Sp aanse Missiezusters kwamen naar Sittard Ignatiaanse spiritualiteit .Zwarte Roos" wenste politie „Zalig Nieuwjaar" .De Schatkist" wil cadeaustelsel bestrijden De ingesneeuwde slaapwagen bereiden zich op haar taak i Ruten emissie on Flores voor f VONDST in 'T ZOEKLICHT^ De rechtbank betaalde ROTTERDAMSE GRAANMARKT I Zii Fantasierjke brandstichter in hechtenis genomen Grote omzetten in gerst en liaver Ook 's avonds kranten op stations 5 doktoren het misbruik van laxeermiddelen Overnachten in hotels duurder Van 100 naar 10.000 leden Huisvrouwen stichtten fonds plakken waardebonnen en Nieuw Vietminh- offensief dwars door Indo-China EATERDAG 9 JANUARI 1954 PAGINA 3 o Zonder kap en sluier DODELIJKE VAL UIT MAST Amsterdammer verongelukt op „Waterman" KINDJE DOOD IN BED GEVONDEN JUSTITIE HEEFT CRITIEK OP NED. SPOORWEGEN Onvoldoende maatregelen voor veiligheid In Spanje bloeil het kloosterleven STROPERSDRAMA TE HELDEN Minister stelt zich achter wachtmeester waarschuwen tegen VEERK AARTJES WERDEN TWEEMAAL VERKOCHT STEEDS MINDER CAFé'S Verloven in sterk dalende lijn RECTORAAT KATH. ECON HOGESCHOOL GEEN SUPERCONNIES AFBESTELD Tivee kwartjes meer Zuidhollands Landschap heeft bijzondere plannen K.L.M. EN GARUDA Deze maand nog onderhan delingen B. M. R. S. Door AGATHA CHRISTIE B. M. R. S. U *- Haar kennis van de Nederlandse taal is gebrekkig, maar hoe kan dat ook ündersSedert 10 December zijn ze pas in ons land: de Zusiers Maria tan de Onbevlekte Ontvangenis, Maria Pilar en rheresita. Zo kort is he< geleden dat zij linea recta uit Spanje arriveerden. (St. Nicolaas icas net terug). Ze kennen het woord stoel en weten wat kachel betekent.„Tol ziens' kunnen zij ook al zeggen en zij vragen zeljs vriendelijk: „Wilt i een kop thee?", maar aan boodschappen doen zijn zij voorlopig niet toe, want ze horen nog geen verschil tussen fles en.... vlees! Gelukkig dal zij zich met Frans behoorlijk kunnen redden. Regel en Constituties van de Missie zusters van Christus Jesus zijn even nauw verwant aan de geest van St Ignatius als de stad waarin zij tien jaar geleden gesticht werden: Javier waar St Fran- ciscus Xaverius vandaan komt. Het Moe derhuis waarin postulaat en noviciaat gevestigd zijn. ligt tegenover het vader lijk slot van de grote Apostel van Indie. Mozes Domenzain. een Spaanse Jezuïet, is haar stichter Hij woont te Jamaguchi in Japan. Deze missionaris heeft zijn instituut op een moderne leest geschoeid: soepel mobiel en uitermate plooibaar. De Zusters, die zich uitsluitend voor het missiewerk geroepen voelen, beschouwen zich als hulptroepen van Christus' We reldkerk. Haar mentaliteit is niet minder mondiaal dan die van St Franciscus Xaverius, de grootste missionaris aller tijden Zij mogen naar alle delen van de aardbol uitzwermen, waar haar hulp maar gewenst wordt. Het jongste insti tuut, dat rechtstreeks onder de Congre gatie van de Voortplanting des Geloofs staat .hoopt binnen enige weken van Rome het Decretum Laudis te mogen ontvangen. Echte religieuzen zijn zij, in het gees telijke leven getraind tijdens een novi ciaat dat twee jaar duurt. Na deze proef tijd leggen zij de eenvoudige geloften van armoede, zuiverheid en gehoorzaam heid voor drie jaar af: na drie jaar her nieuwen zij haar tijdelijke professie; wanneer dit tweede triennium voorbij :s wijden zij zich voor eeuwig aan haar Goddelijke Bruidegom toe. „We zijn universeel en moeten dat zijn", verklaart ons Zuster Maria van cle Onbevlekte Ontvangenis. Als missionaris sen moeten wij ons overal thuis voelen en ons sportief weten aan te passen aan klimaat, gewoonten, tradities en gebrui ken van de landen waar we ons vestigen. Onze omgeving beïnvloeden door de kracht van de bovennatuurlijke liefde: dat is de verheven taak waartoe wij ons geroepen voelen. Alle mensen zijn im mers broeders en zusters van Christus? Ook de ongelovigen betrekken wij in onze liefde en zelfs heel speciaal, omdat wij ons met hart en ziel aan de bekering van de heidense wereld wijden". versiteit gaat zij bij prof. dr van Dam Spaanse letteren volgen. Binnenkort hoopt de kleine communi teit. die zich onder leiding van de Zus ters Ursulinen alvast op de studie van Nederlands en Maleis geworpen heeft, uil Spanje versterking van enige mede-zus ters te krijgen, maar het staat op het ogenblik nog niet vast of dit er drie of vier zullen zijn. Dat hangt van Mère Marie Conception af, de Algemene Over ste die momenteel in India vertoeft, doch begin Februari te Sittard wordt ver wacht. Zij wijst degenen aan die later als verpleegster, onderwijzeres of kate- chiste naar de Floresmissie worden uit gezonden. Het habijt dragen de Zusters alleen in huis. Het bestaat uit een zware toga met brede mouwen. Als enige ver siering is het wapenschild van de fa milie Xavier voorzien van het Chris tus monogram aan de linkervoor zijde aangebracht, waaronder zich in zacht groen het Kruis van Ronceval bevindt. Kap en sluier dragen zij niet Volgens Spaanse traditie bedekken zy in de kerk het hoofd met een voile. Buitenshuis gaan ze net als de andere dames overeenkomstig de heersende mode gekleed. In de missiegebieden voegen zij zich naar het inzicht van de bisschop; vindt deze het verstandiger dat zij bij haar werk het habijt dragen dan trekken zij dat aan; zo niet, dan passen zij zich met een uiterste aan souplesse aan de om standigheden