Uit Chesterton's nalatenschap Een fascinerend boek over letterkundigen WIJ LEVEN IN DE EINDTIJD Indonesië wil met Nederland hartelijke betrekkingen Begin 1954 goed MEKCLRIfJS" KERSTBOMEN SNELHEID BEDRIJFSRUIMTE Pieter Caiinegieter's AVONTUREN ZUID-AMERIKA r geert dag! n Adxentspreken door dr Klaas Steur t LONDENS LITTERAIR JOURNAAL Th. de Groot nam afscheid Doch eerst: oplossing voor Nieuw- Guinea-geschil 9* N. .J BETSIE ENGERS De krant kunt U niet missen! TE HUUR GEVRAAGD ROYAL MAIL LINES MAANDAG 4 JANUARI 1954 j'AGINA 3 Nieuwe essaybundel De Psyche van een Schrijfster De auteur van „My New Curate" Voor het Mariale Jaar THE PHILIPPINE RAILWAY COMPANY Betaling van 25 pet. van de 4 pet. goudobligaties Liturgie WETHOUDERS SALARISSEN IN R'DAM W.B.B. VLIEGT TOCH OP FRANKRIJK PRIESTERJUBILEA IN 1954 VEEMARKT TE ROTTERDAM NEEM UW KANTOORBOEKEN BIJ: SCHIEDAMS GROOTSTE KANTOORBOEKHANDEL LANGE HAVEN 77-79 TELEFOON 68812 ELK ARTIKEL KWARTJE aÉiÜ LèiUi mm. want vandaag helpen alle lieve moeders en gezonde vriendjes. Ook de véders doen mee! prijs: I 6000. voor welk bedrag wij uw uitgaven betalen, zoals akker, sli gé rt vr Uiterlijk posten Dinsdagavond 5 Januari ca. 500 tot 1000 vierkante meter in Schiedam of naaste omgeving. N.V. CENTRALE WERKPLAATS SCHIEDAM Reist met de tnelle luxe tchefieom de KUYPER, VAN DAM SMEER VAM VOIAENHOVEN8TRAAT M. ROTTERDAM TN TOP-MEADOW, het landhuis van Chesterton in Beaconsfield worden de herinnering aan deze grote apostel en schrijver met liefde en zorg bewaard door zijn oude secretaresse Dorothy Collins. Met dezelfde zich wegcijferende toewijding waarmede zij Gilbert en zijn vrouw Frances omringd heeft op hun sterfbed, waakt zij over G. K.'s nalatenschap. Dorothy Collins zal nooit uit zichzelf over G. K. spreken, want daar is zij veel te bescheiden voor, maar na enig aandringen kan zij U vertellen van Chesterton's scherpe geest, ontembare liefde voor zijn medemens en zijn levend besef van de bovennatuur waarin wij leven Voor hem was de wereld van de boven natuur even reëel als voor de Scho' Maclan in ,,The Ball and the Cross' waarvan Chesterton schreef Hij had wa zige Engelen-gestalten in het gras zier: staan voordat hij het gras zag. Hij wisi dat de mantel van O. L. Vrouw blauw was voordat hij wist dat de wilde rozen rond om haar voeten rood waren. De sterren waren de verloren juwelen van de Hemel- Koningin. O. L. Vrouw was weggegaan en had per ongeluk de sterren achtergelaten" Ja. Chesterton was een even bovenna tuurlijk als geniaal mens. „Een genie was het", zeide Dorothy Collins mij. „en wel zo geniaal, dat ik Belloc, toen hij mij vroeg na Chesterton's dood zijn secreta resse te worden, geantwoord heb „Eén genie is genoeg voor een mensenleven" En nog altijd leeft Dorothy Collins tussen de manuscripten en herinneringen van haar grote meester. Uit de nog niet in boekvorm verschenen artikelen, heeft Miss Collins nu een aan tal opstellen gekozen voor publicatie, die alle litteraire figuren of onderwerpen be handelen. Deze publicatie, G. K. Chester ton, A Handful of Authors (Sheed and Ward, 10 s. 6 d.) is een van die fascineren de Chesterton-boeken. die ons oude ver trouwde gestalten uit de letterkundige wereld ineens in een ander licht doen zien. Het boek opent met een essay over Stevenson, de man met de militante stijl „die de pen hanteert als een zwaard" die volgens G. K. predikte „dat wij alleen vrede in deze wereld kunnen vinden, wan neer wij haar aanvaarden als een wereld van oorlog". Mark Twain, Ibsen, Lewis Carroll, John