaal 56 reizen, 7 vletreizcn. 10 December v.m.: 23 stand, hout Doesburg; 39 stand, hout Nijmegen; 130 en 90 ton tinerts Arnhem; 360 ton veevoeder liggen/varen; 132 ton veevoeder Meppel; 2 maai 200 ton suiker Amsterdam: 350 ton super Espelervaart; 80 ton super Steenbergen; 145 ton granen Zutfen; 310 ton copra Zaanstreek. lieden: Passage Theater: „Stad van avontuur", 18 j. Zaterdag en Zondag 2 en 8 uur. Monopole Theater: „Tarzan en de duive lin", 14 j.. 2. 7 en 9 uur. R. K. Volksbond: „Het dreigend huwe lijk", Weid.voorstelling „Utile Dulci", 8 u. TONEEL EN MUZIEK Zaterdag 12 December Schouwburg, 8 uur: „Ik heb je lief, Valérie" (Rotterd. Toneel) (volw.) Rivièrahal, 8 uur: Festival voor Rotterd. Harmonie- en Fanfare verenigingen Duitse kerk (Zw. Paarden straat), 8 uur: Adventsconcert Koos Bons (orgel), Siny Bastiaanse (sopraan) BIOSCOPEN Programma's van 11 t/m 1? December Arena: Konvooi naar Malta (14 j.); .Capitol! Contra-spionnage (14 jaar); Centraal: Limelight (a. I.); Cineac, Colosseum en Vic toria: Een nieuwe morgen (14 J.)Harmonie: De roepstem der Pampa's (14 j.); Lutuscai Rechter Thomas (14 J.); Luxor: Mylord steelt juwelen ta. 1.Passage (Schiedam): Berlijn, stad van avontuur (18 J.); Prinses: De laatste dagen van Warschau (14 j.); Rex: Spoorweg- sabotage (14 j.); 't Venster: Laatste ontmoeting (ontoelaatbaar). De brievenbesteller A. Huiswaard her denkt heden den dag, waarop hij vóör 25 jaren eene stadsbetrekking met de rijks- uniform der posterijen verwisselde. De langdurige trouwe diensten door hem in laatstbedoelde betrekking aan den handel bewezen, had eenlge handelaars te dezer stede het plan doen opvatten den werk- zamen man te dezer gelegenheid op over tuigende wijze de waardeerende belang stelling van Schiedam^ handel te doen blij ken. Daartoe vormde zich eene commissie bestaande uit de heeren S. J. Zoetmulder, D. Visser, en J. C. H. Kramers, waarbij zich op haar verzoek de heer A. H. E. Tijl, als schoonzoon van den vroegèren directeur der posterijen, den heer Smit, aansloot- Door milde bijdragen van Schiedams in gezetenen daartoe in staat gesteld, kon he den deze commissie, die zich ten huize van den jubilaris vervoegde, hem bij monde van den heer S. J. Zoetmulder nevens een portemonnaie, waarin aan bank en specie een bedrag van 110 was geborgen en waarin zelfs een tramboekje in de daar voor bestemde ruimte niet ontbrak, nog eenige kleinere huishoudelijke voorwerpen als een stoffelijk huldeblijk op zijn zilve ren feest aanbieden. Van vele zijden- voor al ook van het personeel ten postkantore. dat hem mede een huldeblijk vereerde, ontving Huiswaard nog verder de over tuigende bewijzen dat deze voor hem zoo heuglijke gedenkdag in ruimen kring werd medegevierd. (Nwe Schiedamsche Courant, van 2 Juli 1895) DACtHAO VOOR SCHieOAM £M OMSTRtKfU 75ste Jaargang No. 2232 Voor de huishoudelijke competitie werden de volgende partijen gespeeld: Groep I: A. van Etten—D. van IJZen- doorn 1—0, J. F. Rorije—C. Vrijland 0—1, S. Koster—C. L. van Troost \'2—a. dé Bruin—W. Meijer 0—1 en S. Koster— J. v. Grootveld 0—1. Groep II: J. C. dén BoerJ. Kouwen- hoven 10, C. SlagmoolenI. van Veen 1— 0, C. V. d. Berg—J. de Boer 0—1, F. Bakkeren—N, v. d. Brugge 1—0, H. Meijer—L. v. IJzendoorn 1—0 eh H. Of ferman—J. Timmers 10. Voor de competitie van de Rotterdam - sche Schaakbond won het eerste tiental mqt 73 van Charlois 3 en het vierde tiental verloor met V/2— 2Vi van Vlaardin gen 3. De kantoren der Redactie en Admini stratie zijn gevestigd te Schiedam, Dam 18, Telefoon 66152. Gironummer 590943 Abonnementsprijs 5.85 per kwartaal. 2.— per maand. 0.47 per week. Advertentieprijs op gewone kolombreedte 0.15 per millimeter hoogte. Ingezonden Mededelingen op redactionele kolombreedte 0 30 per millimeter hoogte Bij contract gelden lagere tarieven, welke bij de administratie of bij de erkende advertentie-bureaux verkrijgbaar zijn. Kampioenen (kleine advertentiën) tot 20 woorden 50 cent Elk woord meer 3 cent. Maximum 60 woorden Plaatsing uitsluitend bij vooruitbetaling. Alle advertentie-orders worden afgesloten ♦n geplaatst overeenkomstig de Regelen voor het Advertentiewezen. Oudste inwoonster van Westland. Mevr. A. van l elde Monquil te Iionselersdijk hoopt 20 December 103 jaar te worden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 2