A n t w o o r d atoomplan van Moskou op van Eisenhower Geen leerling-vliegers meer naar Amerika rSè- 'r Streven naar „sociale vloer bij vrijere loonpolitiek KAB ook voor niet-practiserende katholieken open? Dode Weg Zierikzee-Zijpe deze week berijdbaar? Ook 9e en 10e ronde bracht geen beslissing ALLEMAAL prompt gekozen dieren verpakt in kranten Ex-premier Mossadeq tot drie jaar veroordeeld r Episcopale hulde aan K.A.B.-werk in eigen huis m Dinsdag 22 December 1953 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN v.. Nog niet duidelijk of liet aanvaarding of verwerping inhoudt Verenigde Staten zetten training stop De conferentie van Berlijn Hulp aan slachtoffers watersnood Faroek's schatten worden geveild i Acht Arubaanse vissersboten terug Conclaaf over kath. V) sociaal program Voor goed verloop van de vleesmarkt Presidentskeuze in Zwitserland Gevangenen vrij met Kerstmis R.T.M. wil busdienst van Burgh naar Zijpe inleggen Bulgaarse verkiezingen verliepen volgens plan PTT vraagt meer gevoel voor hygiëne Inentingen en ziekte gevaar WEERBERICHT Dulles: „Onderhandelingen..." S'™SU.° d w",fr,itSlr0.ïï'v£ -WW, en deen, ,„rd Aanvullende uitkering voor levensonderhoud Gevaarlijke zendingen worden voortaan geweigerd DE SJAH DEED EEN GOED WOORDJE VOOR HEM PLAIN en CORK IN SPECIALE LUXE DOZEN 1 De weerverwachting van het KNMI, geldig tot Woensdagavond, luidt: Overwegend droog weer met plaatselijk mist. Zwakke tot matige wind tussen Zuid en West. Dezelfde of iets hogere temperaturen. Woensdag 23 December: Zon op 8.47 u., onder 16.31 uur; Maan op 20.07 uur, onder 10.44 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Molotof bereed stokpaard De Sovjetrussische minister van buitenlandse zaken, Molotof, heeft gister avond buitenlandse persvertegenwoordigers te Moskou bijeengeroepen en bun een samenvatting gegeven van bet antwoord der Sovjetrussische rege. ring op bet voorstel van president Eisenhower voor internationale con trole van de atoomenergie. Even later riep Radio-Moskou de hoofdpunten van het Russische antwoord om. Het Kremlin erkent, dat een gezamenlijke actie tot het onder internationaal beheer stellen van de atoomenergie en het tot stand brengen van ontspanning in de internationale toestand nood zakelijk is. Direct wordt hier weer aan toegevoegd, dat de Sovjet-Unie het noodzakelijk acht, dat er een conferentie van „de grote vijf" wordt gehou den om een regeling van internationele vraagstukken te bereiken. hoop te geven op overeenstemming tus sen Oost en West over beëindiging van de wedloop op het gebied van de atoom wapenen. De in de nota vele malen herhaalde els van algehele afschaffing van atoom- en waterstofbommen maakt 't onwaarschijn lijk, dat Moskou zal meedoen aan de door „Dc Verenigde Staten zullen het volgend jaar de training van Nederlandse leerling- vliegers onder het NATO-trainingsschema stopzetten", zo heeft gisteren een militaire woordvoerder verklaard. Het opleidingsprogramma voor de andere NATO-landen zal op de zelfde voet door gaan, maar na Juni 1954 zouden geen De Sovjetrussische regering stemt, aldus gaat de nota verder, in met deelneming aan „geheime of diplomatieke onderhan delingen, zoals voorgesteld door president Eisenhower, ter bespreking van een aan vaardbare oplossing voor de atoombewa peningswedloop". De Sovjet-regering is evenwel van me ring, dat de doelen, welke de Ameri kaanse president heeft gesteld, niet be reikt kunnen worden zonder het verbod van atoom- en waterstofwapens het be kende Russische stokpaardje. In dit ver band wordt gezegd, dat in de loop van de voorgestelde onderhandelingen „de deel nemers de plechtige en onverkorte ver plichting op zich moeten nemen, geen atoom-, waterstof- en andere wapens voor massa-vernietiging te gebruiken". De nota vervolgt„Internationale overeenkomsten aangaande dit vraag stuk kunnen een belangrijke stap in de richting van een volledige verwijdering