Tekort aan geschoolde bouwmarkt krachten Overspanning op vraagt om oplossing Regen-, hagel- of sneeuwbuien Klokken door comité overgenomen Donderdag het eerste contact te Berlijn Sleepboot „ARGUS" op Nieuwe Maas gekapseisd Zes opvarenden in de ijskoude de golven verdronken Pius X wordt 29 Mei heiligverklaard Het gaat goed „ZILVERBONS" GAAN GEHEEL VERDWIJNEN Koning Winter op komstZijn natte voorraad nadert Na aanvaring met Duits vrachtschip BIJNA ELK GEZIN HEEFT RADIO IN HUIS Woensdag 6 Januari 1954 Nachtelijke reddings pogingen waren tevergeefs PTT kreeg vorig jaar meer werk te verzetten Euvel van „zwarte lonen" werkt demoraliserend Oudenbossche basiliek niet ondergang bedreigd Vergezellen tijdelijke stijging van temperatuur NEDERLANDS GESCHENK VOOR AMERIKA Carillon wordt volgende maand verscheept Goezenko noemde namen Geen muntbiljetten van vijf gulden DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Anderhalf millioen bomen nodig Geen hoop meer Nieuwe poging Familiale zanghulde bij zilveren kloostei- jubileum HET SPOORWEGONGELUK IN SCHIEBROEK Ook tweede slachtoffer overleden Snelle restauratie en anders afbreken Opzetjes Bijzondere plechtigheid op St. Pietersplein GEMAAL OP SCHOUWEN WEER IN WERKING De Westelijke commandanten van Berlijn hebben gisteren Sergei Dengir, de Berlijnse vertegenwoordiger van de Sovjet-Russische hoge commissaris, uitgenodigd Donderdag met hen te vergaderen voor een bespreking ter voorbereiding van de komende viermogendheden-conferentie. Met opzet is de juiste tijd en plaats van de bespreking geheim gehouden. De Oostenrijkse regering heeft Dinsdag op de ambassades van Groot-Brit- tannië Frankrijk, de Sovjet-Unie en dc V.S. nota's doen overhandigen, waarin zii een dringend beroep op de „grote vier" doet om op de komende Berlijnse conferentie „een definitieve en bevredigende oplossing voor de Oostenrijkse kwestie tot stand te brengen, waardoor Oostenrijk zo spoedig mogelijk uit de huidige benauwende toestand zou worden bevrijd". Aan het slot van de nota wordt gezegd: „Wij hebben goede hoop, dat het Oostenrijkse volk niet opnieuw in zijn verwachtingen zal worden teleurge- steld". Het officiële bezoek, dat de Oostenrijkse kanselier, Julius Raab, de volgende maand aan Engeland zou brengen, is met het oog op de komende conferentie te Berlijn tot een later te bepalen datum uitgesteld. N WEERBERICHT V. Eén riks per stuk I De ramp gebeurde ter hoogte van de Merwedehaven te Rotterdam, vlak nadat de sleepboot de loods van het Duitse motorschip „Barenstein" aan boord had genomen. Op het ogenblik dat de „Argus" koers zette naar de Rotterdamse Droog- dokmaatschappij naderde de „Damascus". Een aanvaring bleek onvermijdelijk! Naar men ons mededeelde zijn direct na het ongeval nog hulpkreten gehoord en ook heeft de kapitein van de „Damascus", waarschijnlijk naar aanleiding van deze kreten, een reddingboei laten uitwerpen. Van de opvarenden van de rampzalige sleepboot heeft men tot nog toe echter nog geen spoor gevonden. Het betreft hier de 59-jarige kapitein C. Rietdijk, de 57-jarige eerste machinist P. H. A. Schnitger, de 23-jar. matroos A. C. Quaytaal, de 57-jarige stoker H. C. Vroomhout, de 15-jarige tweede matroos J. W. van Doorn en de 38-jarige loods C. H. van Heulssen. Direct na het ongeval werden er maat regelen getroffen om hulp te bieden. De rivierpolitie rukte met verschillende boten uit, terwijl ook het bergingsvaartuig de Zeeleeuw van Van der Tak en de sleep- van de Nieuwe Maas omgekomen nadat omstreeks twaalf uur, het Duitse motorvrachtscliip „Damascus" met het voorsteven het bootje aan stuur boordzijde aanvoer De „Argus" kapseisde onmiddellijk en alleen dc onderkant van het voorsteven gaf de plaats aan waar dc zes ongelukkigen juet een gedeelte van hun schip in het water waren