Gunstige vooruitzichten voor toekomstige loonpolitiek Waakzaamheid blijft op-vele punten dringend geboden Laniel kwam bij achtste ronde slechts twintig stemmen tekort De radicalen kunnen de balans doen overslaan en Waarde van persoonlijk Werk van gezinsverzorgsters mag niet in ambtenarij ontaarden persoonlijkheid contact Onrustbarende sterfte onder bijen Nederlandse Beroeps Voetbalbond opgericht r Levensbeschouwing telkens basis van spreken en doen N. Ook overeenstemming tussen kath. sociale organisaties? Sabena-vliegtuig maakte nood landing Jeugdigen en de loonsverhoging Toestand normaal Arbeid vooral in de geest van liefde D Staking op Parijse vliegvelden Cockerill blijft nog draaien Maandag 21 December 1953 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Lesvliegtuig maakt noodlanding Brits koninklijk paar naar Nieuw Zeeland wm HM m. De Franse presidentverkiezingen Door plein ten bespui li ngen en mijtziekte Limburg „verboden gebied" Reorganisatie van werkgelegenheids- apparaat Staking in de Borinage uitgebreid Churchill brandt zich de vingers H. Mis in het paleis Hogere honoraria voor ziekenfondsartsen Kapperspersoneel mag niet later werken Jan de Natris algemeen voorzitter Atoomkanonnen naar Japan? WEEKBERICHT Klein kind om het leven gekomen ging' Strijd wat eleganter Meer spoed met bezitsvorming en medezeggenschap Beslissing dezer dagen te wachten Aan Italiaans-Joegoslavische grens Taken en plichten Misrekening der radicalen Socialistisch voorstel Nota van minister Suurhoff op komst Minister liet uitvoering van besluit opschorten De weerverwachting van net KNMI, geldig tot Dinsdagavond, luidt: Droog weer met overdrijvende wolkenvelden. Matige, in het Noorden van het land tijdelijk vrij krachtige Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind. Iets hogere temperaturen. Dinsdag 32 December: Zon op 8.48 u., onder 16.36 u.; Maan op 2.00 u., onde- 12.09 u. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Eigen katholieke organisaties partij en pers noodzakelijk UTRECHT, Maandag 21 December He Verbondsvergadering van de K.A.B., die vandaag en morgen in Utrecht gehouden wordt, draagt vanwege de te behandelen interne zaken in hoofdzaak een besloten karakter. Aan de bijeenkomst van hedenmorgen werd echter een bijzonder accent gegeven door de aanwezigheid van aartsbisschop-cuadjutor, Z. H. Exc. rngr dr B. J. Alfrink. Het was voor de eerste maal, dat de gecentraliseerde Katholieke Arbeidersbeweging de eer te beurt viel een van de bisschoppen op haai wetgevende vergadering tegenwoordig te zien. Wel mocht de K.A.B. reeds verscheidene malen Bisschoppen begroeten bij bijzondere gebeurtenissen in de beweging. „Zonder enig voorbehoud, aldus de heer Middelhuis in zijn begroetingsrede, „aanvaardt de KAB. als katholieke organisatie de door de katholieke overheid gegeven richtlijnen, maar begrijpelijk is het intussen, dat het de leiding altijd goed gedaan heeft te weten, dat zij bij het werk op velerlei terrein in het belang van de katholieke arbeiders en hun gezinnen, op de belangstelling, sympathie en steun van de bisschoppen kan rekenen. Het is de K.A.B. niet onbekend gebleven, dat mgr Alfrink bijzondere aandacht schenkt aan de arbeid van de katholieke so ciale organisaties en ook de K.A.B. daarbij de belangstelling van monseigneur heeft. Namens de leiding van de K.A.B. verklaarde de Verbondsvoorzitter aan Z.H. Exc. en in monseigneur aan het Ned. Episcopaat de trouw, aanhankelijkheid en eerbied, die zij verschuldigd is met de verzekering, dat de K.A.B. overeen komstig haar beginselprogram er naar zal blijven streven om de stoffelijke wel vaart en de geestelijke verheffing van de arbeiders te bevorderen. Daarnaast zal de ELAJB. voor de verbetering en verheffing van het godsdienstig-zedelijk ge halte van haar leden alle middelen aanwenden, die in staat zijn de arbeiders te doen delen in de rijkdommen van het godsdienstig, liturgisch en kerkelijk leven en hen te maken tot waardige ledematen van Christus en