aan. Het Instituut, dat dit jaar zijn tweede lustrum viert, telt thans 110 leden, die over Spanje, India en Japan zijn ver spreid. Sittard is de jongste onderne ming. „In Spanje zijn we zeer arm", zegt de Overste openhartig. „Dat moeten wij zijn. Hier hebben wij het ook niet breed. De Zusters van dit klooster helpen ons zo veel zij vermogen; zij zorgen o.m. voor ons middagmaal. De ingrediënten voor ons ontbijt en souper moeten wij zelf aanschaffen. Door vurig te bidden en hei lig te leven trachten wij ons door de moeilijke beginperiode heen te slaan. St. Joseph, die de H. Theresia van Avila al tijd uitstekend geholpen heeft, is ook onze Provisor. Hij zal ons heus niet in de steek laten". Meer zegt zij niet, maar zij heeft ons reeds meer dan voldoende gezegd. Zij behoeft ons niets meer te vertellen, want het is ons duidelijk genoeg, dat deze drie jonge vrouwen, afkomstig uit Salamanca. Zaragossa en Compostella, in dit voor haar verre en vreemde land het moeilijk hebben. Zij kunnen best wat aalmoezen en levensmiddelen gebruiken. „Mag ik onze lezers vragen om over hun goede Gisterenmiddag om ongeveer twee uur is de 31-jarige electro-monteur H. J. A. uit Amsterdam, op het schip „Waterman" van de Rotterdamse Lloyd, liggende aan de Sumatrakade te Amsterdam, uit een mast gevallen. De man, die werkzaamheden verricht te aan de voormast, viel op het acht meter lager gelegen voordek, doordat het touw van zijn veiligheidsgordel brak. Met zware verwondingen werd hij naar het O.L.V.-Gasthuis vervoerd, waar hij is overleden. Te Heel (L.) is gisteren het éénjarig dochtertje van de heer W. L. dood in bed gevonden. Het kindje was Donder dagmiddag tijdens het spelen gevallen, doch niets wees er op, dat het daarvan nadelige gevolgen had ondervonden. Men had het daarom niet nodig geacht de dokter te consulteren. De ambtenaar van het Openbaar Mini sterie bij het kantongerecht te Apeldoorn heeft in de zaak legen de overwegwachter E. J. K. uit Apeldoorn, die voor de tweede maal binnen een jaar niet tijdig bij de na dering van een trein de bomen nad geslo ten, ernstige critiek geuit op de leiding gevende figuren bij de Nederlandse Spoor wegen. Hij zeide, dat deze figuren schro melijk tekort schieten in haar taak, vol doende maatregelen te nemen voor de vei ligheid van het publiek. De overwegwachter, die deze functie reeds 26 jaar heeft vervuld, zeide niets lie ver te willen dan naar een andere dienst te worden overgeplaatst. Voordat het zover is, zal hij echter eerst nog veertig gulden boete moeten betalen, want de rechter vonniste conform de eis. Een RECHTBANKZITTING kan een- de rechtszaal had moeten verschijnen, tonig zijn. En de verslagen er van werd hij welsprekend, kunnen dit eveneens. „Neen, edelachtbare zei hij, ,,u heit Zelfs bij de politierechter de bijna tra- ongelijk. Immers, ik had voor de door mij ditionele leverancier van vermakelijke begane overtreding niet behoeven te ver bijeenkomsten ten huize van Vrouwe Jus- schijnen. Ook wanneer ik er niet was ge- titia is bet menigmaal malaise. weest, zoudt u me tot twintig kronen boete Het was vermoedelijk ook daarom, dat hebben veroordeeld de Zweedse bladen dezer dagen melding „Zo, zo", commentarieerde de rechter, maakten van een zaak, waarin de recht- ,-Ja, edelachtbare", vervolgde de min, bank de boete van een man betaalde, -i.e „ik b(— hier uit eerbied W»r de recj. - ze kort te voren veroordeeld had, hoewel bank v.-schenen. En bovendien, omdat n 1 het slech.s om 20 kronen ging. bekend was, dat e^n getuige, die na ge- Dat ging zo. dagvaard te zijn, niet verschijnt, door de De man was voor twee rechtszaken op- politie gehaald kan worden"- gei oepen. Voor de ene als verdachte, voor „Zo, zo", zei de rechter weer. De Heerlense gemeentepolitie is er hart te strijken?" De donkere ogen van gisteravond in geslaagd een 19-jarige Zuster Maria van de Onbevlekte Ont vangenis stralen! Een dergelijk voorstel had zij niet voor mogelijk gehouden. „Welk gironummer hebt Het blijkt dat ze er geen hebben. Maar dat maakt niets uit. Wie een dezer dagen een pakje met boter, kaas, boterhammenworst, rookvlees, suiker, koffie, thee of wat dan ook naar de Spaanse Missiezusters aan de Leyenbroekerweg in Sittard stuurt, kan er zeker van zijn daarmede een goed werk te doen dat dankbaar aanvaard zal worden. E. LOHMAN O.F.M. „Ja, edelachtbare", vervolgde de man „en nu zou ik graag zien, dat u het bedrag formeerde de rechter. „Edelachtbare, twintig kronen is wel ge- de andere als getuige. Hij moest zich eerst verantwoorden, omdat hij 's avonds met zijn fiets zonder u_'. licht had gereden Voor dit verkeersdelict van ml-'n getuige-geld vaststelde werd hij tot twintig kronen boete veroor- „Hoeveel wil. u hebben, getuige, deeld. Hij had op de vragen van de rech ter met een keurig „ja, edelachtbare" ge antwoord en niets te zijner verdediging noeg", monkelde de man. ingebracht. Ook de rechter monkelde en na overleg Maar toen hij in de tweede zaak als met griffier en deurwaarder wees hij de getuige was opgetreden en de rechter hem ma"' d'® Mi 'ot twintig kronen boete ver vroeg, of hij getuige-geld wenste, zei hij, °°!"deeld had' twintig kronen als getuige- dit zeer zeker verdiend te hebben. oe' En nadat de rechter hem er op gewezen „Recht is recht", merkte de man op, had, dat hij eigenlijk geen recht had op toen