verdwenen. boot Valk ter assistentie uitvoeren. De gehele nacht is men bezig geweest met, pogingen de gekapseisde „Argus" te lich ten, doch tot hedenmorgen twaalf uur bleven deze tevergeefs. Zowel de hoofd commissaris van de Rivierpolitie als diens hoofdinspecteur, de havenmeester en de adjunct-havenmeester zijn de gehele nacht op het water geweest, waar bij het licht der schijnwerpers onvermoeid werd doorgewerkt. Doch naarmate het morgen werd, namen de kansen op redding van de zes opvarenden af. De „Argus" lag nog steeds onderste boven en het vroor! En toen de zon langzaam opkwam, wist men het wel zeker: er was geen hoop meer. In 1953 heeft de PTT 570 millioer. brie- I 30.000) even lang als voor de stijging. Op het ogenblik dat wij dit schrijven ligt de „Argus" nog immer met de bodem naar boven, terwijl zich in de nabijheid enkele schepen gereed houden om hulp te kunnen bieden wanneer men om twaalf uur vanmiddag een nieuwe poging zal wagen de sleepboot te lichten. Of het luk ken zal? „Het wordt", vertelt men U ter plaatse, „een moeilijk karwei. Maar we zullen ons best doen". Wellicht zal eerst ven cn briefkaarten in het binnenlands verkeer voor zijn rekening genomen. Het binnenlands pakketpostverkeer geeft ook al een aantal met zes nullen te zien: het aantal pakketten steeg van 16.000.000 in 1953 tot 17.000.000 in 1953. De schade, welke de PTT heeft opge lopen tengevolge van de stormramp, be liep ruim 3 millioen- Het PTT-personeel bracht 540.000 bijeen voor de getroffenen van deze ramp. Bijna in alle takken van haar dienst kreeg de PTT in 1953 meer werk te doen dan in 1952. Verzorgde zij in 1952 twee en een half millioen kg post, in 1953 was dit een half millioen meer. De Europese luchtpost beliep 114.000 kg meer en be droeg in het afgelopen jaar 470.000 kg, een grote stijging, omdat de luchtpost voornamelijk uit zeer lichte stukken be staat. Het postverkeer met Indonesië nam af. Van de ruim 7000 lagere scholen >n ons land doen er 4000 mee aan het school- of groepssparen bij de Rijkspostspaarbank. Per hoofd van de bevolking werden per maand 4 interlocale brieven of brief kaarten verzonden en 2 interlocale ge sprekken gevoerd. In het lokale verkeer werd per maand per hoofd een brief of briefkaart verzonden en werden 5 tele foongesprekken gevoerd. De totale aan tallen geven weer bijna astronomisctte cijfers: locale gesprekken 624 millioen, interlocale 205 millioen en internationale 4.3 millioen. Niettegenstaande het feit dat het aantal telefoonaansluitingen in aanzienlijke mate steeg tot 630.000 bleef de wachtlijst (circa Eind December j.l. waren 1,8 millioen radio-ontvangtoestellen geregistreerd en 488.000 radiodistributie-aansluitingen, het geen betekent, dat bijna elk gezin een luister-mogelijkheid heeft. Aldus ontlenen wij aan de brochure .Enige cijfers en feiten", waarin de PTT in getallen weergeeft, wat zij in het vorige jaar heeft verricht. (Van onze correspondent). Een zilveren kloosterjubileum moge dan al niet tot de uitzonder lijke gebeurtenissen worden gere kend, de wijze echter, waarop aan het jubileum van de eerwaarde zuster Hubertus (mej. Lucia van Dongen uit Waspik) in het klooster ..Mariënburg" te Den Bosch luister werd bijgezet, was toch wel iets bijzonders. Het kerkkoor der St. Bartholo- meusparochie te Waspik was gis teren naar Den Bosch overgekomen en zong in de kloosterkapel een mis van Perosi, waarna bij de huldiging der jubilaresse nog een welkomst lied en een vierstemmige feestcan tate onder leiding van dirigent Henri v. Iersel werden uitgevoerd. En het was allemaal familie van de kloosterzuster, wat daar zong! Het 22 man sterke koor telde namelijk één broer, drie zwagers en de rest ooms en neven. Over muzikale families gesproken.... In het Westerziekenhuis te Rotterdam is gisterenavond