van atoom-, waterstof- en andere wa pens voor massa-vernietiging uit de wa- penvoorraden van de landen zijn, teza men met het instellen van een strikte internationale controle teneinde te ver zekeren, dat deze overeenkomst inzake het verbod van het gebruik van atoom energie voor oorlogsdoeleinden wordt nageleefd". In de nota wordt tenslotte de hoop uit gesproken, dat alle regeringen, die aan de voorgenomen onderhandelingen zullen deelnemen, zich zullen verbinden om van het gebruik van genoemde wapens af te zien. In Washington was men algemeen van oordeel, dat het antwoord eerst aCondiger moet worden bestudeerd, alvorens men kan vaststellen of dc Russen Eisenhowers voorstellen al dan niet hebben aangeno men. Intussen liecft Foster Dulles, de Ameri kaanse minister van buitenlandse zaken, verklaard, dat Amerika met Rusland zal onderhandelen op basis van president Eisenhowers voorstellen betreffende de atoomenergie. Dulles zeidc te geloven, dat het antwoord van liet Kremlin zo op het eerste gezicht niet pngunstig schijnt te ïtjn. Uit de toon van de Russische nota is volgens Dulles duidelijker dan ooit geble ken, dat voortzetting van het openbare debat weinig kans op succes biedt. „Amerika zal langs nieuwe wegen, die de Sovjet-Unie thans aanvaardt, elke moge lijkheid tot overeenstemming onderzoe ken, en trachten het historische plan van de president tot uitvoering te brengen". Uit goede bron te Washington ver neemt A. F. P., dat reeds instructies zijn gezonden aan de Amerikaanse ambassa deur in de Sovjet-Unie, Bohlen, om het Kremlin in kennis te stellen van Ame rikaanse voorstellen met betrekking tot plaats en tijd van de eerste geheime be sprekingen over de voorstellen voor een internationale pool voor atoomenergie, j Ongeveer 60 berggidsen met hun honden In Franse diplomatieke kringen is het volgen momenteel op de Kleine Schei- Sovjet-antwoord aan president Eisenho- degg in het Bcrner oberland een cursus, ring verklaarde, dat zijn regering het lukken of lawines in dc bergen. Met veel S°^a»twoord toejuicht, terwijl menm0cite kon men een hoeveelheid sneeuw Mtwoon?Uèen SÖeid^ ^Ujeenhalen, die het idee wekte van een Russen om president Eisenhowers voor- j miniatuur lawine. De honden leren hier- stel te aanvaarden, meent te ontdekken, j in> hoe sij het beste naar voorwerpen of Minder optimistisch is men te Londen j mensen kunnen zoeken. Bij het eerste In diplomatieke kringen aldaar vindt bevel van hun meesters zullen de honden I opgedragen; Eisenhower beoogde „bank voor atoom energie", aldus zeide men in diplomatieke kringen te Londen. Voorts merkt men op, dat de Russen in hun antwoord méér aandacht besteedden aan de beperkingen van Eisenhowers plan, dan aan de mogelijkheden ervan als voor loper van een uitgebreider samenwerking tussen de grote mogendheden op het ter rein van de ontwikkeling van de atoom energie voor vreedzame doeleinden. De Westelijke deskundigen, belast met de voorbereiding van de conferentie der vier ministers van buitenlandse zaken op 4 Januari te Berlijn, hebben hun werk zaamheden voltooid. De deskundigen zijn sinds 16 December te Parijs bijeengeweest, Of cr opnieuw van gedachten zal moeten worden gewisseld, hangt af van het ant woord van de Sovjet-Unie op de Weste lijke nota van 8 Dec. J.l. Voor slachtoffers van de watersnood bestaat reeds geruirnte' tijd de mogelijk heid om via de gemeente een vergoeding voor levensonderhoud te ontvangen. Deze regeling is gebaseerd op de „Regeling hulpverlening oorlogsslachtoffers". In overleg met het Rampenfonds heeft het ministerie van Maatschappelijk Werk daarnaast een regeling gemaakt om in be paalde gevallen bijzondere uitkeringen te verstrekken. Deze uitkeringen hebben ten doel de getroffenen ongeveer op hetzelfde levensniveau te handhaven als waarop zij voor de ramp leefden. De hoogte van de toe te kennen vergoeding is dan ook afhankelijk van het vroegere inkomen en dat