Ruskin, Louisa Alcott en vele anderen worden hier, zoals altijd, op originele wijze en in de meest verrassende kleuren belicht door het speelse licht van Chesterton's fantasie. In een fonkelend essay over Newman's st«T beschrijft Chesterton de magische kracht van deze grote literator van de meest prozaïsche gebeurtenis om te tove ren tot muziek. Newman bezat die stijl, welke, zoals G. K. schrijft, werkwoorden en lidwoorden behandelt, zoals iemand met goede manieren stoelen en tafels be handelt, met gemak, maar ook precies op de juiste wijze. Er bestaat niet zoiets als ven van het alledaagse. Chesterton's „Handful of boek van de maand. Voor mij was Authors" het UIT het dagboek dat de in 1941 over leden schrijfster. Virginia Woolf. se dert 1915 geregeld bijhield en dat uitgroeide tot een formidabele reeks on uitgegeven delen, heeft haar echtgenoot Woolf, in A Writer's Diary (18 s.) ver schenen bij de door hen beiden opgerichte Hogarth Press alle passages verzameld welke rechtstreeks betrekking hebben op haar werk. Daarnaast heeft hij ook nog aantekeningen opgenomen, die in dit ver band zijdelings van belang zijn, zoals over haar lectuur en over de talrijke persoon lijkheden uit de intellectuele elite de „highbrows" waarvan zij een van de meest vooraanstaande figuren was. Dit dagboek stelt ons in staat het altijd weer boeiende geheimzinnige scheppings proces van de kunstenaar dicht te be naderen. Het toont ons de energie en nauwgezetheid waarmee deze schrijfster werkte, en de hoge eisen die zij aan zich zelf stelde. Voor degenen die haar schep pend- en haar critisch werk bewonderen en men moet hen onder de echte lief hebbers van de letteren zoeken is „A Writer's Diary" een waardevol boek. De inleiding van de samensteller vermijdt persoonlijke ontboezemingen; ze is zowel ter zake als waardig. heeft, de Liturgie altijd een fascinerende aantrekkingskracht heeft zowel voor Ka tholieken als voor Anglikanen; de leek Edmund Bishop, de priester Adrian For- tescue bij de katholieken- en de Angü- kaanse Benedictijn Gregory Dix, hebben zich in de studie der "liturgie een wereld naam verworven. Het zojuist verschenen boek van Dom Benedict Steuart, The Development of Christian Doctrine (Long mans 30 s.) is ook een belangrijke bij drage in de studie van de liturgie. Voor de leek zowel als voor de priester is hier in één boek bijeen een uitstekende studie over de H. Mis, het Brevier en'het Ker kelijk Jaar. Het boek geeft een goed beeld van de stand der onderzoekingen op d:t terrein, waar nog altijd veel materiaal voor verder onderzoek aanwezig is. Het is alleen jammer dat de auteur van de Duitse literatuur alleen in vertalingen kennis heeft genomen en dat hij uit de Franse vertaling van het bekende werk van Jungmann Missarum Solemnia, dat verscheen toen de tekst van dit boek reeds klaar was, alleen nog in de voetnoten heeft kunnen citeren Een nieuwe biografie vestigt de aandacht op de Ierse schrijver Canon Sheehan wiens boeken My New Curate en Luke Delmege schap Cork had er enig vermoeden van Ierse schrijver Canon Sheehan wiens boe ken My New Curate en Luke Delmege nog steeds voortreffelijke tegenhangers zijn van de vele priesterromans die in onze tijd verschijnen door zijn schildering van het normale priesterleven met zijn edelmoedigheid en zijn menselijkheid, zijn gewone strijd tussen Gods bovennatuur lijke drang en menselijke zwakheid zon der dat deze strijd de proporties aan neemt van een conflict tussen genade en zonde zoals b.v. een Graham Greene dit beschrijft. Dit