overleden de 51-jarige rijkstelegrafist G H. K. A., wonende aan de Kleiweg te Rotterdam, tengevolge van de verwondingen, die hij de vorige maand heeft opgelopen bij het spoorwegongeluk op de overweg te Schiebroek, dat werd veroorzaakt, doordat een trein door een onveilig signaal was gereden. In Zweden heeft het nieuwe jaar ingezet met een zware sneeuwstorm, de hevigste sinds mensenheugenis. In enkele uren tijds lag het gehele straatverkeer stil: auto's sneeuwden in, tranis liepen uit dc rails, voetgangers durfden zich niet op straat te begeven. Een auto. in de om geving van Stockholm, wordt bevrijd uit de sneeuiv. In de laatste vergadering in 1953 van de Raad van Bestuur Bouwbedrijf heeft de voorzitter, ir J. J. G. van Hoek o.a. aan dacht gevraagd voor het probleem van de „overspannen bouwmarkt". De situatie aldus ir J. van Hoek, waarin het bouwbe drijf dc laatste maanden verkeert, geeft steeds meer moeilijkheden ten aanzien van de voorziening van vakbekwame arbeids krachten terwijl tevens verschijnselen worden gesignaleerd, welke op een tekort aan bouwstoffen wijzen. Ofschoon er veler'".! oorzaken kunnen worden aangewezen ten aanzien van dc overspanning, welke zich in het laatste deel van dit jaar voordoet en een oplos sing hiervan niet aanstonds is te vinden, zijn de gevolgen van zodanige aard, dat op korte termijn maatregelen moeten worden geraamd om uit de voot de ondernemers in het bouwbderijf onhoudbare omstandighe den te geraken. Wanneer enerzijds een langere bouwtijd wordt veroorzaakt is het anderzijds hel euvel van de zwarte lonen, welke helaas een noodzakelijk gevolg is van de schaar ste aan geschooide arbeidskrachten. Het is in vele gevallen onmogelijk onder de ge geven omstandigheden tegen normale lo nen arbeidskrachten in dienst te houden of aan te trekken. De zeer onbevredigende situatie doet zich hierbij voor, aldus Ir Van Hoek, dat de ondernemer door betaling van de zgn. zwarte lonen in overtreding en dientenge volge strafbaar is, wat vele ondernemers bij herhaling moeten ondervinden. Daaren tegen kan de werknemer zijn eisen opvoe ren zonder met rechtsregelen in conflici te komen. Nog afgezien van het feit, dat de zwarte Ionen volgens spr. voor een belangrijk deel zouden verdwijnen indien ook de werkne mer strafbaar werd gesteld, blijft het een onrechtvaardige zaak dat hier met ver schillende maten wordt gemeten. Dit werkt demoraliserend en de organi saties zullen mede tot taak hebben om nogmaals op hen, die hierbij betrokken zijn, een ernstig beroep te doen teneinde te bevorderen, dat de geschetste moeilijk heden op korte termijn worden opgelost, aldus ir Van Hoek. Spr. behandelde ook het opzetvraagstuk De prijsvorming in het bouwbedrijf werd tot voor kort algemeen aanvaard en geen ondernemer was zich ervan bewust, dat hij in de wijze, waarop in aanneming een prijs tot stand kwam, een overtreding kon be gaan. Het wordt dan ook bedenkelijk, wan neer wij bij herhaling de justitie op onze wegen ontmoeten, welke op grond van prijsvorming in het verleden overtredin gen meent te moeten vaststellen en naar keuze de „verdachte" tot schikking maant dan wel hem voor de strafrechter brengt, aldus spr., die op de eis wees, dat de aan- besteder of zijn gemachtigde in staat moei zijn een verantwoorde prijs vast te stel len. Indien de opdrachtgever of zijn ge machtigde zijn prijs (de maximumprijs) heeft bepaald zal het hem weinig interes seren hoe de prijs van de verkopers (de minimumprijs), in het onderhavige geval dus van de bouwers, tot stand komt. Spreker vond het gerechtvaardigd, dat het justitieel onderzoek ten aanzien van de opzetafspraken uit het verleden wordt ge staakt en, indien noodzakelijk, een diep gaand onderzoek wordt ingesteld of wijzi ging in de huidige prijsvorming in het bouwbedrijf moet