hij het geld incasseerde, waarna hij getuige-geld. omdat hij immers toch in prompt zijn boete betaalde (Bericht van A. Bosman, Graanmakelaar) Na de feestdagen heeft de graanhandel zich met veel werklust op nieuwe zaken geconcentreerd en de omzetten in plata- gerst en platahavcr vooral waren zeer groot. Zo als reed» eerder bericht, is het prijs niveau van deze soorten nu tot een dus danig peil gedaald, dat van verschillende zijden met een spoedige verhoging d*r invoerrechten rekening wordt gehouden Of zulks juist is kan men moeilijk be oordelen doch in ieder geval vindt de handel hierin aanleiding zich op aflading reeds te dekken. Spoedige gerst, doch vooral haver, wer- steeds te plaatsen en het aanbod is schraal Wintergerst daarentegen heeft te concur reren tegen plata-gerst en wordt niet zo graag gekoch. De koekenmarkt over het geheel ge nomen gaf blijk van een behaaglijker stemming en de omzetten waren bepaald bevredigend De prijzen vertoonden hier en daar neiging 25 tot 50 cent te ver beteren. Deze jonge vrouw, Spaanse van origine en temperament, is overste van de moe dige pioniersters, die door de goede zor gen van pater Elders S.V.D. uit Soester- berg in een vleugel van het Missiehuis der (Duitse) Priesters van het H. Hart aan de Leyenbroekerweg te Sittard een voorlopig onderdak gevonden hebben. Op uitnodiging van Z.H Exc. W. van Bek- kum S.V.D.die verleden jaar daags voor Palmzondag een bezoek heeft gebracht aan het Moederhuis te Javier in 't verre Navarra. zijn zij naar ons land gekomen. Bij alle Órden en Congregaties, waar mede de bisschop in Nederland, België en Duitsland contact had gezocht moest hij het zelfde stereotiepe relaas aanho ren: „wij kunnen U onmogelijk helpen, hoe graag wij dat ook zouden willen, want wij komen zelf krachten te kort; school op school moeten wij opgeven en aan leken overdragen; gebrek aan roe pingen dwingt ons daartoe". Op het Iberische schiereiland is de toestand heel wat gunstiger. Daar is de belangstelling voor het religieuze leven bij de meisjes niet getaand. Vooral de contemplatieve Orden en Missiecongre gaties ontvangen veel aanvragen. In de Spaanse stad Javier kréég mgr van Bekkum de Zusters die hij voor zijn missie van Ruteng op Flores zo hard nodig heeft. Zusters voor het onderwijs, de ziekenverpleging, de katholieke actie en. diverse andere werken van aposto laat. Over twee jaar hopen zij daarheen te gaan. Zuster Maria Pilar heeft reeds de col leges gevolgd aan een der Spaanse uni versiteiten en zich daar tot een bekwame juriste gevormd. Binnenkort hoopt zij 'aan het Institute of Social Studies, dat gevestigd is in het voormalige konink lijke paleis aan het Noordeinde te Den Haag, haar studies in het internationale recht te mogen voortzetten. Zekerheid daaromtrent bestaat nog niet, want het aantal beschikbare plaatsen is beperkt. Zuster Theresia, geboortig uit Sala manca. gaat de artistieke richting uit. Zij is door en door muzikaal, zingt voor treffelijk en wil zich op de muziekschool van Sittard in piano- en fluitspel bekwa men. Zuster Maria van de Onbevlekte Ont vangenis blijft de cultuur van haar ge boorteland trouw. Aan de Utrechtse uni- Het ligt in de bedoeling van de N. S. dat het N. S.-controlepersoneel bij de den gretig door de consumptie opgenomen j ingangen naar ,je perrons ten gerieve van zodat zich mooie premies voor spoedig i de re}zigers 's avonds na sluiting van de en ladend goed konden ontwikkelen. Voor krantenkiosken, dagbladen te koop zul- ie veiling van a s. Maandag openen zich ien hebben. In overleg met de Algemene hierdoor mooie perspectieven. I Spoorwegboekhandel zullen de datum Plata-roge in spoedige boten eveneens Van invoering van deze nieuwe maat- tot goede prijzen te plaatsen- op afiading kwam er weinig verandering in prijzen, zodat zich hierin geen bijzonder gro:e zaken ontwikkelden. Mais zowel van Noord-Amerika als van La Plata zijn aan de stijve kant gebleven, doch de vraag is teg-nover gerst wel be paald minder geworden. Intussen hééft de handel, afgezien van wat loco en spdéd'g verwachte mais, vrijwel niets meer'Öp af lading in koop, terwijl het nivedli" in Noord-Amerika en in Argentinië béklist boven het onze ligt. Van de hier opgeslagen lading Ru as mais is ondertussen het overgrootste ge deelte in de consumptie overgegaan, tei- wijl op aflading van deze zijde momenteel geen aanbod bestaat. Inlandse granen waren deze week zeer onregelmatig. In het begirt van dë week sprong de inl. rogge door dekkingsvraag enige kwartjes per 100 kg naar boven, doch op een zeker moment waren dece kwartjes verhoging ook weer verdwenen doordat iedereen zijn mond hield. Belg:e schijnt nu van goedkoper aanbod van rogge uit Denemarken gebruik te maken en voor consumenten hier te lande is onze rogge toch wel heel duur geworden tegen over plata-rogge Haver van goede kwaliteit bracht goede prijzen op, doch ook dit artikel is tegen het einde dezer week beslist iets zwakke." gestemd. Zomergerst van goede hoedanigheid is regel en de stations van verkoop nader worden vastgesteld. Waarschijnlijk zijn dit de beide stations in Der. Haag en die in Amsterdam en voorts in Rotterdam, Utrecht, Leeuwarden, Maastricht, Leiden, Amersfoort, Arnhem, Hilversum, Venlo en Groningen. In Helden (L.) betrapte 25 October van het vorige jaar een wachtmeester van de Rijkspolitie twee