ijverige apostelen voor het Rijk Gods. Daar mgr Alfrink de wens te kennen had gegeven, dat tijdens zijn aanwezig heid de agenda gewoon werd afgewerkt vervolgde de heer Middelhuis met het uit spreken van zijn gebruikelijke rede waar in hij enige algemene problemen aan een beschouwing onderwierp; vraagstukken waarover de Verbondsraad zich in de ko mende dagen met gesloten deuren zal be raden. Na de slag om de lonen is er nu op het terrein, waar de hoofdstrijd woedde, de 6tilte na de storm en als het Verbondsbe- stuur goed geïnformeerd is dan blijkt bij de uitwerking van de tot stand gekomen loonsverhoging dat er voor de loon- en Een vliegtuig van de Belgische lucht vaartmaatschappij „Sabena" heeft nabij Zuerich een noodlanding moeten maken. Hierbij is een kind om het leven gekomen terwijl zestien van de veertig passagiers licht werden gewond Ook onder de vjjf koppen tellende bemanning zouden zich enige gewonden bevinden. Het vliegtuig, dat te Brussel was opgestegen, is ernstig beschadigd. Dank zij het feit, dat na de noodlanding geen brand is uitgebroken, lUn de gevolgen van het ongeval niet ern stiger geweest. Zondagochtend om half twaalf maakte de bestuurder van een lesvliegtuig van de nationale luclitvaartschool, de P H.U.C plpercub, een noodlanding ln de buurt schap Pleegste, °P km afstand van Kaalte. Het vliegtu'S landde op een om geploegd bouwland en sloeg over de kop De enige inzittende, de bestuurder Zwo- nimir Baner, Joegoslaaf van geboorte en wonende te Veendam, bleet ongedeerd. Van het toestel werd het hoogteroer be schadigd. Het toestel was van Eelde op weg naar Teuge. De bestuurder ging tot het maken van een noodlanding over tengevolge van slecht zicht. De loco-burgemeester van Raalte, de heer A. M. Tielbeek, en de po litie waren onmiddellijk ter plaatse. salaristrekkenden over het algemeen per 1 Januari een behoorlijke stijging in uit zicht ts, die in vele gevallen boven de 5 pet uitgaat. De grote gezinnen met niet- verdienende kinderen profiteren behoor lijk van de verbeterde kinderl islag, ter wijl voor een aantal de verlaging van de ioon- en inkomstenbelasting niet zonder betekenis is. Afgewacht dient te worden In hoeverre eventuele prijsstijgingen hierop storend zullen inwerken, zodat waakzaamheid ge boden blijft. „Mochten de prijzen sterk gaan stijgen, dan komen de lonen op nieuw in beweging, tenzij de regering zou ingrijpen", aldus de beer Middelbuis. Het overleg over de loonpolitiek voor de naaste toekomst wordt voortgezet en indien de tekenen niet al te zeer bedrie gen, dan zijn de vooruitzichten op over eenstemming niet ongunstig te noemen. De K.A.B. is al sinds lang voorstandster van een verlegging van 't zwaartepunt bij de loonpolitiek van de overheid naar de S.E.R. en van wat méér vrijheid in de loonpolitiek, ook wat het -drijfstaksge- wiize te voeren overleg betreft. Het ziet er naar uit, dat in het inmid dels hervatte overleg tussen de katholieke sociale organisaties, bij tijdig en vol doende contact in grote lijnen ook over eenstemming wordt bereikt. In dit verband herinnerde de heer Mid delhuis aan het tweegesprek op de land dag van „St. Adelbert" en aan het be stuur, vooral aan de voorzitter, Baron van Voorst tot Voorst bracht hij alle hul de voor dit spontane en sportieve gebaar De voorzitter herinnerde wijzende op taken, die de K.A.B. bij alle samenwer king haar plicht acht zelf ter hand te ne men, aan het 10 December j.l. gehouden werkgelegenheidscongres in Den Bosch Bepaald opvallend achtte hij het, hoe so ber de gehele niet-katholieke pers met be trekking tot dit gebeuren is geweest Dit vond hij opnieuw een aanwijzing om zich geen illusies te maken. Iets dergelijks kan ertoe bijdragen nog beter en scherper het nut te doen inzien van eigen katholieke organisaties, eigen katholieke partij en van een eigen katholieke pers Voor wat het eerste betreft verwees de heer Mid delhuis naar de moeilijkheden van de Duitse K.A.B. met de eenheidsvakbewe- Ook in eigen land is de strijd tussen