wil niet zeggen dat bij dergelijke „gewone" priesters het heroieke van zulk een strijd in het gewone vlak van trouwe dagelijkse plichtsvervulling behoeft te ontbreken. Canon Sheehan's eigen leven is hiervan wel een treffende illustratie. Geen van de parochianen van het landelijke Doneraile in het graaf schap Cork had er enig vermoeden van dat hun bijna zestigjarige herder die de drie laatste jaren van zijn leven met grote blijheid en toewijding zijn pastorele werk t. LI t,nmnl/ln iron f!ln HaIi tPP IVlt» Cedars and the Stars en Parerga, waaruit blijkt de voorliefde van deze Keltische geest voor Shelley, Milton en Wordsworth. Dat de kanunniken van Lismore in Australië Sheehan tot hun bisschop wilde benoemd zien, zal ook voor velen een re velatie zijn. Voor Sheehan was het dit niet minder. Een pretentieloze maar in teressante biographie voor alle Sheehan- liefhebbers. In het komende Mariale Jaar zullen de katholieken uiteraard hun aandacht rich ten op de heiligdommen van O. L. Vrouw, opgericht op die plaatsen waar zij haar waarschuwende stem als Profetes van het Nieuw Verbond ons heeft laten boren of ons de macht van haar voorspraak heeft willen tonen. Geen betere gids is hiervoor te vinden dan H M. Gillett in zijn tweedelig werk Famous Shrines of Our Lady (Samuel Walker 15s. per deel). De schrijver die voor zijn overgang Ang- likaans geestelijke was, is een van de grote kenners van de Maria verering in Europa en daarbuiten en heeft zijn werk mogen opdragen aan Paus Pius XII Herhaalde malen heeft hij ook over Radio Vaticana over zijn onderwerp gesproken. In 'zijn studeerkamer, die uitziet op de heuvels van Malvern heeft hij een van de uitgebreidste bibliotheken met literatuur over Maria terwijl hij mij ook een prach tige collectie liet zien van lichtbeelden naar zelfgenomen foto's van Mariaoorden over heel de wereld verspreid Van de Nederlandse bedevaartplaatsen behandelt Gillett. in zijn boek: Roermond, Heiloo, Maastricht en 's-Hertogenbosch. DIT dagboek mag ik niet afsluiten zon der even stil te staan bij de dood van de jong gestorven Keltische bard Dy lan Thomas. Ontdekt door Edith Sitwell was voor deze dichter zoals voor zovele Kelten, de poëzie een even natuurlijke uiting van zijn gevoelens als de zang. Ook is hij geen dichter geweest die alleen schreef voor de fijnproever, want reeds nu zijn er bijna 10.000 exemplaren ver kocht van zijn Collected Poems die ver leden jaar door Dent zijn uitgegeven Hij had de wilde verbeelding van de Kelt en men stelt zich hem het liefst voor in het wapperend gewaad van de Keltische bar den op de Eisteddfod in Wales.... „Christelijke toekomstverwach ting" door dr Klaas Steur Uitg. Paul Brand, Bussum. Wij christenen leven in de eindtijd, dat wil zeggen in de tijd, welke ligt tussen de eerste en tweede komst van Christus, de Heer. Deze tijd wordt be paald en gekleurd door de uitersten, zodat het christelijk bestaan een span ning, een verlangen is op de komst van Christus. En niet alleen moet de christen zo verlangen naar Zijn komst, maar zijn leven is reeds een vervuld ver langen, omdat de Heer reeds gekomen is. en de christen reeds, zij het onder sluier, innig met Hem verbonden is. Maar dit doet de spanning slechts toenemen. Deze gedachte is helaas op de achter grond geraakt van het christelijk bewust zijn. Prof. Steur wil deze oorspronkelijke waarheid weer naar de voorgrond brengen door de uitgave van deze Adventconferen- ties. Deze zijn daarom ook veel meer dan een verzameling preken door de schrijver De