personen op stropen. Toen zij de vlucht namen loste hij tot zeven maal toe een waarschu wingsschot en toen zulks niet hielp richtte hij op de onderbenen, met het gevolg, dat een der vluchtelingen ooor dit schot werd getroffen. Het geval heeft in wijde omtrek veel opschudding gewekt en het Tweede- Kamerlid Peters heeft er vragen over gericht tot de minister van Justitie In zijn antwoord zegt mr Donker thans, dat het gebruik van vuurwapenen hier kan worden geacht te vallen binnen de diens - voorschriften. De minister is dan ook van mening, dat het, niet aangaat de betrokken wachtmeester een verwijt te maken, hoewel achteraf mogeltk getwij feld zou kunnen worden aan de n°°a: zakelijkheid van het gebruiken van het ^GezierTde omstandigheden waaronder en de plaats waar een en ander zien heeft voorgedaan, moet rekening worden gehouden met de bijzondere en dikwijls gevaarlijke moeilijkheden, welke de politie in de grensgebied ondervindt. Dit vereist, dat de politie alsdan meer machtsmiddelen ter beschikking moe ien staan dan elders in den lande nodig is. Dit is eenieder, en zeker de bewoners van de grensgebieden bekend, en zjj weten welk risico zij lopen. Indien zij niet voldoen aan een recht matig gegeven bevel. De minister achtte daarom vooralsnog geen termen aan wezig tot het treffen van nadere maatregelen, Advertentie Als u geregeld laxeermiddelen slikt, is er nu een manier om er van af te komen. 83 van de 100 personen lukte hetu kunt het ook. En Drink in de loop van elke dag enkele gla zen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de eerste weex elke avond twee Carter s Leverpilletjes. Tweede week - elke avond één. Derde week - om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter's Leverpilletjes stellen uw ingewanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tijdelijk Carter's Lever pilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en vervalt u niet in de laxeermiddelen-gewoonte. Vraag Carter's Leverpilletjes. De Gorinchemse politie heeft aan het licht gebracht, dat een drietal leden van het veerbedrijf GorinchemSleeu- wijk veerkaartjes voor de tweede maal verkocht. Zij hadden tot taak deze kaart jes bij controle af te scheuren, doch de den dit niet, maar namen ze onge schonden in ontvangst en verkochten ze wederom. Door de politie is nu proces verbaal opgemaakt tegen H. van D„ W. van 't S. en J. van P. mijnwerker, zekere W. uit Heerlen te ar resteren, die haar de laatste weken voor tal van raadsels heeft geplaatst. Deze jongeman noemde zichzelf de „Zwarte Roos" en bad het vooral op directieke ten van bouwondernemingen gemunt. In de nacht van 2 op 3 November j.l. brak hij in aan de Schaesbergerweg te Heerlen in een keet die daar staat bij een in aanbouw zijnde garage. Hij ont vreemdde uit die keet tekeningen en brie ven. Op 9 Noveml er beide hij de wacht commandant van het politiebureau aan de Akerstraat op en verzocht hem een .in de telefooncel van het Heerlense station gelegen brief op te halen. Hij diende zich bij dit gesprek aan als de „Zwarte Roos". Met die naam bleek ook de brief ondertekend te zijn. Er stond in dat de politie zich maar op een hele reeks brandstichtingen, plunderingen, etc. moest voorbereiden. Er waren enkele uit de keet van de in aanbouw zijnde ga rage ontvreemde brieven bijgevoegd. In de nacht van 16 op 17 November stak de jongeman de directiekeet van de nieuwe kweekschool aan het Schan- deleroord te Heerlen in brand (schade 7500). Nadien liet hij weer per brief de politie weten dat ook deze brand door hem veroorzaakt was. Hij had vol gens de brief de keet in brand gestoken met een nieuw door hem uitgevonden wapen, een zgn. „Pannan k 7". Naar aanleiding van schriftonderzoe kingen ging de politie later over tot aan houding van een bepaalde persoon, die echter ontkende de „Zwarte Roos" te zijn. In een plaatselijk blad verscheen over deze aanhouding een berichtje. Dit had tot gevolg dat op 19 December een brief de gang van het politiebureau aan Geerstraat werd binnengegooid, waarin de „Zwarte Roos" o.a. schreef: „Ik heb gelezen dat ik zou zijn gearresteerd, maar die vlieger gaat niet op". Ook kon digde hij in die brief nog een reeks an dere operaties aan. De eerste daarvan weer gevolgd door een voor de politie bestemde brief, gebeurde in de nacht van 24 op 25 December en wel bij een groep nieuwe woningen aan de Mesdag straat, waar een directiekeet met inven taris ter waarde^van 7000 in vlammen opging. Op 29 December stuurde de jon geman de Heerlense politie een kaart met „Zalig Nieuwjaar". Hij had die kaart versierd met een door middel van een stempel aangebrachte zwarte roos De laatste operatie van de „Zwarte Roos" gebeurde in de nacht van Don derdag op Vrijdag j.l. en wel weer aan het Schandeleroord, waar ditmaal een bouwkeet van de gemeente in vlammen opging. Onder de belangstellenden die naar deze brand stonden te kijken bevond zich een jongeman, die verleden jaar eens met de Heerlense po litie in aanraking was geweest. Hij werd door een der politiemannen herkend met het gevolg dat gisteren bij hem thuis een huiszoeking werd gedaan. De politie Vond een primitief van canvas vervaar digd stempel, dat een roos voorstelde. Toen wist men uiteraard genoeg. Gister avond om acht uur werd de fantasie rijke jongeman gearresteerd op de mijn waar hij werkzaam is. Hij legde