worden aangebracht. Te Flumserbergnabij Zurich, heeft dit jaar voor de elfde maal het Internatio nale Winterkamp plaats gehad. Onge veer 400 personen er stonden 180 tenten brachten de jaarwisseling door temidden van de vrije natuur. Er waren kampeerders uit Zwitserland, Italië, Duitsland, de Verenigde Staten, België, Nederland, Oostenrijk, Frankrijk en Denemarken. Een overzicht van het kamp op Nieuwjaarsdag. Op de achter grond de „Churfirsten" Het K.M.N.I. deelt mede: Na het wegtrekken van de restanten der depressie, welke in het Noordzeege bied en rond de Oostzee stormen veroor zaakte, breidde een rug van hoge lucht druk zich over Scandinavië naar het Zuiden uit. Oostelijke winden transpor teerden droge en koude continentale lucht tot over onze omgeving. Tijdens de heldere nacht daalde de temperatuur sterk, vooral daar, waar enige sneeuw ligt, zoals bijvoorbeeld in het uiterste Zuid-Oosten van het land. De laagste temperatuur werd gemeld door het vliegveld Zuid-Limburg met 11 graden, daarna volgden het vlieg veld Twenthe met 10 gr. In de Weste- De basiliek van Oudenbosch, tachtig Rjke provincies vroor het over het alge meen omstreeks 5 graden. Inmiddels treden opnieuw belangrijke veranderingen in de algemene lucht drukverdeling op. Een diep depressiege- bied passeerde IJsland in Noord-Ooste lijke richting. Achter deze depressie ontstond ten Oosten van Groenland en IJsland een brede zone, waarin storm achtige Noordelijke winden koude Pool- lucht naar het Zuiden blazen. De voorste begrenzing van deze lucht had vanmorgen Ierland, Schotland en het Noordelijke deel van de Noordzee reeds bereikt, hetgeen met enige regen vergezeld ging. Reeds op geringe afstand achter het front kwamen hagel- en sneeuwbuien voor. Verwacht mag worden, dat het front in de komende nacht en morgen ons land zal De Heiligverklaring van de Gelukzalige Paus Pius X zal plaats vinden op Zater dag 29 Mei a.s., aldus is door de H. Con gregatie van de Riten gisteren bekend ge maakt. Deze heiligverklaring, welke als een van de hoogtepunten van het Maria- jaar wordt beschouwd, zal in verband met de verwachte massale opkomst der gelovi gen, geschieden op het plein vóór de Sint Pieter. De H. Vader heeft aan deze uitzonder lijke gang van zaken, na overleg met het Comité voor het Maria-jaar, Zijn speciale goedkeuring gegeven. Op 13 Juni daaraanvolgend zal een reeks van heiligverklaringen plaats vinden, n.l. van alle Zaligen, wier proces van heilig verklaring thans is voltooid. Het betreft hier waarschijnlijk de Gelukzaligen Vin- cenzo Pallotti, Domenieo Savio, Gaspare del Bufalo, Pierre Chanel, Giusseppe Pig- natelli en Maria Crocifissa del Rosa. De geheime, half-openbare en openbare consistories, welke aan de heiligverklarin gen voorafgaan, zullen in de komende len te worden gehouden. Het oude watergemaal „Flauwers" van het waterschap Schouwen zal deze week nog proefdraaien. Indien dit gunstig ver loopt, zal het een dag later volledig in bedrijf worden gesteld. Dit zou een belangrijke verbetering zijn, I passeren, 'hetgeen "met Vegen en sneeuw aangezien de „Flauwers" dan samen met I gepaard zal gaan. In de voornacht kan de de noodgemalen Den Osse Schelphoek en I temperatuur in het Zuid-Oosten van het' Zienkzee het laatste zeewater uit de pol- jaar oud en jaarlijks bezocht door' duizen den belangstellenden, zal moeten worden afgebroken, indien er niet voldoende geld voor de restauratie (zeker éénmaal zoveel als de kosten voor de bouw van een ge heel nieuwe kerk) zal loskomen, aldus pastoor J. van Hcijst van de basiliek. Een beslissing over het herstel van dit bouw werk zal dit jaar moeten vallen. Een lan ger uitstel van de restauratie zal met mogelijk zijn. Het uit negenenveertig klokken bestaan de carillon, dat, zoals bekend, door het Nederlandse volk