Ver. voor den Effectenhandel deelt mede, dat de eigendommen van The Philippine Railway Co inmiddels open baar zijn verkocht. De overdracht van de eigendommen is bepaald op 28 December 1953. In verband hiermede kan worden over gegaan tot de betaling van 25 pet van het nominale bedrag der 4 pet 1ste hypothe caire goudobligaties van deze Railway Co. De obligaties zullen worden ingetrokken. De termijn, binnen welke de depótcertifi caten en/of de originele obligaties ter be taling kunnen worden aangeboden, loopt tot en met 31 December 1956. gehouden. Zij zijn diep theologisch door gen, zich als het ware in te leven in een brok Theologie, welke hem anders voorbij zou zijn gegaan. Hoe belangrijk de Eschatologie is voor het zedelijke christelijke leven blijkt uit elke conferentie, welke de schrijver ons geeft. Is het immers niet het doel, dat in het zedelijk leven overheerst, niet een „ab stract laatste doel, maar de concreet? Al lerlei problemen hangen hier mee samen: de waarde van het lichaam, de verrijze nis, de hemel, welke menselijker en aan trekkelijker wordt enz. Misschien zouden we enkele punten mo gen aangeven, welke we graag anders zou den gezien hebben. Terec'. t legt de schrij ver er de nadruk op, dat christen vooral moet verlangen naar de komst van de Heer. Maar eenzijdig zou het zijn de heiige huiver voor die komst te verwaarlozen De reactie tegen een vroegere al te een zijdige prediking mag niet in dezelfde fout vervallen. Men zou zich kunnen afvragen, of de gedachte aan het Laatste Oordeel al leen nog wel in staat is bet verlangen naar de nabije komst van de Heer op te wek ken. Misschien zouden algemeen en bijzon der oordeel meer verbonden kunnen wor den. Had ook de Eschatologie en de ver houding van de christen tot de wereld niet wat breder uitgewerkt kunnen worden? En tenslotte is de hemel niet een viering als het ware van de gemeenschap met Christus, welke in de Evangelies wordt uitgewerkt onder het symbool van het bruilofsfeest. Overigens niets dan lof voor deze ad- ventspreken, waardoor de schrijver laar zien, hoe de theoloog en zijn theologie niet losstaan van het actuele menselijke leven en hoe de vernieuwing van de Prediking moet uitgaan van een vernieuwde theolo gie. DR H. BORGERT C.ssR. een gentleman zijn op belangrijke ogen- blikken; het is juist op onbelangrijke LI ET is bijna vanzelfsprekend dat In ogenblikken dat iemand een gentleman is J_JLeen land waar zelfs het Staats-cere- Zo is ook Newman perfect in het beschrjj- monieel bijna een ritueel karakter zaamheid vervulde van zijn dokter wist dat een ongeneeslijke ziekte onverbiddel- lijk de dood voor hem zou brengen. Hij had die reeds geaccepteerd met dezelfde diep-gelovige overgave die in vele van zjjn romanfiguren zo dikwijls naar voren treedt. Deze en vele andere onbekende bijzon derheden uit het leven van deze aantrek kelijke priesterfiguur zijn te lezen in een dit jaar verschenen biographie van M. P. Linehan, Canon Sheehan of Doneraille (Talbot Press 9s. 6d.). De auteur van dit boek, die ik in Dublin ontmoette vertelde mij hoe hij als kleine jongen Canon Sheehan nog de H. Mis had gediend en ook verschillende figuren die in zijn ro mans voorkomen van nabij heeft gekend, zoals de wasvrouw van het dorp „die er maar wat trots op was dat zij in de Blind ness of Dr Gray voorkwam. Belangrijk is ook dat deze biographie wijst op de niet zo bekende literaire cri- tieken van Canon Sheehan: Under the ANÖ SQ ■Rfi£D Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben op een schrijven van