een vol ledige bekentenis af. i Ondanks het feit, dat de bevolking van Nederland vooral de laatste tientallen jaren aanzienlijk is toegenomen, is hei aantal café's sterk afgenomen. In 1910 waren er bijvoorbeeld, zo constateer! „Horeca" per 100 000 inwoners 367 verloven A en in 1950 nog slechts 72. In 1950 be droeg het totale aantal vergunningen 16.789, oftewel 167 per 100.000 inwoners. Het rectoraat van de Kath Economi sche Hogeschool te Tilburg zal tijdens de afwezigheid van de rector magnificus prof. mr W. C. L. van der Grinten, die zal deelnemen aan de voorbereidende bespre king voor de rondetafelconferentie met de West en, zoals bekend gisteren is ver trokken, worden waargenomen door prof. dr M. J. H. Smeets. „Avia-Vliegwereld" bevat een bericht volgens hetwelk de K.L.M. vier Super- Constellations zou hebben afbesteld. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat zulks geheel uit de lucht is gegrepen. De bestuursraad van de Ned. bond van werkgevers in Horecabedrijven adviseer! zijn leden om de minimumprijzen, voor logies met ontbijt, zonder bad of douche, zoals die zijn neergelegd in het Prljs- advies voor 1953, met het oog op de alge mene kostenstijging te verhogen met twee kwartjes per nacht. Ook dit jaar wordt echter geen advies gegeven met betrekking tot restaurant- prijzen. Deze laatste liggen, naar mening van de bestuursraad, meer op internatio naal niveau, dan de hotel- en café-prijzen. Zij zijn meer aangepast bij het gestegen kostenpeil en zijn door samenstelling en omvang der maaltijden te zeer gedifferen tieerd om een technisch verantwoord ad vies te geven. De Stichting „Het Zuid-Hollandsch Landschap" heeft bijzondere plannen ont vouwd om het aantal leden honderdmaal zo groot te maken, teneinde te komen tot daadwerkelijk behoud en bescherming van het (nog) schaars landschappelijk schoon dat ook in onze provincie is te vinden. Reeds twintig jaar bestaat deze stichting, in verloop van welke tijd o.a. de bekende Bakkerswaal bij Lekkerkerk werd aangekocht. Thans wordt de steun van het publiek gevraagd tot herstel van het buitengoed Leeuwenhorst tussen Noordwijkerhout en Noordwijk aan Zee. Men heeft dit kunnen aankopen, doch de kosten van herbebos sing en vervolgens onderhoud van het in de oorlog geschonden buitengoed kan men in dit geval van rijk. provincie en ge meente hoe genereus ook anders - met vragen Een 30 a 40 mille zijn nodig; men meent dat de bevolking dit zal kunnen en willen opbrengen wanneer aan de zaak publiciteit wordt gegeven (Van onze Haagse redactie). Het Franse opperbevel heeft bekend gemaakt, dat groepen van de 325ste divi sie van de Vietminh wederom een opmars van het Oosten na,ar het Westen zijn be gonnen, dwars door centraal Indo-China, thans echter honderd kilometer Noorde lijker dan hun kerstoffensief. De opmars is begonnen te Vinh aan de Chinese zee en beweegt zich in de rich ting van Nape, in de bergen. N OCTOBERis bij notariële acte te Rotterdam opgericht de Stichting Huis vrouwenfonds „De Schatkist". Het doel is de bestrijding van het cadeaustelsel door het bedrijfsleven zelf en zonder ingrijpen van de centrale overheid. Daartoe worden in plaats van cadeaux door de aangesloten winkeliers waardebonnen verstrekt, welke worden geplakt op een formulier, een z.g. schatkist. Als het formulier vol is, is vjjf gulden gespaard, die dan kunnen worden omgezet in een waardebon van de Rijks postspaarbank. Ook is het mogelijk recht streeks de vijf gulden op het spaarbank boekje te doen bijschrijven. Aldus de se cretaris-penningmeester, die op een pers conferentie te Den Haag doel en werkwjjz van de stichting uiteenzette. Met alle waardering voor het streven van de stichting om de strijd tegen de excessen van het cadeaustelsel aan te bin den moeten wij toch zeggen, dat er o i. geen sprake is van een methode, waardoor voorgoed een einde kan worden gemaakt aan het cadeau-stelsel of althans aan zijn buitensporigheden. Immers men maakt er gewoon een nieuw kortingssysteem bij. En dan alleen nog maar nieuw in zoverre men de spaarbank inschakelt. Want in Den Haag b.v. bestaat in een bepaalde wijk reeds lang zulk een systeem waarbij een groot aantal winkeliers uit de meest uiteenlopende branches zijn aange sloten. En toch tiert daarnaast het cadeau stelsel nog welig. Dat spreekt vanzelf. De winkelier, die cadeaux geeft, tracht door zijn exclusiviteit zijn omzet te vergroten. Zodra allen hetzelfde cadeau geven of zo men wil dezelfde korting in geld is het voor de individuele zakenman niet meer interessant Onze conclusie is dan ook, dal het systeem van „De Schatkist" geenszins een wettelijke regeling van het cadeau stelsel overbodig zal maken, zoals men ons wil doen geloven. Daar komt nog bij, dat de stichting slechts wordt gesteund door twee groot handelaren en enige huisvrouwen, die zuiver a têtre personnel in bestuur of aanbevelingscomité-zitting hebben. Naar onze smaak had het toch op de weg van liet bestuur gelegen eerst contact op te nemen met het georganiseerde bedrijfs leven met name de middenstands organisaties en de georganiseerde con sumenten huisvrouwenorganisaties alvorens aan de grote weg te gaan tim meren. TENSLOTTE stelt de stichting zich op het standpunt, dat het cadeaustel sel, waarbij goederen uit een andere branche als cadeaux fungeren, verwer pelijk is, maar dat een