christendom en anti-christendom er nog steeds, evenzeer op het terrein van de vakbeweging Hij is alleen wat eleganter en charmanter geworden, daardoor nog moeilijker en ingewikkelder dan vroeger Vooral op het gebied van de maatschap pelijke ordening komt de levensbeschou wing voortdurend in werking met als eerste voorbeeld de publiekrechtelijke be drijfsorganisatie. Doch ook op andere punten, zo ver volgde de heer Middelhuis, als kinder bijslag. sociale verzekeringen en andere zaken, moet uit de resultaten blijken dat de principieel ingestelde arbeidsbeweging mede haar stempel heeft weten te zetten op de uiteindelijke vorm en gestalte. Met waardering maakte spreker ge wag van het baanbrekend werk. dat ten aanzien van de kinderbijslag ook de katholieke werkgevers-verenigingen verricht hadden Verwonderlijk noemde spr., het dat partijen, waarvan voor mannen zeggen personalistische begin selen te huldigen zoveel moeite hebben om de consequenties van hun leer in dit opzicht door te denken dat het kind uit het grote gezin evenveel recht heeft om zijn persoon te kunnen ontplooien als het kind uit een gezin met één of twee kinderen. Toch draagt ook bij anderen meer begrip en gelukkig zal met ingang van 1 Januari a s. een veel sterkere pro gressie in de kinderbijslag worden door gevoerd. Op grond van de eerbied voor de men selijke persoon is de K.A.B ook voorstand ster van 'n beroepsoriëntering, die reke ning houdt met de levensbeschouwing en zij kan het moeilijk verdragen, dat van Staatswege zonder meer bepaald zou gaan worden, in welk vakje iemand nu voor zijn verdere leven thuis zal horen Van daar ook, dat de K A B. de voorkeur geeft aan een op de verzekeringsgedachte steu nende oudedag-voorziening boven 'n soort Staatsverzorging, welke de Noodwet Ouderdomsvoorziening eigenlijk nog steeds is. Het is ook hierom dat zij nauw lettend erop dient toe te zien dat de emi gratie geen louter door de overheid ger( gelde verplaatsing van mensen is, maai een individuele verzorging van iedere emigrant waarbij met zijn geestelijke en zedelijke belangen wordt rekening gehou den. Tezamen met de andere katholle! sociale organisaties streeft de K A B er verder naar dat aan leder katholiek kind een opvoeding en onderwijs kan worden gegeven, dat het tot een bewuste en van de katholieke beginselen doordrongen persoonlijkheid maakt. Tenslotte wees de heer Middelhuis op pogingen die worden aangewend, zowel onder aandrang van de katholieke werk gevers- als werknemers-organisaties, om tot duurzame vorming van bezit en mede zeggenschap in de onderneming te gera ken. Op deze beide gebieden, van de be zitsvorming en de medezeggenschap in de onderneming zou de K A.B zo gaarne wat sneller willen vorderen. De grootste moei lijkheden zijn. volgens de heer Middel huis nog gelegen ln een zekere behoud zucht en gebrek aan inzicht in de eisen die de menselijke persoonlijkheid van de arbeider stelt en daarom deed het hem goed melding te kunnen maken èn van de krachtige pogingen van minister De Bruijn om de Commissie Bezitsvorming tot spoed aan te zetten, èn van 't initia tief van de voortvarende minister Witte, om door de instelling van de commissie „Werkgroep Eigen Woningbezit" en de bijdrage Premieregeling 1953 het eigen woningbezit krachtig te bevorderen. (Van onze Haagse redactie) Dezer dagen zal een beschikking af komen, waarbij wordt vastgesteld in hoe verre de 16- tot 23-jarigen, werkzaam ln de bedrijfstakken, welke geen- door hel College van Rijksbemiddelaars goedge keurd voorstel dienaangaande hebben gedaan, in de miende loonsverhoging zullen delen. Momenteel is over deze beschikking nog overleg gaande ln de Stichting van den Arbeid. Het Britse koninklijke paar is Zondag met het koninklijke jacht „Gothic" uit de haven van Nakoe Alofa (Tonga-eilanden) naar Nieuw-Zeeland vertrokken. Koningin Elizabeth en de hertog van Edinburgh werq uitgeleide gedaan door koningin Sa- iote, die aan de ingang van de haven m een barkas wachtte om hen een laatst