de burge meester vaai Rotterdam geantwoord, dat zjj een herziening van de wethouderssala rissen te Rotterdam wenselijk achten. Daarom is de burgemeester voornemens deze wedde te verhogen en te rekenen met ingang van 1 September 1953, nader op 15.000 vast te stellen. Op grond van het bepaalde in art. 100 van de Gemeentewet zal de raad zich nu moeten uitspreken, of hjj zich met de ver hoging kan verenigen. De Westbrabantse Bond van postduiven- liefhebbers, de W.B.B., welke bond zich ongeveer twee jaar geleden afscheidde van de Zuid Nederlandse Bond (de Z.N.B.) en deswege ook geroyeerd werd uit het over koepelend orgaan, de N.P.O., gaat het ko mend seizoen toch op Frankrijk vliegen ondanks dat men geen licentie krijgt van de N.P.O. in Nederland. De W.B.B. heeft een tussenweg gevonden door samen met de Belgische Bond op Frankrijk te vliegen. De postduiven zullen hiertoe niet per trein maar per vliegtuig naar Frankrijk gezonden worden. Deze verzending is wel duurder doch heeft het voordeel dat pas 's Zaterdags hoeft te wor den ingekorfd voor vluchten op Zondag, dacht en er gaat egn korte inleiding voor af, waarin hij de betekenis van de Escha tologie uiteenzet voor het christelijk leven. Misschien is het juist de concrete formu lering van deze grootse gedachte, welke de lezer van deze bundel er toe zal bren- (Van onze Amsterdamse redactie). De heer Th. de Groot heeft Zaterdag morgen afscheid genomen als bondsvoor zitter van de Kath. Houtbewerkersbond „St. Antonius van Padua Op een druk bezochte receptie in „Bellevue" te Am sterdam werd hij door velen gehuldigd. Na ruim 33 jaar van zijn beste krachten te hebben gegeven aan deze organisatie ging de heer De Groot weg omdat hij de pensioengerechtigde leeftijd had bereikt. Bondsadviseur pastoor P. Gerritsen uit Oldenzaal sprak over de scheidende voor zitter in een geestige en sympathieke speech als een goed organisator. Onder de vele sprekers waren voorts de heer A. Boersma, die namens het verbondsbe- stuur van de K.A.B. de heer Th. de Groot schilderde als een dynamische figuur, die steeds eerlijk met verstand en een groot hart de belangen van de katholieke ar beiders heeft behartigd. Onder de vele schriftelijke wijzen van belangstelling waren een schrijven van de ministers Suurhoff en De Bruijn, welke laatste oude herinneringen ophaalde en zo een persoonlijk cachet gaf aan dit mi nisteriële schrijven. De wethouders mr R. van den Berg en A. in 't Veld van het gemeentebestuur van de hoofdstad gaven eveneens van hun belangstelling blijk. De scheidende voorzitter accepteerde de loftuitingen met de hem bekende beschei denheid. Aan de lijst van priesterjubilea, welke wij reeds publiceerden, moet nog worden toegevoegd: Reg. Kanunniken van St Aug. Lateraan- se Congregatie: Op 6 Januari 12% jaar priester: Dom Th. Evers (Seminarie Sluis), Dom G. Hesper (Seminarie Gerpinnes (B.) ROTTERDAM, 4 Jan. Aanvoer in totaal 2053. Vette koeien en ossen 813, varkens 840, lamme ren 400. Vette koeien le kwal. 2.722,82, 2e kwal. f 2,522,62, 3e kwal. 2.222,32, varkens (lev. gew.) le kwal. 1,89, 2e kwal. 1,87, 3e kal. 1,84, alles per kg. Lammeren per stuk le kwal. 1100, 2e kwal. 1 90, 3e kwal. f 80. Vette koeien aanvoer ruimer, handel levendig, prijzen iets stijver, prima's boven notering: Varkens resp. veel groter, willig, prijshoudend; enige prima exemplaren boven notering. Lam meren resp. iets minder, vlot, vooral niet lager. De Indonesische minister van Buiten landse Zaken, mr Sunarjo, heeft verklaard te hopen, dat indien er een