korting achteraf in geld dit niet is. Men kan met min stens zoveel recht de stelling verdedi gen. dat ook de korting in geld verwer pelijk is en dat de detaillist zijn con currentiekracht veel meer moet zoeken in prijsverlaging via kostenverlaging. Een spaarsysteem in het leven te roepen via het boodschappengeld behoort zeker niet tot zijn specifieke taak. Reden waar om in een situatie, dat alle winkeliers zouden zijn aangesloten bij „De Schat kist'", zij spoedig tot de conclusie zou den komen, dat zij beter gezamenlijk dit kortingstelsel zouden kunnen liquideren. Cadeaux en korting worden nu eenmaal niet gegeven om de consument te helpen sparen, maar om de omzet van de indivi duele winkelier te vergroten. De oprich ters van „De Schatkist" hebben door dit over het hoofd te zien hun verwachtin gen te hoog gespannen. Het Indonesische ministerie van Ver bindingen, dat door de regering is ge machtigd onderhandelingen te openen met de K.L.M. over de Garuda Indonesia Air ways, heeft aan de K.L.M, nog geen mede delingen gedaan over de kwestie van de opening var de voorgenomen besprekingen Zulks zou verband houden met het feit, dat de K.L.M. nog in rouw is wegens het overlijden van dr Plesman. De onderhan delingen zouden deze maand nog worden gevoerd. ZATERDAG 9 JANUARI Uitzending vanuit Engels Transit Camp. te Hoek van Holland. Golflengte 31 meter. 22.00 uur Verzoekplaten. 22.45 Barakken Ballade. 23.30 Vervolg Verzoekplaten. 01.00 Sluiting. ZONDAG 10 JANUARI HILVERSUM I (402 m.L 8.00 VARA. 10.00 VPRO 12.00 AVRO. 17.00 VPRO. 17.30 VARA. 20.00-24.00 AVRO. 8 00 Nws. 8.18 Amus. muz. 8.45 Sport. 8.50 V 'h. platteland. 9.00 Gram. 9.45 Caus.. 10.00 VPRO. Caus. en kerkd. 12.00 AVRO. Sport- soiegel. 12.05 Piomenade ork. 12.45 ..Even af rekenen, heren". 12.45 Lichte muz. 13.00 Nws. 13 10 Piano. 13 30 Lichte muz. 14.00 Boekbespr. 14.20 Operamuz. 15.20 Toneelbeschouwing. 15.35 Or^el en piano. 16.00 Dansmuz. 16.30 Sport- revue. 17.00 VPRO. 17.30 V. d. jeugd. 17.50 Sportjourn. 18.15 Nws en sportuitsl. 18.30 Ham mondorgel. 18.50 Radiolympus. 19.20 Gram. 20.00 Nws. 20.05 ..De puzzle-parade". 21.00 „Rijk en geen geld", hoorsp. 21.35 Strijkork. 22 05 Act. 22.20 Gram. 22.30 Cabaret. 23.00-Nws. 23.15 24.00 Gram. HILVERSUM II (293 m.). 8.00 NCRV. 9.30 KRO. 17.00 IKOR. 19.00 NCRV. 19.45—24.00 KRO. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Orgelconc. 8.30 Prot. Morgenwijding. 9.15 Vocaal kwart. 9.30 Nws. 9.45 Gram. 9.55 Hoogmis. 11.30 „Wie is mijn patroon?", vragenbeantw. 11.45 Kamer- mhz. 12.15 Gram. 12.30 Apologie. 12.50 Ham mondorgel en piano. 12.55 Zonnewijzer. 13 00 Nws. 13.10 Gevar. muz. 13.40 Boekbespr. 13 55 Gram. 14.00 V. d. ieugd. 14.30 Residentie ork. 15.40 „Het atoom in dienstvan de vrede, klankb. 16.00 Fluit en piano. 16.00 Kath. Thuis front Overal! 16.15 Sport. 16.30 Vespers. 17.00 Herv. Kerkdienst en caus. 19.05 Kamerkoor en gram. 19.30 Caus. 19.45 Nws. 20.00 „Die lusti- gen Weiber von Windsor", opera. (In de pauze; Act. en gram.) 22.45 Avondgebed en liturg, kalender. 23 00 Nws. 23.1524.00 gram. Engeland. BBC Home Service. 330 M. 12.15 Caus. 12.30 Muz. caus. 13.10 -Crijt^ 13.55 Weerber. 14,00 Nws. 14.10 Rep. 14.30 Klankb. 20.00 Nws. 20.30 15.00 Gróm. 15.15 V. d. tuinb. 15.45 Symph.ork. 16.43 Caus. 17.03 Symph.ork. 17.45 Boekbespr. 18.00 V. d. kind. 18.50 Caus. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Ork.conc. 20.00 Viool, cello en uiano. 20.30 ..I with a man". 21.25 Liefdadigh. oproep. 21.30 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.15 Caus. 22.30 Hoor sp. met muz. 23.30 Voordr. 23.52 Epiloog. 24.00- 0.03 Nws. NWDR 309 M. 12.00 Amus.muz. 13.00 Nws. 13.10 Amus.muz. 15.00 Verz.progr. 16.45 Dansmuz. 18.00 Symph. ork. 19.00 Nws. 20.00 Gevar.progr. 21.45 Nws. 22.15 Dans- en Amus muz. 22.45 Idem 23.15 Dansmuz. 24.00 Nws. 0.15 Italiaanse muz. 1.15 Gevar.muz. Frankrijk, Nationaal Progr. 347 M. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.20 Hoorspel. 15.30 „Colorado", operette. 17.40 Gram. 17.45 Symph. conc. 19.30 Gram. 20.00 Lichte muz. 20.35 Hoor spel. 21.35 Idem. 22.45 Kamermuz. 23.45-24.00 Nws. Brussel. 324 en 484 M. 324 M. 11.45 Gram. 12.00 Omr.ork. 12.30 Weerber. 12.34 Volksconc. 13.00 Nws. 13.15 en 13.30 Gram. 14.00 Operamuz. 15.30 Gram. 15.45 Sport. 16.30 en 16.45 Gram. 17.00 Oude muz. 17.40 Gram. 17.45 Sportuitsl. 17.50 Gram. 18.00 Koorzang. 18.30 Godsd.halfuur. 19.00 Nws. 19.30 Gevar.muz. 20.15 Gram. 20.45 Idem. 21.00 Symph. ork. en soliste. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 23.00 Nws. 23.05-24.00 Gram. 484 IVf 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Verz.progr. 14.00 Gram. 14.30 Orkestconc. 14.45 Gram. 15.00 Ka- merork. en solist. 16.30 Gram. 17.00 Nws. 17.05 Gram. 19.30 Kath. uitz. 19.30 Nws. 20.00 Omr. ork. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.55 Nws. 23.00 Lichte muz. 23.55 Nws. Engeland. BBC European Serv. Uitz. voor Nederland. 8.008.15 7ng. les v. beginnelingen. (Op 464, 75 en 49 m.). 17.00—17.15 Eng. les v. beginnelin gen. (Op 224. 49 en 42 m.L 22.0022.30 Nws. De Eng. graafschappen: Wiltshire. (Op 224 m.). Engeland, BBC Eight Progn 1500 12.00 „Have a go". 12.30 Kerd. 13.00 Verg. progr. 14.15, Gevar.progr. 14.45Idem. 15.15 Dans- mug. 16.00 Gevar.progr. 17.00 Gram. ïf.du cicme muz 18 00 Hoorsp. 19.00 Gevar.progr. 