vaarwel toe te wuiven. Toen de „Gothic" wegvoer werden van de wal af 21 saluut schoten gelost. De eerste massa-vlucht van Californië naar Nederland van een aantal Neptune- vliegtuigen voor de Koninklijke Neder landse Marine is aanstaande wordt uit Burbank Californiëgemeld. De nieuwe Nederlandse vliegtuigen zullen in groe pen van vier vertrekken van Alameda in Californië. De bestuurders ondergaan thans ter voorbereiding van deze vluch ten tactische oefeningen in Burbank. Een groep bestuurders voor het eerste voor Nederland gereed gekomen Nep tune-vliegtuig, nr. 1921. (Telefonisch van onze correspondent) PARIJS, Zondagavond. Toen hedenavond de verenigde kamerleden en senatoren de uitslag van de intussen reeds.achtste stemming te horen kregen, begrepen zij tnaar al te goed dat zij nog even ver waren als Vrijdag j.l., toen Laniel 408 en Naegelen 344 stemmen hadden verworven. Dat was bij de vierde stemming. Bij de zojuist beëindigde achtste was Laniel tot 430 en Naegelen tot 381 gestegen. Maar al was eerstgenoemde nog slechts een twintigtal stemmen van het vereiste aantal verwijderd gebleven, en de ander een tachtigtal, dan kan men daar toch allerminst uit besluiten dat de een méér kans zou maken dan de ander. Bij de laatste stemming werden immers nog een goede negentig stemmen op diverse candidaten, die geen kans hebben, uit gebracht en juist deze negentig zien er nogal merkwaardig uit. Het ging namelijk om de stemmen der radicalen, die zelf geen candidaat meer hebben Ongetwijfeld hebben sommigen hunner bij de achtste ronde, hun stem op Laniel uitgebracht; maar zij zullen weinig in getal zijn geweest Voor Naegelen was de oogst veel beter Nadat de radicale candidaat Medecin. zich na de zevende stemming toen hij met 167 stemmen uit de bus kwam had teruggetrokken, was het de grote vraag waar de radicale stemmen en die der met de radicalen sympathise- renden zouden blijven. Bij de pressie van de socialisten om de eendracht der linksen te doen gelden, valt het niet te verwonderen, dat een tachtig tal radicale stemmen naar Naegelen Is Het terugtrekken van de Italiaanse ver sterkingen van de Joegoslavische grens is. Zondagavond voltooid Aan de grens liggen Segaan. Maar de overigen? nu, evenals voor de toespitsing van do spanning, weer slechts een regiment infan terie en een bataljon carabinieri. Intussen zün ook alle Joegoslavische versterkingen verdwenen, zodat de toestand in het grens gebied tussen Italië en Joego-Slavië weer normaal is. ONGEVEER 160 gezinsverzorgsters van het bisdom Roermond zo goed als alle afdelingen van de Gezinszorg in dit bisdom vertegenwoordigend, zijn Zaterdag en Zondag in Valkenburg bijeen geweest om daar haar jaarlijkse studiedagen te houden. Verschillende deskundige spre kers gaven de gezinsverzorgsters tal van nuttige wenken speciaal wat het contact I aangaat met de haar toevertrouwde gezin nen. Over de waarde van een goed contact met het gezin sprak bij de opening van het weekend drs J- Vollenbergb van het Instituut voor Toegepaste Psychologie te Nijmegen Deze wees erop, dat de gezins- z°rg identiek moet blijven met de chari- tas van de Kerk. Dit houdt de noodzake lijkheid van persoonlijk contact in. Zo die ontbreekt ontaardt het werk van de ge zinsverzorgster in een soort ambtenarij. Zij moet zelf een persoonlijkheid zij" een (Van onze correspondent). Tijdens een te Hilversum gehouden lezing heeft de heer J. van Dijk, hoofd bestuurder van de Ned. Imkersvereniging, meegedeeld dat de bijenstand in Ne derland onrustbarend terugloopt, terwijl er geen verbetering wordt verwacht. Hij zeide, dat door het steeds uitgebreider toepassen van bespuitingen tegen planten ziekten ook talrijke bijenvolken het slachtoffer worden. Er is bovendien nog een nieuwe tegenslag bijgekomen. Men heeft in Limburg namelijk geconstateerd dat vele bijenvolken zijn aangetast door een mijtziekte, die de luchtwegen van de dieren aantast. De imkers is dan ook aangeraden geen bijenvolken uit Limburg te kopen en omdat de