hetwelk na de ramp wordt genoten. In een circulaire aan de gemeenten heeft de minister thans ter zake nadere instructies gegeven. Aanvragen om een dergelijke vergoeding moeten bij de plaat selijke bureauhouders worden ingediend, deze beschikken daartoe over speciale for muiieren. (Van onze Haagse redactie) De paleisschatten en de postzegelverza- meling van ex-koning Faroek, die na de staatsgreep van generaal Naguib door de Egyptische regering geconfisceerd z(jn worden in Februari en Maart a.s. in het Koubbehpaleis tc Cairo geveild. Dlt werd gisteren op een persconferentie op de Egyptische legatie te Den Haag mede gedeeld- De schatten bestaan uit munten- waar onder zeer zeldzame, luxe gebruiksvoot werpen van edel metaal bezet met ju welen uit verschillende eeuwen, tafel zilver en kostbaar glaswerk. Onder d. postzegels bevinden zich twee ongebruik' 2 penny-waarden van de eerste druk uit Mauritius, welke zeer zeldzaam zijn. In een voorstad van Stockholm is dit nieuwe type huizen te zien. Zij zijn drie of vier verdiepingen hoog en elke ver dieping bevat 10 appartementen. De kamers zijn cirkelvormig om een rond trappenhuis gebouwd. De huizen zullen in verschillende kleuren worden geverfd. Nederlandse leerlingen racer in dc Ver. Staten worden opgeleid. Als reden hier voor gaf de zegsman het overschot van piloten in dc Nederlandse luchtmacht op. Hij verklaarde verder, dat de V.S. bijna twee keer zoveel Nederlandse piloten had den opgeleid als er vliegtuigen voor be schikbaar waren. Acht Arubaanse vissersboten, die door de Venezolaanse kustwacht werden vast gehouden, zijn op Curacao teruggekeerd. Het negende Curagaosc schip is nog niet terug. Blijkens mededelingen van de be manning werden de kapiteins twee dagen vastgehouden, terwijl de bemanningen vrij rondliepen. De schepen werden aan gehouden op vier mijl uit de kust, waar zij door windstilte heen gedreven wa ren. Er werd niet gevist. Bij de vrijlating werd door Venezolaanse autoriteiten meegedeeld, dat het vissen in Venezo laanse wateren verboden is, doch er werd niet gezegd, hoever de territoriale wate ren zich uitstrekken. Van bevoegde zijde werd te Willemstad vernomen, dat stap pen ter voorkoming van zulke inciden ten zullen worden genomen. .,-jbtti&vs (Van onze Utrechtse redacteur). In de Verbondsvergadering van de K.A.B., die gisteren en vandaag tn Utrecht is gehouden, zat voor het eerst aan de hoofdbestuurstafel de onlangs benoemde assessor van de geestelijke adviseur rector M. J. Doesburg. De voorzitter, de heer J. A. Middelbuis verwelkomde rector Doesburg, die in andere functie al eerder voor de KAB werkzaam is, met enige hartelijke woorden. De bepaarde geestelijke adviseur, mgr J G van Sehaik heeft nog eens de be tekenis van dit adviseurschap duidelijk gemaakt, zoals hij het destijds ook van wijlen mgr v. d. Wetering geleerd had. nl. dat het in geen geval een .directeur schap" mag zijn, omdat de leiders als katholieke mannen hun eigen verantwoor delijkheid moeten dragen Medegedeeld werd, dat het ledental op 1 October 345.344 bedroeg hetgeen een vooruitgang over het derde kwartaal van 413 betekent. Een belangrijk punt. dat bjj de alge mene beschouwingen op de voorgrond kwam. betrof de vraag of de K.A.B open gesteld moet worden voor niet-practise- rende katholieken. De voorzitter antwoordde, dat deze kwestie nog steeds Ier bestudering f>ij het secretariaat van het Aartsbisdom ligt: misschien kunnen in de volgende Ver- bondsvergadering daarover nadere mede delingen gedaan worden. leg, maar met inachtneming van een straffe coördinatie in de loonpolitiek. Het overleg is volop aan de gang, maar de zaak is niet eenvoudig. Teleurgesteld was het bestuur over de beslissing van het departement aan de Ontwikkelingscentrale geen subsidie toe te kennen, op grond van het feit, dat de meeste leerlingen geen middelbaar onder wijs hebben gevolgd De heer Middelhuis noemde dit een verouderd