aan Amerika zal worden aangeboden, is gistermiddag om drie uur op het terrein naast museum Boymans door dr L. G. Kortcnhorst, in zijn functie van voorzitter van het comité „Klokken voor Amerika" met enige plechtigheid van de fabrikanten overgenomen. DiL ®5Schenk van Nederland, uit dank baarheid voor de tijdens de oorlog van Amerika ondervonden hulp, werd vervaar digd door de klokkengieterijen: Van Ber gen uit Heihgerlee, Eysbouts uit Asten en Petit E ritsen uit Aarle Rixtel. De eerste klanken, welke gisteren tijdens de korte ceremonie, waarbij ook de burgemeester van Rotterdam, mr G. E. van Walsum aan wezig was, hun weg zochten door de win terlucht, droeg dr Kortenhorst op ter nagedachtenis aan de onlangs overleden directeur van de KLM, dr Plesman. „Hij was een gelukkig man", aldus dr Korten horst in zijn toespraak, „hem was het ge geven zijn jeugdplannen op een grootse wijze in vervulling te zien gaan." Daarop ging hij verder in op de betekenis van het geschenk, dat bedoeld is als stem van het gehele Nederlandse volk, in al zijn gele dingen. Tevens kon hij melding maken van het verheugende feit dat, naast dit caril lon, ook een klokkentoren aan Amerika zal worden aangeboden. Nadat de heer A H. van Bergen uit naam van de klokken gieters er zijn vreugde over had uitgespro ken dat hij en zijn collega's voor de ver vaardiging van dit geschenk hadden mogen zorgdragen, werden door de stadsbeiaar- dier F. Timmermans het Amerikaanse en het Nederlandse volkslied, alsmede enkele andere werken ten gehore gebracht. Het klokkenspel zal over enkele weken naar Amerika worden verscheept, om in April aan de Verenigde Staten te worden overgedragen. Het zal een plaats vinden in Washington* land echter aanvankelijk nog flink dalen omdat het daar dan waarschijnlijk nog licht bewolkt zal zijn bij weinig wind. Elders zullen de temperaturen vannacht minder laag zijn. Na het passeren -an de frontale storing komt ons land in de koude Poollucht, welke thans reeds over het noordelijk deel van de Noordzee naar het Zuiden stroomt en kunnen hagel- of sneeuwbuien voorkomen. Dicht bij de l ust zal het dan niet direct weer kunnen vriezen, maar in het binnenland kunnen de temperaturen tijdens nachtelijke opklaringen weer tot beneden het vriespunt dalen. Hoewel dus een tijdelijke stijging van de temperatuur is te verwachten, blijft op wat langere termijn gezien de kans op vorst tamelijk groot. der kan verwijderen. Men verwacht, dat in ongeveer drie weken het oude water peil zal kunnen worden bereikt. De Amerikaanse senator William Jenner (Rep.) en Pat MacCarran (dem.) hebben na hun terugkeer uit Canada, waar zij een onderhóud met de voormalige Sovjetruss:- sche codeerklerk Igor Goezenko hadden gehad, verklaard, dat deze „namen en in lichtingen had verstrekt, welke nuttig zijn voor de binnenlandse veiligheid der V.S.". Het onderhoud was volgens hen „bevredigend" verlopen.^ In de gisteren verschenen memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer betref fende het wetsontwerp tot invoering van nieuwe rijksdaalders en guldens deelt de minister van Financiën o.m. mede, dat het voornemen bestaat de muntbiljetten (bil jetten van f 1.— en f 2.50) geheel te doen verdwijnen en de taak van deze biljetten door de nieuwe zilveren munten te laten overnemen. Voor financiële instellingen j en bcdrjjvcn, die geregeld grote lioeveel- i lieden papieren rijksdaalders en guldens in kas hebben, zal dit een aanzienlijke bespa ring betekenen, omdat gemunt geld snel en nauwkeurig machinaal kan worden ge teld of gewogen. Ten aanzien van de suggestie tot het invoeren van een biljet van f 5.