ziekte besmettelijk is de eigen volken niet naar Limburg over te brengen. Men wil er thans bij de regering op aandringen het houden van bijen onder de jongeren te gaan stimuleren door het geven van voorlichting. De steeds verder slinkende boekweitvelden vormen eveneens een oorzaak van het sterke teruglopen van de Nederlandse bijenstand. In de afgelopen drie jaar hebben niet minder dan twaalfduizend imkers hun be drijf gestaakt. persoonlijke binding tot stand te kunnen brengen. De gezinszorg moet in de charitas terugbrengen, zo besloot drs Vollenbergh, de geest van de liefde, welke door over- organisatie heden ten dage wel verloren dreigt te gaan. Over de waarde van het persoonlijk con tact sprak Zaterdag ook de bisschop-coad jutor van Roermond mgr J. Hanssen Be halve deze hoge gast waren er op deze stu diedagen onder meer ook mgr A Janssen, bisschoppelijk commissaris van de natio nale gezinszorg, mej. A, van Keulen, in- spectrice van het departement van Maat schappelijk Werk, mr Merkelbach, voorzit ter van het Limburgse Groene Kruis als mede de burgemeester van Valkenburg, mr F. Breekpot. Zaterdagavond onthaalde de heer H. A. Loontjens, secretaris van Vel- deke, het gezelschap onder het motto „Rontelöm Keersmis" op een Limburgse avond. cultuur. Daartegenover moet zij stellen: gaafheid, begrip, prudentie en discretie Uitvoerig ging mgr Feron o.m. In op de houding, die de gezinsverzorgster moet In nemen t.a.v. het onderhouden van de vas ten- en onthoudingswet en - zo zij daarin gemengd wordt t.a.v de voorlichting der kinderen en de huwelijkskwesties. E tweede dag werd geopend met een H. Mis opgedragen door mgr Jennes- kens, bisschoppelijk commissaris van de Limburgse Gezinszorg. Nadien sprak mej. mr A, Homme, leidster van het so ciaal-charitatief centrum te Maastricht over het onderwerp „Hoe komt het contact met bet gezin tot stand". Eerste voorwaar de is daarvoor, dat de gezinsverzorgster zich zelf kent en nagaat welke mogelijk heid haar eigen aanleg en temperament haar bieden voor het leggen van het ge wenste contact. Daarnaast dient zij zich zo veel mogelijk zien te verplaatsen in de situatie van het gezin en oog hebben voor de spanningen, die haar komst in het ge zin kan veroorzaken. Door tactisch op te treden moet zij deze spanningen proberen óp te heffen Over 'n aantal problemen, die zich bij dit contact van de gezinsver zorgster met het gezin voor kunnen doen ging Zondagmiddag mgr F Feron, vicaris- generaal van het bisdom Roermond, die per in. Hij wees op het delicate van de positie van de gezinsverzorgster, veroor zaakt door de omstandigheid, dat zij zo zeer binnendringt in de intimiteit van het gezin. Ook kan zij worden geconfronteerd me.t onverstand en gebrek aan christelijke Het luchtverkeer van en naar Parijs is zo goed als tot stilstand gebracht door een staking van het grondpersoneel van de burgerluchtvaart. De staking is voor on bepaalde tijd uitgeroepen om aan de eisen voor hoger loon kracht bfl te zetten. De stakers onderhouden alleen nog de radio verbindingen met boven Frankrijk vlie gende toestellen, die hun positie willen be palen of in moeilijkheden verkeren. Ten gevolge van de staking is het vlieg verkeer van de K.L.M. en andere maat schappijen op Parijs gestremd. Verschil lende vluchten werden reeds afgelast. De Amerikaanse maatschappijen, n.l. de Pan- American en Transworld, vervoerden hun passagiers voor Parijs na landing in Brus sel per trein of autobus naar de Franse hoofdstad. Zaterdagavond was het verkeer met de vliegvelden Orly, Le Bourget, Nice, Bor deaux en Lyon vrijwel geheel verbroken Reeds van de vierde stemming af was Medecin door de radicalen, die na het te rugtrekken van Delbos geen candidaat meer hadden knnnen vinden, teruggeroe pen. Veel verwachting had de heer Mede cin daar niet van; hij wist trouwens, dat zijn candidatuur slechts diende om de strijd te laten gaan tussen drie ln plaats van twee candidaten. waardoor de radi calen konden beletten dat Laniel ot Nae gelen een