standpunt en deeide mee, dat over deze aangelegenheid met de specialisten van de K V.P. overleg zal worden gepleegd. Misschien wordt binnenkort een Zieken fondscongres van de K.A.B gehouden ter bespreking van de verschillende moeilijk heden. De 57-jarige Rodolphe Rubattel is Dins dag door de verenigde vergadering van de twee Zwitserse Kamers van het parlement gekozen tot president van de Zwitserse Bondsstaat voor het jaar 1954. Van de 189 geldige stemmen kreeg Rnba(te) er 185 De 68-jarige Joseph Escher werd gekozen tot vice-president. Rubattel die afkomstig is uit het Frans sprekende kanton Vaud, werd in 1947 tot lid van de Bondsraad gekozen. Hij is lid van de radicale partij. Escher is een katholieke conservatief. Rubattel is hoofd van het departement van economische zaken en Escher is hoofd van het departe ment van spoorwegen en P T.T. De radicaal Hans Streuli werd gekozen tot lid van de Bondsraad als opvolgNr van de onlangs afgetreden socialist Max Evenmin als de heer Middelhuis dit in zijn openingsrede kon doen. ging hij thans, Weber, de~minister van financiën, in op de besprekingen die gevoerd worden in het overleg tussen de katholieke orga nisaties. We) deeide hij mee dat de weten schappelijke medewerkers van de sociaal- economische organisaties in een soort conclaaf zuilen gaan om het eens te wor den over een katholiek sociaal program. Om tegemoet te komen aan een uit de vergadering gedaan verzoek, zal het Ver- bondsbestuur met het centraal verband van de katholieke werkgevers contact op nemen, om ook via de bedrijfstakken tot meer overleg te komen. Inzake de vrijere loonpolitiek, waarnaar gestreefd wordt, merkte de heer Middel huis nog op, dat uitgegaan moet worden van het sociaal-minimum, een „sociale vloer", waarbij de ongeschoolden zijn be trokken. De KAB is voorstandster van wat meer vrijheid in bedrjjfstaksgewijze over- De georganiseerde landbonw heeft zich bij monde van het hoofdbestuur van de Stichting voor de Landbouw uitgesproken voor het oprichten van een vleesfonds. Doel van dit fonds dient te zjjn het ver strekken van geldmiddelen ter financie ring van maatregelen tot het bevorderen van een goed verloop van de vleesmarkt. Indien dit fonds door het bedrijfschap van vee en vlees onder goedkeuring van de minister van Landbouw wordt inge steld, dan zou naar mening van de Stich ting voor de Landbouw geld kunnen wor den gevonden uit het verschil tussen de overname- en de rchtprijzen van bacon- varkens, indien de richtprijs hoger is dan de overnameprijs. Voorts zou men midde len kunnen trekken uit eventuele heffin gen bij invoer of uitvoer van varkensvlees in verse of verwerkte vorm, alsook van rund- of kalfsvlees. Het hoofdbestuur is van oordeel, dat het aandeel van de var kenshouderij in de opbrengst van mono polieheffingen op voedergranen eveneens in het fonds zou moeten worden gestort. De radio van de Indo-Chinese opstande lingen heeft in een uitzending bekend ge maakt, dat met Kerstmis honderden Franse en Noordafrikaanse krijgsgevan genen zullen worden vrijgelaten. Zij her innert aan de recente verklaring van Ho Tsji Minh, volgens welke „het Vietnamese volk op basis van gelijkheid met het Franse volk, waarvoor het grote sympa thie en bewondering heeft, wil samen werken". Er werd echter aan toegevoegd, dat de Vietminh de strijd tegen de „imperialis tische aanvallers" zal voortzetten tot de overwinning is behaald, teneinde de on afhankelijkheid te herwinnen en de na tionale eenheid te verwezenlijken". Laniel bereid zich terug te trekken De laatste hand wordt thans gelegd aan liet herstel van het beschadigde gedeelte van de rijksweg van Zierikzee naar Zijpe. De werkzaamheden zijn hier reeds zo ver gevorderd, dat op bescheiden schaal het verkeer reeds clandestien van deze ver binding gebruik maakt. Volgens nog niet bevestigde berichten zal Rijkswaterstaat nog deze week. vermoedelijk Vrijdag, de weg volledig