oplossing wordt gevonden voor de vraagstukken be treffende de unie en Nieuw-Guinea, recht hartelijke betrekkingen met Nederland kunnen worden onderhouden. De minister zeide, dat het voortbestaan van de unieverhouding met Nederland in feite in strijd is met de door Indonesië uitgestippelde en uitgevoerde onafhanke- iijkheidspolitiek. „Zolang de unieband be staat kunnen we eigenlijk niet zeggen, dat wij een onafhankelijke buitenlandse poli tiek voeren" Daarom streeft de regering er naar het vraagstuk van de Unie zo snel mogelijk tot een oplossing te brengen, aldus minister Sunarjo. Aangezien Nieuw Guinea als een deel van Indonesië wordt beschouwd, dat nog door een buitenlandse mogendheid wordt gekoloniseerd, is ook deze kwestie er een van grote belangrijkheid op het terrein van het ministerie van Buitenlandse Zaken, die zo spoedig mogelijk dient t« worden opgelost. Minister Sunarjo somde vier grote vraagstukken op, waarvoor Indonesië zich bij het buitenlandse beleid ziet geplaatst. De Unie en Nieuw-Guinea staan op de derde en vierde plaats. De eerste twee vraagstukken zijn die van een bilateraal verdrag met Japan waarin begrepen de kwestie van de herstelbetalingen en van het vestigen van diplomatieke betrekkin gen met de Sovjet-Unie, een kwestie waarvan de afhandeling voorheen ver traagd is geweest. Minister Sunarjo, die op het belang van samenwerking tussen de Aziatische en Afrikaanse landen en tussen de Islamie- tische landen onderling wees, alsmede op het belang van een politiek van goede nabuurschap, zeide tenslotte, dat de voor waarden voor een krachtige en onafhan kelijke buitenlandse politiek zijn natio nale eenheid, economische en geestelijke weerbaarheid en een krachtige defensie. MEER DAN 60 ARTIKELEN Deze aanbieding is geldig i/m Zaterdag 16 Januari I !v 100 gram Goudse kaas VV 1 pakje smeerkaas 40+ 1 Zwitsers kaasje 100 gram gerookt vet spek v. 100 gram heerlijk gehakt 7Cey!on teabags(l4 koppen thee) 1 fles Formelta koffiemelk 1 fles gazeuse (3/4liter). |»V 150 gram sprits iV 4 cake-schelpen V. 7 groteknapperigekoeken 1 00 gram café noir. *«V200 gram petit beurre 4 wafelrepen (melkchocolade) 1 rol beschuit 1 kandijkoekje 150 gram boterhamkorrels 1 50 gram boterhamstrooisel 200 gram anijshagel 200 gram vruchtenhagel. 200 gram zwarte balletjes 1 50 gram fondantjes 2 zware rollen pepermunt '**5 1 50 gr. pepermuntkussentjes 100 gram toffee-melange 100 gram hoestmelange 100 gram katjesdrop {•*<100 gram knoopjesdrop 2 pakjes pudding (div smaken) {•3 1 pakje echte ananaspudding 1 pakje chocolade pudding 200gramvani!legriespudding Cv 1 pak custard (200 gram) 1 flesje puddingsaus 6 pakjes vanillesuiker 1 paktarwegriesmeel('/2lig) 300 gram vermicelli (MolF) 1 pak vermicelli C/a hg. M of F) 1 pak macaroni C/<l<g,gesneden) 1 pak lange macaroni hg) 1 pak spaghetti 0/4kg). 1 potje piccalilly 250 gram witte bonen 200 gram sultane rozijnen 1 blikje soepgroenten 1 blikje tomatenpuree 10 bouillonblokjes 100 gram kaneel 1 fles gele azijn 1 flesje azijnessence 2 rollen boterhampapier 3 rollen toiletpapier 1 staaf scheerzeep 2 pakjes shampoo 1 stuk lavendel toiletzeep 2 st. toiletzeep „Hollands glorie" 1 V2 staa1 huishoudzeep (3 stuk) 1 V2 kilo soda (grol of (ijn) 1 grote bus schuurpoeder 3 zakjes blauw 3 pakjes chloor 1 doosje wrijfwas 1 wafeldoekje (voor de gootsleen) 3 pannesponsen 1 pannelap 1 afwasborstel hier in hoeveel keer U een artikel wil kopen en neem de advertentie mee naar onze winkel. i'Ti R'dam, geeft de hoogste pry zen voor net gedragen Dames- en