meerderheid zou behalen Men hoopte ten slotte tot terugtrekking van ook deze candidaten. ten gunste van een candidaat van nationale eendracht, welke dan mogelijk een radicaal zou kunnen zijn. Dat spel Is echter misgelopen. Even vóór de achtste stemming liet Medecin de radicalen in de steek, zeggend dal hij zelf op Laniel zou stemmen doch dat hij zijn aftocht niet beschouwd wilde zien als een manifestatie ten gunste van de ene of de andere candidaat. De radicalen moesten dus zelf maar zien op wie ze stemden De voorstanders van de Europese defensie-gemeenschap en de meeste gematigde radicalen gingen toen de onafhankelijken bewijzen, dat ze niets tegen een onafhankelijke candi daat hadden maar wel tegen Laniel Daarom werden 14 stemmen op Jacqinot en 25 op Pinay uitgebracht De overige radicalen die aan een man van links de voorkeur wilden geven, maar niet aan Naegelen als tegenstander van de E.D G en ook niet aan Iemand die gesteund wordt, zij het tegen wil en dank. door de communisten, voegden zich bij de diver sen" die toch niet in aanmerking voor een ernstige kans komen. De tactiek der radicalen heeft zulk een algemene ontstemming gewekt bij de ver schillende partijen, dat voor een radicale eendrachts-candidaat, met name Herriot de kans onmogelijk is geworden. Aan de stemmingen van Zondag ging n nieuwe poging van de socialisten vooraf om Laniel tegen te houden Zij stelden na melijk als eendrachts-candidaat Vincent Auriol voor. Zij lieten de andere partijen weten dat zij de candidatuur-Naegelen zouden handhaven tenzij die partijen be reid waren gezamenlijk met hen een be roep op Auriol te doen. Dan zou Naegelen zich terugtrekken terwijl natuurlijk La niel hetzelfde zou moeten doen. Maar ook die poging liep op niets uit. De toestand, zoals die er voorstaat nu (Van or.ze Haagse redactie) Minister Suurhoff heeft een nota op gesteld betreffende de reorganisatie van het werkgelegenheidsapparaat. Deze nota moet nog in het Kabinet behandeld wor den. Berichten als zou de D.XJ.W. gaan verdwijnen moeten dan ook als voorbarig en verwarrend worden genoemd, zo werd ons van de zijde van het departement verzekerd. Ondanks het feit. dat de N.V. Cockerill het aangekondigde ontslag der mijnwer kers heeft ingetrokken, heeft de Katho lieke Mijnwerkersbond alle mijnwerkers opgeroepen vandaag, Maandag, het werk neer te leggen. Het verbond deed een be roep op alle andere arbeiders in de Bori nage, zich bij deze staking aan te sluiten De Belgische eerste-minister, Van Hout- te, en de minister van economische zaken, Duvieusart, hebben besprekingen gevoerd met vertegenwoordigers van de N.V. Coc kerill, tijdens welke werd beslist, dat de aangekondigde sluiting van zeven mijnen in beraad zal worden gehouden. De Britse premier, Sir Winston Churchill, is om het populair uit te drukken „lelijk de sigaar ge worden". En wel door één van z'n beroemde sigaren zelf. Op een ge zellige lunch, waaraan hij aanzat- gebeurde het. Terwijl hij in drukke conversatie gewikkeld was, sloeg er opeens, vlak onder zijn rechterhand, een tamelijk grote vlam omhoog. In een verstrooide bui had de premier de nog gloeiende as van z'n sigaar afgetipt, vlak boven een doosje lu cifers, dat op de tafel voor hem lag De lucifers vlogen in brand. Hij wilde de vlam doven, maar deed dit op zulk een onhandige wijze, dat hij zich tamelijk ernstig brandde Never mind! Churchill stak een nieuwe sigaar op en verliet het gezelschap om een kabinetszitting te gaan bij wonen. Later verscheen hij met een verbonden hand. Op initiatief van mevrouw Marie Verdot, senator is in de kapel van het kasteel van Versailles. Zondag morgen een H. Mis opgedragen Daar het paleis volkomen gesloten is en alleen toegankelijk is voor le den van het congres en genodigden, kon er geen publiek worden toege laten Het kamerlid abbé Gou. af gevaardigde voor Aude, droeg het H. Misoffer op, dat werd bijge woond door een aantal parlements leden en journalisten. Als misdie naars fungeerden een afgevaardig de en