vrijgeven. Voor het autoverkeer naar „het vaste land" zal de ingebruikneming van deze rijksweg een belangrijke verruiming be tekenen. Het zal dan geen gebruik meer behoeven te maken van de bootverbinding ZierikzeeAnna Jacobapolder, op welke dienst de moeilijkheden door d. 1 kleine vervoerscapaciteit van de trit legio wa ren. Wanneer de weg wordt opengesteld, zal op de veerdienst ZijpeAnna Jacoba polder gebruik kunnen worden gemaakt van de door Schouwen-Duiveland zo lang begeerde boot met koplading. Van de zijde van de P-qterdamse Tram weg-Maatschappij wordt nog vernomen, 4at het ta de bedoeling ligt, op korte ter mijn 'n rechtstreekse busdienst van Burgh via Brouwershaven en Zierikzee naar Zijpe in te stellen Deze busdienst ver vangt tijdelijk de tramdierslen op het eiland, welke door beschadiging aan de tramweg nog niet kunnen worden uitge voerd. Aan het herstel hiervan is men druk bezig en verwacht wordt, dat reeds in Januari de tramdiensten BurghBrou wershaven zullen kunnen worden hervat. Ook bij de Maandag gehouden negende en tiende stemming zijn de leden van de Franse Nationale Vegadering en de Senaat er niet in geslaagd een nieuwe Franse president te kiezen. Vanmiddag om 15 uur wordt de elfde stemming gehouden. De heer Le Troquer, de voorzitter van het congres, deed alvorens de bijeenkomst gisterenavond te besluiten een dringend beroep op de fractievoorzitters om heden ochtend om half elf op zijn bureau „als mannen van goede wil te zoeken naar middelen om de republikeinse instellin gen te redden". Bij de negende stemming was er plot seling een wijziging in de strijd geko men omdat zich de heer Pierre Montel, een partijgenoot van de heer Laniel nog wel, zich bij het candidaten-duo Laniel- Nara Radio-Sofia bericht, is bij de Zon dag in Bulgarije gehouden „verkiezingen" 99.53 procent van het kiezerscorps ter stembus gegaan. Van het aantal uitge brachte stemmen viel 99.8 pet toe aan het onder communistische leiding staande „vaderlandse front"; dit kon niet anders, want het was de enige groep, die candidaten had gesteld. Haar 249 candida- tcn werden dan ook prompt allen geko zen. Dit stond al van te voren vast, maar niettemin bejubelt Radio-Sofia „het suc ces" der stemmingen. Dat zoveel kiesgerechtigden zijn opge komen, schrijft men toe aan het feit, dat op niet-verschijnen een boete van 500 (eve (ruim 250 gulden) was gesteld. In de pers waren de kiezers bovendien gewaar schuwd, dat zij, die niet aan de stemming zouden deelnemen, als „vijanden van het bewind" zouden worden beschouwd. Alle burgers boven de achttien jaar wareD stemgerechtigd, Neagelen gevoegd had. Deze Candida- tuur werd Montel door zijn eigen fractie hoogst kwalijk genomen en men heeft nog een ogenblik overwogen of men hem als lid zou royeren. De radicalen hadden Montel bij de ne gende stemming bereid gevonden om „sta- in-de-weg-candidaat" te zijn voor de be slissing, omdat bij de laatste verkiezingen voor het burgemeesterschap van Lyon Montel gekozen zou zijn geweest doch aan de oude Herriot zijn burgemeestersplaats heeft gelaten, maar, om toch nog Herriot'? opvolger te worden in de toekomst, heeft hij de radicalen nodig, hetgeen voldoende reden voor hem was om thans zijn partij genoot Laniel afbreuk te doen. Zulks be wijst wel wat voor practijken er worden toegepast. De verwachtingen van de bijeenkomst der fractievoorzitters waren aanvankelijk uiterst gering. Er ontstond echter enige hoop, toen Laniel tot een nieuw besluit gekomen was. Premier Laniel heeft zich nl. hedenmor gen tenslotte bereid verklaard zich als candidaat voor het presidentschap terug te trekken op voorwaarde evenwel, dat de partijen van zijn coalitie het eens kun nen worden over een candidaat> die zij allen bereid zijn te steunen. Laniel maakte dit dramatische besluit bekend na een langdurige vergadering met de fractieleiders der coalitiepartijen. De obstructie van de radicalen is voor hem tot