— merkt de minister op, dat in het verleden is ge bleken, dat deze coupure door het publiek niet op prijs wordt gesteld. Zowel het „gouden vijfje" als de in de eerste en tweede wereld-oorlog ingevoerde vijfgui- denbiljetten, zijn nooit populair geweest. Daarom acht de minister het dan ook niet raadzaam thans tot invoering van een der gelijk biljet over te gaan. De dikte der nieuwe guldens zal onge veer 1,6 mm bedragen. De minister deelt niet de opvatting van sommige leden, dat de huidige nikkel- schaarste een motief zou kunnen zijn om het nemen van een beslissing uit te stel len. Dit uitstel immers zou weinig zin heb ben, alleen reeds vanwege het feit, dal toch niet tegemoet kan worden gekomen aan het bezwaar, verbonden aan het ge bruik van nikkel, namelijk dat dit strate gisch belangrijk materiaal in tijden van internationale spanning voor muntdoelein- den niet of zeer moeilijk verkrijgbaar is Het is niet wenselijk in een land als Ne derland, dat voor de aankoop van nikkel geheel op -het buitenland is aangewezen, voor de muntsoorten, die het grootste deel van de totale munteirculatie zullen gaan uitmaken, een grondstof met een zo on gewisse markt te kiezen. Als een van de practische voordelen van metalen geld noemt de minister de kleinere kans van bedrog. Valse munten worden gewoonlijk eerder en gemakkelijker onderkend dan valse muntbiljetten. Voorts mag evenmin uit het oog worden verloren, dat papieren rijksdaalders en guldens zich nu eenmaal niet lenen voor het gebruik in verkoop automaten. Er vinden reeds sedert enige tijd proef nemingen plaats met het prepareren van muntbiljetten, om deze meer dan tot dus verre tegen slijtage en vervuiling bestand te maken en daardoor de levensduur te verlengen. Uiteraard is er geruime tijd mee gemoeid alvorens een volledig beeld kan worden gevormd omtrent de deugde lijkheid van het preparaat in kwestie. De kosten verbonden aan de Invoering van zilveren 1.— en 214 guldenstukken van het voorgestelde nieuwe model, zullen aangezien het benodigde muntmateriaal beschikbaar komt door de intrekking van oude munten bestaan uit de fabricagc- kosten, welke naar schatting een begro tingsuitgave van f 2.910.000 zullen vergen. De levensduur van een zilveren munt kan op circa 40 jaar wo. -n geschat; gedurende deze periode verliest - munt ten gevolge van slijtage, ongeveer 3 pet aan gewicht. De weerverwachting van het KNMI, geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Veranderlijke bewolking met enkele regen-, hagel- of sneeuwbuien. Van het Noord-Westen uit intredende dooi, maar in het Zuid-Oosten van het land aanvankelijk nog lichte tot matige vorst. Wind in hoofdzaak tussen West en Noord, toenemend tot matig of krachtig, aan de kust mogelijk tot hard. Donderdag 7 Januari: Zon op 8.47 uur, onder 16.46 uur. Maan op 10.02 uur, onder 20.01 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT (Van onze verslaggever) Zes opvarenden van de sleepboot „Argus" van L Smit cn Co's Inter nationale Sleepdienst uit Rotterdam zijn vannacht in de ijskoude golven na het lukken van deze poging kunnen worden vastgesteld, hoe daar onder de waterspiegel van de Nieuwe Maas dl drama voor de zes opvarenden van de „Argus", voor wie de vaart van vannacht de laatste was, zich heeft voltrokken. Wil men het eiland Schouwen-Duiveland weer in zijn oude bomen-luister herstei len, dan zullen naaf schatting anderhalf millioen bomen moeten worden geplant. De stichting „Nieuw Schouwen-Duive land" heeft, zoals bekend, voor het Ook van zijn bomen ernstig ontluisterde eiland een speciale boomplant-actie opgezet. De organisatie heeft tot nu toe reeds e- bescheiden bedrag binnengekregen, dat de aanplant van enkele duizenden bomen mogelijk zal maken. Binnenkort zullen bij een groot aantal banken, verspreid over het gehele land, z.g. boomplant- certificaten verkrijgbaar zijn. Voor de prijs van 2.50 kan één boom worden geplant.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 1