een journalist. voor de negende maal gestemd moet worden, is aldus Laniel aal moeten af wachten wat de radicalen die bij wijze van demonstratie op zijn, Laniels par tijgenoten Jacquinot en Pinay hebben gestemd, nu zullen doen Voorts zitten er bij de 53 verspreide stemmen, die noch Naniel. noch Naegelen verkiezen, veie die zich nog wel nader zullen be denken alvorens zij de ongelukkige strijd tot in het eindeloze doen voort duren Het land beschouwt dit „carnaval van Versailles", zoals een Parijse krant het Zondag uitdrukte, met een mengsel van cynisch amusement, verwondering en af keer. En Maandagmiddag zullen voor de vijfde achtereenvolgende dag de leden van het muziekkorps van de republikeinse garde gereed staan om de Marseillaise te spe len voor het nieuwe staatshoofd (Van onze Haagse redactie) De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer J. G. Suurhoff, heeft de Ziekenfondsraad gevraagd de uitvoering van het besluit, om de hono raria van de huisartsen te verhogen van 5.45 tot 7,per verzekerde, enige dagen op te schorten. Dit om de minister gelegenheid te geven zich over dit be sluit te beraden. De Ziekenfondsraad heeft dit verzoek ingewilligd. Zoals men weet kan de minister aan de Kroon om 1 vernietiging van een besluit van de Zie kenfondsraad vragen. De personeelsorganisaties, samenwer kend in de kappersbedrijfsunie, vestigen er de aandacht op, dat de verlenging van het sluitingsuur voor winkels gedurende de Kerstperiode niet betekent, dat ook het kapperspersoneel latei mag werken Een bepaling in de collectieve arbeidsovereen komst in het kappersbedrijf luidt, dat het personeel 's avonds om zeven uur de salons moet hebben verlaten. Te Amsterdam is nu officieel opgericht de Nederlandse Beroeps Voetbal bond, aldus delen de oprichters aan de pers mee. Het voorlopig dagelijks bestuur bestaat uit de beren Jan de Natris te Amsterdam (de bekende oud- internationaal van Ajax uit de jaren 1920/24) als algemeen voorzitter en technisch eider, S. Steinfurth te Enschede als secretaris-penningmeester, J. Brumvelds en H. van Lent, beiden te Amsterdam als leden. In bet be<nn van Januari zal een algemene vergadering van deze Bond worden gehouden Volgens een artikel in de „New York Post" zullen de V.S- in het begin van het volgend jaar een aantal atoomkanonnen naar Japan sturen. Dit geschut zou, zo nodig, snel naar Korea kunnen worden verscheept, indien daar de strijd weer mocht ontbranden, aldus het bericht. Noot van de Sportredactie: Nadat reeds in Helmond een gerucht over een Beroepsvoetbalbond had gecir culeerd dat een reclame-grap was geble ken, is het nu te Amsterdam menens Naar wij menen te weten, hadden drie niet met name genoemde verenigingen zich, volgens zeggen van de initiatiefne mers, reeds bij de Bond aangesloten, als mede een aantal niet nader genoemde in dividuele spelers. De leiders van deze Beroepsvoetbalbond zouden hebben ver klaard, dat zij nu reeds een competitie met verscheidene goede elftallen zouden kun nen spelen. Voorts is de Beroepsvoetbalbond reeds in contact getreden met de F.I F.A., maar deze internationale federatie erkent slechts één aangesloten bond per land en had de heren naar de K.N.V.B. ver wezen! En het ligt voor de hand, dat aan de Verlengde Tolweg de deur gesloten blijft. Een ernstige handicap voor de Beroeps- voetbalbond ts, dat men niet over terrei nen, althans niet over terreinen met eerste-kias toeschouwers-accomodatie kan beschikken Er zal geen enkel veld. waar mee de KNVB ook maar in enige re latie staat, door de eigenaar ter beschik king van de Beroepsvoetbalbond mogen worden gesteld. Nu het feit van de oprichting van de Beroepsvoetbalbond officieel een feit en bekend gemaakt is, konden wij deze com mentaar niet achterwege laten In bet al gemeen geeft men in de Nederlandse voet balwereld, welk standpunt men t.a.v. ama teurisme en professionalisme en tussen vormen ook inneemt, deze Beroepsvoet- balbond géén hans,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 1