dusver een onoverkomelijk struikelblok gebleken. En sinds het optreden van Mon tel heeft hij aan stemmen verloren, het geen in de wandelgangen als een teken van de nederlaag werd opgevat De uitslagen van de negende en tiende stemming luiden: Laniel (conservatief) 413 en 392 stemmen; Naegelen (socialist) 365 en 358 stemmen; Montel (conservatief) 103 en 84 stemmen. De gezondheidscommissie voor dieren van de Stichting voor de Landbouw heeft een brief ontvangen van het hoofdbestuur der P.T.T., waarin geklaagd wordt over de verpakkingen der zendingen welke vaak door veehouders aan postkantoren worden aangeboden. De gezondheidsdiensten ont vangen geregeld pakketten waarvan de in houd bestaat uit dode dieren of uit zieke organen van gestorven dieren. Volgens de P.T.T. worden deze pakketten meer dan een in beschadigde toestand op het post kantoor van de plaats van bestemming ontvangen. De verpakking is doorgaans onvoldoende Meestal wordt alleen pak papier gebruikt, soms alleen maar een krant, Dit papier is dan dikwijls met bloed doortrokken. Het komt ook voor, dat delen van dode beesten door de beschadigde ver pakking naar buiten steken. Door deze slechte verpakking ontstaat bij het vervoer gevaar voor besmetting Ex-premier Mossadeq van Perzië is Maandag tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld, zijnde schuldig bevonden aan het niet opvolgen van het gebod van de Sjah om af te treden, alsmede aan een poging tot het omverwerpen van het regiem door het parlement te ontbinden. Dat de straf veel geringer is uitgevallen dan algemeen werd verwacht zoals men weet, had de aanklager de doodstraf geëist dankt Mossadeq aan een interventie van de Sjah, die Maandag het hof verzocht, de ex-premier niet te zwaar te straffen. In een brief aan het hof schreef de Sjah„Ik vergeef hem wegens zijn diensten in het eerste jaar van zijn regering". In die tijd had Mossadeq de Perzische olie genaast. van andere zendingen; ook de gezondheid van het P.T.T.-personeel, dat met de be handeling van deze pakketten is belast, kan hierdoor worden bedreigd. Dergelijke zendingen kunnen het beste verpakt worden in dozen van stevig kar ton, welke aan de binnenzijde met vetvrij papier zijn beschermd. In het vervolg zullen zendingen, welke niet op een afdoende manier zijn verpakt, worden geweigerd, aldus het hoofdbestuur van P.T.T. Mossadeq was voor deze interventie allerminst dankbaar. Hij riep uit; .,Ik heb nooit om clementie gevraagd en zal het nooit doen ook. Ik heb niets verkeerds gedaan. U moet een uitspraak doen >n overeenstemming met de rechtvaardig heid". Daarna begroef hij het gezicht in de handen. Het proces tegen Mossadeq is op 8 Nov. begonnen. De openbare aanklager, brigade generaal Azemodeh, noemde Mossadeq op de vele zittingen onder meer: verrader, opstandeling en komiek. Mossadeq moet zijn gevangenisstraf in eenzame opsluiting doorbrengen. Zijn ver dediger heeft appel aangetekend bij het hoog militair gerechtshof. De mede-beklaagde van Mossadeq, zijn vroegere stafchef Rishi, werd veroordeeld tot twee jaar disciplinaire straf en ontslag uit het leger. Intussen zijn de eerste Britse diplo maten in Perzië sinds de hervatting van de Brits-Perzische betrekkingen te Te heran aangekomen. Onder militaire be scherming reden zij naar het gebouwen complex van de Br';!®? amh.-, v.atlc -.»• rondom o i VAN 50 SIGARETTEN Uit een te Londen gepubliceerd officieel rapport is gebleken, dat bepaalde vacci naties het gevaar voor aantasting door kinderverlamming doen toenemen. Wat de kinderverlamming-epidemie van 1949 be treft, viel te constateren, dat de gevallen van besmetting met kinderverlamming ongeveer vier maal groter waren dan normaal in de drie maanden, volgend op inenting, met gecombineerde diphterie- en kinkhoestvaccin. Het is in veie streken gebruikelijk om 1e inenting tc staken tijdens epidemieën

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 1