19.30 Idem. muz. 18.UU tto°l^Lichte muz. 21.30 Samenzang 7). Als het u om meer te doen is, dan krijgt u het niet. Ik weet wat iets me waard is. Ik ook, monsieur Ratchett. Wat mankeert er aan mijn voorstel. Poirot stond op. Als u me niet kwalijk neemt, dat ik persoonlijk word uw gezicht bevalt me niet, monsieur Ratchett, zei hij. En daarmee verliet hij de restauratie wagen. HOOFDSTUK V. De Simplon Orient Express kwam die avond om kwart voor negen in Belgrado. Hij zou eerst om 9.15 vertrekken, dus stapte Poirot op het perron. Hij bleef er echter niet lang. De koude was bijtend, en hoewel het perron zelf beschermd was, viel de sneeuw buiten zwaar. Hij ging te rug naar zijn coupé. De conducteur, die op het perron met zijn voeten stond te stam pen en met zijn armen te zwaaien om warm te blijven, sprak hem aan I Uw valiezen zijn verhuisd, monsieur. Naar coupé no 1 de coupé van mon sieur Bouc. Maar waar is monsieur Bouc dan? Hij is verhuisd naar de Atheense wa gen, die juist aangekoppeld is. Poirot ging zijn vriend opzoeken. Maar monsieur Bouc wuifde zijn protes ten weg. Het is niets. Het is niets. Het is ge makkelijker zo. Jij gaat door naar En geland, dus is het beter dat je in de door gaande wagen voor Calais blijft. Ik heb het hier heel best. Het is erg rustig. De wagen is leeg, op een Grieks doktertje en mezelf na. Jongen, vriend, wat een nachtZe zeggen, dat er in jaren niet zo veel sneeuw is gevallen. Laten we hopen, dat we niet insneeuwen. Daar ben ik niet op gesteld, kan ik je zeggen. Om 9.15 precies reed de trein het sta tion uit. Poirot stond op, zei zijn vriend goedennacht en zocht zijn weg terug door de corridor naar zijn eigen coupé, die vooraan was, naast de restauratie-wagen. Op deze tweede dag van de reis was het ijs gebroken. Kolonel Arbuthnot stond aan de deur van zijn coupé met MacQueen te praten. MacQueen brak iets, wat hij zei, plotse ling af, toen hij Poirot zag. Hij keek erg verbaasd. Wel, riep hij, ik dacht dat u ons had verlaten. U zei, dat u uitstapte in Bel grado. U begreep me verkeerd, zei Poirot glimlachend. Ik herinner me nu, de trein ging net Stamboel uit, toen we er over praatten. Maar man, je bagage. Waar is die? Ze is verhuisd naar een andere coupé, dat is alles. O juist. Hij hervatte zijn gesprek met Arbuthnot en Poirot ging verder. Twee deuren van zijn eigen coupé stond de bejaarde Amerikaanse, mrs Hubbard, te praten met de schaapachtige dame, die een Zweedse was. Mrs Hubbard drong haar een tijdschrift op. Neen. neem het toch, beste, zei ze. Ik heb nog een overvloed om te lezen. Nee maar, is de kou niet bar? Ze knikte ami caal tegen Poirot. U is heel vriendelijk, zei de Zweedse dame. Volstrekt niet. Ik hoop dat u goed zult slapen en dat uw hoofd morgen beter zal zijn. Het is alleen de kou. Ik zet nu een kopje thee. Hebt u aspirine? Weet u het zeker? Ik heb genoegNu goedennacht, beste Ze keerde zich spraakzaam tot Poirot. toen de ander verdween. Stakker, ze is een Zweedse. Zover ik heb kunnen begrijpen, een soort zende linge. Een die les geeft, 'n Aardig mens, maar ze spreekt niet veel Engels. Ze in teresseerde zich erg voor wat ik haar over mijn dochter vertelde. Poirot wist op dit ogenblik alles van mrs Hubbard's dochter. Ieder in de trein die Engels verstond, evenzo. Hoe zij en haar man behoorden tot het personeel van een grote Amerikaanse school in Smyrna en dat dit mrs Hubbard's eerste reis naar het Oosten was en wat ze dacht van de Turken en hun sloffe gewoonten en de toestand van hun wegen. De deur naast hen ging open en de magere, bleke bediende kwam e*Lult' Poirot zag een glimp van de heer Palr chett, zittend op het bed. Hij zag Pc"^°t en zijn gezicht veranderde ,verd5?}J, de van woede. Toen ging de deur dicht. Mrs. Hubbard trok Poirot een beetje voor die op zij. „Weet u. ik ben doodsbang man. O, niet voor de bediende, de ander. Zijn meester. Meester, nota bene! Er is iets niet pluis met die man. Mijn doch ter zegt altijd, dat ik erg veel intuïties heb. Als ma zo'n idee krijgt, heeft ze ze ker gelijk, zegt mijn dochter. En ik heb zo'n gevoel in verband met die man. Hij is naast mij en ik vind 't niet prettig. Ik heb mijn koffers tegen de tussendeur gezet gisterennacht. Ik dacht, dat ik hem aan de kruk hoorde prutsen. Weet u. het zou me niets verbazen als die man een moordenaar bleek te zijn zo'n treindief. waar je over leest, 't Is misschien gek van me, maar zo voel ik 't. Ik ben bang voor die man. Mijn dochter zei, dat ik een makkelijke reis zou hebben, maar ik ben niet in mijn schik. Het kan echt mal zijn, maar ik voel, dat er van alles zou kunnen ge beuren. Van alles. En hoe die aardige jonge baas het uithoudt, zijn secretaris te zijn, dat begrijp ik niet". Kolonel Arbuthnot en MacQueen kwa men naar hen toe door de gang. Kom in mijn coupé, zei MacQueen. Het bed is nog niet opgemaakt. Wat ik wel eens zou willen weten van jullie po litiek in Indië is dit De mannen liepen voorbij en gingen naar MacQueen's coupé. Mrs Hubbard zei Poirot goeden nacht. Ik zal maar direct naar bed gaan en nog wat lezen, zei ze. Goeden nacht. Goeden nacht, madame. Poirot ging naar zijn eigen coupe, die volgde op die van Ratchett. Hij ontkleed de zich en ging in bed, las zowat een half uur en deed toen het licht uit. Hij werd een paar uur later wakker en met een schok. Hij wist wat het was, dat hem gewekt had een luid gekreun, bijna een kreet, ergens dichtbij. Op hetzelfde ogenblik klonk een bel. Poirot ging overeind zitten en draaide het licht aan. Hij merkte, dat de trein stil stond, zeker bij een station. Pe kreet had hem opgeschrikt. Hij her innerde zich, dat Ratchett de coupe naast hem had. Hij ging uit bed en deed de deur open, juist toen de slaapwagen conducteur aan kwam hollen en op Ratchett's deur klopte. Poirot hield zijn deur op een kier en lette op. De con ducteur klopte een tweede keer. Een bel ging en een licht vertoonde zich bo ven een andere deur verder. De conduc teur keek over zijn schouder. Op hetzelfde ogenblik kwam een stem uit de coupé er naast, die in het Fransch riep: Het is niets, ik heb me vergist. Bien, monsieur. (Wordt vervolgd). 