Herenkleding Tel. 50932 le Middell.str 23 GEVRAAGD Hoge prijzen. Bezorgen Dins dag tussen 122 uur. Café Terminus, Rubensplein 26. De snelheid waarmede het nieuws ,de lezers bereikt is belangrijk. Immers, nieuws moet nieuw zijn. Een be richt heet van de naald wórdt gelezen. Kers vers van de pers ont vangt iedere dagblad- abonnê zijn krant in de bus, vol nieuws. Elke dag wordt de krant met een zekere spanning tegemoet ge zien. Nieuws trekt altijd, tedere dag. Ook net advertentie- nieuws. Dagbladreclame ls bij zonder effectief door de aandacht, die iedere lezer iedere dag voor „zijn" krant heeft. Ver over en verdedig Uw debtet met dagblad reclame. nob«l Eerste voor uw bakker, slager, en kruidenier; uw kleding, schoeisel, meubilair enz. Doch ook uw huur, pacht, verzekering; uw autorekening en hypotheekrente; nw gas-, water en electranota'suw aanslagen in de belastingen enz. enz. Wilt U de prijs ineens besteden, ga dan uw gang, wij betalen uw leveranciers tot een bedrag van zes duizend gulden. 2e prijs: Lambretta scooter 3e prijs: Philips televisietoestel 4e prijs: Solex bromfiets 5e prijs: Halberg schrijfmach. Verder wordt'er nog een schat van waardevolle prijzen verloot, totaal 300 stuks. Zendt de oplossingen per briefkaart met 50 cent extra postzegels (adreszijde) aanStichting „Sterke Helpende Handen" te Nijmegen. Girohouders kunnen storten op giro 79153 t.n.v. genoemde stichting. Voor trekkingslijst 15 cent extra plakken. Trekking op 7 Januari 1954, t.o.v. Notaris H. C. W. van Schaik te Nijmegen. inderverlamming De opbrengst van deze loterij is bestemd voor een validatie-eentrum, ten behoeve van verlamde en gebrekkige kinderenj te stichten bij de St. Maartenskliniek te Ubbcrgen bijNijmegen. Besluit Minister van Justitie dd. 13-8-1953, 2e Afd. A. nr. LO-520/295. Aanbiedingen te richten aan: Buitenhavenweg 124 Tel. 68329—65922 en 66307 GfliiBitalToilBgaa •mtfifi£ei 289. De auto reed nog twee straten door, maakte een bocht en stopte voor het grote, imposante gebouw waarin de ministersver gadering werd gehouden. Vlug sprong de chauffeur uit de wagen en hielp Pieter, Karolus en Franje met uitstappen. „Weet u zeker dat deze rit niets kost?" vroeg Pieter. „Geen cent!" verklaarde de chauf feur terwijl hij beleefd salueerde, „Het was mij zelfs een groot ge noegen" „U is een nobel mens!" zei Franje zijn vinger in zijn mond stekend. „Ik weet niet goed wat ik moet doen!" Maar de chauffeur weerde lachend de bedankjes af, stapte weer in en snorde weg. In het gebouw was de ministerraad reeds begonnen. En hoe! Direct werden er van links en rechts aan de minister-president vragen gesteld over de geheimzinnige pakjes. „Ik kreeg een zeilbootje van chocolade!" riep de minister van Marine. „Merkwaardig!" viel zijn collega van Landbouw hem in de rede, „Ik kreeg twee wortels van marsepein". „Het vreemdste is", schetterde de minister van Visserij, t ik het pakje dwars door de straat zag vliegen. Eerst ging het mijn raam voorbij, draaide toen om en... ineens had ik het in mijn handen. Mijn naam en adres stonden er duidelijk op. Er zat een paling in maar toen ik er in beet was ie van suikergoed!" „Mijne heren" overstemde de president de vergadering „Inderdaad is dit iets heel vreemds. Zelf ontving ik hedenmorgen op mijn privé-adres een grote banket-letter P.. van President denk ik. mot een kroontje er boven. Het geval kwam mijn zolderraam binnenvliegen We zullen een commissie moeten instellen om deze zaak te onderzoeken!"

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 8