22.00 Gevar.progr. 23.00 Nws. 23.15 Pianospel. 23.30 Muzikale caus. 23.45 Gram. 0.30 Orgelspel. 0.56-1.00 Nws. ZONDAG 10 JANUARI Uitzending vanuit Engels Transit Camp. te Hoek van Holland. Golflengte 31 meter. 22.00 uur Een beetje anders dan gewoon. 22.30 Make mine music. 00.30 Sluiting. MAANDAG 11 JANUARI HILVERSUM 1. (402 m.) 7.00—24.00 A.V.R.O. 7.00 Nws. 7.10 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Dubbelkwart. 9.25 Water standen. 9.30 V. d. huisvr. 9.35 Gram. 11.00 Voordr. 11.15 Omr. ork. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 „In 't spion netje". 12.38 Hammondorgel. 13.00 Nws. 13.20 Metropole-ork. 14.00 „Wat gaat er om ln de wereld?", caus. 14.20 Gram. 14.30 Voordr. 14.45 Pianoduo. 15.15 V. ci. vrouw. 16.15 Gram. 17.30 V. d. padvinders. 17.45 Gram. 17.50 Mil. caus. 18.00 Nws. 18.15 Muzikale caus. 18.30 Aceordeon- muz. 19.00 V. d. jeugd. 19.15 Rep. of gram. 19.25 Lichte muz. 19.45 Regeringsuitz.: Landbouwrubr. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.40 Pianorecital! 23.00 Nws. 23.15 Filmprogr. 23.4524.00 Gram. HILVERSUM II. (298 m.) 7.00—24.00 N.C.R.V. 7.00 Nws en Gram. 7.15 Gymn. 7.33 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weer ber. 8.20 Gram. 8.30 „Tot uw diénst". 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 V. d. huisvr. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 en 12.00 Idem. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land en tuinb.meded 12.33 Orgelconc. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nws. 13.15 Banjo-ork. 13.45 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.30 Gram. 14.45 V. d. vrouw. 15.25 gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Vocaal ens. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 Gram. 17.30 V. d. Jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Ned. immigranten tn Aus tralië. 18 00 Mijnwerkerskoor. 18.20 Sport. 18.30 Pianoduo. 18.45 Engelse les. 19.00 Nws en weer- ber. 19.10 Finse volksliedjes. 19.30 „Volk en staat. 19.45 Huismuz. 20.00 Radiokrant. 20 20 te muz. 20.40 Mozart", hoorsp. 21.20 Gram. ooS Geestelijke liederen. 22.10 Strijkkwartet, oo rfia.m* 22-4^ Avondoverdenking. 23.00 Nws 23.15 Residentie ork. en solist. 23.50—24.00 Gram. Engeland, BBC Home Service. 330 M. 12.00 Gram. 12.45 Caus. 13.00 Hoorsp. 13.20 Gev. muz. 13.55 Weerber. 14.00 Nws 14.10 Hoorsp. met muz. 14.40 Interv. 15.10 Mars- en walsmuz. 15.50 Ork. conc. 16.45 Klankb. 17.15 Gram. 17.45 Caus. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weer ber. 19.00 Nws 19.15 Caus. 19.25 Sport 19.45 Ge var. progr. 20.30 Gevara muz. 21.30 Discussie 22.00 Nws 22.15 Hoorsp. 23.45 Recital 24.00— 0.03 Nws. NWDR 309 M. 12.0C) Amus. muz. 13.00 Nws 13.10 Nederduitse muz. 16.00 Kamermuz. 16.30 Amus. muz. 17.00 Dansmuz. 19.00 Nws 19.55 „Thyl Claes", ora torium. 21.45 Nws 23.30 Pianorecital 24.00 Nws 0.30 Dansmuz. 1.15 Gevar. muz. Frankriilc, Nationaal Progr. 347 M. 12.15 Vioolreeital 12.30 Symph. conc. 13.00 Nws 13.40 Kamermuz. 14.05 Gram. 14.30 Ge wijde muz. 15.00 Orkestconc. 16.00 Gram. 16.50 Kamermuz. 17.50 Gram. 13.30 Amerik. uitz. 19.00 Gram. 20.00 Nationaal ork. 22.45—24.00 Nws. Brussel. 3'Ï4 en 484 M. 324 M. 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 V. d landb. 12.42 Gram. 13.00 Nws 13.15 Pianospel 13.30 Gram. 13.45 Pianospel 14.00 Schoolradio 15.00 Gram. 16.00 Idem 17.00 Nws 17.10 Lichte muz 18.00 Franse les 18.15 Gram. 18.25 Caus. 18.30 Gram. 19 00 Nws 19.40 Gram. 20 00 Kamerork., koor 81,15 Gram' 21.30 Lichte muz. 22.00 Nws 22.15 Gram. 22.55—23.00 Nws. 481 I\t. 12.\?<L°.mr' ork- 13.00 Nws 13.15 Gram. 14.15 en la.00 Idem 16.05 Lichte muz. 17.00 Nws 17.15 Gram. 17.30 Viool en piano 17.50 Gram. 13.30 Chansons 19.15 Gram. 19.30 Nws 20.30 Gram. 20.45 Blaasens 22.00 Nws 22.15 Vrije tijd 22.55 Nws. Engeland. BBC European Scrv. Uitz. voor Nederland. 8.00—8.15 Ene. les v. beginnelingen (Op 464, 75 en 49 in.i, 22.0022.30 Nws. Bezienswaardig heid v. d. week. Eng. les v. gevorderden (Op 224 m.j. Engeland, BBC Light Trogr. 1500 en 247 M. 12.00 „Mrs. Dale's Dagboek" 12.15 Voordr. 12.30 Dansmuz. 13.15 Lichte muz. 13.30 **i,ortrep. 13.45 Lichte muz. 14.45 V. d. kmc. i» v. d. vrouw 16.00 Ork. conc. 16.45 Lichte iz. 17.15 ..Mrs. Dale's Dagboek" 17.30 Hoorsp. 19.00 Ork. conc. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws 20.25 Sport 20.30 Gevar. muz. 21.30 Hoorsp. 22.00 Gram. 22.15 Ge var. progr. 23.00 Nws 23.15 Act. caus. 23.90 Johnv Morris 23.30 Voordr. en muz. 0.05 Voordr. 0.20 Lichte muz. 0.56—1.00 Nws.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 8